Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#280601) erahurka


erahurka
félisten

Lehetne valami rendszerszintű automata fordító a feliratokhoz. Nyilván nem váltaná meg a világot, de aki tényleg nem tud se angolul se németül se lengyelül, az előrébb lenne.

(#280602) Kendek válasza erahurka (#280601) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akár lehetne is, de igazából annyira gyenge még a legjobb AI fordítás is, hogy nem hiszem, hogy ezt a közeljövőben beépítenék a rendszerbe.

<-ƘƘ->

(#280604) icemad válasza Kendek (#280602) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Deepl szerintem már egész jó, de úgy tudom még nem fordít valós időben, képről. Google Translate tud ilyet, csak annak a fordítása meg nem olyan jó, mint a deepl.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#280605) Dinomano válasza icemad (#280604) üzenetére


Dinomano
senior tag

Az ilyennek pl. egy japó játéknál látom értelmét, ahol a menü kibogarászása sem egyszerű történet. Sajnos konzolon a csúnya w-vel kezdődő és "arez"-zel végződő lehetőség ad módot arra, hogy nem hivatalosan patchelve (fordítva) legyen egy játék.
Az AI fordítás arra jó, hogy pl. nagyjából felfogd a sztorit.

Amúgy szerintem egy alap szintű angoltudással autós, fps játékban el lehet boldogulni. (RPG esetén már nem feltétlen.)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#280606) DeFranco válasza erahurka (#280601) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Angolul nem tudni (olyan szinten hogy felfogj egy videojáték sztorit) az nem fogyatékosság, hanem nettó lustaság, ennyinek kellene lenni a minimumnak 16 év felett.

(40+-os vagyok, soha nem volt lehetőségem angolt tanulni iskolarendszerben, szóval ez nem kifogás)

(#280607) Dinomano


Dinomano
senior tag

Ezt így nem akartam leírni, de teljesen egyetértek veled. Ráadásul az angol (szerintem) a tökéletes parancsnyelv és a tökéletes nyelv, ha számítógépes témáról van szó. Nincs ragozás, egyértelműek jelentésre a szavak, és nincsenek kilométer hosszú kifejezések, mint pl. a németben.
Angol nyelvű programmal jobban elvagyok, főleg mivel néha idióta módon van lefordítva 1-2 menü illetve hibaüzenet egyik-másik programban.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#280608) erahurka válasza DeFranco (#280606) üzenetére


erahurka
félisten

Jó hát csak volt itt aki még a menü magyarítását is megváltásként élte meg.

(#280609) bendi806


bendi806
aktív tag

Én sem fogalmaztam egyértelműen, de nekem pl a metro-nal jól jönne a magyar felirat, vagy épp egy RPG esetében is sokat dob a játékélményen ....

(#280610) erahurka válasza bendi806 (#280609) üzenetére


erahurka
félisten

Metróban normális játékmenet legyen először. Ne akadjon már meg a karakter a lépcsőfokokban, meg ne kelljen egy egész tárat belelőni a mutánsokba...

(#280611) bendi806 válasza erahurka (#280610) üzenetére


bendi806
aktív tag

Akadassal meg nem találkoztam, de tény, hogy lenne mit finomítani rajta (de mindennek ellenére élvezem)

(#280612) Tasunkó válasza icemad (#280604) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Előbb tudok elképzelni a tv-ben olyan funkciót, ami felismeri a feliratot a képernyőn és realtime lefordítja, illetve opciót ahol rltime a hangot feliratozza mint a youtube.

Kérek egy számot a jútútú

(#280613) icemad válasza Tasunkó (#280612) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Androidos tv-n szerintem már van ilyen, de nem néztem utána. Legalábbis telefonon van élő feliratozás funkció, igaz csak angolul. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#280614) nincsnév007 válasza DeFranco (#280606) üzenetére


nincsnév007
őstag

Én is elég régóta játszom, és story játéknál egyszerűen elvérzek angol nyelven, egyszerűen nem értem, nem tudom összerakni hogy most mégis miről van szó. Mondatokból ki tudok ragadni 1-2 szót de abból nem értek meg sokat.

(#280615) Wesder


Wesder
félisten

Quake 2 Remastered' launches later today on Xbox/Playstation/ Switch and PC.

$9.99 / €9,99 / £7.99 &

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#280616) DeFranco válasza nincsnév007 (#280614) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én anno azt csináltam, hogy elővettem a szótárt, és szótáraztam amit nem értettem. Melós, de akkor nem volt más, fordítások sem nagyon voltak, internet sem akkor még.

Nyilván én sem voltam annyira céltudatos sem annyira aszkéta hogy ezt örömmel csináljam, de ha meg akartam érteni mitmond mitmond akkor muszáj volt, viszont most gyakorlatilag ebből élek (szó szerint).

(#280617) F-ECT$ válasza Wesder (#280615) üzenetére


F-ECT$
titán

Nem tudom, hogy milyen szintű a remaster, de kb ez a reális árazás hozzá (talán még egy picit túl olcsó is), nem az $50.

Dive ever, work never.

(#280618) consono válasza F-ECT$ (#280617) üzenetére


consono
nagyúr

Így így! Pont most beszéltük meg mi is a kölökkel.

"In God we trust. All others must bring data"

(#280619) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok
Újfent kérdés
Letöltesnel, ha nem wifit használnek, hanem kábelen jönne mennyivel lenne gyorsabb? Egy régi ps4 fat gépről lenne szó :R

(#280620) I02S3F válasza bendi806 (#280619) üzenetére


I02S3F
őstag

Ez hálózattól függ, nem a ps-től szerintem. Gondolom a ps 1gigabites kapcsolattal bír.

(#280621) bendi806 válasza I02S3F (#280620) üzenetére


bendi806
aktív tag

Így van

(#280622) consono válasza I02S3F (#280620) üzenetére


consono
nagyúr

Meg a Sony szervereitől :) Leginkább az a szűk keresztmetszet... Boxon látok 6-700 megás letöltési sebességet, de PS4-en 200 fölött nem nagyon láttam még...

"In God we trust. All others must bring data"

(#280623) vargalex válasza consono (#280622) üzenetére


vargalex
félisten

Boxon (One S) láttam én 800-900 Mbps-es hálózati tesztet is 500 Mbps-es előfizetésen (és tényleg utóbbi a valós). De tény, hogy PS-en általában lassabb (vagy annak tűnik, mert Xboxon ingadozik a sebesség) a letöltés.
Viszont nálam többször 40-50 MB/s-el tölt a PS4 (azaz 320-400 Mbps-el).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#280624) consono válasza vargalex (#280623) üzenetére


consono
nagyúr

A 3-400 Mbps szerintem jó. Én mondjuk legtöbbször rest mode-ban töltök le PS4-en, mert nem sürgős, meg mintha úgy gyorsabb is lenne.

"In God we trust. All others must bring data"

(#280625) erahurka válasza F-ECT$ (#280617) üzenetére


erahurka
félisten

Jó de azért a Quake 2 meg az RDR között pont van méretben meg minőségben majd' 5x-ös különbség :D

(#280626) Dinomano


Dinomano
senior tag

Ismerősöm kérdezi, hogy Football Manager 2023-hoz milyen szintű angoltudás kell? Alapszinten megérti a dolgokat. Nem tudom, hogy ehhez a játékhoz milyen szintű angol kell.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#280627) I02S3F válasza Dinomano (#280626) üzenetére


I02S3F
őstag

Youtube-on nem tudod megnézni?

(#280628) Dinomano válasza I02S3F (#280627) üzenetére


Dinomano
senior tag

A gondolat jó. :-) Ez valahogy eszembe sem jutott...Úgy, hogy szinte mindig utánanézek gameknek YT-on! :-P )

/(^_^)____7=--- - - >|

(#280629) I02S3F válasza Dinomano (#280628) üzenetére


I02S3F
őstag

Semmi gond!

(#280630) erahurka válasza Dinomano (#280628) üzenetére


erahurka
félisten

Csak jól jár vele, ha felszed egy kis angolt. A játék meg jó motiváció hogy ne hagyja abba.

(#280631) Tasunkó válasza Dinomano (#280628) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Még a telón is vannak ezek a realtime fényképezés fordítás. Azt szoktam használni ha elakadok.

Kérek egy számot a jútútú

(#280632) I02S3F


I02S3F
őstag

Nincs topicja, úgyhogy ide írom. A Rachet & Clank (Reboot) írtó tetszik! Egyrészt nem vagyok ilyen grafikához szokva, másrészt a nehézségi fokozata is megfelel a képességeimnek. :))Sok játékot hagyok félbe, mert nehezek.:U

(#280633) DeFranco válasza I02S3F (#280632) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyon jó játék, tényleg élvezetes

a gunplay pedig egészen példás.

(#280634) erahurka válasza I02S3F (#280632) üzenetére


erahurka
félisten

Zseniális cucc, több hasonló kéne! Viszont a végső boss szép difficulty peak, fejleszd a távolsági fegyvereket ezerrel.

(#280635) I02S3F válasza erahurka (#280634) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi a tanácsot!:B

(#280636) erahurka


erahurka
félisten

Egyébkén tavaly vettem meg PS3-ra a Rango animációs filmből készült játékot, az is hasonló stílus. Elég gyenge kritikákat kapott, mondjuk valóban elég rövid, de nekem nagyon bejött. Mondjuk a film is nagy kedvencem. Kár, hogy egyik sem kapott folytatást.

(#280637) I02S3F válasza erahurka (#280636) üzenetére


I02S3F
őstag

Sose lehet tudni, hogy mikor vedzik elő!

(#280638) interstate76 válasza erahurka (#280634) üzenetére


interstate76
addikt

Nagyon sokadik nekifutásra sikerült csak kinyúvasztanom. Amúgy a játék valóban zseniális, nálam is az egyik kedvenc! :K

Ja, és köszi a tippet, kipróbálom a Rango-t Xbox 360-on!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#280639) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Ps4 és store-al kapcsolatban szeretnék kérdezni tőletek tapasztaltaktól pár dolgot.
Még nincs konzol, előtte gondoltam megkérdezlek titeket.
Úgy szeretném használni, hogy nem szeretnék ps előfizetést, viszont szeretnék létrehozni egy hazai felh. fiókot és letölteni online vásárolt game-ket és aztán offline játszani.
Hol kell regisztrálni hazai felhasználói fiókot, és lehet-e még a gép megléte előtt számítógépen létrehozni azt?
A fiókhoz megkell adni számlaszámot is vagy nem fontos? Ajándék-vagy feltöltőkártyásban gondolkodom. Ez hogyan működik? A kártya vásárlás esetén kapunk egy kódot, ami tartalmaz egy bizonyos összeget, és a felhasználói fiókban valahol be kell írni ezt a kódot és az jóváíródik levásárolható összegként?
Az így megvásárolt-letöltött játékokkal és a konzollal lehet offline is játszani, vagy állandóan be kell csatlakoztatva lennie a lan kábelnek?
Amik vannak akciós játékok a store-ban, azok előfizetés nélkül is akciósak és feltöltőkártyával annyiért megvásárolhatóak, vagy az akciós árak csak az előfizetéssel rendelkezőkre vonatkoznak? Pl. van egy game ott van egy akciós ár hogy -60% és alatta egy másik opció a ps plus logóval hogy included. Akkor ez azt jelenti, hogy akinek van ps előfizetése annak ingyenes, akinek meg nincs előfizetése, az megveheti akciósan előfizetés nélkül?
Hiába megyek a https://www.playstation.com/hu-hu/games magyar nyelvű oldalra, ha beírok a keresőbe valamilyen játékot utána átvált angol nyelvűre az oldal, ez vásárlásnál nem lesz gond, regionális probléma vagy ilyesmi?
Bocs a sok kérdésért, köszi a válaszokat!

(#280640) Kendek válasza Ice&Lime (#280639) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Account-ot itt tudsz regisztrálni, ehhez nem szükséges konzol, sőt, számítógépen a böngészőből még egyszerűbb is.

A számlaszámodra egyáltalán nincs szükség, vagyis fizetéshez bankkártya vagy PayPal kell. De ha úgy is feltöltőkódot veszel, akkor erre sincs szükség. Ezeket a feltöltőkódokat be tudod váltani a fiókodra, és az összeg bekerül a virtuális pénztárcádba. Onnan pedig fizetheted a digitális játékvásárlásaidat.

A legtöbb single player játékkal lehet játszani teljesen offline módban is. Vagyis ezekhez nem szükséges internetkapcsolat.

Az akciók egy része Plus előfizetéshez kötött, illetve ami benne van a játékkatalógusban, az játszható további fizetés nélkül is. Ha nincs előfizetésed, akkor kicsengetheted érte az akciós árat, és letöltés után már indíthatod is.

Ha a Store-ban szeretnél böngészni, akkor ezt az oldalt csekkold.

<-ƘƘ->

(#280641) raziel01


raziel01
veterán

Használ valaki külső házba rakva sata SSD-t?
Simán csak rádugja az ember a PS4-re, megformázza és mehet is róla a játék?

(#280642) Kendek válasza raziel01 (#280641) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem házam van, hanem adapter kábeleim (pl. ilyen StarTech), és tökéletesen működik. Úgy ahogy írod, vagyis rádugod és formázod, aztán mehet is rá a játék, ami utána ugyanúgy fog futni róla, mint a belsőről.

<-ƘƘ->

(#280643) I02S3F válasza Kendek (#280642) üzenetére


I02S3F
őstag

És a betöltés gyorsabb? Offline játék esetében érdekel a dolog!

(#280644) Kendek válasza I02S3F (#280643) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha a belső az HDD, akkor ahhoz képest a külső SSD az gyorsabb, igen. A csatolófelület az itt kevésbé számít, mivel a belső SATA port is USB-n keresztül van bekötve.
De amúgy a betöltés az sokszor CPU limites, szóval változó, hogy mi mennyivel gyorsabb.

<-ƘƘ->

(#280645) I02S3F válasza Kendek (#280644) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi!

(#280646) bendi806


bendi806
aktív tag

Lehet valaki szeretne kicsit borzongani, annak az Outlast 2 része, most egy 1000ft a storeban

Illetve, a AC black Flag, unity és a sydicate pakk 6800, de most a tomb raider pakk is ennyi🙂

(#280647) tboy93 válasza bendi806 (#280646) üzenetére


tboy93
nagyúr

outlast tán ps plus játék is volt valamikor nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#280648) bendi806 válasza tboy93 (#280647) üzenetére


bendi806
aktív tag

Ezt nemtudom, nemolyan régóta van ps-em
Én az ac-n varialok xd

(#280649) tboy93 válasza bendi806 (#280648) üzenetére


tboy93
nagyúr

Unity nekem nem volt meg, de a másik két rész amúgy jó. Főleg a black flag, nekem az nagyon tetszett anno.

(#280650) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

A témák megszűntek meg? Keresek, de nem igazán találok. pl [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.