Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#269002) kovsol válasza C4mp3r (#269000) üzenetére


kovsol
titán

Mert Xboxból fele annyit adtak el, így nem nehéz pár darabot csordogáltatni hozzánk is.

Egyébként az új kontroler is szuper jó, ahogy pl lövéskor a ravasz viselkedik egyes játékokban az zseniális. Worms rumble komolyan teljesen más élményt nyújt nekem már csak a ravasz miatt. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a gépnek szinte nulla hangja van több óra folyamatás játék után is. Szóval igazából nem feltétlen csak abban merül ki az újdonság, hogy szebb a grafika egyes játékokban.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#269005) Silεncε válasza C4mp3r (#269000) üzenetére


Silεncε
őstag

Megoldás: Xboxot kell venni... ;]

(#269006) C4mp3r válasza Silεncε (#269005) üzenetére


C4mp3r
addikt

vettem is, aztan 1 nap utan eladtam itt az egyik ph-s kolleganak :)) ugyanazok a gamek vannak amiket pc-n romma jatszottam jobb graffal, tobb fps-el. csabito egyebkent akinek nincs pc-s multja es csak egy fasza konzolt szeretne sok jatekkal, a gpu eleg jo megoldas. nagyon jo gep az is, szep, csendes es gyors, de nalam csak a ps johet szoba az exkluzivok miatt.

(#269007) balazs025 válasza kovsol (#269002) üzenetére


balazs025
senior tag

Nem akarok túlságosan offolni, de azt ugye tudod, hogy nem azért fogyott kevesebb xbox, mert annyira nincs igény rá? Külföldön, pl Németországban ugyan úgy nem igazán lehet kapni, mint ps-t. Szóval nem azért kapható nálunk több xbox, mert van felesleg, amit ide küldhetnek. (Ĺehet kompetensebb volt az xbox magyar képviselete, mint a playstationé.)

(#269008) F-ECT$ válasza C4mp3r (#269000) üzenetére


F-ECT$
titán

es az biztos, hogy hosszutavon a sony rosszul jar ezzel, mert ugyan sok konzolt elad, de ha azok scalperekhez es nem csaladokhoz kerulnek a szoftvereladasok latjak karat

Hülyeség. A scalper nem tartja meg, hanem eladja "családokhoz", akik ezután vesznek hozzá játékot is.

Dive ever, work never.

(#269009) RangerFox válasza balazs025 (#269007) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Worldwide kétszer annyit adtak el PS-ből, nem Mo-n.

(#269010) Kendek válasza F-ECT$ (#269008) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sőt, a tehetős emberek sokkal többet költenek játékra is, a csórok meg nyilván kevesebbet. Hosszútávon jobban jár a Sony.

<-ƘƘ->

(#269012) balazs025 válasza RangerFox (#269009) üzenetére


balazs025
senior tag

Tisztában vagyok vele, mint ahogy azzal is, hogy nagyobb z igény a ps-re. Erre reagáltam: ,,Mert Xboxból fele annyit adtak el, így nem nehéz pár darabot csordogáltatni hozzánk is.'' Ez így nem helytálló, tekintve, hogy nyugati országokban hiány van, nem pedig, amit a mondat sugall, hogy máshol is csak a raktáron áll és felesleget ide tudják hozni.

(#269013) F-ECT$ válasza C4mp3r (#269011) üzenetére


F-ECT$
titán

Rövid távon biztos negatív a hatása, hiszen ha többe kerül a gép, akkor kevesebb marad a játékra. Hosszú távon nem hiszem hogy ez sokat számít majd.
Viszont most elég kevés az igazi next gen játék, szerintem ennek is elég nagy hatása van.

Dive ever, work never.

(#269014) ProEvoFan válasza tboy93 (#268990) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Én átlagban havi 8-10ezret költöttem játékokra/PS+.
Szerintem sem sok.
Haverok egészséges életükre avagy cigire költenek havonta 25-35ezret. ;]....és mikor mondom nekik mennyibe fáj a hobbim, totál kiakadnak. :DDD "Hülye vagy?Ennyit elbaszol erre?" Kész :DDD

[ Szerkesztve ]

(#269015) saelin válasza ProEvoFan (#269014) üzenetére


saelin
veterán

Főleg ha az ember rááll valami multis játékra. Még ha egy mmo-t nézek ott is a havidíj max 4-5k és a kiegészítőket is csak évente egyszer kell megvenni. A free to play cuccokat inkább ne vegyük ide, mert ott ilyen-olyan mikrotranzakciókra simán többet el lehet szórni.

Szerintem a videojáték mint hobbi korántsem nevezhető drágának, mert okosban tolva viszonylag kevés költekezéssel lehet szerezni több tíz vagy száz óra szórakozást.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#269016) Silεncε


Silεncε
őstag

Az normális, hogy miután elindítottam a lemezes játékot (HZD CE), a gép folyamatosan tekeri a lemezt? Nyilván az install megvolt, de Xboxnal install után csak egy inditaskori chechkre pörgeti meg a lemezt, aztán nem kell a zúgást hallgatni :U

(#269017) FollowTheORI válasza Silεncε (#269016) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Majd le fog állni, ha mindent felmásolt, vagy már nem kell.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#269018) Lackooo84 válasza Silεncε (#269016) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Amikor indítható a játék, akkor általában még a felét sem másolta fel a lemezről, türelem... :)

The Truth is out there...

(#269019) stilo18 válasza saelin (#269015) üzenetére


stilo18
addikt

Néha ha eszembe jut ez a "mennyit költök a játékra" téma, simán azzal nyugtatom magam, hogy pl AC Valhalla, 54 óránál járok..
17k-ért vettem ha jól emlékszem, "300valahány" Ft/ óra eddig.
Miles Morales, tettem bele kb 12 órát, az kicsit drágább játék volt, ott 1700 körül fizettem óránként a hobbimra.. :C

Nem érzem ezt soknak.

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#269020) kovsol válasza stilo18 (#269019) üzenetére


kovsol
titán

Nekem 3 millió forint van fotós cuccokban. :D
Na ennyit erról, hogy drága a playstation, mint hobbi. ;]
7 évig használtam a PS4 day1 gépemet (most is megvan és működik) ami 160e Ft volt. Azt hiszem maga a gép napi leoszotsában nem volt drága.

Nekem most lett meg a 60 óra AC Valhallában. PS5 verzió :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#269021) erahurka válasza kovsol (#269020) üzenetére


erahurka
félisten

Én évi leosztásban szoktam tech cuccokat számolgatni.

(#269022) Carlos Padre válasza Kendek (#269010) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A csórók xboxot vesznek a GP miatt, nem ps5-öt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#269023) Carlos Padre válasza C4mp3r (#269011) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Majd annyit érnek el, hogy adatbázist fognak készíteni a boltok és évente csak egy gépet vehetsz. Mert a népharag a boltokra csapódik le, amiért kiszolgálják a scalpereket.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#269024) F-ECT$ válasza Carlos Padre (#269023) üzenetére


F-ECT$
titán

Erre semmi esély.

Dive ever, work never.

(#269025) Carlos Padre válasza F-ECT$ (#269024) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Kulturáltabb országokban már dolgoznak a megoldáson, mert így senkinek nem jó.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#269026) Silεncε válasza Carlos Padre (#269022) üzenetére


Silεncε
őstag

"csórók" khmm, te szeretsz pluszpénzt fizetni akkor is, ha valamit olcsóbban megkapsz? :U

(#269027) Kendek válasza Silεncε (#269026) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A "csórók" csak képletesen volt értve, ez a hobbi korántsem tartozik az olcsóbbak közé. De azért abban is van valami, hogy aki vígan megveszi jó drágán is a konzolt, az nem fogja a játékokra sem sajnálni a lóvét.
Én a magam részéről nem vagyok csóró, de azért megfontoltan vásárolok.

<-ƘƘ->

(#269028) Xaels


Xaels
félisten

Ma remélhetőleg befejezem a Ghostrunnert. Azután összeszedem majd az élményeimet, de elöljáróban nagyon tetszett.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#269029) C4mp3r válasza Carlos Padre (#269023) üzenetére


C4mp3r
addikt

a britek mar dolgoznak valami jogszabalyon a scalperek ellen, de ez meg messze van es ugysem lehet igazabol semmit tenni ellene. amig vannak balekok akik scalpertol megveszik addig ok is lesznek.

viszont eleg rovid eletu lesz nalam a pro, a tegnapi telekom mikulas ugy tunik nekem is hoz egy 5-ost. hihetetlen, hogy beletorodok, veszek egy prot es akkor 1 nap mulva egybol van ps5. szerencsere vissza tudom kuldeni 14 naposban.

(#269030) judzsin


judzsin
tag

Sziasztok! Amennyiben megveszem az alap No mans sky játékot lemezesen, frissíteni fogja a Beyondra? Vagy az megint egy különálló játék?
Thx

(#269031) C4mp3r válasza judzsin (#269030) üzenetére


C4mp3r
addikt

ingyenes frissites, nem kulonallo jatek. le fogja szedni az alap lemezes.

(#269032) judzsin válasza C4mp3r (#269031) üzenetére


judzsin
tag

Köszönöm a gyors választ.

(#269033) Carlos Padre válasza Silεncε (#269026) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez egy örök visszatérő érv, de egyben hamis is, nem ugyanazt kapod, ahogy az all-you-can-eat kajáldában sem azt kapod amit egy minőségi étteremben, és ahogy a mennyiségi borozó sem ugyanazt kapja, mint a minőségi, de mivel nem is ugyanazok az elvárások így megegyezés sem lesz soha.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#269034) Bad Pritt válasza Kendek (#269027) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

És ezután a megfontoltan vásárlók lesznek a Game Pass meg EA Play előfizetők, mert így éri meg legjobban játszani.
Lehet csórózni, meg hülyeségeket írni az előfizetéses szolgáltatásokról, de mégiscsak tele van olyan játékokkal a Game Pass Ultimate, amiket megvettünk PS4-re és egyértelműen látszik, hogy éri meg jobban.
Szimpla matek, kiadás és vele szemben az elérhető játékélmény, játékóra, kinek mi a fontos.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#269035) Wesder válasza Carlos Padre (#269033) üzenetére


Wesder
félisten

Rossz hasonlat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#269036) Kendek válasza Bad Pritt (#269034) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Eszembe nem jutna ezekre előfizetni. A megfontolt vásárlásba az is beletartozik, hogy csak azt veszem meg amivel ténylegesen játszani is szeretnék. Ráadásul ami tényleg jó és élveztem, azt később is elő-elő veszem egy-egy újrajátszásra. Egy jó kis leárazásnak jobban tudok örülni, mint annak, hogy valami időlegesen vagy akár örökre is bekerült egy előfizetéses rendszerbe. :)

<-ƘƘ->

(#269037) Frod válasza Bad Pritt (#269034) üzenetére


Frod
addikt

Igazából mindig amikor feljön a GP, EA Play, vagy bármelyik ilyen könyvtár-téma mindenki elkezdi ugyanazt a mantrát, hogy "csöves indie cuccok", meg hogy "első nap még jó volt, ötödik nap már meguntam és eladtam a gépet" stb.
Én novemberben 1200 Ft-ból lezavartam a Fallen Order-t, Way Out-ot, Unravel 1-et, ebből az első kettőt platináig. EA játékot máshogy nem is tervezek, max 1 éven belül úgyis belekerül az összes. Talán a tavaly legjobban elköltött 3,5 €-m volt ez.
Ha az Ubi-nak is elérhető lenne a hasonló szolgáltatása (ami csak pc talán) még beljebb lennék.

Do you see the white shadow?

(#269038) Carlos Padre válasza Wesder (#269035) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Csak nem érted.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#269039) Wesder válasza Carlos Padre (#269038) üzenetére


Wesder
félisten

De értettem mit szeretnél, viszont gondolom te is sejted hogy a szoftvereknél ez nem így működik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#269040) Bad Pritt válasza Kendek (#269036) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nyilván, ha valaki szereti birtokolni a játékokat, akkor nem opció. :)
Én nagyon örültem, mikor a játékoknál is megjelent ez a rendszer, mert a filmeknél és zenéknél összevethetetlenül drágábbak a játékok.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#269041) KaitouP válasza Xaels (#269028) üzenetére


KaitouP
veterán

Kontrollerrel mennyire volt élhető? PC-n jó ideje nézegetem Steamen, de az alapján eléggé kívánja az egeret.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#269042) RangerFox válasza Bad Pritt (#269040) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Igazából a használt piac révén pár ezer forintért végigjátszhat az ember bármilyen játékot (akár day1), nem kell éveket várni arra, hogy bekerüljenek valamelyik előfizetéses rendszerbe. Ettől függetlenül hiszem, hogy az előfizetéses szolgáltatásoké a jövő, és én is használom őket (főleg amikor 300Ft-ért dobálják az ember után).

(#269043) Kendek válasza Bad Pritt (#269040) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jómagam nem vagyok akkora nagy játékos, inkább csak hobbi szinten. Egy ilyen előfizetés esetén azt sem tudnám, hogy mibe kezdjek bele, nem lenne motiváció sem. Így meg megveszem azt amivel játszani szeretnék, és szépen végigjátszom. Persze az is jó amikor van egy jó hosszú lista és abból mindig választgat valamit az ember. De az engem a tévé kapcsolgatására emlékeztet, mikor keresel valamit - de magad sem tudod, hogy pontosan mit - ami éppen jó lesz. Számomra valahogy nem adja ugyanazt az élményt. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#269044) l.skywalker válasza Kendek (#269043) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nekem sokszor jól jött, ha érdekelt egy játék és nem volt hozzá demó.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#269045) Carlos Padre válasza Kendek (#269043) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez a netflix effektus, addig válogatsz, hogy mihez is lenne kedved, hogy a végére elmegy a kedved mindentől.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#269046) Kendek válasza l.skywalker (#269044) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó, mondjuk aprópénzért tök jó, ezt nem vitatom. :K

<-ƘƘ->

(#269047) ProEvoFan válasza Carlos Padre (#269033) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem értek veled egyet.
Nekem lesz PS5öm is, ha jut majd.
Na, szóval miben/miért lennék minőségben előrébb, ha a gamepassban lévő játékot PS5ön megvenném 24ezerért PS storeban?Mert PS5ön játszom? :D Most nem értelek. :N

(#269048) Carlos Padre válasza Wesder (#269039) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Háááát peeeeeerszeeeeee hoooooooogy neeeeeeeeeem.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#269049) Wesder válasza Carlos Padre (#269048) üzenetére


Wesder
félisten

Szóval azt mondod az előfizetési mondelben lévő RDR2 gyengébb minőségű volt, mint amit a Store-ból vettem? Érdekes.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#269050) Bad Pritt válasza Kendek (#269043) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha eléggé le tudod szűkíteni a scope-ot, akkor ez egy jó hozzáállás.

De azért a játékosok többsége ide-oda kapkodós típus. Nekem például sokat segített, hogy olyan rejtett gyöngyszemeket is megtaláljak, amikre pillantást se vetettem volna PS-en több ezer pénzért.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.