Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#280251) Beretvás


Beretvás
addikt

Nincs már a 14-napos free trial PS+? kellene egy játékhoz kb 20 percre hogy onlyne legyen....ezért nem akarok venni még 1 honaposat sem... nagy szopatás ez egy single player gameban...

(#280252) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy lehet e ugy 2 fős játékokat játszani úgy, hogy az egyik ember billentyűzettel tolja, én meg kontrollerrel? De ugye ott ül mellettem🙂

Köszönöm

(#280253) nincsnév007


nincsnév007
őstag

kb 2 éve vettem még egy kontrollert a ps4 mellé, és erre most kezdett el bal analógja driftelni, a gyárinak a jobb driftelt ugyan úgy kb 2 év után, hihetetlen és nem gyilkolom mert még úgy vigyázok rájuk mint a hímes tojásra. :(

(#280254) Beretvás


Beretvás
addikt

Sziasztok..

Ez jó lehet ps4 pro-hoz is?

(#280255) Kendek válasza Beretvás (#280254) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem, mivel más a méret és a kialakítás, így nem kompatibilis.

<-ƘƘ->

(#280256) Lackooo84 válasza Beretvás (#280254) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezek semmire sem jók sőt többet ártanak, mint használnak.

The Truth is out there...

(#280257) Beretvás válasza Lackooo84 (#280256) üzenetére


Beretvás
addikt

A szitu az ,hogy a gép néma. Bloodborne megy rajta napi 4-5 órát.. ma néztem elég melegnek tűnik a teteje meg hátul is a levegő. odatettem a digitális hőmérőt hátul ahol kijön a levegő max 45 fok volt. Ismerős telefonjával hőkamerával hátul a legmelegebb 59 fok volt, mindez 23 fokos szobában.. Az zavar ,hogy ha ez meleg mért nem pörgeti jobban a ventit? vagy mi számít melegnek?

(#280258) erahurka válasza Beretvás (#280257) üzenetére


erahurka
félisten

Pörgeti majd ha az kell. 60 fok nem hiszem hogy vészes egy konzolnál.

(#280259) Dinomano válasza nincsnév007 (#280253) üzenetére


Dinomano
senior tag

Esetleg próbáld meg azt, hogy szétszedés nélkül az analóg félköreit, a karokat picit elhúzva megtisztítod. Nekem működött egyszer.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#280260) Dinomano válasza Beretvás (#280257) üzenetére


Dinomano
senior tag

Ha a környezet melegszik, illetve meleg/forró a gép, az nem gond, tud távozni a hő...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#280261) nincsnév007 válasza Dinomano (#280259) üzenetére


nincsnév007
őstag

megpróbálom, köszi.

(#280262) Guitar14 válasza Beretvás (#280257) üzenetére


Guitar14
senior tag

Ki van találva a hűtés rendesen, megtervezték azt jól a hardvermérnökök. Simán csak ne legyen tűző napon és körbe legyenn helye levegőzni, hátul jobb ha nyílt a polc/szekrény mert ott tolja ki a meleget. Ennyi elég. Ha meg visít mint az atom akkor pedig paszta kell neki és takarítás. Ezek semmire sem jók, hiába nyomják be oldalt a levegőt erősen ha a úgyis a hátsó venti határozza a hátsó kimenet "áramlási sebességét". Plusz ha egy ilyen túl erős, fel is boríthatja a hűtési házirendet. (örvény, vagy átfújja keresztbe a levegőt és nem hátra).

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#280263) Beretvás válasza Guitar14 (#280262) üzenetére


Beretvás
addikt

Kuzinomnak is van ps4 pro ja 71xx szériás, na annak tud repülő hangja lenni, öedog volt takarítva pasztázva.

Nekem gyanús volt a kilépő meleghez képest csendben van. De rátettem egy digitális hőmérőt és 45 fok volt a legmelegebb levegő ami kijött belőle.

Köszi az infót megnyugtattatok.. :R

(#280264) Exelsior24 válasza Beretvás (#280263) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Teljesen egyetértek @Guitar14 -gyel, hiába tűnik jónak, ha az ember rendesen végiggondolja, hogyan is működik a gép hűtése, rájön, hogy egy ilyen plusz rászerelhető kiegészítővel, lehet, hogy többet árt a gépnek mint használ.
Azért a japán mérnökök biztosan igyekeztek, minél jobban megtervezni a PS4 Pro hűtését, hogy ne melegedjen túl benne semmi alkatrész, ezért ahol csak tudták, telerakták szellőző nyílásokkal.
Tény, hogy az új generációs konzoloknak már jobban meg lett tervezve, de ott még nagyobb szükség is volt rá, mert a teljesítményük is jóval nagyobb.

Persze egy idő után telemegy porral, meg a benne lévő paszta se a legjobb fajta és el is öregszik így egy idő után tisztítás és újrapasztázás tényleg erősen ajánlott.

Az én PS4 Pro-m is melegszik elég rendesen, szinte égeti az ember kezét ha megfogom a burkolatot felülről és hátul, főleg ilyenkor nyáron amikor amúgy is melegebb van a szobában is pár fokkal, meg hát ott található a gép tápja, ami amúgy is melegszik rendesen, és a meleg levegőt is ott fújja ki magából ahogy csak tudja.

Takarítva volt már a gépem, de újrapasztázva még nem, de most nyáron ha végre lesz rá időm, egyszer nekiülök és végre szétszedem teljesen, és kitakarítom, plusz újrapasztázom, mert az enyém is néha bekapcsolja a repülőgép turbinákat, és olyankor azért a csendes szobában tud hangja lenni eléggé, meg szegény gép is biztosan szenved rendesen.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#280265) Guitar14 válasza Exelsior24 (#280264) üzenetére


Guitar14
senior tag

Közben eszembe jutott, hogy régen videót néztem laptop hűtőkről mert ismerős állította az sokat használ. Megmutattam neki ezt: [link]
Lényeg:

Vagyis, nyilván segít rajta ha elemeljük az asztaltól mivel általában alul szokott lenni a szívónyílás laptopok esetében de egy sima állvány és bármilyen ventillátorral ellátott hűtőpad között kb max. 1-2 fokot lehet elérni. PS4-nek alul nincs nyílása vagyis elemelni sem érdemes az asztaltól.
Amilyen áron az ember tud venni egy ilyet inkább csináljon takarítást+pasztázást, azokkal 5-10, de extrém elhanyagolt konzolnál ennél többet is képes javítani.

PS4 Pro azért tud visítani valóban de azért mert mert hűti magát és viszonylag kisebb a hűtő mint egy újabb konzolon ezért a megfelelő hőt magasabb ventillátor fordulattal éri el.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#280266) Beretvás válasza Guitar14 (#280265) üzenetére


Beretvás
addikt

Elemelni az asztalról azért érdemes. Egyenlőre a laminált padlón volt a gép.. mikor nézegettem menyire meleg, 4-5 óra játék után alatta a padló is borzasztó meleg volt.

(#280267) Kendek válasza Beretvás (#280266) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Anno nagyon ment itt a topikban a radírgumizás. Vagyis egy-egy a négy sarokba, és ez is segíthet a hangerőn meg a hűtésen. Egyrészt mert átszellőzik az alja is a konzolnak, ami ugye hiába zárt, de eléggé bemelegszik a burkolat. Másrészt pedig mert a vastag gumi miatt nem erősíti fel úgy a zajt az asztal.

<-ƘƘ->

(#280268) Exelsior24 válasza Beretvás (#280266) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

A radírgumi se rossz, de én például öcsémmel nyomtattattam hozzá, ilyen kis emelő lábakat, mert vett egy 3D nyomtatót, és azzal sec - perc alatt kinyomtatta nekem.

Most sajnos sehogy se találom róla a telefonomon a képeket, de szinte ugyan így néz ki mint ezeken a netes képeken:
[PS4 Pro láb 1] [PS 4 Pro láb 2] [PS4 Pro láb 3]

3D nyomtatós oldalakról száz félét le lehet tölteni belőle, de akinek nincs ismerőse aki meg tudná neki csinálni, találkoztam már ezekkel a lábakkal magyar webshopokban is, illetve Aliexpress-ről is lehet rendelni ilyet pár száz forintért.

Az enyém az kb 1 cm-t emelt így rajt, illetve az aljukra ragasztottam még ilyen gumis csúszásgátlót, mert alapból nagyon csúszkáltak a bútor felületén, és félő volt, hogy macska, vagy kisgyerek leveri véletlenül, úgy a ráragasztott csúszásgátlókkal már 1,3 - 1,4 cm-re megemeli a bútorlaptól és így alulról is szellőzik egy kicsit.

Nem azt mondom, hogy hú de sokat ér, de azért ér valamit, mert azóta jóval kevesebbszer vált át a konzol szuperszónikus üzemmódra, szóval alárakni valamit és kicsit megemelni az egészet sem hülyeség, egyáltalán nem.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#280269) erahurka válasza Exelsior24 (#280268) üzenetére


erahurka
félisten

Nálam fiókos szekrényben van, szóval ha úgy érzem nagyon terheli a játék, kihúzom a fiókot és a konzolt, hogy az első lábai a fiók elején legyenek. Nagyon sokat számít, úgyhogy érdemes valami emelő megoldást kitalálni.

(#280270) icemad válasza Exelsior24 (#280268) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg néhány kocka Lego-t raktam alá... :B

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#280271) Exelsior24 válasza icemad (#280270) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Legjobb :D , nagyon ötletes megoldás. :C

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#280272) F-ECT$ válasza Exelsior24 (#280271) üzenetére


F-ECT$
titán

A gumi jobb. A gumi örök. Gumit mindenhova.

Dive ever, work never.

(#280273) consono válasza Exelsior24 (#280271) üzenetére


consono
nagyúr

Én ásványvizes üveg kupakját :) A noti hátsó lába alá is :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#280274) DeFranco


DeFranco
nagyúr

na akkor már én is :D

Ilyen csavarkupakból kellett 4 db a fürdőbe, de nem lehetett csak 100-asával venni, azóta mindennek a sarka alá is ezt rakom, pl. ilyet kapott kétoldalú ragasztóval a fixre telepített laptop is a feneke alá, fél centit elemeli az asztaltól, jobban tud szellőzni.

(nem innen rendeltem csak itt rendesen látszik mi ez)

[ Szerkesztve ]

(#280275) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Jó de ez a szegény ember radírgumija, azt azért jobb ha tudjátok :) A radír rezgést is csillapít, nem viszi át a zörejt. Vannak szagosak is, amit nem lehet megenni, de jó lenne egyszer.

Kérek egy számot a jútútú

(#280276) Bogyi007 válasza Guitar14 (#280265) üzenetére


Bogyi007
veterán

Erre a célra kell ebből 4 darab. :DDD :C

Látom, írtátok is utána. :))

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#280277) adokveszek29


adokveszek29
csendes tag

Sziasztok!
Még kezdő vagyok, és az alábbi kérdésre keresem a megoldást. Találtam egy rovatot rá az összefoglalóban de szükségem lenne még egyértelműbb magyarázatra.

Vagyunk én meg a haverom, mindkettőnknek van ps plus előfizuja a saját profiljához 2 külön gépen.
Vannak nekem is és neki is megvásárolt játékai.

Szeretnénk összekapcsolni és megosztani a megvásárolt tartalmakat, hogy én is tujak az ő játékaival és ő is az én játtékaimmal játszani.

A kérdés hogy ezt hogyan kell kivitelezni a gyakorlatban?

Köszönöm a segítséget előre is.

Üdv,

(#280278) Kendek válasza adokveszek29 (#280277) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mindketten bejelentkeztek a másik konzolján is a saját profilotokkal, majd Beállítások > Fiókkezelés > Aktiválás elsődleges PS4-ként > Aktiválás.
Profilonként egyszerre egy PS4-et lehet aktiválni elsődlegesre, és azon osztódnak a letöltött játékai, és a Plus előfizetés egy része.

Ha ez meg van, akkor ami játékot letöltesz a haverod profiljával, azt fogod tudni futtatni a sajátodra átjelentkezve is. Ő pedig ugyanígy, csak fordítva.
Viszont amit tudni kell, hogy mivel a profiloddal másodlagosan leszel bejelentkezve a konzolodon, ezért a saját megvásárolt digitális játékaid futtatásához állandó kapcsolatra lesz szükség a Sony szerverével. Vagyis lényegében csak online fogsz tudni játszani, internetkapcsolat nélkül nem.

<-ƘƘ->

(#280279) Dinomano válasza Bogyi007 (#280276) üzenetére


Dinomano
senior tag

Lehet kipróbálom a radír-dolgot én is, PS4 slim és Xbox series S-re...a Gamer laptopomnak van döntött állványa, annak nem kell. Esetleg ilyen radír és kétoldalú ragasztószalag?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#280280) adokveszek29 válasza Kendek (#280278) üzenetére


adokveszek29
csendes tag

Szia, tehát mindket konzolon lesz 2 profil egy nekem egy neki. Az enyemen az ő profiljaval bejelentkezve aktivalok elsodleges ps4 re az oven pedig az en profilommal aktivalok elsodlegesre. Allando netkapcsolat mindig van.
Jatekok: ahhoz hogy pl a haverom altal megvasarolt diablo 4 el tudjam tolni. Be kell jelentkezzek a sajat konzolomon az o profiljaval hogy letoltsem majd vissza kell jelentkeznem a sajatprofilomba es ugy mar tudok majd jatszani vele?

Csak hogy jol ertem e?

(#280281) Kendek válasza adokveszek29 (#280280) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lényegében igen. Vagyis a letöltést azt a haverod profiljával fogod tudni elindítani, de amúgy nem szükséges megvárnod, hogy le is töltődjön, hanem rögtön visszajelentkezhetsz a sajátodra. Illetve a letöltést azt el lehet indítani böngészőből és applikációból is. Ami azért fontos, mert egy profil nem lehet egyszerre két PS4-en is online bejelentkezve. Vagyis ha bejelentkezel a haverodéval, akkor őt kidobja a konzolján, amennyiben épp játszik.

<-ƘƘ->

(#280282) adokveszek29 válasza Kendek (#280281) üzenetére


adokveszek29
csendes tag

Szuper, köszönöm a segítséget!
Üdv!

(#280283) nincsnév007 válasza Dinomano (#280279) üzenetére


nincsnév007
őstag

series s-re minek?

(#280284) Dinomano válasza nincsnév007 (#280283) üzenetére


Dinomano
senior tag

Elméletileg annak is jót tehet, ha alul szellőzik picit, nem? PS4-emre viszont tényleg nem ártana.
(Esetleg, lehet még van otthon pár milliméter vastag bútor alá való szivacsszerű ragasztós korongszerű bigyóm, lehet azt teszek alá.)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#280285) Beretvás válasza Dinomano (#280284) üzenetére


Beretvás
addikt

Ha nálam a laminált bitang meleg volt alatta akkor nem kicsit melegszik az ott.. nem árt valamit kezdeni vele. Én ma csinálok alá magasítást, majd dobok fel ide képet ha kész.

(#280286) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Elméletileg ez a kód 5 psn avatart ad :
(Horizon, Ratchet, Uncharted, stb)

LK4P-E8B9-3LLL

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#280287) nincsnév007 válasza Dinomano (#280284) üzenetére


nincsnév007
őstag

nem tudom. Én simán állítva raktam le és ettől függetlenül még ilyen csöndes konzolom még sose volt.

(#280288) Dinomano válasza nincsnév007 (#280287) üzenetére


Dinomano
senior tag

Nálam fektetve van, de gyakorlatilag nincs hangja...(Mivel a TV-asztal szélén van, a TV mellett, ezért állítva nem merem használni.) Talán egyszer pörgött fel a ventije jobban a kelleténél. A Ps4 slimem sokkal jobban tud "morogni".

/(^_^)____7=--- - - >|

(#280289) Beretvás


Beretvás
addikt

Kész is lett.. :D

(#280290) DeFranco válasza Beretvás (#280289) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Fain :)

(#280291) nincsnév007 válasza Beretvás (#280289) üzenetére


nincsnév007
őstag

majd írd hogy csöndesebb lett e

[ Szerkesztve ]

(#280292) Elims válasza DeFranco (#280290) üzenetére


Elims
veterán

Nem kicsit! :-)

Beretvás: Nem írtad hogy asztalos vagy. 👍
Mondjuk fent a gép alatt is raktam volna egy összekötőt.Elég lenne csak középre,bemarva.
Egyébként fasza lett tényleg!! :-)

(#280293) Beretvás


Beretvás
addikt

Köszi..

Nem vagyok asztalos... Autószerelő vagyok csak hobby szinten asztaloskodom.
Lehet csak úgy miért ne alapon középre beteszek még egy 18 as ventit 5 voltrol ha elindul..

#280291nincsnév007: hangja eddig sem volt. csak érintésre melegnek találtam.. Bár már kiderül azóta ,hogy jóvanazúgy.. :D

(#280294) nincsnév007 válasza Beretvás (#280293) üzenetére


nincsnév007
őstag

jaaah tényleg, bocsi nem olvastam vissza, és már elfelejtettem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#280295) Elims válasza Beretvás (#280293) üzenetére


Elims
veterán

Nem csak jóvanazúgy..hasonló,mint a robbanómotor,kell neki x hőmérséklet,mert ha hideg lenne végig,jobban kopna.Ezt te tudod a legjobban,benzinmotoroknak 75-83,dízeleknek picit több ha jól tudom.Ugyanígy van a ps-ben (is) pl. a winchester.Kell neki x hőmérséklet (talán 40-50körül).

Szerk.: A "75-83" nem szentírás,de vhogy akörül.

[ Szerkesztve ]

(#280296) FollowTheORI válasza nincsnév007 (#280291) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ettől nem lesz számottevően csendesebb, ott ahol ez teljes terhelésnél tényleg gond.
Ez konstrukciós adottság, nem lehet rajta javítani érdemben, csak ha szétbarmolod/lecseréled a hűtést meg a burkolatot.

Pl ha csinálsz egy új házat neki fából jobb légáramlással meg ventikkel... akkor lehet csendesebbre csinálni. :)

Máshogy nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#280297) Guitar14 válasza Beretvás (#280289) üzenetére


Guitar14
senior tag

Wow! Ez elég jó lett. :C
Alá tudod tenni a kontrollereket (mást is) is játék után, hogy ne porosodjanak. :D

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#280298) Dinomano


Dinomano
senior tag

Mostanában (mióta vámkötelesek lettünk) nem rendeltem Aliexpress-ről, de ez a PS4-es stand (4 db) lábacska érdekel... Lehet rendelek. Esetleg Xbox Series S-re nincs ilyen (horizontális) lábacska? Xbox One-osat találtam. Gondolom, az is jó lehet.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#280299) Dinomano válasza Guitar14 (#280297) üzenetére


Dinomano
senior tag

Azon gondolkodom, hogy 2 vékony léc konzol alá, oszt 'jólvan... (Nem néz ki olyan szépen, mint a fotón lévő, de nem vagyok (hobbi)asztalos. :-) )

/(^_^)____7=--- - - >|

(#280300) Gyuri27 válasza Dinomano (#280298) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] pl. Még 3d nyomtatni se éri meg nem hogy kinából rendelni.

Amd - Radeon - Ryzen

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.