Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281798) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

MLB The Show 24 Digital Deluxe Edition (PS4, PS5)

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#150001) Jim-X válasza .LnB (#149998) üzenetére


Jim-X
őstag

Ugye? Es meg csak most kezdodik az igazi kaland!! :K :))

A játék az nem játék!

(#150003) Lefty válasza .LnB (#149998) üzenetére


Lefty
addikt

O te, a vegere meg fogsz orulni, nem lehet betelni azzal a jatekkal.

[ Szerkesztve ]

(#150004) szzoo válasza .LnB (#149998) üzenetére


szzoo
tag

Én két hete fejeztem be az Uncharted 4-et. Én az előző részekkel még nem játszottam. Ennek közepesen szerettem a felütését, eléggé távol ált tőlem ez az "amerikai, kalandor sztori". Emellett azért lenyűgöző volt, és a minőség játszatta a játékot. Kb. a felénél vettem észre, hogy megszerettem a szereplőket. Utólag azt gondolom kihagyhatatlan élmény és játék.

Azt is látom miért nem szeretik néhányan. A játékmenete nem addiktív. Nem kell benne a karaktert fejleszteni, vagy kertet kapálni, hogy jövőre mégnagyobb legyen vetemény (hogy két végletet írjak). Ez szerintem nem negatívum, hanem a keményvonalas storytelling játékok sajátossága. Szeretni kell a szereplőket is hozzá...

A God of Wart szerintem se hagyd ki!

Én most ezzel haladok. Leírom én is, mint előttem százan, mert már nagyon kikívánkozik:
Ez a játék maga a csoda, egyszerűen nem hiszem el! Mindent bejárok, de így is kb minden félórában van egy agyeldobós jelenet. Legalább olyan, mint a legjobb a UC4-ben. Nagyon az elején tartok még, nem tudom mi lesz, de eddig a legjobb játék, amivel játszottam.
Elképesztően gazdag a világ, epikusak a csaták, szerethetők a karakterek, jó a sztori és gyönyörű! A játékmenet is addiktív, van sok a tenni-venni való - eddig tökéletesen adagolva. Mindig van valami új, valami friss, ami kizökkent: helyszín, fordulat, boss, zene, szemtelen humor, akár hajókázós sztori.

Sajnálom, ha valaki kihagyja. Nem rétegjáték és elképesztően nagyszabású. Aki nem szereti a kihívást, attól is egy sztori nehézségű végigjátszást legalább érdemel.

[ Szerkesztve ]

(#150005) cyberkind válasza .LnB (#149998) üzenetére


cyberkind
félisten

Legjobb része a szériának minden téren. :K

Paranormal Cocktivity

(#150006) bombibmw


bombibmw
veterán

Én úgy vagyok az U4-el, hogy a leggépmelléláncolóbb játék, amivel játszottam valaha, hogy szépen magyarosan fejezzem ki magam. :D
Witcher 3-nál éreztem ugyanezt anno, amikor befejeződött, hogy basszus, miért van vége? :)
Nekem tetszik is, hogy nem kell fejlődni benne, csak a storyt darálni és arra figyelni, mert brutálisan jó az egész úgy egyben.
A GOW-ot ezért játszom viszonylag keveset, mert már a 3/4-e körül lehetek és nem akarom, hogy vége legyen.
TLOU szintén. :D
Most kezdtem el a HZD-t nemrég és ez se lesz rossz.

(#150007) tailor74 válasza bombibmw (#150006) üzenetére


tailor74
őstag

Én 2016-ban az UC4-el vettem a ps4-et december elején, 2017 januárjában eladtam a pc-m. :)
Lett egy kis netezős gépem, és jött a HZD.
Ősszel elkapott a "kell vennem valami hardvert" érzés, fél napi gondolkodás után eladtam a ps4-et, és jött a pro. :K
Teljesen kizáratta velem a ps a pc-s játék iránti vágyat belőlem. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#150008) cyberkind válasza bombibmw (#150006) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem a HZD második körre se adja valamiért. :D

Paranormal Cocktivity

(#150009) gianni85 válasza tailor74 (#150007) üzenetére


gianni85
veterán

Nekem ahhoz képest mennyire nem szeretek pc-n, főleg egér+bill kombóval játszani, nagyon sok konfigom volt az elmúlt 10 évben. Felüdülés volt gépet építeni... egy vízhűtéseset csinálok, aztán kis itx-et, aztán htpct és így tovább. Ha nem sajnálnám már rá a pénzt, akkor még mindig bütykölnék :)

(#150010) .LnB válasza oriic (#150000) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pont ez az, hogy nem tudom elképzelni, hogy lehet jobb még ennél is jobb a GoW. Persze még nem végeztem az U4-gyel, szóval ez most még csak egy kósza gondolat. De megvan már a GoW, haver már nyüstöli, aztán jön hozzám.

Ha végzek az U4-gyel, lesz egy szerintem nagyon hosszú logout bejegyzés ebből a konzolosdizásból. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#150011) gianni85 válasza .LnB (#150010) üzenetére


gianni85
veterán

Azt csak halkan megsúgom, hogy a Lost Legacyban meg Chloe kapja a főszerepet. Ha már a második részben őt választottad volna. (Egyébként én is)

(#150012) bombibmw válasza tailor74 (#150007) üzenetére


bombibmw
veterán

Én is gondolkoztam a PC eladásán, de nem fogom megtenni, maximum downgrade-elni.
Az a baj, hogy még a vízhűtést is sajnálom eladni, nemhogy a Ti-t. :D
Főleg most, hogy már csak a 4K TV van és elment a G-synces monitor.
Játszunk a többiekkel multiban és kell az erő azért.
Például egy Division 2-t el se tudok képzelni Ps4 Pro-n.
A célzást és a 30fps-t nem bírnám ki. :D
Persze nem mondom azt, hogy ez megdönthetetlen és nem jön egy agymenés ismét.
Volt már fullos konfigból netezős.
Igaz, nem tartott sokáig. :D

[ Szerkesztve ]

(#150013) .LnB válasza gianni85 (#150011) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Képzeld el, hogy otthon ott a Lost Legacy. És direkt nem néztem meg a borítót, hogy ki is a csaj akivel játszani kell ott. :) Ez már ilyen beteges spoiler kerülgetés. De valahol belül tudtam, hogy ő az. Várom is nagyon. ;)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#150014) 30z.Samu válasza szzoo (#150004) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az UC sorozat nálam többször végigjátszós, a 4 különösen. Biztos vagyok benne, hogy idővel elő fogom kapni újra a sorozatot, nagyon eltalálták!

A GoW pedig nálam eddig az év játéka! Pontosan nem tudom hol járhatok a story-ban (közepe vagy inkább a vége, de még mindig el tudok ámulni hogy Úristen hogy néz ki ez a játék! :Y De nem csak a grafika fogott meg, a story, a körítés, a zenék..érződik rajta a törődés. Próbálok is kisajtolni mindent belőle, amit csak tudok, a fő szál mellett csinálgatok a mellék dolgokat is.

(#150013) .LnB: A Lost Legacy is elég jó lett, bár még nem játszottam végig, mert megérkezett Kratos. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#150015) sp8787 válasza szzoo (#150004) üzenetére


sp8787
addikt

Ne sajnald. Van akit abszolut nem erdekel mivel nem neki keszult, ez van, ez igy normalis.
Ok se sajnalnak teged azert mert teged meg az a jatek nem erdekel amit meg ok szeretnek.

Egyebkent lattam egy erdekes dolgot. Vmi orult 3h 57min alatt kipaltinazta.

(#150016) ProEvoFan válasza tailor74 (#150007) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Szerintem jó párost alkot a PS4/PC.Gyakorlatilag a Nintendo exkluzívok kivételével megkapod a mai videojátékok teljes tárházát.

(#150017) #95558144 válasza .LnB (#149998) üzenetére


#95558144
törölt tag

Én is szerettem az UC4-et, a sorozat legjobbja, jót tett neki ez a kesernyés, komorabb hangulat. A harcrendszert még mindig nem szeretem benne, 2018-ban rém cikinek tartom ezt a Brut ellenféltípus bedobását, 15 éve ez a játékmechanika még elment, manapság inkább sajnálatra méltó.

Persze az is érdekelne, hogy ki volt az, aki a lakatlan szigetekre elment, és fehér mésszel felmeszelte a sziklákra az útvonalat, amerre menni kell, meg elhelyezte a nagy dobozokat, hogy majd pár száz év múlva Drake és a kompánia felmászhasson rajta!? Erre a játék persze nem ad választ.

(#150018) kriszpontaz válasza #95558144 (#150017) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nekem a PS1 korszakban jellemző (vagy onnan eredő Crash Bandicoot féle) kamerával szemben futkorászás nem tetszik. A Lost Legacy viszont szerintem van olyan jó vagy jobb mint a 4 :). Viszont mindkettő nagyon szépen kidolgozott játék. Volt olyan hogy csak bámészkodtam, olyan szép területek vannak benne.

[ Szerkesztve ]

(#150019) 30z.Samu válasza #95558144 (#150017) üzenetére


30z.Samu
félisten

Bele lehetne magyarázni, hogy Drake előtt mások is próbálták megtalálni a kincset profibb eszközöket használva. :D

Sic Parvis Magna

(#150020) #95558144 válasza 30z.Samu (#150019) üzenetére


#95558144
törölt tag

Igen, és PVC ládákat vittek fel kézzel hegycsúcsokra 300 évvel ezelőtt, amikor a PVC-t még jóslatokban sem ismerték. :-D

[ Szerkesztve ]

(#150021) 30z.Samu válasza #95558144 (#150020) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pontosan. :D

Sic Parvis Magna

(#150022) Kvelstadt válasza Lackooo84 (#149885) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én hogy megijedtem mikor levertem a queent, dobta a platinát és mentem is kipihenni.
Aztán később mikor beléptem játszani ott vokt a portál, és én tudom hogy bele kell nyúlni de nem gondokram hogy marad utána portál, azt hittem nem mentette el és megint le kell verni.. :B :D

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#150023) Gery9112 válasza #95558144 (#150017) üzenetére


Gery9112
őstag

Kinek milyen stílus jön be, eléggé emberfüggő. A három tárat igénylő brute-ok (már ha meg lehet őket ölni) már jogosabb érv.

A második fele meg abszolút nem jogos, valahogy jelölni kell merre lehet haladni és a játékok 90%-ban ez így van. Arról nem is beszélve, hogy általában (ne vedd magadra) akik ezt felhozzák, azok lennének az elsők, akik reklamálnának, hogy de "hát honnan kéne tudnom, hogy merre kell menni".

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#150024) #95558144 válasza Gery9112 (#150023) üzenetére


#95558144
törölt tag

Ezzel nem értek egyet, egy térképpel is remekül lehet jelölni, hogy merre kell menni, számos játékban láttunk már erre jó megoldásokat, és ezekben nem volt fehérre meszelve a fal...

(#150025) consono


consono
nagyúr

Én UC Collectionnal vettem a PS4-et 2016 karácsonyakor, meg lett mellé egy UC4 is. Az egész család nézte a négy játék végigjátszását, mintha tévét néztek volna :) Csak akkor játszhattam, ha ők is ott voltak... Nagy élmény volt mindenkinek.
Érdekes, hogy pont a hétvégéén nyaggatott a kislányom, hogy játszunk Nate-tel :) Sajnos nem volt hely a gépen, így csak a sorozat általam mentett videóit néztük végig, de ez is meghozta az étvágyat az újrajátszásokhoz!

"In God we trust. All others must bring data"

(#150026) kriszpontaz válasza #95558144 (#150024) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Az mindenhol madársz*r. Nem kell fizetett festőket odagondolni :D.

(#150027) Gery9112 válasza #95558144 (#150024) üzenetére


Gery9112
őstag

Igen, az open word játékokban de az Uncharted (a Lost Legacy 4. fejezetét leszámítva) nem open world. Hanem lineáris játék. Amint open worldre váltott abban az egy fejezetben, láss csodát kaptál térképet. Csodálkozom, hogy nem a God of Warnál jött fel ez a problémád...ott van térkép és még jelölik is az utat neked.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#150028) 30z.Samu válasza consono (#150025) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyik ismerősöm csak pislogott. Egyszer küldtem neki egy általam mentett bejátszást, erre megkérdezte melyik film ez, mert jók benne a szövegek meg minden. Mondom neki ez egy PS játék. :D

Sic Parvis Magna

(#150029) consono válasza 30z.Samu (#150028) üzenetére


consono
nagyúr

:D Tényleg van varázsa ezeknek a játékoknak is :) Nálunk a legnagyobb élmény az volt mikor Nate leamortizálta a harangtornyot, most hétvégén is ezt kellett először megnézni :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#150030) Jim-X válasza consono (#150029) üzenetére


Jim-X
őstag

Mar irtam regebben, az a resz nekem all-time favorit. Instant libabor :K :Y

Meg ugye a bunyo Nadine-el ;]

De kb. minden fejezetbol lehet valogatni a jobnal jobb jelenetek kozul :K

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#150031) 30z.Samu válasza consono (#150029) üzenetére


30z.Samu
félisten

A 4-ben nálam is ez volt az egyik legnagyobb, aztán Drake csak ennyit mond Sully-nek: Hey! :D
Azon behaltam. :D

Sic Parvis Magna

(#150032) #95558144 válasza Gery9112 (#150027) üzenetére


#95558144
törölt tag

Mondjuk a GoW-ban a térkép minden, csak nem jó...

(#150033) stilo18 válasza #95558144 (#150032) üzenetére


stilo18
addikt

+1

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#150034) Gery9112 válasza #95558144 (#150032) üzenetére


Gery9112
őstag

Akkor a témádnál maradva, ott nem zavar, hogy jelölik az utat. Értem. :R

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#150035) Kvelstadt válasza #95558144 (#150032) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Szépnek szép. De se rendes zoom, meg azok a nagy ikonok kitakarnak mindent.
Viszont az iránytű jól működik.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#150036) szasanyi


szasanyi
félisten

Ez a konzolvilág egy katasztrófa. Az volt a válaszuk, hogy igen van készleten gépcsomag, de mind le van foglalva tehát még sincs :U és meg kell várniuk az újabb szállítmányt - melynek idejére konkrétan rákérdeztem, hogy mégis mikor, meddig kell még várom az eltelt 2 hét után, de erre nem válaszoltak. No, futok egy kört a SONY Mo-nál mit tudnak tanácsolni ilyet esetre, valamint a fogyasztóvédelmet is megkérdezem milyen lehetőségei vannak a vásárlónak.
Komolyan mondom ez a hazai kereskedelem még 2018-ban is egy rossz vicc, mintha kizárólag az én érdekem lenne ha valamit eladnak nekem.

(#150037) seniman válasza szasanyi (#150036) üzenetére


seniman
addikt

Megérdemelnék,hogy az ember egy halom kamureggel rendeljen tőlük egy valag cuccot a neten,aztán a 14 napos elállási jog címén az összeset visszaküldeni. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#150038) RangerFox válasza .LnB (#150010) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Arra készülj fel, hogy a Lost Legacy-ben sokkal látványosabb (agyeldobósabb) jelenetek vannak, szebb összképet adva, mint a 4. De a sztori miatt nekem a 4. rész az all time favorite játékom, és ez a TLOU Part 2-ig nem is fog változni szerintem.

(#150039) Lacko66


Lacko66
tag

Lenne egy kérdésem a játékbeli screenshotokkal kapcsolatban.
Most ugye azt csinálom, hogy külső hdd-t rákötöm a konzolra, a képeket átmásolom, hdd-t lehúzom, hdd-t csatlakoztatom pl. a laptopra, a képeket felmásolom a laptopra.
Nincs ennél egyszerűbb mód ? Esetleg nem lehet valahogyan látni például otthoni hálózaton keresztül a konzolnak azt a részét ahol a képernyőmentések vannak és onnan egyből átmásolni oda ahova szeretném ?

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#150040) 3L1T3 válasza seniman (#150037) üzenetére


3L1T3
addikt

Sok mindent megmagyaráz egy ilyen hozzászólás egy szakmai fórumon!

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#150041) dvd24 válasza Lacko66 (#150039) üzenetére


dvd24
senior tag

én a ps accot összekötöttem a facebook accountommal, utána ha kell screenshot akkor: share gomb -> feltöltés facebookra, úgy beállítva, h rajtam kívül ne lássa senki, és onnan meg leszedem ami kell

(#150042) RangerFox válasza Lacko66 (#150039) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Max feltöltheted közösségi oldalakra, és onnan letöltheted gépre. De szerintem az is pont annyira macerás, mint a külső vinyóról felmásolni.

Megelőztek :R

[ Szerkesztve ]

(#150043) mattheus válasza RangerFox (#150038) üzenetére


mattheus
őstag

Érdekes. Nekem pont ez a rész volt az, ami a legjobban fájlt, de már "csakazértismegcsináltam" ha már megvettem :) Utolsó képkocka után azonnal töröltem. Tudom ízlések és pofonok....

(#150044) #36979968 válasza szasanyi (#150036) üzenetére


#36979968
törölt tag

Az ilyen hatalmas boltokat mindenképp érdemes kerülni, nekik megvan a bevétel a tinédzserek által generált évi Cod és Fifa mennyiségből, meg a betévedő, ajándékot vásárló, egyébként tájékozatlan szülőkből. Többi embernek meg szarnak a fejére és pofátlan árakkal dolgoznak. Kisebb boltokból újonnan olcsóbban kijönnek a játékok mint náluk használtan, gépek szintúgy olcsóbbak akármilyen viszonteladón keresztül vagy kisebb boltokban. Ha csak nincs valami hatalmas akció vagy készletsöprés, a konzolvilág felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#150045) kelzsoca válasza szasanyi (#150036) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem hagyd őket (fogyasztóvédelem már nincs, békéltető testület van, de az csak vásárlás után lenne érdekes) én is náluk próbálkoztam, illetve pár másik ismert helyen, akik elvileg hivatalos Sony partnerek, minden boltnál ki volt írva: készleten, de senki nem tudott kiszolgálni..

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#150046) gianni85 válasza kelzsoca (#150045) üzenetére


gianni85
veterán

+1. Tanulságos esetnek elkönyvelni, innentől kerülni őket, esetleg blacklist-re felvenni, ha vezetsz olyat :)

(#150047) Rick3D válasza szasanyi (#150036) üzenetére


Rick3D
senior tag

Én 105k ért húztam be a hét elején egy fehér ps4 pro-t innen Múlt héten a ps4 jet black is náluk volt a legolcsóbb.
Nem az én dolgom de mond vissza a francba ha még nem utaltál nekik. 2 hét még úgy is röhejes hogy külső raktárról szállítják be ... Nagyon pipa tudok lenni az ilyen hozzáállásra és egyébként valóban jól mondják az előttem szólók hogy nem éri meg. Szépen felmész az árukeresőre ps4pro kapásból kijön hogy már 120 ért is lehet kapni meg 110k-ért 105 (ahogy nálam ha akciós) Kivétel ugye ha te azt a special editiont akarod mindenáron. A játékoknál ugyan ez van , ezek a hatalmas nagy webáruházak amikor máshol 7-8k-t kérnek el ők még akkor is ragaszkodnak a megjelenési pl 12k-s árhoz + szállítás :DDD Elvileg holnap vagy rosszabb esetben holnap után érkezik ha nem akkor beszélgetni fogok :U
Tapasztalataim szerint nagyon sokat számít ha beszélsz velük telefonon , persze van egy bizonyos leszarlak határ ami felett már tök mindegy ha atommal is fenyegeted őket de szerencsére ez a kevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#150048) seniman válasza 3L1T3 (#150040) üzenetére


seniman
addikt

Ha téged szivatnának két hete,akkor is ezt nyilatkoznád?A magyar webshopok nagy része megérett a pusztulásra,hulljon a férgese. ;) Épp ma néztem az alza újabb kamu blekkfrájdéj akcióját,hát nyílt a bicska a zsebemben. :K

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#150049) #95558144 válasza Gery9112 (#150034) üzenetére


#95558144
törölt tag

Engedd már el ezt a dolgot...

Mondtam én egy szóval is, hogy nem zavar? Vagy most soroljam fel az összes játékot csak azért, hogy kimerítő tájékoztatást kapj?

De ha annyira érdekel, akkor igen, az UC4-ben az egyik legidegesítőbb, amikor egy ember által még soha nem járt területen azt látod, hogy az összes kiszögelés, repedés és sziklagumó fehérre van meszelve...

(#150050) #95558144 válasza seniman (#150048) üzenetére


#95558144
törölt tag

Bölcs ember ilyenkor arrébb megy 200 métert, és 3 ezer forintért drágábban megvásárolja egy olyan helyen, ahol utána még meg is köszönik udvariasan.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.