Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281798) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

MLB The Show 24 Digital Deluxe Edition (PS4, PS5)

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Ha bármi kérdésed van, hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

[ Módosította: radi8tor ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) leslieke válasza Mister_X (#1) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem látom a fejlesztők listáján a Gameloftot. Ennyire nem érdekelné őket a PS?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3) Mister_X válasza leslieke (#2) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Gameloft? :F Vattafak, maradjanak csak mobilon. Ezek szerint hidegen hagyja őket a PS4.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4) leslieke válasza Mister_X (#3) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Dungeon Hunter folytatásainak örültem volna.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5) woodbear


woodbear
addikt

witcher3 bejelentve, meg diablo3 is. Mondjuk az ps3-ra is jön

Oldalam: www.swsfoto.de

(#6) Goldwin


Goldwin
aktív tag

Mister_X:
[link]

[ Módosította: #65675776 ]

(#7) MasterMark válasza woodbear (#5) üzenetére


MasterMark
titán

Azt hittem a Witcher marad xbox-on.

Switch Tax

(#8) woodbear válasza MasterMark (#7) üzenetére


woodbear
addikt

A 2. az marad :D :D

Oldalam: www.swsfoto.de

(#9) Mister_X válasza Goldwin (#6) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mindenfélét lehet olvasni, de azért én reménykedek, hátha jön egy jó kis nextgen FOX Engine demonstráció egy PS4-es Ground Zeroes személyében. De lehet, hogy csak a Phantom Pain fog jönni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#10) Ghard


Ghard
őstag

Ez a touchpad a ds4en mégis hogy áll kézre?

(#11) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Visszafelé kompatibilitásról egyelőre nincs hír"

Dehogynincs, mondták hogy nem lesz, mert más az architektúra. Ezért hozzák a Gaikai-t.

Live-Die-Respawn

(#12) Goldwin válasza Ghard (#10) üzenetére


Goldwin
aktív tag

Ezt hogy érted?
Felé rakod a kezed, aztán végighúzod rajta az ujjad.

(#13) MasterMark válasza Ghard (#10) üzenetére


MasterMark
titán

Felnyúlsz az ujjaddal mint mikor a start select-et nyomod.

Switch Tax

(#14) Ghard válasza MasterMark (#13) üzenetére


Ghard
őstag

2 ponton megnyomni oké, de több értelme lenne a hátoldalon,ahogy a vitanál.

(#15) Mister_X válasza Ghard (#14) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ahogy elnézem, egy kicsit előre lóg az R1 és L1 sávjába, tehát ott használható lehet.

@oric: az csak PS3, PS2-ről és PS1-ről nem sokat tudunk.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Azért az kicsit félő, hogy ezzel a visszafelé kompatibilitással kapcsolatban tényleg nem mondanak semmit, csak annyit, hogy majd Gaikai-on keresztül megy. Mert ok, rendben, de tényleg - milyen módon fog megtörténni az azonosítás? Mert ha a Sony benyögi, hogy csak az elektronikusan megvásárolt tartalmakkal fog működni, akkor - már bocsánat - de elmehet a p*csába! Szerintem ilyen szinten nem szabadna differenciálnia, hiszen ha ott a PS3-as játéklemez a polcomon, az új gépben pedig ugye ugyanúgy ott van a BD-meghajtó, akkor az azonosításnak nem kéne ügynek lennie! Becsapod a lemezt, rácsekkol, azonosít és mehet a stream-elt játék.
Mondjuk azért azzal kapcsolatban is vannak fenntartásaim, hogy milyen minőségben fog ez működni és mennyire lesz kiszolgáltatva a játék minősége a net hektikusságának. Azért itt nem egy szimpla multi-játék adatforgalma fog bonyolódni, hanem annál jóval több.
Szerintem ez nagyon kardinális kérdés és jelen pillanatban úgy érzem, hogy ezt erősen elbagatellizálják, pedig sokan rendelkeznek szép kis PS3 játékgyűjteménnyel, amit nem feltétlen helyeznének a kukába. Márpedig ha előbb-utóbb megmakkan a régi PS3, akkor a PS4 beszerzése után lehet, hogy ráncolnák páran a homlokukat, ha meg kéne venni az egyébként szénné gagyisított PS3 Super Slim-et, 70 eFt körüli áron csak azért, mert a drágalátos új masina nem hajlandó fogadni a lemezes PS3 játékokat még azonosítás végett sem. :((

Amúgy egyelőre nem vagyok hasra esve a vastól, árától függően lehet majd mit mondani rá.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#17) james001 válasza Mister_X (#1) üzenetére


james001
veterán

És az inFamous Second Son hol van a listáról?? :U :D
Amúgy most néztem meg a meeting-et csak. Nem kakiltam össze magam,de tetszett amit láttam. Ami a legjobban bejött az a Quantic dream tech demója volt,über szépen fest. A gépet kár hogy nem mutatták meg,de tuti hogy valami duci változat lesz,hogy aztán lehessen megint Slim-eket meg Super Slim-eket kiadni később... E3-on csak felfedik. És remélem akkor kapunk egy Uncharted 4 trailer-t is,arra vágyom a legjobban :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#18) Mister_X válasza james001 (#17) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hivatalosan ott fogják velünk ismertetni a pontos specifikációkat, a kezdeti konstrukciókat és az árat. Továbbá ott fogjuk látni, hogy mi vár ránk 2014-ben :Y

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#19) abteam2008 válasza DM-Fan (#16) üzenetére


abteam2008
tag

"Mert ha a Sony benyögi, hogy csak az elektronikusan megvásárolt tartalmakkal fog működni, akkor - már bocsánat - de elmehet a p*csába!"

Az elektronikusan vásárolt tartalmakat nem lehet majd átvinni PS4-re.

[link]

Xbox Series X

(#20) spae


spae
aktív tag

A Gran Turismo 6-ról semmi?

(#21) DM-Fan válasza abteam2008 (#19) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

De ez csak magára az adatra vonatkozik. Azt természetes, hogy nem tudod átvinni, mivel más architektúrájú az új gép. Én ellenben arról beszélek, hogy ha nekem megvan a játék (akár lemezesen, akár elektronikusan), akkor ugyan legyen már jogom a Gaikai-ban elérhető, PS4 kompatibilis változatával ingyen és bérmentve játszani - hiszen azt a játékot már ugye egyszer kifizettem PS3-ra és a Gaikai-t úgy kínálja, mint a visszafelé-kompatibilitás eszközét. Magyarul én azt várom el, hogy mindegy legyen, hogy lemezes verzióban van meg a játék, vagy elektronikusan, csak tudjak játszani vele Gaikai-on.

De ahogy a Sony marketing-észjárását ismerem, ez is havidíjas szolgáltatás lesz, mint a PS plus. :(

Get Moded!

(#22) james001 válasza spae (#20) üzenetére


james001
veterán

Ott van a Driveclub,az nem elég? ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#23) spae válasza james001 (#22) üzenetére


spae
aktív tag

Nem:D

Mivel a jelenlegi 360-omon is csak autókázok, azért az csak önmagában nem elég!

[ Szerkesztve ]

(#24) ldave


ldave
félisten
LOGOUT blog

"The official answer is that the PS4 supports 4K output but for personal contents, like photos or videos. Not games," Yoshida said. "PS4 games do not work on 4K." Sony Worldwide Studios president Shuhei Yoshida

Ezek szerint játékok nem lesznek 4K-ban, de minden más lehetséges.

A Slime draws near! Command?

(#25) DM-Fan válasza ldave (#24) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én már annak is örülnék, ha még megjelenés után 2-3 évvel tudna 1080p-ben 60 FPS-sel futtatni címeket, bár szerintem már ez is nagy szó lenne. A 4k nem realitás még, pláne nem akkora képernyőméretben, ami egy mai háztartásban megszokott (42"-65"), szóval ezt kár is lenne erőltetni - a TV piacon sem fog még lejönni a konzumer szintre ez a felbontás jódarabig, csak most kellett valami gumicsont a CES-re, mert a 3D már kipukkadt. Nagyot akarnának vele és jól össze is sz*rná magát az új gép. A legerősebb PC-knek is becsületére válna kipréselni magukból egy combos játéknál a 4k felbontást.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#26) Ghard válasza ldave (#24) üzenetére


Ghard
őstag

Amióta a hardvere papíron szerepel teljesen egyértelmű,hogy játékokat 4Kban nem képes futtatni.

(#27) ldave válasza Ghard (#26) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Tudom, nem vagyok hülye csak mivel többen kérdezték, emiatt írtam be. Amúgy meg 2D játékokban (pl. indie-k) szerintem simán bírna ez a vas 4K-t is, de ezek szerint az se fog menni.

Amúgy meg PS1-et és PS2-öt szerintem szoftveres emulációval lekezelne ez az AMD-s megoldás.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#28) Ghard válasza ldave (#27) üzenetére


Ghard
őstag

Azért egy loco roco és patapont elviselnék 4Kban :D

Ps3 is lekezelte,csak nem foglalkoztak vele eleget.
Amit próbáltam,a MK shaolin monks tiszta villogo textura volt,a Stuntman meg beragadt mindig ugyanannál a scriptnél.

[ Szerkesztve ]

(#29) gyuromoj


gyuromoj
veterán

John Carmack kóder-mágus is megszólalt PlayStation 4 ügyben, méghozzá szigorúan 140 karakterben:

"Nem beszélhetek teljesen szabadon a PS4-ről, de a publikusan közölt specifikációk után azt mondhatom, hogy a Sony bölcs tervezési döntéseket hozott"

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#30) oriic válasza gyuromoj (#29) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ne beszéljen Ő, kódolja a Doom 4-et. :D

Live-Die-Respawn

(#31) Mister_X válasza oriic (#30) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Még, hogy a követező generáció kevés lesz...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#32) DM-Fan válasza Mister_X (#31) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem az a baj, hogy induláskor gyenge lenne, mert nyilván nem az, de ha ezt a gépet is 6-7 éves életciklusúra tervezik, akkor az lesz. Az optimális szerintem 3, nagyon maximum 4 év lenne, aztán generációváltás. De erről már többször értekeztünk.
Egyébként meg azt mondom, hogy majd akkor hiszem, hogy nem gyenge, ha látom a gépet és hogy stabilan kijön belőle az 1080p 60 FPS minden címnél, élsimítással, normális részletességű textúrákkal és ezt tudják is tartani hosszú távon. Biztos, hogy nem ugranék bele az elején.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#33) oriic válasza DM-Fan (#32) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"ha látom a gépet és hogy stabilan kijön belőle az 1080p 60 FPS minden címnél"

Nyakamat teszem rá hogy nem fog. Vagy az egyik lesz meg vagy a másik lehetőség, de hogy egyben a kettő... De ne legyen igazam.

Live-Die-Respawn

(#34) Mister_X válasza DM-Fan (#32) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Talán azon kevesek egyike vagyok, aki "tesz" a grafikára és még meg is vagyok elégedve a PS3 teljesítményével. Oké, egy FX5500-at voltam kénytelen 2010-ig használni és nincs FullHD TV-m sem. De a PS4 eléri azt a szintet, hogy már nincs nagyon hova fejlődni. Erős, könnyen programozható hardvert akartak a fejlesztők - megkapták. Láttuk a Killzone: Shadow Fallt, a DriveClubot, a Deep Downt. Jól nénzek ki? Nagyon jól. Örülhetünk, ha minden legalább így fog kinézni. És ez biztos, hogy tudja majd 1080p-n 60FPS-sel.

@oric: hozom a guillotine-t ;]

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#35) woodbear válasza oriic (#33) üzenetére


woodbear
addikt

Ez már a 3. nyakamat teszem rá dolgod a nextgenekkel kapcsolatba :D

Oldalam: www.swsfoto.de

(#36) oriic válasza woodbear (#35) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

És eddig mindegyik úgy néz ki hogy bejön. :DDD

Live-Die-Respawn

(#37) perge666


perge666
veterán

Mi lesz még itt megjelenésig :DDD

(#38) Goldwin válasza DM-Fan (#32) üzenetére


Goldwin
aktív tag

3 év?? Biztos megérné a SONY-nak. :U

[ Szerkesztve ]

(#39) ldave válasza Goldwin (#38) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Nem hülyeség, főleg most hogy áttértek PC közeli hardverre, simán megléphető lenne a ~4 éves ciklus és a visszafele kompatibilitással se lennének gondok.

A Slime draws near! Command?

(#40) perge666 válasza ldave (#39) üzenetére


perge666
veterán

A konzolba nem az a jó hogy nincs gépigény,és amit kiadnak játékot,azt normálisan viszi?
Én meg vagyok elégedve a PS3 grafikájával is,bár mostanában elég ritkán játszok,meg el is akartam adni./sajnos nincs ára,így marad/
Várom a Nextgent,biztos álleejtős lessz,meg így jobb is hogy nem évente dobnak ki új konzolt,akkor elszállna a varázsa.
Aki fejlesztgetni akar,az vegyen PC-t.

[ Szerkesztve ]

(#41) woodbear válasza perge666 (#40) üzenetére


woodbear
addikt

Nekem sem a grafikával van jelenleg a bajom. Hisz az exkluzív címek általában ütősek mind boxon, mind ps3-on.
Nekem a kreativitással, és a játékok tartalmával akad problémám sokszor. Persze vannak kivételek.

Oldalam: www.swsfoto.de

(#42) supercow


supercow
őstag

Hivatalos EU PS4 kezdőlap videókkal és egyebekkel.
csak azért hogy visszataláljak :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#43) Sonja


Sonja
veterán

UE4 engine PS4/PC összehasonlítás. PC-hez képest butították. :)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#44) szasanyi válasza Mister_X (#34) üzenetére


szasanyi
félisten

Én azért megvárnám azokat a tapasztalatokat mert egy pár perces videó legfeljebb biztató, de nem garancia arra amit mondtál. Ha emlékszel még, anno a PS3 is hasonlóan indult és meg is vettük jó sokan (én 2007-ben), elég drágán aztán jött a hideg zuhany: ez nem megy, az nem működik (vagy csak részben), és csak 720p de az sem mindenhol néz ki igazán jól, stb., stb.
Persze a legújabb AMD technológia miatt jobbnak tűnnek a megvalósítható lehetőségek, de én még a megfontolással is várok jó fél évet, nem még a vásárlással.

(#45) oriic válasza Sonja (#43) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De ahogy látom nem olyan sokkal.

(#46) Sonja
Na igen. Az árral nem kell foglalkozni, mint másik topicban is írtam, biztos vagyok benne hogy csak kiírtak egy random árat, hogy most róluk beszéljen az interneten minden gamer-

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#46) Sonja válasza oriic (#45) üzenetére


Sonja
veterán

Ez relatív. Szerintem elég sokkal, ahogy páran ott is így gondolják. :K

Ja, egyébként az ausztrál EB Games oldalon elő lehet rendelni a konzolt, de 899AUD áron, ami kb. 205eHUF! :D

Persze ez "Placeholder Price. Final price yet to be announced", de akkor is. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#47) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Sajnos rossz hírrel is szolgáltak a PS3 játékosok számára, akik esetleg terveznének beruházni PS4-re. A PlayStation Store-ban vásárolt játékaik, valamint a felhőben tárolt mentéseik ugyanis nem lesznek átvihetőek az új generációs konzolra. Emellett még a készülék is teljesen eltérő lesz a korábbitól, vagyis nem lesz visszafelé kompatibilis a PS4. Sem emulátoron, sem pedig felhőn keresztül nem fogja támogatni - egyelőre - a PS3 játékok lejátszását.

forrás

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#48) oriic válasza kelzsoca (#47) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na igen, szóval most biztos örülnek a ps3 tulajok. :(((

Live-Die-Respawn

(#49) Goldwin


Goldwin
aktív tag

Nem robbant akkorát a PS4, mint anno a PS3. Ráadásul a gép bejelentése is nagyobb hype-ot érdemelt volna. Az E3-on egy AAA-kategóriás játéknak nagyobb felhajtást csinálnak, mint amit a PS4 köré generált a SONY. A játékosok csak elégedetten bólogatnak és reménykednek, hogy minden szempontból jobb lesz, mint a konkurencia, de viszont kevesen vannak, aki elvakultan istenítik az új PlayStation-t. Sajnos túl kevés a konkrétum és rengeteg a kérdőjel a géppel és a rá készülő játékokkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#50) szasanyi válasza oriic (#48) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván, ahogy annak is mikor megszüntették a PS2 kompatibilitást. És ez csak általában igaz, mert az aki gyűjtötte a játékokat és van 25-40 db-os gyűjteménye, annál a nem örül enyhe kifejezés. :U Sőt, ezek között lesznek szép számmal aki emiatt (én is) 100x meggondolják a váltást, vagy nem is váltanak addig míg mondjuk egy garancia időn kívüli meghibásodás miatt kényszerülnek a PS3 leváltására.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.