Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#280351) czanga válasza Lackooo84 (#280349) üzenetére


czanga
őstag

Igen. Bár nem akarom kelteni a flame-et (eskü), de véleményem szerint bele gondolva, ez nem lehet egyszeri alkalmak egyike, mert zokszó nélkül cserélték ki nekem, és mutatta az amúgy nagyon kedves srác, hogy itt van a fóliázó gépük. Egyet kiraknak mutiba, azt megértem, mert valóban lenyúlhatják a lemezt de az a sejtésem, hogy ez lehet álltalános képlet is pl bindzsizve a használt lemezekkel.

Minden esetre az én esetem megoldódott. Figyelni kell az fix. Fene se gondolt volna ilyesmire.

(#280352) erahurka válasza czanga (#280341) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem demó lemezt adtak el hasonló módon egyszer. Se fólia, se semmi nem volt, a borítón meg látszott hogy ők nyomtatták. Visszamentem hogy ez mi. Azt mondja ezért ennyi, az új drágább. Hát talán előtte kellett volna tájékoztatni. Visszakértem a pénzem és megrendeltem angliából fele annyiért bontatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#280353) I02S3F


I02S3F
őstag

A Doom (2016)-hoz hasonló agyatlan játékot tudtok ajánlani?

(#280354) tboy93 válasza I02S3F (#280353) üzenetére


tboy93
nagyúr

Doom Eternal :)

Wolfenstein széria

Warhammer 40,000: Boltgun

[ Szerkesztve ]

(#280355) Kendek válasza I02S3F (#280353) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Shadow Warrior három része.

<-ƘƘ->

(#280356) allnickused válasza I02S3F (#280353) üzenetére


allnickused
tag

Serious Sam sorozat? Elég elvetemült az is.

(De, az vagy)

(#280357) icemad válasza I02S3F (#280353) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Bulletstorm.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#280358) DeFranco válasza icemad (#280357) üzenetére


DeFranco
nagyúr

<3

nem kapta meg azt a nepszeruseget ami jart volna neko

(#280359) csabi98


csabi98
tag

Sziasztok.
Nos így Ps4 használóként kérdeznék tőletek pár dolgot.
A játékokat szerintetek inkább lemezesen vagy digitálisan(storeból) érdemes megvenni? Nyilván a lemezesnél,ha valaki szereti,hogy díszelegnek a lemez tokok a polcon az egy előny,de megvan rá az esély hogy idővel karcolódik és nem úgy olvassa már a gép sem.
Digitális előnye pedig,ha elutazom otthonról is nálam van az összes játék,csak netkapcsolat szükséges hozzá és elérhető minden,meg tudtommal storeban jó leárazások szoktak lenni,én nem ragaszkodom ahhoz hogy a polcon díszelegjenek a lemez tokok,de nyílván érdekel,hogy ki-mit gondol erről és melyiket érdemesebb választani,főleg az árak miatt is.
Másik: Beszélgettem egy Ps-es barátommal akinek egy Fat van (elmondása szerint Cuh-1216B típus) és szóba került,hogy néha érdemes kitisztíttatni illetve újrapasztázni(ezt is el szeretném majd végeztetni rajta!) és ő mondta,hogy vigyázzak,csak megbízható emberrel foglalkozzak,mert ő sajnos megjárta(ugyan nevet nem említett) mikor odavitte a konzolját csak annyi baja volt,hogy picit a megszokottól már hangosabb volt ezért is áldozott be a tisztításra,viszont azóta nem megy a lemezolvasója. Mondta,hogy a csalódás miatt oda már nem akarta visszavinni és nem is vitte,de még máshol sem járt ezen hiba miatt,viszont azóta majdnem 6hónap telt el és mondta,mégiscsak jó lenne ha működne,bár nekik 2 játék kivételével mindegyik digitálisan van megvéve azt mondta ez a szerencse,mert így legalább tudja használni.
Én mondtam neki,hogy ha előtte működött akkor valószínű csak valami apró hibát vétettek,mert azt is mondta,ha beteszi a lemezt akkor beveszi,elkezdi tölteni jobb felül de viszont utána nem történik semmi sem! Ha a telepített játékra megy miközben benne a lemez akkor kiírja hogy nincs lemez a gépben! Viszont elmondása szerint a lemez olvasása közben ilyen fura surlódó hangot ad ki a meghajtó mintha valami-valamivel összeérne. :U
Mondtam neki lehet egy szalagkábelt sérthettek meg közben,vagy nem csatlakoztatták vissza rendesen!
Mivel ő is segített nekem és ellátott rengeteg jó tanáccsal,de nem tagja ennek az oldalnak így gondoltam én is segítek most neki és kiírom az ő problémáját is,hátha sikerül ezt is megoldani! (Gondolom egyébként a meghajtó felépítése itt is hasonló lehet egy Pc lemezmeghajtóhoz,olyat én már régen láttam szétszedve ezért is gondoltam hogy biztosan ebben is szalagkábelek mehetnek!)
Ui: A másik ismerősöm akinél most a pc-m van nálam pedig az ő Ps4 slim konzolja,jelzett hogy nagyon szuper a pc eddig nagyon is tetszik neki minden rajta! (Lehet a végén még tényleg nálam marad a ps,bár nekem is tetszik és örülnék is neki!) :D
Bocsi hogy ilyen hosszúra sikeredett!
Minden tanácsot,segítséget előre is köszönök! :)

(#280360) Kendek válasza csabi98 (#280359) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A lemez vs digitális vásárlás az teljesen egyéni preferencia kérdése.
Előbbi valóban jó dísznek is a polcra, de pár száz játék után már kicsit sok lehet. Előnye inkább az eladhatóságban van. Sokan így szinte ingyen tudnak játszani.
A digitális pedig sokkal kényelmesebb, viszont nehezebb spórolni vele, meg ugye a szolgáltatás bedőlése esetén mindent elveszítesz. Habár ez utóbbi esetben sokszor a lemez sem segít, mert használhatatlan állapotú rajta a játék.

Hogy mi a baja a barátod konzoljának, azt így látatlanban nehéz megmondani. Ezt a hibát akkor és azzal az emberrel kellett volna javíttatnia, akivel végeztette a karbantartást.

<-ƘƘ->

(#280361) Dinomano válasza I02S3F (#280353) üzenetére


Dinomano
senior tag

Újabb, retro hatású, de szép játék: Prodeus pl.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#280363) tboy93 válasza csabi98 (#280359) üzenetére


tboy93
nagyúr

Úgy érdemes megvenni ahogy neked tetszik. Ha a pénz számít akkor használt lemez adás-vétel, ha a kényelem akkor digital. Ha meg kitömött gyűjtő vagy akkor meg megveszed újonnan fizikai kiadásban :)

(#280364) I02S3F


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek az ajánlásokat!:DD

(#280365) icemad válasza DeFranco (#280358) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig egy nagyon jó kis játék. Duke Nukem dlc miatt még jár egy pirospont a készítőknek is. A kivégzések is jók, a környezet "használata" is sokat dob rajta. Jöhetne valami újabb kiadás, vagy remake, vagy egy teljesen új rész. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#280366) csabi98


csabi98
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
Kendek: Igen ebben igazad van,hogy nehéz látatlanban bármit is mondani! Egyébként pont ezt nem akarta már utána hogy oda visszavinni!
Én erre azt javasoltam most neki,hogyha meg akarná csináltatni akkor miért nem keres fel egy megbízható szervízt ahol bevizsgálják/átnézik és szerintem pár ezer ft-ért ki is derítik mi a baja,illetve ha tényleg csak valami szalagkábel szerűség lenne még lehet a javítást is pár ezer ft-ból megúszná! :)

(#280367) Elims


Elims
veterán

Sajnos a ps bénasága miatt tárhelyet kell bővítenem a ps5-be.Viszont abban van vmilyen 1tb-os m.2 ssd.Utánanéztem és találtam átalakítót amivel be tudnám rakni a ps4 pro-ba.
Próbálta már így vki?Lesz érezhető gyorsulás vagy vmennyi lesz,de érdemesebb inkább máshova felhasználni?

Volt a ps5-ön 23gb szabad hely,frissíteni kellett a division 2-t és azt írta ki,hogy 86gb szabad hely kell.Nem sok játék volt a gépen,de még azokból is letöröltem a gt7-et,majd letölti a 4.x gb-os frissítést. 😡 Tényleg nem sikerült még ezt megoldani???? 🤬
Tiszta vicc. :-/
Ezért költsek most a gépre még vagy 70e-t.
Korrekt ez??

(#280368) gangstagergo válasza Elims (#280367) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Én úgy látom, hogy a Division 2 PS4-es cím. Egy usb-s merevlemezre másold át a játékot és nincs tárhely gondod Ps5-ön.

[ Szerkesztve ]

(#280369) F-ECT$ válasza Elims (#280367) üzenetére


F-ECT$
titán

Már messze nem 70k az SSD bővítés a PS5-ön.

Dive ever, work never.

(#280370) Elims válasza gangstagergo (#280368) üzenetére


Elims
veterán

Ezzel most nagyon megfogtál! :R :R
De vajon lesz olyan gyors úgy,mint ssd-n?

F-ects: Van olcsóbb ugyanolyan minőségben??

(#280371) Kendek válasza Elims (#280367) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos nem fogod tudni használni PS4-ben azt az M.2 SSD-t, mert NVMe és nem SATA. Maximum csak úgy, ha USB-n keresztül kötöd rá, mert ilyen adapter az létezik.

<-ƘƘ->

(#280372) gangstagergo válasza Elims (#280370) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Érezhető a különbség de "olcsóbb" megoldás ha van épp otthon egy külső merevlemez [link]

(#280373) vargalex válasza Elims (#280367) üzenetére


vargalex
félisten

Már a gyári (alaplapra forrasztott) 825 GB-os tárhely mellett van egy 1 TB-os NVME SSD és úgy kevés a hely? Ha igen, akkor nyilván cserélheted egy 2 TB-os ra, de a régi 1 TB-os NVME SSD-t legfeljebb külső USB eszközként tudod használni egy USB-s házban.
Nyilván az alaplapra forrasztott 825 GB viszont nem kivehető.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#280374) Elims válasza Kendek (#280371) üzenetére


Elims
veterán

[Ilyen] átalakítóval gondoltam.

GangstaGergo: Nincs külső merevlemezem. :-/

VargAlex: Melyik gépre írod ezt?A ps5-ben semmilyen forrasztott memóriáról nem tudok.
Az "1tb"-ból kb.600-700-at tud.

(#280375) Kendek válasza Elims (#280374) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez az átalakító nem működne, mert NVMe SSD-vel nem kompatibilis.

A PS5-ben a gyári SSD az alaplapra van forrasztva, és mellette még van egy üres M.2 foglalat. Ebbe tudsz helyezni ilyen SSD-t, ha bővíteni szeretnéd.

<-ƘƘ->

(#280376) icemad válasza Elims (#280374) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gyári ps5 ssd-t nem is tudod kivenni. (nyilván megoldható, de házilag nem egyszerű) Ezért nem is értettem elsőre, hogy mit akarsz átrakni a ps4-be. Többiek is úgy értették, hogy már van 1tb bővítés a ps5-ödbe. És azt akarod átrakni.
Ps5-ben van külön bővítő hely. Szóval, ha 2 tb ssd-t veszel hozzá, akkor 2tb+800 akárhány GB helyed lesz.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#280377) Elims


Elims
veterán

Na fasza.. :-/ Ezt nem tudtam.

Köszönöm szépen!!! :-)
:R

(#280378) vargalex válasza Elims (#280374) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy a többiek már írták, természetesen a PS5-re. Legalább tudod, hogy az alap tárhely nem cserélhető, csak kiegészíthető egy NVME SSD-vel.

Alex

(#280379) Elims válasza vargalex (#280378) üzenetére


Elims
veterán

Furcsáltam is,hogy mire írod.Pedig tudtam,ha te -is- írod akkor biztos úgy van.
Kiderült,hogy miért nem értettem.. :-/
:R :R

(#280380) Beretvás


Beretvás
addikt

Ps4 pro- nál is 3.0 ás kell legyen a külső ssd ház amibe beleteszem? Xbox One x csak azzal ismeri el tárhelynek.

(#280381) erahurka válasza Beretvás (#280380) üzenetére


erahurka
félisten

Nem tudom SATAII vagy III-as vinyó van-e a Próban, de ha a rosszabb, akkor is 5x gyorsabb mint az USB 2.0 maximális sebessége. Szóval ha nem is kötelező, én mindenképp 3.0-ás külső házba tenném a meghajtót, mert még a merevlemezes betöltésekhez képest is tetű lassú lesz.

[ Szerkesztve ]

(#280382) Beretvás válasza erahurka (#280381) üzenetére


Beretvás
addikt

Köszi. Akkor majd vadászok 3.0 ás házat.. van egy felesleges 250 es ssd itthon, pár játék ráfér.. Talán gyorsabb lenne vele a betöltések.

[ Szerkesztve ]

(#280383) Kendek válasza Beretvás (#280380) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha játékokat szeretnél rá telepíteni, illetve róla futtatni, akkor USB 3-as kell, hogy legyen. [link]

<-ƘƘ->

(#280384) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha valaki kedveli a 2D-s, pixelart, bullet hell metroidvaniákat.

TEVI - Official Gameplay Trailer

Live-Die-Respawn

(#280385) madmike


madmike
őstag

Sziasztok,
Playstation accountban van bármi lehetőség az ország megváltoztatására?
Nem tudom módosítani. Gondoltam írok a supportnak, de hozzájuk egy email címet, vagy online chatet nem találtam :D

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#280386) Kendek válasza madmike (#280385) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az ország megváltoztatására sajnos nincs lehetőség. Vagyis ha elköltözöl, akkor másik fiókot tudsz regisztrálni, és a megosztás révén fogsz tudni játszani bármelyikkel.

<-ƘƘ->

(#280387) madmike válasza Kendek (#280386) üzenetére


madmike
őstag

mi ez a megosztás dolog?
Másik fiókból elérem a jelenlegiben megvásárolt játékokat?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#280388) Kendek válasza madmike (#280387) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amelyik bejelentkezett fióknál aktiválva van a konzol elsődlegesként, annál osztódnak a letöltött játékai, illetve a Plus előfizetés egy része. Tehát lényegében igen, másik fiókból is fogod tudni futtatni a digitálisan megvásárolt és letöltött játékaidat.

<-ƘƘ->

(#280389) csabi98


csabi98
tag

Sziasztok.
Nos újabb tapasztalatokat szeretnék megosztani a Ps-ről,illetve azt hogy hogyan is alakult a Ps-Pc dolog ismerősömmel,illetve egy kérdésem is lenne majd a végére.
Szóval:
Nagyon tetszik a konzol,eddig minden frankó vele!
Van itthon a laptopomhoz hűtő,szerintetek érdemes a Ps-hez is használni,ha hosszabb ideig játszom vele?
Ismerősömnek is nagyon tetszik a pc úgyhogy abban egyeztünk meg,mivel mindkettőnknek tetszik a dolog ezért mehet a csere és így marad,úgyhogy ez megis történt,mindenki örülhet! :)
Utolsó kérdés amit a végére szerettem volna hagyni,hátha van köztünk esetleg aki már mindegyikkel játszott.
Szerintetek ha a Forza Horizonhoz hasonló autós játékot szeretnék a Ps-re akkor melyiket lenne érdemes választani?
The Crew 1 vagy 2 (ezekből elérhető a Storeban a demo is azokat már kipróbáltam és tetszik,eléggé hasonlít az említett játékhoz!)
Driveclub
Gran Turismo 7
Gran turismo Sport
Legjobb tudásom szerint a The Crew 1 vagy 2 ami olyan nyílt világú mint a Forza horizon sorozat és ez is hasonlít rá a legjobban.
Szerintetek? Ki melyikre szavaz?
Ha más ötlet/lehetőség is van akkor azokat is szívesen meghallgatom!

(#280390) Kendek válasza csabi98 (#280389) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Olyan túl sokat nem segít egy laptop hűtő, bár gondolom ártani sem árt. De inkább fontosabb, hogy szakszerűen ki legyen takarítva, és újra legyen pasztázva a konzol.

<-ƘƘ->

(#280391) I02S3F válasza csabi98 (#280389) üzenetére


I02S3F
őstag

Gondolkodás nélkül a nfs játékok jutnak eszembe! (Need for Speed)

(#280392) erzol válasza csabi98 (#280389) üzenetére


erzol
őstag

Rendszeresen játszom forza 4-5-el xbox-on, ennek ellenére a grid legends jobban bejön.

(#280393) csabi98


csabi98
tag

Kendek: Ártani szerintem sem árthat neki úgy mint laptopnál sem! Ezen a tisztításon-pasztázáson gondolkodom is és szerencsémre van is egy jó és megbízható ismerősöm akire rá is merném bízni,így lehet hamarosan el is fogom rajta végeztetni!
I02S3F: Erre nem is gondoltam,de vajon melyik lehet ilyen nyílt világú belőle? (Valamelyik nap az Unbound volt nagyon jó akcióban a Storeban!)
erzol: Én pc-n a Grid 2019-en játszottam és nekem ott az is bejött mint versenyzős játék,de az nem annyira nyílt világú,viszont tényleg nem rossz játék! (Gondolom a Legends sem lehet rosszabb..)
Várom még a további ötleteket/javaslatokat/szavazatokat! :)

(#280394) Elims válasza csabi98 (#280389) üzenetére


Elims
veterán

Szia!

Ha crew akkor szerintem az 1. rész.Tapasztalatból írom,hogy az a jobb.Legalábbis nekem. :-)
Alig tudtam megunni ellenben a 2-vel,ahogy megszereztem minden trófeát,egy percet sem játszottam vele utána.Nem rossz,de szerintem az 1. rész hangulata jobb.

(#280395) csabi98


csabi98
tag

Szia Elims!
Az első rész ingyen kipróbálható demója még fent van és valóban tetszik is,másnem megnézem a Storeban és akkor azt fogom megvenni!
A 2. Rész amúgy most nagyon jó akcióban lenne 07.20-ig,de akkor inkább azt nem veszem meg!

Esetleg valaki azt nem tudja nekem megmondani,hogy itt nem lehet előre megnézni,hogy milyen játékok lesznek akcióban? Mint mondjuk a bolti újságokban szereplő termékeknél. :D

[ Szerkesztve ]

(#280396) Kendek válasza csabi98 (#280395) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hogy mikor mi és mekkora akcióban lesz, azt sajnos nem lehet előre tudni. De egy ilyen régi játéknál elég ha ránézel az ártörténetre, és elég jól meg tudod tippelni. Ez alapján a közeljövőben majd várható valamikor, mert most már régen volt leárazva.

<-ƘƘ->

(#280397) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Nyugaton is elérhető lett végre:

The Legend of Heroes: Trails into Reverie - Launch Trailer | PS5 & PS4 Games

Live-Die-Respawn

(#280398) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#280399) I02S3F


I02S3F
őstag

Tetszik!:))

(#280400) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok

A metró jatekok, most igencsak jó áron vannak a storeban....ha valakit érdekel esetleg 🙂 metro saga bundle 3100 ft ( nemvagyok benne biztos, de akkor ez a 3 rész egyben?)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.