Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-25 14:42:20

LOGOUT.hu

Ebben a témában VPN-el kapcsolatos kérdéseket lehet megbeszélni, különféle VPN szolgáltatók, és VPN képes eszközök, pl. VPN-t is tudó routereken, NAS-okon a VPN használata. Különféle VPN típusok (PPTP, L2TP, OVPN, WG, SSTP, stb...), pl. melyiket érdemes, mik a különbségek, előnyök-hátrányok.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Májki


Májki
tag

A segítségeteket szeretném kérni!
Vázolom a felállást:
Adott egy kis cég.
Telephelyek: Bp ill. 2 db vidéki.
BP: 12 kliens (win2k prof)+ 1 szerver(win2k Server)
vidék: 2 ill. 3 gép. (win2k.)

Internet:
Bp - Chello - 13. ker. más jelenleg nem nagyon van. Dinamikus IP.
Vidék: mindkét helyen ISDN 64k, elérhető az ADSL.

LAN:
BP: 16 portos 100-as switch. előtte 1 Cabel/ADSL router amivel megy a netmegosztás.
vidék: 8 portos switchek.(hátha bővülnek.)

Policy:
BP - 1 dedikált gép internet, többi csak mail.
vidék: 1-1 gép internet + mail.

Gondok:

Vidéki irodákban nem megoldott a rendes virusminta frissítés.(Hiába mondom, nem csinálják, vagy elfelejtik, vagy azt sem tudják mi az...) ISDN betárcsázás pedig nem automatikus, mert volt már hogy egész nap(ok)-at ment és azt sem tudták, hogy megy és nő a számla.
Access-es adatbázison alapuló progit használnak és néha behal. Javítani elég egyszerű, de analfabéták és néha még a melléklet mentése másként is nehézségekbe ütközik.

Tervem:

VPN a telephelyek között. Így remote lehetne menedzselni a gépeket. ill. a központosított vírus és windows update is megoldható lenne. A vidéki irodákat ADSL-re fel 1-1 router; és router - router VPN-t csinálni.

Kérdésem:
Megoldható-e valahogy, hogy a bp-i dinamikus ip-hez mindíg tudjanak kapcsolódni a vidéki routerek?
Van-e esetleg alternatív megoldás.

Segítsetek!
Kérdéseket, javaslatokat várok!

M

-

(#2) Májki válasza Májki (#1) üzenetére


Májki
tag

Senki?

Ja ebédeltek.

Jó étvágyat!

-

(#3) Sunzi válasza Májki (#2) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Ha a router-ek támogatják a DDNS-t, akkor sztem sima ügy...
Amit eddig láttam, azokban pl. dyndns kliens(is) volt, a szolgáltatás ingyenes, és én eddig megbízhatónak találtam (Bővebben: link)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4) Májki válasza Májki (#2) üzenetére


Májki
tag

Chellonál nincs valami fix IP-s szolgáltatás?

-

(#5) Májki válasza Sunzi (#3) üzenetére


Májki
tag

Gyorsban elmondod, ez hogyan is működik?

-

(#6) supercow válasza Májki (#5) üzenetére


supercow
őstag

regisztrálsz egy ingyenes DNS nevet a dyndns.org oldalon, a routerben lévő kliens minden ip cserénél vagy félóránként elküldi nekik az új IP címedet. Így a vidékieknek nem IP címet kell megadni VPN kapcsolódáshoz, hanem mondjuk gipszjakabkft.dyndns.org. A Dyn nyilvántartja az IP-t a Bp. telephelynek, a vidékiek mindig a friss címhez kapcsolódnak.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#7) Sunzi válasza supercow (#6) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Pontosan :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#8) Májki válasza supercow (#6) üzenetére


Májki
tag

Király...
Most már csak néhány főnököt kell meggyőzöm a beruházásról!

M

-

(#9) supercow válasza Májki (#8) üzenetére


supercow
őstag

A legolcsóbb routerekben is van ilyen, nekem egy Gigabyte GN-B46B van és az is tudja. Nem használom, mert statikus IP-m van. Ez 19k volt bruttó a Mistralnál két hónapja, most biztos 15 körül van, de körülnézhetsz más gyártónál is. Van rajta 1 WAN (kábelmodem), 4 LAN 10/100 és WLAN is, tűzfal meg dyn kliens meg mittomén mi minden.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#10) supercow válasza Májki (#8) üzenetére


supercow
őstag

Sőt, VPN passthrough is van, amivel a tűzfal mögötti gépről tudsz VPN-t indítani. Egy baj van, hogy csak egy gépre lehet beállítani / engedélyezni a belső hálón.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#11) supercow válasza supercow (#10) üzenetére


supercow
őstag

Most néztem meg, DynDNS szolgáltató támogatás ebben a Gigabyte cuccban:

dyndns.org
dhs.org
ods.org
dyns.cx

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#12) Májki válasza supercow (#9) üzenetére


Májki
tag

Köszi. A CHS-ben tudok vásárolni kedvezménnyel, azzal nincs gond. Láttam ott elég jókat, (3Com, stb..).

A VPN pass meg annyira nem lényeg, ha megy a router-router VPN.

Köszi mégegyszer.

-

(#13) supercow válasza Májki (#12) üzenetére


supercow
őstag

A router maga nem tud VPN-t tárcsázni, ahhoz külön VPN routert kell venni, az meg tudtommal nem ez az árkategória. 3Com, Cisco meg jó, meg drága is :)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#14) Sunzi válasza supercow (#13) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Nálunk egy Linksys BEFSX41 szolgál, az egyszerre 2 Router2Router VPN kapcsolatot bír kezelni... nettó 20 körül van, de szerintem vannak olcsóbbak is, amik tudnak ilyesmit (SMC, NetGear, stb..)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#15) Májki válasza supercow (#13) üzenetére


Májki
tag

Most töltöm le egy routernek a manualjat. A leírás alapján tud VPN client/server módot Bővebben: link. Egy másik pedig kezeli a VPN tunneleket. Bővebben: link

D-Link a gyártó.

Mi a véleményed?

-

(#16) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Valaki!!! VPN van otthon a gépen, amiről meg van osztva a net. Amíg nem volt, ment a megosztás, viszont amióta van a VPN a gépen, azóta a többin nincs net. Mit kéne tenni???

I am having fun staying poor.

(#17) Drizzt válasza Drizzt (#16) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Pls!

I am having fun staying poor.

(#18) Drizzt válasza Drizzt (#17) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Emiatt nem tudok HL2-zni!!! Help!!! :O

I am having fun staying poor.

(#19) Flashy válasza Drizzt (#18) üzenetére


Flashy
veterán

azt hogy nem tudsz hl2-zni nemtom tolerálni mert ez nem tartozik a problémák közé, de azt se írtad hogy mivel osztod, gondolom Windows, hát lehet hogy egyszerűen üti egymást a kettő a Win tcpip rétegében. gondolom az alhálózat forgalmát a vpn-be maszkolja bele pl. csak 5let.

(#20) Drizzt válasza Flashy (#19) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Két winxp.

I am having fun staying poor.

(#21) Drizzt válasza Drizzt (#20) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A VPN kliens pediglen Cisco, a windows hálózati helyeknél megjelenik egy VPN kapcsolat is. Ha ezt letiltom, akkor se megy a másik gépen a net. Valakitől valami tipp? Akármi?

I am having fun staying poor.

(#22) Drizzt válasza Drizzt (#21) üzenetére


Drizzt
nagyúr

up

I am having fun staying poor.

(#23) Drizzt válasza Drizzt (#22) üzenetére


Drizzt
nagyúr

up

I am having fun staying poor.

(#24) Drizzt


Drizzt
nagyúr

up

I am having fun staying poor.

(#25) Drizzt


Drizzt
nagyúr

up

I am having fun staying poor.

(#26) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A vpn-kapcsolat ip-je:0.0.0.0-n van. Ezen esetleg kellene valamit állítani?

I am having fun staying poor.

(#27) Drizzt válasza Drizzt (#26) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nah, bukkanjon már fel valaki, aki ért a dologhoz...

I am having fun staying poor.

(#28) Drizzt


Drizzt
nagyúr

PLS.

I am having fun staying poor.

(#29) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nah, valaki csak ért a VPN-hez, nem???

I am having fun staying poor.

(#30) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Érdekelne hogyan tudok letrehozni egy VPN-t én és a haverjaim közt.

én nekem fix ip-s cablem van egy router mogott, ok pedig dinamikus ip-ju DSL-el rendelkeznek. mit csnaljak a halozat letrehozasahoz?:O

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#31) X-COM válasza Drizzt (#21) üzenetére


X-COM
nagyúr

nemtom, hogy jól értelek e
de a cisco vpn kliens beállításai között van valahun egy olyan, hogy allow local lan, ha ez nincs beállítva, akkor minden forgalom a tunnelon megy

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#32) X-COM válasza aDM|RaL^ (#30) üzenetére


X-COM
nagyúr

regisztráljon dinamikus dns címet
pölö dyndns.org

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#33) aDM|RaL^ válasza X-COM (#32) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

szoval regelnek, és rox. hmz ok, még csak a tervezésnél tartunk :)
kosz

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#34) Drizzt válasza X-COM (#31) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Köszi, majd kipróbáom, de csak holnap m1ek vissza Bp-re, a kunyhómba. Majd kipróbálom. Köszi.

I am having fun staying poor.

(#35) Drizzt válasza X-COM (#31) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hol lehet ez a beállítás? Ma elkezdtem itthon megint szenvedni a már leírt gonddal. Dühömben elkezdtem beirogatni találomra különféle oldalak címeit, s a Googl simán bejött. Ha keresek valamit, az is bejön azonnal. De ha egyéb weblapra megyek rá, akkor nagyon lassan jönnek a csomagok, s be se jönnek az oldalak, viszont a Kazaa is bár lassan csatlakozik, de utána megy rendesen! Valami ötlet?

I am having fun staying poor.

(#36) Drizzt válasza Drizzt (#35) üzenetére


Drizzt
nagyúr

?

I am having fun staying poor.

(#37) vicsuz válasza Drizzt (#36) üzenetére


vicsuz
csendes tag

Esetleg kliens oldalon próbáld beállítani az mtu-t 1420-ra, ugyanis VPN-hez ez a szabvány, mert rámegy még pár byte a header-re,.

[Szerkesztve]

(#38) Drizzt válasza vicsuz (#37) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mivel lehet állítani az Mtu-t? Az winXP-ben alapból állítható, vagy kell hozzá valami ''3rd-party'' dolog? A hálózatok sajna nem az erős oldalam.

I am having fun staying poor.

(#39) vicsuz válasza Drizzt (#38) üzenetére


vicsuz
csendes tag

Windows-os rendszerekben csak registry hekkelésel lehet mtu-t állítani, de vannak progik amikkel ez elhagyható. pl http://www.dslreports.com/drtcp Ez egy .exe file, amit letöltesz, és elindítva megkapod a hálókártyád, aztán mellé belövöd az mtu-t, aztán egy reboot, és már a jó mtu van beállítva.

(#40) Drizzt válasza vicsuz (#39) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Köszi, kipróbálom.

I am having fun staying poor.

(#41) Drizzt válasza vicsuz (#39) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Megcsináltam, de sajna a net ugyanúgy nem megy, kivéve a guglit. :(

Köszönöm szépen amúgy.

I am having fun staying poor.

(#42) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Pedig a Quake III végigpingeli a szervereket.... Mégse lehet csatlakozni... Nem értem. :(

I am having fun staying poor.

(#43) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Még valakitől esetleg valamilyen ötlet?

I am having fun staying poor.

(#44) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nah, most az MTU-t az itthoni szerveren a kliensen belül defaultra állítottam. A böngészés már megy, viszont van más gond: a steam viszont nem tud csatlakozni.

I am having fun staying poor.

(#45) gex75 válasza Drizzt (#16) üzenetére


gex75
tag

Nézd meg a route táblát a gépeden.
Valószínűleg minden csomagot alapértelmezésben a VPN csatorna felé
továbbít, ezért nincs interneted.
A kliens program helyett használj routert - ezzel megoldod a kliens gépek felé az internet megosztást, illetve ha VPN routert veszel akkor még a VPN kliens programot is megspórolod + minden hálózati kliens használni tudja azt az egy VPN
csatornát.
D-Link DI-824VUP+ - nekem ilyen van itthon - ez csatlakozik a chello-ra és ezzel csatlakozom egyszerre 3 távoli helyre is VPN-en keresztül.
+ bármikor bárhonnan be tudok lépni az otthoni hálózatomba - PPTP-n keresztül.
:)

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#46) Drizzt válasza gex75 (#45) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Köszi a választ, de szerencsére már megy a dolog, hardware-s megoldásban pedig nem gondolkozom.

I am having fun staying poor.

(#47) bdav


bdav
őstag

hi. kéne kis help, valami hasonlót szeretnék összehozni, amit Admiralék ha jól értem. a helyzet a következő: adott egy kábeles fix ips netkapcsolat, amit egy windows xp-s gép oszt le egy hálózatra. ehhez kéne hozzákapcsolni egy adsles gépet, hogy az elérje a teljes alhálózatot (alhálóról 3man meg a külső gép szeretnénk játszani mintha lan lennénk). net osztó gépen beállítjuk a fogadó vpn-t, de nem tudjuk összekapcsolni. (egyébként ha működne akkor a külső gépről látszana az egész alhálózatunk?). milyen beállításokkal kéne mennie?
illetve próbálkoztunk egy openVPN nevű progival, és azzal se ment a dolog esetleg ha az egyszerübb jobb, akkor az is OK :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#48) bdav válasza bdav (#47) üzenetére


bdav
őstag

na kapcsolatot már sikerült megicsnálni windowsal, de nem ''látják'' egymást a gépek :(

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#49) dchard


dchard
veterán

Hali!
Nekem is segítségre lenne szükségem VPN témában:
Vázolom a dolgot:

Van két gép, mind a kettő 1-1 routerhez csatlakozik, a routerek között pedig ADSL kapcsolat van.

Mind a két gépen beállítottam az Accept incoming callt, allow VPn connection-t, meg beállítottam a felhasználókat, és mind a két gépen beállítottam, hogy automatikusan kapjanak címet, a PPTP és az Ipsec passtruogh is beállítva mindkét oldalon.

A lényeg hogy a két gép csatlakozik a saját belső hálózatához is, nemtudom ez mennyire befolyásolja a dolgot.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám elérni a másik hálózatot???

Én azt próbáltam, hogy beírtam a másik router címét kb. így:
\\masik.gep.cime.org
de erre azt mondta, hogy nem jó a cím

Hogy illetve hova kell a másik gép/router címét beírni, hogy kréje a bejelentkezési adatokat, és lássam a megosztásokat a másik gépen?

Mindjárt csinálok egy jó ábrát, mert lehet kissé zavaros az irományom.

Köszi!
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#50) dchard válasza dchard (#49) üzenetére


dchard
veterán

Na ahogy ígértem, megcsináltam a rajzot:
Bővebben: link

Így néz ki jelen pillanatban a két hálózat, és a kék villámmal jelölt két gépet kéne VPN-en keresztül összekötni.
A rajzon szereplő összes gép valós címe van feltüntetve, mind a két hálózatban statikus a címkiosztás, tehát nincs DHCP, és a routerekben be van állítva az IPsec, és PPTP passtrough, valamint mind a 2 routernek van Dinamikus DNS-e.

A kérdés: mit kéne változtatni/beállítani, hogy működjön a két gép között a VPN?
És ha működik, hogy fogom tudni elérni egyik gépről a másikat?

Köszi!
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.