Hirdetés

2024. július 21., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

(#281851) F-ECT$ válasza balintka (#281847) üzenetére

F-ECT$
titán

A 150 napnyi üzemidő csak becslés vagy van rá konkrét adat? Ha ez utóbbi, akkor honnan?

Dive ever, work never.

(#281852) balintka válasza F-ECT$ (#281851) üzenetére

balintka
addikt

Nagyon egyszerűen, kivettem a vinyót és rádugtam PC-re külső USB-s HDD kábelével és HDSentinel-lel ránéztem. A használtan vett One X-ek vinyóit is így csekkoltam le. Azoknál ráadásul nem lehet vinyót kiszedni, cserélni a gép megbontása nélkül.

134 nap 15 óra az üzemideje, rosszul emlékeztem, de lényegileg nem számít. :))

[ Szerkesztve ]

(#281853) consono válasza balintka (#281849) üzenetére

consono
nagyúr

Én ma már, újonnan csak PS5-öt vennék.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#281854) interstate76 válasza balintka (#281852) üzenetére

interstate76
addikt

Szoftvertelepítéssel együtt olyan 5-6 perc a vinyócsere a PS-ben. Persze lehet, hogy a tiédben az eredeti volt, csak nem biztos.

Amúgy consono kollégával értek egyet: ha új konzolt szeretnél, akkor így 2024-ben sztem is a PS5 jöhet csak szóba.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Fujitsu Lifebook U727, HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, továbbá PS4 játékok (sok exkluzív és playlinkes)

(#281855) I02S3F

I02S3F
őstag

Mint írtam, van itthon több játék is, de más-más okokból nem jók. Használt lemezes játékokból főleg a divatosak vannak, amik nem jönnek be.

Meguntam, hogy a sokadik lemezt veszem, ami nem jön be. Egyszerűbb a PS Plus! Az extrára fizettem elő!

Happy end!:B:))

(#281856) balintka válasza interstate76 (#281854) üzenetére

balintka
addikt

Persze, ez is lehet, amit írsz, hogy ez nem az eredeti vinyó, hanem egy lehasznált darab. De ez sose fog kiderülni...

Köszönöm Neked és consono kollégának is a véleményt. Az tény, h a PS4 Slim akciós 100e Ft-ért is túlárazott, és ez ugye csak az "alap" gép. És még hozzá jön az SSD csere költsége is... Btw, szép az a fehér PS5, meg tetszik a kontrollerjének alakja is. :C Valószínűleg ez a megoldás lesz a befutó.

PS4-es kék dvd tokot lehet valahol venni újonnan?

[ Szerkesztve ]

(#281857) bendi806 válasza csab2 (#281834) üzenetére

bendi806
aktív tag

Én meg nem játszottam vele sokat, mondhatni a tutorial részén vagyok túl, és a 4. Rész kimaradt az életemből
De nekem eddig nagyon tetszik, kíváncsi vagyok, meddig tart ki a lelkesedés, de én elvagyok vele, ma fogom jobban tolni 🙂
Helyszín, zene, nálam telitalálat....
A főgonosz karaktere, meg hát....nekem jó
Amúgyis ateista vagyok xd

[ Szerkesztve ]

(#281858) vargalex válasza balintka (#281856) üzenetére

vargalex
félisten

Erre én is csak azt tudom mondani, amit a kolléga. Én pl. a Slim-be (ami eredetileg 512GB-os modell) a kis Home szerveremből felszabadult 1 TB-os HDD-t tettem be 3 éve 1400+ napos üzemidővel… De a HDD még ma is 100%-os. Inkább a start/stop count adhat korrektebb választ (főleg egy konzol esetében).

De a témához hozzászólva: PS4 esetén a játékok nagy többségében nem hoz akkora gyorsulást az SSD-re csere.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#281859) balintka válasza vargalex (#281858) üzenetére

balintka
addikt

Ha a start/stop count alatt a bekapcsolást érted, az 2900 felett van a vinyón.

1 TB-os HDD-m lenne több is, eleve 2 db van, amiket a One X-ekből kivettem. De sztem maradok a PS5 slimre váltásnál és ott eleve már fel se merül(het) az SSD csere. 1 TB bőven elég lesz nekem mivel 0-ról kell a játék könyvtáramat felépíteni.

Nekem nem a vinyó üzemideje a problémám (mivel cserélhetőÖ, hanem hogy a gépben is ugyanennyi van, ha ezzel használták.

[ Szerkesztve ]

(#281860) icemad válasza balintka (#281859) üzenetére

icemad
nagyúr

Ps5-nél a gyári tárhelyet viszont lehet bővíteni. Van hozzá külön slot. Nagyon nem is kell szétszedni a konzolt. Ha esetleg mégis kevés lenne a tárhely.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#281861) perge666 válasza balintka (#281859) üzenetére

perge666
veterán

Ha van több 1TB-os HDD-d akkor berakod egy 3.0 külső házba,usb-vel csatlakoztatod és ugyanúgy kezeli a géped mint ami a gépbe van,így a gyári vinyó is maradhat és több tárhelyed is lesz.
Arról nem is beszélve hogyha később veszel PS5-öt akkor csak rádugod a külső vinyót,és egyből tudsz vele játszani ha ugyanazt az accountot használod.

(#281862) vargalex válasza balintka (#281859) üzenetére

vargalex
félisten

Én is azt tudom mondani, mint a többiek. Újként PS4-et már nem vennék, pláne nem annyiért... Inkább megtartanám a Pro-t (hűtés hangerő kivételével úgyis visszalépés lenne igazából a Slim) és később cserélném. Leharcolt állapotban van maga a gép is? Ha nem (tehát valóban újszerű), akkor ha az eladó kicsivel drágábban adta volna neked, de egy 0 napos HDD-vel, akkor nyugodt lennél? Mert utóbbi esetben nem értem a problémádat... Nem mindegy, hogy mennyit ment, ha jó az állapota?

Értettem én, hogy nem a vinyó üzemideje a problémád, csak arra akartam rávilágítani az én esetemmel, hogy ez azért lehet teljesen független is a PS4 üzemidejétől.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#281863) balintka válasza vargalex (#281862) üzenetére

balintka
addikt

Köszi mindenkinek a válaszokat! A gép külsőleg elég szépnek mondható, de azért semmiképp sem új. Hosszú távra terveztem (volna) a PS4 Pro-t, ezért is szerettem volna egy megkímélt, újszerű példányt. De most nagyon a PS5 Slim felé hajlok így.

PS4 slim-et elvettem már, még akciósan is túl van árazva...

[ Szerkesztve ]

(#281864) Dinomano válasza balintka (#281863) üzenetére

Dinomano
senior tag

Szerintem is inkább PS5. Nekem PS4 slimem van, de nem számít annyira a tekjesítmény nekem, inkább az energiatakarékosság felé hajlok.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281865) mad1

mad1
veterán

hali,psvr hez lehet jbl bluetoothos fulest hasznalni?koszi

Ne szemetelj ! = Steam

(#281866) Kendek válasza mad1 (#281865) üzenetére

Kendek
MODERÁTOR

Sajnos nem, mivel a végső hangot nem a konzol, hanem a külső feldolgozóegység állítja elő. Így tehát egyedül a headset jack csatlakozója használható, viszont oda mehet saját füles is.

Amúgy ennyiből is jobb a VR2, mivel PS5 esetén USB-s hangkártyára is át lehet váltani, vagyis használható akár Bluetooth-os füles is. Igaz, itt még fontosabb az alacsony késleltetés, tehát megfelelő adapter és fülhallgató szükséges.

<-ƘƘ->

(#281867) balintka válasza Dinomano (#281864) üzenetére

balintka
addikt

Áron alul úgyse adom el a Pro-t, addig marad, amíg normális ajánlat nem lesz rá, aztán szerintem május környékén veszek PS5-öt.

(#281868) F-ECT$ válasza balintka (#281867) üzenetére

F-ECT$
titán

A PS4 ára lefelé megy majd most pár évig. Egyre több és olcsóbb PS5 lesz eladó, így ez lenyomja az árakat.

Dive ever, work never.

(#281869) icemad válasza balintka (#281867) üzenetére

icemad
nagyúr

Akkor az rajtad marad örökre. Árulni akarod vagy eladni? Nem ugyanaz...

(#281870) AxBattler

AxBattler
félisten

Én anno sok cserebere után vettem egy szép Slim-et, amibe SSD-t pattintottam.
Addig fogom használni, amíg nincs olyan cím 1-2db legalábbis, ami miatt mindenképpen kellene a PS5. Nem ma lesz, de akkor sem fogom eladni a PS4-et, csak visszapakolom a dobozába... bele van kalkulálva az értékvesztés, de egyáltalán nem bukok akkorát, mint PC-vel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." ELADÓ: ASRock A620I Lightning WiFi ITX

(#281871) balintka válasza icemad (#281869) üzenetére

balintka
addikt

56 ezerért hirdetem. Az nem hinném h sok egy Pro-ért. Ha meg rajtam marad, akkor használom, addig se a PS5 kopik majd régebbi játékokra.

(#281872) icemad válasza balintka (#281871) üzenetére

icemad
nagyúr

Az szerintem jó ár. Annyiért el is viszik. Mifelénk van olyan, aki 2 hónapja árulja 200 euróért. Csoda, hogy nem megy el? :)

(#281873) bendi806 válasza balintka (#281871) üzenetére

bendi806
aktív tag

56ert, az nagyon Best Buy vétel :Y :R

(#281874) balintka válasza icemad (#281872) üzenetére

balintka
addikt

Én sem gondolom soknak. Doboza meg fülhallgatója nincs meg, de amúgy korrekt, hibátlan a gép. Itt is hirdetik sokan 70+ ezerért, annyiért nem nagyon lehet (főleg hamar) eladni a Pro-t.

[ Szerkesztve ]

(#281875) mad1 válasza Kendek (#281866) üzenetére

mad1
veterán

Rakotottem a 1jbl quantum one-t jacken de nagyon gyengen szol,olyan mintha nem lenne semmilyen melly.alapbol nincs eq a ps4 en ugye?bar nem tudom hogy az megoldana -e.

Ne szemetelj ! = Steam

(#281876) Kendek válasza mad1 (#281875) üzenetére

Kendek
MODERÁTOR

Ha a gyengén szól azt is jelenti, hogy halk, akkor sajnos túl nagy a fejhallgató impedanciája.
Én csak a gyárival használtam, illetve a VR2-t Bluetooth fülessel is, de nem tűnt fel, hogy ne lenne elég mély hang. Mindenesetre sajnos nincs állítási lehetőség, vagyis nincs hozzá EQ.

<-ƘƘ->

(#281877) vargalex válasza mad1 (#281875) üzenetére

vargalex
félisten

Ugye a Headseten (CUH-ZVR2 esetén), vagy a vezetéken lévő távvezérlőn (CUH-ZVR1 esetén) a hangerőt felvitted? Illetve talán az eszköz beállításoknál is lehet hangerőt állítani (ahogy a kontroller esetén).
Nekem CUH-ZVR1-em van, több fej-, illetve fülhallgatóval is próbáltam, mind hibátlan volt. Köztük ugyan úgy 32 Ohm-os impedanciájúval is, amilyen a JBL Quantum One is.

Alex

(#281878) mad1 válasza vargalex (#281877) üzenetére

mad1
veterán

A hangerot maxra vettem a kabelen.azzal nincs is baj,de olyan mintha valami kis szar kulso hangszoron szolna, kicsi vizhangal (terhangzas szeruen).... persze sztereoban.

Ne szemetelj ! = Steam

(#281879) vargalex válasza mad1 (#281878) üzenetére

vargalex
félisten

Én nem tapasztaltam ilyet. Esetleg próbáld meg másik fejhallgatóval (de mondom, nálam azonos impedanciájúval sincs gond), vagy valaki másnál egy VR-al, ha van rá lehetőséged.

Alex

(#281880) zojjektum válasza mad1 (#281878) üzenetére

zojjektum
senior tag

Nem lehet esetleg, hogy a chat hangereje maxra van véve? Nekem akkor szorította így háttérbe a hangot.

(#281881) mad1 válasza zojjektum (#281880) üzenetére

mad1
veterán

Azt hol tudnam beallitani?Nemit gomb van a vr en,menube meg nem talalom.Bocs nem vagyok egy nagy pses,(elnezest) de a walking dead ek miatt tolom most ;]

Ne szemetelj ! = Steam

(#281882) zojjektum válasza mad1 (#281881) üzenetére

zojjektum
senior tag

Jaj, elnézést vr-ról beszélünk. Ezen átsiklottam. Hirtelen azt hittem sima kontrollerben a füles, mert a múltkor engem az tréfált meg. Sorry :R

(#281883) Tasunkó

Tasunkó
senior tag

Most láttam meg ezt a GTA+ subscriptiont. Elméletileg benne van a Red Dead Redemption 1-es, csak épp úgy írja hogy ez a GTA+ az PS5-re vonatkozik. Nem tudjátok, ezt PS4-re is aktiválhatom, mert az RDR1-nél adja a lehetőséget, viszont a GTA+ akciónál meg zárójelben PS5 van.

Kérek egy számot a jútútú

(#281884) Kendek válasza Tasunkó (#281883) üzenetére

Kendek
MODERÁTOR

Itt a PS4-es változat, és azt írja, hogy GTA+ included. Szóval szerintem nem kérdés, hogy előfizetés után fogsz tudni játszani vele. :K

<-ƘƘ->

(#281885) Tasunkó válasza Kendek (#281884) üzenetére

Tasunkó
senior tag

Köszi! :R Már tölti le, úgy néz ki működik a dolog.

Kérek egy számot a jútútú

(#281886) Dinomano válasza balintka (#281867) üzenetére

Dinomano
senior tag

Én anno Covid alatt 47ezerért vettem Slimet, kb. egy éve nem volt bekapcsolva, de szerintem nem adom el. PC, PS3 és XSS van még mellette, újabban PS3 és PC pörög sokat.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281887) consono válasza Dinomano (#281886) üzenetére

consono
nagyúr

Én tegnapelőtt majdnem bekapcsoltam, leporoltam, de nem tudtam beköltöztetni a szobába, mert nem fér el ... De lehet, hogy hamarost egy teljes Uncharted sorozat végigjátszást megejtek, beszélgettünk a lányommal a sok kis emlékül a játékokkal kapcsolatban. :)

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#281888) balintka válasza Dinomano (#281886) üzenetére

balintka
addikt

Nálam az Xbox 360 van így, gondolkodom az eladását, de sajnálom, úgyhogy lehet marad...

(#281889) consono válasza balintka (#281888) üzenetére

consono
nagyúr

Azt mi a Kinect miatt nem adtuk el. Switch ide, vagy oda, néha most is előkerül.

(#281890) Dinomano válasza balintka (#281888) üzenetére

Dinomano
senior tag

Én nagyon sokáig tartogattam egy Xbox 360E-t és egy 360 FAT-et a szekrényben, de 2021 körül megváltam tőlük... Pár X 360-as lemezes játékom maradt csak, a remasterek korában egyelőre senkinek sem kellenek...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281891) balintka válasza Dinomano (#281890) üzenetére

balintka
addikt

Én One X-szel játszok sokat mostanában, emiatt nem sok értelme van a 360-at megtartani. Csak az tart vissza az eladástól, h szinte új a gép.

(#281892) nincsnév007 válasza balintka (#281891) üzenetére

nincsnév007
őstag

ha nem foglal sok helyet nektek én biztos nem adnám el. Nekem már valahogy eszmei értéke van. én se használom a 360-at így kint van a nappaliban jól mutat a tévé alatt. persze így sajnos porfogó, de el nem adnám. ps4-et se adtam el.

[ Szerkesztve ]

(#281893) balintka válasza nincsnév007 (#281892) üzenetére

balintka
addikt

Hát nekem is kb. csak az van... Arra el tudom képzelni, hogy kimarad 360-as játékot azon nyomjak és ne a One X-en.

(#281894) Dinomano válasza nincsnév007 (#281892) üzenetére

Dinomano
senior tag

Én is így vagyok, nem akarom eladni a PS4-et... Xbox 360 egy szép konzol volt, nekem sokkal jobban tetszik,mint a One-ok... XSS és XSX megint szép. PS5 sajna nem tetszik, a PS4 slim úgyszintén szép kis gép.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281895) jel1

jel1
aktív tag

Sziasztok!

DS4 analóg cseréhez keresek alkatrészt. Mit ajánlotok legjobb minőségnek, vagy legegyszerűbb szerelhetőséghez? mágneses hall effektes?
Csak fifázás/fc megy meg kisebb játékok (overcooked és hasonlók)
(Forrasztásokkal nincs problémám, meg fogom tudni oldani, bár kontrollert éppen még nem csináltam)

Köszönöm a segítséget.

(#281896) Kendek válasza jel1 (#281895) üzenetére

Kendek
MODERÁTOR

A magam részéről a Hall-effektusosat próbálnám ki, de abból is az újabb szériát, aminél már nincs jittering. Viszont bekalibrálni nem olyan egyszerű ezeket, nézz róla videót.

<-ƘƘ->

(#281897) Rage47

Rage47
veterán

Diablo 4 jobban fut már Ps4-en (Slim)? Bétáztam tavaly, és akkori formájában nem vettem volna meg a játékot.

(#281898) Wlac válasza Rage47 (#281897) üzenetére

Wlac
Ármester

Sima PS4-en nem látok gondot vele. Nyilván alacsonyabb felbontás és 30 FPS csak, de stabilan fut és tartja a sebességet.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#281899) Rage47 válasza Wlac (#281898) üzenetére

Rage47
veterán

Beszereztem. Vajsimán fut. Hát a tavalyi bétán nem ezt tapasztaltam, meg elég sok leszarozó komment volt a neten. Úgy látszik, kikupálták rendesen.

(#281900) Lackooo84

Lackooo84
nagyúr

Valaki meg tudja mondani, hogy a Sonic Superstars lemezes verzióval jár a PS5 upgrade? Mert usa meg japán tokos képeken rajta van ez a felirat, de pegisen nem látom.

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.