Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281798) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

MLB The Show 24 Digital Deluxe Edition (PS4, PS5)

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#165003) Carlos Padre válasza Rigormortiis (#164994) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Fejezzétek már ezt be, mióta kijött a demója és játszottam vele azóta próbálom nem megvenni, de így nehéz :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#165004) Szabi® válasza #87082240 (#164993) üzenetére


Szabi®
addikt

Gondolom nem a nintendo switchre gondolsz :D Felhivtam tegnap a konzolvilágot egyébként,és egy kb 17 éves gyereknek magyaráztam el hogy akadozgat minden,hdr nékül,4k nélkül,tv pc modba, (még boost mode-al is)
annyit mondott "ez ilyen",közöltem vele hogy tudom hogy nem én találtam fel a meleg vizet,de ne nézzen már hülyének,ráadásul azok is akadnak amik youtube-on más gépeken jól futnak.....Garanciába át tudják venni,,egy 11 napos gépet :) Közöltem hogy inkább elállnék a vásárlástól,erre jött a köhögés meg hümmögés stb.....Ezek közül a gammák közül csak a lost legacy fut jól,,hdr nélkül,mert azzal meg a tv hasal be (ezt se értem,minek reklámozzák teljes hdr funkcióval? )

(#165005) marilllyo válasza vonSux (#164999) üzenetére


marilllyo
veterán

Pontosan! Abszolút adom. Égnek állt a hajam a végére...mert egyszerűen NEM volt olyan TV, amit mindenki egyöntetűen ajánlott volna. (Ja de...500k+) Egyik szerint ez volt a jó...míg egy másik szerint az. Ezt a panát többen ajánlották...de most múltkor egyik fórumtárs kommentje után kb sarokba álltam volna. :D Ismerősöm LG-"jéről" kb mindenki óva intett... átmentem hozzá és gyönyörű képe van. Szóval nem tudom... nem vagyok szakértő.. Tény és való, hogy az input lag-ra érdemes odafigyelni. Én csak ezért cseréltem TV-t. Felváltva játszom monitoron és TV-n és az 50-es input lag-ot bizony már megéreztem.

Szóval... jó ha az ember tanácsot kér... de óvatosan kell ezeket kezelni mert a végén ott állsz majd és nem mered elkölteni a 300.000 Forintodat, mert benn a bogár a füledben. :(

Srácok... a kommenteket töröltem. Ezek után is fogom...szóval kár erőlködni. :N

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#165006) Deck válasza Szabi® (#165004) üzenetére


Deck
titán

Érdekelne, hogy futnak. Esetleg nem tudnád felvenni telefonnal? Hidd el pedig jól futnak ezek a játékok. Sajnálom, hogy nálad probléma van :(

PS5

(#165007) KaitouP válasza marilllyo (#165005) üzenetére


KaitouP
veterán

Némi ideiglenes ban -al is jutalmazhatnád őket, hátha elmegy a kedvük a PS vs Xbox vitától.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#165009) consono válasza Szabi® (#165008) üzenetére


consono
nagyúr

A game mode-ot azért próbáld ki, bajt nem csinálsz vele :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#165010) b. válasza #95558144 (#164908) üzenetére


b.
félisten

Köszi ! már nekifeküdtem, így sokkal érdekesebb az egész egyébként, hogy tudom a poén. Ezt nem gondoltam volna, hogy valaha le fogom írni, de ez van :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#165011) #87082240 válasza consono (#165009) üzenetére


#87082240
törölt tag

Keress esetleg egy a tvdhez való optimális beállításokat, gamma, backlight, contrast, hdmi black level, egy próbát megér. Legtöbb tv-n a PC mód kikapcsolja automatikusan a képjavító funkciókat, nálam pl. a game mód túlélesíti a képet amit ki sem lehet utólag kapcsolni.

(#165012) saelin válasza #20844032 (#164975) üzenetére


saelin
veterán

Tudom itt sokan nem szeretik a remastered verziókat, de én kövi genre szívesen látnám a witchert. 60 fps, jobb textúrák, true 4k felbontás... :Y

De ha totál minimálban gondolkodom, akkor is egy 60 frém nagyon jót tenne a játéknak.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#165013) Carlos Padre válasza saelin (#165012) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Kár hogy nem az a legnagyobb baja a játéknak, de kinek mire van igénye :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#165014) Wesder válasza Carlos Padre (#165003) üzenetére


Wesder
félisten

40 percet toltam, de erősen GoTC a jàték.
Ahogy őssze van rakva, egyszerűen csodàlatos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#165015) bobby45


bobby45
tag

Nekem [link]ilyenem van, ezen ps4 pro-zok, de egy játéknál sem veszek észre akadást sem, pedig nem is állítom soha game módba. Ezt rosszul teszem? Egyszer megpróbáltam de fakó sötét képet kaptam, viszont ha nincs bekapcsolva akkor gyönyörű élénk szînek, HDR megy, semmi akadást sehol nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#165016) tothl válasza yodamastah (#164983) üzenetére


tothl
addikt

Nem B7, az ugyanaz.
És nem azért írtam, hogy hú de jó, hanem mert a sima PS -hez képest szerintem a Pro sokkal jobbnak tűnik és a HDR is elég jól néz ki.

(#165017) Kendek válasza bobby45 (#165015) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A játék mód nem az akadások kiküszöbölése végett van, hanem annyi a lényege, hogy csökkenti a kép megjelenítésének a késleltetését. Lehet, hogy némileg rondább lesz a kép, de van olyan játék aminél fontos az alacsony input lag, pl. az FPS-eknél.

<-ƘƘ->

(#165018) bobby45 válasza Kendek (#165017) üzenetére


bobby45
tag

Hát én játszottam vele COD-ot is nem vettem észre semmi ilyesmit...de valóban szerintem sokkal rondább a kép GAME módban...annyit észrevenni amikor a HDR bekapcsol akkor picit világosabb lesz a kép akkor vált egy pillanatra,de ezen kîvül semmi ....

(#165019) Kendek válasza bobby45 (#165018) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a képminőségbeli különbség a bizonyíték rá, hogy dolgoznak a képjavító algoritmusok, amik pedig növelik az input lagot. De ha téged nem zavar, hogy pl. mikor megmozdítod az analóg kart akkor látszólag késleltetve reagál, akkor nem muszáj játék módra váltanod. :)

<-ƘƘ->

(#165020) Nayrobi


Nayrobi
őstag

(#165021) bobby45 válasza Kendek (#165019) üzenetére


bobby45
tag

Hát nem tudom őszintén megmondom eddig erre nem is figyeltem vagy nem tűnt fel...hogyan lehet azt megállapítani hogy ha nincs game módban akkor mekkora az input lag ? A tv adatainál 21 ms szerepel. Ez valós lehet? Illetve ha game módra váltok és elállitom a színeket az legközelebb ha arra váltok megmaradnak?

(#165022) Carlos Padre válasza bobby45 (#165021) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ezért kell Sony tévét venni :D
A Game mód egy alap, ami kikapcsol minden képjavító eljárást, ami alapból nem is szükséges egy mai konzol vagy PC mellé mert alapból jó források. Utána játszhatsz a kontrasztal és a színekkel, az nem növeli az input lagot. Nálam nem is látszik a különbség a game és a movie mód között.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#165023) bandi0000 válasza Carlos Padre (#165022) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igazából mindegyikbe van game mód és pont ezt csinálják :D

Xbox One: bandymnc

(#165024) saelin válasza Nayrobi (#165020) üzenetére


saelin
veterán

Az evil within 2 csábító, de ha belegondolok hogy az első részét sem vittem végig...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#165025) bobby45 válasza Carlos Padre (#165022) üzenetére


bobby45
tag

Ezt értem hogy játszani kell a szînekkel, vagyis lehet, de meg is maradnak azok a beállítások? Ha legközelebb újra GAME módra váltok?

Amúgy ez a va paneles samu ami nekem van tetszik nagyon szép a feketéje, meg úgy összességében szerintem nem rossz .....

(#165026) #20844032 válasza Carlos Padre (#165013) üzenetére


#20844032
törölt tag

Pedig tényleg úgy fest, hogy talán csak ennyi, talán még ennyi sem. :)

(#165027) RangerFox válasza saelin (#165024) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Más, mint az első. Csak emiatt nem kellene lemondani arról, hogy kipróbáld. Emlékeim szerint van demoja is.

(#165028) gianni85 válasza #20844032 (#165026) üzenetére


gianni85
veterán

Na igen, szerintem az a legnagyobb baja a játéknak, hogy nem dupla olyan hosszú, meg nem jött hozzá még több dlc, és hogy egyelőre vége vele a szérianak :)

(#165029) sutyesz96 válasza Nayrobi (#165020) üzenetére


sutyesz96
őstag

Mostmár tényleg jöhet az a Diablo 3! :C

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#165030) Szabi® válasza consono (#165009) üzenetére


Szabi®
addikt

Megprobáltam már minden létezőt,,kivéve egyet,,másik hdmi kábel.Az elöbb pl azt produkálta hogy menü állva elment a kép feketére,,aztán megint vissza,,,és ez igy ment 3-4 másodpercenkén amig ki nem kapcsoltam a ps-t hosszu gombnyomással.

saelin ezt már erre a genre is megtudták volna csinálni nativ full hd-ba,,nem kelett volna ez a "4k" téma..igy meg jól megnyirbálták a gémet,és még rosszul is fut,tisztelet a kivételnek (akik nem tudom miben más ps-t használnak)
Kitért erre egy cikkével az ipon.hu is,a játékok zöme stabilabb sima ps4-en.
Ac originsen is elkezdték a butitást pro-n,digitalfoundry is kielemezte,,ezt jeleztem is az egyik hsz-be,,,ha a frissitést ráengedi az ember,csökken a látótér,,árnyékok,stb,,,1.0 verzió ég és föld. :(

(#165031) #80123904


#80123904
törölt tag

esetleg ha valakinek kellene:
Trials Rising zárt beta kódok
A 4-ből egyet már fixen elvittek.

(#165032) #20844032 válasza Szabi® (#165030) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem értem ezt a kínlódást, amit csinálsz. Kapcsold ki a HDR-t, és probléma megoldva. A tévéd amúgy sem alkalmas rá különösebben (8 bites, ips), csak a jelet tudja fogani, ezek szerint azzal is csak bajlódik.

(#165033) Szabi® válasza #20844032 (#165032) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem kinlodok csak válaszoltam :) Kikapcsoltam már mindent,,jelenleg kép nélkül játszok,igy nem szaggat,,állitolag hdr10,active hdr,hlg-s a tv :) mindegy is végülis.

(#165035) Carlos Padre válasza bobby45 (#165025) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Megmarad, nálam legalább is. Sőt, automatikusan át is vált ha arra a bemenetre kapcsolok, amire a ps van kötve.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#165036) Carlos Padre válasza #20844032 (#165026) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát mikor a legelején egy óra hosszát barangoltam össze vissza mert nem triggetelt valami npc-t ami miatt elakadtam a küldetésben én nem így gondoltam ;)
De szerintem a harcrendszere sem lesz jobb a 4k/60fps-től.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#165037) #20844032 válasza Szabi® (#165033) üzenetére


#20844032
törölt tag

>állitolag hdr10,active hdr,hlg-s a tv
És mindennek az semmi köze ahhoz, amit én írtam róla. Ez a tv HDR-re nem alkalmas. Bár annak adják el (mint oly sok másikat).

(#165038) Neoteric válasza Szabi® (#165033) üzenetére


Neoteric
addikt

HDR az rendes 10bites panelnál meg legalább 7-800nites fényerőnél kezdődik. Azt meg csak a felsőkategóriás VA-k tudják + az OLED. 4-5év múlva már talán a belépős 200ezres tv-k is tudni fogják, addig meg marad a vastagabb pénztárcával rendelkezők kiváltsága.

PSN: ne0teric_sAN

(#165039) Szabi® válasza #20844032 (#165037) üzenetére


Szabi®
addikt

Jah lehet kifogtam,,érdekes amugy hogy olcsobb gyengébb tudású tv-ket meg kihoztak magyar tesztek hdr alkalmasnak a ps4 pro kapcsán ,arra is kiváncsi lennék hogy amikor megjelent a Pro akkor min nyomták ? mindenki megvette a 6-8 szászezres tv-t ? :F

Neoteric Hát igen,igy már annyira mégsem éri meg konzolozni ,pár éve még én is gépeket pakoltam össze,nem olcsó hardverekkel,ezt a korszakot akartam kiváltani.

[ Szerkesztve ]

(#165040) Neoteric válasza Szabi® (#165039) üzenetére


Neoteric
addikt

Szerintem a HDR nem szerves része a konzolozásnak (perpill). PC-n sem csak a 144hzes 4k IPS G-Sync monitoron van élet.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#165041) #20844032 válasza Szabi® (#165039) üzenetére


#20844032
törölt tag

"érdekes amugy hogy olcsobb gyengébb tudású tv-ket meg kihoztak magyar tesztek hdr alkalmasnak a ps4 pro kapcsán"

Gyengébb tudású? Hogyan állapítottad ezt meg, ha a saját tévéd tudásával sem vagy tisztában? :)
Magyar tesztek, nem éri meg konzolozni, a sima gépen jobban fut mint a prón...Ejj. Na. Kevesebb marhaságot kell olvasni, de azt olyan helyen, ahol szakembernek írnak. És az nem az ipon, meg ilyenek.
Az olcsóbb tévé is lehet jó, csak nem való mindenre. Nem a rövidítések alapján kell vásárolni, hanem valós tudás alapján. Konzolozni megéri, és nem, nem vette meg mindenki a 6-800 ezres tévét. Nekem sincs. És mégis rohadtjól néz ki minden, meg jól fut, meg vannak kisebb betegségek, de azok mindenhol vannak. Még a 6-800 ezres tévéken is. Meg a nemolcsó hardverekben is.

(#165042) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Szerintem ez jó ár.
Grand Theft Auto V 6000 forint az MMben.

[ Szerkesztve ]

(#165043) b. válasza #20844032 (#165026) üzenetére


b.
félisten

nálam 100/ 100. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#165044) Sordoran válasza Bencus88 (#164968) üzenetére


Sordoran
addikt

Pár sor a kedvedért. ;) Még nem végeztem a Rise of the Tomb Raiderrel így csak az elejét toltam le a Shadow-nak, és most félre is teszem picit. Nagyjából másfél órát toltam bele, itt érkezünk meg a jungelbe, és van első tábortűz. Eddig engem meggyőzött a játék, viszont én nem is úgy viszonyultam hozzá mint mások, főleg a kritikusok. Ez egy trilógia záró darabja, így nem is vártam semmi forradalmit tőle, csak vigye tovább, és zárja le majd a sztorit. A játék szebb lett, nagyon szépen fut HDR-el, és Gold fejessel a hangok is teljesen elbűvölnek. Mikor a mexikói városban sétáltam, illetve később a jungelben is teljesen átéltem a hely hangulatát, és a víz alatti részek is a helyén vannak.
A játékmenet viszont lényegében maradt amilyen. Van pár újdonság, de semmi extra. Itt-ott alakítottak rajta, de az alapjai ugyanazok mint előző két résznek.
Nekem eddig tetszik, de még jó pár órát bele kell ölnöm, hogy megfelelő képet kapjak. Akinek első két rész tetszett, annak ez is fog, de akiknek nem jött be, azok nem itt fogják meggondolni magukat.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#165045) Deck válasza Szabi® (#165039) üzenetére


Deck
titán

HDR nélkül már nem is lehet játszani? :U

Dehogynem éri meg. Olcsó a konzol is és bármit ráköthetsz ami hdmi-s, monitor, tv stb. Előtte meg mint minden előtt utána kell járni mit veszel különben úgy járnak mint te. Semmit sem szabad utánajárás nélkül venni.

PS5

(#165046) #20844032 válasza Sordoran (#165044) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nem olyan, mint a RotR, hogy az elején van mézesmadzag(szíria), aztán ottfelejt a sárban? Mert ez alapján olyannak tűnik ez is :)

(#165047) Wesder válasza Deck (#165045) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem engedd el. :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#165048) Deck válasza Wesder (#165047) üzenetére


Deck
titán

Oké :))

PS5

(#165049) Sordoran válasza #20844032 (#165046) üzenetére


Sordoran
addikt

De, eddig eléggé hasonló. Elején pár szépen kidolgozott helyszín, pörgős játékmenet, majd egy nagy pálya (itt ugye jungel), menj tovább. Persze nem open-world, de szerintem egy ilyen single játéknál ez nem gond.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#165050) #20844032 válasza Sordoran (#165049) üzenetére


#20844032
törölt tag

Sejtettem :(

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.