Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-23 09:29:17

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) csubííí


csubííí
senior tag

Ez gyors volt, már vártam. :)
S24, 24+ mikor várható?

[ Szerkesztve ]

(#2) syIex


syIex
veterán

Az S23U is nagyon bejött annak ellenére, hogy az S22U percek után eldőlt, hogy nem fogom megtartani. Ez is meg van pár napja és eddig nyerő váltás a 15 PM után.
Jó lett a teszt! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#3) Bog válasza csubííí (#1) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Következő héten lesz S24+

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) gyuri81 válasza Bog (#3) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Köszönjük a tesztet! :R

(#5) NY_A


NY_A
őstag

Köszönjük a tesztet hamar meglett. :)
Akkor gondolom itt folytathatjuk a másik topikban folytatott eszmecserét.
Megrendeltem a Benks tokot, 37 USD lett a vége. Annyiért baráti.

(#6) *RLaci*


*RLaci*
addikt

.

(#7) csubííí válasza Bog (#3) üzenetére


csubííí
senior tag

Köszönöm a gyors választ!

(#8) Pug


Pug
veterán

Bárkinek van info-ja, hogy a jan 23-ára belengetett SW update jön-e, ha igen mikor?

(#9) bajaki válasza NY_A (#5) üzenetére


bajaki
őstag

Jó lesz az, nagyon minőségi cucc.
Jelentősen olcsóbb mint a Pitaka Pro szériája, de minőségben ez is ott lehet.

(#10) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Amit a főkamera a bal oldali sarkokban csinál, az eléggé gáz. Mintha nem lenne tökéletes a lencse illesztése a kameramodulban.

[ Szerkesztve ]

(#11) Silenzio


Silenzio
addikt

"Megvan a HDR10+ videó és a piacon egyedülálló 4K videózás 120 fpssel."

T. szerző, a Sony a 2020-as Xperia 5 II óta kínál 4K 120 fps-es videót.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#12) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Egy szó jutott eszembe, mire végignéztem a videókat meg a képeket, ill. elolvastam a tesztet...döbbenet!
Soha nem volt ilyen brutál flagship mobilom, csak olyan 100e Ft körüli, ehhez képes szutykok....nem is tudom mit mondjak....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) GeoJoe


GeoJoe
senior tag

"Mostantól minden toll színe követi a hátlap festését, és a telefon fekete, lila, sárga, illetve kék változatban is irtó jól mutat."

Jó lenne de kék telóhoz fekete tollat adtak. Az oldalsó keretnél is sötétebb picit.

Szóval Bone-nak nem fakó a kijelző :DDD előbb-utóbb megszokom :)

(#14) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Kijelző felemás, pontszerű fényerő rekord, de a manuális meg kevesebb lett mint az elődnél.?
Vagy lehet csak nem volt bekapcsolva az exta fényerő opció.?
Valamint kérdéses még, hogy valóban fakó vagy inkább csak színhelyesebb lett, bár a választást úgy néz ki elvették a felhasználóktól.

Kamera pozitív csalódás, végre nem élesíti szét a képet és remek a kamera kombó, mint a xiaomi 13 ultránál volt már tavaly.
Szerintem jól sikerült az ultra. :K

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#15) juuzer válasza Elit3Zotya (#14) üzenetére


juuzer
addikt

Egyetértek a kamerát illetően, főleg, hogy megjelenéskor is már ilyen jó kamerás képességekkel bír az S24U. Reméljük ezt mondjuk fél éven belül mégjobbra reszeli a Samsung. :D

Vamos a la playa.

(#16) Smirty


Smirty
tag

Jó lett a teszt, várom az S24+ ról is a tesztet és véleményeket. Akinek a tollra nincs szüksége, lehet elég az S24+ is. Bár a tesztből majd kiderül.

(#17) Bone123 válasza Silenzio (#11) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Köszi, jogos, ezt átírom! (És az alumíniumot is) :R

[ Szerkesztve ]

(#18) syIex válasza Bone123 (#17) üzenetére


syIex
veterán

"A másik újítás a rozsdamentes acélról titánra váltó keret...."
Az S23U aluminium volt csak az iPhone használt rozsdamentes acélt, lehet azért is nem csökkent annyit a súly! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#19) Bone123 válasza Elit3Zotya (#14) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A fehér teljes képernyős kézi fényerő (extra fényerő bekapcsolva) valóban pár nittel alacsonyabb, viszont az automata fényerő teljes képernyőn 200 nittel magasabb, mint az S23 Ultra esetében, a pontszerű előny pedig még nagyobb. A lényeg: automata fényerőn és odakint az S24 az S23 mellett világosabb.

(#20) geme


geme
csendes tag

De sokáig tart mindig testreszabni az új készülékeket.
A kijelző alapjáraton FHD+, át kell állíteani QHD+ra, hogy 3120*1440-es felbontású legyen. Már az s9+nál is idegesített a navigációs sáv, ezért gombokról ujjhúzásosra raktam át, do ott még felfelé is lehetett húzni az ujjadat, itt már nincsen ilyen opció, a visszalépéshez oldalról kell befelé húzni az ujjadat. Az ujjlenyomat olvasó nekem visszalépésnek tűnik az s9+hoz képest, ott hátul volt, itt elől, de valahogy mindig fogást kell váltanom most, pedig már a hüvelykujjamat is hozzáadtam.
A billentyűzet hangok is baromi hangosak, így azt is kapásból némítani szoktam, a rezgés még elmegy.
35%-os töltöttségnél ráraktam a vezetéknélküli töltőre azt írja ki, hogy 3 óra 39 perc, a teljes feltöltés alatt kialszom magamat. Alapjáraton a feltöltésig hátralévő időt folyamatosan kiírja, kikapcsolom ezt a funkciót, most már nem ír ki semmit. Az s9-nél kiírta 30 secre vagy mennyire aztán eltűnt, itt pedig vagy ez vagy az.
Hangerősségre vagy 1,5-szer hangosabb az s9+hoz képest, már a fele hangerőn is kellemetlenül hangos volt, amikor állítgattam a csengőhangokat.
Teljes kijelzőre eddig csak youtube-nál váltott, böngészőben csak a kamera alatti rész megy, simán levágja azt a 6-7 milit, így már akkor nem is akkora az a kijelző... Aztán lehet, hogy van valami al al menü a testreszabásához.
S9+t csak az időközben amortizálódott akksija miatt cseréltem le. Amikor régen Forge of Empires-el játszottam nekem minden simán futott, amíg a kínai olcsó telefonokkal szenvedtek. Még most is jó volt Diablo Immortal-ra csak a 64GB háttértárból elvitte a felét, de még azt is szépen futtatta. Ha ennek az akksija nem adja meg ennyire korán magát (6 év), akkor az elkövetkező 10 évre jó lesz ez a telefon.
Amúgy miért kell SAMSUNG ACCOUNT is mostmár a google mellé? Az összes adatomra igényt tartanának...
Ezt pedig úgy bírom, szerintem soha nem lesz kihasználva teljesen, ennyi memóriát és tárhelyet...

(#21) syIex válasza geme (#20) üzenetére


syIex
veterán

Én pont ezt élvezem nagyon mindig... :DD
Megvan pár napja, de még mindig van olyan amit nem állítottam be rajta, olyan 85% körül járok.. :DDD
A tárhely nagyon relatív. Nekem 63% foglalt belakás után (323.7/512).

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#22) Elit3Zotya válasza Bone123 (#19) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Én sokszor inkább a max manuálist használom (pl fotózásnál, hogy ne ugráljon összevissza a fényerő), kár érte hogy kevesebb lett kicsit, de így is jónak mondható azért.
És a színekről mi a véleményed, valóban fakó lett mint ahogy rengetek felhasználó állítja, vagy inkább csak színhelyesebb.?
Bár úgy néz ki, ezzel elvették a felhasználóktól a lehetőséget, mint választási lehetőséget.
Én mondjuk tuti a színhelyest használnám inkább, de sok ismerősömnek ez szóba sem jöhetne.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#23) Zsolty20 válasza geme (#20) üzenetére


Zsolty20
senior tag

S9+-ről váltottál S24U-ra? Ha igen, úgy érthetőt ez a sok kérdés, mert amúgy naaaaaaaaaaaaaagyon régóta már így vannak a Samsung telók. Két opciód van, elfogadod, és használod, vagy nem és tovább adod. :)

(#24) Crafter32


Crafter32
őstag

Szép. Utálom az IOS-t, de nekem jobban tetszik az iPhone dizájn, azt vhogy nagyon eltalálták. Ez sem lenne rossz, de hiányzik belőle az "Aztaaa... " faktor.

(#25) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Asztrofotó módot próbálta valaki?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) joey04 válasza Elit3Zotya (#14) üzenetére


joey04
titán

Pont fordítva látom, szerintem a kijelző még jobb, minden szempontból, a kamera meg fejlődött, de ez továbbra is kevés. De a következtetés egyezik: Szerintem jól sikerült az ultra.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) dnelb válasza geme (#20) üzenetére


dnelb
veterán

böngészőre : elrendezés és menük, állapotsor elrejtése

(#28) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

A külső megjelenést tekintve, számomra egyszerűen telitalálat ez a Samsung. Nagyon tetszik a szögletessége, a sík megjelenítő, a gombok és a kamerák.

Amint lesz rá lehetőségem, valahol ki is fogom próbálni, vélhetően az összeszereltség minősége is kedvemre való lesz.

 iPhone 15

(#29) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Nem lett rossz.
Bàr nem sok értelmes dolog fejlődött az S23U-hoz képest…
A sík üveg mindenképp dicsérendő, elengedték az s6 óta tartó kijelző lekerekítést végre.

S24/24+ snapi hiányáért kár…

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#30) janeszgol válasza LurkerSheik (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

"S24/24+ snapi hiányáért kár…"

Miért?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) Elit3Zotya válasza joey04 (#26) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

A minden szempontból mire érted.?
Kevesebb lett manuális módban a max fényerő, az hogy lehet jobb :F
kamera valóban jobb lett, pedig sokan azt állítják hogy ugyan olyan mint az előd, de ez nyilvánvalóan nem igaz.
Legnagyobb gyengéje számomra a kamera volt, így azért már bőven vállalható szvsz. :K

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#32) doooo


doooo
veterán

Jó nagy katyvasz a teszt azon része, ahol az SoC-s dolgokról van szó.

(#33) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Gcam mennyi idő volt 23Unál mire használható lett? :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#34) Teo.


Teo.
aktív tag

Engem meglepett a kicsit jobb üzemidő a forróbb vassal.
Jó ötlet a 120 fps remélem lesznek még hasonló márketing anyagban nem szereplő még is hasznos újítások !

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#35) Ixion77


Ixion77
őstag

Elég jónak tűnik. Jól gondolom hogy AptX Lossless és Adaptive támogatás továbbra sincs?

Kicsit kár hogy megszűntették a Note szériát, mert nekem a toll nem kell, helyette elfogadnék +1000 mah akkukapacitást.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#36) Bone123 válasza Elit3Zotya (#22) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Talán a kézi fényerő is felugrik napfény alatt, csak olyan körülményeket nem tudtam teremteni a műszer alatt. A mindennapokban remek a fényerő, és mostanság pontos az automata állítás is. Nem gondolom a fényképeket fakóbbnak a téli színeknél, bár ez szubjektív. Gyanítom, profi fényképező sem ment telítettebb felvételeket. A kék ég jó viszonyítási alap.

(#37) GeoJoe válasza Bone123 (#36) üzenetére


GeoJoe
senior tag

Szerintem is jó fotókat lő de tölts le netről egy képet amin sok a piros és a sárga majd nézegesd s24u-n meg valami régebbin, pl. s22u-n. Vagy bármilyen A szériás samun. Vagy bármin ami amoled és nem s23 :D

(#38) doooo válasza Elit3Zotya (#31) üzenetére


doooo
veterán

Valahogy olyan nehéz elhinni, hogy valóban kevesebb lett. Gyanús, hogy nem volt bekapcsolva az extra fényerő, amit ki lehet még sajtolni belőle manuálisan (amit engedélyezni kell előbb, aztán lehetséges csak alkalmazni).

Majd részletesebb tesztekből kiderül, hogy mi a helyzet.

(#39) leslien


leslien
nagyúr

na végre itthon.....köszi a tesztet.. :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#40) Elit3Zotya válasza Bone123 (#36) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Kijelzőre értettem hogy a fakóságról mi a véleményed [link] , de mivel felsem tűnt számodra, gondolom nem lehet rossz. :R

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#41) Bone123 válasza Elit3Zotya (#40) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nem tűnt fel az S23 Ultra mellett. Mindkettőn élénk képernyőséma volt bekapcsolva.

(#42) Elit3Zotya válasza Bone123 (#41) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Ez érdekes, köszi szépen a válaszokat. :R

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#43) zoli8814


zoli8814
tag

Komoly cucc, de egy gyorstöltés elfért volna. :R

Samsung Galaxy S24 ultra

(#44) dnelb válasza Elit3Zotya (#31) üzenetére


dnelb
veterán

Kevesebb lett manuális módban a max fényerő, az hogy lehet jobb
70%al kevésbé tükröződik mint az s23, így nem kell akkora fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#45) Kleroo


Kleroo
veterán

Érdekes az új kamera SW. Tetszetós a kellően mérsékelt agyondolgozás. Viszont az 50 és 200MP-es képek valahogy nagyon fikák; vagy csak pont ezen a témán vérzett el, és a 23U is ugyanilyen kaka lett volna. Igy most vegyes érzelmekkel várom ezt az új processt a 23U-ra :D (Én szinte mindig 50MP-ezek, aztán lehúzom 24MP-re pár módositással együtt)

Az is érdekes, hogy itt az akkuidő szinte egál, kiváncsi leszek a sok PH user mit tapasztal majd hosszú távon.

Ami viszont egy nem különösebben kiemelt gyöngyszem, hogy az 5x 115mm-es 50MP-es jóféle lapka berakása tényleg nagyon jó minőségű (Fej)portér masinává lépteti elő. Más értelme szerintem nincs. (inkább a 3x környékét kellett volna átvariálni kicsit, a periszkópot meg békén hagyni)

A 45w töltés számháborúban gyenge...és értem én, hogy a top liga amúgyis csak számháború, de valójában soha az életben nem volt még probléma vele, mert 25W-al is a 20-80közötti tartomány, ahol érdemes használni a telókat, pikpak megtömi naftával. Nem hiányzik egy melegedő csodamagoldás. Innen akkor lépnék tovább, ha majd 20mp lesz egy töltés. Az a következő szint :D

Remek kis teló lett, amire szerintem kizárólag annyi értelme van váltani 23-ról, hogy kerekitett vs nem kerekitett kijelző....mert ezt leszámitva lényegében ugyanaz a 2 készülék.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#46) icecave


icecave
nagyúr

Köszi a tesztet.

A helyzet az, hogy ha nem volnék benne ennyire mélyen egy másik ökoszisztémában, erre simán rámennék. Már az S23U is nagyon jól sikerült, ez meg még hozzáadott kicsit.

(#47) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Jó teszt! Ami most érdekelne az egy Samsung S24 Plus vs. Ultra összehasonlító teszt. Plusz egy OnePlus 12 vs. Samsung S24 Plus és Ultra teszt. Ami nekem az Ultra-ban tetszik az elsősorban a nem lekerekített sarkok, meg az S Pen (van egy Samsung tabletem amihez van S Pen, hát király dolog, azóta gondolkozok hogy telefonhoz is kellene, kár hogy csak a legdrágább Ultra tudja kezelni).

(#48) Ricardo válasza LurkerSheik (#29) üzenetére


Ricardo
félisten

Pedig úgy néz ki idén a jó lett az exynos.
[link]

Nyers erőben inimális az eltérés, hőkezelésben meg úgy néz ki a sapdragon a gyengébb.
A térerőre és készenléti fogyasztásra azért még kívánci vagyok.

(#49) joey04 válasza Elit3Zotya (#31) üzenetére


joey04
titán

nem érdekelnek a számok, (pláne ez az elcsalt max fényerő) ránézek és szebb.
kamera meg jobb, de mindenki másnál is jobb lett, szóval ott meg nem vagyunk előrébb ha a konkurenciához nézem.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) Greentea


Greentea
senior tag

Köszi a tesztet! :R Az AI-os dolgokról megnéznék YT-n egy Mobilarena adást a teljes workflow-t bemutatva. :K

2x2 néha 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.