Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) DBob válasza toldy (#1) üzenetére


DBob
őstag

Ezzel már elkéstél, mert már rengeteg mini-itxel kapcsolatos topic van. Jóval több, mint hogy érdemes legyen gyűjtőtopic nekik. Olyan ez, mintha "Processzorok" topicot nyitottál volna, hogy mostantól ott legyenek a processzoros beszélgetések ;)

(#3) toldy válasza DBob (#2) üzenetére


toldy
őstag

Szerintem nem feltétlenül mert azok hírtopicok amik folyamatosan elfelejtődnek ( eleinte kétségtelenül aktívak de 1-2 hét és annyi volt)

De ITX lapból nincs annyi mint processzorból :)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#4) toldy


toldy
őstag

Addig is néhány kép a leendő Intel ITX üdvöskéről ; [link]
Ami legjobban zavaró a lapon az az hogy a processzort egészen letolták a PCI-e csatlakozóig így elég nehéz jó hűtő és vga párost találni rá.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#5) DBob válasza toldy (#3) üzenetére


DBob
őstag

"Szerintem nem feltétlenül mert azok hírtopicok amik folyamatosan elfelejtődnek"

Nem is beszélve a nem hírtopicokról, amikre egyáltalán gondoltam. :))

(#6) toldy válasza DBob (#5) üzenetére


toldy
őstag

Én nem nagyon találtam olyat ( egyet se ). :U

Az élet nem habostorta.

(#7) zodo válasza toldy (#6) üzenetére


zodo
nagyúr

Ne hagyd magad, hátha megmarad a topik. :)

Tény, hogy van jónéhány mini-itx méretű lapokkal foglalkozó topik, de ezek közül csak az Atom klub , (ami szintén gyűjtő, bár már bomlásnak indult az NVIDIA Ion topik végett ) említésre méltó. Továbbiak, valóban csak hírtopikok vagy konkrét alaplapról íródnak, mint pl.:MiniITX lap + Celeron 220 combo:Intel® Desktop Board D201GLY2
Ha innen nézzük akkor hol keressen a saját igényeihez mérten, alaplapot a felhasználó?
Ugye nem csak Intel (celeron,noti cpu-s), Via (méregdrága) vagy éppen a mostani divat ION (melegedő északi hídas) lapok léteznek?

Szóval, sok sikert a topiknak. :C

Nos, nekem egy J&W MINIX-em van. Itthon is meg lehet vásárolni kb. 25.000ft környékén.
Gyártó honlapja
Ajánlom mindenkinek aki szeretne kis gépet építeni és a teljesítmény illetően nem kíván kompromiszumokat kötni ebben a méretben.

(#8) toldy válasza zodo (#7) üzenetére


toldy
őstag

Teljes mértékben egyetértek veled.
Személy szerint én jelenleg egy Zotac 9300 ITX Wifi birtokosa vagyok.[link]

Amd-re visszatérve egy nagyon jó kis lap:[link] és nagy előnye , kezeli az AM3-as procikat is.

Valamint lapodra vissza, tudnál írni róla pár pro/kontra gondolatot?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#9) zodo válasza toldy (#8) üzenetére


zodo
nagyúr

Gratulálok a lapodhoz.
Sajna nekem bő egy év kelett ahhoz, hogy megvegyem a lapomat.
Igaz, hogy kintről lehetett volna rendelni, (mert ugye itthon vagy nincs és soha nem is lehet majd kapni a kiszemelt lapot vagy horror áron) , de nem erősségem az angol, se paypal-om, se ismerősőm aki segített volna. Mindegy már megvettem, jobb később, mint soha. :)
A linkelt amd-s lapot néztem én is, de maradtam a minix-nél, mert ettől tudom mit várhatok, mivel a "nagy" gépemben lévő Gigabyte lapom kicsinyitett mása.
A Geforceokról azt az infot kaptam, hogy hajlamossak melegedni és a wifi kártyára sem volt szükségem, de ettől még egy jó lapnak vélem jó áron.

(#10) toldy válasza zodo (#9) üzenetére


toldy
őstag

Én is csupán két dolgot tudok negítvképpen felróni.
- valóban hajlamos melegedni
- és biost egyenlőre szegényesnek tartom

Az élet nem habostorta.

(#11) toldy


toldy
őstag

Igaz angol de 2 jóminőségű ITX lap összehasonlítása : [link]
Valamint egy magyar összehasonlítás: [link]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#12) zodo válasza toldy (#10) üzenetére


zodo
nagyúr

Előljáróban.
Nos én nem vagyok egy "pcguru" így több heti, havi előkészületett vesz igénybe a jövőbeli gépem, hardverelemeinek kiválasztása. Ez abból adódik, hogy kb. 4-5 évente fejlesztem vagy cserélem a gépem. Így értelmetlen számomra, hogy kövessem az épp aktuális piaci trendet. Ez a fejlesztési ídőszakom, jellenleg kicsivel több mint 1 éve történt. Hozzáteszem, részemről a gépfejlesztés vagy csere alatt nem a legújabb, legmodernebb hardverek vásárlása a cél, hiszen meg sem tudnám fizetni ill. nem minden esetben indokolt ezen hardverek vásárlása.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak.
Nem tudok , egyenlőre érdemben nyilatkozni a Minix negatív ill. pozitív értékeiről, mert csak augusztusban vettem és azóta sem készültem el a leendő házával ill. egyébb kiegészítőivel. ( egy régi Technics deckbe probálom összehozni a cuccost) Kép Kép Kép Link
Szóval ezt a lapot még nem ismerem, de a benne lévő Amd 4850E procit igen, mert ez volt régen a "nagy" gépembe ill. mint a már említett 780G chipsetet amivel a Minix is meg lett áldva. Xp-t telepítettem és a kötelező drivereket és slussz + probaképpen egy Ubuntu 8.04-et ami szintén nem okozott semmiféle nehézséget driver ügyileg. Persze egy dolog hibádzott linux alatt, mégpedig a Cool'n'Quiet , de hozzáértőknek ez sem akadály.
Most, hogy már ténylegessen írjak valami értelmesett. Anno, ezen tesztek alapján választottam ki az matx méretű ( Gigabyte MA78GM-S2H rev.1.1 ) lapomat, amely szinte tökéletes mása a Minix-nek.

GeForce 8200 chipset: az NVIDIA mindenese

AMD 780G: nyerő chipset integrált grafikával

Így volt némi tapasztalatom, hogy mit is várhatok el megközelítőleg a Minix-től.

Pozitívumként:

Mint látható, szinte az összes létező csatlakozó típussal rendelkezik, amire valaha is szükségem lenne.
Keveset fogyasztó, de teljesítményben nem elhanyagolható chipset.
( int. Ati Hd 3200 amivel 1440x900-as felbontásban a NFSMW közepes grafikai beállítások melett is játszható)
Mint te is írtad, AM3/AM2+/AM2 proceszorok fogadása. Max.: 65W !!!
Talán ide vehető a bár nem jártam útána a témának, hogy a 128MB side-port DDR2 memoria menyiben segíti a gép működését.
Esetleg, amiről gőzőm sincs milyen csatlakozó csak, hogy valami külső, egyedi hardvereket is képessek vagyunk csatlakoztatni a Super I/O: Winbond W83627EHG chip segítségével.
Végül a Pci-e 16x slot ami 2.0, de csak 4x tecnikai támogatást élvez.

Negatívumként:

Mivel tényleg nem használtam még csak a külső és elsőre akár fel sem tünő jellenségekre tudok hivatkozni.

Kizárólag Usb-s egeret tudunk használni, mert csak egy darab Ps/2 port van az alaplapon, ami a billentyűzet csatlakoztatására szolgál.
Esetleg riasztó lehet a Sodimm memoria modulok használata.
Gyártó ugyan mellékel egy 4cm-es chipset hűtőt, de az a szokványos kis fo...így szerintem azt cserélni kell, ha fontos szempont a gép hangja.

Hirtelen ennyi. Bocs, ha hosszúra és néha érthetetlenre sikeredett.
Remélem, mielőbb elkészülők a "pcház" megépítésével és már konkrétumokkal is tudok szolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#13) CséZé válasza toldy (#4) üzenetére


CséZé
őstag

van róla hír h mikortól lehet kapni és mennyiért?

(#14) zodo válasza CséZé (#13) üzenetére


zodo
nagyúr

Ebben a cikkben, 2010 első felét említik.
Esetleg ebben, már 2009 4. negyedév, de ár az passz. Biztos szép kis árcetli lesz rajta, pláne itthon, ha egyálltalán lehet majd kapni.

[ Szerkesztve ]

(#15) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok bocsi hogy ebbe a témába írok de sürgősen kell a segítség!LEszedtem egy DVD filmet ami .isoban van!Na most ha kiírom dvd-kép írással akkor asztali dvd lrjátszó vinni fogja?!

Tel.: 3630három343638

(#16) CséZé válasza gabitoo88 (#15) üzenetére


CséZé
őstag

igen.

(#17) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Örülök, hogy végülis lett külön topik és köszönjük toldynak. :R
Én is egy ilyen gép összeállításána gondolkodok és így nem kell végre az itx-s régi hírtopikokba írogatni.
Rögtön lenne is egy kérdésem. Nemrég szomorúan konstatáltam, hogy a Zotac 8200 itx wifi lapon csak pci-e 1* csatlakozó van, pedig azt hittem, hogy ugyanúgy 16* (az valódi, nem csökkentett sávszélű mint a j&w-nél ugye :F ) mint a 9300-as inteles megfelelőjén. A kérdés egyszerű lenne. Én amd-s gépet szeretnék összerakni, ha van erre mód (proci: vagy egy alulfeszelt athlon II x4 620 (hogy csökkentsem a 95w-os tdp-t, persze csak akkor, ha a lap támogatja a c&q-t úgy is (mert ugye ez nem jellemző), ha feszt állítok a procinál, (rmclock meg crystalcpu meg nem kezeli ezeket a procikat már) vagy ha ez nem működik, akkor egy phenom II x3 705e-t vagy egy athlon II x2-t gondoltam bele), amihez olyan lapot szeretnék, amin van és teljes sávszélen működik a pci-x 16* slot (tehát j&w a 4* sebesség miatt kilőve), tehát lényegében a 9300 itx wifi amd-s megfelelőjét keresném. Egyelőre elvagyok a hd4670-nel is, amihez elegendő talán a 4* pci-x, de szeretném a jövőállóságot is szem előtt tartani, valószínűleg egy 5750/70 személyében, amihez már elkél a nagyobb sávszél. Örülnék, ha nem csak inteles vonalon lehetne az elképzelésemet megvalósítani.

(#18) zodo válasza Solicidium (#17) üzenetére


zodo
nagyúr

"Nemrég szomorúan konstatáltam, hogy a Zotac 8200 itx wifi lapon csak pci-e 1* csatlakozó van, pedig azt hittem, hogy ugyanúgy 16* (az valódi, nem csökkentett sávszélű mint a j&w-nél ugye :F ) mint a 9300-as inteles megfelelőjén."

Hűha, naszóval a Zotac GF8200-C-E-s lapon, valóban pci-e 1x slot található.
Viszont, ha jól tudom a Zotac GF9300-D-E-n, már teljes 16x támogatású pci-e slot van.
Gépösszerakó kérdéshez.
Elsőre itt egy teszt a PCI-e x16 vagy x4
Ehhez még az is hozzátartozik, hogy ezek a lapok, többségében már Pci-e 2.0-ak és ebben az esetben pl. a 4x támogatottságú (J&W) megegyezik a Pci-e1.1-es slot 8x-os sebbeségével. Tehát nem annyira vészes a dolog, persze én is jobban komáltam volna egy teljes értékű slottot. :)
Itthon tuti nem találsz Amd-s vonalon, olyan lapot amilyet szeretnél. Intelből is az az egy kapható. ( ha igaz, hogy a 16x-os slot tényleg 16x-os)
Sajna, nem a játékosoknak találták ki (egyenlőre) ezt a méretet.
Amit toldy linkelt, inteles lap lesz talán az első fecske e téren, kérdés milyen áron.
Nem lebeszélni akarlak, de mennyire fontos tényező a mini-itx méret ?

[ Szerkesztve ]

(#19) Solicidium válasza zodo (#18) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hááát, ezt a pci-e-s tesztet láttam régebben, de akkor még csak az 1.1-esben gondolkodtam, azért a 2.0-s pci-e jobb egy fokkal. A másik, ami nem tetszik, a notiramok...
Igazából azért ragaszkodnék a mini-itx-hez, mert régi álmom egy kompakt (lehető legkisebb) teljes értékű, halk, energiatakarékos, hűvös, mutatós gép és a silevrstone sugo sg06-ban megaláltam a nekem tetsző házat. Igazából m-atx-ről ábrándoztam régebben, de aztán nem igazán találtam igazán kompakt, esztétikus és emellett értelmes szellőzésű házat (mondjuk nem is foglalkoztam annyit vele mint az m-itx témával). Várom a 785g-s j&w-t, hátha ott pozitív változásokat eszközölnek. Ami a rosszabb, attól tartok, hogy egyáltalán nincs amd-s vonalon a zotac 9300-D-E-nek megfelelő lap, nemcsak itthon. Majd még gondolkozom, aztán lehet, hogy várok, esetleg intel lesz belőle a halálra ítélt lga775-tel, az i5/7-s platformot drágállom és egyelőre a procik fogyasztása sem tűnik kedvezőnek számomra.
Apropó, a j&w-d, nem tudom próbáltad-e, hogy reagál a procifesz-módosításra? C&q működik úgy, csak mert nem jellemző.

(#20) HookR


HookR
addikt

Jól tetted, hogy megnyitottad, mert rám aztán lehet várni... :DDD

Gyorsan összeszedtem néhány dolgot a teljesség igénye nélkül:

Alaplap:
AM2/AM3: J&W MINIX 780G-SP128MB és elvileg jönnie kéne a J&W MINIX 785G-SP128M-nek is, teljes értékű x16-os PCIe slottal. Bár ha abból indulunk ki, hogy mind a mai napig várat magára, élek a gyanú perrel, hogy átugorják és az AMD 800-as chipset szériája köré építkeznek inkább egy valamikor jövőre megjelenő lappal. Persze ez csak személyes vélemény.
LGA775: Zotac Geforce 9300-ITX WiFi
LGA1156: Intel Mini-ITX H57 (Hivatalos oldal híján egy hírre mutat a link)

Hűtő:
140mm: Thermalright AXP-140 - 145 x 147 x 70.2 mm (venti nélkül - 120/140 mm-est fogad)
120mm: Nexus LOW-7000 - 138 x 123 x 70.3mm (Venti: 120 x 120 x 20 mm)
120mm: Scythe Big Shuriken - 125 x 135 x 58 mm (Venti: 120 x 120 x 12 mm)
100mm: Scythe Shuriken (SCSK-1000) - 105 x 116 x 64 mm (Venti: 100 x 100 x 12 mm), LGA775
80mm: Arctic Cooling Freezer 7 LP - 109 x 108 x 42 mm (Ventivel: 53 mm magas)

Ház a bővíthetőség jegyében:
(Szabványos, beépített, min. 300W-os táppal; teljes magasságú bővítőkártyával)
Abee Acubic T20
Abee Acubic C10
Abee Acubic R10
Codegen MX31
Lian Li PC-Q7
Silverstone SG05

HTPC-nek, vagy netezős gépnek való ház:
Antec ISK 300-65
Nexus Psile 10B

Hasznos kiegészítő:
Portable Dual Drive Modules (DIR-2221-SATA) - Avagy 3.5"-os helyre illeszkedő rack, ami 2db 2.5"-os meghajtót fogad.

Hasznos linkek:
mini-itx.com - mini-ITX házak
VR-Zone Forum - mini-ITX topik, sok érdekességgel, újdonsággal
Wikipedia
Alaplap méretek egymáshoz viszonyítva

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21) HookR


HookR
addikt

Mivel a mini-ITX és a DIY kéz-a-kézben jár, ezért bátorkodom idemásolni két korábbi, házépítéssel kapcsolatos tervezetem is:

==========================================
DTX-Box - (Méret: 300 x 240 x 240 mm (H x Sz x M); Alaplap: mini-ITX / mini-DTX / DTX; akár 5db 3.5" HDD; VGA akár 270mm nyákhosszal (pl. Radeon HD4870X2); Akár ThermalRight Ultra 120 Extreme kaliberű léghűtő;140mm-es venti elől-hátul; 1db slim ODD)

"Miditorony-pótlónak készült. A fő szempontok az alábbiak voltak:
- Fogadja a DTX-es (9.60 in x 8.00 in (243.84 mm x 203.20 mm)) (a képeken zölddel látható) alaplapokat is. Eredetileg a mini-ITX (6.70 in x 6.70 in (170.18 mm x 170.18 mm)) (a képeken az alaplap textúra ilyen - Albatron KI780G) volt az irányadó, ám a VGA dupla slotos mivolta miatt a mini-DTX (6.70 in x 8.00 in (170.18 mm x 203.20 mm)), a nyákhossz miatt pedig a DTX adta magát, mint lehetőség. DTX-es alaplapot nem nagyon lehet kapni, de mivel a furatai visszafele kompatibilisek, így megvan a lehetőség egy jövőbeli esetleges bővíthetőségre. ITX-ből szerencsére már most is kielégítő a választék.
- Legalább 300W-os, minnél kisebb térfogatú (de legalábbis keresztmetszetű), kereskedelmi forgalomban kapható, szabványos tápegység, 80 mm-esnél nem kisebb ventilátorral. Na ez az achilles sarka az egész koncepciónak, mert ilyet nem egyszerű találni. A képeken egy Flex ATX szabványú <FSP250-50GBA> stilizált, ám természetesen mérethelyes modellje látható. Flex ATX-es táp ugyan létezik 350W-os is, de annak 40mm-es ventijei vannak.
- Fogadja a mostanság elterjedt legnagyobb VGA-kat is (270 mm-es nyákhossz - Pl. 4870x2, GTX280), melyek a hűtésük szélessége miatt két bővítőhelyet igényelnek. A képeken egy 8800GTX modellje látható (narancssárga színű nyák, fekete hűtővel), szintén 270mm-es nyákhosszal.
- Fogadja a nagy méretű (120 mm-es ventilátorral) CPU hűtőket is, mint amilyen a képeken látható Thermalright Ultra 120 Extreme is.
- A ház szellőzése minimum 120 mm-es ventilátorokkal történjen. Itt nem volt gond, lévén a tápegység mérete és elhelyezése kellő teret biztosított a 140 mm-es ventilátoroknak is (elől-hátul).
- A maradék helyre férjen annyi 3.5"-os HDD, amennyi csak lehet. Végül 5 db-nak jutott hely. Ezek láthatóak az első 140 mm-es ventilátor mögött (fekete test, szürke fedlappal). Akit zavar, hogy nagyon lefogják a légáramlást, az tehet csak a páratlan helyekre 3 db-ot.
- Férjen bele ODD is. Értelem szerűen ebből egy slim kivitelre esett a választás, azon belül is slot-in -esre. Ez az alaplap mögött a jobb oldalon, függőlegesen látható.

A térbeli elhelyezés mm-re pontos. Kivételt a CPU hűtő, mert annak helyét a különféle alaplapok határozzák meg. Az előlap két felső sarkában egy-egy süllyesztett gomb látható (power és reset). LED-eket ehhez hasonlóan bárhol el lehet helyezni."
==========================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#22) zodo válasza HookR (#20) üzenetére


zodo
nagyúr

Szép kis gyűjtemény! :R

Nem készültem, de egy ajánlatom nekem is lenne.

Logicsupply.com

( alaplapok, tápegységek, házak )

(#21) HookR

Az igen. :C
El is készítetted ?

(#23) HookR

Kicsit, gyorsan írsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#23) HookR


HookR
addikt

AinO - (All-in-One PC)
==========================================
"Kacérkodom a gondolattal, hogy a számítógépházat a monitor mögé, annak hátfalára számüzzem, hasonlóan az All-in-One PC-khez. Ez ugyan még az előző koncepciónál is nyersebb, képlékenyebb, de a fő csapásirány már jól kivehető:

Adott egy Dell 2407WFP-HC típusú 24"-os monitor stabil talppal, 560 x 360 mm-es panelmérettel, ami mögé kerülne ez a 64 x 560 x 330 mm-es (H x Sz x M) ház. A középső U alakú kivágás segítségével 'ülne fel' a talpra, mint egy nyereg a lóra. Gyakorlatilag a panel és a szoba fala között a talp által mindenképpen elfoglalt teret töltené ki oldal irányban.

Mini-ITX alaplap, (akár) teljes méretű, két bővítőhelyes VGA kártya, ahol a PCIe csatlakozók flexibilis riser card segítségével kapcsolódnának. Ezen kívül a szokásos alkatrészeket tartalmazná, úgy mint: 3 vagy 4db HDD, 1db slim, slot-in ODD, Flex-ATX-es tápegység. Illetve még vizsgálom lehetőségét egy ATX-es táp átalakításának is, hisz annak a magassága 86mm, amiből általában 25mm-t a fektetett 120-140mm-es ventilátor tesz ki, így ha szellőzést más módon biztosítom, a táp elfér 60mm-ben is. A legfőbb gondot ezúttal a CPU léghűtőjének magassága jelenti. A gyári, kis méretűek elférnek, de egy laposabb kivitelű, komolyabb változat (Nexus LOW-7000, Scythe Shuriken, Arctic Cooling Freezer 7 LP) a ventilátorával együtt 64-70mm magas, ami már komolyabb fejtörést okoz (feltéve hogy nem akarom a ház burkolatának síkján kívül lógatni).

-------------------------------------------------

Ebben a másik variációban a teljes rendelkezésre álló magasság kihasználásával (360mm) már akár 6db 3.5"-os HDD is elfér:

Még sok kérdés függőben. Pl. ha nem ragaszkodnék a monitor saját talpához, hanem a panel hátulján kialakított szabványos rögzítőpontokra (VESA 100) rögzíteném a házat, egyedi talppal, akkor az U alakú kivágásra nem lenne szükség. Márpedig anélkül lényegesen több belső térrel lehet gazdálkodni, ami fordítható akár microATX-es alaplap elhelyezésére; az alaplap és a videókártya csatlakozói ahelyett, hogy oldalra néznének, állhatnának lefele is; vagy egyszerűen maga a ház lehetne kisebb az 560 x 360mm helyett."
==========================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#24) Solicidium válasza HookR (#21) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Gondolom Te sem tudsz teljesértékű pci-e 16*-os (tehát j&w kilőve) am2+/am3 lapot.
Huhh, szép teljesítmény, át is nézem, hogy Te mit találtál ki, én is terveztem papíron egy mini-itx-es házat a silverstone-k koncepciójában, de annál kisebb méretben és normál méretű odd-vel. Csak ami messze a legnehezebb, meg kéne építenem... :U

[ Szerkesztve ]

(#25) CséZé válasza HookR (#20) üzenetére


CséZé
őstag

ezek az Abee házak elég jók, gondolom Mo-n lehetetlen beszerezni

[ Szerkesztve ]

(#26) HookR válasza Solicidium (#24) üzenetére


HookR
addikt

Nem nagyon. Ellenben van még egy LGA775-ös PCIe x16-tal:
Comell LV-678

zodo (#22): Nem. A Flex-ATX táp, illetve a normális választék hiánya elbizonytalanított, na meg ekkor már az AinO-n kezdtem agyalni, amihez jobban húz a szívem.

Nem, csak párhuzamosan szerkesztettem a hsz.-okat egy-egy külön lapon. ;)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#27) HookR válasza CséZé (#25) üzenetére


HookR
addikt

Ha viszonteladóra gondolsz, az szinte bizonyosan nincs, ellenben a Webshop-jukból megrendelheted. Ha nem tántorítottak el az igencsak borsos árak, amire még a szállítási költség is rátevődik... :B

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#28) zodo válasza HookR (#26) üzenetére


zodo
nagyúr

2008 májusában, ezen a Msi lapon törtem a fejem, de nem bántam meg, hogy nem tudtam megszerezni.

Flex-Atx táp helyett egy PicoPSU nem lett volna jó ?
Mondjuk drágább.

Gondoltam. ;)

(#29) zodo válasza Solicidium (#19) üzenetére


zodo
nagyúr

Bocs, nem vettem észre.
Persze, nincs gond csak kérdeztem a méretet, de láthatod elég macerás téma, ha megfelelőt akarsz építeni.

Anno ezeket a lapokat néztem, mint alternatíva. Kisebbek vagyis keskenyebbek, mint a normál m-atx-es lapok.
Link vagy link

Szerk: Amúgy egy deck házába probálom beépíteni a cuccaimat.

Mint említettem még nem teszteltem a lapomat csak az xp és az alap driverek mentek fel.
Alapesetben működik a c&q, de a procifeszt nem szoktam babrálni ezért ezt nem tudom megmondani neked.

[ Szerkesztve ]

(#30) HookR válasza zodo (#28) üzenetére


HookR
addikt

Első ránézésre mini-DTX lapnak néztem a két bővítősín miatt, de a nyákméret alapján valóban inkább mini-ITX. A nem éppen szabványos kialakítás miatt nem csoda, hogy elsősorban ipari PC-kbe szánják. :)

Ha tudsz olyan picoPSU tápról, ami megbirkózik 4db HDD-vel, legalább 65W-os TDP-jű procival, valamint 100+W-os VGA-val, akkor ne kímélj! :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#31) Solicidium válasza zodo (#29) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hm. Ez tetszik, csak gondolom nem nyerek vele semmit, mert ugyanúgy micro-atx ház kell hozzá, mint bármelyik más "szabvány" mérető m-atx laphoz nem? Vagy tudsz valami speckó házat ehhez esetleg?

(#32) zodo válasza HookR (#30) üzenetére


zodo
nagyúr

Hát ja, de anno amikor még csak hírbe volt pl. a Minix vagy a koppintott Albatron lap akkor igen rácuppantam.
Ez, nem lenne jó ? :)

(#31) Solicidium

Hirtelen nem nagyon tudok neked házat ajánlani, mert nem szoktam keresgélni ilyesmit, de valóban az m-atx méretű házak közt kell keresgélned. Esetleg építesz neki. :)
Az Aerocool, Thermaltake házatáján érdemes nézelődni vagy itt a ph-n a témához kapcsolódó topikokban.

[ Szerkesztve ]

(#33) zodo válasza HookR (#30) üzenetére


zodo
nagyúr

Biztos nézted, de itt a Ph apróba is szoktak lenni "Fsp" tápok. Pl.: Link Link

(#34) nyunyu válasza zodo (#33) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezek ATX szabvanyu tapok (150x86x140 mm), o meg az SFX meretet (125x63.5x100) is nagynak tartja :))
FlexATX (81.5x40.5x150) meg meg ritkabb, mint az utobbi...

Egyaltalan lehet FlexATX tapot szerezni kis hazankban?
Azon kivul, hogy vegyunk egy komplett Foxconn DHxxx hazat, mert azokhoz 250W-os FlexATX FSP-t adnak?

Anno SFX-et is alig birtam szerezni, mikor ugyfel minitorony gepebol kihalt a tap.
Kb. 20 nagykert vegighivtam, egyiknel sem volt, vegul a Gaba importornel kaptam, ami erosen iparihulladek kategoria. :(

Azota szerencsere Delta DPS300AB-t legalabb lehet kapni a Chieftec disztributornal, meg ha ez nem is egy tul korszeru tap.
80+ taprol ne is almodjunk agyarisztanban...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) zodo válasza nyunyu (#34) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Tudtam, hogy előbb- utóbb feltűnsz a topikban. :)
Flex-ATX-es tápegység már mefelel, HookR-nak.

Első linken, amúgy rossz név van megadva, így helyes, de tényleg Atx-es : FSP300-60GTP
Benéztem. :B
Második linken az első 3 táp közül gondoltam, hogy valamelyik hátha ilyen vagy a 350-ek közül eseteleg ilyen..
Mondjuk nem értem miért nem lehet a típusát is odaírni a hirdetésbe. :F

Én se nagyon találtam amikor kerestem, max. amit te is említesz Delta DPS300AB-t vagy maradnak a Foxconn házak. Valamelyikükben már 300w-os van, ha jól láttam. :)
Anno végül találtam egyett itt az apróban ( Chieftec Maestro házból való ) : Delta DPS-300AB-9C

Tudok SFX 300W 80+ tápot itthon, de csak házzal együtt => Silverstone Sugo SST-SG05B

[ Szerkesztve ]

(#36) nyunyu válasza zodo (#35) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudtam, hogy előbb- utóbb feltűnsz a topikban. :)

Elozo melom soran osszeakadtam par miniITX meg ipariPC megoldassal, mostanaban mar nem foglalkozom veluk.

Hogy oszinte legyek, Viat mar egyaltalan nem tartom eletkepes alternativanak, mierteket minden uj Via alaplapos hir topikjaban le szoktam irni. :))

Atomot tavaly vartam mint a messiast, ehhez kepest az Intel GCLF(2) lapjaival komoly megbizhatosagi problemaink voltak, mindjart az elso nagyobb (egyben utolso) atomos projektunknel belefutottunk par gyarilag selejt peldanyba, nagyker meg max akkor birta cserelni, amikor eppen kapott belole par hettel kesobb.
Ugyfelkorunk meg olyan, hogy azonnal, legkesobb masnapra mukodokepesse kell tenni a rendszert, nem mondhatom azt, hogy bocs, talan 2 het mulva. (Fonokom meg allandoan fillereskedett, hogy ne a ceg raktarkeszleteben alljon a love, ugyhogy mindig az utolso utani pillanatban kellett beszerezhetetlen alkatreszekre vadasznom. :( )

Ugyfeleknel lerakott Atomok azota is hullanak, osszesen beszerzett ~15 lapbol 15 honap utan mar csak 7-8 mukodik. :W
Tobbit kollegaim szepen lassan lecsereltek Epiara...

HookR fele minel kisebb izomPC koncepcio szep es jo, csak komoly buktatok vannak vele: proci+videokalyha melegedese/hutese, megfelelo meretu/formatumu tap beszerezhetetlensege.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) nyunyu


nyunyu
félisten

Tavaly rajzolgattam egy abrat a hazas topikba, amin a kulonbozo alaplap formatumok meretezessel, rogziteshez hasznalt lyukakkal egyutt lathatoak:

Grr, tul nagy ahhoz, hogy PH-ra feltoltsem, kepfeltoltes meg mar leszedte :W
ImageShack link

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) nyunyu válasza HookR (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Alaplap méretek egymáshoz viszonyítva

Nem is tudtam, hogy az Aopen ujrafeltalalta a miniATX-et, termeszetesen teljesen mas formatumban, mint ahogy az ATX 1.x-ekben definialtak. (az lathato az abramon.)
2.0 vagy 2.1-ben vegleg kikerult a szabvanybol, mivel gyakorlatilag senki sem hasznalta ezt a formatumot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#39) nyunyu válasza nyunyu (#38) üzenetére


nyunyu
félisten

Eredeti miniATX-rol jut eszembe, hogy az abran K'/L'/M"-gal jelolt rogzitesi pontjait eloszeretettel hasznaljak a Giga alaplapok, mivel azok altalaban nem teljes ATX szelesseguek (mint mondjuk az Asusok), hanem keskenyebbek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40) toldy


toldy
őstag

Jónapot, nem nagyon voltam gépközelbe, látom kezd élénkülni a topik , nagyon helyes. :))

Szóval hogy on is legyek.
Solicidium: Én a helyedben innen nézegetnék valamelyik Athlon II e-s procit ami csak 45W TDP [link]
Alaplapból pedig csak ezt találtam, lehet érdemes jobban utána nézni a lapnak. [link]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#41) toldy válasza toldy (#40) üzenetére


toldy
őstag

Sajnos nem vált be, sehol nem találom ezt a lapot, illetve semmilyen más lapot ami jó lenne :(((

Az élet nem habostorta.

(#42) HookR


HookR
addikt

Silenx iXtrema 400W (IXM-40-14) - 400W-os moduláris SFX táp.

zodo (#32): Nem értek a tápokhoz annyira, hogy meg tudjam ítélni, megbírkózik-e egy combosabb (250W-os) picoPSU táp a korábban vázolt konfigurációkkal. (VGA-nak legyen mérvadó mondjuk egy HD5670 és egy HD5850), de valami azt súgja, hogy nem. :F

(#34) nyunyu: "...o meg az SFX meretet (125x63.5x100) is nagynak tartja :))"
Találtam egy 80-as ventivel (fektetve) szerelt 400W-os példányt: aria.co.uk

Megfelelő minőségű béléssel ez már egészen elgondolkodtató. Vajh hogy néznek ki az ilyen felépítésű tápok belülről? Mert ha a venti mellett két oldalt nincs alkatrész, csak a venti síkja alatt, akkor a 80x80x20-25mm-es venti helyére 120x120x10mm-est téve (természetesen a burkolatot is ennek megfelelően átalakítva) a magasság máris csak 49-54mm lenne...

(#36) nyunyu: "HookR fele minel kisebb izomPC koncepcio szep es jo, csak komoly buktatok vannak vele: proci+videokalyha melegedese/hutese, megfelelo meretu/formatumu tap beszerezhetetlensege."
CPU és VGA hűtésével kapcsolatban nem vagyok ilyen borúlátó, mert mindkettő közvetlen a burkolat mögül, a házon kívülről jutna hűs levegőhöz. VGA-ra meg végső esetben mehetne egyScythe Musashi féleség is, mint ezen Sillverstone SG05-ös esetében:

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#43) HookR válasza toldy (#41) üzenetére


HookR
addikt

Pedig egyszerű! J&W MINIX 780G-SP128MB néven kell keresni. ;) (Ugyanaz átszitázva)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#44) toldy válasza HookR (#42) üzenetére


toldy
őstag

Uhh, nem semmi. én csak egy ilyet fogok be rakni a gépembe ( SG05) [link]

jo-jo azt tudom csak az albatronra az van írva hogy PCI-e 16x.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#45) toldy válasza HookR (#43) üzenetére


toldy
őstag

Egyébként tudnál linket küldeni arrol az sg05-ről, nem találom :R

Az élet nem habostorta.

(#46) HookR válasza toldy (#45) üzenetére


HookR
addikt

<link> - A gyári SG05-ös belsejét lefestette feketére.

Jó, hogy linkelted ezt a Be Quiet! SFX Power 350W-os tápot, nagyon szimpatikus, bár a tesztjéből rögtön ki is derült, hogy alapból 12 mm magas ventilátorral szerelik, azaz magasságcsökkentés a vázolt módon nem megoldható :( (Persze ettől még a 120-asra csere nem ártana :D )

Szerk: Jah és a #42-esben rosszul írtam, a 120x120mm-es venti is 12 mm magas, nem pediglen 10.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#47) HookR


HookR
addikt

120mm Nexus LOW-7000 R2 - 138 x 123 x 70.3 mm (Venti: 120 x 120 x 20 mm)
Ez a változat már támogatja a Socket LGA1366/1156/775 és az AMD AM3/2 foglalatokat is, illetve a hőcső közvetlen érintkezik a CPU-val.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#48) zodo válasza HookR (#42) üzenetére


zodo
nagyúr

Persze, én sem ismerem a psu-kat.
Egy minőségi 400-as már tuti választás lenne.

A linkelt 400-as táp az tuti sfx méretű ? Nem lehet, hogy a kép csak illusztráció ?
Adatoknál azt olvasni: For PS/3 Micro ATX form Factor.
vagy, hogy ezek a tápegységek a Silerline desktop atx házakban fellelhetőek.
Azokban, pedig álltalában csak 300W-ak vannak. :U
Teljesítmény táblázat alapján a 12V ágak összértéke is igen harmatos.

Szerk:

Az én sfx tápegységemben a venti melett már nincs semmi. Hűtőbordák a legmagasabb elemek a táp házában, aztán kb. 2 mm hézag és ott kezdődik a venti alja, ami a ház tetéjéhez van felfogatva.

[ Szerkesztve ]

(#49) toldy válasza HookR (#47) üzenetére


toldy
őstag

Nem rossz, egy ilyen ventivel el is tudnám képzelni. [link]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#50) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Silverstone Sugo SG06-ot hol lehet itthon beszerezni, tudtok róla valamit? Egy e-boltot találtam, de nem túl bizalomgerjesztő, még telszámuk sincs.... SG05-t is csak egy helyen találtam,de az normálisabb helynek néz ki.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.