Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ez a topik azoknak jött létre akik kényszerűségből (mobilitás kényszer, helyszűkösség) avagy csak kedvtelésből de laptopon játszanak!
Minden gyártó "gamer" laptopjainak felhasználóit szivesen látjuk hogy megoszthassák észrevételeiket, problémáikat teljesítménnyel, kondícióval, hűtéssel és minden más ide vágó témával kapcsolatban.

Gamer laptopok listája a teljesség igénye nélkül:

Asus G széria
Dell Alienware
MSI G széria
Sager/Clevo/Eurocom Gamer széria
Toshiba Gamer széria

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2) Muerte


Muerte
Topikgazda

Pataky Attilásan mondva : Nah akkor kezdjük :DDD

Alienware M17xR2 GTX680M/ i7 940XM 3DMark11 OC 1020/2400MHz
P8014

[ Szerkesztve ]

(#3) Ursache válasza Muerte (#2) üzenetére


Ursache
senior tag

tudsz lövetni egy 3dmark06-ot default beállításokkal?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#4) Muerte válasza Ursache (#3) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Persze tudok de a 3DMark 06 abszolút processzor függő tesztprogram ergó nem mérvadó a végeredmény vga szempontjából.A Vantage már igen,kicsit később jönnek az eredmények most még nem vagyok otthon.

(#5) Ursache válasza Muerte (#4) üzenetére


Ursache
senior tag

Rendben, gyárilag 680m mennyin pörög? Mivel húztad? Max °C?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#6) Muerte válasza Ursache (#5) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A 680M gyári órajale 719/1800MHz amit amikor a boost hajlandó normálisan működni 758MHz-re emel,de szériától függetlenül sok esetben pont ez miatt FPS dropok voltak mindenkinél pl.BF3-ban mert a boost össze-vissza kapcsolgatott a terhelés és hőmérséklet változás függvényében.
Viszont van egy két nagyon talpraesett és profi emberke akik bios moddokkal foglalkoznak (svl7,Prema) és megírtak egy normális vbiost a 680M-hez ami kiiktatja a boost-ot és a feszültség ingadozást is,ezenkívül unlockolja a kártyát és NV inspectorral egyszerűen húzható a clock/mem.A feszt csak másik vbios-al lehet emelni.A vbios külön minden gyártó laptopjaihoz létezik, Clevo/Dell/MSI több formátumban is:Alapfeszes,Változó fesz,Overvolted stb.
...Így most nálam az alap mindig a 758/1800MHz és a fesz terhelve állandó 0,987V.
A hőfokok nagyon barátiak,jellemzően 2-3 óra BF3 után is 68°C mivel annyira állítottam be HWiNFO-ban a maximális ventisebességre kapcsolást.
A múltkori közel 40°C-os melegegben láttam egyszer 73°C-ot,de az kirívó eset volt.

[ Szerkesztve ]

(#7) Ursache válasza Muerte (#6) üzenetére


Ursache
senior tag

Köszönöm a fejtágítást :R Honnét tudom meglesni, hogy a kártyámon milyen vbios van?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#9) radi8tor válasza Ursache (#7) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

GPU-z ki tudja olvasni.

⭐ Stella

(#10) Ursache válasza radi8tor (#9) üzenetére


Ursache
senior tag

gpu temp-et húztam le, de letöltöm azt is :R

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#11) Muerte válasza Ursache (#3) üzenetére


Muerte
Topikgazda

3DMark 06 default GTX680M (758/1800MHz) P23313
A ventit a teszt előtt maximumra állítottam,de így is jól látható mennyire elavult mára ez a tesztprogram mivel nem izzította meg rendesen a kártyát.Holnap lesz Vantage teszt is,de mára vége mert a barátnőm átvette a gép felett az irányítást és Borderlands-ozik :DDD :(((

(#12) Ursache válasza Muerte (#11) üzenetére


Ursache
senior tag

hogy irigyellek... :D köszönöm :R

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#13) Ursache válasza Muerte (#11) üzenetére


Ursache
senior tag

Kedvet kaptam én is a 11-eshez, most meg ez fogad, amikor el akarom indítani a benchmarkot:

Workload Single init returned error message: DXGI call IDXGISwapChain::SetFullscreenState failed:

The requested functionality is not supported by the device or the driver.

DXGI_ERROR_NOT_CURRENTLY_AVAILABLE

innét szedem a drivereket. Lehet ez a gondja. Hogyan tudom szóra bírni?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#14) solyom76


solyom76
senior tag

UP!! jó kezdeményezés... :C :C
Bár nekem most a gépem erre nem alkalmas,de hamarosan orvosolom egy 780m-es G750-el..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#15) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
Beszállok a buliba Alien M17×R4! I7 3840QM/4×3.8Ghz ; GTX680M ; 1600Mhz ram
Mod Vbios Muerte75 jóvoltából és segítségével :R :R

Stock 758/1800 3D11
OC +300Mhz a memóriának; Órajel alapon!
3D11
3D11 OC Cpu 4Ghz

3D11

Az utolsó kettő eredmény Enable HD4000-el készült!Lényegesen rosszabb Physics eredmények születtek!
Valószínüleg EZ játszott közre!

Újra kenve IC Diamond Pasztával+Phobya hővezető párnával!
40-perc BF3 multi OC

Stock

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#16) conqver


conqver
aktív tag

2.5 óra játék után!

Shadow&Dust.....

(#17) conqver válasza solyom76 (#14) üzenetére


conqver
aktív tag

Várjuk a paripát! :C :R

Shadow&Dust.....

(#18) KillHates válasza Mikulásbá (#8) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, jó kókadvány gépünk van :U 2300-at virított a 3000-es Gaming Notebook helyett... :O

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#19) KillHates válasza conqver (#15) üzenetére


KillHates
nagyúr

Már megint 78 fok körül pörgeted! Aztán rendelhetem a stencilt majd a GPU-dhoz :K :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#20) Muerte válasza Ursache (#13) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Először próbáld meg a DX-et frissíteni [link]
Ha nem indul akkor szokott segíteni az is ha a 3D11 system info-ját újrarakod,vagy egy másik verziójú 3D 11-et felraksz,nálam ha jól emlékszem 1.03 van fent,ha ez sem segít akkor vga driver csere vagy switchable graphics kilövése ha igp-s a procid.

(#21) Muerte válasza KillHates (#19) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Gap pad csere után már húzva sem megy neki 65°C fölé,nagyon jó az R4 vga hűtése :K

conqver: Örülök hogy fasza lett végül minden,brutál az a vas azzal a procival :R

(#22) conqver válasza KillHates (#19) üzenetére


conqver
aktív tag

Így kezdődött a 78°C
"A faszi link volt!
54-55 °C voltak az induló hőfokok!
A vga-hűtő azért visított mert gyakorlatilag csak a Gpu-mag volt hűtve!!!!!Csoda, hogy nem sült meg semmi!!!
Az összes többinél min. 1mm-es hézagok voltak, 1mm-es Gap padokkal amik nem értek rá a hűtőre!!!!!
2mm-es phobya 5m/wk kellett szinte mindenhová......1-2 helyen kellett rátennem ahol 2.5mm kellett!
Azért volt egy kis szerencsém is mert éppen kitartott a Cpu-Gpu ra az Ic Diamond "

....az a büdös paszta :DDD nekem nagyon jól muzsikál :K

Muerte75: nem is panaszkodom és ha lement ez a meleg csak jobbak lesznek a hőfokok!
A Clevo P170HMx ben 6990M volt alapon az még "Télen" sem állt meg 75°C alatt!

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#23) conqver


conqver
aktív tag

Régebbi teszt eredmények!
Gép UA. csak a cpu különbözött, Vga alapon ment Ati HD 6990M!

XMG p701 Pro

3Dmark 06-2720qm

3DMark Score 19647 3DMarks
SM2.0 Score 8006
HDR/SM3.0 Score 8777
CPU Score 5779
GT1 - Return To Proxycon 65.97 FPS
GT2 - Firefly Forest 67.47 FPS
CPU1 - Red Valley 1.97 FPS
CPU2 - Red Valley 2.71 FPS
HDR1 - Canyon Flight9 0.25 FPS
HDR2 - Deep Freeze 85.29 FPS

3Dmark 06 2860qm

3DMark Score 21061 3DMarks
SM2.0 Score 8696
HDR/SM3.0 Score9374
CPU Score 6091
GT1 - Return To Proxycon 71.6 FPS
GT2 - Firefly Forest 73.34 FPS
CPU1 - Red Valley 2.07 FPS
CPU2 - Red Valley 2.87 FPS
HDR1 - Canyon Flight 90.54 FPS
HDR2 - Deep Freeze 96.95 FPS

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#24) conqver


conqver
aktív tag

Szintén OLD tesztek!
Gép Clevo P170Hmx I72860Qm+HD 7970M

3D06
3D VAntage
3D11

OC 3D11 930/1200Mhz
OC 3D11 950/1200Mhz

Catalyst Frissítés után 3D11 950/1200 Catalyst 12.11 Beta 3

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#25) Muerte válasza conqver (#24) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A 3DMark 11-es tesztek nálad még a novemberi "boost" driver előtt készültek,most alapon tudja már a 6300-6500 Graphics score-t egy 7970M,bár tuningban nem olyan jó mint a 680M ez vitathatatlan.
Én ennyit bírtam kihozni annó belőle fesz emelés nélkül:
M17xR2/OC 7970M 3DMark 11 P7302

(#26) Gameboy77 válasza conqver (#24) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Szia!,és persze üdv.Mindenkinek!

Az én Clevo P151em1-em(3630qm,7970m,8gb ram) ezeket tudja alapon:

Azt viszont nem értem,hogy 3dmark06-ban az enyém miért marad el az átlagtól(persze tudom:alacsony a gpu kihasználtsága,csak az okát nem tudom).

[ Szerkesztve ]

(#27) Muerte


Muerte
Topikgazda

2013-as M17xR5: unboxing [link] [link]

(#28) Muerte válasza Gameboy77 (#26) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Üdv!

Tiltsd le az IGP-t biosban,vagy ha van rá bill.parancs(FN+xy) akkor azzal,mert az kavar be a teszteknél.

[ Szerkesztve ]

(#29) KillHates válasza Muerte (#27) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az igénytelenje; a gyűrött, izzadt cihában csomagolja ki és még fel is veszi majd felrakja a TeCsövedre...
Persze arra volt energiája, hogy szép tuc-tuc zenét mixeljen alá, de arra már nem, hogy beágyazzon. :D
Tipikus retekegér miller-majmóca :(

A csigaevő, legalább kivitte a szép üvegmozaikos asztalkájára :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#30) Muerte válasza KillHates (#29) üzenetére


Muerte
Topikgazda

:DDD A lényeget nézzed ne körítést ;] [link]

[link]

(IMG:/dl/upc/2013- 07/272244_originalpng.jpg)(/IMG)


Személy szerint nekem nem tetszik az új széria,még a 17-es úgy ahogy elmegy de a 18-as :(

[ Szerkesztve ]

(#31) KillHates válasza Muerte (#30) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem tudom... Szerintem ez igénytelenség. Valahogy ennél képnél sem tud az ember a mikrosütőre összpontosítani :
:D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32) radi8tor válasza KillHates (#31) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért ne menjünk át fáradt gőzbe! :N

⭐ Stella

(#33) KillHates válasza Muerte (#30) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát... Nem vágtam magam hanyatt a 27 másodperces BOOT időtől. Az OS valóban gyorsan indult, de amit előtte a karácsonyi fények megcsillogtatásával tölt a BIOS elég hervasztó...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#34) KillHates válasza radi8tor (#32) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jóvanna' :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#35) Muerte válasza KillHates (#33) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen kissé lassú egy fast win8 boot-hoz képest,de elég sok dolgot kell neki indítania,kicsit más mint egy consumer gép.

Sager NP8290 Haswell GTX780M (Clevo P177SM) Review & Benchmarking
[link]

Személyes kedvencem egy átalakított Clevo: Avell FullRange G1743 D2N BDW:

Tela 17.3" (16:9) FullHD LED Matte Surface 3D 120Mhz w/ 72% NTSC Color Gamut (1920x1080) + NVIDIA's 3D Vision glasses :Y

BF3 gameplay: [link] [link]

FarCry3 gameplay: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36) Muerte


Muerte
Topikgazda

Avell FullRange G1743 D2N BDW:

[ Szerkesztve ]

(#37) conqver válasza Muerte (#36) üzenetére


conqver
aktív tag

Hm.....a hátsó VGA tuti nem áll meg 80°C alatt :F
A videón a teljesítménye brutális.......kíváncsi lettem volna a BF3 cpu-gpu Input lagg-ra a Single/Dual mellett!

Shadow&Dust.....

(#38) Muerte válasza conqver (#37) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Biztos hogy van input lagja az sli miatt,tudom te érzékeny vagy rá :DDD,viszont az a kijelző brutál lehet,nagyon jó volna egyet megnézni élőben.

(#39) conqver válasza Muerte (#38) üzenetére


conqver
aktív tag

......Egy 64-es Map tudná megmutatni az erőt! :K
Sima TDM nem kajálja meg a gépet nagyon....elég kevés videó lelhető föl a neten azokból, ahol használják az említett Cpu/Gpu input lag mérőt!

Shadow&Dust.....

(#40) Muerte válasza conqver (#39) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez az input lag dolog is relatív,csak egy komoly multiplayerben veszed észre,főleg neked aki pro abban a témában biztos hogy zavaró lehet,de akkor tolod egy vga-val low-on és meg van oldva.Egyébként is low-on lehet jobban látni mindent.Egy sima fps vagy más műfajban már biztos nem zavaró az sli-ben sem.

[ Szerkesztve ]

(#41) KillHates válasza Muerte (#36) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én már lelki szemeim előtt látom a sok kitört csavarperselyt a nagy hő miatt. Nem tudom, hogy az Ánusz mennyire védette le a hűtési megoldását, de szerintem követhetnék a többi gyártók is. Vagy csinálhatnák az egész gép alját rácsosra (á'lá; AlienWare) és akkor meg egy hűtőpaddal sok Watt meleget lehet kifújni a komponensek közül. Számomra még az is érthetetlen, hogy a gyártók miért nem preferálják a PCB hűtését. Anno a Gigabyte csinált valami thermal plate-et az asztali alaplapjaihoz amivel nyerhető volt még vagy 5 fok, de nagyon drága volt így leszoktak róla. Jól példázza ezt az egyik LogOut cikkem ahol semmi mást sem csináltam egy MSI GX701-essel, csak beépítettem egy plusz ventit (a helye meg volt, csak a népművészeti agyagedény gyártó szépen kihagyta a gépből) így csupán azzal, hogy fújva volt az MXM kártya éle, nyertem 5-10 fokot a hűtésen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#42) Gameboy77 válasza Muerte (#28) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Tudtommal a Clevonál nem lehet letiltani,mert a dedikált vga-nak nincs fizikai kapcsolata a kijelzővel,csak az igp-nek,és azon keresztül adja ki a képet.

A bios-ban sincs semmi ilyesmi lehetőség.Viszont Msi afterrel monitorozva jól látszik,hogy sokszor csak 50%-os a gpu kihasználtsága 3dmark06 alatt.

Viszont azt nem értem,hogy akkor más Schenker gépeknél hogyan csinálnak huszonezer pontokat?

(#43) Muerte válasza Gameboy77 (#42) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Alienekben biztosan ki lehet kapcsolni az enduro-t... conqver-nek volt Clevo-ja 7970M-el is majd ő megmondja nála hogy volt,de elképzelhető hogy enduro disabled vbios-t kellett rárakni.

(#44) conqver válasza Muerte (#43) üzenetére


conqver
aktív tag

POntosan....Enduro Disabled!

Shadow&Dust.....

(#45) Gameboy77 válasza Muerte (#43) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Hát ahhoz nekem segítségre lenne szükségem,még sosem csináltam ilyesmit.

Van az ilyen moddolt biosoknak valami hátrányuk,vagy tapasztalható instabilitás,esetleg driverekkel való inkompatibilitás?

Egyébként akkor amit írtam az igp kiiktathatóságáról az hülyeség?

(#46) conqver


conqver
aktív tag

:F :F :F

Shadow&Dust.....

(#47) Muerte válasza Gameboy77 (#45) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Segítek neked,csak elő kell bányászni hozzá a régi cuccaimat...A 7970M esetében csak pozitív változást tud okozni egy enduro disabled vbios,mivel szigorúan csak a dedikált vga-t fogja használni minden alkalmazás.Egyetlen hátrány (már ha számít) hogy az akksi idő drasztikusan le fog csökkeni.

conqver: Ezt mindig kiírja(pl.3DMark teszteknél is) mikor nem natív felbontást használó alkalmazást futtatsz.Amúgy miért nem jó neked az NV inspector?vagy az EVGA precisionX-el monitorozol :U

(#48) conqver válasza Muerte (#47) üzenetére


conqver
aktív tag

Evga X :K

Shadow&Dust.....

(#49) Gameboy77 válasza Muerte (#47) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

De ez a biosból ki-be kapcsolható funkció,vagy ha enduro disabled vbios van fent,akkor csak a dedikált működik és kész?
Egyébként az akkus üzemidő nem érdekes,mert kb. ötször volt az akksi a gépben

(#50) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok, mit gondoltok az új szériás Alienware 17 szintén rendelkezik a bővítési tulajdonságokkal mint az elődjei? Gondolok itt az alap 765m vga ebben is duplázható / SLI/ ?
Lehet ,hogy németben szerzek egyet ...és ha kevés akkor duplázok a vga-t,vagy veszek bele nagyobbat...

Köszi. :R

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.