Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281001) Kendek válasza Lackooo84 (#281000) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha játékfuttatásra gondolsz, akkor ott is megy már ugyanaz, mint itt PS4-en.

<-ƘƘ->

(#281002) Lackooo84 válasza Kendek (#281001) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát de csak a PS4 játékokkal...

The Truth is out there...

(#281003) Kendek válasza Lackooo84 (#281002) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen, ezért írtam, hogy ugyanaz. :D

<-ƘƘ->

(#281004) perge666 válasza interstate76 (#280998) üzenetére


perge666
veterán

Én sem igazán rajongok a warezért,de Kendek válasza is eléggé meggyőzött. :D

Nekem vannak régi PS-eim,megrögzötten gyűjtöm a régi kedvenc címeimet is eredetiben,de van 1-2 tört gépem is amit játékokhoz kaptam mondhatni bagóért,és néha jó az amikor egy ritka címet ki tudok próbálni,vagy rákattanok valami számomra ismeretlen játékra amit éppen az egyik fórumon beszélnek kifelé,és így gyorsba ki tudom próbálni hogy kell e ez nekem eredetiben...........

(#281005) Gyuri27 válasza perge666 (#281004) üzenetére


Gyuri27
félisten

A warez az warez. De ez más. Sok magyaritás van amit máshogy nem tudsz felrakni. És bőven van olyan játék amit nem elég immel ámmal érteni. A Sony nak erre rég kellett volna ezzel valamint kezdeni. Pc-re simán feltolod a magyaritást.

Amd - Radeon - Ryzen

(#281006) icemad válasza Gyuri27 (#281005) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az én véleményem szerint pont a warez miatt lett egyre kevesebb magyar feliratos játék. Annak idején pl x360-ra csomó fifa kapott magyar kommentárt is. De rengetegen warezoltak annak idején, még piacokon is volt csomó lemez. Így meg nem érte meg ezekkel foglalkozni a cégeknek, mert relatív kevés lemez fogyott. Ps még aránylag jól áll ilyen téren. Xbox, switch már nem annyira. Ocolusra meg szerintem nincs is magyar feliratos játék.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#281007) Kendek válasza icemad (#281006) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De amúgy nem is kellene, hogy legyen hivatalos magyar felirat, ami ugye rengeteg pénzbe kerül. A feliratokat és magyarításokat megoldják a közösség lelkes tagjai, amiért mi nagyon hálásak vagyunk nekik. Sőt, már minőségi magyar szinkronok is készülnek egyes játékokhoz. Csak éppen ezek telepítésére itt technikailag nincs más mód, mint a konzol rendszerének feltörése.

<-ƘƘ->

(#281008) nincsnév007 válasza icemad (#281006) üzenetére


nincsnév007
őstag

ott az ea mondta hogy 20 milliós alatti országokban megszüntetni a lokalicáziót. khmm cseh, norvég.

(#281009) icemad válasza Kendek (#281007) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Erre egy megoldás lehetne, ha valami Bethesda féle mod telepítő kerülne a játékokba. És oda kerülhetne pl nemhivatalos fordítás akár. Ott viszont az achievement rendszert kellene átdolgozni, mert pl god mode moddal könnyebb lenne a játékok végigjátszása. Meg akkor lehetne pl autoaim cod-ban, stb. Annak meg sokan nem örülnének. Szerintem egy ilyen mod telepítő leprogramozása és a felkerült tartalmak ellenőrzése, jóváhagyása lehet (valószínű) , hogy többe kerülne, mint egy hivatalos fordítás. Bonyolult téma ez. Esetleg valami nem játék-, hanem rendszerszintű megoldás lehetne még, steam mintára. De gondolom azt a Sony megcsinálta volna már, ha lenne belőle számottevő profit.

Szerintem hosszú távon csak az működik, hogy az ember leül és megtanul egy világnyelvet valamilyen szinten. Gyuri27-nek is igaza van, sok sztori alapú játék nyelvezete olyan, hogy középfokú angollal is elég nehezen lehet megérteni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#281010) I02S3F válasza icemad (#281009) üzenetére


I02S3F
őstag

Én az angolom edzésére használom a játékokat.

(#281011) icemad válasza I02S3F (#281010) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon helyes. :K Másik topikban egy srác is ezekből tanul. Telefonnal fordítja le a dolgokat és már elég sokat fejlődött. Az én fiaimnak pl direkt keresem a magyar feliratos játékokat, mert így rálehet őket venni, hogy valamilyen szinten megtanulják a magyar helyesírás szabályait is. Mivel külföldön élünk így eléggé nehéz megoldani ezt más módon, így meg szinte élvezettel tanulnak. Mondjuk a Pókember 2-nél a nagyobbik nem bírta sokáig és átváltott angolra. A kicsi még tolja magyar felirattal.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#281012) Rage47 válasza icemad (#281011) üzenetére


Rage47
veterán

bezzeg az en idomben, ott ultem a Kotor elott a szotarkonyvvel… :D

(#281013) icemad válasza Rage47 (#281012) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kotor előtt? Én meg a Brubaker előtt a kicsi angol magyar szótárral. Még C64-en. :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#281014) consono válasza icemad (#281013) üzenetére


consono
nagyúr

Jaja. Én is az Enterprise-on valami szöveges kalandjáték miatt kértem kölcsön az első angol szótáramat :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#281015) Gyuri27 válasza Kendek (#281007) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott a pont. A Sonynak sok pénz a forditás. A közösség megcsinálja. Az lenne a legkevesebb ha a berakást támogassa. Az se ördögtől való lenne ha még egy kis aprót is dobnának.

Amd - Radeon - Ryzen

(#281016) DeFranco válasza Rage47 (#281012) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az angoltudasom jelentos szazaleka a syberia meg az island of dr. brain vegigjatszasanak koszonheto.

(#281017) I02S3F válasza DeFranco (#281016) üzenetére


I02S3F
őstag

A Call of Duty-tól meg lőni tanulsz meg.;]

(#281018) Lackooo84 válasza Gyuri27 (#281015) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja, a házi fordítások legalább rendesen meg vannak csinálva, nem ilyen gyászos tükör/gugli/szövegkörnyezet nélküli fordítás mint pl. a GOW ragnarök meg a Póki 2... az hagyján, hogy a fordítás eszeveszett gagyi, még tele is van helyesírási hibákkal. Ezeket egyáltalán megnézni/teszteli valaki?? Én mindig minden typot észreveszek és rengeteg van benne.

The Truth is out there...

(#281019) Tasunkó válasza Gyuri27 (#281015) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Úgy van mint egy csomó más terméknél. A piac, az a nyugat. Az számít, a termék árát is a nyugathoz igazítják, az a résztvevő elem a biznisz plánbanm, a világ többi része az csak túlóra vagy mellékes, ha becsatlakozik beveszik, kilép úgyisjó. Ez itt a mátrix széle.

Kérek egy számot a jútútú

(#281020) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Mielőtt elkezdenék ragelni a szinkronipar népbutító hatásán, kérdezek mást:

Batman Arkham Knight mennyire meh ha az előző három részt (Asylum, City, Origins) végigjátszottam elég nagy százalékban teljesítve a mellékküldetéseket is?

Filózok hogy azt vagy a Wolfenstein New Ordert vegyem meg, mindkettő jó áron van, de FPS-t még nem játszottam PS-en, meg mostanában kevésbé is köt le, a Batman viszont már három körön megvolt, kérdés, ad-e annyit a Knight hogy befizessek rá.

(#281021) Kendek válasza DeFranco (#281020) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az Arkham Knight mindenképpen jobb, és másabb is mint a megelőző részek, hiszen ott a Batmobile. De ettől függetlenül lehet kicsit sok lesz már belőle, szóval a Wolfensteint inkább javasolnám. Fő a változatosság.

<-ƘƘ->

(#281022) icemad válasza Tasunkó (#281019) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:F A piac az kelet felé volt mindig, ha Európából nézed. USA meg EU valamennyire fizetőképes, de nem veheti fel a versenyt Ázsiával. India, Kína, Oroszország, Dél-Korea, Japán sokkal nagyobb piac.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#281023) Pixibaby


Pixibaby
csendes tag

Sziasztok ! PS VR megapack 2 és megapack 3 között ( a játékokat leszámítva) van- e valami egyébb külömbség ? A 3-as a legutolsó kiadás , de már ezeknél is sok a kopott fejpánt...A sok használattól ilyenek vagy az anyaga miatt ? A lencséjét mivel a legjobb tisztítani ?
Köszi

(#281024) Kendek válasza Pixibaby (#281023) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A hardver az ugyanaz, ha erre gondolsz.
A szivacs bevonata valamiért állásában is elkezd bomlani, majd viseléskor könnyedén leválik. Én fogtam, és az ujjammal addig dörzsöltem, amíg teljesen le nem jött róla. De így is tökéletesen használható.
A lencse tisztításához egy szemüvegtörlő kendő az elegendő, de semmi vegyszer, csak simán lehelj rá.

<-ƘƘ->

(#281025) Tasunkó válasza icemad (#281022) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Sok ember él ott, de arra gondoltam hogy pl. a PS5-ből eladtak Kínában 670 ezret, ez csak Angliában 2 millió. Mondjuk Kínában éppenséggel, nem túl jó pedigré lehet a birtoklása, de az Indiaiak is vannak 1 milliárdan, ott ez 1 millió PS5-t jelent. Valószínűleg más , nyugatEu, USA-ban megszokott tömegtermékek is így alakulnak, hogy a nagy létszámú ázsiai országokban csak a krém vásárlóértékére számíthatnak, ráadásul annak meg a létszáma stabilan bizonytalan.

Kérek egy számot a jútútú

(#281026) tboy93 válasza DeFranco (#281020) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem az Origins kimaradt, csak az asylum, city, knight volt meg, de szerintem a knight magasan veri az előző kettőt. Nekem nagyon tetszett. A batmobile iranyitasat szokni kell, de amúgy rohadt menő vele teperni a varosban. Nekem a sztori is kellokeppen izgalmas volt.

[ Szerkesztve ]

(#281027) erahurka válasza DeFranco (#281020) üzenetére


erahurka
félisten

Arkham Knight a legjobb rész, mondjuk nekem lelőtte a poént hogy láttam előtte az animációs filmet ami abból a képregényből készült amin a játék részben alapul. A Batmobile kicsit sok időnként.

(#281028) Aba86


Aba86
csendes tag

Sziasztok,

Hibával kapcsolatban szeretnék segítésget kérni, hátha valaki találkozott már ilyennel.
Egyik barátom gépe adott be hibaüzetenet indításkor fekete képernyőn:

"A PS4 nem indítható el, csatlakoztasd a Dualshock 4-et USB kábellel, majd nyomd meg a PS gombot"

Szoftveres problémára gyanakodtunk, ezért safe mód után egy factory reset megoldotta.
Pár napig működött majd most megint betolta ugyanezt a jelenséget.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?
(PS4 Pro a gép, első szériás)

Köszi!

(#281029) consono válasza Aba86 (#281028) üzenetére


consono
nagyúr

Azt kipróbáltátok, amit a gép ajánlott? Többeknek csak a gyári USB kábellel ment...

"In God we trust. All others must bring data"

(#281030) Dinomano válasza tboy93 (#281026) üzenetére


Dinomano
senior tag

Origins-nek nekiálltam, de elég komoly nehézségi tüskéi vannak a játéknak. Az egyik verekedős bossfight-nál hagytam abba, mikor huszadjára sem sikerült. Knight-ot kellene folytatnom majd, van egy félbemaradt, eltett mentésem PC-n. Csak hardverváltás volt anno, és elfelejtődött a játék.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281031) Kendek válasza Aba86 (#281028) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez szinte biztos, hogy a vinyó lesz, vagyis valószínűleg már tele lehet szektorhibával. Ez kiszerelés után PC-re kötve ellenőrizhető, és ha itt a hiba, akkor a csere lesz a megoldás.

<-ƘƘ->

(#281032) DeFranco válasza Kendek (#281031) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tegnap egy rossz elosztó miatt kétszer vesztett áramot a PS, egyszer bekapcsolás alatt... nem voltam boldog, indította is a selftestet utána. Remélem nem lett baja.

(#281033) Guitar14 válasza DeFranco (#281032) üzenetére


Guitar14
senior tag

Valószínű nem lett baja, selftestet azért csinálja mert azt hiszi a hardverrel van gond és a leállás is ahhoz köthető, nem tudja, hogy az áramelletással volt a gond, ezért ellenőrzi, hogy minden rendben van-e a PS-sel.

Aba86-nál már valószínű HDD probléma mivel csak visszaállítás oldotta meg.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#281034) DeFranco válasza Guitar14 (#281033) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én sem gondolom, de azért nem volt kellemes végignézni :F

(Fene megeszi, legrand elosztó, és kontaktos a kapcsolója, ha nekikoppan valaminek, kilövi az áramellátást, szétszedni persze nem lehet, mert olyan mélyen van a biztonsági fejes csavar, hogy nem ér le a speckó bit.)

[ Szerkesztve ]

(#281035) GabeZkp


GabeZkp
csendes tag

Sziasztok.

Van egy ps4 slim gépem. Majd karácsonykor váltok ps5-re.
Most rendeltem 4k-s Qled TCL 109cm-es tv-t.

Ezen megy a ps4? Tudom hogy FullHD kell neki de attól függetlenül tudok játszani a tv-n? Vagy akadozni fog a játék rajta?

(#281036) tboy93 válasza GabeZkp (#281035) üzenetére


tboy93
nagyúr

Persze hogy megy. A ps4 slim 1080p képet fog kiadni magából, amit a TV megjelenít a 4K kijelzőjén. Közelről nézve nem lesz olya szép a kép mintha natív 4K képet tolna ki magából a gép, de azt hozzáteszem hogy talán pár játék van amiből a ps5 natív 4K képet tud csinálni, ott is inkább az 1800p a max, az van felskálázva 2160p-re (4k).

Szóval nem kell parázni, én láttam már ps4 slimet 4k kijelzőn és szerintem teljesen kielégítő.

[ Szerkesztve ]

(#281037) GabeZkp válasza tboy93 (#281036) üzenetére


GabeZkp
csendes tag

Köszönöm szépen!

Lesz ps5 akkor szuper lesz de addig ezzel a kombóval kell beelégednem! :)

(#281038) Aba86


Aba86
csendes tag

köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, megpróbálunk egy HDD cserét akkor
:R

(#281039) Guitar14 válasza Aba86 (#281038) üzenetére


Guitar14
senior tag

Első nekiugrásnak (ha tudod) applikáld bele egy asztali PC-be és ellenőrizd az állapotát Hard Disk Sentinellel. Egyből kiderül a galiba mielőtt merevlemezt vennél vagy másban keresnéd a hibát.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#281040) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok.
Olyan gondom lenne, hogy pár hónapja még tudtam a Share gombbal a YouTube-ra feltölteni videót, ezt most nem tudom megtenni, mert egyből hibaüzenetet dob a PS, hogy nem lehet feltölteni. Valakinek valami ötlet? Mi lehet a gond?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#281041) I02S3F


I02S3F
őstag

A Sackboy végén járok. Videón néztem, hogy hol vannak az orbok, meg az egyik difficulty tüskénél örök életet írtam be (Ez csak annyit jelent, hogy mindig az utolsó checkpoint-ra rak).

Már csak a fő-fő-fő boss van vissza :)

(#281042) erahurka válasza I02S3F (#281041) üzenetére


erahurka
félisten

Nem kell kód, be lehet állítani hogy végtelen életed legyen.

(#281043) I02S3F válasza erahurka (#281042) üzenetére


I02S3F
őstag

Azt tettem. Rosszul fogalmaztam.:B

(#281044) I02S3F válasza I02S3F (#280996) üzenetére


I02S3F
őstag

Na! Kiderült, hogy ezt a 9 monkeys of shaolin-t egy napon majdnem kijátszottam. 3ó30p a játékidő kb. És 30 perc van vissza. De megérte az árát!:K

(#281045) minilego válasza GabeZkp (#281035) üzenetére


minilego
senior tag

Nálunk is 4k-s tv-n fut a ps4 slim gond nélkül, teljesen rendben van a grafika.

(#281046) I02S3F


I02S3F
őstag

Agyalok a Days of gone beszerzésén. Tetszik, csak a 36órás játékidő eltántorít! Még a 10 órás Rachet and Clank is hosszúnak tűnt! De szerintem beszerzem, 3eft-ért is láttam lemezen.:K

(#281047) Sanyi.mTs válasza I02S3F (#281046) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Annyiért érdemes. Azért kérdezz rá, hogy magyar feliratos-e, ha nem látszik a borítón (magyar leírás).
(Ha jó a játék, csak úgy pörögnek bele az órák)

(#281048) perge666 válasza I02S3F (#281046) üzenetére


perge666
veterán

Days Gone nagy kedvencem,annyiért ajándék.
Engem beszippantott a játék,és sajnáltam hogy vége lett.

(#281049) consono válasza perge666 (#281048) üzenetére


consono
nagyúr

:K én is szerettem, tényleg megér annyit.

"In God we trust. All others must bring data"

(#281050) I02S3F


I02S3F
őstag

Köszi srácok!:K

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.