Hirdetés

2024. július 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

(#281701) Dinomano válasza Norbii87 (#281700) üzenetére

Dinomano
senior tag

Nemrég próbáltam ismerősnél. De azon gondolkodtam én is, hogy pár 360 fokos videó megnézésén kívül használnám-e? Ha jönnek ismerősök, party jelleggel megmutatni, mint érdekesség jó, meg kis ideig ökörködni oké.
Próbáltam már korábban is VR-élményt, nagyjából bírom a dolgot, de azért fél óra használat után le kell vennem, mivel enyhe szédülés jön rám.
Ezért szempont az olcsóság, illetve hogy megy-e le az ár; mivel nagy pénzt nem akarnék erre költeni.
Még egy kérdés: Mik az alaptartozékok? Mi az, ami minimum kell a VR-hez? (Valamint mi az, ami extra?)
Mivel láttam pár hirdetést, ahol ez meg az hiányzik, és úgy hirdeti.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281702) interstate76 válasza Dinomano (#281701) üzenetére

interstate76
addikt

Headset (+ nyilván a hozzá tartozó kábelek és központi egység) és kamera kell, a fagyik néhány játéknál opcionálisak, de sztem vegyél azt is.

PSVR esetében nyugodt szívvel kijelenthető, hogy elég sok tartalom van rá.

Amiket mi próbáltunk és bejött (nyilván nem egyformán - van olyan, amit végigjátszottam, és olyan is, amit 1-2 alkalommal indítottunk csak el, de akkor tetszett):

Astro Bot Rescue Mission
Moss
Farpoint
Iron Man VR
VR Worlds
Until Dawn: Rush Of Blood
Resident EVII. Biohazard
Firewall Zero Hour
The Walking Dead: Saints & Sinners
The Persistence
Robinson: The Journey
A Fisherman's Tale

Biztos van még más is, ami tartalmas. Pl. sokan kedvelik a Beat Sabert, de engem még a kipróbálás erejéig sem vonzott a VR headsetben történő hadonászás. Aztán lehet, hogy az első alkalmat követően fan lennék, nem tudom. :)

Az ára miatt nem érdemes várni. Ha kifogsz egy jó vételt, akkor később simán el tudod adni (közel) annyiért.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Teclast P20S, P30S, M40HD tabletek, PS4 Slim és játékok (lemezes és digitális, sok exkluzív és playlinkes), HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Fujitsu Lifebook U727

(#281703) Elims válasza neo-geo (#281694) üzenetére

Elims
veterán

:R
Szerencse,hogy akkor "megvásároltam".Nagyon szoktam szelektálni..sokat meg sem veszek.

(#281704) tboy93 válasza Norbii87 (#281700) üzenetére

tboy93
nagyúr

En jatszottam vr2-t gt7-el, ugy 3 versenyt. Tetszett, de nem akarok igy jatszani hétköznaponkent, nekem ez maceras. (Plusz 15 perc utan jott a rosszullet)

[ Szerkesztve ]

(#281705) Norbii87 válasza tboy93 (#281704) üzenetére

Norbii87
csendes tag

Igen, tudom magamról, hogy én se nyomnám úgy általánosságban. Inkább csak időnként egy plusz szórakozási faktor lenne, kocsikat nézegetni, pálya szélén bambulni :D . De más játék esetében nem is vonz, szóval elengedtem, legalábbis egyelőre.

(#281706) Dinomano válasza interstate76 (#281702) üzenetére

Dinomano
senior tag

Nyitva tartom a szemem, és ha beesik egy jó deal, akkor veszek. Olyan kérdésem lenne, hogy akcióban 1-2000-ért vannak VR játékok?
Volt egy cápás, merülős valami, amit láttam,az érdekelne, de nem tudom a címét, valamint egy űrlövölde; sztorival.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281707) fausto válasza Dinomano (#281706) üzenetére

fausto
addikt

VR Worlds, az pl sokat nem ér. 4 pici játék van benne, abból az egyik a cápás, ott pl csak lemerülsz és nézelődsz, semmit nem tudsz csinálni.
A játék árakat nézd meg a PSPrices oldalon, hogy ami érdekel, azt mennyire szokták leárazni.

(#281708) interstate76 válasza Dinomano (#281706) üzenetére

interstate76
addikt

Én hónapok óta nem vettem játékot, mert alig megy a PS és tele vagyok kijátszatlan tartalmakkal, szóval nem vagyok képben, de a Fisherman's Tale pl. kemény 700,- Ft környékén volt a Storeban, amikor behúztam. Lemezeseket pedig tudsz venni VR szettel együtt is, úgy talán még olcsóbban ki tudod hozni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... eladó Teclast P20S, P30S, M40HD tabletek, PS4 Slim és játékok (lemezes és digitális, sok exkluzív és playlinkes), HP mini PC, Lenovo 40A1 dokkoló, Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Fujitsu Lifebook U727

(#281709) vargalex válasza interstate76 (#281702) üzenetére

vargalex
félisten

Az Astro Bot Rescue Mission szerintem nagyon jól sikeredett. Nálunk is az az egyik favorit VR-ban. A fiammal közösen toltuk, minden egyes percét élveztük. Ugye ebben van 2 játékos mód is.
A másik kedvenc (ez családi, mert itt akár 5-en is játszhatunk) a Playroom VR játékai.

Az általad írtakon kívül viszont jó még szerintem (nyilván, amiket egyáltalán próbáltam):

- Keep Talking and Nobody Explodes
- Statik
- Superhot VR (ez nem látványos, de elég jópofa)
- Tumble VR
- Carnival Games VR
- Dick Wilde 1-2
- Gun Club VR

Én használtam vettem 2020-ban 30000 Ft-ért kamerával, dobozosan, minden tartozékkal. 2 fagyim pedig van a PS3-hoz, ami ugye ugyan az, mint a PS4-hez árult verzió, csak miniUSB csatlakozóval, így azokat használom.

Alex

(#281710) Dinomano válasza vargalex (#281709) üzenetére

Dinomano
senior tag

Köszönöm, felírtam a címeket, meg utánanéztem, hogy mi az ami mindenképpen érdekel. Kontrollerrel is játszhatóak valamennyire a játékok, vagy kell mindenképpen a motion kontroller?
Láttam még valamilyen Ubisoft-os cartoon grafikájú játékot, sassal kellett repkedni zöld, post-apoc szerű Párizsban.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281711) interstate76 válasza vargalex (#281709) üzenetére

interstate76
addikt

Igen, a Playroom VR tényleg jó, azt kifelejtettem, illetve a többi, általad írtat nem ismerem, de majd rájuk nézek! :K

[ Szerkesztve ]

(#281712) Dinomano válasza vargalex (#281709) üzenetére

Dinomano
senior tag

Doom 3 VR milyen? Doom 3-at nagyon szerettem, lehet hogy VR-ban újrajátszanám, ha jó...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281713) vargalex válasza Dinomano (#281710) üzenetére

vargalex
félisten

Vannak, amik megkövetelik a motion controllert (pl. Superhot VR, Dick Wilde 1-2), van amelyiknél opcionális és van, amihez egyáltalán nem kell (pl. Playroom VR, Keep Talking and nobody explodes). Ezt megtalálod a store-ban a játékok leírásánál.

#281711 interstate76: Nekem a Keep Talking and Nobody Explodes az egyik kedvencem. Ez is egy coop játék, egy bombát kell hatástalanítani. A VR-t viselő emberke látja a szerkezetet, tudja elmondani a társának (akinél a "hatástalanító kézikönyv" van, amin a TV-n közben számára olvasható, lapozgatható, igaz angolul - de lelkes amatőrök lefordították magyarra is, így gépen, vagy kinyomtatva akár angolul kevésbé tudók is remekül élvezhetik), hogy milyen modulok vannak rajta, a társa pedig elmondja, hogy hogyan tudja hatástalanítani. Persze mindez időre. Illetve nem unalmas, hiszen minden modul hatástalanítása (ami ráadásul több lépésből áll) attól függ, hogy éppen mit ábrázol/milyen színű vezetékek vannak rajta, stb.

#281712 Dinomano: nincs meg nekem, anno sem voltam nagy First Person Shooter rajongó.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#281714) Kendek válasza Dinomano (#281712) üzenetére

Kendek
MODERÁTOR

Én végigjátszottam VR-ban is a DOOM 3-at, és szerintem nagyon jó! Nincs olyan túl sok cím, de ezt mindenképpen érdemes. :K

<-ƘƘ->

(#281715) Dinomano válasza Kendek (#281714) üzenetére

Dinomano
senior tag

Nincs horror áron leárazásnál, úgyhogy szerintem rajta tartom a szemem. Kitolható sima kontrollerrel is?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281716) Kendek válasza Dinomano (#281715) üzenetére

Kendek
MODERÁTOR

Épp akciós, 2.500 Ft, ami teljesen jó ár. :)
DS4-gyel és Aim kontrollerrel is játszható.

<-ƘƘ->

(#281717) AxBattler

AxBattler
félisten

Üdv!

Apróról vettem egy Back Button Attachement-et, amit csatlakoztattam a kontrollerhez, de nem kapcsol be a kijelzője, és a gombjai sem reagálnak, nyomogassam bárhol is!

Van valamilyen külön opció a Beállítások között, amivel engedélyezhetném a használatát?
:F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki."

(#281718) DeFranco válasza Dinomano (#281689) üzenetére

DeFranco
nagyúr

Köszi a tippet, behúztam a heat-et tegnap, bár erős kételyeim voltak a videók alapján hogy el tudok-e vonatkoztatni a 8-9 évesekre hangolt settingtől, de játék közben egyelőre annyira nem zavar.

(#281719) I02S3F válasza DeFranco (#281718) üzenetére

I02S3F
őstag

Ha már szóba került, van értelme a pénzt halmozni nappal? Ha a nappali versenyeket csinálom, azzal is hozzá járulok a játék készültségi fokához?

(#281720) DeFranco válasza I02S3F (#281719) üzenetére

DeFranco
nagyúr

Hát... én még az elején tartok, de szerintem ennél egyszerűbb a képlet, legalább is a játék tuskó egyszerűségénél fogva én nem látok egyelőre bele többet.

Nappal pénzt halmozol, abból vásárolsz, éjszaka repet gyűjtesz, abból lépsz szintet hogy vásárolhass.

Kiválasztod azt az autót amin a legtöbb vasalódeszka meg szoknya van, feltúrod az égbe prő cuccokkal aztán padlógáz, kanyarban dupla gázfröccs és igyekszel nem beleesni a vízbe szkész.

(#281721) Dinomano válasza DeFranco (#281718) üzenetére

Dinomano
senior tag

Jó, hát kb. még valamennyire a The Run-nak volt viszonylag vállalható sztorija, évek óta hipster hülegyerekek májerkedő pozólása alkotja az átvezetőket. :) Sajnos, ezt el kell fogadni, túllépni rajt és versenyezni.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281722) Dinomano válasza I02S3F (#281719) üzenetére

Dinomano
senior tag

Én egyelőre csak behúztam, a progress mechanikát nem vágom...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281723) DeFranco válasza Dinomano (#281721) üzenetére

DeFranco
nagyúr

Felnőtt fejjel már az NFSU settingje is pozőr műmájer majomkodás, de ez a stílus velejárója, csak régen nem tűnt fel, vagy nem tűnt fontosnak.

Így negyven felett már minden ütközésnél a karosszériásnak fizetendő rakat pénzek meg a bonus malus kattog a szemem előtt, meg persze a vétlen áldozatok sikolya :D

(#281724) I02S3F válasza Dinomano (#281722) üzenetére

I02S3F
őstag

És @DeFranco - Köszi!:B

(#281725) Tasunkó válasza DeFranco (#281723) üzenetére

Tasunkó
senior tag

Nekem is ez volt a bajom a Payback-el, hogy bűntudattal néztem a frontális ütközéseim, hogy lehettem ekkora kretén hogy valami fölösleges országúti verseny keretében életeket teszek tönkre. Meg gondolatban a karosszériát kalapáltam , hátha a garázsban ki tudom gittelni :DDD

Kérek egy számot a jútútú

(#281726) Dinomano válasza DeFranco (#281723) üzenetére

Dinomano
senior tag

Igen, 40 felett már más az ember értékrendje! :)
Nincs is ezzel baj, a baj azzal van, amikor a Vin Diesel 50+ - osan begurul menőzni csúcsverdával a kiscsajok közé.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281727) DeFranco válasza Tasunkó (#281725) üzenetére

DeFranco
nagyúr

Nem való nekünk, csak a MarioKart :DDD

(#281728) Dinomano válasza DeFranco (#281727) üzenetére

Dinomano
senior tag

Gondolom, nem mi vagyunk a célközönség... Pl. 10 évesen biztos azt mondanám, hogy a Fast and Furious a legjobb sorozat a világon.
Picit azt bánom, hogy pl. a nem gagyi Need for speed filmből nem tudnak átmenteni egy kis komolyságot...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281729) interstate76 válasza vargalex (#281713) üzenetére

interstate76
addikt

Köszi a tippet, fel is került a várólistára! :K

(#281730) AxBattler válasza AxBattler (#281717) üzenetére

AxBattler
félisten

No meglett, valami érintkezési hiba: úgy tűnik, tökig be kell nyomni. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki."

(#281731) rasotamas

rasotamas
veterán

Sziasztok!

Változott-e valami a PS-nél vagy a GTAV-nél mostanában?
A fiamnak van karácsony óta PS5, megörököltem a PS4 Pro-ját.
Ez is bejelentkezve maradt az accountjával, ugye egy accal lehet egy ps5 és egy ps4. Akkor, szerintem az én accountommal, elkezdtem nyomni a gta 5-öt, ami benne van az ő ps+ előfizetésében (nekem nincs).
Ma némi kihagyás után megint játszani akartam, kiirta hogy vegyem meg. Átléptem az ő accjába, akkor már ment, de előröl kellett kezdenem. Pedig közben ő is játszott ps5-ön vele.
Nem értem mi okozhatja ezt.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#281732) vargalex válasza rasotamas (#281731) üzenetére

vargalex
félisten

Nincs PS5-ön, de gondolom a két generáció mentései külön vannak. Ha nem tévedek, a PS5 tudja migrálni a PS4 mentéseket.
Ha a te loginoddal nem ment a GTAV, az azért lehet, mert a fiad loginjánál nincs beállítva a PS4 Pro elsődleges konzolnak. (Egy loginnak emlékeim szerint lehet egy PS4 és egy PS5 elsődleges konzolja). De majd kijavítanak a PS5 tulajok. :)

Alex

(#281733) Lackooo84 válasza rasotamas (#281731) üzenetére

Lackooo84
nagyúr

PS5 migrálásnál kiírta, h migráláskor a PS4 online progress törlődik.

The Truth is out there...

(#281734) I02S3F

I02S3F
őstag

Na! A Spyro első részét nagyjából végig vittem. A boss-al nem bírok. Később visszatérek hozzá. Folytatom a 2. résszel :)

(#281735) dcsabesz

dcsabesz
tag

Sziasztok,
remélem jó helyre írom a kérdésem. :R
Szóval az volna a problémám, hogy a fiamnak vettem névnapjára a Fortnite játékhoz egy Rogue Scout Pack-ot és a hozzá járó 1500 V-buck-ot nem kapta meg. Azért ide írom, mivel a PS-Store-on keresztül lett vásárolva. Szóval előfordulhat szerintetek ilyen, illetve milyen felületen, elérhetőségen lehet ilyesmi felől érdeklődni.
Köszönöm előre is a válaszokat.

(#281736) Kendek válasza dcsabesz (#281735) üzenetére

Kendek
MODERÁTOR

Megcsinálta ezt is hozzá?

- Dara Challenges: Earn up to 1,500 V-Bucks by completing Save the World daily quests.

<-ƘƘ->

(#281737) dcsabesz válasza Kendek (#281736) üzenetére

dcsabesz
tag

Azt szokták mondani, ha van egy jó kérdés, akkor megvan a válasz is. :R
Szóvel ez egy jó kérdés volt és kiokoskodtuk azt is, hogy miként kell eljárni. :Y
Meglesz a V-buck, ha megcsinálja a kihívásokat.
Köszönöm a segítséget!
:C :R :DD

(#281738) rviktor84

rviktor84
friss újonc

Sziasztok ! PS4 pro- m elviselhetetlenül hangos ,de mivel nem értek hozzá a pasztázást/takarítást egyedül ne mmerem bevállalni. Valaki esetleg Zalaegerszeg környékén nem tud egy helyet aki foglalkozik ilyesmivel? ( google semmilyen találatot nem hozott sajnos.. )

(#281739) zojjektum válasza rviktor84 (#281738) üzenetére

zojjektum
senior tag

Először én sem mertem megcsinálni, de meglepően egyszerű youtube sokat segít. Esetleg megkérdezhetsz egy laptop szervizt is, hátha vállalnak konzolt is.

(#281740) rviktor84 válasza zojjektum (#281739) üzenetére

rviktor84
friss újonc

Ha nem találok senkit szerintem az lesz a vége :) köszönöm a választ!

(#281741) I02S3F

I02S3F
őstag

Közben a COD MW II (2022)-t tolom. A konvoj üldözős résznél tartok. Marha izgi! :)

[ Szerkesztve ]

(#281742) A Zéé válasza rviktor84 (#281740) üzenetére

A Zéé
addikt

ha nagyon nem lesz senki, és tényleg nem akarsz nekiugrani, szólj.
Ugyan csak slim-em van, és azt is csak egyszer szedtem szét egy YT videó mellett, de kb. 1,5 óra alatt megvolt. Anyagom van hozzá, mert kis kiszerelést nem lehet venni ezekből.

Just a simple Lineman...

(#281743) Dinomano válasza rviktor84 (#281740) üzenetére

Dinomano
senior tag

Én PS3 Superslimet szedtem szét, megoldható a dolog, csak a megfelelő csavarhúzók kellenek (lyukas torx, ilyesmi...), meg egy kis bátorság.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#281744) csabi98

csabi98
tag

Sziasztok.
Lenne pár kérdésem hozzátok és bízom benne,hogy megtudjátok nekem válaszolni.
Nos hamarosan sor kerülne nálam is az éves belső tisztításra+pasztázásra.
Nyíregyháza/Debrecen környékéről van köztünk esetleg Ps tulaj aki tud akár megbízható magánszemélyt vagy erre alkalmas szervízt ajánlani? ;)
Illetve még azt vettem észre,hogy a lemezes játékokat mintha kicsit nehezebben húzná már be és adná ki a meghajtó mint eddig,gondolom az idő múlásával ezt a feladatot végző kis görgők már kiszáradhattak a gyári kenőanyagtól. Ha ez állhat a háttérben,gondolom ezt a szervíz tudja egy esetleges tisztításnál orvosolni..

(#281745) mad1

mad1
veterán

hali, jól látom hogy a walking dead saints and sinners chapter1+2 csak ps5 re van?
nekem ps4 re kéne.akciósan :R

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#281746) Kendek válasza mad1 (#281745) üzenetére

Kendek
MODERÁTOR

Én is úgy látom, hogy a kettő az egyben csak PS5-re van. Viszont ettől függetlenül még mindkettő része megvásárolható PS4-re is, és persze épp akciós is. :)

<-ƘƘ->

(#281747) mad1 válasza Kendek (#281746) üzenetére

mad1
veterán

igen tudom,de manapság pár 1000 ft ért is küszködünk sokan.
ty4answr

Ne szemetelj ! = Steam

(#281748) Wlac válasza mad1 (#281747) üzenetére

Wlac
Ármester

Nem lebeszélni akarlak a PS4-es változatról, de szerintem az irányítás bénasága (a fagyin ugye nincs analóg stick) nekem nagyon sokat csökkentett az élvezeten, és abba is hagytam a játékot emiatt. Most Ps5-ön tolom, ég és föld a különbség, nagyrészt a normális mozgás miatt. Ha nem tervezel PS VR2-t, vagy más HMD-t, akkor persze nincs mese, nyugodtan told a Ps4-est, mert nem játszhatatlan, csak esetlen, de ha van esély arra, hogy a jövőben lesz jobb VR szemüveged, akkor a jobb élmény miatt inkább várnék a helyedben, és majd azon tolnám.

“A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

(#281749) vargalex válasza Wlac (#281748) üzenetére

vargalex
félisten

Nem ismerem a játékot és irányítását, de nem segít a dolgon, ha az egyik fagyi helyett Move navigation controllert használsz? Lehet, hogy csak a PS3 verzióban volt ilyen, de én fagyiból is a PS3-as verziót használom.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.