Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281798) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

MLB The Show 24 Digital Deluxe Edition (PS4, PS5)

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#187001) sp8787 válasza oriic (#186922) üzenetére


sp8787
addikt

omg
Akkor ezt ujra fogalmaznam OMG!!!!!!

Ha meg a W6-7, MM6-7 meg az EOB ...etc. is ugyanigy kijonne konzolokra.
Huhhh

(#187002) sp8787 válasza Deck (#186926) üzenetére


sp8787
addikt

Persze mondogatjak ezt de ha logikusan vegiggondolod akkor ez szinte kizart.
Azutan meg jad kiderul persze. :DDD

(#187003) Deck válasza sp8787 (#187002) üzenetére


Deck
titán

Azért is mondogatom mert bízom benne de félek, hogy csalódok azért. Kiderül a megjelenés napján. Te is egyből veszed?

PS5

(#187004) sp8787 válasza Deck (#187003) üzenetére


sp8787
addikt

Attol fugg hol jarok majd akkor a legujabb Nioh experiment-emmel. :D
Meg van meg egy BB tema amit vegig akarok csinalni de van ra vmennyi esely.

(#187005) psycroptic


psycroptic
őstag

PS4-re nincs olyan jellegü játék, mint a Might&Magic sorozat Volt? Na nem a Heroes of Might&Magic hanem a sima Might&Magic.

PSNID: Tomy83PS

(#187006) sp8787 válasza psycroptic (#187005) üzenetére


sp8787
addikt

Na pont ezt irtam feljebb, egy MM6-7 huhhh na az lenne a kiraly.
A MM6 sztem benne van minden idok legjobb jatekai kozott mondhat nekem barki barmit.

Egyebkent van DS/BB/Nioh csak ott mashogy kell ugyesnek lenni. :DDD

(#187007) S e t h válasza 30z.Samu (#186985) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem titkoltan is azért játszom többet a playstationnal, mert itt van több single játék, ami nekem pont ideális a család mellett. Voltam én is fiatalabb csikó, amikor csak a multi, nem is nagyon volt jó hatással az akkori kapcsolatomra.
Igaz, hogy én csak 1 éve vetettem bele magam a konzolos világba, de egy rakat játékom van, amihez még hozzá sem tudtam szagolni, de mondok jobbat.
Amíg olyan játékok is vannak a piacon mint a RDR2, GTA, AC, HZD, addig nem nagyon aggódom, mert ezekben annyi játékóra van, hogy nagyjából eszembe sem jut multizni.
Szóval nem, én egyáltalán nem tolom multiban és amíg tavaly az időm jó részét kitette a witcher, mad max, ac, idén sem lesz annyi szabadidőm, mint amennyit még tudnék velük tölteni.
Arról nem beszélve, hogy a több ezer órát a division 1-ben maga mögött tudó kollégámon meg már testi tüneteket látok, szóval elvagyok és akkor még nem beszéltem a God of warról, Last of usról, Spidermanról, még ezek is itt várnak a polcon.
Azt viszont elismerem, hogy suhancként, család nélkül vélhetően még én is hajnalig tolnám multiban, ahogyan ezt látom az ismertségi körömben.
Egy idő után viszont változnak a prioritások.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#187008) KaitouP válasza .LnB (#186978) üzenetére


KaitouP
veterán

Nanana! Én azzal a Tündi-Bündi videókártyával amellett, hogy konzol user is vagyok, egész jókat szoktam szórakozni. Például most a Resident Evil 2 - t játszom PC - n, konzolon se rossz, de ott azért szebb. És szépen is fut. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#187009) Deck válasza KaitouP (#187008) üzenetére


Deck
titán

Persze, hogy szebb hisz 6x-or drágább a pc-d mint a ps4. Legyen is szebb akkor már.. ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#187010) .LnB válasza KaitouP (#187008) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szebb-nem szebb. A legtöbb játékban a beállítások szinte láthatatlan változással jártak. Alig van látható különbség közöttük. PC-n ott volt a fix 60fps. Most meg itt van a 140cm-es "4K". Annyival nem szebb mint amennyi pénzbeli ráfordítást igényel. Igaz, hogy a CODEX, CPY, Reloaded segít kispórolni a hardver árát. :D (ezt ne vedd magadra, nem konkrétan rád értettem)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#187011) 30z.Samu válasza .LnB (#187010) üzenetére


30z.Samu
félisten

"A legtöbb játékban a beállítások szinte láthatatlan változással jártak."

Ezzel vitába szállnék. :) Azért van különbség, ha összehasonlítod ezeket a játékokat. A YT videóból nem igen tudsz leszűrni nagy különbségeket persze, ezek akkor derülnek ki amikor ott van előtted és össze tudod hasonlítani őket. És nem feltétlen a frame-ről van szó, bár az sem utolsó szempont. Csak hirtelen amik eszembe jutottak: GTA V, Doom, Resident Evil VII, Resident Evil 2 Remake, Forza Horizon 4. Ezeket mostanában hasonlítottam össze a PS és PC között. Kis túlzással ég és föld, a tükröződések, a textúrák, az árnyékok teljesen más világ. Persze ehhez hozzátartozik hogy a PC gaming zsebbenyúlósabb, mint a PS, de azt is lehet ésszel csinálni.

Sic Parvis Magna

(#187012) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Jaj csak ezt a témát ne, nagyon unalmas. Pc szebb, de drágább is, pont.

(#187013) .LnB válasza 30z.Samu (#187011) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó hát nem szóltam akkor semmit. Ha te a PC-s Forza H 4-et hasonlítod a PS-eshez. Akkor én inkább kussolok, mit tudhatok én?! :D

#magic

Most ezt úgy írod nekem mint ha én sose láttam volna ilyen videót, vagy ne hasonlítgattam volna össze.. Mondjuk a felsoroltak közül csak a GTAV-ről van tapasztalatom, az tényleg szebb, de jóval később is jelent meg PC-re.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#187014) #58978304 válasza 30z.Samu (#187011) üzenetére


#58978304
törölt tag

Hát kb jah,
Én Titan fall 2 és Wolfenstein 2 hasonlítottam pc vsps pro a minap.
Pc-n med/high beállításokkal (többet nem bír a vasam) valós 4k ban mindkettő /jóval/ szebb volt mint ps pron.
De ennek ellenére a pc a kutyusnak sem kell többet játékra :D
S.T.A.L.K.E.R azért gurulgat rajta néha ,másra ps pro!

[ Szerkesztve ]

(#187015) danielgalaxy


danielgalaxy
aktív tag

Ez a DMC V baromi jó néz ki, meg biztos élmény lesz végigtolni, de egészen félelmetes, hogy ez a sorozat lassan 20 év távlatából sem képes kicsit sem megújulni. Leginkább a mechanikát illetően. Nyilván nem GoW szinten (vagy szintre) kell fejlődni, de hogy a játékmenet még mindig ugyanaz a "csak akkor tudsz továbbmenni, ha a levágod az összes ellent a téren, meg az utcákon, mert addig eltakarja a kijáratot valami démoni lepel" az így baromi uncsi sokadszorra, hiába látványos az egész.

Ezt a RE engine-t nagyon összerakták, egy Uncharted hangulatú klasszikus kalandjátékot megnéznék ezzel a motorral, vagy valami hardcore cyberpunk játékot.

[ Szerkesztve ]

(#187016) Deck


Deck
titán

Eddig volt ps4 vs box, most a változatosság kedvéér ps4 vs pc. Fasza :)

PS5

(#187017) Deck válasza danielgalaxy (#187015) üzenetére


Deck
titán

Miért, akarnál tovább menni addig amíg nem öltél meg minden ellenfelet? Nem kell speedrunolni. Nagyon állat lesz a játék :D

PS5

(#187018) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok! :)
Nekem nincs PS4-em, de egy nagyon kedves barátom fiát, illetve az accountját bannolták kitiltották, indoklás nélkül. Már magát az eljárást sem értem és nem is tartom korrektnek.
Nagyon hosszú, hetekig tartó levelezgetés után derült ki nagy nehezen, hogy "állítólag" (azért állítólag, mert mindig mást mondtak, vagyis hazudoznak össze-vissza) rasszista kifejezés az account. Az account ez: Nigacsiga. Utána néztünk és a "nigga" valóban rasszista kifejezés. De a gyerek, amikor 9 évesen ezt az accountot kitalálta nyílván nem gondolta, hogy ebből később baj lesz. Sem a gyerek, sem a család nem rasszista és mélységesen fel vannak háborodva az eseten. Már ott tartanak, hogy csak változtassák meg az accountot csak lépjünk már túl ezen.
A kérdésem: Van-e valami mód az account visszaállítására?
Ha nincs, miért nem lehet egy másik accountot reggelni és a régiről mindent átvinni?
Miért évek múltán derülnek ezek ki? (2019-et írunk és nem olyan nagy ördöngösség erre egy programot írni).
Van-e lehetőség jogi útra terelni a dolgot és van egyáltalán értelme?
Miért istenek az ügyfélszolgálatosok? Miért nincs főnökük?
Mindenre nem tudtok gondolom válaszolni, előre is nagyon köszönöm a hozzászólásokat.
Üdv: Zodes :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#187019) 30z.Samu válasza .LnB (#187013) üzenetére


30z.Samu
félisten

Oké, a Horizon 4 itt valóban kakukktojás, de befért a felsorolásba. :) A GTA V-tel kapcsolatos érved is jogos. :K Bár az is hozzátartozik az igazsághoz hogy a R* nem erőltette meg magát amikor konzolra megírta, vagy később kicsit felturbózhatta volna, a hardver elbírná lazán. Nem akarok vérre menően vitázni, mert felesleges. Mindegyik platformnak megvan az előnye és a hátránya. Mindenki megtalálja amelyik neki szimpatikus és have fun. :K

U.i.: Meg tegnap említettem azt is, hogy a szebb grafika meg több frame ellenére nekem jelenleg a PS jobb játékélményt ad, mint a PC. :))

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#187020) danielgalaxy válasza Deck (#187017) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Ez egy ősrégi játékmechanikai fogás, amitől a legtöbben már megszabadultak. Narratív szempontból értelme sincs, persze ezelőtt sok évvel megvolt a gyakorlati haszna (és nem lógott ki az akkori játékok kozül), de a maiak között ez a fajta mechanika már komolyan rozsdásodik. A kamerakezelés sem volt mindig tökéletes, de leakciózva érdekelni fog.

[ Szerkesztve ]

(#187021) Carlos Padre válasza danielgalaxy (#187015) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Lehet, hogy én tévedek, de az a játék sztorija, hogy te egy nagy demonírtó vagy, aki kipucolja a várost. Szóval érted miért vicces a kritikád? :)
Ha az lenne a sztori, mint pl a RE2-ben, hogy el kell sunnyognod A-ból B-be élve akkor jogos lenne amit mondasz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#187022) Woodslave válasza Tatyla (#186941) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én is így voltam vele szerencsére nem kell megvennem :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#187023) Kendek válasza zodes (#187018) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mostanában kezdtek erre rámenni, a valamilyen módon sértő ID-jű account-okat egyszerűen bannolják, méghozzá szó nélkül (lehet, hogy automatikus). Mivel világszintű szolgáltatásról van szó, más nemzetek játékosai is feljelenthetnek.
Az eddigi tapasztalatok alapján semmit sem lehet tenni, tiltás esetén az összes megvásárolt digitális tartalom is elveszik. A support-nak is meg van kötve a keze, egy bannolt fiókot nem tudnak visszaállítani. Jogi út valószínűleg kizárva, a Sony bizonyosan levédte magát. Magukat a játékokat sem birtokoljuk, szóval nincs mibe kapaszkodni.

<-ƘƘ->

(#187024) BoneDragon válasza danielgalaxy (#187020) üzenetére


BoneDragon
veterán

Minek változtatni azon, ami jó? Ez erről szól, ennyi. Be is mennék a fejlesztőkhöz egy rakétavetővel ha ebből is openworldöt csinálnának.

(#187025) danielgalaxy válasza Carlos Padre (#187021) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Értem, hogy sok ember megelégszik azzal, hogy játékokról játékra ugyanazt kapja, csak frissített grafóval. Egy sokadik rész igenis merjen legalább kicsit fejlődni, vagy új utakat keresni. Aki megelégszik részről részre ugyanazzal, annak jó étvágyat kívánok a Division 2-höz.

Bonedragon: Fletcher tanárúr után szabadon: nincs olyan káros kifejezés a videojáték iparban, mint a "minek változtatni rajta". Én sem vágyom az open worldre, de csinálják meg hihetőbben, okosabban - - - > másképp, mint az elmúlt 20 évben.

[ Szerkesztve ]

(#187026) Deck válasza Kendek (#187023) üzenetére


Deck
titán

Elég durva lehet pl ha az ő fiókján van 100+ vásárolt játék és csak simán tiltják majd közlik, hogy bocs ennyi volt..
Komolyan nem tehet semmit? Megváltoztatná a Sony a nevét aztán kész. 1 perc lenne nekik kb..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#187027) Nayrobi válasza 30z.Samu (#186985) üzenetére


Nayrobi
őstag

Nem csak aaa ex címek vannak, mi napok óta alienationnel és nex machinával játszunk coopban és rohadt jól szórakozunk.

(#187028) Mike válasza zodes (#187018) üzenetére


Mike
veterán

perelni mindig lehet

(#187029) Carlos Padre válasza 30z.Samu (#187019) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Egy ősrégi vicc jut eszembe a PC gamingről, lehet a játék szép, lehet sok fps-ed, lehet a gép olcsó, de egyszerre csak kettőt választhatsz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#187030) Kendek válasza Deck (#187026) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

(#187031) Deck válasza Kendek (#187030) üzenetére


Deck
titán

Énis a legnépszerűbb nemzetközi fórumokra mennék egyből ha a hivatalos Sony support nem csinálna semmit és ha nekem lenne igazam.

Miért bannolhatnak Ezt azért itt hagyom, jó ha mindenki tudja.

PS5

(#187032) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Warhammer: Chaosbane - Preorder trailer - Megjelenés június 4-én.

Live-Die-Respawn

(#187033) hyperspace válasza Deck (#187031) üzenetére


hyperspace
őstag

Velem ilyen nem történt, de anno a Projekt Cars a vezetéknevemet kicsillagozta (Osvald), és a mai napig nem tudom, miért. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#187034) Carlos Padre válasza danielgalaxy (#187025) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Általanosságban veled értek egyet, de a DMC arról szól, hogy még kell ölni MINDEN demont. Ha ezt kiveszed mi marad? Nem hiszem, hogy működne a dolog a elég lenne csak elszaladni mellettük, mint a Bloodborne-ban. Persze ettől még lehetne hasonló előrelépés, mint a GOW-ban, nem emlékszem, hogy valaha is végigjátszottam volna egy DMC játékot is.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#187035) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Apex Legends játékosok száma

8 óra után: 1 millió
24 óra után: 2,5 millió
72 óra után: 10 millió

:D beteg ez a BR láz basszus.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#187036) ldave válasza .LnB (#187035) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Még én is letöltöttem, de el még nem indítottam, de hétvégén szeretném kipróbálni, ha találok még két másik embert, egyedül biztos nem lépek be.

A Slime draws near! Command?

(#187037) KaitouP válasza Deck (#187009) üzenetére


KaitouP
veterán

(#187010) .LnB

Jól van jól van, igazából nekem nem kenyerem ez a vita, mert én mindkét platformot szeretem, csak szemléltetni akartam, hogy az a hardver azért nem olyan useless attól függetlenül, hogy a PC gaming nem éli virágkorát. :D

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#187038) .LnB válasza ldave (#187036) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én bementem egyedül, próbának teljesen mindegy volt. Két meccset toltam. Majd visszatérek. Tegnap Div2 próba volt, mától meg inkább folytatom a DQXI-t.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#187039) fausto válasza zodes (#187018) üzenetére


fausto
addikt

Hiába vagyok tizenéve PS tulaj és hiába vannak király címei, az ilyen húzásai miatt utálom nagyon a sony-t, a supportja valahogy a béka segge alatt van. Meglehetett volna ezt kulturáltan is oldani, pl. ha sértő a név, eleve nem engedi változtatni vagy felajánlják a névváltoztatás lehetőségét, de nem, ők inkább bannolnak szó nélkül, vesszen a user több tízezer forintos profilja :(((

(#187040) pr0bi válasza danielgalaxy (#187015) üzenetére


pr0bi
senior tag

h&s stílus már csak ilyen, nem feltétlen kell megújítani amiről te beszélsz már teljesen más vonal. Szvsz GoW is pont itt vesztette el azt a pluszt amitől egyedi volt.

(#187041) ProEvoFan válasza fausto (#187039) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Igen, ez óriási faszság a sonytól.

(#187042) Carlos Padre válasza fausto (#187039) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ki kell tenni reddit-re a teljes sztorit, onnan gyorsan felkapja a média, nem ez az első eset. Nem itt kell siránkozni, a support nem olvassa ezt a topikot.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#187043) sting2 válasza Krissz1983 (#186994) üzenetére


sting2
addikt

Aki ennyit játszott az előző részel, annak kötelező a folytatás.

danielgalaxy

Ugye??...
Azért is ilyen, " csacsi - ragyi" minden, mert viszonylag kisebb helyszíneken zajlik minden.
De, valóban megmaradt annak ami, amiért komoly sikereket ért el anno.
Nem igazán van ilyen költségvetésű, ilyen biztos alapokkal rendelkező, ennyire határozott stílussal, karakterekkel, témaválasztással és kellően fluid harcrendszerrel megáldott vetélytárs a közelben, így, biztos siker.

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#187044) Deck válasza pr0bi (#187040) üzenetére


Deck
titán

A GOW csak jobb lett mint volt :)

PS5

(#187045) pulffy válasza fausto (#187039) üzenetére


pulffy
őstag

Így van, ha azt ki tudják szűrni hogy az név foglalt akkor azt miért nem hogy az a név rasszista vagy obszcén szavat tartalmaz?

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#187046) zodes válasza Carlos Padre (#187042) üzenetére


zodes
aktív tag

Azért kérdeztem itt, mert mégiscsak az egyik legnagyobb fórum itt Magyarországon. Már régóta PH-s vagyok és eddig mindig sokat segítettetek Ti, Mi fórumozók. Nem siránkozok, csak érdeklődtem. Nagyon köszönöm a segjtséget továbbítom a reagálásokat. Kíváncsi leszek mi lesz belőle. :)

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#187047) Carlos Padre válasza zodes (#187046) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem neked írtam a siránkozást, azt teljesen rendben volt. Azért is kerestem meg a linket, mert teljesen nonszensz, hogy kifogásolnak egy nicknevet, de nem teszik lehetővé a megváltoztatását, inkább bannolnak a picsába, miközben azért előfizető vagy, de refundot persze nem kapsz. (a hátterek kedvéért, a Microsoft is kérdés nélkül bannol ugyanezért, és ott sem egy két perces ügy elintézni)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#187048) zodes válasza fausto (#187039) üzenetére


zodes
aktív tag

Senkinek nem az a baja, hogy a Sony átesett a ló másik oldalára és Bannolgatják sokszor indokolatlanul az accountokat. Itt leginkább a hozzáállással és a névváltoztatás lehetőségének nem megadásával van a gond. Hogy erőből kell mindent elsikálni és nem pedig a megoldás felé haladni. Nem is értem egy ilyen cégnek ezt a fajta hozzáállását, amikor belőlünk élnek, gazdagodnak meg, nem gyengén.

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#187049) Deck válasza zodes (#187046) üzenetére


Deck
titán

Majd írd meg a fejleményeket légyszíves. Érdekel mi lesz az ügyből :)

PS5

(#187050) zodes válasza Carlos Padre (#187047) üzenetére


zodes
aktív tag

Köszönöm a linket, el is olvastam......nonszensz. Ezt pl. nem is tudtam. Ezért nem is értem, hogy akkor erre nekik miért nincs valami programjuk, osztályuk, professzoruk....akármi? Honnan kéne nekem tudni, hogy a "kike" mit jelent??? Még jó, hogy a Zodes-re nem találtam semmit :DD

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.