Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ldave


ldave
félisten

+ és - pontokban gazdag új évet mindenkinek :)

A Slime draws near! Command?

(#2) l.skywalker válasza ldave (#1) üzenetére


l.skywalker
félisten

Juhéjj!

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok,

beköszönős több kolléga ajánlására. :)
Újévi fogadalom, hogy megritkítom kicsit a backlogot, jelenleg 66 soros az excel (PlayStation: 44, Xbox: 19, PC: 3) és ezekben csak a vásárolt játékok vannak, Live Gold és PS Plus Monthly címeket bele se vettem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#4) l.skywalker válasza Bad Pritt (#3) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szintén! Kevesebb bundle vásárlás mellett a backlog kurtítása, habár nálam az excel lassan 3ezer soros :F

De idén sorsolni fogok, hogy mi lesz a soron következő cím :DDD

Ja és májusban lejár a Game Pass Ultimate, aminek előfizetője vagyok az indulása óta és most jutottam el oda, hogy nem hosszabbítom meg és nem élek többet előfizetéses szolgáltatásokkal amíg a backlogommal nem törődtem eleget

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#5) ldave válasza Bad Pritt (#3) üzenetére


ldave
félisten

Üdv az anonim játékvásárlók terápiás csoportjában :)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#6) Wlac


Wlac
Ármester

Egy híres bölcsészt idézve: Oh shit, here we go again.

Tavaly sikeresen feladtam a platinák hajkurászását, úgyhogy idén az elmúlt három év (amióta számolom) backlogján szeretnék végigmenni. Összesen 47 olyan játék volt, amit megvettem, de nem játszottam végig vagy nem adtam fel/el. A listát végignézve több olyan van, amit nem fogok tudni eltüntetni, lévén már vagy a platformom nincs meg hozzájuk (Android játékok), vagy csak tudom, hogy nem fogok vele több időt foglalkozni (VR multi játékok, amit nem jöttek be). Remélhetőleg 10, de inkább 5 alatt lesz azoknak a száma, amiket így el kell engednem.

Aztán meglátjuk, hogy mi sül ki belőle.

“The wha-"

(#7) Bad Pritt válasza l.skywalker (#4) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én azért engedékeny voltam magammal szemben, úgy definiáltam a backlogot, hogy olyan játékok, amikért konkrétan pénzt adtam és nem értem legalább a sztori végére. Ha mindent belevennék Epic, GOG, Prime Gaming ingyenesektől előfizetéssel behúzott játékokig akkor valszeg nekem is négyszámjegyű lenne, sőt, ha beleveszem a friss szerzemény Miyoo Mini Plushoz adott tízezer retro játékot akkor meg öt. :D

GPU-t én sem újítottam meg így három év után, egész évben felesleges lenne, PS Plus Extra lejár áprilisban és abból is max Essential lesz.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#8) Bad Pritt válasza Wlac (#6) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Képedhez: pont utolsó vétel volt tavaly év végén a Codename Panzers Phase I-II, mint régi nagy kedvencek. :D Melléjük megvettem a Songs of Conquestet, mint Heroes pótlék, ezek simán mennek a laposon.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#9) tboy93 válasza Bad Pritt (#3) üzenetére


tboy93
nagyúr

Irigyellek a rövid backlogod miatt :DDD

(#10) l.skywalker válasza Bad Pritt (#7) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem rossz ötlet. Voltak nekem is ilyenek amiket elkezdtem de nem fejeztem be de most már teljesen random fogom kiválasztani mivel játszok

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#11) ldave válasza Bad Pritt (#8) üzenetére


ldave
félisten

Songs of Conquest nagyon jó, én is megvettem tavaly, szép lassan fejlődik is, az első két sztorit játszottam végig, azóta talán már több is van.

A Slime draws near! Command?

(#12) l.skywalker válasza ldave (#11) üzenetére


l.skywalker
félisten

A Heroes 3-hoz is jött ki új nem hivatalos kiegészítő: [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#13) Bad Pritt válasza ldave (#11) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen, folyamatosan jönnek az emailek, hogy miket raknak a játékba, plusz a community is tök jó mögötte, vannak remek custom pályák és kampányok.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#14) Bad Pritt válasza l.skywalker (#12) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont most szedtem le. :D Elég masszív csomag ez is, baromi jó az új frakció.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#15) l.skywalker válasza Bad Pritt (#13) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem. Veszem. Meg. :W :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#16) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Új háttér.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#17) l.skywalker válasza Bad Pritt (#16) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#18) ldave


ldave
félisten

Nos, már csak egy hét van hátra januárból, lassan ideje az idei első számvetésnek :)

A Slime draws near! Command?

(#19) l.skywalker válasza ldave (#18) üzenetére


l.skywalker
félisten

:U
nem biztos, hogy akarom

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#20) Guitar14 válasza ldave (#18) üzenetére


Guitar14
senior tag

Nekem eddig szép a január nagyon. :D

Bár hétvégén Xbox Classicon Live multiztam a Toca Race Driver 2-vel és megkívántam az első részt is, vaterán már meg is találtam csak még nem nyomtam rá a vásárlásra. ;]

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#21) tboy93 válasza Guitar14 (#20) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem ez a rész volt a kedvencem. Bitang sok játékóra ment bele, emlékszem hogy összeültünk anno szüleimmel és együtt nyomtuk, egyfajta hot seat couch coop módban :D (Pit stop-nál sofőr váltás)

[ Szerkesztve ]

(#22) ldave


ldave
félisten

Nemrég valahol máshol is téma volt, szerintem a legjobb árkád autós játék a Screamer 2 volt :)

A Slime draws near! Command?

(#23) Guitar14 válasza tboy93 (#21) üzenetére


Guitar14
senior tag

Pont ez a kettő van meg. :D
[kép]
Ps1-el játszottátok? A PS1-essel én nem nyomtam olyan sokat de nagyon jól néz ki a PS1-hez képest. Kicsit furcsa nekem de még nem adtam fel.
Az első résszel anno unokatesómnál játszottunk sokat PC-n és utána mire nekem lett normális PC-m én meg a 3-at kaptam meg.

Szerk.: Jaaaaaa hogy más játék a Toca Touring Car Championship meg a Toca World Touring Cars de a kiadó meg ugyanúgy Codemasters.
'97 Toca Touring Car Championship
'00 Toca World Touring Cars
'02 Toca Race Driver
WTF. Kicsit se megzavaró. :DDD

[ Szerkesztve ]

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#24) tboy93 válasza Guitar14 (#23) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, nekem a fekete borítós Toca World Touring Cars volt meg PS1-re. Akkoriban az agyam eldobtam attol ahogy törtek benne az autók, meg gumi cserére ki kellett allni a pit stopba, vigyázni verseny közben az autóra hogy ne törd össze stb :D

(#25) Guitar14 válasza tboy93 (#24) üzenetére


Guitar14
senior tag

Lehet a Toca World Touring Cars jobban bejönne, ami nekem van nagyon monotonnak érzem.

Colin Mcrae Rally-ban szerettem ezeket amikről írsz. (meg C64en a Pitstopot :D) A második részt most pörgetem PS1-en. Annak agyeldobós volt a grafikája mikor megkaptam megjelenés után nem sokkal. Emlékszem kint villámlott és dörgött, féltem nehogy elmenjen az áram mert nem volt memóriakártyám még. :DDD

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#26) tboy93 válasza Guitar14 (#25) üzenetére


tboy93
nagyúr

Colin Mcrae Rally 1-2 nekem is megvolt :K De a TOCA-t jobban szerettem. Colin Mcrae Rally 1-ben a challange-s (jogsi szerzős?) résszel bohóckodtam sokat.

(#27) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Január

Vétel:

- The Last of Us Part II Remastered (PS5): Bár csak magát az upgrade-et vettem meg, ráadásul összesen talán 1100 pénzbe fájt, de mivel külön verzió ezért szerintem itt a helye.

Végigjátszás:
- Hogwarts Legacy (PS5, platina): Egynek jó volt open world, azért a végére rendesen fel kell szívnom magam, hogy meglegyen minden trófea. A kövi remélem kicsit változatosabb lesz.
- Pumpkin Jack (PS5, platina): Decemberről hátramaradt kis nosztalgia bomba. Remek játék pár órás kampánnyal, sok gyűjtögetnivalóval.
- BioShock Infinite: The Complete Edition (Xbox): nagy kedvencem volt a maga idejében, a remaster sajna elég ergya, a játékmenet kopottas, viszont a sztori még mindig frenetikus. El is felejtettem már, mennyire cinematic volt néhol és mennyire aprólékosan kidolgozták Coloumbia hátterét úgy, hogy passzoljon a történelmi időszakba. Külön érdekesség, amit én nem is tudtam, hogy Rod Fergusson felügyelte a játék fejlesztését.

Mérleg: +2.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#28) Guitar14


Guitar14
senior tag

2024 Január:
Vásárlások -3
Toca Race Driver (Xbox)
Kinect Adventures (Xbox 360)
Resident Evil 4 Remake (Xbox Series X)
Végigjátszások +1
Lego Batman (Xbox 360)

[Havi: -2]
[2024 Összesen: -2]

Csak megszereztem a Race Driver 1-et Classic-ra. Imádom. :D
tboy93 viszont bogarat tett a fülembe és már ki is néztem egy Toca World Touring Cars-t PS1-re. Ha bejön akkor a Toca Touring Car Championship-et meg valószínű eladom.

Vettem 360 Fat-hez kinect adaptert úgyhogy idén nekiállok pár kinect-es címet beszerezni, főképp a 360 Store bezárása miatt digital only címeket kell majd behúznom.
Már írtam listát is, kérdésem az, hogy pár helyen írták már a bezárás előtt is lekerülhet pár játék a Store ból, ez mennyire lehet igaz?

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#29) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

2024 január

Vettem: -7
Cyberpunk 2077: Phantom Liberty (Add-On) (PS5) (digital)
The Walking Dead: Saints & Sinners Tourist Edition (Game) (PS5 PSVR2) (digital)
Journey to Foundation (Game) (PS5 PSVR2) (digital)
Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy (Switch) (digital)
Another Code (Switch)
Prince of Persia: The Lost Crown (Switch)
The Last of Us II Remastered Upgrade (PS5) (digital)

Befejeztem és eladtam: --

Befejeztem:--

Eladtam:--

Összesen a hónapban: -7
---------------------------
Éves összes: -7

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#30) tboy93 válasza Guitar14 (#28) üzenetére


tboy93
nagyúr

Toca-ra irigykedni fogok, könnyes szemmel gondolok rá vissza :))

(#31) tboy93


tboy93
nagyúr

2024 január

Ebben a hónapban kizárólag a Zelda TOTK pörgött és még pörög is, ~100 óra körül járok. Pártíz óra side content van még benne ami érdekel, aztán lassan haladok a fő szállal is :) Nagyon elkapott az az igazság. Sokkal jobban tetszik mint a BOTW. Látszik is, minden időmet bele ölöm :D Költeni sincs kedvem másra ;]

Vásárlás: -

Végigjátszás: -

Eladás: -

Összesen a hónapban: 0
2024 összesen: 0

[ Szerkesztve ]

(#32) l.skywalker


l.skywalker
félisten

2024. Január
Vásárlás: -5
- The Red Lantern (Steam)
- Batman: Arkham Origins (Steam)
- FlatOut 1 (GOG)
- FlatOut 2 (GOG)
- FlatOut 3 (GOG)

Végigjátszások: -

Összesen: -5

A tavalyi pozitív évből azt szeretném áthozni idénre, hogy nem csak az impulzusvásárlásokat csökkentem le, hanem a különböző bundle-öket is csak akkor, ha valami erősen whistlist-es játékom van. Az egyik ilyen játék okán máris büszke lehetek magamra, mert a The Red Lantern játék éppenséggel a januári Choice-ban is benne van ill. mióta játszottam a The First Tree-vel, azóta az ilyen hangulatú (rókás) játékok a kívánságlistámra is felkerültek (a harmadik ilyen a Spirit of the North). De nem akartam kifizetni érte a teljes Choice árát, sőt még kuponnal is soknak tartottam volna, ezért megszereztem 0,5€-ért bontásból. Win-Win. Mondhatni, hogy mínusz egy pont a listámon, de ugyanakkor nem vettem meg feleslegesen és drágábban másik 8 játékot. Szintén whislisten volt fent régről a Batman: Arkham Origins, ami tudom, hogy nem a széria legerősebb címe, de már csak ez hiányzott a digitális polcról és ezzel megvan az Arkham széria összes PC-s kiadása, kivéve a VR-t és a most megjelent Suicide Squad-ot, habár abban nem vagyok biztos, hogy ezt is ide kellene sorolni. A FlatOut három részét a GOG kínálta jó áron és habár ezzel nem játszottam megjelenéskor, de az első részéről nagyon sokat beszéltek az akkori ismerőseim, úgy voltam vele, hogy 1-1 € körüli árat megért az első három rész.

Amit az idei évre tervezek:
Sok elkezdett és be nem fejezett játékom van, sok-sok különböző platformon, ezekkel szeretnék játszani. Ilyenek a GTA IV Xbox-on amit szerintem a legkisebb gyermekem megszületésekor kezdtem el, aki idén lesz 8 éves, valamint szériák, amikkel úgy vagyok, hogy érdemes lenne egyszer végigjátszani őket (ha már megvettem), mint pl. a Halo utolsó részének sztorija (ez speicel Game Pass), a Far Cry vagy a GTA. De a Gears of War sorozatnak is csak az első részével játszottam és tetszett, lenne kedvem folytatni. A be nem fejezett játékok listája a teljesség igénye nélkül:
- The Witcher (GOG.com)
- Cyberpunk 2077 (GOG.com)
- Horizon Zero Dawn (Steam)
- GTA IV(Xbox)
- Spyro Reignited Trilogy (Xbox)
- Red Dead Redemption 2 (Rockstar PC)

És ami idén jelenik meg és mindenképp megveszem day1 és játszani fogok vele:
- Destiny 2: The Final Shape DLC (ezt már tavaly megvettem)
- Dune: Awakening

És ha ezekkel haladok jól, akkor olyan sorozatok következő címeit venném elő, mint:
- Halo Infinite
- Assassin's Creed 2
- Tomb Raider-ek (habár itt valszeg minden résszel újra játszanék egyszer)
- Middle-Earth: Shadow of War (az elsőt végigjátszottam Xbox-on)
- Fallout az első résszel kezdve
- Dishonored szintén az elejétől
- Mount & Blade: Bannerlords (az első rész hatalmas kedvencem)
- Far Cry 2
- Deus Ex: Mankind Divided (ill. az első 2 rész talán)
- Batman: Arkham Asylum (az Arkham City-vel már játszottam)
- Darksiders 2
- A Plague Tale: Requiem (Game Pass-om van még májusig, ha addig belefér)
- Red Dead Redemption első része, ha végzek a másodikkal
- Gears of War 2
- Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint

Feltételezhető, hogy ezeknek a töredékét sem fogom abszolválni, amivel persze nincs baj, de jó így egyben leírva látni. Közbe szólhat, ha jó akciót kapnak olyan címek a listámról, mint pl. a Hogwarts Legacy vagy az AC: Mirage :D
És van még két cím, amiknek a folytatását várom és most már várható, hogy valamikor megjelenjenek, az egyik a Kingdom Come: Deliverance, a másik pedig a Ghost of a Tale.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#33) RangerFox


RangerFox
veterán

2024. január

Vettem:
- Persona 3 Reload (tesztelésre kaptam)
- The Last of Us 2 Remastered upgrade

Végigjátszottam:
- God of War Ragnarök: Valhalla DLC
- Dredge
- Little Nightmares
- Mass Effect 2 Remastered

A hónap elején nem volt sok dolgom, így sok időt játszottam. Egész kellemesen indult az év, nagyon jól sikerült DLC lett a Valhalla, jó volt visszacsöppenni abba a világba. A Dredge is nagyon elkapott az elején, viszont a játékmechanika kicsit kifújt a felénél, így nyögvenyelősen ért véget. A Little Nightmares anno nem tetszett, most újrajátszottam, és most is idegesítő meg faék egyszerű volt, de egynek elment.

Így az évre játékosfogadalmakat is tettem, az egyik ilyen volt, hogy végre bepótolom a ME trilógiát. :D Sajnos az egyben nem jutottam el sokáig, nem öregedett túl jól a gameplay meg a grafika ahhoz, hogy végigjátszam, így egy gyors recap után ugrottam is a második részre, amit viszont egyszerűen alig bírtam letenni, nagyon jó volt. A harmadik rész előtt tartok egy kis pihit, így a Personával játszottam sokat, illetve barátnőmmel közösen játszunk a Hogwarts Legacy-vel, aminek kb. a felénél tartunk.

Az idei megjelenések közül nem sok minden érdekel, ha megjelenik a Switch utódja, akkor arra lehet hogy ráugrok majd, illetve a FF7-et is beszerzem majd valamikor. 2024-ben főleg a tavalyi megjelenések közül fogok pótolni dolgokat, mint a Zelda, Mario, BG3, CP2077, Jedi Survivors, AW2, Lies of P.

(#34) Wlac


Wlac
Ármester

2024 január

Vettem:
- Hogwart’s Legacy (PS5)

Végigjátszottam:
- The Last of Us Part 1 (PS5)
- Hogwart’s Legacy (PS5)

Mivel a The Last of Us miatt vagyok PS-es, ezért valamilyen szinten kötelező volt, hogy a Part 1-et is végigjátsszam. Mivel kb. ez volt a nyolcadik végigjátszásom, ezért túl sok meglepetést nem tartogatott, de ezúttal is imádtam minden percét.

A hónap sztárja viszont a Hogwart's Legacy volt. Régóta szerettem volna beszerezni, de lemezes példány nem nagyon keringett belőle a piacon, ezért a januári akcióban vettem meg, főleg a feleségem unszolása miatt. Mindketten végigjátszottuk, mindketten látjuk a hibáit, de ugyanúgy szerettük. Örülök annak is, hogy sikeres volt a játék, remélhetőleg a folytatásra kikalapálják a nekünk nem tetszető dolgokat - bár főleg játékdizájnnal kapcsolatos észrevételeink voltak, azokhoz lehet, hogy kevésbé nyúlnak.

Jelenleg a A Plague Tale: Requiemmel játszok, valamint Switchen a Breath of the Wild megy. Mindkettő nagyon tetszik, és feltehetőleg februárban a Zeldát is befejezem.

“The wha-"

(#35) tboy93 válasza Wlac (#34) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindenképp jó hogy tolod a Botw-ot, szerintem az is nagy élmény, de utána a TOTK az még sokkal jobb lesz :K

(#36) Wlac válasza tboy93 (#35) üzenetére


Wlac
Ármester

Tervben van az is, csak a nagy kérdés, hogy még a sima Switchen toljam-e, vagy a folytatáson, ha rögtön lenne egy visszafelé kompatibilitás. Meglátjuk, hogy azt mikor hozzák ki, tényleg futna-e ez a verzió rajta, egyáltalán érdekel-e a gép, satöbbi.

“The wha-"

(#37) tboy93 válasza Wlac (#36) üzenetére


tboy93
nagyúr

Amúgy sem árt egy kis szünet szerintem a 2 rész között, hogy ne égjen ki benne az ember.

(#38) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Kezdem én, mivel már szerintem semmit nem fogok végigvinni csütörtökig. Sok multi pörgött a hónapban, Halo Infinite heti küldetései a sorozathoz kapcsolódó sisakokat adtak, szóval azokat mindenképp ki akartam szedni, de emellett is végigpörgött egy s más, mondhatni nácis és háborús hónapot tartottam. :D

Február

Vétel nem volt, csak Game Pass Ultimate 13 hó egy tízesért.

Végigjátszás:
- Indiana Jones and the Emperor's Tomb (Xbox): Inkább ne is kérdezzétek...
- Battlefield 1 (PS5, platina): Az alapjáték multis trófeái mind megvoltak, de most kedvet kaptam a kampányokhoz, nem váltják meg a világot, de kellően változatosak a küldetések, jók a kihívások és elképesztően cinematic a nagy része. Érdekes volt látni olyan arcokat a szerepekben, akiket innen-onnan ismerhet az ember, pl. Ed Speelers (Eragon, Downtown Abbey, Star Trek Picard 3. évad) és Jack Lowden (Dunkirk, Fighting with my Family, Slow Horses) rögtön beugrott nekem.
A multi továbbra is verhetetlenül látványos és gyönyörű a játék, ha valaki azt mondaná tegnap jelent meg simán elhiszem. 10/10 élmény minden pillanata, szerény véleményem szerint a valaha készült egyik legjobb FPS. A zenéjét külön ki kell emelnem, a menüben és a kampányok alatt is rendesen libabőrös volt, amit összehozott Johan Söderqvist és Patrik Andrén (kedvenc).
- Battlefield V (PS5): Kicsit csalódást keltőek a trófeái, van egy plusz nehézség, viszont nem kötelezőek a challenge-ek, szóval könnyebb végigvinni. Amúgy követi a BF1 sémáját, a háború több szeletét mutatja be rövid küldetések során. Kellően látványos és érdekes, egyszer érdemes végigpörgetni.
PS-en hihetetlen mennyiségű ember játszik még vele amúgy, csúcsidőben 20-30 64 fős EU szerver van, Xboxon kb. a fele, haverral ott játszunk, elég epic dolgokat hozunk össze néha. :D Múltkor egy Sturmtigert kergettünk vagy 20 percen át néhány random formával, a végén rendkívüli elégtétel volt, mikor berobbant a lőszerkészlete. Jelen állapotában nem sokkal marad el a BF1-től, az mindenképpen egy nagy előnye, hogy a harckocsik nem godlike erősek és hatékonyan lehet együttműködni.
- Wolfenstein: The Old Blood (PS5): Régi elmaradásom. Szeretem a New Ordert és New Colossust, de a köztes rész mindig kimaradt, pedig vagy hét éve megvan már. Közepes szinten mindent összegyűjtögetve egészen kellemes élmény volt, erősen építkezett a RtCW részre, remekül idézte meg azt. Nagyjából 10 órás etap, sok lövöldözés, meglepően sok stealth szekció és remek balansz. Platinára lehet visszatérek, bár a challenge mapokhoz sok kedvem most nincs.

Mérleg: +4.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#39) l.skywalker válasza l.skywalker (#32) üzenetére


l.skywalker
félisten

2024. Február

Vásárlás: -5
• Disney: Hercules (Steam)
• There is No Light (Steam)
• Snowtopia (Steam)
• Mario vs. Donkey Kong (Nintendo Switch)
• Stardew Valley (Nintendo Switch)

Végigjátszások: 3
• Red Dead Redemption 2
• Bónusz: 2

Havi összes: -2
Előző havi állás: -5
Összesen: -7

Végre befejeztem az RDR2-t. ~100 óra után jutottam el a sztori végére, a mellékdolgokba csak úgy ímmel-ámmal kóstoltam bele. Alapvetően én nagyon vártam, hogy játszak ezzel a játékkal, nagyon tetszik a világa és minden. A játék kezdetekor az irányítás nem nagyon állt kézre, de egy idő után meg tudtam szokni, még ha a vége felé is voltak érthetetlen mozdulatok vagy dolgok benne. A történet eleinte magával ragadott, de idővel kezdtem a karaktereket is megunni. Nekem túl sok volt benne az érzelmi döntés, eleinte élvezni nakartam az outlaw életet, de a játék idővel mindig olyan helyzetekbe sodort, hogy inkább jófiú legyek és a végén már erre törekedtem, amivel még nehezebbé tettem a dolgom. A történet - spoiler nélkül - kimenetele sem tetszett és a végére már a gunfight sem okozott túl nagy kihívást. A korbács pedig járna azokért a végeláthatatlan egymás mellett lovagolós monológokért, amikor irányítani kellett azért a karaktert, de elszakadni mást csinálni nem lehetett és csakazértsem rövidítették le az utat egy cinematic-val. Összességében nem tetszett, pedig rajongója vagyok a western-nek.

Megvettem a Disney: Hercules-t mert olcsón volt és még nem volt meg, nosztalgiának jó lesz ill. rászoktam, hogy bontásban bundli szökevényeket vadászok, amik tetszenek. Megvettem a There is no Light-ot és a Snowtopia-t az e havi chocie-ból, az utóbbit fel is raktam és szépen elkezdetm felépíteni a kis saját síparadicsomomat. A western mellett a téli sportok szerelmese is vagyok, nagyon élvezem a dolgot.

A hónap nagy eseménye volt kis kocka életemben, hogy egy Switch tulajdonosa lettem (OLED pontosan) és mellé megkaptam rögtön a most megjelent Mario vs. Donkey Kong-ot, amit el is kezdtem esténként egy világot végigviszek. Az élmény nagyon friss de látom már, hogy az "ágyban fekvős" világ kinyílt számomra, így a whislistem kisebb címeit már átpakoltam a Nintendo whislist-re. Tervben vannak az ismertebb platform címek beszerzése és végigjátszása, Mario-k, Zeldák stb. De mindent lépésről lépésre, ha az egyikkel végeztem, jöhet a következő vásárlás alapon. Na a nagy lóf@szt. Ezt már fel is rúgtam mert akciós volt a Stardew Valley, szóval Mario vs. King Kong után az lesz terítéken.

PC-n sokat játszottam még a Snowrunner játékkal, de nem igazán mondhatom, hogy az egy gyors sztori játék. 100+ óra után az első két nagyobb terület küldetéseit csináltam meg, élvezetem mert másfajta játékélmény, de azért nem az a játék amit mindig elővesz az ember. Ha nem esik ki a Game Pass-ból akkor sokáig ott lesz a gépen, ha épp vezetni támad kedvem.

A Destiny 2 nálam "A Játék", ahol most még 99 napig (június 4-ig) egy uborkaszezon zajlik, a következő nagyobb DLC (The Final Shape) eredetileg ma debütált volna, de eltolták addig és ennek a döntésnek megfelelően félig-meddig fogják tudni kitölteni a hirtelen meghoszabbodott szezon hátralevő részét. Egy-két tevékenységtől eltekintve leginkább a heti egyszeri belépés lesz részemről válhatóan a maximum amit a játékkal fogok törődni, így sok-sok időm jut másra.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#40) ldave válasza l.skywalker (#39) üzenetére


ldave
félisten

Hé, abban a heti egy nap Destiny-ben menünk kell legalább 2 aktuális dungeont, amíg ki nem esik nekem az exotic, majd pedig a farmolható heti dungeon endbosst kell addig kalapálni, amíg ő is kidobja az exoticot ;]

A Slime draws near! Command?

(#41) l.skywalker válasza ldave (#40) üzenetére


l.skywalker
félisten

Egyértelmű, ezt a célt szolgálja az írásomban a:
"Egy-két tevékenységtől eltekintve" rész :D

Te vagy az egy-két tevékenység

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#42) ldave


ldave
félisten

Január - február:

Játékok terén nekem viszonylag nyugisan indult az év, az év első napjaiban befejeztem a még tavaly elkezdetett A Highland Songot. Nagyon tetszett, még több lehetséges út maradt hátra, szóval egyszer majd még biztos előveszem. Januárban jött a nagy 2.0-as frissítés a Honkai Star Railhez, utána főleg ezzel játszottam. Az év eleji akcióban megvettem az Octopath Traveler 2-t és a Jusant, előbbi egyelőre a polcra került, a másodikat viszont februárban végigjátszottam. Ez egy rövid, kb 6 órás játék, melyben egy hegyet kell megmászni. Eléggé egyedi a játékmenet, a látvány pedig nekem a Rime-ot idézte.

Most február végén jön a Final Fantasy VII Rebirth, erre felkészülve már tavaly elkezdtem a Remaket hard mode-ban végigjátszani és így a megjelenés előtt pár nappal be is fejezem. Ami még meglepetés volt nekem, az a Pentiment Switches megjelenése, nagy pacsi az MS-nek, hogy kiadták ezt nem Xbox platformokra is. Ebbe eddig 3-4 órám ment.
Tavaly kicsit háttérbe került, de most újra elővettem és élvezem az új lapokat a Magicben, február elején jött a Murders at Karlov Manor kiegészítő, csináltam egy viszonylag okés vámpír paklit, azzal próbálok előre haladni a ranglétrán.

Ja, meg a Destiny 2 is pörög néha, ahogy van kedv és értelmes tartalom :)

Március főleg az FF7 Rebirthről fog szólni, aztán majd jön a Dragon's Dogma 2 is, szóval tavasszal sem fogok unatkozni, ha játékokról van szó.

A Slime draws near! Command?

(#43) ldave válasza l.skywalker (#41) üzenetére


ldave
félisten

Ma este 8-kor gyülekező ;]

A Slime draws near! Command?

(#44) l.skywalker válasza ldave (#43) üzenetére


l.skywalker
félisten

Mennyi Bright Dust-ot kapok? :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#45) Wlac válasza Wlac (#34) üzenetére


Wlac
Ármester

2024 február

Vettem:
- Lara Croft and the Temple of Osiris (PS4)
- Super Smash Bros Ultimate (Switch)
- Helldivers II (PS5)
- Watch Dogs 2 Gold (PS4)

Végigjátszottam:
- A Plague Tale: Requiem (PS5)
- The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Switch)
- Dysmantle (iOS) Demon’s Souls (PS5)
- Mars: War Logs (PS3)

Szerintem ez az első hónap cirka 4 éve, amióta részt veszek a New Game Blitzben, hogy azt csináltam, amit az előző bejegyzésben írtam. :D Végigjátszottam az A Plague Tale: Requiemet, ami teljesen lehengerelt. Nem csak a folytatásokban megszokott, patika mérlegen kimért újításokat hozta, hanem végig olyan érzésem volt, mintha kihagytam volna egy részt, és már a harmadik játékkal játszanék a szériából. Az utolsó órákig képes volt megújulni a mechanikák terén, és a sztori is végig nagyon erős volt. Kicsit elkapott a The Last of Us 2 érzés, amikor azt hittem, hogy már a végén járok, erre még jó pár óra tartalmat kaptam utána. Nálam bekerült az all time kedvencek közé.

Végigjátszottam a Breath of the Wildot is a Switchen, de az az igazság, hogy még mindig nem hagytam abba. A sztori lement, de még így is ezt veszem elő, mert mindig látok egy újabb dolgot a távolban, amit még meg akarok nézni. Szóval végigjátszottnak tekintem, és valószínűleg márciusban már nem fogom annyit nyomni, de még párszor biztosan elém fog kerülni.

Lement telefonon a Dysmantle, amit még tavaly januárban kezdtem el, és később majdnem be is fejeztem, csak a Switch miatt elveszítette a fókuszt a mobil gaming nálam, valamint PS3-on befejeztem a 2016-ban elkezdett Mars: War Logs-ot. Ez utóbbit szerettem, csak pont a PS4-re váltás miatt szüneteltettem egy kicsit. Nem kiemelkedő játék, és szerintem a legeleje a legerősebb része (legalábbis számomra, mert imádom a börtönből szabadulós tematikát), de határozottan jó élmény volt végig, eltekintve a difficulty spike-októl.

Megvettem kooperatív játék gyanánt a Lara Croft and the Temple of Osiris-t és a Super Smash Bros Ultimate-et. Az előbbi még várat magára, de ez utóbbival egész sokat nyomtuk. A Helldivers II kapcsán felültem én is a hype vonatra és megvettem nem sokkal a megjelenés után. Tetszik a játék, de mivel nincs fix csapatom hozzá, randomokkal nyomni pedig nagyon kétesélyes, ezért még nem tudott annyira behúzni. Viszont tény, hogy nagyon hangulatos. Ma reggel pedig megvettem a Watch Dogs 2-t, amire úgy emlékeztem, hogy benne van a PS Extra könyvtárban, de amikor pár hete le akartam tölteni, pofán csapott a valóság. Mától akciós, úgyhogy jó lesz egy kicsit open worldozni, az első részét nagyon szerettem.

Ja, és vettem egy olcsó Amazonos HDMI recordert, hogy tudjam rögzíteni a Switches játékokat is. Sokat agyaltam az elgato megoldásán is, de úgy voltam vele, hogy az hiába garantáltan király, ha 175 euróba kerül, ellenben a noname 25-be, úgyhogy tettem vele egy próbát. Nagyon bejött, ugyan csak 30 FPS-sel rögzíti a tartalmat, de a képe szép, és a Mario Kart alatt úgyis feleségem szentségelése kapja a főszerepet, nem a magasabb FPS. ;]

“The wha-"

(#46) koncsik válasza koncsik (#29) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

2024 február

Vettem:
Resident Evil 4 (PS5)
Spec Ops: The Line (Xbox 360)
Mario vs. Donkey Kong (Switch)
Golf Club Nostalgia (Switch) (digital)
Aspire: Ina’s Tale (Switch) (digital)
Gibbous - A Cthulhu Adventure (Switch) (digital)
The Dark Eye: Chains of Satinav (Switch) (digital)
The Dark Eye: Memoria (Switch) (digital)
Crisis Core – Final Fantasy VII – Reunion (PS5)
Final Fantasy VII – Rebirth (Deluxe Edition) (PS5)

Befejeztem és eladtam: --

Befejeztem:--

Eladtam:--

Összesen a hónapban: -10
---------------------------
Éves összes: -17

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#47) tboy93 válasza tboy93 (#31) üzenetére


tboy93
nagyúr

2024 február

A hónap fénypontja mindenképp a Zelda volt, sikerült befejeznem kb 120 óra után. Elég sok minden megcsináltam benne, az összes shrine stb. Rendesen rácsavarodtam, nagyon chilles játék, nagyon jó a zene, a gameplay loop... Mestermű :) Aztán Switchen előkerült a Metroid Prime Remastered, amibe nyomtam is pár órát. Az elején tetszett nagyon, aztán beleuntam és nem akaródzik elővenni, szóval most pihen. Helyette elővettem a korábban lerakott Dirt 5-öt, ami úgy tavaly nyár óta figyel a PS5-ömön és várja hogy foglalkozzak vele. Jelentem most sikerült, megfelelő hangulatban voltam hozzá, esténként elővettem pár órácskára és végig is játszottam, sőt még platina is lett. A Dirt 5 után nagyon nem volt kedvem semmi komolyba kezdeni, így elővettem néhány multi ps plusos címet, a Foamstars-t, a Chivalry-t meg a DB Breakers-t. Ezek közül egyedül a Chivalry értékelhető valamire, azt egészen élveztem, de a másik kettőnek a létezése is fájdalommal tölt el. Közben heti 1 etapban elkezdtem nyomni öcsémmel a Resident Evil Revelations 2-t, még egy episode van hátra, márciusban kivégezzük. Utána jöhet a sokak által gyűlölt 6. rész. Az online coop partneremmel is össze sikerült ülni kb 2x a hónap alatt, vele az Aliens Fireteam istenátkát nyomjuk, több kevesebb sikerrel. (Szar a net kapcsolata, folyton ledobja). Emellett pár napja nekiestem a Far Cry 6-nak is, 5-6 órám már benne van, egyelőre tetszik. Vásárlások tekintetében akcióban vettem 3 Switch játékot, hogy a gyerekekkel újra megpróbálkozzunk játszani. A Cars 3 aratta eddig a legnagyobb sikert, terv szerint ha rendesen viselkednek hetente 1x 1-2 órát játszok velük hétvégén.

Vásárlás
- Cars 3: Driven to Win
- LEGO Brawls
- Marooners

Végigjátszás
- The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
- DIRT 5 (PS5)
- Chivalry 2
- Dragon Ball: The Breakers
- Foamstars

Eladás: -

Összesen a hónapban: +2
2024 összesen: +2

[ Szerkesztve ]

(#48) RangerFox válasza RangerFox (#33) üzenetére


RangerFox
veterán

Februárban nem vettem, és nem is játszottam végig egy játékot sem. A Persona 3 Reload elvitte minden időmet, jelenleg úgy a 80%-nál tartok. Ha végzek vele, akkor valószínűleg folytatom a Mass Effect kalandjaimat a harmadik résszel.

(#49) Guitar14 válasza Guitar14 (#28) üzenetére


Guitar14
senior tag

2024 Február:
Vásárlások -3
Kinect Sports (Xbox 360)
Rise of Nightmares (Xbox 360)
Forza Motorsport 5 (Xbox One)
Végigjátszások 0
-

[Havi: -3]
[2024 Összesen: -5]

Februárban több játékot kezdtem el meg nagyon ráfüggtünk régi csapattársakkal a PUBG-ra :DDD így nem volt semmilyen game-re idő befejezni. Viszont kaptam ajándékba a Kinect Sports-ot és a Rise Of Nightmares játékot kontrollerszerelésért (egy ládával kaptam javításra kontrollereket). Ez a Rise of Nightmares nagyon meglepett kinect-en. Egy FPS Resident Evil kb. full kinect irányítással. (még sétálás is úgy van, hogy előrelépek előre megy hátra akkor hátra és a vállammal fordulok, egész jól eltaláltak mindent).
Sajnos a sztori, a szinkron viszont eléggé erőltetett de az irányítás miatt eléggé élvezem.

tboy93:
Fireteam Elite-tel én is nyomtam régen még a Gamepass-ba benne volt. Egy ideig élvezhető de a hentelde monotonitása eléggé kiégeti az embert. Majdnem írta, hogy jönnék én is ha nekiálltok csak láttamm már nincs benne a GP-ben.

Lego Brawls-ról meg majd kérnék pár szót megéri-e. Nem vagyok egy Brawls játékot, de a Lego setting fog meg benne. :)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#50) tboy93 válasza Guitar14 (#49) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja tényleg, van crossplay az Alien-ben, múltkor is bejött a csapatba egy PC-s random arc.

LEGO-val még csak egy kört nyomtunk, de majd mondok véleményt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.