Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281798) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

MLB The Show 24 Digital Deluxe Edition (PS4, PS5)

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#188001) Bishi válasza .LnB (#187977) üzenetére


Bishi
tag

Ebből a Battletechet ismerem, nagyon jó játék. Nyilván nem mindenki ismeri az univerzumát.
A Mechwarrior 5 is ugyanaz a témakör. Sajnálom, hogy konzolokra ilyenek nem jönnek. Képzeld el ezt a 2 játékot - utóbbit csak remélem, hogy jó lesz -, mint mondjuk egy PS4 exclusive. Tudnak ezek ütősek lenni, aki szereti az ilyeneket. Erősen hiánypótló. Ilyenek miatt van gamer pcm is. Egyébként nem kell mindig a csúcs grafikára menni pcn sem. Simán szebb sokszor már a médium is mint egy XO-n vagy PS4en. És ezt úgy mondom, hogy van mindkettő. Battletechet pl. 10éves géppel kezdtem el játszani, meg 5 éves vgaval. Division sem volt csúnyább vele.
Battletech játék közben fejlesztettem Ryzenre, meg rx 580ra.
Szerintem sem kell konzolnak csúcs hardvernek lennie igaz pcn is csak megy a hype ez ügyben szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#188002) Djuree


Djuree
félisten

na gép szétkapva, kitisztítva, újrapasztázva, összeraktam és nem maradt ki csavar se, szal királyság, remélem halkabb lesz kissé. állítva fogom használni szellőző helyen mostantól.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#188003) penge111 válasza nemorino (#187987) üzenetére


penge111
addikt

Nézd azaz igazság, nekem mint rpg, jrpg rajongónak kb huszadrangú dolog a grafika... Nézegettem képeket a Pillars Of Eternity 1-2 ről számomra is teljesen rendben vannak grafikalag is, a Divinity Original Sins egy is gyönyörű volt, a második rész ott csücsül megjelenése óta a polcomon, kb az utolsó rpg lesz amit kipörgetek majd, mivel olvasatom szerint ugyan crpg, de a Witcher 3-al emlegetik egy lapon.

@Idave: igen ők csak kiadták, de akkor is ilyenhez adni a nevüket ...

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#188004) Carlos Padre válasza erahurka (#188000) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem érted az egészet, ez nem pénz, hanem szervezés kérdése főleg. Próbáld csak ki, hogy mennyire más ha mindenbe belekapsz és elúszol, és összecsapod a munkád, vagy hogy szép sorban megcsinálod rendesen. Példaként az építőiparra is nagyon jellemző ez.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#188005) Xaels


Xaels
félisten

Lehet itt várni 60/120 fps-t meg 8k-t persze a textúra részletességgel meg poligonszámmal se legyen gond, de azért legyünk realisták. Mutogathatják itt a multiplatform címeknél, hogy egy olyan VGA aminek az árából az összes konzolplatformból meg tudod venni a legújabb revíziót mire képes, és akkor még a többi hardverelemet nem is néztük, de ha a következő generációban olyan hardvert tolnak el ami ezt az árszintet hozza akkor vagy a szoftvereken kell majd behozzák a kiesést ami mondanom sem kell miért lenne rossz, vagy a konzol kerülne sokkal többe ami miért. A PC gaming meg kapna egy mégnagyobb pofont mert elfelejtenének optimalizálni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#188006) gyuromoj válasza Djuree (#188002) üzenetére


gyuromoj
veterán

Videó alapján csináltad?
Ha igen akkor linket tudnál adni?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#188007) Bishi válasza penge111 (#188003) üzenetére


Bishi
tag

Divinity nagyon jó játék 1 megvan. Igaz félbe hagytam, de tervezem folytatni. Nagyon jó a csata rendszere. Ahogy hatnak egymásra az elemek, a varázslatok, stb.

(#188008) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Vett még innen valaki rajtam kívül Aurora kiadást a Metro Exodus-ból? Ugye van két redeem kód a dobozban, de nekem mind a kettőre a dinamikus témát írja, fémdoboz átlátszó borítóján pedig ott van, hogy "Expansion Pass". Most vagy véletlenül két téma kódot küldtek 1 téma és 1 pass helyett vagy a plusz témát az előrendelés miatt kaptam, a pass-t pedig érzékeli digitálisan.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#188009) penge111 válasza Bishi (#188007) üzenetére


penge111
addikt

Bizony-bizony, le se tudtam tenni azt a játékot, a második része nem azért van régóta a polcomon, mert nem tetszik, hanem tudom, hogy olyan magasra teszi a lécet, mint anno a Witcher 3. Inkább előtte végigjátszom a "gyengébb" címeket, és azt a kis csemegét hagyom utoljára :C Jrpg fronton így vagyok a DQ XI-el azt is utoljára fogom végigvinni, előtte még maradt a Ni No Kuni 2 (bár ezt befejezem lassan),FF XV, YS VIII, Disgaea 5

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#188010) Djuree válasza gyuromoj (#188006) üzenetére


Djuree
félisten

[link]
ez alapján teljesen jól meg lehet csinálni lépésről lépésre, a fekete borítóval szenvedtem a legtöbbet, nagyon fogják a pöckök a még szűz gépet, gondolom másodjára már könnyebben szétjönne.
érdemes hallgatni a fickót, amit mond megkönnyíti néhány helyen a dolgot...anno némán néztem a sima ps4 szétszedését, le is törtem azt a bizonyos csatit amit a körmöddel fel kell pattintani mert biztonsági rögzítése van. az is működött utána de valszeg csak a szentlélek tartotta az alaplapon a csatit. :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#188011) Madwe válasza markknight (#187993) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem való battle royale-ra? miben jobb egy tps? battle royale a túlélésről, lootról és célzásról, taktikáról szól, ez mind fps mind tpsben ugyanolyan :D?

(#188012) Xaels válasza Madwe (#188011) üzenetére


Xaels
félisten

Őszintén, nekem eddig egy BR játék sem hozta azt a feelinget amit elvárnék a címadó mű után.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#188013) Djuree


Djuree
félisten

rádugtam a tápot a gépre, nincs semmi más rádugva de nem kapcsol be csak 3 gyorsat pittyeg. kijelző nélkül nem megy vagy elbasztam? :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#188014) Droughert válasza Djuree (#188013) üzenetére


Droughert
tag

Szalagkábeleket visszadugtad mindet a megfelelő helyre?

(#188015) Djuree válasza Droughert (#188014) üzenetére


Djuree
félisten

persze az megvan. na majd otthon összedugom, remélem menni fog. :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#188016) Zoleee83 válasza BoneDragon (#187967) üzenetére


Zoleee83
addikt

De azért reagálnék rá.
Amíg olyan minőségű/kinézetű játékokat képesek kifacsarni a Slimből is mint a HZD, Detroit, Spiderman, RDR2, Odyssey addig nem a hardware a szűk kersztmetszet hanem sok fejlesztőnél a graf. motor/optimalizáció...
Nem feltétlenül akarok 2-3 évente 100-150k-t kidobni az ablakon csak azért hogy gyorsabban töltsön, vagy 3 árnyékkal több legyen amit a játék hevében észre sem vennék hogy na pont emiatt kellett az új hardware.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#188017) Bishi


Bishi
tag

Disagea-t tolom pcn. Tegnap akartam konzolos feelinget. Azaz pct tvre tenni és kontrollerrel kanapéról játszani. Sajnos BT-n nem tudtam win10-hez csatlakozni a Dualshock 4-el. Azaz az app látta, működött, de a Disgaea nem látta. Nem tudjátok mi lehet a baj?

(#188009) penge111 Ezeket én is kinéztem magamnak. Igyekszem majd végigtolni őket. Úgy látom érdemes lesz a neked tetsző játékokra odafigyelnem. :)

[ Szerkesztve ]

(#188018) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne, hogy van egy PS4 amit most takarítottam ki harmadszorra, ugyanúgy csináltam mint előtte, viszont most nem akar bekapcsolni. Mit ronthattam el? A másik dolog meg ez a számítógépen való deaktiválás, mivel egy PS PRO-n is rajta van az az accunt, ami a bedöglött PS4-en is. Valaki eltudná mondani ennek a menetét, hátha megtudom menteni az accuntot, hogy ha veszek új gépet.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#188020) ldave válasza lancia75 (#188019) üzenetére


ldave
félisten
LOGOUT blog

Nem lehetséges kisebb verziószámra visszamenni.

A Slime draws near! Command?

(#188021) Bishi válasza Djuree (#188010) üzenetére


Bishi
tag

Gyárilag így össze van gányolva hűtőpasztával a proci, ahogy a videón van, vagy ezt már előtte pasztázta valaki vajon?

(#188022) lancia75 válasza ldave (#188020) üzenetére


lancia75
csendes tag

Köszi.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#188023) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Köszi Sony!
Végre megjött a GOW platináért járó "GOW platina avatar" :))

(#188024) lancia75 válasza ldave (#188020) üzenetére


lancia75
csendes tag

Esetleg HDD cserével megoldható? Mert van itthon egy új! :-)

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#188025) kriszpontaz válasza Djuree (#188015) üzenetére


kriszpontaz
veterán

BD meghajtó is rendesen vissza lett kötve? Valószínű annak a szalagkábele nincs a helyén vagy nem lett rögzítve. A többi szalagkábel leszorítók a helyükön?

(#188019) lancia75: látom még mindig vadásszák a mókolható gépeket. Nem hiába kell neki régebbi firmware. HDD cserével sem fog menni. Nemrég cseréltem a HDD-t és a legutolsó firmware-t kérte a gép.

[ Szerkesztve ]

(#188026) Djuree válasza Bishi (#188021) üzenetére


Djuree
félisten

igen kb. hasonló volt, csak mellette több anyag volt mint a chip-en, ami még nem is olyan nagy gond, de a chip-en alig volt anyag. :W használtan vettem én is anno, szal lehet már ez is volt gányolva.

kriszpontaz: szerintem ott is klappol minden. de ha nem fog menni szétkapom megint, a csatik úgyis látszanak egyből a műanyag levevése után.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#188027) kriszpontaz válasza Djuree (#188013) üzenetére


kriszpontaz
veterán

(#188028) fausto


fausto
addikt

Kölcsön kaptam egy VR pár napra. Igazatok volt, az Astro Bot kb. el is adta nekem a kütyüt :D

Egész jól bírtam, demo-kat próbálgattam, volt DriveClub (öcsém attól volt ki, a gyors mozgás miatt), Rush of Blood, viszont ami kifogott rajtam, azok az olyan first person játékok, ahol full én mozgok, jellemzően úgy, hogy a jobb analóggal a "testemet" forgatom, pl. Resi7, Here they lie. Valahogy nagyon rosszul lettem ezektől. Játszottam egy Rigs nevű robotos demo-val, ott ugrálni kellett, elég gyors + fordulgatni is - hát egy három perces menet alatt olyan rosszul lettem, hogy a hideg rázott + dőlt rólam a víz. Ez vajon szokható? Mert a DC és RoB alapján alapvetően nem a gyors mozgással és a forgással van a baj, hanem azzal, hogy a játékban a testem fordul. Ja, plusz volt valami tankos játék is, amiben ugyan ez volt az irányítási séma, mégis valahogy jól bírtam.

A másik, hogy nyáron hogyan lehet ezzel játszani, nem párásodik be belülről, ha meleg van?

(#188029) Djuree válasza kriszpontaz (#188027) üzenetére


Djuree
félisten

ahha. meglesem akkor hátha ez a baj nálam is.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#188030) Madwe válasza fausto (#188028) üzenetére


Madwe
nagyúr

Motion sickness főleg akkor jelentkezik, amikor mozog a tested tőled függetlenül és nincs viszonyítási alapod - azaz a tankos játékban láthattál vszeg magad körül valami testet, ami fix volt, űrhajós játékoknál is pl azért van kevésbé rosszul az ember, mert látja az ablakkeretet. Amúgy nem véletlen kezdtek eleinte próbálkozni minden egyéb módszerrel, ilyen point and click teleporgálgatás pl ami bevett...

Szerintem nem szokható, de én a buszon autóban is rosszul vagyok ha lefele nézek, ezért pl telefont nyomkodni s olvasni is csak magamelé tartott kézzel tudok :D

(#188031) Kendek válasza neo-geo (#188018) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A tényből, hogy szétszedés-összerakás után nem kapcsol be, nem lehet pontosan megállapítani a hiba okát. A PS4-et a böngészőben itt tudod deaktiválni.

<-ƘƘ->

(#188032) bbdzyx válasza fausto (#188028) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Egy-két percenként vedd le a sisakot és nézz körbe a szobában, állj fel és tegyél pár lépést a valóságban is. Nekem ez segített, így szépen, lassan kell az agyad hozzászoktatni, hogy a tested fizikailag nem érzi azokat a mozgással kapcsolatos ingereket, amelyeket vizuálisan észlel. Kvázi el kell fogadnia, hogy a valóságban nem mozogsz.

Velem ez fordítva történik, ha olyan autóban ülök a hátsó ülésen, ahol nagyon nagy az előttem lévő ülés támlája vagy, ahogy mások is pl. sokáig feltekintés nélkül olvasok. Nem látok ki előre eléggé az útra, de érzem hogy mozgásban van alattam a kocsi. Ilyenkor a távolba szoktam bámulni és egy pontot keresni, amihez viszonyítva felfogja az agyam, hogy valóban haladok.

[szerk.: hú de lassan gépelek telon, megelőztek]

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#188033) Djuree válasza Djuree (#188029) üzenetére


Djuree
félisten

áááááá én kibaszott hülye vagyok baxameg! a lemezkiadó gombot nyomkodtam a bekapcs helyett persze h pittyegett. simán megy. :W :o
azért kösz a helpet kriszpontaz.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#188034) kriszpontaz válasza Djuree (#188033) üzenetére


kriszpontaz
veterán

:D:D Na akkor nem kell szétszedni.

(#188035) Kendek válasza fausto (#188028) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem szokható a VR, ha nem adod fel, akkor egy idő után simán bírni fogod hosszabb játékidő esetén is. Nyáron ha nincs klíma, akkor nem nagyon lehet VR-ezni, mert ahogy izzad az ember, úgy bepárásodnak a lencsék. Én tavaly sokat szenvedtem vele, de ilyenkor télen nincs gond.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#188036) Djuree válasza kriszpontaz (#188034) üzenetére


Djuree
félisten

jah szerencsére. :))
lehet a srácnál is ez volt a baj először csak ő nem jött rá. :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#188037) Scholes9 válasza Xaels (#188005) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én is csak jót mosolygok az egészen :) Ha az 50 ezres PS4-em ilyen minőségben futtatja a Metrot, akkor teszem azt egy fél millás PC-n konkrétan fosul néz ki a max grafikai beállításon a játék! Miért? Mert közel sem néz ki annyival jobban, mint amennyivel többe kerül és, mint amennyivel szebbnek kellene lennie!

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#188038) 30z.Samu válasza Scholes9 (#188037) üzenetére


30z.Samu
félisten

Így is meg lehet közelíteni és jogos is.

Sic Parvis Magna

(#188039) Lefty


Lefty
addikt

Kb. 2 oraja jatszom a Metro Exodusszal, majd egyszer csak kilepett valami hibauzenettel. Mondom jovan elinditom ujra es kesz, erre nem tudom folytatni, mintha nem lenne mentes :O Csak uj jatekot enged kezdeni... Nem hiszem el komolyan.

(#188040) headhunter86 válasza Kendek (#188035) üzenetére


headhunter86
senior tag

De jó hogy tavaly beszereltettem a klímát :D

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#188041) gyuromoj válasza Kendek (#188035) üzenetére


gyuromoj
veterán

Beat Saber 60 perc alatt lefaraszt, hiába van/volt tél. :D
Igaz, idén nem is nagyon nyúltam a VRhoz. De jött egy patch, amiben betették az expert+ erősséget. Arra rá akarok majd nézni.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#188042) kokr


kokr
tag

Sziasztok!
Anno beregisztráltam a bankkártyámat,hogy egyszerűbben tudjak vásárolni a store-ból.
Mivel már a kisfiam is játszik vele,félek,hogy vesz vmi hülyeséget.
Hogyan tudom deaktiválni,vagy törölni?
Keresem,de nem találom.

(#188043) Domaximus válasza Lefty (#188039) üzenetére


Domaximus
tag

Legkozelebb ments tobbszor maunalisan. Elofordul az ilyen hiba megjeleneskor :D lehet az is hogy corrupted lett a mentes..

(#188044) Domaximus válasza kokr (#188042) üzenetére


Domaximus
tag

Go to [Settings] > [Account Management] > [Account Information] > [Wallet] > [Payment Methods]. Select the payment method you would like to remove and press [Delete].

(#188045) BoneDragon válasza Scholes9 (#188037) üzenetére


BoneDragon
veterán

Én meg az ilyen elvakult fanboikon :K
Ezeregy fejlesztő nyilatkozta, hogy a grafikai fejlődést a konzolok fogják vissza. Igen jól néz ki ezeréves hardveren is, de nézhetne ki sokkal de sokkal jobban. Mindegy, részemről a téma lezárva.

(#188046) fausto válasza Madwe (#188030) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, ennek van értelme, tényleg láttam a kasznit :) Talán az lehet megoldás, hogy nem a smooth mozgást választom, hanem amivel egy nyomásra (azt hiszem) 40 fokot fordul. Nem annyira élethű, de talán jobb lesz.
#188032 bbdzyx: köszi neked is! :R
#188035 Kendek: köszi, szerencsére csak az ilyen jellegű játékokkal volt gondom, a többivel hosszabb időt is el tudtam tölteni. De öcsém pl. a DriveClub-ban az első kanyarig bírta :)

#188042 kokr: be lehet állítani, hogy minden vásárlásnál kódot kérjen, az nem megoldás?

(#188047) Lefty válasza Domaximus (#188043) üzenetére


Lefty
addikt

De mentettem, es az sincs meg.

(#188048) 30z.Samu válasza BoneDragon (#188045) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az egyik fél is érthető, meg a másik is. Aki nem tud vagy nem akar folyamatosan költeni erre, azoknak teljesen jó a konzol. Viszont aki ezt "ki akarja maxolni", annak zsebbe kell nyúlni és összerakni a PC-t. Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is. Én a Resi 2-t toltam PS-en is meg PC-n is. Az tény és való, hogy PC-n jobban néz ki, meg jó az a 60fps, viszont el kell ismerni hogy konzolon sem csúnya. Sőt, ahhoz képest elég korrekt. Abban szerintem javarészt egyet értünk, hogy időszerű lenne már a hardver frissítés, remélhetőleg idén kapunk valami kézzel fogható infót.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#188049) penge111 válasza Djuree (#188033) üzenetére


penge111
addikt

Én is így jártam, amikor decemberben váltottam pro-ra, a lemezkiadót nyomkodtam vagy 2 percig, még szentségeltem is, hogy mi a francért nem maradtam a slimnél.

Ettől durvább az volt, amikor a kocsit próbáltam vagy 6-7 szer elindítani, hívtam asszonyt, mondom autó bedöglött. Még elkeseredésbe nyomtam egy újbb próbát, és akkor jöttem rá, hogy kuplung helyett végig a gázt nyomtam :) Mentségemre szóljon aznap fél órát ha aludtam gyerkőcöm betegsége miatt :O

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#188050) Djuree válasza Lefty (#188039) üzenetére


Djuree
félisten

f@sza, akkor lehet megkezdődött a release bugok sora. jó hogy nem vettem meg. :U

penge111: ilyen ez. :))

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.