Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csabai022


csabai022
tag

Szerintem jó lett,igazi Samsung! :)

(#2) novinyul válasza csabai022 (#1) üzenetére


novinyul
veterán

Nem rossz, de az A52s után nem érzem azt hogy ez megérne 210eft-t :U Illet volna bele egy jobb proci és egy vékonyabb kávás ház sem lett volna rossz. Így elég méretes lett.

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#3) #95462144


#95462144
törölt tag

Ennyiért sok a kompromisszum.

(#4) Richie86


Richie86
senior tag

Az a szoftveres közelségérzékelő tényleg rossz ötlet volt.
Amúgy nem rossz ez - szolgáltatói kínálatban sok példány gazdára fog találni.

(#5) Shyciii válasza csabai022 (#1) üzenetére


Shyciii
veterán

Tévedés. Az igazi Samsung mobilokban nem virtuális közelségérzékelős baromság van, ami egy igazi használhatatlan fos "fícsőr".
Még eggyel több ok, hogy inkább egy használt a52s-t vegyen valaki.

(#6) MarciKING24


MarciKING24
tag

Érdekes hogy Telekomnál 178k az ára.

Straight outta Compton

(#7) DrDoktor válasza MarciKING24 (#6) üzenetére


DrDoktor
tag

Mi ebben az érdekes?

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#8) Jack Oneill válasza MarciKING24 (#6) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igen, Telekomnal valamiert olcsobb. En sima egyszeru elofizetokent(nem Magentas) 167 ezerert ki tudnam hozni.

[ Szerkesztve ]

(#9) South Velen


South Velen
addikt

Tök jó, hogy ennyi pénzért is csak biliműanyag keret jár.
Ez a káva meg.. inkább no comment.

[ Szerkesztve ]

(#10) MarciKING24 válasza DrDoktor (#7) üzenetére


MarciKING24
tag

Talán az hogy nem a hivatalos(?) áron nyitott hanem alatta?!

Straight outta Compton

(#11) MarciKING24 válasza Jack Oneill (#8) üzenetére


MarciKING24
tag

Na az már egész jó, inkább ez ennyiért mint az 52S meg az 53 :K

Straight outta Compton

(#12) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Fele ennyiért még jó is lenne.

(#13) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

A tesztet még nem olvastam, de ezt, igen. Van benne pár fájóan igaz megállapítás. A közelségszenzor okán nálam kapufa. Egy rossz vicc, hogy 2023-ban itt tartunk :(((

(#14) Shyciii válasza MarciKING24 (#11) üzenetére


Shyciii
veterán

Ezt a hülyeséget megindokolhatnád.

(#15) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Csak én érzem kicsit reklámszagúnak ezt a "tesztet"?

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#16) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Ezért az árért gyakorlatilag minden szempontból jobb vétel az S21FE. Nem a semmiért hagy fel a Samsung az FE modellekkel (bár nem értem, miért nem mindegy nekik, hogy melyiket viszik az emberek...)
Abban pedig ne legyünk biztosak, hogy fél év múlva biztosan olcsóbb lesz, a mostani gazdasági helyzetben. A Tab S 8 is drágább most egy 50essel, mint a megjelenésekor...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#17) winss


winss
tag

Ilyen ordenáré káva mellett simán elfért volna az előlapi kamera a kijelző felett.

(#18) bazsade


bazsade
tag

A fotók dinamikája elég szűk, a zajszűrés és élesítés a huawei legrosszabb pillanatait idézi, a színek természetesen túlszaturáltak, egyszerre muddy és műanyag módon crunchy képek ezek. Egy A52S moddolt gcam-el egy titkos favorit ilyen ársávban, de ez így szerintem nagyon gyenge. És ha jól értem, hogy a 3rd party fotó appok raw hiánya a camera2api hiányát jelenti (nem tudom, ha valaki okosabb ebben a témakörben, ez a proci miatt van így?!?), akkor ez a fotós teljesítmény nekem megdöbbentő 2023-ban. My 2 cents.

(#19) rep3at


rep3at
őstag

Tudom hogy ezt már sok cikk alatt megénekeltem de olyan furcsa visszagondolni arra hogy tavaly júliusban még csont nélkül megvettem a Note 20 Ultrámat újonnan. Mondjuk az is igaz hogy akkor még nem ájultam el amikor beléptem egy random boltba..

Forward thinking. كرر

(#20) mhydas99


mhydas99
tag

Pont mostanaban ment le a Pixel 7 ara 500 font/550 eurora. Ingyen Pro fulessel es keszulekbeszamitassal meg akar 150 euroval is olcsobb lehet ujonnan. Szoftvertamogatas hasonlo, hardveresen a 120 Hz frissitest leszamitva mindenben jobb. Tudom nincs ra hivatalos magyar gari, de akkor is....

(#21) MarciKING24 válasza Shyciii (#14) üzenetére


MarciKING24
tag

Nem gondolom hogy indoklással tartozom neked :R

Straight outta Compton

(#22) szkaroly válasza <Adamsky> (#13) üzenetére


szkaroly
senior tag

Na igen. Az ok amiért a phonearena cikkben az A34 kb. hasonló sebességű mint az A54 az az UFS 2.2 tároló. 200 rugó feletti készüléknél ez elég égő szerintem, elég megnézni a teszttáblázatban a konkurensek AndroBench értékeit, ég és föld.
Amúgy nem ez az első virtuális közelségérzékelős Samsung, egy ideje megy már a Samsungosok szívatása is ezen a téren:

https://www.gsmarena.com/results.php3?sFreeText=virtual%20proximity

"Legyen meg a főkamera csúcsközeli minősége" - ez egy kicsit erős szerintem.

Poco X3 Pro

(#23) Rigormortiis válasza mhydas99 (#20) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Azért azt se felejtsük el, hogy a stock droid fényévekkel kullog funkcionalitásban a legtöbb gyári megoldás, és különösen a One UI mögött.

Galaxy S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#24) mhydas99 válasza Rigormortiis (#23) üzenetére


mhydas99
tag

Nezopont kerdese. Minden gyarilag beepitett appot kulon is le lehet tolteni app store ol a vanillara. Es nem lesz duplikacio. Bloatware sem. Es a Samsung hirhedten akksigyilkos hatterfolyamatai sem lesznek jelen. Persze nwm szidom a Samsungot, nekem is az van es tekintve h a Tensor chip is egy modifikalt Exynos igy az is orokolte a gyengesegeket. De a 2 telefon kozul sztem a Pixel a jobb vetel. Persze mindenki dontse el maga.

(#25) Rigormortiis válasza mhydas99 (#24) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Mondjuk egyetlen dolgot irigylek a Pixelektől, de ez nálam nem deal breaker: a képfeldolgozó algoritmust.

Galaxy S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#27) Morph33 válasza mhydas99 (#20) üzenetére


Morph33
tag

Azt elfelejtetted hozzátenni, hogy ennyiért csak a 128 gb-os verzió jár, nincs microSD foglalat, és nem Magyarországon, így a Pro füles is mindegy. A tensor chip meg számomra hasonló az exynoshoz megítélésben.

Most állok telócsere előtt és az A54 magasan volt a listán, de az UFS 2.2, a virtuális közelség érzékelő és ez az A52s 5G szintjét alulról súroló exynos proci eltántorított.

Az S21FE-be sem játszik a melegedős snapi888, a csúnya hátlap és a rövidebb frissítési periódus miatt.

A kínaiak közül egyik sem jöhet szóba.

Nem tudom mi lesz így, lehet s23+ szolgáltatótól részletre.

[ Szerkesztve ]

(#28) mhydas99 válasza Rigormortiis (#25) üzenetére


mhydas99
tag

Nem kell mar aok hozza h egy MidJourney szintu MI dolgozza fel a mobilos fotokat realtime. Akkor az mindent utni fog.

Mellesleg ha az egyik bobil szinte tokeletesen atadja a valos korulmenyeket az sok ember szerint fako, lagy, elettelen foto lesz. Mar ott tartunk h a termeszetellenes fotok lettek a szemnek kellemesebbek. Igy mar egy jo ideje a valosagot is imitaljuk kepek teren es ez csak rosszabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#29) szkaroly válasza mhydas99 (#24) üzenetére


szkaroly
senior tag

Nem akarom védeni a Samsungot de a Pixel sorozat minőségi szinten szerintem messze az összes nagyobb gyártó mögött van. Tengernyi cikk van erről, bárki rákereshet nyugodtan. Persze szép képeket csinál, a vanilla droid is nyilván kecsegtető egyeseknek, de a minőség... És ez már évek óta megy. Egy noname kinai mobilnál ez még okés, de egy 500-1000 eurós készüléknél nem.

Poco X3 Pro

(#30) mhydas99 válasza Morph33 (#27) üzenetére


mhydas99
tag

A microSD jogos. Nem sokkal tobbert amugy 256 gb Pixel 7 is kaphato. Azt mondjuk nem tudom mennyire sok embernek kell meg annal is tobb memoria egy telefonba....
Mar 5 eve nem hasznalok SD-kartyat de arra emlekszem h nem kevesszer voltak veluk gondjaim pedig .inosieket vettem csak. Nemcsak sebessegben, de mwgbizhatosagban is jobbak az UFS tarolok. Pro fulest nem ertem hisz ha kulfoldrolrendeliaz ember a Pixel 7et azt is megkapja hozza.
Samsung chipek a konkurenciahoz kepest meg mindig rosszabbak. MediaTek, Snapdragon egyszeruen jobbak es megbizhatobbak. Kovetkezo telefonom mar nem lesz Exynos az is biztos. Ha csak addig nem tortenik csoda naluk. A radiojelkezeles allando problema veluk mar generaciok ota, igy az akksikerdes is.

(#31) mhydas99 válasza szkaroly (#29) üzenetére


mhydas99
tag

Passz. Lehet h nagyobb aranyban jonnek ki problemak Pixelwk el. De arra ott a gari. Lehet h igy van ahogy mondod, szemelyesen nem tudom h nincs Pixelem. Oldalso gombokrol olvastam h nemely esetben lotyogosek. A forumok viszont csak azert vannak "tele" ilyesmivel mert csak az ir oda akinek baja van. Aki elwgedett az nem nyilatkozik :)

(#32) secretgarden


secretgarden
aktív tag

25W-os töltés, itt abba is hagytam. 2.5 éves OnePlus 8T-m 65W-al tölt, új OnePlus 11 100W-al, Xiaomi-k 150-290W-al. Nekem fontos hogy 10 perc alatt fel legyen töltve a teló, ne másfél óra alat... Samsung (Google, Apple) kapja már végre össze magát töltési sebesség terén...

(#33) szkaroly válasza mhydas99 (#31) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ha csak lötyögnének:

https://www.phonearena.com/news/Pixel-7-Pro-is-turning-into-a-disintegrating-mess-but-Google-doesnt-really-care_id145455

Azért ilyet a nagy gyártóknál nem nagyon láttam még, különösen a 500-1000 eurós kategóriában. Ha egy embernek van ilyen, puszta véletlen, de ahogy te írtad "tele vannak ilyesmivel a fórumok". Gyakorlatilag minden Pixel szériában megvannak ezek a típusproblémák.

Poco X3 Pro

(#34) secretgarden válasza mhydas99 (#20) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Pont erre gondoltam én is. Miért vennék A54-et, mikor közel ennyiért van Pixel 7 (és nálunk (UK) van hivatalos forgalmazás is), 150W-al töltő OnePlus 10T stb... mindkettő 4 év támogatással (oké Samsung 5 év, de négy évre úgyis kaput az akku)...

(#35) klaya86 válasza Morph33 (#27) üzenetére


klaya86
senior tag

Próbáltad már, vagy csak bebüfögöd, hogy melegszik az S21fe? Nálam 9 hónap alatt egyedül akkor volt forró, amikor nyáron, bőven 30 fok felett nyomtam a COD-ot. Fél óra után már igencsak meleg lett. Ezen kívül általános használat mellett semmi melegedés, max langyos. A hátlap ízlés dolga. Nekem is bejön az s23 féle design. De tokban igazából mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#36) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Tudom, hogy infláció meg minden, de régebben nem az A50-es széria volt az ami 100e körül vagy alatta mozgott?
Ennyiért ez full rablás..

(#37) #77167872


#77167872
törölt tag

Hat nyolc hónap múlva lesz értékében az ára akkor pedig már hozzá sem nyúlnék támogatás ide vagy oda!

(#38) mhydas99 válasza szkaroly (#33) üzenetére


mhydas99
tag

A tele vannak nalam idezojeles volt. Rakerestem most es tobb cikk is foglalkozik vele ergo nagyobb aranyban vannak veluk gondok mint a konkurencianal. Ugy latszik ez teny. De nem hinnem h ez a kiadott telefonok donto tobbsegenel igy lenne. Ha lenne 7-em es ilyen problemai lennenek biztos addig hivnam a CS-t mig ki nem cserelik hibatlanra.

(#39) mhydas99 válasza secretgarden (#34) üzenetére


mhydas99
tag

Igy van. Es a Cashbackekrol nem is esett szo. A Trade-inekrol sem ;)
Az van h manapsag a csucskategoria beleposzintje 700-800 euro, a kozepkategoria 400-500 euroes a belepo 150 euro. Kb. minden gyartonal, keves kiveteltol eltekintve.
Az hogy .ennyire tul vannak arazva a telefonok meg jol mutatja hogy "ingyen" adnak hozzajuk 150-200 euros fulesekwt vagy orakat es keszulekbeszamitassal 100-300 euros kedvezmenyeket....es nekik igy is megeri.

(#40) klaya86


klaya86
senior tag

Ha az árát nem nézzük ennek az A54-nek,akkor igazából egy korrekt középkategóriás telefon lenne(mondjunk 150-160 ért) Viszont. 210ert 6/128gb (ufs 2.2) már elég gáz. A kávák valamiért baszott nagyra sikerültek, meglehetősen gagyi hatást keltve. Műanyag ház, exynos proci... Én nem tudom, létezik e bárki, aki a jelenlegi áron hajlandó ezt a telefont megvenni. Az, a 8/256 230 ezer, 😂😂😂

(#41) secretgarden válasza mhydas99 (#39) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Hát igen, jól túl vannak árazva. Egyik kolléga most vett Samsung S szériás másik meg Apple Pro szériás telefont. Mindketten többet fizettek £1000-nél érte. De a 256GB-os Samsung A54 is lesz vagy £500 nálunk, és akkor még hol a töltő stb. Ugyanakkor: tavaly ősszel vettünk 65"-es Toshiba Quantum Dot TV-t. £550-ért... (Azóta volt már £500 is.). És ugye a TV-ben is van alaplap, processzor, RAM, háttértár, kijelző (méghozzá jó nagy :) ), van "töltője" stb, van benne asszisztens, oprendszer, kap frissítéseket stb., talán egyedül kamera nincs benne. Szóval ha egy ilyen batár nagy okos TV £500, akkor egy telefon meg ugyanennyi (vagy dupla vagy akár tripla)... És akkor még nem beszéltünk a hajtogatható-foldable telókról amik meg a csillagos ég (én szeretnék egy 9-10 centi széles telót, de nem akarok hajtogathatót, hoppon maradtam, mert nincs ilyen). De ugyanígy a tabletek is el vannak szállva. Samsung Tab S8+ £900-£1100. Ugyanakkor meg ennél olcsóbban van erősebb processzoros, 14-15,6"-es, érintőkijelzős, OLED kijelzős laptop - akár Samsung márkában is, Asusban meg pláne olcsóbban. Nem tudom miért szállnak el ennyire az árak. Az hogy "mert kompakt" az hülye magyarázat szerintem. Inkább: "azért mert ennyiért is megveszi a jónép"...

(#42) mhydas99 válasza secretgarden (#41) üzenetére


mhydas99
tag

Neha megnezik egy-egy telefon alkatreszei alapjan hogy a gyartasi koltseguk mennyi lehet kb. Ahhoz kepest (felsokategoriarol beszelve) atlag 40-80% haszon van rajtuk. Persze ez csak a gyartasi koltseghez merten. Van ahol nagyobb ez az arany, olcsobb telwfonok al kevesebb.
Ezer oka van amiert a telefonok dragabbak mint a TV-k( TV-nel a szoftveres utogondozas egyszerubb es gyorsabb, marketingre kevesebbet koltenek, aranyaiban veve kevesebb a meghibasodas hisz nem annyira komplex az elektronika illetve nem aktiv hasznalatra vannak tervezve hanem passzivra -ertsd nem mobilisan hasznaljak- alkatreszek tekinteteben is olcsobbakat hasznalnak illetve nem a legujabb technologiakat az 500 fontos peldanal maradva. Plusz ezek jobbara licencelt tv-k azaz a K+F ill. marketing es alkatreszberendeles keves kezen megy at egy nagy depoba ahonnan szet van osztva a bergyartok fele.
Garancia is kevesebb rajuk jobbara illetve a kinelzo maga messze nem annyira technologiai bravur mint a legdragabb telefonokban.) Szoval tleg nwm akarom vedeni a telwfongyartokat, de a mernokeiknek melosabb egy megbizhatobb es minosegibb telwfont osszehozni mint wgy TV gyartonak. Ha a jelenlegi legjobb, OLEDes TV-ket nezed, azok is kepatlotol fuggoen siman 1500-6000 fontert mennek. A legjobb, nanoQLED TV-k szinten 1000-1500 fontert. De amugy meg igazad van, telokon nagyobb a hasznuk az szinte biztos.

[ Szerkesztve ]

(#43) Lami66


Lami66
őstag

"Ne merüljön le túl gyorsan az 5000 mAh-s telep és jobb híján egy óra alatt végezzen a töltéssel a 25 wattos adapter, amit külön kell persze beszerezni."
Samsung ennyire ráerősített a gyorstöltésre, hogy az 5000-es akkut egy óra alatt feltölti a 25 wattos töltő? Ez nem semmi! A konkurenseknek minimum 50 wattos töltő kell az 5000-es akku egy óra alatti feltöltéséhez .

[ Szerkesztve ]

(#45) secretgarden válasza mhydas99 (#42) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Igen, ebben sok igazsag van. Nehezebb jo telefont gyartani, de tobb is a haszon. Kihasznaljak azt is persze, hogy a telefon slagertermek (mig mondjuk egy TV kevesbe az, egy mosogep meg még kevésbé.)

(#46) klaya86 válasza Lami66 (#43) üzenetére


klaya86
senior tag

Jó lesz az másfél órának is....

(#47) K0vasz


K0vasz
aktív tag

szerintem felesleges az áron keseregni. ha az ember azt nézi, hogy samsungból ez a középkategória csúcsa, ami után az S23 és S23+ jön, az előző 410e forintos kezdőárral, az utóbbi - ami méretben jobban hasonlít ehhez - 540e forintos kezdőárral, akkor egyáltalán nem drága.

egyszerűen csak annyira elgyengült a forint az utóbbi 2 évben, hogy az ember még nincs hozzászokva, hogy ami 2021-ben még 140e forint volt, ugyanaz idén már 210e forint (oké, asszem 50EUR-val drágult közben az európai ár is, de az ugye sehogyse teszi ki a 70e forintos difit)

(#48) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ezzel az Exynos szettel, hogy teljesít a GSM hálózaton, van-e stabil térerő?

Bizonyára érdekel pár embert a kérdés

Mert lakni, muszáj.

(#49) *RLaci*


*RLaci*
addikt

Inkább egy A52s vagy egy 21Fe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.