Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #98221312


#98221312
törölt tag

Sziasztok!!

Ezt a topikot azért nyitottam, hogy a "hívők" részére lehetőség nyíljon vita nélkül megbeszélni a különböző kábelek hatásait, illetve tanácssal ellátni azokat, akik szeretnék rendszerük ilyen irányú fejlesztését kipróbálni....

(#2) Quetz válasza #98221312 (#1) üzenetére


Quetz
őstag

1000 Köszönet! :R

(#3) #98221312 válasza Quetz (#2) üzenetére


#98221312
törölt tag

;)

(#4) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

No itt a helyünk 👍

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#5) migabi24 válasza #98221312 (#1) üzenetére


migabi24
nagyúr

"Hívők" helyett nem lehetnénk "Hallók" 😂

[ Szerkesztve ]

(#6) Patice


Patice
nagyúr

Sztereó kábelezés is belefér a topikba?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7) #98221312 válasza Lacielvtárs (#4) üzenetére


#98221312
törölt tag

Reméljük életképes lesz a topik... Szerintem sok vitától óvná meg a Házimozis témákat.. :K

#6) Patice Szerintem igen... ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) migabi24 válasza Patice (#6) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én nem tennék külömbséget, ha valami működik a sztereón akkor az a mozit se fogja elrontani, de lehet rosszul gondolom😁

(#9) adamsfamily válasza migabi24 (#5) üzenetére


adamsfamily
tag

Ide is jó lenne egy összefoglaló az elejére.
Azzal kezdeném,hogy a fülednek(szemednek) higgy,ne másnak.
Meg hogy próba nélkül meg ne vedd.

(#10) #98221312 válasza migabi24 (#8) üzenetére


#98221312
törölt tag

+1 :R

(#11) Lacielvtárs válasza Patice (#6) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Simán, főleg hogy neked van szakmai tapasztalatod is :R
Mi itt csak fecsengunk ;]

De én ebbe a topikba le fogom írni a vakteszt eredményét, ha érdekel titeket...

Topikgazda úr, javaslom a név cserét, sztereó es 'sokpontegy' kábelezés :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#12) adamsfamily válasza Lacielvtárs (#11) üzenetére


adamsfamily
tag

Várjuk. :K

(#13) Lacielvtárs válasza adamsfamily (#12) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'Gondoltam bosszantom egy kicsit a csoportot :D vakteszteltem, mert a prohardver.hu oldalon ismét felhuztak :D'
gondoltam megosztom veletek is. szigorúan vakteszt volt, nem láttam mikor melyik volt epp használatban.

Eredmény : ami nagyon különös volt, hogy gyári, egyszerű minőségű kábelt 10 alkalomból 10-szer felismertem. Silány minőségű magas hang, puffogos, pontatlan, 'zavaró' mély hang.

Az inakusztik Referenz kábelnek van egy jellegzetes hangra gyakorolt hatása. Ezt is felismertem, majdnem minden alkalommal, 10-ből 8szor

A fenykabel-neuron márkájú amit az egység jegyében vásároltam, no itt már nehezebb volt a helyzet. Korábban kaptam egy szerelt minőségi kábel Nemir Ombe uriembertol, és az ami itt a képeken szürke vezetékű kábel, az eredményesen beerte a neuron kábelt. Ez a két kábel esetében 10/4 az arány. (lehet egy komolyabb rendszerben már mást mutatna a hangra gyakorolt hatása a neuron kábelnek) Érdekes hogy két minőségibb anyagú kabel között már nincs nagy, azonnal észrevehető a különbség.

A neuron kábel magas hangra es közép hang tartománya gyakorolt hatása, valamint az ének hang, főleg a női énekes hangja az amiben van lényegi változás. Nagyon meglepett engem is a tápkábel vakteszt eredménye. Komolyan arra gondoltam, ki kell próbálnom, mert mindig azt mondják placebo. Most ismerőssel megcsinaltuk, nem voltam a szobában a csere idejére, és mindegyik kábel be volt húzva az avr mögé, hogy még véletlenül se tudjam, ha oda pillanatok és lássam melyik kábel van épp használatában.
Ugyanabba az elosztoba volt dugva mindegyik kábel.

Érdekes volt a tanulságot leszurni, hogy az alaphoz képest mennyit jelent egy jobb, minőségi kábel, és hogy egy bizonyos szint felett, már nem olyanon kiugró az ár /javulás mértéle...


[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#14) liszi70 válasza Lacielvtárs (#13) üzenetére


liszi70
nagyúr

Örülök, hogy megcsináltad!

Van egyszer egy 10/10, egy 10/8, és egy 10/4-es eredmény. Hogy volt ez pontosan? A gyárit, ami 10/10 lett, mindegyikkel összevetetted?

[ Szerkesztve ]

(#15) adamsfamily válasza Lacielvtárs (#13) üzenetére


adamsfamily
tag

Annyit még megtehetnél hogy árakat is írsz mellé.Kinyomozni sem lehetetlen,én magam is megtettem,érdekes az eredmény.
Az nyilvánvaló hogy a gyári kuka.
A nagyobb kérdés az hogy a kapott böhm csatikkal együtt mennyi,mert ha nem volt nagy difi hangban,akkor ár-érték bajnok.

Liszinek:
Böhm
Inakustik
Neuron
:F

[ Szerkesztve ]

(#16) migabi24 válasza Lacielvtárs (#13) üzenetére


migabi24
nagyúr

Fázishelyeséget ellenőriztétek?😁 Mert az el tudja rontani a teszt eredményét

(#17) Lacielvtárs válasza migabi24 (#16) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, mindenképp :DD
Megtanultam tőled :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#18) Lacielvtárs válasza liszi70 (#14) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A gyári 10/10
A szürke és neuron felváltva már 10/4
Az inakusztik 10/8
Persze cserebereltuk vegyesen, de amint irtam, a gyári kábelt mindig kiszurtam.
Annak a sajátos gyenge hangja az udvarról is feltűnt, barokkos túlzással :D

Ui , leesett mire gondolsz...
Tény hogy az összes kábelt nem próbáltuk ki 10-szer. :W
No majd legközelebb :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#19) liszi70 válasza adamsfamily (#15) üzenetére


liszi70
nagyúr

Olvastam a típusokat, csak nem értettem, hogy mindet-mindegyikkel összevetette, vagy hogy volt?

(#20) liszi70 válasza Lacielvtárs (#18) üzenetére


liszi70
nagyúr

Összesen hány csere volt? Tényleg nem kekeckedni akarok, esküszöm, csak érdekel a pontos menete a dolognak, mert még nem igazán értem. :B

[ Szerkesztve ]

(#21) adamsfamily válasza liszi70 (#19) üzenetére


adamsfamily
tag

az eredeti kérdésed az volt hogy mivel vetetted össze,csak miután szerkesztetted a szöveget lett más az értelme.

(#22) Lacielvtárs válasza liszi70 (#19) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Úgy volt hogy mondtam ismerősnek hogy minden alkalommal kimegyek es random szerűen dugja be az egyik kábelt.
Nekem ne mondja meg és eleinte ugyazzal a zene számmal teszteltük.
A végére a zene is cserélodott, mert meguntuk :D
De ami a lenyeg hogy nem ket kábelt dugdostunk felváltva hanem, ő random szerűen.
Majd a vége felé kezdtük felirni az eredményeket, ahol is szamszerusitettuk a végeredményt

Szerk: ihh nem számoltunk de több mint három óra volt, 50 szer tuti cserebereltuk, minden harmadiknal cigi, és elment egy doboz cigi :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#23) zsoika válasza #98221312 (#1) üzenetére


zsoika
addikt

Bakker...egyszer alszok évente du. és máris lemaradok.
Nagy 5let volt :C

(#24) Lacielvtárs válasza zsoika (#23) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 és szeretnék tiszteletbeli Topikgazda lenni ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#25) adamsfamily válasza Lacielvtárs (#24) üzenetére


adamsfamily
tag

Lehetsz Böhm bácsi :)
ha már a kábeled is

[ Szerkesztve ]

(#26) Lacielvtárs válasza adamsfamily (#25) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#27) fehér_ember válasza Lacielvtárs (#13) üzenetére


fehér_ember
addikt

Á, ez így sántít, mert akkor mégsem volt egyfolytában bekötve a szemed, ha oda is pillantgathattál; tehát mégsem vakteszt volt ;]
A lényeg meg, hogy nem volt ott VoidXs, aki kimérte volna az eltérő kábelek okozta hangerő különbséget és kompenzálta volna (meg még ki tudja mi mindent ;] )

(#150376) Gabesz26
"Az, hogy nálad nem vált be az egy dolog, én pl. olvastam/hallottam róla pozitív véleményeket is."
Szinergia ide vagy oda, én meg abban nem hiszek, hogy az a H07RNF valakinél nagyon jó legyen. De arra biztos jó, hogy meg lehessen hallani a különbséget a sima madzaghoz képest. Még a szomszéd 70 éves Erzsi néni is 10-ből 10-szer tudni fogja, mikor van(benn)damme. Persze mivel hoz bőven a mélyek mennyiségén, a pc tápkábelénél végülis nem elvetendőbb.

[ Szerkesztve ]

Eladó Musical Fidelity DAC: https://hardverapro.hu/apro/musical_fidelity_a3_dac/hsz_1-50.html

(#28) Lacielvtárs válasza fehér_ember (#27) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ne emlegesd ;], de igen, gondoltam, úgy sem lesz hiteles, de mivel a lényeg az volt hogy magam előtt kideruljon a tényállás, ezért én sikeresnek ítéltem a tesztet.
De valóban a szembekotosdi elmaradt :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#29) zsoika válasza fehér_ember (#27) üzenetére


zsoika
addikt

Én csípem őt is, ezzel a méricskélős szemléletével . Nem baj ha másképpen látja a dolgokat ....kicsit a feleségemre hasonlít, csak őt meg lehet győzni. :DDD

ELACi: Ma nagyon elfáradtam azt kellett kipihennem....megnéztem 3filmet. :DDD
Én sem hittem nagyon a tápkábelben de mivel olyanok mondták akiknek csont nélkül hiszek, így kerültem ide. Aztán most hogy 1/2év után visszatettem a gyári kábelt csak pislogtam :Y

[ Szerkesztve ]

(#30) Lacielvtárs válasza zsoika (#29) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jujj az tényleg fárasztó ;]

Nekem sincs bajom VoidXs kollégával, sokszor nem értünk egyet, de ez van, ezt kell elfogadni :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31) migabi24


migabi24
nagyúr

Ez 1 jó topik lesz már látom, amíg rá nem találnak a nagy tudorok és ki nem osztanak itt mindenkit😂

(#32) fehér_ember válasza zsoika (#29) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én is örülök hogy egy ilyen okos ember segíti sok mindenben a fórum közösségét (engem is), de jó lenne ha nem akarna mindenkit feltétel nélkül meggyőzni a saját igazáról.

Eladó Musical Fidelity DAC: https://hardverapro.hu/apro/musical_fidelity_a3_dac/hsz_1-50.html

(#33) zsoika válasza fehér_ember (#32) üzenetére


zsoika
addikt

Engem az nem zavar...hallok amit hallok, nem tud érdekelni a mérése (lehet abban van a hiba).
Inkább az olyanok "idegesítenek" akik nem mérnek és még ki sem próbálták soha ,akár egy DIY kábelt sem, csak osztják az észt....sőt még csak nem is hajlandóak rá. Pedig sokszor lett posta árban kábel felajánlva tesztelésre.

[ Szerkesztve ]

(#34) #98221312 válasza zsoika (#23) üzenetére


#98221312
törölt tag

;) Örülök, hogy itt vagy!! :)

Próbálom hozzátenni a topik címéhez a Hifi szót, de nem találom, hogy tudnám ezt megtenni...? :U

[ Szerkesztve ]

(#35) Lacielvtárs válasza #98221312 (#34) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szerintem először a saját rangod kell hozzá igazítani a topikhoz, utána tudod módosítani.
De szerintem kérdezd meg Ragadozó urat, ő tuti tudja a frankót :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#36) zsoika válasza #98221312 (#34) üzenetére


zsoika
addikt

Még szép....ne viccelj! ;) Kösz a nyitást.
Én nem tudom, de Ragadozó jó 5let.

[ Szerkesztve ]

(#37) Dorian válasza fehér_ember (#27) üzenetére


Dorian
félisten

A szinergiának nevezett dolog valójában csupán a tökéletlen készülékek olyan összeválogatása, hogy azok minél jobban elfedjék egymás hibáit.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38) python1


python1
veterán

Szevasztok Kábelbarátaim!

Végre nyílt itt is egy ilyen fórum,nem kell megkeverni az amúgy is bizonytalan hifizők ill mozizók lelkivilágát. ;]

(#39) Lacielvtárs válasza python1 (#38) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

De jól tetszik mondani :DD a másik topikban már szinte szégyelltem erről írni ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#40) zsoika válasza Lacielvtárs (#39) üzenetére


zsoika
addikt

Azt még értettem amikor a belépőből szinte kizavartak téged emiatt ,de a haladóból?! :F

[ Szerkesztve ]

(#41) bzoley válasza #98221312 (#1) üzenetére


bzoley
veterán

Remek. Majd beleolvasgatok, ha máshol nem találok vicceset. Az ilyen téma lehetne zártkörű, kevesebb áldozata lenne ennek a lehúzós iparágnak.

(#42) Lacielvtárs válasza zsoika (#40) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát onnan ki nem zavartak, csak kinéztek, és sorok közti egyéb gondolatokat olvastam ki :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#43) migabi24 válasza bzoley (#41) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönjük, már kezdődik😂😂😂

(#44) Lacielvtárs válasza migabi24 (#43) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, en is pont erre gondoltam :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#45) python1


python1
veterán

Az utóbbi 2-3év termése kábelekben mérve,jelenleg 1 rendszerem sem működik a felújítások miatt,de lesz mit variálni legalább,ha készen leszek.

(#46) #98221312 válasza migabi24 (#43) üzenetére


#98221312
törölt tag

Eddig tartott.... :DD

(#47) Lacielvtárs válasza python1 (#45) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az igen :Y szép nagy rakás :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#48) python1 válasza Lacielvtárs (#47) üzenetére


python1
veterán

Ja,csak jöttek és jöttek,még időm sem volt némelyiket normálisan tesztelnem,de majd lassan beindul nálam is a mozi és hifi,viszont akkor ontom a hülyeséget a nyakatokba. :DDD

(#49) migabi24 válasza python1 (#45) üzenetére


migabi24
nagyúr

Remélem behúztál valami komoly ösvényt, nálam most járódik egy 4mm tömör de már most iszonyatosan jó a hang

(#50) python1 válasza migabi24 (#49) üzenetére


python1
veterán

Na azt még nem,mert nem tartok ott sajnos,de tervben van természetesen.Tömör jobban bejött a sodrottnál egyébként?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.