Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 09:03:07

LOGOUT.hu

Ezt érdemes elolvasni: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) takessz


takessz
senior tag

Ki mit szól hozzá vajon megéri majd áttérni e rá vagy nem??

https://leet.hu/2021/06/17/kiprobaltuk-ilyen-lett-a-microsoft-uj-operacios-rendszere-a-windows-11/

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2) Fred23 válasza takessz (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha ingyen lehet váltani 10-ről, tuti feldobom, ha fizetős lesz, kihagyom.

Mindenképpen úgy tervezem, hogy M$ szoftverért én már nem fogok fizetni. Ha nagyon kéne, már most is meglennék linuxon, csak ugye a játékok egy részének Windows kell.

(#3) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Azert remelem az UI mellett mas fejlesztesek is tortentek.

Semmit sem írok alá!

(#4) takessz


takessz
senior tag

Én is igy vagyok vele de remélem MS-nek van annyi essze hogy engedi majd az ingyen átálási lehetőséget eleinte ui téren nekem nagyon elnyere a tetszésemet!!

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#5) nesa


nesa
veterán

Pont ma este akartam felpattintani az egyik tartalék gépre, de hasfájása volt hogy nincs a partíción 64GB hely, csak 24 GB volt, ezek szerint a leírásban szereplő 20Gb minimális igény nem stimmel. Na majd holnap bedobok neki valami nagyobb HDD-t.

(#6) jimmy399


jimmy399
senior tag

Gyorsan feltettem egy virtuális gépbe, megnézem milyen, de a Tech2 videó alapján nem tűnik annyira elszabottnak, mint gondoltam. A középre igazított start menü dícséretes, viszont nekem már Win7 óta középrevan igazítva a kitűzhető alkalmazások ikonja. :D

--- N/A ---

(#7) jimmy399


jimmy399
senior tag

Emlékszem a "régi" időkre, amikor még nem volt virtuális gép, direktbe telepítettem fel az Rc-ket meg a bétákat a gépre, és ha valami rosszul sült el, akkor meg ment az újratelepítés... (win7 béta1, béta2, Rc, Windows 8.0 béta, rc, majd a 8.1, aminek a rc-je nem ment fel, ezért vettem már a PIV helyett új modernebb gépet. :D Aztán 2015-ben a win10 béták meg rc-k...)

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#9) adika4444


adika4444
addikt

Na akkor indulhat az eszmecsere :D

Kicsit OFF-olnék is rögvest. HP Elitebook 8470P, 2570P vonalra fel lehet vajon valahogy imádkozni? Nem tudom, mi lesz 2025-re, azért ezek elég tartós masinák, nem szívesen cserélnék le csuklóból vagy három darabot amik netezésre, tartalomfogyasztásra vannak.

üdv, adika4444

(#10) savior


savior
őstag

A Direct Storage API csak NVMe-s tárhelyekkel működik majd.
Honnan tudhatom, hogy nekem olyan van e?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#11) Fred23 válasza savior (#10) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kicsit fura ez a kérdés. Vettél/láttál már valaha is NVMe-s SSD-t?
De ha nem tudod, mi van adott gépben, még kinyitás nélkül is megnézheted nem egy szoftverrel.

(#12) savior válasza Fred23 (#11) üzenetére


savior
őstag

Az NVMe a csatlakozója lenne? Mert az enyém SATA3-as.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#13) Fred23 válasza savior (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

A SATA3-as nem lesz jó a Direct Storage API-hoz. NVMe-s kell neki mindenképpen; azt meg M.2-be vagy PCIe-be teszed adapterrel.
Ilyen kell:
Nekem most van egy fölös adapterem hozzá, mert először egy B150-es konfigban használtam NVMe SSD-t, és ott a lapon nem volt M.2-es foglalat, volt viszont szerencsére 2 db PCIe slot. Vettem egy M.2-PCIe adaptert, teljesen jó volt. Viszont sok Skylake előtti lap nem tud róla bootolni, ezért erre érdemes rákeresni még NVMe SSD vétel előtt a lap gyártójának honlapján.
Mikor B450-re váltottam, kivettem az SSD-t az adapterből, mert azon a lapon már volt M.2-es foglalat. A legtöbb újabb lapon van legalább egy.

[ Szerkesztve ]

(#14) chungee


chungee
addikt

[link] :F :F :F

ASRock Z77 Pro4 || i7-3770 NO TUNING + ZALMAN PERFORMA 10+ || GIGABYTE Aorus RX580 8GB + AC Accelero Xtreme IV || G.SKiLL RiPJAWS 2x4GB 1600Mhz + Corsair Vengeance 2x4GB 1600Mhz || Chieftec 600W CTG-600-80P

(#15) BiP válasza Fred23 (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

Hivatalosan úgyis 8.gen intel kell a Win11-hez, úgyhogy a Skylake előtti lapok miatt nem kell aggódni :)

(#16) pzstm


pzstm
titán

Windows Processor Requirements Windows 11 Supported Intel Processors | Microsoft Docs

Windows Processor Requirements Windows 11 Supported AMD Processors | Microsoft Docs


Windows 11 Home edition will require an internet connection and a Microsoft account to complete the setup.
Windows 11 PCs except desktops will require a front-facing webcam. For reference, Microsoft defines a “desktop PC” as a device in a tower case without any display outputs.
Hence, every laptop and convertibles, and all-in-one PCs will need a webcam if they want to run Windows 11.
Windows 11 will require that the front-facing webcams support HD resolution, auto white balance, and auto exposure. The new conditions apply to the new Windows 11 PCs being made after this date. Therefore, your current PC should be fine without a webcam too.
Secondly, you’re going to need a Precision touchpad on Windows 11.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17) isti732712


isti732712
aktív tag

Windows 11 CPU kompatibilitási lista

Intel [link] AMD [link]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#18) isti732712 válasza pzstm (#16) üzenetére


isti732712
aktív tag

Megelőztél :D :DD :))

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#19) Geth válasza pzstm (#16) üzenetére


Geth
addikt

Erről a listáról feketén-fehéren kiderült már, hogy ez az amit end usernek néznie kell?

The goal of this specification is to enable OEMs, ODMs, Silicon, and other component vendors to make early design decisions for devices and computers that will run Windows.

Nekem ez gép építős listának tűnik, nem annak amin kizárólag elindul (inkább gyártási év, semmint teljesítmény alapján van szelektálva).

[ Szerkesztve ]

(#20) Geth válasza Geth (#19) üzenetére


Geth
addikt

Megválaszolom.
Ennyit a cpu listáról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) isti732712 válasza Geth (#20) üzenetére


isti732712
aktív tag

Igazad van az előbbi linkem az egy gépépítős lista!
Köszi az infót és a helyreigazítást! :R

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#22) savior


savior
őstag

Én rizen 1600as procival feltudtam telpíteni a kiszivárgott verziót. Csak a tpm-t kellett bekapcsolni hozzá a biosban.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#23) pzstm válasza Geth (#20) üzenetére


pzstm
titán

akkor menni fog de max nem a legjob élmény meg meg nem supported :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#24) nesa válasza isti732712 (#17) üzenetére


nesa
veterán

A picipuha végleg el ásta magát nézem csak UEFI bios jó neki, a mellékvágányon levő gépemen nem az van, a fő gépem meg ezért nem fogom újratelepíteni, jó ez nekem így ahogy van, aztán most nézem a CPU támogatást, bár ahogy nézem elindul gyengébb procival is.

[ Szerkesztve ]

(#25) takessz válasza isti732712 (#17) üzenetére


takessz
senior tag

Hmm hát sajnálom hogy az 1600-as nincs a támogatási listán :(

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#26) Geth válasza pzstm (#23) üzenetére


Geth
addikt

Ha annyira, mint a Win10-nél a haswell i5-öm, akkor én már boldog leszek :B
(hint: ez ugyanaz a doksi, csak ez a win10 build 1511(!)-hez, nincs rajta gen4...)

Srácok, még mindig a rossz listát nézitek? :))

[ Szerkesztve ]

(#27) kleinguru


kleinguru
addikt

Arra lehet valami megoldás, hogy ne legyenek összevonva az appok, ha egy fajtából több van nyitva :F A quick lunch-ot már elengedtem.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28) MasterDeeJay

Na akinek nem menne fel a dev verzió fogjon egy angol win10 telepítőt amit usb-re rak ki. (ez lehet a mediacreation toolal) majd az install.esd vagy install.win-et cserélje le a win11 féle verzióra. Minden más maradjon a win10-esé.
Ugyanis minden probléma nélkül megy régi tizenx éves gépen is csak a gyári telepítő korlátozza le, ez még a dev verzióra igaz a végleges válltozhat.

nem kell EFI, secure boot, tpm, wddm 2.0.. meg a tököm tudja milyen dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#29) King Unique válasza kleinguru (#27) üzenetére


King Unique
titán

Nem pontos a megfogalmazás és hogy hol, de akkor tippeljünk a tálcára. :))

How to Enable or Disable Grouping of Taskbar Buttons in Windows

(#30) King Unique válasza MasterDeeJay (#28) üzenetére


King Unique
titán

Nem újdonság, a Windows 10 topikban már volt szó erről, azaz hogy pl. W10/W7 alapú telepítővel kitrükközhetők a korlátozások, egyik fórumtag még külön ISO-kat is kreált ehhez a 21996.1 dev build esetében.
Igen, az jó kérdés, hogy az ősszel megjelenő végleges változatnál mi lesz, ott is működik-e majd ez a módszer vagy sem, maradnak-e vagy sem a megadott rendszerkövetelmények, stb. :))

[ Szerkesztve ]

(#31) arcitec


arcitec
addikt

Hogy lehet ellenőrízni, hogy a jelenlegi hardveren fut-e. [link] Innne letöltve és futtatva, kiírja, hogy nem OK. Majd ad egy linket ahol leírja mi a minimum hardver. [link]
Nem értem tudja nem ok, miért nem azt írja ki mi NEM ok.
Lap: Giga Z390 Gaming M CPU: i5-9600K GPU: GTX 1660S. RAM: 16GB SSD 120GB
HDD 2, NVMe 1 de az nem rendszer.
Megnéztem TPM modult lehet csatlakoztatni és nem is drága.
De mi lehet konkrétan ami hiányzik?
Apropó nem up to date a rendszer, de most pont arra gondolok, hogy úgy is tiszta install kell
mert nem megy föl az upgrade várnék őszig. A júliusban lejár a kitolása.
Ha visszatöltöm az 1 hónappal korábbit, - ahol még nincs beállítva a az upgrade kitolása-
Abban tudom elkövetni és így eljutnék őszig. :U
Illetve tényleg kellene tudni, hogy a hardver az alkalmas-e. Vagy csak most a win 10 helyzete nem tetszik neki?

[ Szerkesztve ]

(#32) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Elvileg az insiderek 28.-tól már tesztelhetik a win11-et.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#33) pzstm válasza mefistofeles (#32) üzenetére


pzstm
titán

Jovo het elejet mondtak… meglatjuk mikor

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#34) mefistofeles válasza pzstm (#33) üzenetére


mefistofeles
addikt

Nyilván nem mindenki egyszerre kapja meg a frissítést.... bőven elhúzódhat.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#35) bebeago válasza arcitec (#31) üzenetére


bebeago
tag

Egy lehetőség:
WhyNotWin11

(#36) gyulank


gyulank
addikt

Nekem mi nem kompatibilis? sa2000m8500g SSD, meg ami a leírásban van.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#37) King Unique válasza gyulank (#36) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen megnézed, hogy megfelel-e a hardverkonfigurációd a rendszerkövetelményeknek, ahol adott ehhez a Microsoft weboldaláról letölthető PC Health Check alkalmazás is, + a nemrég linkelt 3rd party program... Ahol a gyári tool nem feltétlen reálisan írja ki minden esetben a kompatibilitást, de már készül belőle az új változat, amiben ez javítva lesz (bővebben).

(#38) isti732712 válasza bebeago (#35) üzenetére


isti732712
aktív tag

aha....

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#39) gyulank válasza King Unique (#37) üzenetére


gyulank
addikt

Értelemszerűen azért kérdeztem, mert láthatod, hogy megfelel a rendszerkövetelménynek, de a PC H azt írta, plusz a beállításoknál az Insiderben is azt írja sárgával, hogy nem felel meg. A másik program azt írja, hogy ? : Processzor; X : Secure Boot[Disabled]; X : TPM Minimum [TPM Not Activated]

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#40) King Unique válasza gyulank (#39) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha az aláírásban lévő infókra célzol, akkor ott csak az alaplap típusa, RAM stb. szerepel, ellenben az nem, hogy CSM/UEFI szerint van-e telepítve a jelenlegi W10, Secure Boot be van-e kapcsolva, UEFI-ben TPM / fTPM támogatás adott-e és be-van-e kapcsolva, stb... Az előző válasz pedig továbbra is adott, meg tudod nézni a linkelt módon, programokkal mi nem stimmel, ennyi.

(#41) Parallaxis válasza bebeago (#35) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egy lehetőség:

Lehetőség vírus telepítésre..

Amit kiír az nettó hülyeség (legalábbis nálam).

Szerinte nem jó a particionálás, nem GPT, a diskpart és a lemezkezelő szerint az.
Szerinte nincs bekapcsolva a Secure Boot.. a Windows gépház és a Rendszerinfó szerint pedig igen (a BIOS-ban is enabled). Szóval ez sem jó semmire.

[ Szerkesztve ]

(#42) bebeago válasza isti732712 (#38) üzenetére


bebeago
tag

Az "aha" után már csak azt nem értem, hogy akkor miért használtad?
VirusTotal
SOFTPEDIA

[ Szerkesztve ]

(#43) isti732712 válasza bebeago (#42) üzenetére


isti732712
aktív tag

Mert bátor vagyok és nem félek a vírusoktól :)) :DD :DD :DD

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#44) King Unique válasza isti732712 (#38) üzenetére


King Unique
titán

Attól is függ ugye milyen AV, milyen adatbázissal, nálam ESET IS szerint oké a program, bár VírusTotal szerint nem teljesen (2 találat). + Lehet ugye false positive találat is, ami pl. a Defender esetében nem újdonság. :))

(#45) isti732712 válasza King Unique (#44) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ebben igazad van, sajnos a Defender képes hülyeségekre "tapasztalat" :)

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#46) gyulank válasza King Unique (#40) üzenetére


gyulank
addikt

Nem tudom a TPM-et, de ez alapján nem kapcsolhatom be a Secure Boot-ot.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#47) King Unique válasza gyulank (#46) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy majd 10 éves cikk, azóta történt egy s más Linuxok és a Secure Boot támogatása terén, az Ubuntu esetében már eleve támogatott évek óta, konkrétan már a 12.04.2 óta. :))

(#48) kleinguru válasza King Unique (#29) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen igen, de win11 az alany. Itt nem találok hasonlót sem :(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#49) gyulank válasza King Unique (#47) üzenetére


gyulank
addikt

Nem tudom a TPM-et, nem tudom, hogy keressek TPM-re alaplapot. A Secure Bootot, ha bekapcsolom, akkor addig jut, hogy "error: file '/grub/i386-pc/normal.mod' not found. Entering rescue mode... grub rescue> _

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#50) King Unique válasza kleinguru (#48) üzenetére


King Unique
titán

Mármint se a gépházban, se csoportházirendben nincsen? :F Pedig elvileg lennie kellene, meg ugye az a W11 eddig lényegében csak egy átnevezett W10 21H2, azért is ennyire hasonló a 2 OS és alkalmazhatók javarészt a W10-es leírások is. :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 11 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.