Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:41:00

LOGOUT.hu

Apple iPhone 11 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) agressor12


agressor12
senior tag

Népalma,prémium áron!? Valahogy a kettő nem jön össze.

(#2) gzbotii


gzbotii
veterán

Ez a felbontás 2019-ben 40.000-ért is gáz lenne.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#3) Bone123 válasza agressor12 (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Számos piacon az Xr volt az elmúlt két negyedév legnépszerűbb okostelefonja, és ennek a folytatása a 11, több fonton előrelépéssel, némi árcsökkentéssel.

(#4) Norbi. válasza gzbotii (#2) üzenetére


Norbi.
őstag

Már vártam ezt a hozzászólást, az elmúlt két hétben, csak három topikban olvastam, legalább ötvenszer :))

(#5) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az újracsomagolás és az óvatos fejlesztés jellemzi az Almát.

Anyagi szempontból megértem, hisz minden évben szeretnének valamit eladni, ezért az "alapkészülék" nem rúghat túl nagy gólt.

A márka rajongói oldaláról nézve viszont nekem ezek mindig picit arconcsapások, ezen az árszinten.

Design terén viszont mondhatni "felzárkózhatnának".

290 ezer forintot azt gondolom hasznosabban is el lehetne költeni, de sajnos nem házon belül. Így vagy marad ez, vagy egy tavalyi modell, vagy a Droid.

Egyéni vélemény, de én pl 150 ezernél többet nem költenék mobilra, de ez is csak duzzogva, pedig lehetne drágább is, de jelenleg egy 95 ezer forintos csúcshardveres mobillal is bőven elvagyok, bosszantó hibák nélkül....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Akkor hüledezek a plecsnin. Most miért nem hüledezünk az 300k-s áron, amihez jár egy 5W-os töltő, meg szuper alacsony szuper retina kijelző? :D

Megyen!

(#7) erahurka


erahurka
félisten

Nekem tetszik. Csak ennyiért már Note 10-et is kapni. Több kamerával, nagyobb kijelzővel, AMOLED panellal, kisebb kávákkal, notch nélkül.

(#8) Obyboy


Obyboy
addikt

:C "Szuper, hogy ennyire sokrétű a piac, így mindenki megtalálhatja a maga választását" - ez egy nagyon jól eltalált és teljesen igaz mondat lett.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#9) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ne tessék majd szidalmazni a szerzőt. Jó az írás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) janeszgol válasza Bone123 (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Én tavaly a Xr-t jó vételnek (iOS fronton a legjobbnak) ítéltem meg, idén pedig a 11 vette át ezt a szerepet. A kijelző felbontása szerintem okés.

(#11) samu74


samu74
addikt

Jó a teszt. Ha iphone-t vennék akkor ezt választanám.

-----------

(#12) Jeanne d'Arc

Az Xr-t is vették mint a cukrot, ezt is fogják. Nekem ennyi pénzért nem kéne. Ennek max 200 ezres arcedulat kéne kapnia.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#13) -secret- válasza Jeanne d'Arc (#12) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Akkor meg nem tudnák gyártani annyira fogyna.

(#14) Noukoum


Noukoum
veterán

Hogy lett ez ajánlott?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

"népalma"

Ez most ütött...

(#16) bajusz15


bajusz15
senior tag

Eltartott egy ideig, de ide is megérkezett a teszt.
Nekem még mindig nem kéne, nem azért, mert a szifont szidni menő, hanem mert még mindig nem tudnak olyat mutatni, amivel el lehetne nekem adni. Évről évre ugyanaz + egy nagyon kicsivel több, amiről lehet beszélni a keynote-on és nem veszik észre az emberek, hogy ez bizony ugyan az. Ez biztos elég a fanoknak, akiknek azonnal le kell váltani az előző éves telót mert ez az új, nehogy már a régi legyen, ki is néznek a kollégák, de nekem nem.

(#17) gzbotii válasza Norbi. (#4) üzenetére


gzbotii
veterán

Akkor átfogalmazom: Ez a felbontás 2019-ben 290.000-ért is rendben van.
Remélem most már jobb. Csak kérdés, hol volt ez a sok komment, amikor épp az Apple vezette be a retina kijelzőt iPhone 4-en 2010-ben, és mindenki erre hegyezte.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#18) joey04


joey04
titán

Annyira jó lett a lészülék, hogy még Bone is elismerően írt róla, bár érezhetően fájt neki. :D Cserébe azért sikerült megköpködni is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) erahurka válasza gzbotii (#17) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem alapvetően elég lehet ez a felbontás, de a Youtube nem fog rajta Full HD-ben videót lejátszani. Ez a nagy baj vele.

(#20) Richie86


Richie86
senior tag

Nekem tetszik, annak ellenére, hogy egyelőre maradok droid vonalon :)

(#21) Roland861010 válasza erahurka (#19) üzenetére


Roland861010
addikt

Miért is nem ?
Simán játsza.

(#22) gzbotii válasza erahurka (#19) üzenetére


gzbotii
veterán

Én elhiszem, hogy aki nem 4cm-ről nézi a kijelzőt, és nem háklis erre, annak nem tűnik fel, de 290.000-ért ilyen felbontást adni már pofátlanság. Mennyibe kerülne az Applnek, ha magasabb felbontású kijelző kerülne bele? Mondjuk 3-4€?

(#21) Roland861010: csak nem fHD felbontásban, mert az ugye fizikailag lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23) general


general
addikt

Én csak azt nem értem, miért kell mindig fikázni, ha valakinek ez nem tetszik, nem veszi meg. Tudomásul kell venni, hogy
1. egy iphone-nal, sőt bármilyen Apple termékkel nemcsak az adott készüléket veszed meg/fizeted ki, hanem a zárt és egyébként remekül működő rendszert is, ezért is drágább (sztem)
2. az Apple ugyan már rég nem a leginnovatívabb márka, de (még) mindig prémium minőséget ad, tehát az összes terméke felsőkategóriás. hasonlítani is így kell.

És igen, qrva drága, ez van, nem a magyar átlagfizuhoz kell mérni, nem mi vagyunk a piac. Aki sosem használt Apple terméket, legalább ne fikázza. Újracsomagolva? Igen, kicsi a fejlesztés - a kamerarendszer főleg ezúttal -, de nem is drágább sokkal a tavalyinál, pont az újdonság erejével, meg amennyivel jobb a kamera.
Másrészről ma egy smartphone már rég nem "csak egy telefon", a mindennapok szerves része, ha nem a legfontosabb kütyü. Sokaknak konkrétan munkaeszköz, így kell nézni ezen termékek árát. (nem csak az iphone-ra gondolok most)
Szerintem. :)

(#24) Hzi válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


Hzi
aktív tag

Jó az írás. Bár gyakran érződik, hogy a szerző kereste, mi jót lehet még elmondani....
Számomra is vicc ilyen tudású teló ilyen brutál áron.
És még ajánlott is, ez verte ki a biztit. :W

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#25) roli543 válasza erahurka (#7) üzenetére


roli543
őstag

Azon is iOS fut? Nem. :)) :))

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#26) #65537792 válasza gzbotii (#22) üzenetére


#65537792
törölt tag

De miért jó a nagyobb felbontás? Vezesd már le. Komolyan érdekel.

Az én álláspontom: Hogy jobban merüljön az akksi?

(#27) ollie válasza Noukoum (#14) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy, hogy a többi iPhone-hoz van elsősorban hasonlítva, azok meg nem fognak ajánlottat kapni.

***

(#28) CptAdamica válasza gzbotii (#17) üzenetére


CptAdamica
veterán

Az a baj, hogy 2010 óta megálltak felbontásban. Azóta csak a szuper retina bullshitet tolják, amitől persze a lelkes rajongók spontán nedvesedésben törnek ki, mert nagyon menőnek hangzik a név. Persze, ha valaki utána néz, hogy ez mit is jelent, akkor meg jön a ja, ennyi?

Megyen!

(#29) subset


subset
senior tag

Népalma de sajnos nem ebben az országban....(majd 3kilóért meg amúgy vicces) tőlünk nyugatabbra biztosan sokan beleharapnak majd

Használj Te is szabad szoftvert !

(#30) #88470784


#88470784
törölt tag

4k 60fps egy 720p kijelzőn. Ezt így hogy?

(#31) nozs23 válasza #88470784 (#30) üzenetére


nozs23
addikt

Altalaban nem telefon kijelzore keszitunk 4K felveteleket. En legalabbis nem. Tovabba a kijelzo felbontasa sem 720p.

(#32) Metalfan válasza ollie (#27) üzenetére


Metalfan
senior tag

Nekem valahogy nem rémlik, hogy bármelyik felső/csúcskategóriás telefon a konkurencia meglehetősen figyelmen kívül hagyásával, csak a generációváltásért kapott volna ajánlott plecsnit... főleg nem ilyen ordas hibákkal. Android-fronton ekkora baki miatt néha még a tetszettért is rezgett a léc.

[ Szerkesztve ]

(#33) papi77 válasza subset (#29) üzenetére


papi77
addikt

Ja,népalma...valahol valakinek :D
Ebben egyedül a szoftver ami valamennyire jó!

Az első: NOKIA 1611

(#34) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Érdekes, mert ez gyakorlatilag egy újracsomagolt Xr, ami annak idején nem kapott plecsnit. Az ott leírt kritika nagy része itt is megállja a helyét. Mégis ajánlottat kapott. :F

Romanes eunt domus

(#35) erahurka válasza Roland861010 (#21) üzenetére


erahurka
félisten

Itt nem úgy van, hogy csak akkora felbontásban működik, amekkora a kijelző? Tehát ha nincs meg a 1080p, akkor csak 720p-ben megy.

(#36) gzbotii válasza nozs23 (#31) üzenetére


gzbotii
veterán

Így van, nem 1280x720 hanem 1792x828
Így már minden más. 12 pixellel magasabb és 128 pixellel szélesebb a felbontás: 👍

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37) erahurka válasza roli543 (#25) üzenetére


erahurka
félisten

És ha nem iOS fut rajta?

(#38) aelod válasza joey04 (#18) üzenetére


aelod
veterán

Miért tán hallgassa el ami negatívum? Erről szól egy teszt.
Azért az éjszakai képen a fenyőfa alja és a növényzet alatta nem annyira festmény szerű a P30-nál.
Kompakt, úgymond egyben van a telefon.
Ami elképesztő az a Bionic chip elképesztő nyers ereje. Már az előzővel sem tudta felvenni a versenyt a S855 nem, hogy ezzel.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#39) Drp81 válasza FіkuszKukіsz (#34) üzenetére


Drp81
aktív tag

Mert most az alma fizette le biztos a MA-t :DD

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#40) ollie válasza gzbotii (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 12 pixel nem stimmel.

***

(#41) Integrale válasza #65537792 (#26) üzenetére


Integrale
veterán

Miért merülne jobban?
5-8 óra közötti képernyőidőt tud a jelenlegi telefonom QHD-n egy 4000-es akksival, 2 SIM-mel, 3 e-mail fiókkal + egyebekkel.
Nekem szúrja a szemem a pixelesebb felület (most jöhetnek a válaszok, hogy de nem is látni csak nagyítóval blablabla), de látni, maximum nem mindenkinek szúrja a szemét, nem mindenki veszi észre.

Ennyi erővel a Pro modellekbe is teljesen felesleges a nagyobb felbontás.
Ennyi pénzért a naaagy Apple simán rakhatna bele nagyobb felbontásút, hogy ez a szálka is ki legyen húzva a fanyalgók, képernyőre érzékenyebbek szeméből.

"Bad reklám is reklám too"

(#42) #78791680 válasza #65537792 (#26) üzenetére


#78791680
törölt tag

En 2k-ban nezek mindent es 2 naponta toltom 50 percig a telefonom :)

(#43) gPéter


gPéter
tag

szerintem jó teszt,és reális verdikt. Az XR-hez képest csökkent a nyitóára kb 60 euróval, ez az almától teljesen meglepő :)

[ Szerkesztve ]

(#44) gzbotii válasza #65537792 (#26) üzenetére


gzbotii
veterán

Így van, csak arra jó. 800x480 mindenre is elég.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#45) BloodRay


BloodRay
veterán

A teszt jó lett és a telefon is elmegy.
Ugyanakkor szerintem lehet magyarázni a bizonyítványt, hogy "Apple-hez képest", meg "prémium", meg "ökoszisztéma", de ezen az áron nevetséges.
Elfogadomm ha valaki ilyet vesz, mert mindenki azt csinál a pénzével amit akar, de, hogy ajánlott legyen összességében?... :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#46) aelod válasza #78791680 (#42) üzenetére


aelod
veterán

Mondjuk annak a felbontásnak aztán tényleg semmi értelme 6" méretben :U
No offenz.
De tény, hogy egy MI A3-nál mennyire sírtak a 720p kijelzőn itt meg elfelejtjük a kis felbontást mert prémijum meg alma életérzés.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#47) #78791680 válasza aelod (#46) üzenetére


#78791680
törölt tag

6.7 col-nal, es igen is van ertelme. Sokkal elvezhetobb rajta minden. Hol tapasztaltad hogy "nincs ertelme"? Alman?

[ Szerkesztve ]

(#48) #65537792 válasza #78791680 (#42) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ahha persze.

(#49) nozs23 válasza gzbotii (#36) üzenetére


nozs23
addikt

Sikerult elolvasni a szamokat, amiket irtal?

(#50) #78791680 válasza #65537792 (#48) üzenetére


#78791680
törölt tag

Mit nem hiszel el?
2 nap alatt produkal 5 ora SOT-ot 20%-ig ahonnan a Warp atlagosan 50-55 perc alatt kuldi 100-ra. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.