Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) lkalmi


lkalmi
csendes tag

üdv.
venni szeretnék nyomtatót.
de milyet?
szines tintasugarast akarok, ami aránylag olcsó és a patron se legyen hozzá drága.
amire gondoltam:
hp deskjet 3745
hp deskjet 3650
hp deskjet 5150
canon i-250
canon i-455

(#2) inkab


inkab
aktív tag

Canonból a legolcsóbbat, amiben külön van a 3 szín. A típusra nem emlékszem sajna. A színenkénti patronok ára 300-500 FT utángyártottból, gyors, halk, gazdaságos, szépen nyomtat.

(#3) Dave™ válasza lkalmi (#1) üzenetére


Dave™
nagyúr

Canont mindenféleképp, a HP alapból drága, a patron is a legdrágábbak kközött van hozzá, és a javíttatása is drága. Canon i250-t ne, mert alapmodell, és picit igénytelen a kidolgozása, valamint nem tud szegély nélkül nyomtatni. i455 tud, igényes, helytakarékos és jól is néz kki. Én is ilyet vettem:) Amiben színenként lehet cserélni az valóban gazdaságosabb, csak a nyomtató drágább, méghozzá jóval (min x 1.5). Utángyártott patron az i 455-hööz is olcsó, a fekete kb 800 huf, színes talán 1.3-1.5e, de mivel úgysem mindig (vagy főleg) egy színt használó képeket nyomtatsz, nem kell félni az egy patronostól. Mellesleg én nem mernék utángyártottat használni, a minősége_biztosan nem olyan jó_, mégha kielégítő is, és ha nem is tesz kárt a nyomtatóba, akkor sem tudja olyan minőségben visszaadni a színeket. Amúgy fotónyomtatáshoz fotópapírt is vehetsz, anélkül semmit sem ér. 10*15-ös fotópapír/60db 4-5e forint. Egyéb kérdés?:)

(#4) _Hunter_ válasza lkalmi (#1) üzenetére


_Hunter_
őstag

Nekem egy hp 5150-sem van, sulinetre vettem még tavaly. Ezzel nyomtattam a nővérem meg az én szakdolgozatomat. Nagyon szépen nyomtat. A patron olyan 4-5K boltban, a színes 5-6K. De ehhez is lehet, utángyártottat vagy tölteni bár ezeket még nem próbáltam. Sajnos a többit nem ismerem. Amugy ha a színest kicseréled fotó patronra, nagyon jó kis fényképet nyomtat megfelelő lapon.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#5) Dave™ válasza _Hunter_ (#4) üzenetére


Dave™
nagyúr

külön kell a színes helyett színes fotó patron? HP megint alkot...

(#6) Pushy válasza Dave™ (#5) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

Ha ezt úgy értetted, hogy maradi, akkor ok! Mert ez régen volt stílus (Canon-nál az S450-ig), de mióta minden nyomtatófej (Canon) 1200dpi-s, azóta ez megszűnt. A HP-nél még nem tartanak itt? :DDD

Pushy

(#7) Dave™ válasza Pushy (#6) üzenetére


Dave™
nagyúr

A HP az már csak HP. Én nem vennék semmit sem tőlük:)

(#8) Alex91


Alex91
félisten

Olyan LPT portal (is) rendelkezo tintasugaras nyomtatot keresek, ami DOS kompatibilis! Jó lenne olyan tipus, amit azert lehet is kapni!


[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10) Dave™ válasza Alex91 (#8) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na ez nem lesz egyszerű:(

(#11) Alex91 válasza Dave™ (#10) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt en is tudom, de hatha...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) rzoli válasza Dave™ (#5) üzenetére


rzoli
senior tag

Nem a színes cseréled ki, hanem a feketét, s így 6 színből nyomtat, tényleg nagyon szépen. (Nekem is ilyen van, 5150 ).

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#13) Dave™ válasza rzoli (#12) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez mind szép és jó, de minek szenvedjek vele, ha ugyanezt a Canon egyszerűbben és olcsóbban elvégzi? Ott nem kell cserélgetnem semmit sem...

(#14) Alex91


Alex91
félisten

Az Epson nyomtatok nem tudjak emulalni a regi matrix Epsonokat?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15) Alex91


Alex91
félisten

up

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16) Pushy


Pushy
tag

Típus függő! A Canon pl. már nagyon régóta kivette az LQ emulációt a nyomtatóiból (BJC-250ex és BJC-4400 volt az utolsó).

Böngéssz a gyártók weblapjain, hátha!

Pushy

(#17) rzoli válasza Dave™ (#13) üzenetére


rzoli
senior tag

Nem azt mondtam, hogy olcsóbb lenne a HP, csak javítottam egy hibát: nem a színes patront cseréled!

Egyébként ahol jó minőségű fotót nyomtatnak ált. 6 színt alkalmaznak, és nem 4-et.

annó PC-Word-ben volt egy teszt, a nyomtatókról. Minőségben az első egy nagyobb HP volt, a második helyen fej-fej mellett a fent említett HP5150 és talán Canon 560i szerepelt. Ez utóbbiban nem vagyok biztos.

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#18) inkab


inkab
aktív tag

Epson Stylus Photo 1290
A/3+, tekercsre is tud max. 33cm szélesre
halk, 6 szín, király...
kicsit sokat ''eszik'', mivel 6 színű....
nekem ez van 3 éve, használtan vettem akkor, de eddig nagyon bevált...

(#19) csimmasz


csimmasz
aktív tag

A canon-nál lehet venni gyári utántöltö szettet ami 3-4 utántültésre elég és mindhárom szint tartalmazza.igy még gazdaságosabb és nem utángyártott aminek a szine lehet hogy nem tökéletesen megegyezo az eredetivel.
Nekem egy canon i560-am van és nagyon elégedett vagyok,fényképeimet nemhiszem hogy megkülömbözteted az elöhívott képektöl.
De vigyázat canon-al csak canon papírra nyomtass fényképet,legalábbis nállam hp-papirra nagyon furcsán nyomtat.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#20) lkalmi


lkalmi
csendes tag

üdv.
megvettem a nyomtatót, hp3745. nem értek annyira a tipusokhoz, nem is nagyon néztem utána, de a boltos fazon azt mondta, hogy a canonban nem a patronon van a fej, viszont annyit konyítok a dolgokhoz, hogy ilyet nem veszek semmi féle képpen.
közs mindenkinek a segítséget.

(#21) inkab válasza lkalmi (#20) üzenetére


inkab
aktív tag

Viszont ha külön van a fej a patrontól (ált.: epson, canon), akkor könnyebb hozzá utángyártottat találni, és ez miatt a gyári is jóval olcsóbb ugye (nem kell fejet csinálni minden patronra)
Egyetlen hátránya, ha beszárad akkor akkor a fejet ki kell tisztítani, míg ahol ez egybe van (a legtöbb HP), ott beleraksz egy új patront és már jó is...

(#22) Kriza


Kriza
őstag

Nekem olyan nyomtatóra lenne szükségem, ami olcsón nyomtat - a minőség másodlagos szempont. Nem árt, ha a nyomtató ára tréfával 40ezer alatt van, de a patron legyen minél olcsóbb, és bírjon sokat.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#23) I_Am válasza Kriza (#22) üzenetére


I_Am
veterán

Canon i560.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#24) Kriza válasza I_Am (#23) üzenetére


Kriza
őstag

Kösz a tippet!

Ez hasonló, mint a 865, ugye??? Merre lehet ebbe utángyártott festéktartályokat kapni, és főleg mennyiért???
Neked ilyen van??? MErt akkor érdekelne, hogy szerinted egy adag festékkel hány DVD borítót tudok kinyomtatni? Milyen lapot érdemes használni?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#25) I_Am válasza Kriza (#24) üzenetére


I_Am
veterán

80-90 darabot és van hozzá utánygyártott patron is. Ha az összeset cseréled, akkor olyan 5-6E Ft-ba kerül. (mivel a szinek ebben külön vannak összesen 4 patron)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#26) Kriza válasza I_Am (#25) üzenetére


Kriza
őstag

Azt hiszem megfogadom a tanácsod, és beruházok egy ilyenbe. 27 ezerért már ki is néztem.

Még egyszer köszönöm!

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#27) Notes


Notes
senior tag

Canon cuccok mostanában elég igénytelen műanyagokból vannak. A 20 évvel ezelőtti (kommunista hiánygazdaságban) készült műanyag játékvonatom jut róluk eszembe, bár még talán az is jobb volt. Persze ez nem mindenkinek szempont

Romanes eunt domus!

(#28) Kriza válasza Notes (#27) üzenetére


Kriza
őstag

Ha olcsón és szépen nyomtat, akkor tőlem aztán fából is lehet :)

Vagy a belbecs is ''igénytelen'' ?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#29) DonLeo


DonLeo
senior tag

1 szavazat a Canon PIXMA iP4000-re. Bruttó 36-38-ért lehet kapni.
5 külön patron van benne. 3 színes, 1 fekete, + 1 a fotókhoz.
Gyári patronokat láttam már 2500 bruttó körül, utángyártottat (Q-ink vagy mi) 1000-1200 körül.

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#30) Kriza


Kriza
őstag

A Canon 865-ben miért van fekete patron a fotókhoz is, az 560-ben meg nincs??? Az 560 akkor a 3 színből keveri ki a feketét - mert akkor az rohadt nagy pocsékolás a 865-höz képest?! Vagy az 560 a másik feketét használja. Vagy hogy van ez... :F

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#31) Gee-Bee válasza Alex91 (#15) üzenetére


Gee-Bee
tag

HP Business Inkjet 1100, 1200

�%-12345X

(#32) Gee-Bee válasza Kriza (#30) üzenetére


Gee-Bee
tag

Azért használnak fotó feketét, mert a ''szöveg'' fekete általában pigment alapú, és nem keverhető a színekkel. A fotó fekete igen, de viszont nem nyomtat szép szöveget.
A 4 festékes olcsó tintás nyomtatók között nem ismerek olyat, amelyik a feketét nem színekből keveri, de persze ez még nem jelent semmit :)

�%-12345X

(#33) atuci


atuci
senior tag

AMILYEN A MUNKAHELYEDEN VAN :))

vagy rokonod-ismerősöd munkahelyén

ja bocsi, már látom, hogy vettél egy HP-t, szerintem jó vétel volt.

[Szerkesztve]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#34) I_Am válasza Kriza (#30) üzenetére


I_Am
veterán

Az 560-ban van egy fekete patron, plusz a 3 szin. A kérdést konkrétan nem értem, hogy mire gondolsz mikor azt irod, hogy: ''Az 560 akkor a 3 színből keveri ki a feketét''.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#35) Loretto


Loretto
veterán

canon i350 jónak számít? mert pécsen mintha vhol br 500 meg 600ft a szines ill. a fekete patron.

Soirée...

(#36) DonLeo válasza DonLeo (#29) üzenetére


DonLeo
senior tag

Az iP4000-res miért nem jön be senkinek? :F
Bővebben: link
Vagy ott van az iP3000-res ami olcsóbb, de csak 4 patron van benne.
Ezek csak nekem tetszenek? ;]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#37) Kriza válasza I_Am (#34) üzenetére


Kriza
őstag

Arra gondolok, hogy a 865-ben van 3 szín+1 fekete a fotónyomtatáshoz és van még 1 fekete a szöveghez, az 560-ben 3 szín van (nincs fekete a fotóhoz) és a fekete a szöveghez. A külömbség tehát az 1 fekete fotópatron.
A kérdésem arra vonatkozik, hogy ha a 865 a fekete fotó patront használja a fekete színekhez, akkor az gazdaságosabb, mintha az a 3 színből lenne kikeverve - mert gyanús, hogy az 560 így csinálja.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#38) Kriza válasza DonLeo (#36) üzenetére


Kriza
őstag

Most, hogy felhívtad a figyelmem rá, tetszik :) A 3000-es ráadásul hasonló árban van, mint a 865-ös. És most jön a tipikus és várható kérdés: Mivel tud többet, kevesebbet...???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#39) DonLeo válasza Kriza (#38) üzenetére


DonLeo
senior tag

A 865-öst nem igazán ismerem, de a iP3000-ről itt egy kiindulási pont:
Bővebben: link
Bruttó 33-34-ért meg lehet kapni.
A www.canon.hu-n is megtalálható, vagy a termék külföldi honlapja ott van a linken amit beszúrtam. :)

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#40) I_Am válasza Kriza (#37) üzenetére


I_Am
veterán

Mindkettőben van fekete patron, ami külön a fekete dolgokhoz kell. A fekete photo patron szerintem only photoknál fogy.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#41) atosz


atosz
őstag

Szerintem egy kicsit rosszul van megkozelitve a kerdes. Kezdjuk ott, hogy mit es mennyit szeretnel nyomtatni?

(#42) Kriza válasza atosz (#41) üzenetére


Kriza
őstag

DVD borítót, sokat :) , néha egy-két fényképet, de utóbbi nem fő szempont. A fő az, hogy olcsó legyen a tinta, akár azon az áron is, hogy így a nyomtató drágább.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#43) atala válasza csimmasz (#19) üzenetére


atala
Topikgazda

Azt írod, lehet a Canon i560-hoz GYÁRI utántöltőt venni!
Ez meglep. Mi a neve, és hol lehet kapni?

(#44) yakuza


yakuza
csendes tag

Sziasztok!
Én is tanácstalan vagyok, hogy melyik nyomtatót - elsősorban fotónyomtatásra használnám válasszam:
hp 7760 vs. Canon pixma ip4000 vs Epson Stylus Photo R300

Minden infót előre is köszönök!
:))

(#45) yakuza


yakuza
csendes tag

További kérédsem lenne, hogy melyik rendszer az előnyőseb?
a) 1 db fekete tintapatron, 1 db CYM patron
a*) + 1 db világos CM patron
b) 1 db fekete, 1-1 db C-Y-M patron
c) 1 db fekete, 1-1 db C-Y-M és 1-1 db világos C-M patron?
:Y

(#46) Alex91 válasza yakuza (#44) üzenetére


Alex91
félisten

Canon, szerintem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47) Imy


Imy
veterán

A HP nagyon szépen nyomtat, de iszonyu drága Bele a patron, s hamar kipurcannak.
Egy Jo Canonál nincs jobb!

(#48) infotech


infotech
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudna valaki irni, hogy mi a kulonbseg a canon IP2000 es IP3000 kozott. Az a problemam a Canon IP2000-el, hogy a www.canon.hu oldalrol letoltottem rola a tajekoztato PDF-t, es a masodik oldal tetejen az van, hogy ''4 patronos rendszer'', a tintapatron konfiguracional pedig az, hogy ''2 tintapatron''. Ha semmi kulonoset nem akarok, csak word doksikat, pdf-ket nyomtatni, esetleg neha fenykepeket, akkor szerintetek megfelel az IP2000. Elore is kosz!

Ferko

(#49) infotech


infotech
csendes tag

Sziasztok!

Szoval egy olcsobb nyomtatot szeretnek venni, es ket tipust neztem ki:
-HP DeskJet 3650
-Canon IP 1500

A ketto kozul ha valakinek van valamelyik, vagy ismeri oket, hogy melyiket erdemesebb venni az segitsen.
Sziasztok!
Ferko

Ferko

(#50) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

én is érdeklődnék,nekem fotónyomtatáshoz kellene,valami olcsóbb,20e körül.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.