Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
Topikgazda

Sziasztok!

Ez a nem hivatalos fórum, nem szakértőktől, tapasztalati alapon, vásárlás utáni kérdéseknek.

Azért indítottam ezt a topikot, mert szerintem vannak sokan, akik Synology NAS-t használnak, de nincs termékregisztrációjuk és/vagy ott nem kaptak megfelelő, kielégítő választ a kérdéseikre és (még) nem tudják, hogy a használatit is lehet használni a DSM-en belül. :)

Tehát, ha vásárolni akarsz, akkor keresd fel a "Milyen NAS-t vegyek?" topikot.

Ha van reg. kártyád, akkor ide is regisztrálhatsz a szakértői segítséghez. A másik hivatalos fórum itt található, ugyan az a reg. jó ide is.

A Synology termékek honlapja itt található. Itt mindent megtudhatsz róluk, amit vásárlás előtt érdemes.

Szóval, ha van már Synology NAS-od, akkor jöhetnek ide a kérdések, tapasztalatok, képek, stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) Criton válasza Patice (#1) üzenetére


Criton
veterán

támogatom ezt a topikot :R

[ Szerkesztve ]

(#3) Patice


Patice
Topikgazda

Nekem mostanában érkezett a családi kütyühalmazba egy iPad mini és szeretném minél jobban összehozni a NAS-ommal, esetleg ha akad valaki, akinek van már tapasztalata, használja már egy ideje együtt a kettőt, azt szívesen olvasnám itt. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4) Statikus


Statikus
senior tag

Üdv. Synology használók, vásárlás előtt állók, érdeklődők

(#5) Criton


Criton
veterán

Erre valaki? Inkább már ebbe a topikba tartozik szerintem. :R

(#6) Patice válasza Criton (#5) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen kötetbe formáztad a vinyókat? Raid1, Raid0, SRH esetleg?

RED-ről nekem csak jó tapasztalataim vannak. 2X2 TB-ot tettem DS213-asba és nem hallom a hangjukat egyáltalán. Még ha másolok is rá és a torrent is megy párhuzamosan.

A sebesség nálam is lehetne gyorsabb, de utánaolvasva nem ítéltem vészesnek a dolgot. Raid1-el lenne a leggyorsabb két lemezes NAS esetén, de nekem a tárhely nagysága fontosabb volt, így Raid0-ba fűztem össze a vinyókat (így kb. egyszerre használódnak) csak így fele olyan sebességet érek el, mint amennyi gyárilag írtak.

Bár lehet hülye voltam és szimplán csak két külön kötetre kellett volna formáznom a két külön vinyót és akkor lehet gyorsabb is lehetne a másolási sebességem. Jelenleg átlag 20-25 MB/sec-kel megy, nagyobb fájlok esetében felmegy 30-32-ig. Kb. mintha egy USB2-es külső lemez lenne a gépemre kötve mindig.

De legalább ezt a sebességet hozza filmnézés közben is, miközben folyamatosan megy a torrent. Szóval egy szavam sincs. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7) Criton válasza Patice (#6) üzenetére


Criton
veterán

SHR mindenképpen, mert majd szeretném még 3db hdd-vel meglepni a 413j-t (tényleg ilyenkor elvileg én egy nagy meghajtónak fogom látni az egészet, nem?).

A holnapi nap folyamán kapni fog a nas egy WD 3TB Red Caviar (WD30EFRX) hdd-t. Ezekről akkor pozitív a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#8) Patice válasza Criton (#7) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, egy nagy meghajtó lesz az egész.

Igen, eddig nem hallottam panaszt senkitől, aki RED-et használ.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9) Ed Parker válasza Patice (#3) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az AppStore-bol szedd le a gyári progikat es jelentkezz be.
Rém egyszerű használni.

(#10) Patice válasza Ed Parker (#9) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez megvolt, a bejelentkezés is.

Cloud Station-t használod táblához? Nekem az lenne fontos most. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11) Ed Parker válasza Patice (#10) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt pont nem az összesből :D
Ds file, ds dl es a synology-t szedtem le.

(#12) Tony39


Tony39
csendes tag

Én a SynoDS-t használom iPhone-on, és iPad-on is, igaz ,hogy fizetős, de ennél jobbat nem nagyon tudok hozzá elképzelni, szinte minden benne van egy progin belül. :)

(#13) daniel2121


daniel2121
senior tag

Támogatom én is a topicot, mint leendő Syno tulaj.

(#14) Patice válasza daniel2121 (#13) üzenetére


Patice
Topikgazda

Gyűljünk csak, gyűljünk! Hiába, NASsolni jó... :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#15) Ed Parker válasza Tony39 (#12) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

azt már én is néztem,de akkor megveszem ha aztmondod hogy jó.

(#16) maestro_z válasza Patice (#6) üzenetére


maestro_z
tag

Üdv!
Nekem is DS213 van 2 db 3TB-s Red vinyóval, csak a venti hangja hallható csendes szobában, az is alig.
Én két kötetet hoztam létre így az olvasási sebesség 60-70 MB/s, az pedig írás 50 MB/s.
Véleményem szerint ha van külső tárhelyed, érdemes lenne újra raknod a NAS-t mivel a RAID 0-val az egyik vinyó halála esetén ugrik a másikon lévő adat is.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#17) Patice válasza maestro_z (#16) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hmm. így már megfontolandó. Tárhelyem az akad. Szerintem meg tudom csinálni majd.

Köszi az infót! :R

Letöltésre a beépített torrent klienst használod, vagy Transmission-t telepítetted és azt?

Én most elvagyok a beépített klienssel, Transmission-t telepítettem ugyan, de nem tudtam még belépni rá. Nem olvastam még utána, hogy a webes belépést első alkalommal hogy kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18) akisbandi válasza Patice (#10) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Még kicsit bugos a DS cloud, a belső mappákat nem szinkronizálja le. Amúgy nekem jelenleg szimpatikusabb a DS file, aztán majd idővel meglátjuk.

(#19) Tony39 válasza Ed Parker (#15) üzenetére


Tony39
csendes tag

A SynoDS tulajdonképpen egy download station, egy file station, és egy web browser egybegyúrva, és tökéletes összhangban egymással. Én nagyon szeretem. Ezen kívűl IOS alatt a DS photo-t használom, illetve média lejátszáshoz az aceplayer a kedvencem, bárhonnan ftp-n keresztül tudok streamelni filmeket, vagy zenét.

(#20) maestro_z válasza Patice (#17) üzenetére


maestro_z
tag

Én is a gyárit használom, a Transmission-t nem tettem fel. A gyári tulajdonképpen megfelel, talán annyi kifogásom van vele, hogy mielőtt a NAS-t megvettem a PC-n utorrent-et használtam és olyan érzésem, van, hogy az talán jobban kihasználta a seed-elést. Magyarán jobb arányt produkált. Persze lehet, hogy ezt csak én érzem így visszagondolva.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#21) Criton


Criton
veterán

Lassan megyek a WD RED hdd-ért és a greent veszem is ki :R , majd 8 óra SHR kötet létrehozás

Ezen a külső hdd dolgon még én is gondolkoztam mint backup megoldás, de a külső hddm külön áramellátásról megy és akkor gondolom annak 0-24 mennie kell a backup miatt, nem? A syno megformázza a külső hdd-t is? A time backupot érdemes telepíteni ilyen megoldásra? Ha jól láttam van olyan megoldás ami az internetre is képes felmenteni a dolgokat, nem?

Ha a médiaszerver telepítve van, ti használjátok a picture és video mappát? Ha igen, az indexelés mennyi ideig tart?

A felhasználói könyvtárakat létrehozzátok? Admin user helyett akkor érdemesebb egy új usert létrehozni gondolom.

Bocsi a sok kérdés miatt, de gondoltam egyszerűbb egyszerre megkérdezni :) Meg a későbbiekben másnak is segítség lehet.

(#22) Patice válasza maestro_z (#20) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nálam nincs gond a Seed-el, folyamatosan megy egész jó sebességgel, igaz több, mint 200 torrent fut jelenleg is. Ebből már csak akad olyan amit épp visznek. :D Csak az arányomon szoktam látni, hogy szépen, lassan, de emelkedik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23) Patice válasza Criton (#21) üzenetére


Patice
Topikgazda

A külső merevlemeznél elméletileg a Syno le tudja állítani. Gyakorlatilag a külső háztól függ. Vagyha gyári külső lemez, akkor nagy valószínűséggel le tud magától is kapcsolni egy idő után.

Syno meg tudja formázni a külső lemezt. Vezérlőpult --> Külső eszközök --> Formázás fül.

Igen, a Time Backup tudja ezt a szolgáltatást, telepíted előtte a Csomagkezelőben.

Igen, netre is menthetőek az adatok felhős tárolókba, ott inkább csak a tárhely mérete a kérdéses.

Igen, használom a picture és a videó mappát, képeknél vigyázz, ha sokat akarsz egyszerre felrakni, akkor nagyon sokáig dolgozna a miniatűrök létrehozásán, a Photo Station webes felületéhez, ezért képeket érdemes asztali gépről, laptopról a Synology Assistant-al felrakni, mert akkor az indexelést, miniatűrök létrehozását a gép végzi el, nem a NAS. Videókat már elég gyorsan tudja a NAS is indexelni (angol cím alapján).

A felhasználói könyvtár automatikusan létrejön, ahogy létrehoztad a felhasználót. Megosztott mappák --> Homes --> Felhasználó nevével egyező nevű mappa.

Admin helyett igen, érdemes egy másik, admin jogosultságokkal rendelkező usert létrehozni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24) akisbandi


akisbandi
aktív tag

Próbálta már valaki a 4.2 betat?

(#25) Ed Parker válasza Tony39 (#19) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én a ds photo-t azért nem,mert csinál a több ezer bélyegképet a fotóimról,ami egyrészt belassítja a rendszert,másrészt,nem kell fotóalbum,az ipad-del rámegyek és azt nézek meg amit akarok.

az aceplayer-t én is használom,de inkább a ds audiot,azon keresztül hallgatok a kocsiban is zenét.

(#26) Criton


Criton
veterán

Magyarul vagy Angolul használjátok?

(#27) Criton


Criton
veterán

RED hdd-vel elindult az SHR kötet létrehozása :DDD

(#28) Patice válasza Criton (#26) üzenetére


Patice
Topikgazda

Magyarul. Mekkora vöröst vettél?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29) Criton válasza Patice (#28) üzenetére


Criton
veterán

3TB :DDD lassan kész az SHR kötet :) bár még csak 79%-nál tart.40k volt a Users-nél és most este néztem meg, és most már 43k, jókor vettem :DDD

HDD hibernálás nálatok be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#30) daniel2121 válasza Criton (#29) üzenetére


daniel2121
senior tag

38.100ft-ért van a hardverkernél a wd red 3tb.

(#31) Ed Parker válasza Criton (#29) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Arra jo sok Dívx fér :D

(#32) Patice válasza daniel2121 (#30) üzenetére


Patice
Topikgazda

2 év garival a gyári 3 helyett.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33) Ed Parker válasza Patice (#32) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem te írtad egyszer,ha féléven belül nem áll meg akkor nem is fog.

(#34) daniel2121 válasza Ed Parker (#33) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem is ha beakar xarni akkor az két éven belül be is xarik.

(#35) Ed Parker válasza daniel2121 (#34) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Volt egy leírás merevlemezek ről,hogy fél év a kritikus időszak,ha addig nincs gond,azután sem lesz,persze ez nem azt jelenti hogy örökös mint a nyomor :DD

(#36) daniel2121 válasza Ed Parker (#35) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nekem eddig szerencsém volt, mert még egy sem xart be. Samuk voltak meg meg újabban WD-ék.

(#37) Patice válasza Ed Parker (#33) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Google szervereinek elemzése alapján állapítottam meg magamnak, hogy a legtöbb vinyó az első pár hónapban halálozik el. Ami bírja több, mint 2-3 évig, utána már elég random módon haltak be a statisztikák szerint.

Azért lehet jól jön az a 3 év gari, ha mégis úgy "gondolná" valamelyik lemezem, hogy 2,8 évesen behal.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38) Ed Parker válasza Patice (#37) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja tényleg.
Nálam is elindult a tartós teszt, wd green es seagate green fej fej mellett.
Kiváncsi vagyok, melyik a megbízhatóbb?
2 belőlük már előző nas-ban is szolgált.

(#39) Criton


Criton
veterán

A photo mappát hogyan tudom megosztani úgy, hogy csak a media player lássa a hálózatban?
Nem NFS-ben szeretném..

(#40) Patice válasza Criton (#39) üzenetére


Patice
Topikgazda

Leginkább sehogy. A hálózati megosztásnak pont az a lényege, hogy minden honnan elérhető legyen a megosztott könyvtárakat. A jogosultságokkal játszhatsz (írás/olvasás), de eltüntetni nem tudom hogyan lehetne a többi felhasználó elől.

Esetleg úgy lehetne, hogy a médialejátszónak létrehozol egy könyvtárat a "homes"-on belül és oda pakolod a képeket. Emellett létrehozol a player-nek egy felhasználót és csak neki adsz (admin-on kívül) jogosultságpt ehhez a mappához.

Meg ha máshová pakolod a képeket a "photo" mappán kívül, akkor tudtommal a Photo Station nem fogja tudni mutatni a webes felületén.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#41) Criton válasza Patice (#40) üzenetére


Criton
veterán

Nem szeretném máshova pakolni. De ha NFS-ben akarom megnyitni a képeket akkor a media player is dekodólja a képeket ami szerintem órák kérdése.

Gondolom ha a video mappában letöltött filmeket akarom megnézni nem NFS-ben, akkor ugyan az a helyzet mint a képeknél?

(#42) Patice válasza Criton (#41) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dekódolja a playa is, de az miért tartana órákig. Nem csak videóra és zenére vannak kitalálva a médialejátszók. A kép sem okoz nekik gondot.

NFS-sel nekem nincs gondom, Sambával sem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43) Criton válasza Patice (#42) üzenetére


Criton
veterán

Ha beállítom a samba-t, akkor a media player mindig felhasználónevet és jelszót kér, hogyan lehet azt megadni, hogy egy adott mappához ez ne kelljen?

(#44) Patice válasza Criton (#43) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen médialejátszód van?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#45) Criton válasza Patice (#44) üzenetére


Criton
veterán

Hi-Media 560B

(#46) Criton


Criton
veterán

Most látom, hogy a NAS-on van beépített pixlr képszerkesztő? :D

(#47) Criton válasza Patice (#42) üzenetére


Criton
veterán

SAMBA-n keresztül látom a NAS-t a mediaplayerről, de meg kell adnom a felhasználónevemet és jelszavamat is, ilyenkor viszont mindent látok a NAS-on, nem csak a filmeket.

(#48) Elemental válasza Criton (#47) üzenetére


Elemental
addikt

Csinálj egy olyan felhasználót, aminek csak a filmek mappát engedélyezed, és azzal jelentkezz be a mp-n.

[ Szerkesztve ]

(#49) Criton válasza Elemental (#48) üzenetére


Criton
veterán

Oké rendben. Egyébként az létezik, hogy SAMBA-n keresztül jobban mennek át a filmek a media playerre mint NFS-en:F

(#50) bolha23 válasza Criton (#49) üzenetére


bolha23
aktív tag

Előfordulhat, bár általában az NFS-t ajánlják HD videók lejátszásához.
Nálam mindkettőnél 10-11 MB/s sebességet mér a DUNE gigabites hálózaton.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.