Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joccc07


Joccc07
addikt

Jó lett!

Tervezek otthonra én is egy ilyet de még azt se tudom, hogy kezdjek neki úgyhogy mindenképp várom a folytatást! :R

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#2) Ayden89


Ayden89
csendes tag

Szívesen elolvasnám a folytatást!

Nem túl rég (~1 hónapja) használom én is hasonlóan sorozatokhoz, 1-2 filmhez a Plex szervert az asztali PC-men (csak a mappát állítgattam, semmi komoly). Nagyon bevált nekem is, mondjuk valami hasonló felületű kliens progi nem lenne rossz hozzá mondjuk LG WebOS- re :D

Esetleg leírhatnád hogy milyen komponensekből áll a HTPC-d, csak kíváncsi vagyok rá :))

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 w/ Android M

(#3) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Szintén várós a folytatás! :K

Érdekes a dolog, lehet át fogok állni rá. :K

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#4) ferensz válasza Ayden89 (#2) üzenetére


ferensz
senior tag

WebOS tv-n UK lokáció, storeban PlayZ nevezetű alkalmazás. 3 font, de nem kell legalább külön médialejátszó.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#5) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

RasPLEX: ... élvezhetem a régi CRT TV-n a sorozatokat,...

CRT-n élvezni a TV-nézést? :U

(#6) Magga


Magga
aktív tag

Köszönöm! :R

(#2) Ayden89
Ház: Silverstone LC16M fekete
Lap: valami MSI
CPU: i3 4330
ssd rendszernek + 2*3TB WD RED HDD

És van egy Harmony One távom, amit nagyon szeretek!

Tudom kicsit erős HTPC-nek, de néha megy rajta photoshop meg néhány régebbi játék is.

(#5) KaiotEch
Kiragadtad a lényeget! :C

(#7) Ayden89 válasza Magga (#6) üzenetére


Ayden89
csendes tag

(#6) Magga: Ez így kifejezetten jól hangzik :D

(#4) fec555: Köszönöm szépen!

Nexus 5 w/ Android M

(#8) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Szia!

Engem is érdekelne a folytatás ,kifejezetten a bárhol a világon nézhetem a sorozataimat rész.

(#9) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

sziasztok,

jómagam egy hostingon próbálkozom ezzel, sajnos még a teljesítményt nem tudtam kipróbálni, mit reagál ha 3-4 stream van.
Aki esetleg segítene tesztelni megköszönöm, felveszem plexben a barátok közé (dobjatok egy privit) és próbálgassa kicsit.

الغريبة في هذا الكوكب

(#10) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Van egy debianos szerverem, amire feldobtam a plex servert, viszont a webgui nem elérhető, még localhostról sem. Ez alapján tettem fel: [link]

vapebook.hu, e-cigi tesztek és leírások - ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#11) Magga válasza MineFox54 (#10) üzenetére


Magga
aktív tag

Linux nagyon nem az én világom, de ha fut a server akkor legalább localhoston látni kellene. Win alatt be lehet állítani, hogy induljon magától vagy manuálisan indítom...

(#12) MineFox54 válasza Magga (#11) üzenetére


MineFox54
őstag

Na, kiderült, hogy amint elindul, le is áll. :F

vapebook.hu, e-cigi tesztek és leírások - ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#13) KaiotEch válasza MineFox54 (#12) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem megy simán. Legalábbis a szerver fut, a TV látja, mondjuk még nem indítottam el rajta semmit.

(#14) KaiotEch válasza KaiotEch (#13) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham hát a videólejátszás nem megy, tölt tölt, majd visszadob a filmek választása menübe. :F

(#15) MineFox54 válasza KaiotEch (#14) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekem szerencsére megy, leszedtem egy régi verziót, mert régi a procim (dual P3), és ezt már nem támogatja a 0.9.10< verzió.

vapebook.hu, e-cigi tesztek és leírások - ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#16) addamka válasza Ayden89 (#7) üzenetére


addamka
őstag

A PlayZ nekem nem jött be, döglassú, illetve össze is omlott néha, hangsáv váltás sem ment neki mindig.
LG WebOS-re van már Plex app, de kell hozzá Plex Pass, mert még preview feature állapotban van.
Eddig jobban szuperál, mint a PlayZ.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#17) Magga válasza addamka (#16) üzenetére


Magga
aktív tag

A PlexPass 150USD-s árához nincs valami akció vagy kupon? Érdekelne a történet, bár egyelőre még nem égető, csak majd ha nagyobb lesz a gyerek...
A WebOS-re aztán ingyenes lesz? TV-t kellene vennem a hálóba és ez elég fontos szempont.

[ Szerkesztve ]

(#18) addamka válasza Magga (#17) üzenetére


addamka
őstag

Azt ígérik ingyenes lesz a WebOS app, amint befejezik a tesztelést.
De dátum nincs rá...
Én se vettem évest, egy havit kipróbálok most, aztán majd kiderül mennyire hasznos.

A héten költözött át a filmgyűjteményünk egy NAS-ra, otthoni szerver félhalott laptopból régóta adott, így legalább nem kell a nagygépnek fűteni filmezéshez.
Egyedül a port.hu és filmkatalogus pluginok működnek furán, anno feltettem 1 hónapja windowsra a plex servert, ott ment a freebase alól rendesen, linux alatt bekerült a freebase közé, be is aktiváltam, lista tetején vannak, de a freebase ügynök kb. semmit se talál, cserébe a The Movie Databse meg hozza az adatokat magyarul :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#19) Magga válasza addamka (#18) üzenetére


Magga
aktív tag

Én is régen letettem a port.hu pluginról, mert alapból nagyon pontosak a találatok és az esetek 95%-ban még magyar is... (win8.1)

(#20) sesshou


sesshou
senior tag

Tegnap óta probálom összehozni hogy menjen a plex. annak előtte serviio-t hasznátam de nem nyitja meg a külső feliratokat mostanában.
De a plex viszont nem akar úgy működni ahogy én azt várnám. A pc-n ahová telepítettem a webes felületről látom a filmeket és el is indulnak feliratostól. viszont set tv-n se androidos lejátszóban nem megy.
Látom a plex-et és látom a mappát is amit csináltam az alkalmazással de minden eszközön üresnek mutatja őket. próbáltam már port forwarding ot is és többször is áthelyeztem a filokat hátha valamilyen jogosultsági dolog de nem jött össze :(
Van valakinek ötlete mit kellene kezdenem vele?

(#21) addamka válasza sesshou (#20) üzenetére


addamka
őstag

Ha innen lépsz be a webes felületbe, így látod a szervered tartalmát? Ha nem, akkor nem érhető el net felől.

Itt vannak a portok, amik kellenek a működéshez.
A TCP 32400 kell mindenképp, azt routerbe is port forwardold.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#22) Magga válasza sesshou (#20) üzenetére


Magga
aktív tag

Port forwarding csak akkor kell, ha LAN kívül is használnád.
Milyen lejátszót használnál? Nekem a leírásból úgy tűnik, hogy DLNA-n keresztül akarnád használni (a mappák üresek), azt viszont a webes felületen kapcsold be!
Beállítások->Szerver->DLNA ez legyen bepipálva!

(#23) sesshou


sesshou
senior tag

Köszönöm a segítséget de úgy látszik megodlottam a problémát:

[link]

ki kellet törölni ezt a három filet
c:\Users\[felhasználó]\AppData\Local\Plex Media Server\Plug-in Support\Databases\com.plexapp.dlna.db
c:\Users\[felhasználó]\AppData\Local\Plex Media Server\Plug-in Support\Databases\com.plexapp.dlna.db-shm
c:\Users\[felhasználó]\AppData\Local\Plex Media Server\Plug-in Support\Databases\com.plexapp.dlna.db-wal
és a -new végződésüeket a helyére kellet tenni.

Habár külső feliratot még mindíg nem nyit meg a filmekhez. ezt még ki kell bogoznom.

(#24) sesshou


sesshou
senior tag

Alapvetően a plex megtudja nyitni a felirat filokat filmekhez sorozatokhoz és csak nálam van gond? Érdemse próbálkoznom?

(#25) Magga válasza sesshou (#24) üzenetére


Magga
aktív tag

Én mondjuk Home Theater-t és RasPlexet használok a szerverrel, de ezeknél nincs problémám a feliratokkal...

(#26) sesshou válasza Magga (#25) üzenetére


sesshou
senior tag

Ezeket nem ismerem. Ezek a kliensre vannak telepitve?

(#27) Magga válasza sesshou (#26) üzenetére


Magga
aktív tag

Igen, ezek kimondottan lejátszó szoftverek. A Plex Home Theather a hivatalos app, ami elérhető winre és macre. A Rasplex egy nem hivatalos szoftver Raspberry-re. De pl. Samsung okos tv-re is van letölthető lejátszó a hivatalos áruházban. Ezekkel tudod igazán kihasználni a plex szervert. DLNA-ra én jobban szerettem a Mezzmo-t...

[ Szerkesztve ]

(#28) sesshou válasza Magga (#27) üzenetére


sesshou
senior tag

Én már teljesen feladtam a DLNA-val kapcsolatos álmaimat. legalábbis ami a feliratos filmek lejátszását illeti.
De ugysem fogom kibirni hogy ni ke próbáljam. :)

(#29) sesshou válasza sesshou (#28) üzenetére


sesshou
senior tag

*ki ne próbáljam.

(#30) addamka válasza sesshou (#28) üzenetére


addamka
őstag

Ha ugyan azon a gépen akarod lejátszani a filmeket, mint amin a tárolod, akkor lehet az XBMC-vel jobban jársz.
A Plex nekem azért jobb, mert átköltözött minden adat NAS-ra, a Plex média szerver remekül fut debian alatt otthoni szerveren, így nem kell többet az asztali gépnek mennie, ha filmet akarunk nézni. Helyette ott van az LG Webos TV-re a Plex app, de akár androidon is nézhetem, illetve ha hirtelen kell párom is eléri laptopján a filmeket, zenéket.
Grátisz ha vidékre megyek, simán nézhetek filmet bárhol (persze ameddig van otthon áram/net).

Az XBMC-t (azaz mai nevén KODI-t) egy fokkal jobban szerettem, a Plex Home Theater program nagyjából egy XBMC fork, de nekem kényelmetlenebb PC-n használni, mert jóval fapadosabb az egész. Cserébe XBMC-vel nem lett volna ilyen egyszerű a hálózati médialejátszós móka.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#31) sesshou válasza addamka (#30) üzenetére


sesshou
senior tag

Plex app sony tv-re is van de csak akkor tudom használni ha van plex pass-om ami ahogy néztem csillagászati áron van.
Már akkor inkább vennék egy raspberri pi-t(Valszeg az is lesz a vége).

Lokál gépen ahol az adatok vannak lejátszom közvetlenül a filmet inkább :) .
Ahogy nézem manapság a sima DLNA működés képtelen hallotam hogy manapság nem is file mérte miatt akadnak meg a dlna lejátszók hanem valami más paramétere miatt az mkv-filoknak.

[ Szerkesztve ]

(#32) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!
A Plex-be szeretném beállítani a SuperSubtitles (feliratok.info) agent-et hozzáadni. Találtam egy ilyet, de nem tudom mit kezdjek vele. Tudna valaki segíteni?

-

(#33) Hippo


Hippo
aktív tag

Nekem az nem tiszta, hogy lehet-e futtatni a következő felállásban a Plex-et:

1. ASUS RT N18U router
2. USB-n keresztül hozzácsatolva 1 TB-os HDD
3. LG webos TV plex app..

Szóval a kérdésem az lenne, hogy meglehet-e oldani így a Plex használatát LG TV-n?

(#34) addamka válasza Hippo (#33) üzenetére


addamka
őstag

A Webos app csak egy kliens, nincs benne szerver funkció.
A Plex-hez kell Plex Media Server egy megfelelő eszközre (windows, linux, pár nas támogatott). Ez végzi a médiák kezelését, kategorizálását, szükség esetén valós időben transzkódolja a megfelelő formátumra az anyagot.
Ehhez a szerverhez kapcsolódnak a kliensek, ami lehet a saját webapp része akár, vagy a webos app, android, stb.

Ha van megfelelő eszközöd a Media Servernek, akkor meg lehet, nálam van egy 2 lemezes NAS, meg a routeren lóg USB-n egy vinyó még, és mindről elérhető média a Plex alatt.
Igazából a Plexnek a tárhely eléggé transzparens, mert linux alá van felmountolva mindhárom tárhely.

A webos app viszont még csak Plex Pass-szal ment múlt hónapban, az meg ugye fizetős buli.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#35) Hippo válasza addamka (#34) üzenetére


Hippo
aktív tag

És várható vajon, hogy ingyen is elérhető lesz a közeljövőben?
Köszönöm az információkat!

(#36) addamka válasza Hippo (#35) üzenetére


addamka
őstag

Azt írták, hogy ha kikerül a beta állapotból, akkor ingyenes lesz.
Nekem bejött, így most csengetem a havi 5 eurót a Pass-ért, végül is így lemondhattam a google musicot, mert a saját zenéimet így is elérem bárhonnan az otthoni szervernek köszönhetően.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#37) Hippo


Hippo
aktív tag

Lehet kipróbálom 1 hónapra én is.
Milyen extrákat nyújt még amit magyar felhasználóként is "élvezni" lehet?

[ Szerkesztve ]

(#38) addamka válasza Hippo (#37) üzenetére


addamka
őstag

Feloldja pl. az Androidos appot is.
Múltkoriban jött be valami prémium zene funkció, ajánl zenei videókat, meg részletesebb leírásokat az albumokhoz, előadókhoz (persze angolul).
Megy a mobile sync, ami a megadott tartalmat szinkronizálja a mobil eszközök között offline lejátszásra.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#39) Suineg válasza addamka (#36) üzenetére


Suineg
senior tag

Van egy uk. appstore-ből megvásárolható PLAYz app, ami kiváltja a PLEX PASS fizetős bulit.
Én most ezt használnám, csak hálózati gond miatt egyenlőre nem tudom. Ugyanakkor van egy Popcorn A-200 média playerem is, aminél szintén elérhető a PLEX app, de ugyanúgy nem tudok a laptophoz, mint PLEX szerverhez csatlakozni (Windows 8.1). Ha valaki tudna, segítene a hálózati csatlakozásban?

[ Szerkesztve ]

(#40) addamka válasza Suineg (#39) üzenetére


addamka
őstag

A PlayZ app nekem bughalmaz volt, pl. hangsávot nem tudtam váltani vele, mert nem ismerte fel, hogy több van. A gyári Plex app sem szélsebes, de ez valami mocsok lassú volt :)

A laptop ugyan azon a hálózaton van, mint az A-200?
Ezek a hálózati portok kellenek a működéshez, nincs tűzfal a laptopon?

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#41) TomiFiu


TomiFiu
tag

Engem is érdekelne a folyatás.
Jelenleg egy EzCast-al használnám a PLEX-et mert elvileg transzkódol és így elvileg mindent meg lehet vele jeleníteni a TV-n, de a PLEX app hibára fut amikor át kéne adni a képet a TV felé. Az AirSteramGO app viszont átjátszatja a TV-re, de vannak amiknél nem támogatott formátumot jelez mint hiba.

(#42) TomiFiu


TomiFiu
tag

No, hát közbe már oké a transzkódolás, de a plex app továbbra is rossz. A TV-n az "error #Bad requries URI" jelenik meg.

(#43) Szyszko


Szyszko
tag

Sziasztok,

Jópár hónapja tettem fel a plexet a számítógépmre, hogy a nappaliban a TV-n tudjam nézni a megosztott tartalmakat. Ezzel nincs is semmi gond, tökéletesen működik.

De, egyvalamit nem értek, és nem tudok rájönni miért nem működik.
Ha van bármilyen "internal" beépített felirat, ami pl ha mkv filmet szedek le alapból tartalmaz 2 nyelvet és 2 feliratot. A felirat nem működik rendesen, látja a menü, és néha meg is jelenik pár percre, vagy egyáltalán meg sem jelenik. Ha külön fájlt szedek le bármilyen filmhez az szépen megy azzal semmi gond.
Mi lehet a gond ezzel?

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#44) betyarr


betyarr
veterán

nagyon jó ez a plex,azonban (számomra) van egy hatalmas hibája: mindenképpen külön veszi a sorozatokat és a mozifilmeket.én sokkal jobban szeretem,ha ugyanazt a mappaszerkezetet látom pl a tv-n vagy a távoli számítógépen a weben keresztül,mint ami a szervergépen is van.el lehet ezt érni valahogy?vagy nincs esély erre?

(#45) betyarr válasza betyarr (#44) üzenetére


betyarr
veterán

hahh,rájöttem!egyszerűen töröltem az alapértelmezett mappákat a plexben és létrehoztam egy új "home video" mappát és abba beleszinkronizáltam a tartalmat.a "by folder"-t választva szépen megmarad a mappastruktúra és szépen meg is jelenik benne minden a sorozatoktól kezdve a filmekig stb.

(#46) Magga válasza betyarr (#45) üzenetére


Magga
aktív tag

:C

(#47) vampire17


vampire17
addikt

Ez tok jo nekem is ez kellett, azzal a kulonbseggel h van ara lehetoseg h a nezet beallitasokat megjegyezze egy csatorna?

Arra gondolok h most van 3 csatronam

- Filmek
- Sorozatok
- NAS

Az elso ketto eseteben a normal poszteres nezetet szeretnem a NAS nal viszont a mappa struktura nezetet.

Sajnos ha beallitom az egyiket, az osszes atveszi... erre van valami otlet?

(#48) Magga válasza vampire17 (#47) üzenetére


Magga
aktív tag

Én Plex Home Theatert használok, ott is a Plex Black Edition skint. Ott lehet állítani, hogy melyik "mappában" milyen nézetet szeretnék. Te mit használsz?

(#49) Szyszko válasza Szyszko (#43) üzenetére


Szyszko
tag

Erre nem tud valakik valamit????

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#50) Magga válasza Szyszko (#49) üzenetére


Magga
aktív tag

Szerintem a TV lejátszója lehet a hibás, mert nekem a Home Theater tökéletesen kezeli a feliratokat.
Egyébként milyen TV? A gyári lejátszó vagy Plex?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.