Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#279251) w.miki válasza vargalex (#279249) üzenetére


w.miki
veterán

HDD sűrűn megszokott halni a PS4-ben?
Van valami bevált (olcsó) típus amit érdemes venni a helyére? Vagy mindegy milyen HDD?
HDD csere mennyire nehezen megoldható? Otthon lehet cserélni, vagy szervíz kell hozzá?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#279252) consono válasza w.miki (#279251) üzenetére


consono
nagyúr

Mindegy milyen, de azt hiszem, hogy csak max 9mm-es magasságú fér el. Otthon is lehet cserélni, egyszerű a dolog. Esetleg egy olcsó SATA SSD is jó lehet bele, sokat nem hoz teljesítményben, de néha jól jön az a pici is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#279253) erahurka válasza w.miki (#279251) üzenetére


erahurka
félisten

Meg ha kicserélik a vinyót, olyan helyre tegyék a gépet, ahol jól szellőzik. Nekem 2016 óta az eredeti HDD-vel megy a Slimem. Mondjuk van hogy hónapokig hozzá se nyúlok.

(#279254) w.miki válasza consono (#279252) üzenetére


w.miki
veterán

HDD cseréről kerestem videót, ez jó lesz? Vagy tudtok jobbat?
Playstation 4 PS4 Slim merevlemez HDD/SSD csere magyarul

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#279255) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

(#279256) vargalex válasza w.miki (#279254) üzenetére


vargalex
félisten

Maga a HDD csere ennyi, csak a rendszert kell USB-ről újratelepíteni. Nyilván a linkről a reinstall kell neked.
Persze érdemes lehet a kiszerelt HDD állapotát még a csere előtt megnézni PC-n pl. hdsentinel-el, amivel ellenőrizheted, hogy biztosan az a hibás.

Alex

(#279257) Rigormortiis válasza w.miki (#279251) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nekem még a premierkori fat PS4-em van meg, hibátlanul teszi a dolgát azóta is. Egyszer volt kipucolva, se paszta, se semmi. Jó kis masina ez.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#279258) w.miki válasza Rigormortiis (#279257) üzenetére


w.miki
veterán

Azért lett anno slim választva mert a topik alapján úgy tűnt, hogy az halkabb, és jobb konstrukció.
Az igaz, hogy nem szellős helyen van, be van rakva a TV mögé, biztos kapott port is, egy tisztítás ráférne, de én nem merem szétszedni, egy PS3-t már tönkretettem.
Szervizt meg nem tudok Tapolca környékén.
HDD cserével talán még meg merek próbálkozni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#279259) erahurka válasza w.miki (#279258) üzenetére


erahurka
félisten

Ha a tévé mögött nyitott a tér akkor az nem tűnik rossznak. Ha áll, akkor esetleg úgy fordítsátok, hogy a HDD felfelé legyen, hogy jobban szellőzzön. Bár talán csak egyféleképp lehet rátenni az álló talpat.

(#279260) consono válasza Rigormortiis (#279257) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem is az van, én még nem szedtem szét, szerintem már nem is fogom :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#279261) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok! Tudnátok ajánlani főleg Bp-i PS4 szervizet? A gép blue light of death-es lett ismerősömnek.

(#279262) Wlac válasza w.miki (#279258) üzenetére


Wlac
Ármester

A Slim tényleg jó konstrukció, ha tényleg a HDD halt meg, az olyan, mintha defektes lett volna a kocsi. Megesik, de semmi köze magához a géptípushoz.

“The wha-"

(#279263) malystryx


malystryx
senior tag

Annyira szerencsétlen ez a sony, ha a havi ps plus játékok megjelennek kb 10-15 napig be sem lehet jelentkezni (weboldal) hogy behúzzam őket, a jelszó stimmel, minden stimmel csak épp hibára fut az oldal napok óta. Most megpróbáltam a gépen behúzni, szerencsétlen majd megszül a store elindítása után, a karaktereket félig meddig jeleníti meg, és annyira össze akar omolni, hogy kér egy rendszer újratelepítést. :DDD minden friss rajta pár napja játszottunk is... :C Nem tudom Ti találkoztatok -e ezzel, de kezdem unni, lassan fél éve ez megy. :(

(#279264) dokee78 válasza Wlac (#279262) üzenetére


dokee78
félisten

Pontosan hol találom azt a beállítási lehetőséget,amivel meg tudom akadályozni,hogy a gyerek akár véletlenül se tudjon vásárolni?

(#279265) Kendek válasza dokee78 (#279264) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint arra gondolsz, hogy jelszót kérjen minden vásárláshoz? Account Settings > Payment Method > Require Password at Checkout

<-ƘƘ->

(#279266) vargalex válasza malystryx (#279263) üzenetére


vargalex
félisten

Én telefonon alkalmazásból szoktam intézni, most is pikk-pakk ment az egész...

Szerk.: De kipróbáltam, PC-n a weboldalra is azonnal be tudtam jelentkezni, megy minden.

Szerk2.: PS4-en is normálisan működik a store. Ha már újratelepítést kér nálad, akkor lehet, hogy haldoklik a HDD-d.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#279267) F-ECT$ válasza malystryx (#279263) üzenetére


F-ECT$
titán

Mióta rendbe tették az appot, azóta kb 2 perc behúzni, és a megjelenés napján szokott is egyből sikerülni.

Dive ever, work never.

(#279268) w.miki válasza vargalex (#279256) üzenetére


w.miki
veterán

Elhoztam ismerősöméktől, most itt van a gép nálam. Nagyon lassan betölt.
Azt írja a System Info, hogy Name: PS4-882
System Software: 10.01

Szerintetek, lehet, hogy csak nagyon poros belül, ki kéne levegővel fújatni? Ahhoz mennyire kell szétszedni? Amatőr meg tudja csinálni, anélkül, hogy elrontaná?

Vagy HDD hibás lesz? Azt úgy néztem nem nehéz kiszedni, de nincs itthon hdd házam, amivel le tudnám tesztelni a HDD-t. Se másik HDD.

Na most amíg itt van, és néztem a System infot, 5 perc után magától leállt, és most be sem kapcsol....
Csak áramtalanítás, és pihenés után, System Storage Status Chechkkel.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#279269) Guitar14 válasza w.miki (#279268) üzenetére


Guitar14
senior tag

Nem vagyok egy nagy PS4 szaki mert eddig csak egyet daraboltam szét pasztázás és takarítás miatt, de ez amit mondasz szerintem HDD gond lesz. Ha asztali géped van otthon akkor csak kinyitod az oldalát és bedugod sata-val majd megnézed HD sentinellel. Utána kiderül mi a gond és akkor jöhet egy új HDD ha kell. Rossz esetben hibátlan a HDD és tápgond vagy mégrosszabb esetben alaplapi BGA hiba.

Túlmelegedés is okozhat ilyet de annak előjele a Boeing hajtőműszerű ventillátorsebesség. Azt megoldaná a takarítás és az újrapasztázás. Ha még nem volt felnyitva én javaslok egy portalanítást mindenképpen de egy paszta is erősen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#279270) w.miki válasza Guitar14 (#279269) üzenetére


w.miki
veterán

Ventillátor hang nincs indulásnál.
Megpróbáltam az FW frissítést a Sony oldaláról letöltött file-lal, Initializálás után Cannot Access System Storage hibaüzenetet ad... :x

Viszont laptopom van a HDD-t nem akarom csak azért áttenni ebbe.

Pasztázásnak nem mernék belevágni, ahogy néztem videót, még a portalanításhoz is eléggé szét kell szedni...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#279271) Guitar14 válasza w.miki (#279270) üzenetére


Guitar14
senior tag

Akkor ez tuti HDD gond. Csere és FW telepítés.

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#279272) Tasunkó válasza w.miki (#279270) üzenetére


Tasunkó
senior tag

A portalanításnak pasztázás nélkül, leginkább nyugtatótea funkciója van. Azért kár szétszedni, esetleg ha bekerült valami és nem engedi forogni a ventillátort.

Kérek egy számot a jútútú

(#279273) tylerddd


tylerddd
veterán

Volt már, hogy március 1-től lesz Match4?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#279274) w.miki válasza Guitar14 (#279271) üzenetére


w.miki
veterán

Ha megvan a HDD csere, és FW telepítés, utána az adatokat, játékokat vissza lehet hozni valahogy?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#279275) Kendek válasza w.miki (#279274) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Bejelentkezés után le tudod tölteni újra a játékokat, illetve lemezről is vissza tudod telepíteni. Ha van mentés felhőben vagy USB-s adathordozón, akkor azt is vissza tudod állítani.

<-ƘƘ->

(#279276) icemad válasza w.miki (#279274) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Játékokat simán. Ha digitális, akkor csak le kell tölteni, ha lemezes, akkor lemez be és telepítés. Adatok/mentések már neccesebb, ha nem volt online mentés.

(#279277) w.miki válasza Kendek (#279275) üzenetére


w.miki
veterán

hát izé... :DDD
egyelőre azon megy a tipródás, hogy milyen fiókkal voltak bejelentkezve, és mi volt hozzá a jelszó.
Azt ki lehet kérni valahogy?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#279278) Kendek válasza w.miki (#279277) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Természetesen nem lehet kikérni. De ha meg van az email cím, akkor az ügyfélszolgálat beazonosítás után fog tudni segíteni benne.

<-ƘƘ->

(#279279) w.miki válasza Kendek (#279278) üzenetére


w.miki
veterán

Emailben segítenek, vagy van valami telefonszámuk, amit fel kell hívni?
Milyen adatot kell majd megadni?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#279280) Kendek válasza w.miki (#279279) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mindkettő jó, de csak munkanapokon 9 és 17 óra között érhetőek el.

Telefon: +36 1 677 7317
E-mail: support@hu.playstation.com

Email cím és a megadott születési dátum az biztosan kelleni fog.
De amúgy ha csak a jelszót nem tudod, akkor ezen az oldalon a bejelentkezésnél kattints a jelszó alaphelyzetbe állítására.

<-ƘƘ->

(#279281) w.miki válasza Kendek (#279280) üzenetére


w.miki
veterán

PS4-ről kell valami adat?
MAC cím, vagy ilyesmi. Széria számot nem találtam, az hol van?
Aha, hátul, megvan!

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#279282) Kendek válasza w.miki (#279281) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem kell semmi a konzollal kapcsolatban, az account az teljesen különálló.

<-ƘƘ->

(#279283) tylerddd


tylerddd
veterán

Elnézést mindenkitől, ezt nagyon félrenéztem. Nem ide akartam!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#279284) malystryx válasza vargalex (#279266) üzenetére


malystryx
senior tag

Tudom hogy csak úgy is tönkre mehet, de nagyon keveset volt használva a gép, Majd figyelek rá. Köszönöm. :)

@F-ECT$, köszi Neked is, ha rendbetették már az app-ot, akkor felteszem és megpróbálom arról. :R

(#279285) malystryx válasza vargalex (#279266) üzenetére


malystryx
senior tag

Ma újra megpróbáltam, és most sikerül... :C Nem tudom, az ajánlat megjelenése után 4-5 napig semmi, nem enged be, utána rendben van... :F Érdekes..

(#279286) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok! Egyre gyakrabban azt vettem észre amikor tölteni szeretném a kontrollert és bedugom az USB kábelt a PS-be, bármelyik USB portba (1, 2), akkor a TV-n villan egyet a kép. Néha olyan is van, hogy nem villan, hanem hangyás (mint amikor nincs adás) lesz egy pillanatra.
Szinte soha nem használom az USB portokat és amúgy is kicsi esély lenne, hogy egyszerre mindkettővel legyen gond.
Próbáltam úgy is, hogy a kábelt először a kontrollerbe dugtam, aztán a PS-be és fordítva is, de mindkét módon előjött ez a jelenség leginkább játék közben, ha már teljesen kilépek a főmenübe, akkor szerintem nem csinálja.
Kezdtem aggóni a kábel miatt. (bár nagyon vigyáztam rá) Aztán kipróbáltam egy másik kábelt is és furcsa módon azzal is ezt csinálta. A kontroller még nem is volt rákötve, csak a kábel. Így kizárható a kábelhiba.
Csak elsőre csinálja, utána ha kihúzom és vissza (bármennyiszer), akkor már nincs villanás.
Lehetséges, hogy játék közben elektromosan feltöltődnek az USB portok, vagy az alaplapon valami?
Más is tapasztalt ilyet? Aggódnom kellene, hogy ez nem normális?

(#279287) DeFranco válasza Krystal_s (#279286) üzenetére


DeFranco
nagyúr

legutóbb nálam is összejött, bedugom a kábelt, talán még halk pukkanás is volt, de lehet csak odaképzeltem, elment a kép egy másodpercre (játék közben) majd visszajött és mindent ment rendesen tovább, nem fagyott le nem lépett ki.

nem tudom az okát, de kíváncsi lennék rá.

(#279288) vargalex válasza Krystal_s (#279286) üzenetére


vargalex
félisten

Ilyen nálunk a cégnél több azonos beszerzésű (így gondolom azonos gyártású) Dell Latitude-nál fordult elő... Gondot egyiknél sem okozott, de többször így viselkedett.

Alex

(#279289) Tasunkó válasza Krystal_s (#279286) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Töltővel is töltheted. Még sosem töltöttem PS-el.

Kérek egy számot a jútútú

(#279290) DeFranco válasza Tasunkó (#279289) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem értek hozzá, de azt olvastam, hogy nem mindegy mivel töltjük mert nem túl okos a kontroller fogadó elektronikája és egy mai gyorstöltő károsíthatja, ezért javasolják a gépen töltést.

nem tudom ez mennyire megalapozott, én is csak olvastam, így értékeljétek.

(#279291) interstate76 válasza DeFranco (#279290) üzenetére


interstate76
addikt

Egy tipp az ügyben: én mágneses töltőfejekkel és -kábellel töltöm a kontikat, olyannal, ami alkalmatlan a gyorstöltésre, így bármilyen töltőbe dugva max. 5V feszültség "megy át" (megmértem). Ettől függetlenül 5V-os töltőfejjel használom a mágneses töltőkábeleket.

Az áramerősség, azaz hogy hány amperes, az tudtommal lényegtelen, csak a túl magas feszültség tudja károsítani a "fogadó oldalt". Ha mégsem így van, akkor javítson ki, aki jobban vágja, de évek óta csak a feszültségre figyelek az eszközeim töltésénél és eddig nem okozott gondot (vagy nem vettem észre :) ).

Végül egy kérdés a gyorstöltőkkel kapcsolatban, ha már szóba kerültek: az adaptív gyorstöltők mennyire megbízhatóak? Tutira nem vágnak tönkre egy 5V-os töltésre tervezett eszközt, vagy inkább eszembe se jusson ilyesféle gondolat?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#279292) Catman válasza interstate76 (#279291) üzenetére


Catman
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a gyorstöltő is csak akkor ad nagyobb feszültséget, ha előtte "megbeszélte" a fogadó oldallal. Tehát egy normális töltő nem okozhat kárt egy "buta" eszközben.

(#279293) jbnd-007 válasza Krystal_s (#279286) üzenetére


jbnd-007
tag

Nekem PC-nél sötétedett el mindig a monitor egy másodpercre, amikor az USB3-mas portba dugtam valamit. Sose jöttem rá, miért.

(#279294) Alarikman válasza DeFranco (#279290) üzenetére


Alarikman
senior tag

Elvileg csak a V1-es DS4-esekkel volt gond, hogy gyorstöltéssel ki lehetett nyírni idővel. De ezt sem kell készpénznek venni. A V2-esek már javítva lettek ilyen téren.
Nekem már nyírt ki szar Lenovo tablet akkut egy gyorstöltő, pedig elvileg "auto coding" azaz mindent is tud tölteni. Lehet a tablet elektronika volt hülye.

(#279295) interstate76 válasza Catman (#279292) üzenetére


interstate76
addikt

Samu és Xiaomi gyorstöltőim vannak itthon, egy régi (tartalék)telefonon kipróbáltam őket és mindegyik 5V feszültségen töltötte --> a teló élve maradt! :)

(#279294) Alarikman Ez alapján viszont a fogadó oldal sem lehet akármilyen. Én mindenesetre maradok a túlbiztosított módszernél: 5V-os adapter + max. 5V-ot átadó kábel + szintén max. 5V-os mágneses töltőfej --> a kontrollerek is élve maradnak! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#279296) Alarikman válasza jbnd-007 (#279293) üzenetére


Alarikman
senior tag

Tippre alaplapi hiba. Az USB portok és a VGA vezérlő is ugyanabban a chipben lehetnek(északi híd pl). Ki tudja, lehet áram szivárgás lépett fel a vezetékek között. Vagy az előlapi USB-k rosszul voltak bekötve az alaplapra. Na az tudott érdekes dolgokat csinálni.

(#279297) Tasunkó válasza DeFranco (#279290) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Mágneses alis csatlakozók vannak beledugva, és az alis kábel 2m, és saccra nem olyan jó minőségű hogy a Sony által deklarált 1A felett képes legyen átengedni. De megválaszolták profibban, én csak gyakorlatban tudom, hogy bármit képes vagyok az 5V részbe bedugni, csak a QC amit "valamennyire" figyelek, de a butakütyük szeretnek ilyen max0,35A-en izzasztani az idegeimet, egy szavát sem hiszem a Sony-nak, tekintve hogy a kontroller is a legjobb pillanataiban a 0,35-0,5A kategória ,amit fel hajlandó venni, de jellemző hogy alatta van.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#279298) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Hogyan tudom visszakérni a paypallal levont éves plus előfizetésem? Ideje nem játszok. Bentmaradhatott a megújítás. Köszi.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#279299) tboy93 válasza FIREBLADE78 (#279298) üzenetére


tboy93
nagyúr

supporton keresztül

(#279300) raziel01 válasza tboy93 (#279299) üzenetére


raziel01
veterán

Fontos, hogy nem a paypal support hanem a Sony.
Tiltják az accot ha paypal által intézed.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.