Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) garfield-r


garfield-r
tag

Hali!
A téma adott csak a választ nem tudom.
Előre is kösz minden segítséget!!!

És az első jelöltem már meg is lenne csak a gyártóról még soha nem hallottam: ZyXEL ES-105A.
A lényeg az h 5 portnál nem kell több, és nem akarok Cisco-s árkategóriában gondolkozni:)

(#2) Dufresne


Dufresne
addikt

Nekem van egy 5portos KTI Ks-105-ös switchem 10/100-as, ha érdekel olcsóért:)

Amúgy a téma elfért volna a más topicokba is sztem:) [link]
vagy Azonnali kérdések órája :B

(#3) énvagyokAdam


énvagyokAdam
tag

Üdv!
Halott a téma vagy verhető még bele egy kis élet?

Switch-et keresek, lehetőleg olyat ami nem fagy meg. Ezen felül semmi extra. 100Mbit elég, 4-5 porttal.
Melyik gyártmányok a legmegbízhatóbbak? Dlink-en gondolkodtam eddig, mivel az eddigi általam használt switchek közül az volt az egyetlen ami 2 év alatt csak egyszer fagyott le.
Vélemények? ajánlatok?

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#4) club1 válasza énvagyokAdam (#3) üzenetére


club1
veterán

Én egy ilyen switch-el hozom össze 3 kameraszerver képeit és küldöm ki egy routerre. Napi kb. 4-5 GB forgalom, rengeteg csomag. Tavaly nyáron üzemeltem be, azóta éjjel-nappal megy és nem kellett ránéznem. Kb. 5-6 ezer Ft-ba került anno.

(#5) énvagyokAdam válasza club1 (#4) üzenetére


énvagyokAdam
tag

Most 4 körül van ahogy nézem. Köszi a tippet! Nem tűnik rossznak.

(nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6) sagvary


sagvary
aktív tag

Ehhez mit szóltok:

[link]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#7) club1 válasza sagvary (#6) üzenetére


club1
veterán

Azt szólom, hogy ebben a topicban ez szerintem off. Kettő: Ez a CPU switch szerverszobákban használatos, ott, ahol bőven elég 4 PC-re/szerverre egy monitor, egy billentyűzet és egy egér. Három: Ez a switch USB-t nem kapcsol, azaz csak ott jó, ahol mind a négy PC/szerver rendelkezik PS2 billentyűzet és PS2 egér porttal. Ma már pedig egyre több gyártó hagyja le a PS2 portot az alaplapjairól.

(#8) robertel


robertel
senior tag

Sziasztok!
Switch vásárlását tervezem, max 15 megás nethez.
Lényeg az lenne, hogy a két gép ami hozzá lenne kötve, azok gyakran le fel csatlakoznának.
Szeritnetek gyakran dobálná a két gép egymásnak ugyanazokat az ip címeket? Lényeg az lenne, hogy mindig más és különböző ip címek legyenek. Invitel net lenne amivel használnám.
Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#9) club1 válasza robertel (#8) üzenetére


club1
veterán

Inkább vegyél egy routert, azon tudod egyszerre is használni a két gépet. Invitel adsl esetében a router menüjében elkövetett le- és felcsatlakozást követően új ip címet kapsz.

(#10) robertel válasza robertel (#8) üzenetére


robertel
senior tag

Tudna akkro valaki esetleg switchet vagy hubot ajánlani?
Ezekhez mit szóltok?
http://www.edigital.hu/Hub/_Xpert_SR-HB837_4_portos_USB_HUB-p90055.html
http://www.edigital.hu/Switch/D-Link_DES-1008D_8x10/100_8_portos_switch-p23455.html

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#11) Core2duo6600 válasza robertel (#10) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ahogy az eloző HSZ ben is írták.
Egy ROUTER-t nézzél.
Ezzel mind a 2 gép párhuzamosan tudja használni a netet, nem kell állandóan le meg fel csatlakozni, a router megteszi helyetted

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12) robertel válasza Core2duo6600 (#11) üzenetére


robertel
senior tag

Az inviteles topikban írták, hogy switch-el csatlakoztatott 3 gépet a nethez és mindegyiket külön kell betárcsázni, ezért érdekelne engem switch illetve ha jó akkor hub. Router nem jó, mert egy bizonyos dolgot nem tudok vele megoldani.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#13) club1 válasza robertel (#12) üzenetére


club1
veterán

Ha egy accounttal három külön gépről betárcsázva működik a net mindegyik gépen, akkor az hiba az Invitelnél, előbb-utóbb javítani fogják. Ehhez a feladathoz pedig egy bármilyen használt-kidobott switch tökéletes lesz, amíg az Invitel rá nem jön a hibára (a publikus IP címek nincsenek ingyen, a szolgáltatóknak éppen ezért nem érdeke egy előfizetőnek többet is adni). A hiba kihasználásához tehát ne USB HUB-ot, hanem switch-et szerezz be.

[ Szerkesztve ]

(#14) robertel válasza club1 (#13) üzenetére


robertel
senior tag

Nem csak az invitelnél van ez, hanem t-home-nál és externetnél is.

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#15) club1 válasza robertel (#14) üzenetére


club1
veterán

A T-Home-nál bizonyos csomagok esetén több ip cím jár, a többieknek 1. Az Invitel adsl-nél mindenkinek egy jár. Mert mint írtam, pénzbe kerül a publikus ipv4 cím, ráadásul több nem is vásárolható, mivel elfogyott/nincs több kiosztható.

(#16) robertel válasza club1 (#15) üzenetére


robertel
senior tag

Mindegy, ezekhez nem értek, lényeg, hogy amit akarok az megy:)

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#17) Core2duo6600 válasza robertel (#16) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egyidőben is mengy ? vagy felváltva ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#18) InvitelGuide válasza robertel (#8) üzenetére


InvitelGuide
csendes tag

Kedves Robertel!

Én is a többi válaszadóval értek egyet, a megosztáshoz a router lenne a legmegfelelőbb, mivel az Invitel egy publikus IP címet oszt (dinamikust, vagy fix IP-t megrendeléstől függően) szolgáltatásonként.

Szívesen fűzök bővebb, szakmai indokolást is a kérdésedhez, de azt is jó lenne tudni a válaszhoz, hogy valójában mit is szeretnél pontosan megoldani az eszközzel.

Üdvözlettel, InvitelGuide www.facebook.com/Invitel

(#19) Kube


Kube
senior tag

Üdv.

Van két TP-link switch amit kinéztem magamnak, hogy a haverokkal néha összezörrenjünk egyet lanozni.

1. TP-LINK TL-SF1016D 10/100Mbps 16db porttal
2. TP-LINK TL-SG1008D 10/100/1000Mbps /Gigabit/ 8db porttal

Na most nem tudom hogy ez mennyire számít jó márkának.
Továbbá nem tudom eldönteni hogy elég-e a 100Mbps lanozni ha mondjuk egyszerre 16-an füstölünk, vagy inkább érjem be 8db porttal de akkor mégis minden gyorsabb. Bár ez függ attól is ki milyen hálókártyával cuccol ki a lanra, mert hiába gigabites a switch ha mondjuk 8 emberből 7-nek csak 100-as van...

Gondoltam megkérdem mi a véleményetek, az eszközökről és a felállásról... vagy esetleg tudtok javasolni más fajta switchet is :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#20) kabelmania27 válasza Kube (#19) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem egyértelműen gigabitest, az a jövő :)
Egy hálókártyát kicserélni nem nagy dolog asztali gépben
Ha laptopról van szó, egyre több tartalmazza a 1000/100/10 hálókártyát.
Egyre több szolgáltatónál fognak megjelenni a 100megabitnál gyorsabb csomagok. pl Upc-nél
50/5 és 120/10 es csomagnál (régiek közül 30/3 és 60/6-nál) elég a gigabites swich ha max 3gépre szeretnéd megosztani a kapcsolatot. Haverom 5 portos tp-link swichet vett, asztali gépbe vett gigabites lant, laptopjába 100as a kártya. De egy gépen elérhető a 60/6
Laptopon elérhető 38-40 mega letöltés, feltöltésben megvan a 6megabit, viszont a modem és a switch között stabil gigabites a kapcsolat:)

[ Szerkesztve ]

(#21) Kube válasza kabelmania27 (#20) üzenetére


Kube
senior tag

Gigabites a jövő addig oké, viszont ott sajnos csak 8 portról beszélhetünk, mondjuk azon gondolkodtam hogy igen jól jön ha mondjuk egy két játékot húzunk át kábelen, de játékra meg simán elég a 100-as is és mondjuk ott már 16 a férőhely ami biztosan elég leenne a 8 férőhelyessel szemben.

Hát nem tudom nagy a dilemma, de mondjuk tp-linknél korrekt a kinézet is :) nekem routerem van tőlük sajnos most visszavittem mert nem akar vmiért szuperálni, pedig jó az admin panel, nem melegszik, alapvetően jót tudok elmondani azért róla.

Majd még azért körbenézek az árak terén :)

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#22) kabelmania27 válasza Kube (#21) üzenetére


kabelmania27
félisten

http://www.edigital.hu/Switch/TP-Link_SG1016_16_portos_Gigabit_switch-p48375.html
ez 16portos:)
http://www.edigital.hu/Switch/TP-Link_SG1024_24_portos_Gigabit_switch-p48376.html ez pedig 24:)))
Szerintem semmiképpen se a múltat vedd meg, ha később mégis kell gigabites újabb pénzkiadás, beleszámítod a inflációt meg az utánajárást stb
Amikor vásárlásba megalkudtam később mindig megbántam...
Én a helyedbe félretennék inkább gigabitesre:)
Szobatársam tp - link routere az asus laptopjával bontja a wifi kapcsolatot sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#23) Kube válasza kabelmania27 (#22) üzenetére


Kube
senior tag

Igazad van köszi az eszmecserét :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#24) kabelmania27 válasza Kube (#23) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nincs mit, nekem amúgy egy 5portos tp-link TL-SF1005D típusú 5portos switchem van, ha akkor lehetett volna kapni gigabitest azt vettem volna:)

[ Szerkesztve ]

(#25) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Kéne egy megbízható gigabites switch hosszú távra. Mit ajánlotok?

(#26) kabelmania27 válasza BigBlackDog (#25) üzenetére


kabelmania27
félisten

Szerintem ha elég az 5portos ilyet :
Haveromnál ilyen van http://www.edigital.hu/Switch/TP-Link_SG1005D_5_portos_switch-p46190.html 60/6os upc fiberpower netet tökéletesen osztja meg jelenleg kettő gépre, nemsokára már háromnak fogja osztani.
Ha számít a márka akkor ezt vedd ha elég az 5portos
http://www.edigital.hu/Switch/D-Link_DGS-1005D_5_portos_GigaBit_switch-p37580.html
Remélem tudtam segíteni.

(#27) mZoleee válasza kabelmania27 (#26) üzenetére


mZoleee
senior tag

én is a TP-LINKen filózok, eddig egy NetGear-em volt amit egy villám hazavágott elég rendesen de a TP-LINK mondhatni sokkal jobb / nevesebb márka mint egy NG :)

(#28) kabelmania27 válasza mZoleee (#27) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nekem a villámcsapás a swich 5portjából kinyírt kettőt, és az asusp4p8 alaplap gigabites integrált lanját és az egyik dvd meghajtót is....
első portba volt az adsl modem másodikba a nagygép harmadikba a laptop, első 2elszált...
Volt akinek a környéken a telefonja ment tönkre.
Tudom ajánlani a tp linket, haveromnál ilyen van és tökéletesen működik.
Gigabiteset vegyél szerintem az a jövő, a múltat már nem érdemes megvenni:)

(#29) mZoleee válasza kabelmania27 (#28) üzenetére


mZoleee
senior tag

jaja :)

(#30) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Erről az oldalról melyik switch-et ajánlanátok fiber 120-as nethez?

switch

(#31) kabelmania27 válasza Mate (#30) üzenetére


kabelmania27
félisten

[link]
haveromnak ilyen van

(#32) Mate válasza kabelmania27 (#31) üzenetére


Mate
nagyúr

És jól bevált neki? Torrentezni szokott?

(#33) kabelmania27 válasza Mate (#32) üzenetére


kabelmania27
félisten

jól bevált, jól működik, nem melegszik:)

[ Szerkesztve ]

(#34) Mate válasza kabelmania27 (#33) üzenetére


Mate
nagyúr

Rendben, köszönöm a választ :) És még az ára is jó :)

(#35) kabelmania27 válasza Mate (#34) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igazán nincs mit.

(#36) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Szép jó reggelt! :)

Hálózati téren jártasabbakktól kérdezném, hogy 24 portos 10/100/1000 switchből merhetek-e TP-Link márkájút venni? Vagy itt is csak a Cisco, ami megbízható? :B

Köszönöm a választ.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#37) club1 válasza ChRiS_RS (#36) üzenetére


club1
veterán

Nyugodtan vehetsz, csak SG2 vagy efeletti típusút (azaz menedzseltet). SG1xxx esetében elég nehéz kideríteni ennyi portnál, hogy mitől lassú a hálózat ha gubanc van.

(#38) kraftxld válasza ChRiS_RS (#36) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Attól függ mennyi pénz van rá és mik az igények.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#39) ChRiS_RS válasza club1 (#37) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Igen, de az a gáz, hogy 10/100/1000-esből nincs menedzselhető, vagy csak én nem találtam. Olyat láttam, ami 10/100 tud, és van 2, vagy 4 gigabites csatolója. Egyébként nem feltétlenül van szükség a menedzselhetőségre.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#40) Dragon27


Dragon27
senior tag

Már jó ideje Routert használok 150N, 10/100 Mbit/s ., mivel az internet sebességemhez ez a megoldás tökéletes .3584/512 kb/s ..... /// A probléma a belső hálózaton vettem észre hogy lassú . mikor Gigabites NAS-t vettem hogy lassan dolgozik . És még ott a PC,TV ...

switch-et ajánlottak mivel olcsóbban megúszom.. De probléma nélkül kiépíthetem a belső hálózatot ? switch automatikusan oszt IP ? mert nekem a NAS végett a FIX jobb ...vagy nem ....

kinéztem 2 azonos árkategóriájú switch-et :
D-Link DGS-1005D
LINKSYS SE2500 ezen van QoS „ Auto-sensing port automatikusan optimalizálja sebességet minden csatlakoztatott eszköz.” Router van de ott IP-re és sebesség korlátozást használom. LINKSYS ... QoS jó ha van ?

(#41) kraftxld válasza Dragon27 (#40) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A switch-re rákötöd a routert meg a többi eszközt, így a router továbbra is osztja az IP címeket.
Én a linksys-t venném.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#42) Dragon27 válasza kraftxld (#41) üzenetére


Dragon27
senior tag

A internet társaság végett fix IP ,DNS ,. konfig : 1.modem, 2.router.,3.switch
így ami korlátozva van az marad routeren . máshogy nem tudom megoldani csak ha lecserélem a routert .

(#43) kraftxld válasza Dragon27 (#42) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem nem igazán érted a dolgokat :)
Én meg azt nem, hogy a szolgáltatónak mi köze van a router mögötti IP cím kiosztásokhoz. Az teljesen független és te állítod be.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#44) Dragon27 válasza kraftxld (#43) üzenetére


Dragon27
senior tag

ezért kell így megoldanom 1.modem, 2.router.,3.switch / Mert ha modem mögé a switch kerül nem tudom beállítani az internetet .. / switch nem lehet beállítani ezért kell elé a router .

(#45) club1 válasza Dragon27 (#44) üzenetére


club1
veterán

A switch nem oszt ip címet, neki tök mindegy, hogy fix ip címmel, vagy dinamikus ip címmel rendelkező gépek lógnak rajta. A switch-nek egyetlen feladata van: összekötni aktív hálózati eszközöket, amik lehetnek hálókártyák, routerek, switch-ek, stb...
Persze léteznek többet tudó switch-ek is, de az általad felsoroltak nem tartoznak közéjük...

[ Szerkesztve ]

(#46) Dragon27 válasza club1 (#45) üzenetére


Dragon27
senior tag

Jó értem én csak a sorrendet azért írtam hogy én hogy fogom alkalmazni ., hogy a belső hálózat gyors legyen . így a router csak a vezeték nélkülire kapcsolódik a tobbi a switch-re NAS,TV,PC... így nem leget probléma ezzel ..

És a LINKSYS SE2500 választom és kinézetre is tetszik :D :)

Köszi : kraftxld , club1

[ Szerkesztve ]

(#47) kabelmania27 válasza Dragon27 (#46) üzenetére


kabelmania27
félisten

Nekem TP Link TL-SF1005D swich-em van. Meg vagyok vele elégedve:)

[ Szerkesztve ]

(#48) monomik


monomik
csendes tag

Sziasztok!
Megpróbáltam Gigabitesíteni ( :) ) a hálózatomat. Vettem egy 8portos és egy 5portos Linksys switch-et, hogy a NAS-om és a laptopom gigabittel tudjon csatlakozni egymáshoz (külön szobában vannak, azért kell a két switch). Namost a 8portoshoz simán kapcsolódik minden gigabittel, de az 5portoshoz (2500SE) csak 100Mbit-tel hajlandó kapcsolódni. Nem tudjátok, miért lehet?

(#49) monomik válasza monomik (#48) üzenetére


monomik
csendes tag

No, megoldódott a dolog. Kábel. Valami nem jó a kábel bekötésével, ezért csak 100 Mbittel tud csatlakozni. Kábelcsere megoldotta!

(#50) Gregman


Gregman
tag

Belső hálón lógó eszközök száma miatt switchet kell használnom, és mivel újat kell vennem ezért gigabitest tervezek.
Kell a 8 port, az 5 portos nem elég.

Két jelöltem van:
- T-Plink SG-1008D (ár ~ 6 eFt)
- Linksys SE2800 (ár ~ 12 eFt)

A Linksys tud QoS-t a T-Plink úgy látom nem, papíron ennyi a különbség közöttük (mindkettő "lekapcsolja" a nem használt portokat is).

Van valakinek tapasztalata ezen eszközökkel?
Érdemes a drágább Linksys-t venni, vagy a T-Plink is jól ellátja a feladatát?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.