Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az OLED (szerves fénykibocsátó dióda - Organic Light-Emitting Diode) paneles televízióknak nyitott topic.

⭐ Stella

(#2) Dexar007


Dexar007
veterán

Kezdem en. :)

LG OLED 2015 line-up.: [link]

Give me your cum,bull!

(#3) Chrys_ válasza Dexar007 (#2) üzenetére


Chrys_
addikt

Az érdekel, meddig bírják ezek a panelek a különböző színeket rendesen megjeleníteni. Ha jól tudom, a kék színnel volt probléma. Új készülékben még biztos minden tökéletes...

(#4) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Remélem 3-4 éven belül megfizethető szintre csökken a technologia.következő készülékem már egy ilyen lesz a plasma után.

bendeguz_HUN

(#5) mayday00 válasza bendeguz76 (#4) üzenetére


mayday00
őstag

Talán túl is szárnyalhatja a plazmát? Nekem is plazma van.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#6) geucsa válasza bendeguz76 (#4) üzenetére


geucsa
tag

Csatlakozom.

(#7) bendeguz76 válasza mayday00 (#5) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

van már bemutato, ill teszt a LG készülékeiről.elég pozitivakat nyilatkoznak róluk.de azért nem árt 3-4 év használat utáni teszteket majd elolvasni tartósság szempontjából.

bendeguz_HUN

(#8) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Jó lenne, ha olyan drasztikusan esne az ár, mint ahogy az UHD TV-k esetében. Ha esetleg karácsony környékére 300.000 körülire lemenne az ára, akkor lehet meglepném magamat vele. Bár ez szerintem álom marad még ebben az évben...

http://www.diesel.com

(#9) #94529552 válasza Laca19 (a) (#8) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát az áresésre még várhatunk, most 770k-tól 7 milkáig terjednek az árak. OLED TV- árak

(#10) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Pár infó az OLED technológiáról. : OLED Association

A Koreaiak a japánokkal nyomják elég jól a partnerséget.: Idemitsu and LG Display Expand Business Alliance for OLED

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#11) hunspikey


hunspikey
őstag

Látott már valaki ilyen TV-n lesötétített "moziteremben" olyan jelenetet mozogni, ahol feketére mozog rá egy sötét színű felület?

Csak azért mert pl az OLED-es Samsung galaxy note 3 olyan csúnyán vérzik el ezen a dolgon, hogy ha TV lenne, kb 30 centis sávban lenne subpixel feloltási időelhatárolás- ami nyilván a bemozgó szín eltorzulásához vezet mert az RGB alpixelek nem egyszerre fénylenek fel arra az alacsony szintre amit a fekete helyére bemozgó felület tartalmaz: sötét mozgó jelenetek = FAIL

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#12) #94529552 válasza hunspikey (#11) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annak a Samsung kijelzőnek köze nincs ezekhez a tévékhez.

(#13) I.T.E.M válasza hunspikey (#11) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

A TV-k más oled panelt használnak.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#14) mayday00 válasza hunspikey (#11) üzenetére


mayday00
őstag

Szerintem egy mobiltelefon kijelzője teljesen más, mint egy oled tv panel.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#15) geucsa válasza mayday00 (#14) üzenetére


geucsa
tag

Én úgy tudom, ugyanolyan technológiával készülnek.
Maszkolnak egy óriási panelt, aztán darabolják a kívánt méretre.
Eddig azért nem tudtak nagy paneleket levágni, mert olyan szarul tudtak csak maszkolni, hogy nem volt egyben akkora hibátlan felület, ami elég lett volna egy nagyobb tévére.
A maszkolási technika és az új nyomtatásos technika fejlesztésével vált lehetővé a nagyobb panelek gyártása.

(#16) geucsa válasza Chrys_ (#3) üzenetére


geucsa
tag

Most nagyon kímélve kb. 60000 órát bír a kék, tehát ennyi idő alatt csökken a felére a fényerő.
Ez már teljesen elfogadható érték szerintem.
Sokkal nagyobb gáz szerintem az UV probléma.

(#17) Chrys_ válasza geucsa (#16) üzenetére


Chrys_
addikt

UV?

(#18) Dexar007 válasza Chrys_ (#17) üzenetére


Dexar007
veterán

Lebarnulsz tvzes kozben.
Akcios csomagban pedig oled naptejet kapsz melle. ;]

Give me your cum,bull!

(#19) geucsa válasza Chrys_ (#17) üzenetére


geucsa
tag

Igen, az UV nagyon károsítja a pixeleket. Ezért látják el a kijelzőket nagyon komoly UV-szűrőkkel, de ezek sem védik meg hosszú távon a tévét, pláne, ha néha közvetlen napfény is éri. Például mert ablak közelében van.

(#20) hunspikey válasza #94529552 (#12) üzenetére


hunspikey
őstag

Na, ez megnyugtató - bár van ahol azt írják, hogy az AMOLED meg az OLED gyakorlatilag megegyező :F mert hogy csak az áramellátási részmegoldásban van különbség, mivel a telónak spórolnia kell. Mondjuk lehet pont emiatt látom amit látok.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#21) gorog67 válasza geucsa (#16) üzenetére


gorog67
aktív tag

A nem egyforma öregedés miatt találták ki a WOLED-et, amit az LG használ.
www.hometheaterequipment.com

(#22) geucsa válasza gorog67 (#21) üzenetére


geucsa
tag

Ebből a cikkből az derül ki, hogy a WOLED színárnyalatai pontosabbak, de hogy a kék rövidebb élettartama miatt lenne, az nem.

(#23) gorog67 válasza geucsa (#22) üzenetére


gorog67
aktív tag

Ok. Lehet, hogy nem ez volt a fő szempont a kifejlesztésénél, de ezt a problémát is megoldja. :K

(#24) geucsa válasza gorog67 (#23) üzenetére


geucsa
tag

Nem értem, hogyan oldja meg.

(#25) gorog67 válasza geucsa (#24) üzenetére


gorog67
aktív tag

Mivel nem 3 színű LED van benne - amik különböző anyagból készültek - hanem azonos fehér mind a négy és a 3 színt szűrőkkel oldják meg, vagyis egyszerre fognak öregedni plusz a fehér szín is fényesebb lesz.

(#26) nismoka válasza gorog67 (#25) üzenetére


nismoka
addikt

A fehéret meg a három alapszínből állítják elő melyekből egyik a kék. ;) Vagy nem?

(#27) gorog67 válasza nismoka (#26) üzenetére


gorog67
aktív tag

De, akkor butaságot írtam. Kérdés, hogy az egymás mögötti 3 szín hogyan öregszik. Valami előnye biztosan van, mert így nézve hülyeség, hogy egymás mögött van 3 szín, előtte meg egy szűrő. Azt írják, hogy könnyebb gyártani, kisebb a hibaarány. (Feltéve, hogy a szűrő egyszerűbb technológia, mint a led.) Arról sem olvastam még, hogy az oled-ek fürgébbek-e, mint az lcd-k, vagyis a mozgásmegjelenítésük jobb-e. Mindig a gyönyörű színekről áradoznak csak. Mindegyik magyar nyelvű találat legalább 3 éves.
hazi-mozi

[ Szerkesztve ]

(#28) geucsa válasza gorog67 (#27) üzenetére


geucsa
tag

Azt olvastam, hogy pont a színszűrők miatt elveszíti az OLED színtulajdonságait az LG TV. Nem lesznek olyan szép, természetes színek, hiszen a fehér OLED réteget szűrik.
A hagyományos RGB OLED-nél pedig közvetlenül látjuk a LED-eket, nem szűrőn keresztül.
Továbbá a WOLED-nél szögletesebb a kép a négy szubpixel miatt. Van aki azt mondja, kiüt a fehér.
Olyan mintha túlszaturáltak lennének a színek.

(#29) gorog67 válasza geucsa (#28) üzenetére


gorog67
aktív tag

Itt egy másik fórum érdekes hozzászólásokkal: hamarosan_olcsobb_lehet_az_oled_tv_mint_az_lcd

(#30) geucsa válasza gorog67 (#29) üzenetére


geucsa
tag

Köszi!

(#31) #94529552


#94529552
törölt tag

(#32) #94529552 válasza gorog67 (#29) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hamarosan befutnak a sík paneles, HDR-képes, 4K felbontású LG OLED tévék [link]

(#33) hunspikey


hunspikey
őstag

Pana végre előállt a saját OLED TV-jével, mely LG paneles, de pana elektronikás és pana szoftveres - ettől sokkal szebb és precízebb a képe. Filmrendezőkkel, operatőrökkel együtt dolgoztak a tökéletes képen.

LINK

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#34) #94529552 válasza hunspikey (#33) üzenetére


#94529552
törölt tag

Végre megkezdődött a komolyabb árcsökkentés, így tovább! :R Árhuszárvágás LG-módra :C

(#35) Strezi


Strezi
őstag

Sziasztok,
nekem Okt. 3.-án jött meg egy 164 centis hajlított 4K példány. Azóta nem sok idôm volt rá, majd írok ról. Fenti topikba már dobtam pár képet.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#36) hunspikey válasza Strezi (#35) üzenetére


hunspikey
őstag

Panát vettél vagy LG-t?

Én is akarok, de megfogadtam magamnak, hogy síkképernyőset veszek és legalább 75 colost - mert most 65VT60 van és nem látom - kicsi :)

Ha lesz időd írj már egy "review"-t illetve hasonlítsd össze az előző motyódhoz - nem tudom mi volt előtte.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#37) hunspikey válasza #94529552 (#34) üzenetére


hunspikey
őstag

basszus csak 5000 dodo egy 65 colos 4k-s oled - jajj de szépen alakul ez. Kár, hogy nagyobbat akarok, de mondjuk ez meg lassan bekúszik egy miller alá és az meg azért nagyon csábító - melyik ujjam harapjam :F

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#38) #94529552 válasza hunspikey (#36) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem tudom milyen volt neki előtte, de almát körtéhez nem nagyon érdemes hasonlítani.

(#39) Strezi válasza hunspikey (#36) üzenetére


Strezi
őstag

LG65EG9600 lett. Tetszik a hajlított kivitel ;)

Már egy ideje szemeztem vele, sőt meg is rendeltem nyár elején de nem tudták leszállítani.
Most 600 000Ft-tal kevesbbért vettem meg. Ennyit csökkent az ára négy hónap alatt...

Korábban és is megállapodtam magammal hogy 75" lenne az ideális méret, de most jó lesz ez is az eddigi 50" helyett. Egy őskövület régi LG 720p plazmám volt, most múlt 9 éves :Y Legalább visszahozta az árát ;]

Szóval kihagytam a 1080p, SMART és 3D váltásokat. Egy teljesen új viágba csöppentem evvel a TV-vel most, nagyon tetszik a képe és a használhatósága is. Gyakorlatilag nem tudok leakadni a 4K YT csatornákról. Brutál jó. Ez is olyan dolog, hogy amíg nem láttam 4K tv-n nem igazán értettem mi a felhajtás... Látni kell hogy elhiggye az ember.

Ma vettem egy rakat 3D BluRay-t (Fury Road, Pacific Rim ..) este mozizás lesz!

Teszt lesz, ha minden igaz Elefant megtisztel egy látogatással :R

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#40) Strezi válasza Strezi (#39) üzenetére


Strezi
őstag

Megnéztük az Avatart 3D-ben, hosszan keresgélem az államat azóta is :Y :R

Egyszrűen fantasztikusak a színek, a részletesség és a reccenésmentes folyékony mozgás. A 3D képes egy ténylegesen új dimenziót adni ezen a TV-n! Szemben a demók utólagos, agresszív maszatolásával egyáltalán nem fárasztó vagy fejfájdító a hatás. Simán egy új dimenziót ad a képhez. Csak remélni tudom, hogy lesznek még ilyen filmek, amiknek az elejétől fogva szerves része a 3D és nem utólagos rádolgozás. Sajnos van esély rá, hogy a rossz TV-k és kevés film miatt nem fognak ebbe fektetni a filmkészítők :(((

Hirtelen felindulásból belenéztem még a Fury Road-ba is, az sem volt rossz!

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#41) hunspikey válasza Strezi (#40) üzenetére


hunspikey
őstag

királyság! Köszi a beszámolót - érezni a soraidon, hogy rendesen boldog vagy vele :) Ez jó!

Ez passzív, vagy aktív szemüveges 3D-t csinál?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#42) Strezi válasza hunspikey (#41) üzenetére


Strezi
őstag

Passzív, de mivel 4K a TV alapfelbontása ezért veszteség és vibrálás mentes is a 3D. Szóval igen, öröm boldogság ;)

Sajnos a BluRay lejátszóm bemondta az unalmast, így csak tékás anyagokkal tudok élvezkedni :(((

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#43) hunspikey válasza Strezi (#42) üzenetére


hunspikey
őstag

várj csak - az azt jelenti, hogy ez lenne az első készülék, ami valós 1920 x 1080-as frame-enkénti felbontással nyomatja a 3D-t? Ezt pl kiválóan lehet látni az Avatárban amikor mennek a bolygó felé az űrhajóval és annak a traverzei illetve napelemei olyan apró ki vonalakból állnak, hogy ott a felezős megoldások / TV-k sajnos elhasalnak. Pl a Pana VT60 is elhasal mert bizony felezi a felbontást. Bár nem ezt hazudják.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#44) limpi válasza hunspikey (#43) üzenetére


limpi
aktív tag

Sziasztok!
Azt az eljárást ismeritek, hogy "közelebb ülni a TV-hez"? :D
Most nem szemétkedni akarok, de nekem fordított problémám van, 40-43" méretben találok csak nagyon nehezen igazán jó minőségű "csak" full HD TV-t... :(
Nekem az kéne, hogy ilyen méretben gyártsanak OLED TV-t és már kiforrott technológiával. Nagyobb azért nem jó, mert nem tudok elég távol ülni hozzá (kis szoba van berendezve nekem házimozinak és a TV-t egy napozóágyból nézem).
Szóval szerintetek mikorra várható, hogy lesznek majd már jó OLED TV-k kisebb képátlóval is? Van már ilyen legalább tervbe véve?

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#45) cszn válasza limpi (#44) üzenetére


cszn
őstag

Ahogy javul a gyártási technológia, úgy várhatóak kisebbek. Szerintem nem érdemes nagyon belelovalnia magát az embernek, ahogy az olcsó OLED-be sem. Szvsz 2-3 év.

(#46) limpi válasza cszn (#45) üzenetére


limpi
aktív tag

Sajna igazad lehet... :(
Panasonic-osok azt mondták, ha igazán jó képet akarok, ne gondolkozzak kis átmérőkben, mert senki sem gyárt azokból igazán jót. Még a saját CS630E-jükből is a 40"-os helyett az 50"-ost ajánlották! Pedig a kettő elvileg csak méretben kéne eltérjen... Sőt, úgy tudom nagyobb képátló esetén nagyobb a clouding veszélye (nehezebb igazán homogén fekete panelt gyártani). Szóval ők maguk sem túl bizakodók azzal kapcsolatban, hogy a 40"-os modelljeik képminősége igazán tökéletes lenne...

<:v)

(#47) cszn válasza limpi (#46) üzenetére


cszn
őstag

Számkivetett méret a minőség szempontjából. Mióta a Pana plazmák eltűntek, csak még inkább. Ha most állsz vásárlás előtt, én a helyedben bevállalnék egy használt 42"-os ST60 vagy GT60-as plazmát. Futnak itt az aprón is és ahhoz hasonló minőséget még jó ideig nem fogsz kapni.

[ Szerkesztve ]

(#48) Strezi válasza hunspikey (#43) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, passzívan de egy 4K képbe kódolva veszteségmentes a 3D-je!

Tűéles annak az űrjhajónak minden részlete ;)

Ugyanakkor ma néztem a Gravitációt 3D-ben, az egy ratyi! Persze lehet hogy rossz rippet szedtem, de az pl. hogy az elején nem a főszereplők vannak fókuszban, hanem egy közeli dobozon van az éles pont elég nagy hibának tűnik. Messze nem olyan igényes a 3D fókusz mint az Avatarban, ahol a lényegen van...

Remélem azért lesz még más jó 3D film is az Avataron kívül. Bár, igazából nem bánom azt se ha nem, "sima" 1080p és pláne a 4K amúgy is fantasztikus ...

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#49) #94529552 válasza cszn (#47) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem javasolnám ezt a megoldást, mert hátha bekrepál neki majd pár nappal a vétel után, és a gazdaságtalan javítás miatt dobhatná a kukába. Inkább azt a CS630-at vegye, most 5 év garival adják.

(#50) krx21 válasza Strezi (#48) üzenetére


krx21
nagyúr

Szia. Érdekelne mennyi volt a tv, akár diszkréten privátba is... :R
Továbbá nézted, hogy a mozgófelbontása milyen?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.