Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281798) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

MLB The Show 24 Digital Deluxe Edition (PS4, PS5)

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#236051) Deck válasza .LnB (#236050) üzenetére


Deck
titán

Köszi az infókat! Sajnálom, a problémát, zavaró lehet. Nincsenek erre megfelelő monitorok pl? Valami megoldás csak van rá.

PS5

(#236052) .LnB válasza Deck (#236051) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem zavar, mert nem látom. :D Annyira nem vészes, hogy megoldás kelljen rá. Autófényező nem leszek az tény, de játékokban sose éreztem ezt komoly hátránynak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#236053) Deck válasza .LnB (#236052) üzenetére


Deck
titán

Jó felfogás! :C :R

PS5

(#236054) ProEvoFan válasza syler123 (#236045) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Meg az új TVn ki kell próbálni a régi játékokat is.
Főleg ha Q70et vettél/veszel.Valós hdr...stb. :K

(#236055) ProEvoFan válasza .LnB (#236048) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

PS4 felületén nem tudom letölteni.
Vagy a "try free demo" az?
Mennyire irritáló már...linkeden USA store jön be, ahol kb1000 forint a játék, nálunk 3000 ft...

(#236056) .LnB válasza ProEvoFan (#236055) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó, nézd el nekik, mi úgy is 3x jobban élünk. ;] :DDD

Gondolom az lesz az. Kimondottan demo verzió úgy se létezik a játékból.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#236057) syler123 válasza ProEvoFan (#236054) üzenetére


syler123
veterán

Még nem vettem és lehet hogy most a fürdőszoba felújítás lesz az első :D De mindenképpen ilyet vagy ehhez hasonló tv-t veszek majd, aztán lehet újrajátszani mindent :)

(#236058) marilllyo


marilllyo
veterán

Kimaxoltam a Borderlands 3-mat.
Hát nem tudom.... Valahogy...sokkal kevesebb volt benne a humor, vagy inkább nem ütött akkorát mint 1-2 side quest a második részben. Nem volt rossz...de a második része szerintem jobb volt.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#236059) Deck


Deck
titán

Másnál is áll a PSN? :(

PS5

(#236060) .LnB válasza Deck (#236059) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Telefonról megy nekem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#236061) KaitouP válasza Deck (#236059) üzenetére


KaitouP
veterán

Két lábon!! :DDD

.LnB

Sejtem mit akartál mondani te perverz. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#236062) Deck válasza .LnB (#236060) üzenetére


Deck
titán

Ejj, nem voltam elég gyors.. :DDD

PS5

(#236063) bandi0000 válasza Deck (#236059) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Én kapitánynak hívom ;]

Xbox One: bandymnc

(#236064) Deck válasza KaitouP (#236061) üzenetére


Deck
titán

Így nem megy a COD.. Ez komoly dolog.. :( ;]

PS5

(#236065) Deck válasza bandi0000 (#236063) üzenetére


Deck
titán

Tudod miért PSN-nek rövidítem? Találd ki.. ;]

PS5

(#236066) .LnB válasza Deck (#236062) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azt írtam, hogy másnál más áll. De kitöröltem inkább mert megkaptam volna, hogy álló cerkával fórumozok. :DDD Pedig nem úgy értettem. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#236067) Deck válasza .LnB (#236066) üzenetére


Deck
titán

:DDD

PS5

(#236068) Bad Pritt válasza .LnB (#236066) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

[link]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#236069) .LnB válasza Bad Pritt (#236068) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jól van na, kicsit megszaladt a hülyeségből. :)
Ne giphy-ről linkeljetek. Gáz, ahogy megnyílik az oldal...Így: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#236070) Bad Pritt válasza .LnB (#236069) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Bocsánat, legközelebb így lesz. :R

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#236071) redhunter válasza Deck (#236059) üzenetére


redhunter
senior tag

Nekem megy rendesen és a COD is indul .

PSN - RedFoxHun

(#236072) Deck válasza redhunter (#236071) üzenetére


Deck
titán

Nem tud csatlakozni az Online Services-hez. A 3 itthoni gép közül mindegyiken ez a probléma.
Router restart, gép restart, megvolt minden pedig.

PS5

(#236073) redhunter válasza Deck (#236072) üzenetére


redhunter
senior tag

Most kipróbáltam gyorsan,meccset is talál szval itt nálam semmi gond PS-en.

PSN - RedFoxHun

(#236074) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

THRUSTMASTER ESWAP PRO- t vásárolt valaki esetleg?

(#236075) Wesder válasza .LnB (#236046) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, azt írtad hogy színtévesztesz. Options-ben nincs benne opció? Szokott lenni a jàtékokban. Nekem meg nem elég hogy kell a szemüveg, de a FOV is korlátozott. Így pl ultrawide monitort jàtékra nem is tudnék hasznàlni.

Olvastam hogy nem segít, akkor semmi.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#236076) Omateee


Omateee
tag

Sziasztok!

Korábban ígértem egy kis összefoglalót PS4 Pro szétszedésről, takarításról, pasztázásról.

Nekem egy 2018 novemberben vásárolt 7216 Pro-m van, elvileg már a "csendesebb" kiadás. Ez már az elején megdőlt. Egy GoW/HZD térkép elég komoly hajtóművet csinált a gépből, pedig szabadon van a nappali bútor tetején, minden adott a jó szellőzéshez. El sem merem képzelni milyenek a korábbi kiadások.

A művelethez kell T8-as security torx és egy csillag csavarhúzó, Thermal Grizzly Minus Pad 8 1mm-es hővezető lap és én személy szerint egy Arctic MX-4 pasztát választottam.

A szétszedésről elég sok videót lehet találni, néhány képet beteszek azért a lépésekről.

Alapvetően a burkolat leszedése nem bonyolult, a tetejét csak pattintani kell, az alja a hátulján található garis matricák alatti csavarok kiszedésével szintén leszedhető. A hátul található műanyag takaró elem kipattintása után a HDD ki is szerelhető, csak 1db csillag csavar tartja.
A fém burkolat amivel először szembesül az ember egyből vegyesen csillag és torx csavarokkal van lefogatva. Amennyiben nem jegyzed meg honnan vetted őket ki, akkor is könnyű megállapítani. A csillag csavarok az túloldali fém burkolattal fogják össze, a torx-ok pedig a műanyag házzal. Leemelés előtt a Bluetotth és Wifi antenna kábeleket le kell húzni az alaplapról.

Ezek után egyből elérhetővé válik az alaplap, következőnek a szalagkábeleket kell lehúzni, illetve a ventilátor csatiját. Utána én megfordítottam a gépet és a táp következett. Ezzel játszani kell kicsit, csak függőlegesen felfelé lehet normálisan kiemelni, itt figyelni kell a csatlakozójára is. Egyszerűbb a táp oldaláról kihúzni, olvasható sok helyen, hogy az alaplapi csatlakozót könnyen le lehet törni. Amint ez megvan, vissza az alaplap oldalára, az S alakú leszorítót ki kell csavarozni és már ki is lehet emelni az alaplapot.

Ahogy a képeken is látszik a gyári pasztázás minősége és mennyisége finoman szólva is minősíthetetlen, nem teljesen értem ez hogy jöhet le így a szalagról. Az APU-t fülpiszkálóval megtisztítottam, a réz hővezető lapot pedig alkoholos kendővel. Ezek után feltettem a helyükre az új méretre vágott Minus Pad lapokat és a kb. borsónyi pasztát (aki pasztázott már újra PC-t/laptopot az érezni fogja a mennyiséget.)
Végezetül a ventilátort kicsavaroztam, a lamellákat ecsettel és sűrített levegővel megtisztítottam, valamint a tápot is kifújtam picit. Az meglepő volt, hogy a por mennyisége a gép belsejében elenyésző volt az eltelt másfél év használathoz képest.

Legvégül a szétszedés fordított sorrendjében minden visszakerült a helyére.

Az egész művelet kb. másfél órát vett igénybe, aki szedett már szét néhány notebook-ot, annak könnyen abszolválható a művelet, akinek viszont nincs olyan nagy érzéke hozzá, annak nem javasolnám, inkább bízza hozzáértőkre.

A képek:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Kicsit hosszúra sikerült, de remélem hasznos volt. Bármi kérdés van, szívesen segítek. :)

(#236077) syler123 válasza Omateee (#236076) üzenetére


syler123
veterán

Szia!

Ami lemaradt az a tapasztalatod, sokkal csendesebb lett?

A legnagyobb baj az egésszel, hogy a garancia miatt nem lehet megbontani, pedig pont azzal kínozzuk a gépet, hogy nem cseréljük le a gyagyi gyári pasztázást.
Én mivel valószínűleg fogok váltani PS5-re, ha az rendben lesz, akkor meg már hagyom így ahogy van. Bár a Ps5-el lehet érdemes lenne kivárni 1 évet.

[ Szerkesztve ]

(#236078) markknight


markknight
veterán

Jön ma valami akció? Tudja valaki?

(#236079) erahurka válasza markknight (#236078) üzenetére


erahurka
félisten

Valszeg ugyanaz mint ami 2 hónapja volt :D Nem kell itt nagy újdonságokra számítani akciók terén.

(#236080) Xaels válasza Omateee (#236076) üzenetére


Xaels
félisten

Mondjuk a csillag és a torx csavarok is más méretűek még véletlenül sem lehet őket felcserélni. A régi pasztához én régi fogkeféket használok meg alkoholt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#236081) AxBattler válasza Omateee (#236076) üzenetére


AxBattler
félisten

Tehát az APU-ra raktál hővezető lapkát? Pontosan milyet?
Pasztából milyet használtál?

Pont ezekről nem készült kép...

(#236082) Bad Pritt
Így olvasson az ember fórumot a munkahelyen... :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#236082) Bad Pritt válasza AxBattler (#236081) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Leírta, ki is van emelve félkövérrel. :)

Egy ilyen művelet nálam is esedékes lesz lassan, nyár előtt ki akarom tisztogatni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#236083) Neoteric válasza AxBattler (#236081) üzenetére


Neoteric
addikt

Memóriákra rakta a thermal grizzly padot, és mx4-et a magra. Másfél hete én is megcsináltam, igaz én thermal grizzly pasztát használtam nem mx4et, de kb ugyanazt tudom mondani én is, hogy a gyári paszta elég tré. Előtte egy jet engine hangjával vetekedett 4k heavy load alatt, most teljesen elviselhető, kérdés meddig. Nálam azért volt dzsuva a hűtőlamellák között is. PS5-ig remélhetőleg kibírja újabb takarítás nélkül.

PSN: ne0teric_sAN

(#236084) Lackooo84 válasza Xaels (#236080) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Fogkefe oda nem ajánlott mert mikrokarcokat csinál.

The Truth is out there...

(#236085) syler123 válasza Lackooo84 (#236084) üzenetére


syler123
veterán

Nem is értem miért kellene oda fogkefe, sebbenzin / alkohol mindent leszed.

(#236086) Xaels válasza Lackooo84 (#236084) üzenetére


Xaels
félisten

Mikrokarcokat? Ne viccelj már...az uhye meg van, hogy fogkeféből is többféle keménységű létezik. Semmivel sem durvább mintha pzs-vel vagy fülpiszkálóval csiszatolnád.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#236087) Lackooo84 válasza Xaels (#236086) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor ezentúl fülpiszkálóval mosok fogat. Hidd el csinál az szép karcokat, amiket szabad szemmel alig, vagy egyáltalán nem látsz. Szerinted a fogról hogy szedi le a cuccot? Elhiheted, hogy nem simogatással, meg imával. :U

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#236088) Wesder válasza Lackooo84 (#236087) üzenetére


Wesder
félisten

Keményebb a műanyag fogkefeszàl, mint a fém lapka, amire a pasztàt nyomod?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#236089) Xaels válasza Lackooo84 (#236087) üzenetére


Xaels
félisten

Mert a fülpiszkáló a füledből imával szedi össze a koszt mi, ráadásul a fülzsír egy elég makacs anyag... fülpiszkálóval is moshatsz fogat csak a forma nem arra van kitalálva ahogy a fogkefe sem fülmosásra.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#236090) .LnB válasza Wesder (#236088) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Rögtön ki is zárod, hogy valaki drótkefével mos fogat? :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#236091) Xaels válasza syler123 (#236085) üzenetére


Xaels
félisten

A PS apuja nem egy egybefüggő kupak alatt van, a mellément paszta beül a tranyók közé.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#236092) Wesder válasza .LnB (#236090) üzenetére


Wesder
félisten

Biztos megakarsz ölni, mert félrenyeltem. :C

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#236093) Lackooo84 válasza Wesder (#236088) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Suvickold meg vele azt a szép tükörfényes die felületet, és meglátod.

The Truth is out there...

(#236094) Wesder válasza Lackooo84 (#236093) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem nem kell újrapasztàznom a gépet, mert màr a gyàrban normàlisan megcsinàltàk. Szimplàn kérdeztem, mondhattàl volna egy igent is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#236095) Tuomas válasza Lackooo84 (#236087) üzenetére


Tuomas
addikt

Már bocs, de a mikrokarcokat nem a fogkefe csinálja a fogadon, hanem a mikrorészecskéket tartalmazó fogkrémek...LOL. :DDD :W

[ Szerkesztve ]

We were here

(#236096) Lackooo84 válasza Xaels (#236089) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én nem használok fülpiszkálót se a fülemben, se a die-ra. Hát a fogkefe se paszta eltávolításra van kitalálva, de végülis a sajátodat cseszed össze.

The Truth is out there...

(#236097) Lackooo84 válasza Wesder (#236094) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem keményebb, sőt elárulom a papírtörlő sem keményebb, mégis összekarcolja, na ezt add össze. :U

The Truth is out there...

(#236098) F-ECT$


F-ECT$
titán

Egy ilyen takarítás / pasztázás lassan lehet az enyémre is ráférne. Mennyi idő egy ilyen, illetve van aki vállalja bérben? :)

Dive ever, work never.

(#236099) .LnB válasza Lackooo84 (#236097) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Azért ez a papírtörlős már tényleg vicc. Nem mindegy, hogy a papírtörlő karcolja össze, vagy papírtörlővel lehet összekarcolni. Maga a papírtörlő anyagában nem karcol. Max ha valami a két felület közé kerül.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#236100) Frod válasza F-ECT$ (#236098) üzenetére


Frod
addikt

Konzolvilágban 6e, egy pár napra ott kell hagyni a gépet.
(Nyilván ha van otthon eszköz hozzá + affinitás akkor a do-it-yourself a megoldás)

Do you see the white shadow?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.