Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) FEDman


FEDman
addikt

X-Pro1-től XF1-ig jöhet minden, ami Fujifim X

(#2) Stauffenberg válasza FEDman (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nyami. Feliratkoztam a topikra. :D Bár én nem vagyok tulaj (még ;]).

(#3) FEDman válasza Stauffenberg (#2) üzenetére


FEDman
addikt

Helyes, egyelőre még én is csak szemezgetek a Fuji rendszerével. :)

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

/fav

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) Stauffenberg válasza FEDman (#3) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Pont azt nézegetem, hogy az X100s-hez képest nem sokkal nagyobb ugrás árban egy X-E1 és akkor mégiscsak tudok objektívet csereberélni. Mondjuk az EVF az átnézeti keresővel szemben rendelkezik némi előnnyel is meg hátránnyal is. Az X100 és X100s keresője nagyon aranyos a természetéből adódó parallaxis hiba ellenére is, de hát azért egy több objektíves rendszer mellé már kevésbé praktikus.

Persze nézegethetem az árait ezeknek a gépeknek, nem mostanában lesz megint pénzem ilyesfajta hóbortokra, mert nálam még mindig elsődleges a DSLR és ez egy kicsit drága másod gép lenne. :D

(#6) Gondwana válasza FEDman (#1) üzenetére


Gondwana
addikt

Defragmentálódjunk, jónapot! :C

Szerk.: megtaláltam az első hiányzó opciót az X100s-en, bár egy RTFM lehet, hogy gyógyítaná. Olyan, hogy időzített exponálás (2s, 10s, bármi) még nem került elém, a távkioldóm (még a Minolta X300-ról) meg csak 25cm...

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#7) FEDman válasza Stauffenberg (#5) üzenetére


FEDman
addikt

Az X100 és az X-Pro1 is hybrid keresős, azaz tartalmazza az EVF-et is. Magyarán az OVF parallaxis hibája nem jelent problémát. Pontosabban jelent, csak ahol tényleg gondot okoz ott egy mozdulattal át lehet kapcsolni a vázat EVF-re. Meg van ez oldva okosan..

Ettől függetlenül egy sima EVF-es X-E1-el is bőven boldog lennék én is. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) optikus


optikus
senior tag

van jonehany tavmeros (cserelheto es fix obis) gepem, de a parallaxis miatt aggodnek legutoljara, nem akkora gond az. ha meg makrozni akar valaki akkor ne ilyesmi gepet vegyen az emberfia (no persze digitnel meg mar ott az evf vagy lcd).

Buy books not gear.

(#9) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

obikbol mi elerheto jelenleg itthon (HU)?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) FEDman válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


FEDman
addikt

Ahogy elnézem az artworknél van mindenből, amit nem tegnap mutattak be.

(#11) Stauffenberg válasza FEDman (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak nálam nem működik a keresőjük? Nem tudom sem listázni a cikkeket, sem a kereső nem dob ki semmit.

Amúgy meg roppant módon idegesít az a fajta webshop felépítés amikor egy adott rendszerhez elérhető összes objektívet listáznám, hogy átfussam őket, de csak kategóriánként listázható (pl: fix nagylátó, fix alap, zoom nagylátó, zoom tele, stb).

(#12) FEDman válasza Stauffenberg (#11) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, most nálam se működik valamiért..
De nemrég néztem, a frissen bejelentett 55-200-on kívül van mindenük.

(#13) Mr.Csizmás válasza FEDman (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

error 28, megkerultem maskepp.

14/2,8; 18/2; 35/1,4; 60/2,4 makro; 18-55/2,4-4; kb. ennyi.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) Gondwana


Gondwana
addikt

X100s bekapcsoláskori gyorsulás - trükkös, de lebuktattam (megszivatott):
Tényleg gyorsan megjelenik az élőkép, de kb. 2-3 másodpercig csak az expógombra képes reagálni, másra nem. Viszont tényleg exponál is ez alatt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15) optikus válasza Gondwana (#14) üzenetére


optikus
senior tag

telleg egy toltettel mennyit bir? nem kockara gondolok hanem idore, mondjuk maszkalsz vele de nem kapcsolod ki hanem csak expora keszen tartod (nyilvan lcd nelkul).

Buy books not gear.

(#16) FEDman válasza Mr.Csizmás (#13) üzenetére


FEDman
addikt

Nagyjából ez a jelenlegi kínálat. Plusz az XF 55-200 és a Zeiss Touit 12/2,8 és 32/1,8. Ezek viszont nemrég lettek csak bemutatva, idővel ezek is biztos listába kerülnek.
Elsőre ez lehet nem tűnik túl soknak, de mivel nincsenek benne "felesleges" fényerőtlen kit obi variációk, nincsenek benne értelmetlen keresztbeverések így már most is nagyon szép ez a sor. És ha mindehhez hozzávesszük a hivatalos lens roadmap-et akkor lassan részemről le is lesz fedve minden amire csak vágyom. :)

(#17) nord_ válasza FEDman (#16) üzenetére


nord_
veterán

részemről le is lesz fedve minden amire csak vágyom.

23, 56 páros. :)

(#18) Mr.Csizmás válasza FEDman (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt nezve ugy erzem magam, mint kiskolyok a szaloncukros zacskoval :)

14, 23, 56 + 60makro talan....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) FEDman válasza nord_ (#17) üzenetére


FEDman
addikt

Akár, bár én már a 35-össel is boldog lennék, nagyon tetszik a képe. :)
Mondjuk egy 14 - 35 - 56 sorral ki lennék békülve + egy X100s rohangálósnak..

Erről jut eszembe, ha a valakit netán érdekelné a fél vesém az jelentkezzen, jó pénzért eladó! :DDD

(#20) Mr.Csizmás válasza FEDman (#19) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

me nem a 23 rohangalosnak? ekv. gyt + fenyeroben praktica erzesem lesz tole :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) Stauffenberg válasza FEDman (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én egy X-E1 vagy X-Pro mellé már nem vennék még egy X100s-t is, de persze biztos jól mutatna a táskámban a kettő együtt. :D

(#22) FEDman válasza Stauffenberg (#21) üzenetére


FEDman
addikt

Én se együtt használnám a kettőt. :N
Nagyon sokszor van olyan hangulatom, hogy egy szál fix obival indulok neki fotózni. Az ilyen állapot nálam néha hónapokig is eltart. :DDD
Na ilyenkor nagyon tudnék szeretni egy X100-ast, ami a lapos méretei miatt akár egy övtáskába is simán belefér. Összetettebb feladatokhoz pedig jó lenne az X-E1 3 fix obival.
Szóval feladat függően nyúlnék hol ezért, hol azért.
De persze részemről ez csupán csak egy erősen elméleti felállás, jelenleg egy X-E1 + 35-ös árát se tudom kiköhögni.

Csizmás:
Az X100 is pont 23mm :)
A mondód második felével viszont nem tudok mit kezdeni. Néha olyan flegmán és lerövidítve fogalmazol, hogy egyszerűen értelmezni se tudom hogy mire is gondolhattál ezzel.

"ekv. gyt + fenyeroben praktica erzesem lesz tole"

Mit akar ez jelenteni, nekem ehhez már valami kódfejtő kellene. :D

(#23) Mr.Csizmás válasza FEDman (#22) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

....- - - - .. - -.. .. :DDD

szoval a fenyero, es az ekvivalens gyujtotavolsag, a gep formajaval, es az egesz suly es meret erzesevel azt a praktica gepet idezi nekem, amin felnottem :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) Stauffenberg válasza FEDman (#22) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát ha most nem lenne annyi minden más amiért pénzt kell kiköhögnöm, akkor én bevállalnám az X-E1 + 35mm kombót.

Kell egy saját full frame DSLR már, az nagyon hiányzik. Az SLR korszakom "vége" óta csak APS-C szenzorokkal tolom. Oké, van céges FF gép, meg bérelni is szoktunk, de azért más ha van sajátod. De közben meg ezernyi más kiadás hátráltat.

Meg kellene egy jó utcai fotós masina is. Ez lenne az X-E1 számomra. Az X100s is nagyon tetszik, de azért néha felcsavarnék egy portré objektívet is.

(#25) FEDman válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


FEDman
addikt

FF DSLR-rel milyen obival jellemzően milyen rekeszen szoktál portrézni?

(#26) Stauffenberg válasza FEDman (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Erősen témafüggő, nem csak mellportrét készítek/készítünk.

35mm f/1.4, 50mm f/1.2, 85mm f/1.4, 105mm f/2.8, 135mm f/2 objektívek akadnak vagy béreljük őket. Rekesz meg a nyitottól f/4-ig általában, de ugye ezt mindig témája válogatja, van ahol kifejezetten lerekeszeljük egész szűkre.

Egyébként azért is szeretek még középformátumú filmre lőni, mert ott meg még durvább. Egész alakos fotó, akár viszonylag távolról és gyönyörűen mosott háttér. Onnan nézve még az FF is kicsi. :D Aztán meg van amikor az FF után az APS-C-től is tépem a hajam, hogy nem elég szűk a mélységélesség (amikor éppen arra vágyom, máskor meg az FF-et is lerekeszelem, szóval ez nem ilyen fétis amit minden fotóba bele akarok erőltetni, de jó ha tudok vele játszani).

Most így hirtelen a céges gépen ezt az enyhén elbaszarintott fotót találtam. Nikon D800E + Samyang 35mm f/1.4 kombó, mindenféle utómunka nélkül. A fókusz egy kicsit el lett tolva, de ilyen szűk DOF mellett nem nehéz (ebben az objektívben nincs AF). Sajnos mire az LCD-ről kiderült, hogy nem ott van a fókusz ahol lennie kell, már elment a téma. De a hangulatát imádom.


D800E + 35mm f/1.4 (itt f/1.8 a rekesz)

Találtam még ezt.


D800E + 85mm f/1.4 (a rekesz teljesen nyitott)

[ Szerkesztve ]

(#27) Gondwana


Gondwana
addikt

X100s akku-bug: kíváncsi voltam, hogy hol a vége, mikor tekinthető lemerültnek. Nos, 3.55V-ig jutottam, még mindig FULL a kijelzés alapján. Ha NiMH-ről menne, még meg is érteném ezt a skálázást, de keccsóklomm, Li-ion! Lehet, hogy teljesen beejtik 2.7V-ig, hátha több lesz a döglött akku, többet adnak el? (Már nem várom meg, DU kelleni fog a gép, megy töltésre...
Szerk.: türelmetlen voltam, egy vonalat leesett, 3.52V...

AF: default méretű kerettel, saccra 40-50% körüli kontrasztú témára (tehát nem fekete-fehérre) ISO 6400 / f/2 / 1/15s, 10 próbálkozásból legalább 8x talál élességet! Érzésre persze többet gondolkodik, mint a GH1, illetve ha élességállítás közben bemozdítom, látványosan leromlik az AF-hatékonyság.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#28) Stauffenberg válasza Gondwana (#27) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valamilyen szoftveres gubanc lehet. Az egyik ismerősöm megnemmondommilyen tucat kompaktjával volt olyan gond, hogy nem tudta kijelezni rendesen a Li-ion akku töltöttségét. A skála 5 rublikás volt, de szinte végig teljesen töltöttet mutatott. Ha egyetlen rublikát esett, akkor onnantól nagyon hamar lement a többi is. NiMH-nál persze tényleg érthető lenne, de fura volt. Kapott egy firmware frissítést és helyre állt.

(#29) FEDman válasza Stauffenberg (#26) üzenetére


FEDman
addikt

Ezt csak azért kérdeztem, mert mikor filmes tükrösről crop-os DSLR-re váltottam én is vágytam piszkosul az FF vázra. Ennek azonban 2 fő oka volt. Az egyik maga crop, megőrjített, hogy minden obi karaktere megváltozik. Sokszor nem egyszerűen csak a szűkebb látószög miatt, de sokszor az is fájt hogy az obi egyedi karaktere is odaveszett. Példáúl egy kis vignetta, egy kicsit a szélek felé körkörös bokeh... Tudom ezek legtöbb ember számára simán képi hibák, de számomra sokszor pont ezek adták meg egy kép igazi ízét, zamatát. :D
Crop-os vázon viszont többnyire pont ezek az elemek leestek.
A másik gondom pedig az általad is említett mélységélesség.

Nos, ezek közül az első probléma ma már nem is igazán probléma. Ma már a van nem egy direkt APS-C-re tervezett DSLR obi, ahol a crop miatti problémák már nem problémák. Vagy még inkább a most induló mirrorless-ek, ezek gyakorlatilag mind full frame rendszerek, értsd az összes hozzátervezett obit eleve az adott rendszerben használt szenzormérethez tervezik. Itt igazából crop nincs is, az ekv. értékeket itt csak azért szoktuk átszámolni mert ilyen szempontból a kisfilm vált szenderré, ehhez tudunk egyszerűen viszonyítani.
De itt már az eredetileg nagylátónak tervezett obi nagylátó marad és az objektívek által vetített kép karakteresebb széle se esik le. Lehet ezzel egyedül vagyok, de filmes képi világhoz szokott lelkemet pl. kis mFT-s Lumix 20/1,7-es finom átmenetes vignettája is teljesen elvarázsolja. :DDD

A másik pont a mélységélesség kérdése. Ez meg egy olyan terület ami nem csak a szenzortól, de az objektívtől is igen erősen függ. Ilyen szempontból tehát adott esetben egy APS-C szenzor is bőven elég lehet. Persze csak ha az extrém fényerős FF obiktól eltekintünk, na azokra tényleg nincs igazán válasz.

Ugyanakkor felteszem a kérdést kinek mi az a kis mélységélesség ami már elég?
Ez persze egyénenként eltérhet, nem vagyunk egyformák. Mindenesetre a kicsit hosszúra nyúlt mondandóm lényege, hogy számomra a Fuji rendszere lassan a fent említetteknek minden szempontból bőven megfelel. Mindezt olyan szinten, hogy egy ilyen APS-C Fuji rendszer birtokában azt is elfelejteném, hogy vannak FF gépek is. :DDD

Itt van például a már kapható Fuji XF 35/1,4. Gyorsan kotortam két vele készült képet a neten, ezek gépből kipottyanó érintetlen Jpeg képek nyitott rekeszen. Ezen a képen még csak az látszik, milyen durván jó üveg már nyitott rekeszen is, ezen pedig az is látszik, hogy még nagyobb tárgytávon is egész szépen térbe lehet helyezni vele az alanyt. :))

Ehhez hozzájárul, hogy nem csak egyre jobb obikat gyártanak, de a mirrorless-ek lényegesen pontosabb kontraszt AF-e is igen jó jön. DSLR-ektől teljesen szokatlan pontossággal használhatóak még az ilyen obik is full nyitott rekeszen.

Aztán nemsokára érkezik a Fuji által már beígért XF 56/1,2 is. Na ez az obi meg látószögben, mélységélességben azonos lesz egy FF 85/1,8-al. Na szerintem ez is több mint elég lesz. Legalábbis nekem mindenképpen, főleg ha ez is ilyen gyilkos lesz nyitott rekeszen. :)

(#30) Gondwana válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


Gondwana
addikt

Tesztekben is olvastam, hogy ... és akkor hirtelen lemerült...
Dereng valami hasonló viselkedés az X100-tól is, de olyanom nem volt, viszont nem emlékszek, hol olvastam.
FW nálam 1.02, alapvetően tényleg FW-szinten kellene, hogy javítsa a Fuji. (Ráadásul eredeti NP-95-öt nem találok sehol Szerbiában, ha meg már sikerült 990€-ért begyűjteni a gépet, ám legyen gyártói a tartalékakkum is...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#31) madgie válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


madgie
titán

Sajnos az X100 is ilyen (volt), Bécsben azt hittem végigfotózom egy akkuval a napot, nem esett semmit a töltöttség. Aztán egyszer csak két vonalas lett ,aztán meg elég hamar egy és már pirosan villogott is. Mindegy, így is kihúztam majdnem egy akkuval, meg az oldaltáskában volt még két pótakku :))

Gondwana: nem kell eredeti, az olcsó utángyártott pont olyan sz*r, mint a gyári :D

[ Szerkesztve ]

(#32) Stauffenberg válasza FEDman (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát azért azon a teljes alakos fotón a DOF nem egészen olyan, mint az enyémen. :) Persze szépnek szép ez is, de nálam azért tud hiányozni néha az FF. Ezért akarok egy FF DSLR-t is. Nem kivagyiságból, meg mert az FF-et tartom etalonnak. Csak szimplán szeretem a karakterét. Bár szívem szerint egy középformátumú digitet vennék, nem is kellene hatalmas megapixel áradat, csak maga a formátum. Akkor az FF DSLR sem kellene, mert mellé egy Fujifilm X-E1 minden másra elég lenne. :D

(#33) madgie válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


madgie
titán

Vegyél egy felújított 5D-t, az is FF, nem megapixelhajkurászás, meg relatív olcsó :)

(#34) FEDman válasza Stauffenberg (#32) üzenetére


FEDman
addikt

Hát a te képeden a háttér is egy pöttyet messzebb van, ami azért ilyenkor szintén nem mindegy. A fókusz síkja viszont nagyjából stimmel, mert a te képeden ez méterekkel a téma előtt található. :D

Ez ilyenek szerintem már sokkal inkább az FF-et körüllengő mítosznak szólnak..

De persze ha nekem azt akarod mondani, hogy az FF f/1,8 és egy APS-C f/1,4 az vízválasztó mélységélesség szempontjából akkor azt hiszem nagyon nincs is tovább miről beszélnünk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35) gerjus


gerjus
aktív tag

Na ezt a topikot mentem en is :)

XPRO-1 re valtottam D7000 rol amint kijott, azota is megvan es ugy erzem meg is marad meg sokaig :))

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#36) Stauffenberg válasza FEDman (#34) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A tárgytávolság egészen más a kerekesszékes fotón, mert az egy lépcsősorról készült jóval távolabbról. Tedd a nénit a "kör közepébe" ahol a fókusz van... hát nagyon nem ugyan az a tárgytávolság. Az általad mutatott modell sokkal közelebb áll.

Amúgy meg ne magyarázz bele olyat amit nem mondtam. Nem az FF f/1.8-at hasonlítom az APS-C f/1.4-hez DOF szempontjából, hanem az azonos rekeszértékeket, azonos tárgytávolság, azonos látószög mellett. A mi példáink nem gyakorlatilag, legfeljebb csak elméletileg hasonlíthatók össze az eltérő jellegek miatt.

Azért nem gondolod, hogy miközben FF és APS-C gépet is rendszeresen használok, azért van egy kis fingom arról hogyan alakulnak a mélységélességek? Felesleges erről vitatkozni. Én csak annyit említettem, hogy kell egy FF DSLR is. Nem kell megtéríteni, hogy az mennyire felesleges.

(#33) madgie: Gondoltam rá, de azért az sem kevés pénz. Szóval még ezt az utat járva is messze van az, hogy a saját X-E1-emet foghassam a kezemben. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) FEDman válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


FEDman
addikt

Te írtad, hogy az a kép 1,8-on készült, majd hogy az sokkal jobb mint amit én mutattam, én csak erre reagáltam. ;)

Egyébként tényleg nehéz az ilyet korrekten összevetni mikor semmi se egyezik.
Azt egyébként egy pillanatig se kérdőjelezem, meg hogy FF DSLR-rel adott esetben kisebb mélységélességet lehet elérni. Csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy egy ilyen Fuji géppel 35/1,4 és 56/1,2 objektívek mellett azért olyan túl sok pluszt mélységélességben nem jelent egy FF váz f/1,4-1,8 körüli obikkal.
Ami különbség meg van az számomra simán kompenzálja a kontraszt AF pontossága, a Fuji obik nyitott rekeszen mutatott teljesítménye.

De ez persze én vagyok és mielőtt itt vérre menő vita kerekedne mindebből, hozzátenném azt is, hogy eszem ágában sincs téged megtéríteni, ha te nagyon vágysz egy FF vázra is, akkor azt én simán elfogadom, nincs nekem ezzel nekem semmi problémám. ;)

(#38) Stauffenberg válasza FEDman (#37) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért tegyük hozzá, hogy a Fuji objektívek bár nagyon jók, de kerülnek annyiba, mint a DSLR gépekhez készült hasonló képességű darabok. Szóval egyik sem egy takarékos rendszer a pénztárca szemszögéből, bár őszintén szólva szerintem az m4/3 sem váltotta meg a világot, ott is bitang drágák az objektívek. Pedig anno mekkora érv volt mellette, hogy kicsi szenzor, kicsi objektív, kicsi helyigény, kicsi pénztárca. Aztán az utóbbi valahogy csak lemaradt. :D

Cserébe meg az objektívek sokkal jobb befektetések, mint bármilyen hülye váz. :)

(#39) madgie válasza Stauffenberg (#38) üzenetére


madgie
titán

A kicsi pénztárca rész soha nem volt tudtommal hangoztatva, csak a júzerek szerették volna hallani.

(#40) Stauffenberg válasza madgie (#39) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért itt-ott a sajtó is feszegette még a legelején, hogy ez majd a jövőben milyen jó lesz, mert jöhetnek közel azonos képességek mellett olcsóbb objektívek. Félre ne érts, én ebben sosem hittem. Csak mindig vicces volt ezt hallani.

Bár így jobban belegondolva lehet pont olyan portálok hangoztatták ezt, ahol egészen véletlenül kiemelt szponzor volt valamelyik m4/3 gyártó. Gondolom el kellett indítani a szekeret valahogy.

(#41) FEDman válasza Stauffenberg (#38) üzenetére


FEDman
addikt

Igen, ebben teljesen egyet értünk, ha kis DOF-ot szeretnél akkor azt használt FF DSLR rendszerből lehet a legköltséghatékonyabban összelapátolni. Nekem se véletlenül nincs még mindig Fujim. :DDD

A az mFT illeti, ahogy azt madgie is írta az utóbbit max a felhasználók fogalmazták meg mint igény, de egyetlen gyártó se ígérte soha, hogy ez egy olcsó rendszer lesz. :N

(#42) FEDman válasza Stauffenberg (#40) üzenetére


FEDman
addikt

Az ilyenek csak a fórumokon terjedtek, gyártói oldalról ilyen sose hangzott el, hidd el tudom már az indulása óta követem a rendszer alakulását. ;)

Amúgy én nagyon szeretem az mFT rendszert, a mai napig vannak erősségei. Röviden és tömören mindent tud ami pl a Fuji rendszeréből jelenleg hiányzik. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) optikus


optikus
senior tag

latom befulladt a topic...
vakeran valaki arul egy XE-1-et, hatha valakit erdekel (semmi kozom hozza csak gondoltam szolok).

Buy books not gear.

(#44) Gondwana válasza optikus (#43) üzenetére


Gondwana
addikt

Pont, ahogy számítottam (mármint a befulladást): talán amikor 2002-ben sikerült egy 24 f/28 + 50 f/1.7 + 70-210 f/2.8-4 sort szereznem 100€-ért a Minolta X300-hoz, akkor élveztem utoljára így a fotózást, mint most az X100s-sel. A bugjai körül lehetne technózni, de minek... (Először azt hittem, hogy Zack is csak egy fizetett blogger, de úgy látom, hogy ő is inkább fotóz, mint blogol az X100s óta...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#45) FEDman válasza optikus (#43) üzenetére


FEDman
addikt

Be fog ez indulni, csak adjatok neki egy kis időt. ;)
Ha már múltkor szóba került a parallaxis hiba, itt egy remek kis videó arról hogyan működik a gyakorlatban a Fuji X100s hybrid keresője. Jól látható ahogy közben vált OVF-ről EVF-re, majd vissza. Ezen felül, hogy az átnézeti keresőnél fókuszálás után a belőtt távolságból kiindulva hogyan korrigálja a képkivágás keretét a parallaxis eltérésnek megfelelően. :)

(#46) FEDman válasza Gondwana (#44) üzenetére


FEDman
addikt

Ha Fuji tulajként nincs kedved technózni semmi gond, jöhetnek ide vele készült képek is! :C

(#47) Mr.Csizmás válasza optikus (#43) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

NEX topic is igy indult.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48) FEDman válasza Mr.Csizmás (#47) üzenetére


FEDman
addikt

Az mFT nem különben. ;)
Visszalehet nézni az indulást. Azt követően, hogy madgie 2008-ban megnyitotta az első 2 évben született összesen 5db hozzászólás. :DDD

Aztán meg lehet nézni azóta hogy pörög..

[ Szerkesztve ]

(#49) Gondwana válasza FEDman (#46) üzenetére


Gondwana
addikt

Mégis technózok - makró példa, illetve egy mozgómakró.
Illetve egy hajnali szellemkép

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#50) Stauffenberg válasza Gondwana (#44) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sajnos a Fujifilm X rendszere nem a magyar átlag pénztárcájához igazodik, így tuti nem lesz soha igazi tömegjelenet a topikban, de azért idővel csak akad majd egyre több fórumozó aki rendelkezik ilyen-olyan géppel. Meg akik ácsingóznak utánuk... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.