Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#231601) sp8787 válasza .LnB (#231596) üzenetére


sp8787
addikt

Kell nekem itt nyilvanvalo hulesegeket kerdezni! :W

Na de az biztos ,hogy ultimate nehezsegen nyomja/huzza/tolja! :DDD

(#231602) pomk válasza Zsolty20 (#231466) üzenetére


pomk
őstag

Bár régebbi hír, de LoU II szintén tolódott.

(#231603) Deck válasza sp8787 (#231601) üzenetére


Deck
titán

Minden szabadidőmet felemészti az új COD.. Nincs megállás. Nem tudok közben még egy farmot is vezetni :DDD

PS5

(#231604) Wesder válasza pomk (#231602) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, a mostani dàtumra, de onnan màr ne tolódjon.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231605) Gigicuci válasza crue (#231580) üzenetére


Gigicuci
senior tag

"Ingyen krumpli DLC" :DD :D :D

Azt hittem csak hülyülsz, de tényleg!! :) De jót röhögtem.

(#231606) .LnB válasza Deck (#231603) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Logikus, előbb megvéded a hazádat a háborúban, aztán majd beszántod. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231607) Deck válasza .LnB (#231606) üzenetére


Deck
titán

Így, így. Fontos a sorrend. Képzeld el fordítva.. :DDD

PS5

(#231608) .LnB válasza Deck (#231607) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A fordítva az Magyarország. Viktorék beszántották, innentől a kutya se támadna meg minket, mert minek?! :DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231609) Deck válasza .LnB (#231608) üzenetére


Deck
titán

Jogos.. :DDD

PS5

(#231610) Zsolty20 válasza FollowTheORI (#231600) üzenetére


Zsolty20
senior tag

De miért is? Ha egy konzol futtatja a PC-s játékokat is az attól még konzol marad, avagy már másmilyen ligába tartozik az eszköz?
Eskü nem akadékoskodás, csak szeretném megérteni.
Ha ez megvalósul, akkor számomra az xbox mint konzol megszűnik, mert ennyi erővel lehetne PC is, nem? :)

(#231611) Wesder válasza Zsolty20 (#231610) üzenetére


Wesder
félisten

De nem lesz, hagyjàtok màr ezt a bullshitet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231612) Frod válasza Wesder (#231490) üzenetére


Frod
addikt

Nem, nem pc-ben gondolkodom. (a pc-m 2012-es, és nem fogok 100e+-ért csak vga-t venni, nem beszélve a többiről)
Egyszerűen arról van szó, hogy nem kell üveggömb ahhoz, hogy a következő gen-en mennyivel durvábban fog kinézni/futni. Nyilván majd várok konkrét specifikációkat (fps, felbontás, stb) a döntés előtt.

Plusz vegyük ide azért azt is, hogy akármennyire is mindenki CDProjekt fan (nekem is a W3 az all time #1), de a Witcher is hónapokig patch-elődött utána mire jó állapotba lett. Én megvettem azt premierkor pc-n, de csak nyár végén ugrottam bele, akkora kijött vagy 15-16 patch, és a sok heti ingyen "dlc" is végére ért.
Hiába kértek most újabb 5 hónapot, biztosra veszem, hogy a játék még rengeteget fog alakulni megjelenés után is. (a.k.a. "nem lesz kész")
(pl Witcherben konkrétan egy patch során cserélték a potion-ök kinézetét az invertoryban. Kezdetben tök egyforma volt minden, egy patch során pedig mindegyik egyedi külsőt kapott. Tehát nem csak bug-irtás történik a CPR-nél ilyenkor.)

Do you see the white shadow?

(#231613) Wesder válasza Frod (#231612) üzenetére


Wesder
félisten

De PC-ben gondolkozol, mert azt hiszed majd csak úgy magàtól szebb meg jobb lesz minden PS5-ön, akàrcsak egy erősebb PC esetében. Én is szeretném hogy majd Day1 nextgen konzolon minden szebben meg jobbam fusson, mint most, de úgysem ez lesz. Ha meg tévedek az max pozitív csalódàst fog okozni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231614) birorichard válasza Wesder (#231613) üzenetére


birorichard
őstag

Hat nyilvan nincs magic, de ha kozos az architektura vagy legalabbis teljesen kompatiblis lesz a mostanival, akkor azert ahol dinamikus felbontas van, ott lehet szamitani arra, h elesebb lesz a kep, ill framerate gondok merseklodhetnek.

(#231615) birorichard válasza F-ECT$ (#231592) üzenetére


birorichard
őstag

Hat nyilvan a negyedik a legdurvabb, legjobb, de en tobbszor vegigvittem mindegyik reszt (ps4en), imadtam oket, szoval ha tetszett a negy (kinek nem :D ), akkor erdemes egy probat tenni.

(#231616) VTom válasza birorichard (#231614) üzenetére


VTom
veterán

Plusz a raytracing támogatás. Azoknál a játékoknál, amik mindkét generációra jönnek, szerintem ez is plusz opció lesz a PS5-nél.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#231617) Frod válasza Wesder (#231613) üzenetére


Frod
addikt

Most ha teljesen laikusan nézem, konyhanyelven: erősebb hardver, több memória, erősebb vga/cpu, -> több számítási teljesítmény, gyorsabb futás és/vagy jobb külső.
Ha ez a PC-ben gondolkodás részedről, akkor igen, elfogadom, abban gondolkodom, de hát könyörgöm, egy új generációtól mit várna az ember ha nem ezeket :D

Már egy 'mezei' Pro is tudja azt, hogy pl a Nioh-t 30 helyett 60 fps-el futtatja. Ha a példa kedvéért a CP2077 crossgen lesz, akkor szvsz hasonlókat várni nem ördögtől való.

De persze az is lehet, hogy neked lesz igazad és semmi különbség nem lesz a két verzió között - ha lesz egyáltalán crossgen.

Do you see the white shadow?

(#231618) Wesder válasza Frod (#231617) üzenetére


Wesder
félisten

Ja 60-nal futattja, de ahoz kellett egy "Pro patch", nem magàtól futtatja jobban.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231619) .LnB válasza Wesder (#231618) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ami annyiból áll, hogy a max fps értéket 30-ról 60-ra állítja. :D PL: /com maxfps 60

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231620) Deck válasza Frod (#231617) üzenetére


Deck
titán

A Nioh alapgépen is tudja a 60 fps-t. A különbség, hogy alapgépen HD míg PRO-n FHD felbontáson fut a 60 fps mellett.

Persze értem mit akarsz mondani és én veled értek egyet. De ennél jobban nem megyek bele mert, csak időpazarlás ilyen vitákat folytatni újra és újra.. :DDD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#231621) Wesder válasza .LnB (#231619) üzenetére


Wesder
félisten

Nem a komplexitàssal van itt a gond, hanem a konzol nem fogja magàtól àtírni, mert a benne lévő HW x2 nagyobb teljesítménnyel bír.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231622) Moby válasza .LnB (#231619) üzenetére


Moby
addikt

Nanem, ez konzolon nem ilyen egyszerű. A pro a nem patchelt játékokat úgy futtatja, hogy a hardvert "átállítja" classic módba. Leveszi a proci sebességét, lefelezi a CU-kat, és leveszi a GPU sebességét. A Boost mód, ami az egész generáció alatt nem vált alapértelmezetté, egy experimentál feature maradt, annyit "mert" megtenni, hogy az órajeleket visszacsapta pro üzemmódra. A dupla feldolgozóegységet nem tette elérhetővé, mert a classic gép API-jára írt programok amúgy sem tudták volna használni. A konzol nem pécé. Nem így megy, hogy beírok 3 magic wordot, és kész a jobb futás.

/egyébként a niohban ez nem így megy, bár van non-locked üzemmód is, de a 60fps-hez lelecsökkenti a felbontást is.

[ Szerkesztve ]

(#231623) .LnB válasza Moby (#231622) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hiszek neked, mert sose jártam rendesen utána (,de nem hiszem el). A konzol miért nem PC? Egy alacsony hozzáférésű architektúra, de a hw nem különbözik annyira. (PS3-at most nem ide értve).

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231624) NyMRooD válasza Zoleee83 (#231563) üzenetére


NyMRooD
őstag

Nem lesz steam xbox-ra, szinte rögtön cáfolták is (a másik topikban mintha láttam volna ilyesmit) de ha nem, akkor is józan paraszti ésszel végiggondolva, ha meglépné ezt az MS akkor miből lesz bevétele? Mert ebben az esetben a játékokból nem lesz pénze és direkt xbox játék sem fog készülni, mert minek, menni fog a steam-es verzió (ráadásul ez a gamepass-t is kinyirhatná), a hardvert meg eleve nyomott áron adja így abból sem (ha felviszi az árát, akkor meg nem fogják venni). Tehát miért lépné meg ezt, hogy az 1milliárd+ windows használó mellé még szerezzenek max 100milliót a következő 6-8 évben? Ezért nem érné meg nullszaldóssá tenni az xbox réteget (szvsz).

(#231567) Zoleee83: A Sony már elvileg bejelentette, hogy náluk bizony az első 1-2 évben is lesz egy sor ps5 only game.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#231625) Moby válasza .LnB (#231623) üzenetére


Moby
addikt

Mert az API-k nem tesznek lehetővé hardverarchitektúrális különbségek átugrását. Nincs megírva arra, ami nincs benne. Nem univerzális. Cserébe iszonyú hatékonyak azon az egyen.

[ Szerkesztve ]

(#231626) Frod válasza Moby (#231622) üzenetére


Frod
addikt

Köszi a háttérinfót, ma is tanultam valamit! :)

Do you see the white shadow?

(#231627) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Death Stranding
40 óra benne van már, de még csak a harmadik fejezet (végén?) járok...
Zseniális játék.
PS4 legjobb játéka.
Nekem.

(#231628) gamegod


gamegod
senior tag

:))valaki kérdezte a multkor..

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#231629) hyperspace válasza ProEvoFan (#231627) üzenetére


hyperspace
őstag

Fú de jó lesz majd utána. :))

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#231630) Moby válasza Frod (#231626) üzenetére


Moby
addikt

Nincs mit :)

(#231631) .LnB válasza ProEvoFan (#231627) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Nekem."

Nem kéne így kisajátítanod. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231632) sxxorp válasza hyggelig (#231589) üzenetére


sxxorp
őstag

Ha nem nyűglődés, vergődés miatt csúszik aCP2077, hanem valós érdemi fejlesztés, hibajavítás, optimalizálás történik, akkor nem hogy gáz, inkább csak támogatni tudom. Nincs elég infónk, de az a kevés, amit a alkotóról tudok, inkább a második opció felé mutat.

Erről ugrott be, hogy a Cyberpunk került a legközelebb ahhoz, hogy reális alternatívaként felmerüljön az előrendelés nálam. De számos megjegyzés azt tanúsítja, hogy az a tendencia, ami régebben felsejlett, csak romlott. A Dreamcast, Xbox Classic idejében alig találtam bug-ot (mondjuk az néhány többnyire úgy is maradt), aztán az X360-nal elkezdtek rendszeresen jönni a title update-ek... Nem PC-s patch szinten, de ezek szerint lassan ott tartunk. Így SZÁMOMRA még kevésbé igaz az, hogy az elég izmos teljes áron előrendelés/Day1 vásárlás bármilyen módon megérje. Nagyon nem az akciós megromló sör, a száradó kenyér a jó példa a későbbi játékvásárlásra, hanem egy kiérlelt, javított, optimalizált termék beszerzése (félkész és/vagy hibás termék elkerülése) akár jóval kedvezőbb áron. Elég nagy esély van rá, hogy nem friss, korai élvezetet vásárol valaki, hanem ezek szerint akár elhúzódó bosszúságot, amit elég nehezen tolerálnék 20e+Ft-ért. Mondjuk ez lehet, hogy egyéni, és valaki jobban bírja, ha beakad a karaktere, nem lehet megcsinálni a küldetést, stb., én nagyon nem bírom.

Ezt a hozzáállást csak segíti, hogy nekem is masszív backlog-om van, még x360-on is, mint neked. Azt sem tudom, hova nyúljak. Még a Witcher2 is megfontolandó?! :U Rengeteg előzmény, vagy szimplán csak nagyon jó játék vár még pótlásra töredéknyi áron. Említetted a Mass Effect-et: tegnap befejeztem az összes DLC-s változatot, 47 óra tömény élmény. Az első is jó volt, elkezdte az egészet, de a 2. ugrott egy szintet. Ami jó, az jó is marad, hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#231633) Costage válasza ProEvoFan (#231627) üzenetére


Costage
csendes tag

108 óránál járok, de még nem végeztem vele (Chapter 11). :D Igaz, a sztori mellett párhuzamosan megyek a platinára is.

(#231634) sxxorp


sxxorp
őstag

A lejáró januári akciókat veszem át utoljára, a ma linkeltekkel együtt. Felmerült bennem ,hogy olyan rengeteg játékot nem is szerzek be, de azok közt így is vannak egész hasonlóak pl. HZD és a most véglegesítendő Far Cry Primal.
Most kiszúrtam a Sleeping Dogs Definitive Edition-t is, de egy másik kiszemelt Yakuza Zero: ezek mennyire ütik egymást?
A Deus Ex lenne még (CP2077?)
A mai akciók közt van bestbuy? Nekem nem tűnt fel sok, és az árcsökkenés is ritkán nagyobb, mint már volt valamikor.

(#231635) -secret- válasza gamegod (#231628) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Akkor úgy látszik meghosszabbították az akciót.

[ Szerkesztve ]

(#231636) F-ECT$ válasza gamegod (#231628) üzenetére


F-ECT$
titán

SOS megoldásnak jó, de még így is drágább, mint az akciós éves előfizetés hónapra leosztva.

Dive ever, work never.

(#231637) hyggelig válasza sxxorp (#231632) üzenetére


hyggelig
senior tag

Minden benne van egy új megjelenésben. Lehet tökéletes és egy rakás fos is.

Igazából itt a friss játékélmény mellett még az is szerepet játszhat az előrendelésben, hogy a stúdiót, amelyik RENGETEG munkaórát, vért és verítéket adott a termékhez (legendásan, inkább hírhedten robotolnak az ilyen stúdiók dolgozói), te támogatod-e a pénzeddel. Ugyanis, ha a stúdió játékait kevesen rendelik elő és nincs sok teljes árú vásárló, akkor az az emberek munkahelyét is veszélyezteti.

Tudom, vannak olyanok, akik kapzsi szemetek (*köhög*EA*köhög*, de akkor is el lehet ezen is gondolkodni.

(#231638) hombre[EU] válasza sxxorp (#231634) üzenetére


hombre[EU]
veterán

FFXV , BB, D: OS2 szerintem

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#231639) Bad Pritt válasza sxxorp (#231634) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Sleeping Dogs nyugati játék, inkább olyan, mint egy GTA.
Deus Exhez szerintem erősen kell az előző játék, sokszor visszautalnak rá sokféleképpen.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#231640) Mike válasza .LnB (#231570) üzenetére


Mike
veterán

Ni No kuni remastered
Deponia sorozat
japán video novel-ek
japán anime játékok: Naruto, One piece, Dragonball, 7 sin
Disgea sorozat (tuti nem így kell leírni)
vagy indie játékok: Soulurn, Sea of Solitude, Abzu
van egy tonna amivel nem májusig, a következő 2 évig elvagy

[ Szerkesztve ]

(#231641) Mike válasza .LnB (#231619) üzenetére


Mike
veterán

marketingesnek már jelentkezhetsz egy szoftver céghez :D

(#231642) Frod válasza sxxorp (#231634) üzenetére


Frod
addikt

A korábbi 10(-15?) címmel máris sikerült végezni? :DDD
Ne érts félre, nem rosszindulattal, de a legtöbb cím rotálva, mindig akciós 2-3 havonta, nem kell azonnal bezsákolni mindent.

Egyébként a Deus Ex: HR jó, a MD már kevésbé, és ha valóban pályázol a CP2077-re ki is hagyható. A Far Cry részemről totál kihagyós, de ha kedveled akkor elvileg jó az a rész.

Do you see the white shadow?

(#231643) draco31


draco31
veterán

Hello!
Haver ideadta a kontrollerét, mert nem tölt. Szétszedtem, az akku 0.00V-ot produkált. Így az kuka. Teszt miatt rácsatlakoztattam egy 18650-es akkut rá, el is kezdett villogni, de ha töltőt dugtam be, akkor csak egyszer felvillan narancs színben és ennyi. Vagy egyébként is csak ennyivel jelzi a töltést? Nem ismerem, csak ezért kérdezem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#231644) sxxorp válasza hyggelig (#231637) üzenetére


sxxorp
őstag

Ez egy szép gondolat, a mértéken múlik minden. Amint figyelembe veszem a vásárlóerő paritást, számomra bukik a dolog. Hányszorosa az átlagfizetésünknek mondjuk az USA-beli? Gyorsan ránéztem és kb. háromszoros. És mennyibe kerül a játék ott és itt? Nagyjából ugyanannyi. Így ott amit egy magyar 20eFt-nak érzékel, az ott 6-7eFtnyi. Ennyiért jóval szívesebben rendelgetnék elő. Beszállok, amint méltányosnak érzem. És akkor még ott a bug-ok. Plusz a rengeteg elmaradásunk, amik miatt naggggyon sürgősnek kellene lennie annak vételnek :)
(Az EA-téma is árnyaltabb: az EA Access egy egész jó ajánlat számomra (persze ez nem az előrendelős kérdés, de az anyagiassághoz azért kapcsolódik))

(#231645) erahurka válasza draco31 (#231643) üzenetére


erahurka
félisten

Ha tölt, akkor lassan pulzál a fény.

Nem lehet, hogy fullos az aksi amit rádugtál?

[ Szerkesztve ]

(#231646) RangerFox válasza draco31 (#231643) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Erre mind a mai napig nem jöttem rá. Van, amikor felvillan, majd elhalványul majd újra, van amikor folyamatosan világít és van, amikor csak egyszer villan fel, és aztán nem, de minden alkalommal tölti...

(#231647) Wesder válasza sxxorp (#231644) üzenetére


Wesder
félisten

Olcsóbb US-ben, mint itthon. Nem véletlen vettem ott a DBZ-t sem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231648) draco31 válasza erahurka (#231645) üzenetére


draco31
veterán

4.01 az amit rádugtam. De kipróbálom mással is.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#231649) saelin válasza sxxorp (#231634) üzenetére


saelin
veterán

Pillars of eternity első része. Eléggé tápos játék, amiben több száz óra biztos van. Annyira viszont figyelni kell, hogy ki milyen karival kezdi a játékot. Cipher-el kezdtem és az nagyon gyenge kis szinteken. Ahogy tesztelgettem a közelharci karik sokkal jobbak mint a varázslók.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#231650) FollowTheORI válasza Zsolty20 (#231610) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez olyan mintha azt mondanád, hogy azért mert a konzol mostmár zenét meg videót is lejátszik és böngésző is van benne, akkor az már nem konzol. :D

Tehát a PS sem az már rég...
Hülyeség. :DDD

Amúgy sem lesz ilyen ez szinte biztos... amit max el tudnék képzelni, hogy a Steamlink streaming applikációt megírják konzolokra is, és akkor tudsz PC játékkal játszani helyi hálón streamelve, vagy bemegy a Steam az XCloud/Now alá, mint elérhető szolgáltatás, hogy pl a Google Stadia ellenfele legyen, vagy csak úgy magában XCloud/Now alól lesz PC játék is valamilyen formában. Vagy valami ilyesmi. De még erre se tennék sok pénzt...

A Horizon meg azért jön PC-re, mert a Sony-nak kell a pénz... van sokmillió PC-s még aki ácsingózott csorgó nyállal ezért a játékért (is), de valamiért nem vett konzolt még... és most őket is szépen meg lehet kopasztani.

Aki ebbe mást is belelát, mint szimpla üzletet, az "nem normális". ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.