Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) layosory


layosory
csendes tag

Szeretnék egy új TV-t venni, de nincs sok információm és ezért segítséget szeretnék kérni. Maximum 150.000 Ft-ot költenék rá, IPTV-t használok TV nézésre, de legtöbbet filmnézésre használnám!

(#2) Khelben válasza layosory (#1) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem fontos a fullhd, mert mondjuk 3-4 méterről nézed, akkor pl ez jó lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3) layosory válasza Khelben (#2) üzenetére


layosory
csendes tag

köszönöm az ajánlatod, de full HD-ben gondolkozom :) esetleg tudnál ajánlani egy megbízható, jó minőségű full HD TV-t is?

(#4) Kazi360 válasza layosory (#3) üzenetére


Kazi360
csendes tag

Ha 32 colos is szóba jöhet akkor esetleg ez:[link]
Eleinte Panasonic tvn gondolkoztam, aztán elmentem egy helyi üzletbe, a "szememnek hittem" és ez verte a saját kategóriájába tartozó összes tvt.
TIPP: A legjobb megoldás egyébként az ha elmész egy nagyobb üzletbe pl: Media markt és összehasonlítod őket, az árakkal nem foglalkozva!
Majd hazajössz és neten utána nézel az áraknak! Gyakorlatilag 30-40 ezer forintot lehet spórolni. ;)

PSN ID: Kazibro

(#5) layosory válasza Kazi360 (#4) üzenetére


layosory
csendes tag

köszi a tipped :) igen, ezen én is gondolkoztam, hogy elmegyek egy nagyobb üzletbe, de valahol olvastam, hogy ott becsapósak mert a TV-ket rákötik egy méregdrága blu-ray lejátszóra, hogy élesebb képet kapjanak.

(#6) Khelben válasza layosory (#5) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem az a becsapás. A legtöbb üzletbe vihetsz magaddal pendrive-on filmet és megnézheted a tv-ken.
A becsapás ott van, hogy az üzletben teljesen más fényviszonyok vannak, mint egy lakásban. Nagyobb ablakok, több lámpa, azok is hideg fényűek, stb. Ezért pl. az üzletben a plazmatévék az lcd-k mellett sápadtnak tűnnek, miközben otthoni körülmények között nagyságrendekkel szebb képük van.

(#7) Kazi360 válasza Khelben (#6) üzenetére


Kazi360
csendes tag

Én is pendrive-on vittem be a filmet, és persze nem 1-2 perc alatt döntöttem el melyik is a szebb! Legalább 40 percig nézegettem őket, mire az eladóval közöltem, hogy egyenlőre most egyiket sem viszem el! Mondanom se kell, hogy nem volt őszinte a mosolya, rádásul a soron lévő összes tvt bekapcsoltattam vele! :DD

PSN ID: Kazibro

(#8) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, a következő kellene: 3d smart 40'-es, ha lehet akkor samsung, de ha van jobb akkor nyitott vagyok, max 220-230 körül de nembaj ha 200 alatt is lenni normálisabb :) köszi :R

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#9) Kazi360 válasza Tommy7 (#8) üzenetére


Kazi360
csendes tag

Esetleg Samsung UE40ES6100.

PSN ID: Kazibro

(#10) Tommy7 válasza Kazi360 (#9) üzenetére


Tommy7
tag

én is ezeket nézegettem, ez meg mondjuk a 6700-6800 között sok különbség lehet? megéri a plsuz 40-50 ezret, vagy nem?

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#11) Khelben válasza Tommy7 (#8) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vagy egy ilyen? 200 alatti, a képe is jobb, mint a lentieknek, szerintem jobban jársz vele.

[ Szerkesztve ]

(#12) layosory


layosory
csendes tag

Köszönöm az ajánlatokat, de csak 150.000 Ft alatt gondolkozok és LCD TV-ben, mivel nem csak filmezésre használnám és félek, hogy a plazmát kiégetném. Az LG 37LS570S jó választál lenne?

(#13) Khelben válasza layosory (#12) üzenetére


Khelben
nagyúr

A plazmát nem csak filmnézésre lehet használni. Ha nem extrém módon tv-zel (napi 8 óra rtl klub hónapokon át), akkor a beégéstől sem kell félned. Mással nem nagyon lehet beégetni. Én xboxozok is rajta és sosem volt még ilyen gondom.

(#14) trufa12


trufa12
addikt

[link]

sziasztok
ezt a tv t érdemes meg venni vagy ennyiért van jobb választás ?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#15) z.istvan


z.istvan
csendes tag

SAMSUNG

(#16) z.istvan


z.istvan
csendes tag

FULL HD 3D :R :R

(#17) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Asszony elrendelte hogy új TV-t kell venni (8 éves kisfelbontású Panasonic plazmát kellene lecserélni, 200W-os fogyasztása van).

A követelmények:
- FULL HD
- jó 2D képminőség, 3D nem kell
- DVB-T + kártyaolvasó
- USB-ről minél több formátumot játsszon le (pl 1080p-s mkv)
- minél nagyobb képátló
- alacsony fogyasztás előny, mert sokat menne gyerekek miatt
- lan előny (közvetlen youtube lejátszás, routeren keresztül számítógép HDD-jére csatlakozás, ...)
- input lag minél alacsonyabb legyen, mert PC-re is rá lenne kötve
- minél több garancia legyen rá
- max 200k, de inkább kevesebb :)

Kinéztem először egy ilyent:
LG 42LM620S
De elmentem Media Markt-ba megnézni mit is tud ez a 3D, és kiábrándító volt (telenyomta vízszintes csíkokkal a képet a szemüveg.

Ezután ezt néztem ki, ez jó nagy, olcsó, közepes fogyasztással:
LG 50PA6500
Viszont egy youtube tesztnél kiderült hogy nagyon nagy az input lag, játékra alkalmatlan.

Valakinek van esetleg jó tippje?

Köszönöm!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

szeretnék venni egy új TV-t elsődleges szempont az ár, minél olcsóbb annál jobb :)

Nagy igényeim nincsenek, HD-Ready is elég, DVB-T gondolom már mindegyikben van, viszont ami kellene mindenképpen: YouTube.

Tud esetleg valaki ilyet? Lehetőleg 80-100e körül?

MZ/X

(#19) geller25


geller25
csendes tag

Segítséget kérnék!

Úgy néz ki, hogy a jelenlegi tévém elköltözött az örök vadászmezőkre ezért újitanom kell.

Mivel nálam az LG és a Samu élből felejtős szűkült a kör.
A tv adások minősége nem szempont, a HD filmek a lényegesek.

A két jelölt: Panasonic TX-P42UT50E illetve Sharp LC40LE831E.

Ezek amik árban és méretben még beleférnek. (42" és 200 pénz)

Csak egy-két tesztet olvastam róluk, élőben sajnos még nem tudtam összehasonlítani őket.

Szivesen fogadnék tanácsokat!

(#20) z.istvan


z.istvan
csendes tag

MediaMarkt-ot tudom javasolni, kiválasztásban..

(#21) z.istvan válasza z.istvan (#20) üzenetére


z.istvan
csendes tag

:) Utána pedig árgép..

(#22) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok,

milyen tv-t érdemes manapság venni 150e környékén?

követelményeim:
- min. 40"
- min 200Hz (érezhetően sok különbség van a 2-400Hz között?)
- 3D
- Smart
- Wi-Fi
- csak Samsung, LG, Philips, esetleg Sony

én a Samsung UE40F6400-at néztem ki, ez jó választás lenne?

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv.: Péter

(#23) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
Olyan led vagy oled Tv-t keresek amit TV-nek és monitornak is tudok használni 27" méretben.
PS4-PC játékok 1080p-ben.
50-60k lenne rá.

PSN ID: interfoxthedead

(#24) nebulo


nebulo
tag

Sziasztok!

Én elsősorban előző konzolhoz keresek TV-t. Mivel egy XBOX 360-at, egy PS3-at és egy Wii-t akarok rákötni, ezért megelégszem a HD Ready felbontással is. Néztem pár táblázatot, és méricskéltem a bútort és arra jutottam, hogy egy 32" TV-nek van hely, amit 2,8 méterről fogok használni. Elvileg a HD Ready bőven elég - pláne, hogy az előző generációs konzolok max. 720p-ben futtatják a játékokat, a Wii annyiban sem. Néha napján megnéznék egy-két filmet, ezért ha USB-ről le tud játszani ezt azt, azt nem bánnám. Amiért érdeklődőm itt, az igazából az, hogy egy csomó TV-hez 50 Hz-es frissítés van kiírva, a játékok nagy többsége viszont 30 képkockával fut, érdemes lenne egy olyat keresni ami 60 Hz-en is képes üzemelni. No meg az ár: én 70-nnél többet nem szeretnék rákölteni. Smart TV meg ilyen extrák hidegen hagynak.

Mit ajánlatátok?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#25) Bucsi13


Bucsi13
tag

Sziasztok! Csak én találom problémásnak, hogy ez a topik nincs úgy kiemelve, mint a Milyen <bármi más>t vegyek? topikok?
Szóval: 1 m körüli képátlóval rendelkező, max 108 cm szélességű FHD LED TV-t keresünk, jó magyar szokás szerint minél olcsóbban. A fentebb felsoroltakon kívül nem kell semmilyen extra (Smart, 3D stb), nagyszülőknek lesz.
Előre is köszi!

„Everything ends and it's always sad. But everything begins again and it's always happy. Be happy .”

(#26) #94529552 válasza Bucsi13 (#25) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szia! Nem kell kiemelni egy topicot sem, ha sokan használják, vagyis írnak bele akkor elöl lesz ez is.
Kerestem pár tévét neked, itt össze is tudod hasonlítani: [link]

(#27) TurboDuck


TurboDuck
csendes tag

Sziasztok!

Új tévét szeretnék venni, de nem akarok rá túl sok pénzt költeni. Nem követem figyelemmel a tévék fejlődését, így nem tudom, hogy melyik márka, melyik széria az ami jelenleg ár/érték arányban a legjobb.

Pár információ:
100 000 Ft-nál nem akarok többet költeni rá
HDMI csatlakozó
USB csatlakozó
FULL HD
Jó hangzás

Filmnézésre és tévéműsor nézésre használnám, semmi konzol vagy ilyesmi.

Köszönöm a segítséget!

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#28) #94529552 válasza TurboDuck (#27) üzenetére


#94529552
törölt tag

Melyik méret érdekelne? 32,39,40,42" elérhető ennyiből. 2x10 W-os hangszórók vannak ezekben, és túl jó hangzás nem várható ezen a szinten.

(#29) TurboDuck válasza #94529552 (#28) üzenetére


TurboDuck
csendes tag

32" tehát nem egy hatalmas méretű dologról beszélünk :)

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#30) #94529552 válasza TurboDuck (#29) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sejtettem. :) Azért kérdeztem, mert 42-es is beleférne, és minél nagyobb, annál jobb. 3 gyártó alap 32-es Full HD tévéje, [link] pontos tulajdonságokat a gyártók oldalán találsz.

(#31) Hego Damask


Hego Damask
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. A következő készülékek közül kellene választani: Sharp LC42LE756EN, Samsung UE40H6200, Philips 42PFH6309/88, Sony KDL40W605BBAEP, LG 42LB650V-ZN
Itt nálunk csak az LG-t tudtam megnézni élőben. Melyik lenne a legjobb választás?

Köszönöm!

(#32) #94529552 válasza Hego Damask (#31) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek közül az LG-t választanám.

(#33) Etzel


Etzel
aktív tag

Üdv!

Tv-t szeretnék venni max 350e Ft-ig.

Szeretnék legalább 55"-at de ha a minőséggel kell kompromisszumot kötnöm akkor jó lesz az 50"-os is.
-Bármely márkára nyitott vagyok
-LED (legalább)
-3D szükséges
-Többnyire Tv adások nézésére és 3D-s filmek nézésére lenne (néha gépre/konzolra kötve)

(#34) #94529552 válasza Etzel (#33) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt a 3 tévét érdemes megnézni: Samsung UE55H6800 + Sony Bravia KDL-55W828B + LG 55LB870V
Kettőről tesztet is találtam: A W8-as 3D-ben nem a legjobb. 870V

(#35) Etzel válasza #94529552 (#34) üzenetére


Etzel
aktív tag

Köszi szépen :R

(#36) herhi


herhi
tag

Sziasztok!

80-82 centi képátm., Full Hd felbont. (ne legyen smart) paraméterek esetén melyik márkát ajánlanátok? köszi a segítséget (javarészt TV nézés, plusz néha film)

[ Szerkesztve ]

(#37) #94529552 válasza herhi (#36) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 32LB5610 + Samsung UE32H5000 [link]

(#38) A-l-i-e-N


A-l-i-e-N
aktív tag

Sziasztok

LED TV vásárlás előtt állok, jövőhónaptól esedékes, de gondoltam, hogy várok a karácsonyi akciókra.
Igazából, azt szeretném megkérdezni, hogy most melyik a legjobb választás LED TVk között?
Samsungot szeretnék első sorban :)

A kritériumok:
maximum 15o.ooo forint körül.
Fizikai mérete 107 cm nagyobb ne legyen, viszont a maximális nagyság kéne.. kialakítástól függően max a 48" férne be.
Nincs nagy szükség 3D-re, internetre.. Úgyis össze lesz kötve a PC-vel, és onnan lesz a filmezés..
Köszönöm

(#39) #94529552 válasza #94529552 (#37) üzenetére


#94529552
törölt tag

Samsung UE48H5000 [link]

(#40) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Üdvözletem a topiclakóknak.

Idős édesanyám régi fajta 55cm átmérőjű tévéje haldoklik. Szeretnék neki venni "lapos" tévét, amely nem kell, hogy sokat tudjon. Legyen jó képe, legyen SCART(, és lehetőleg USB) bemenete, legyen alkalmas a földfelszíni adás (MinDig TV) vételére, és a nézhető felület magassága ne legyen kisebb, mint a mostanié. Más okosságra nincs szükség.

Szóval milyen tévét vegyek?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) inorder válasza Vakegérke (#40) üzenetére


inorder
csendes tag

Szia.
Egy árat mondanál hogy mennyit szánnál rá?
Minden esetre [ez] anyukádnak megfelelne szerintem.
100Hz
Full hd
82 cm
Szerintem hétköznapi használatra megfelel, és 71.000 ft ért jó vétel lehet.

(#42) Vakegérke válasza inorder (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen a tanácsot. :)

Klassz tévé, csak nekem drága. Viszont más ajánlatot is kaptam közben, méghozzá ezt. Bár nem full HD, de amire szükség van, azt tudja, telik is rá, anyám bizonyára örülni fog neki. :)

Ha tudsz jobbat, örömmel fogadom javaslatod, nem a héten akarok vásárolni. A felső határ 60 ezer Forint.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) #94529552 válasza Vakegérke (#42) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez még hátha belefér. [link] Ár/ értékben is jobban megéri egy 32"os tv.

(#44) Vakegérke válasza #94529552 (#43) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen. :)

Ideje kiforgatnom a zsebeimet, aztán meglátjuk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) Amadako


Amadako
tag

Sziasztok

szeretnék 80 ezerért venni új tv-t,nem nagyon értek hozzá de usb-t minden féleképpen szeretném hogy lehessen beledugni.Ennyi pénzért mit tudnátok ajánlani?

Válaszokat előre is kösz

Amadako

(#46) #94529552 válasza Amadako (#45) üzenetére


#94529552
törölt tag

Full HD-s 2Hdmi, 1 USB-vel LG 32LB5610 [link], 3Hdmi, 2 USB-s LG32LB5700 , vagy Smart Full HD-s Panasonic TX-32AS600E

(#47) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok.

Most egy LG 32LN5400-am van. Problemaim vele: fenyero gyenge meg akkor is ha minden maximumra van allitva, csatornavaltas kabeltvn nagyon lassu, nincs wifi.

Amiket neztem helyette:
LG 32LB5800

Samsung UE32H6200

Maximalis keret a 110.000. Meretben lehet kicsit nagyobb is hanvan ennyiert, de ragaszkodnek az LG-Samsung vonalhoz. Formaban ez az ezustos tetszik. Okosteve johet csak szoba
Melyik a jobb valasztas? Esetleg van jobb? Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#48) #94529552 válasza Sholom (#47) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezzel nem lesz problémád, 42-es Smart, csak egy kicsivel hosszabb a keretnél: [link]

(#49) A-l-i-e-N


A-l-i-e-N
aktív tag

Hali

A MMben ezt ajánlották:
LG LB430V

Nagyon max 180e a keret, ebben a kategóriában esetleg jobb választás?
A fizikai mérete 107cm ne legyen nagyobb :D

Én inkább Samsung párti vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#50) totham


totham
újonc

Tiszteletem!
Kèrlek titeket, adjatok tanàcsot melyik volna jobb ebben az àr-èrtèk arànyban. Szülőknek lesz, nem fontos az Fhd, smart, 3d, mert nem èrdekli őket...(inkàbb a Farm, ahol èlünk ès tàrsai)
Kèpàtlòban ez a mèret lenne az ideàlis, de ha picit nagyobb sem akkora baj(102cm max,)
Èn ezeket talàltam, de ha van tanàcs, tapasztalat, kèrlek oktassatok ki! Ha jobbat tudtok mondani, azt is megnèzem, a keret rà olyan 85e max Ft.

Lg 32LB550U

Sharp LC-32LE154V

Samsung UE32EH4003

Hàlàs köszönetem!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.