Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#231201) .LnB válasza Cicero (#231189) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Bocsi. Úton voltam, nem tudtam rendesen kifejteni.
Most is csak röviden. Nem éri meg az anyagiak miatt. Nagy bukó lesz most már egy Pro-n. Esetleg várd meg a PS5 hivatalos részleteit. Vagy magát a PS5-öt. Ha kiderülnek a konkrét dolgok az 5-tel kapcsolatban, akkor lehet, hogy sokan már akkor el fogják adni a 4-et. Ezáltal le lesz nyomva az ára rendesen. Vagy vegyél akkor, és akkor kevesebbet buksz rajta. Vagy inkább várj az 5-ig.
A hivatalos PS5 infók lehet, hogy februárban meglesznek. Szóval nem nagy idő.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231202) .LnB válasza Bogyi007 (#231184) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pont ez az, hogy én is elkezdtem. Ilyenkor tudok generálni pár kommentet, ha feldobok valami témát. Moby-val, BP-vel és a többiekkel sztem jól el is voltunk. Aztán jött ....kalapúr, és megint savanyúskodott. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231203) wierra válasza Kendek (#231195) üzenetére


wierra
senior tag

+1👍

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#231204) Eclips21 válasza .LnB (#231201) üzenetére


Eclips21
őstag

Szerintem PS5-t venni legalább 1 évig a megjelenéstől totál felesleges, konkrétan pénzkidobás lesz. Szerintem blokkolni fogják a vissza fele kompatibilitást is az első 1 évben.

Én pont ez miatt vettem most ps4 pro-t, olcson vannak a használt játékok is nincsennek gyerek betegségei. Ráadásul 1 év mire megjelenik a kövi széria addig mit csináljak? :DDD

Szerintem ha nem is konkrétan pro-t de slimre teljesen megéri beruházni. 2-3 évig teljesen jó és arra mar lesznek rendes játékok is ps5-re.

Most meg lehet válogatni, saját izlés szerint. Minden féle játékból van kínálat.

(#231205) RangerFox válasza Eclips21 (#231204) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Mi értelme lenne blokkolni a visszafelé kompatibilitást? Miközben ez az egyik marketingszöveg, amivel promózzák a gépet, meg úgy az egész következő generációt...

(#231206) sp8787 válasza RangerFox (#231205) üzenetére


sp8787
addikt

Raadasul ha a pletykak igazak akkor nem is csak "sima" bc lesz meg nem csak PS4-ig visszamenoleg allitolag.Ez lesz a legkomolyabb selling point amiert a legtobben day0 veszik majd meg.

(#231207) Wesder válasza sp8787 (#231206) üzenetére


Wesder
félisten

Vicces ezt olvasni egy félgeneràcínyi BC fika utàn.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231208) erahurka válasza Wesder (#231207) üzenetére


erahurka
félisten

Pont ez jutott eszembe :DDD Eddig az ment hogy minek, most meg hirtelen mindenki BC-re hegyezi a cerkát.

(#231209) ldave válasza erahurka (#231208) üzenetére


ldave
félisten

Ezt úgy mondjátok, mintha a PS4 tulajok 99% feleslegesnek tartotta volna mindig a BC-t. Igen, van akiket nem érdekel és biztos hangjukat is adták ehhez, de ettől még nem lesz általánosan feleslegesnek tartott funkció.

A Slime draws near! Command?

(#231210) Kendek válasza sp8787 (#231206) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát ez az. Mert ugyan meg tudom tartani a PS4-et is az 5 mellett, de ha már egyből ki tudnám használni az új konzolt, akkor mégis minek várnék a vásárlással? Alapesetben megéri várakozni mert alig van mivel játszani, de így simán csak cserélem és folytatom tovább a játékot. :)

(#231207) wesder: Én ugyan nem fikáztam, de úgy gondolom, hogy azért van egy határ ameddig érdemes visszamenni a BC kapcsán. Szerintem a PS4-re fejlesztett játékokért nagy kár lenne, mert már azon a szinten vagyunk ami évek múltán sem lesz csúnya és gagyi.

<-ƘƘ->

(#231211) Wesder válasza Kendek (#231210) üzenetére


Wesder
félisten

Persze, az egy generàciós visszàval nincs is baj, de az hogy a PS1-3 selling point legyen, elég vicces kijelentés. Kvarcjàtékot esetleg nem akar a kolléga PS5-ön jàtszani?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231212) markknight válasza Kendek (#231210) üzenetére


markknight
veterán

Ó, ne hidd ezt. Emlékszem az Injustice 2-re, annó leesett az állunk. Erre 2019-ben a Mortal 11 után már nincs kedvem játszani vele mert csúnya és régi :D

(#231213) Wesder válasza ldave (#231209) üzenetére


Wesder
félisten

Persze nem mindenki mondta hogy felesleges, de ha fel lett hozva évrként biztos megjelent rà 1-2-3 ember akiknrk ez nem fontos, most meg biztos alig vàrjàk hogy hivatalosan is megmondjàk hogy hogy is lesz BC PS5-ön.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231214) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Nem tudjátok, hogy a Detroit Become Humanhez lehet-e nyelvi csomagot letölteni? A demója magyar volt, erre megvettem a teljes játékot és itt már csak angol, lengyel meg orosz nyelv van. Angol fiókot használok a NOW miatt, de a demót angol fiókkal is magyar nyelvűként töltötte le, akkor a teljesítmény miért nem?

(#231215) Kendek válasza markknight (#231212) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó, hát most úgy értem, hogy már nem szögletes az aminek görbének kellene lennie, van elég részletesség, és természetesnek hatnak a mozgások is. Pl. nagyon szeretném végigvinni a régebbi GTA-kat is, de rossz ránézni. Szerintem a mai jobb játékokhoz képest már nem lesznek óriási különbségek. Grafikailag a túl nagy realisztikusság sem jó.

(#231214) Dr. X: Sajnos nem lehet nyelvi csomagot letölteni hozzá.

<-ƘƘ->

(#231216) WaterWave válasza Eclips21 (#231204) üzenetére


WaterWave
veterán

Szerintem meg akinek van ps4 konzolja az jobban jár ha ps5 megjelenéskor eladja és megveszi az újat. Te állításod akkor igaz ha az illetőnek nincs konzolja. Akkor érdemes várni az árcsökkenéssel.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#231217) ProEvoFan válasza Wesder (#231207) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A ps4 BC az rendben van, mert pár évig van még mit pótolni.

(#231218) marilllyo


marilllyo
veterán

Szerintem meg simán lehet PS4-et venni... Egy csomó jó játék beszerezhető hozzá.
Ezt a "BC"-t amúgy megerősítette a Sony? Pontosan tudjuk már, hogy tutira viszi a PSX, PS2, PS3 játékokat? Melyikeket? Store-ból? Lemezről? Csak mert az Xbox-nál is azokat lehet, ha jól tudom, amiket a microsoft engedélyezett.
Nekem abszolút nem selling point a BC. Pl. imádtam a Medievil remastered részét... Na már most a játékban van lehetőség játszani a PSX-es változattal is. Hát... 15 perc után...kösz, de kösz nem. Aki nem ismerős a játékok "világában" azoknak meg pláne nem érdemes várni a PS5-re. Csillió szuperjó cím van PS4-re is. Mikor lesz PS5? "holiday"... mikor fogunk hozzájutni? Csak mert a PS4 is eléggé várólistás volt.

Sok olyan dolgot olvasok itt a topicban, amiket egyesek full tényként kezelnek... Valaki jött itt, hogy tutira 4k60fps meg 8k60 meg ilyenek. Aha... persze. :DDD Meg azért ezt a "BC" dolgot is azért megvárnám még...

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#231219) Mike válasza Wesder (#231211) üzenetére


Mike
veterán

Ott van a pixeles kövület stílus, az majdnem olyan mint a kvarcjáték

Nekem még volt egyébként :)

(#231220) Mike válasza Eclips21 (#231204) üzenetére


Mike
veterán

Akkor ne vegyél. Gondolom azért megengeded hogy más erre pocsékolja a pénzét :)

(#231221) hombre[EU] válasza marilllyo (#231218) üzenetére


hombre[EU]
veterán

PS5-öt PS5 játékokra veszünk. :) PS4 játékokhoz meg lehet venni konzolt a következō 4-5 évben is, egész biztos. Ennyi a téma. Akinek backlogja van az simán "túléli" egy próval is

Life, Uh, Finds A Way

(#231222) Mike válasza Cicero (#231179) üzenetére


Mike
veterán

Befektetni semmiképp. Inkább vegyél aranyat.

(#231223) Mike válasza S e t h (#231178) üzenetére


Mike
veterán

Baldo
Bár nem lesz egy Zelda de ettől még remélem jó lesz!

(#231224) .LnB válasza Wesder (#231213) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Teljesen igazad van. És azok között vagyok aki fikázták. Ugyanakkor. Nekem most fontos lehet a BC mert generáció váltás van. És nem leszünk tele nextgane gammákkal. De generáció közben, végén. Szerintem nem igazán selling point. Mármint nem igazán akartam sose újra X360as játékokkal játszani. Pl Switch-en se hatott megy hogy NES és Snes játékokkal játszhatok. Jópofa, van, de nem selling point nálam.

Másrészt a PS5 visszafele kompabilijéről azt suttogják, hogy nem sima futtatás lesz, hebem szebb is lehet. Ezekről szabadalmak árulkodnak. Az igazságtartalmuk viszont még kérdéses.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231225) sp8787 válasza Wesder (#231207) üzenetére


sp8787
addikt

Ez tolem egeszen pontosan mikor olvastad?
Marmint a fikazast?

A masik ,hogy azert nem hiszem ,hogy ugyanaz a dolog ,hogy bekapcsolom a PS5-ot es megy rajtan a BB minthogy bekapcsolom az akarmit es elinditok egy nevesincs hulladekot ami ezer eve keszult.

Ne vicceskedjunk mar! :DDD

EDIT
De ha esetleg felreerhetoen fogalmaztam akkor a kismillio megatonna digitalis PS4 jatekra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#231226) Wesder válasza sp8787 (#231225) üzenetére


Wesder
félisten

Most hoztad fel selling pointnak a PS1-ig BC-t.
Azért làtom nàlad a kettősmérce befigyel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231227) Moby válasza RangerFox (#231205) üzenetére


Moby
addikt

Promózzák??? Konkrétan semmiféle promóció nem kezdődött el a sony részéről. Hivatalosan még az sem hangzott el, hogy mikor és hogyan lesz BC. Cerny is annyit nyilatkozott a wirednek, hogy architekturálisan úgy lett kialakítva, hogy visszafelé kompatibilis legyen a ps4-el. Tehát jelenleg hivatalosan be sincs jelentve ennek a módja, az ideje, a hogyanja, bármi.
Semmi nincs itt promózva, nincsenek marketingszövegek, nincs semmi. Nincs még marketing sem. Hivatalosan van egy ps5 logo, és egy 2020 holiday season megjelenés.

(#231228) Wesder válasza .LnB (#231224) üzenetére


Wesder
félisten

Gondolom akkor PS3 jàtékokkal sem jàtszottàl volna ha PS4-en megoldottàk volna a futtatàsukat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231229) .LnB válasza Eclips21 (#231204) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A korai Ps5 vásárlás egyetlen, ámbár nem elhanyagolható rizikója, a kezdeti, első szériás gyermekbetegségek lehetnek. Van benne rizikó. De még mindig azt mondom most, hogy megveszem day1, minthogy nem veszem. De ez még változhat.

Ha hivatalosan bejelentenek egy komoly BC-t, akkor lehet el is adom a Ps4-et még jó áron ha majd lehet.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231230) .LnB válasza Wesder (#231228) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem. Nem lett volna szempotn a ps4 esetében. Esetleg egy MGS 4-nek örülnék. De annó kértem kölcsön PS3-at és úgy játszottam végig. Még mikor X360-am volt.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231231) sp8787 válasza Wesder (#231226) üzenetére


sp8787
addikt

Akkor felreertheto voltam. A bcnek allitolag ez is egy funkcioja lesz ami scpeciel engem csak akkor erdekel ha nem jon DeS remastered mert akkor a PS3-as marad.

Igy mar vilagos/ok?

(#231232) Moby válasza Eclips21 (#231204) üzenetére


Moby
addikt

>Szerintem PS5-t venni legalább 1 évig a megjelenéstől totál felesleges, konkrétan pénzkidobás lesz.

Ugyanez. Mi alapján? Nem tudunk a PS5-ről SEMMIT! Megy itt a wannabe insiderkedés, miközben olyan kurvajól ül a sony információkon, hogy még azt is kinézem belőlük, hogy ez a devkites formaterves izé, egy jól megrendezett trollkodás/elterelés.
Nem tudjuk, hogy
- mit fog tudni
- hogy fog kinézni
- mennyibe fog kerülni
- mi fog rá megjelenni
de itt már többen arra is tudják a választ, hogy érdemes-e megvenni, vagy mikor lesz az. Agyfasz... :DDD

(#231233) RangerFox válasza Moby (#231227) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

[link]

Igen, én néztem be, úgy emlékeztem, hogy a CES-en azt is elhintették... Bocsi.

(#231234) Moby válasza RangerFox (#231233) üzenetére


Moby
addikt

Jól lett volna. Egyrészt rohadtul várom a részleteket én is, nyilván :) Másrészt tisztulna a kép, mert az oldalak is úgy hozzák a cikkeket, hogy "hivatalosan megerősítve" - és ide bármit, amit épp feldob az internet. BC, a teljesítménye, a minden. Pedig eddig csak a sonyn kívüli emberkék hintegettek el ezt-azt, meg Cerny mondogat időnként érdekes dolgokat.

(#231235) .LnB válasza Moby (#231234) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tessék itt vannak a részletek. [link] Mármint tényleg a BC-ről van szó. Csak hát házikó, kerítés nyelven van írva. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231236) thrill válasza Moby (#231234) üzenetére


thrill
tag

(#231237) erahurka válasza .LnB (#231229) üzenetére


erahurka
félisten

Én megvárom a slimet, addig csapatom PS4-gyel.

(#231238) .LnB válasza Moby (#231234) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na jó itt van érthetőbb karakterekkel: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#231239) Wesder válasza .LnB (#231230) üzenetére


Wesder
félisten

Érthető. Amúgy én sem hasznàlom, de jó hogy van. Inkàbb legyen mint ne. Azért is jó lenne legalàbb egy PS4 BC, mert ha valami csoda folytàn a Sony megcsinàltatja a SunsetOD2-t, akkor a Spiderman-t is v3gigvihetem majd PS5-ön.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231240) Moby válasza .LnB (#231235) üzenetére


Moby
addikt

Cerny megerősítette a BC tényét a wirednek, ehhez nem kell a szabadalom, de továbbra sem tudjuk, hogy ez lesz-e korlátozva valamilyen szinten, azonnal elérhető lesz-e, sok oldal tényként kezeli, hogy ps1-től ps4-ig, stbstb.

A PS4 indulásnál is be volt ígérve egy halom feature, amiket csak lassacskán kaptunk meg. Az elején eléggé fapadoska volt a rendszer. 7 éve más volt a sony helyzete, nem akarom én ezt feltétlenül ráhúzni a ps5-re, csak szóval hogy lesz valami, az nem azt jelenti, hogy azonnal lesz, meg azt sem feltétlenül, hogy úgy lesz, ahogy elképzeljük.

[ Szerkesztve ]

(#231241) Moby válasza thrill (#231236) üzenetére


Moby
addikt

Ez mi?

(#231242) thrill válasza Moby (#231241) üzenetére


thrill
tag

Cerny megerősítette = Sony megerősítette

Az egy hivatalos demonstráció volt sajtósoknak.
Ahogy volt retailereknek is. A kép innen.
Itt a teljes anyag, a Sony oldaláról:
https://www.sony.net/SonyInfo/IR/library/presen/irday/pdf/2019/GNS_E.pdf

Abban igazad van, hogy ez csak PS4 egyelőre és nem tudjuk milyen korlátokkal, de be lett ígérve és (jól mondják itt) promózva.

A PS1-PS4 nyilván (egyelőre faszság), meg amit a honi "szaksajtó" összezagyvál.

(#231243) Zoleee83 válasza Moby (#231240) üzenetére


Zoleee83
addikt

Én bízom benne, hogy a jelenlegi menüt is elfelejti a Sony, vagy a PS5-re teljesen átalakítja, mert kritikán aluli, a store-ról nem is beszélve.
Plusz jó lenne egy játszott idő feature megjelnítés, ami nem egy nagy dolog, mégsincs évek óta.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#231244) Wesder válasza Zoleee83 (#231243) üzenetére


Wesder
félisten

Ha ez megnyugtat, xboxon sincs, amióta opcionàlis lett a fejlesztőknek. Egy csomó jàték màr nem jegyez semmit, nem hogy az időt, pedig szerintem jópofa volt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#231245) Moby válasza Zoleee83 (#231243) üzenetére


Moby
addikt

Cerny technikai oldalról beszélt a BC-ről (hogy ha Cerny mondja, akkor a Sony mondja ez oké, ezt le is írtam). Hivatalosan nem hangzott még el (nyilván, ettől fontosabb dolgok sem hangzottak még el), hogy a PS5 tulajok milyen formában, hogyan, mikor kapják meg a BC-t.

(#231246) erahurka válasza Wesder (#231244) üzenetére


erahurka
félisten

Jegyezhetné a rendszer is. Annyi kéne hogy mennyi ideig futott előtérben a játék.

(#231247) Steve1207 válasza Zoleee83 (#231243) üzenetére


Steve1207
veterán

Erre azt szokták mondani, hogy "kérdezd meg anyukád, ő percre pontosan tudja, mennyit játszottál" :D

Én nem vagyok az a nagy váltogatós, mindig kivártam sokat a konzoloknál. Most feljött, hogy nem éri meg első nap váltani stb. Ha ezek alapján meglesz BC és a korábban ígért betöltési sebesség mellett halkabb lesz a gép, szerintem már nem is kérdéses, hogy érdemes-e beruházni rá kezdéskor. Nekem ez a két-három dolog már megérné, pedig ezzel sincs amúgy bajom.

(#231248) Moby: +1, nekem sincs bajom vele (bemappáztam mindent, vagyis 2 mappám van), egyedül a gyári hülyeségeket szeretném eltüntetni a főoldalról, de így mappában semmi vészes). Témázni nem témázok. Max az a bajom, hogy a netet néha le kell ellenőriztetni és akkor újra rendesen betölt minden online tartalmat, néha így eldobja vagy mi a szösz.

[ Szerkesztve ]

.

(#231248) Moby válasza Zoleee83 (#231243) üzenetére


Moby
addikt

Én nagyon szeretem a ps4 menüjét. A szerkezetét, a használhatóságát, nekem nagyon rendben van. Mindig jó ránézni, ha mondjuk előtte box ment, annak a keszekuszasága, a szar felbontása, a puttó minőségű thumbnailek után mintha ugranék tíz-tizenöt évet az időben. A sebessége legyen jobb, de az nyilván jobb lesz, ezzel a procival, ezzel a tárolóval talán még a sony sem tudja elkúrni :D

(#231249) Moby válasza erahurka (#231246) üzenetére


Moby
addikt

Nem érdek. A nintendonál volt ilyen. Játékoként részletes statisztika, stb. Switchre már nem csinálták meg. Jobb, ha a user nem szembesül vele mennyi idejét tossza bele videójátékba :)

Mostanság elkezdtem GOG Galaxy 2.0-t használni. Ezzel a switchen kívül mindent tudok mérni, bár azt még nem merném rámondani, hogy tökéletes munkát végez. Mindenestre ígéretes.

[ Szerkesztve ]

(#231250) Xaels


Xaels
félisten

Zombie Army 4: Dead War | 101 Trailer

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.