Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Mivel a dedikált PS5, illetve XSX topikokban jelezve lett, hogy csak a konkrét topik tárgyáról lehet beszélni, hasonlítgatni nem, viszont többünket is érdekel mind a két konzol, illetve filozófia, megnyitottam ezt a topikot, ahol büntetlenül lehet beszélgetni mindkét nexgten konzolról, hasonlítgatni, információt megosztani, stb.

Nagyon kérek mindenkit, hogy ne menjünk el az agyatlan flamewar irányba, kulturált módon beszélgessünk.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) Wesder válasza opr (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Remélem sokàig kitart majd a topik, mert azért jó ha van ilyen.
Beraktam követésre. :R

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) opr válasza Wesder (#2) üzenetére


opr
veterán

Na igen, meg amugy valamennyire ertheto is, ha belegondolunk, se az XSX, se a PS5 topikokba evek mulva betevedo ember nem valoszinu, hogy azt akarja latni, hogy amikor meg csak par kepkocka volt ismert, ki mit gondolt a videok alapjan melyik konzolon/platformon lesz jobb a felhozatal. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) Zsinder válasza opr (#1) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Kulturáltan? LEHETETLEN.
Topic zárható ;]

(#5) opr


opr
veterán

Amugy kozben nagyon vacillalok, mi legyen, mert a tegnapi xbox bemutaton volt par erdekes cim, (bar osszessegeben gyengebb volt, mint vartam, ~zero gameplay-el), de minden jon ugye PC-re is.
Namost az van, hogy PC-n jatszani mar nem szeretek, abbol a ketnaponta 1,5 orabol, amennyit ujabban jatszani tudok, nem akarok driverezni, meg minden hasonlo baromsaggal foglalkozni, viszont egy eros PC-t, egy boxot meg egy ps-t is fenntartani azert luxus.

Nagyon remeltem, hogy megmutatjak, mi fan terem a lockhart, mert talan az lenne szamomra az idealis.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#6) opr válasza Zsinder (#4) üzenetére


opr
veterán

Dehogyis, sima ugy. Csak ugy kulturaltan, aki szerintunk baromsagot ir, annak be kell verni a fejet, mint minden normalis diktaturaban. ;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) Wesder válasza opr (#5) üzenetére


Wesder
félisten

Ha lesz is Lockhart, akkor arról majd csak augusztusban fogunk többet tudni.

Ha tényleg szuperolcsó lesz, mint amire vàrjàk (199$€) akkor én is azt venném inkàbb, mint SX-et.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) erahurka


erahurka
félisten

Első Bugsnax hozzászólás!

:R

(#9) erahurka válasza Wesder (#7) üzenetére


erahurka
félisten

Akkor is, ha jelentősen alulmarad tudásban? Tippre egy One X lehet gazdaságosabb gyártással, esetleg minimális tuninggal hogy jobban vigye az új játékokat.

(#10) opr válasza erahurka (#8) üzenetére


opr
veterán

Nagyon be van akadva nalad ez a bugsnax. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) Wesder


Wesder
félisten

Azért remélem a liszenszekkel kezd majd valamit a Sony, mert jó lenne ha egy demo kipróbàlàsa utàn meg is tudnàm venni az adott jàtékot.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) opr válasza erahurka (#9) üzenetére


opr
veterán

Siman lehet, hogy korlatozzak a max felbontast FullHD-ra, akkor eleg lehet a HW XSX-hez kozeli latvanyhoz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) frankdelgado válasza Wesder (#7) üzenetére


frankdelgado
őstag

Én akkor is a maxosat veszem, ha pénzkidobás. Nekem a legjobb kell. PS5 esetében biztos nem veszek lemezmenteset, mikor ott virágzik a kereskedelem. Ha meg XSX, akkor meg úgyis az az erősebb. Mármint a lemezes. Meg az xox et sem cserélném le ugyanarra... Amúgy meg csicska, akinek nincs mind a két konzol. Na jó még belefér a pc+ps4. Nextgennyben is ugyanez érvényes.

[ Szerkesztve ]

(#14) Wesder válasza erahurka (#9) üzenetére


Wesder
félisten

Nem szàmít, jelenleg nincs konzolom, és egy nextgen MS konzol kelleni fog.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Üdv itt. Terv szerint egy idő után lesz mindkét konzolból itthon, nem vagyok se Xbox se Pony, csak egy gamer, aki szeretne minél több jó játékkal játszani. Köszönöm a topikot. Volt már erre próba, de valahogy mindig kudarcba fulladt, remélhetőleg ez megmarad.

Most év végén PC-t tervezek összerakni, utána jönnek a nextgen konzolok. A játékokról még nem beszélnék, de a seller trigger-ek:

Xbox Series X - 2022 októberéig van Game Pass Ultimate előfizetésem, amit anno nagyon olcsó Gold és Game Pass kombóból konvertált át az MS 3 évnyire, ennek előnyeit hülye lennék nem kihasználni és a tervezett PC nem lesz annyira erős, hogy ki is tudjam

Playstation 5 - Elsősorban a visszafelé kompatibilitás miatt, hogy amire nem elég a PC-m ill. ami nem jelenik meg PC-n azokat a játékokat kipróbálhassam. Fő target a Csucsima.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#16) erahurka válasza l.skywalker (#15) üzenetére


erahurka
félisten

Na ja, valami értelmes válasz kellene erre a filléres Game Passra.

(#17) Wesder


Wesder
félisten

Amúgy annak örülök hogy a Sony eladta nekem a PS5-öt a R&C-kel.
Az màr màs kérdés hogy mikor tudom majd megvenni.

Ide is berakom, hàtha van itt olyan PC/PS tulaj aki szereti a Dontnod jàtékait.

A Tell Me Why 1000ft-ra van elàrazva az MS Store-ban. (Xbox/PC verzió együtt)

Tell Me Why

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#18) opr válasza erahurka (#16) üzenetére


opr
veterán

Egyetértek, egy game passhoz mérhető szolgáltatás ps oldalon nagyon jó lenne, akár a plus helyett/mellett. De őszintén szólva nem hiszem, hogy lesz ilyen, így is megy a szekér a sonynál, hülye lenne olcsósítani.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) RudY válasza erahurka (#16) üzenetére


RudY
addikt

PS5-ön nem lesz futtatható az xCLoud? Az elég paréj lenne. :DDD

(#20) l.skywalker válasza erahurka (#16) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem feltétlenül. Én már régóta mondom, hogy 2 nagyon eltérő stratégiával van a 2 cég a piacon,d e a Sony helyzetéből fakadóan érthetően megalapozza a normát. A minőségi, AAA szintű exkluzív tartalom gyártása és értékesítése a klasszikus módon.

Egyesek szerint ez hosszú távon nem lesz elég, hogy megveszel egy játékot sokért, kijátszod 2 nap alatt és kész. De szerintem ez nem ennyire fekete-fehér. Egyrészt, a Sony is bármikor dönthet úgy, hogy csinál egy GP-hez hasonló szolgáltatást, egy PS Now Prémiumot ha úgy tetszik. Másrészt a lemezes játékok forgalmas most is nagyon megy a PS tulajok között, amíg nem lesz Game Pass szerű szolgáltatás ez meg is fog maradni. Harmadrészt pedig, mindaddig amíg nyereséges így a PS, addig miért kéne változtatni?

A két eltérő stratégia miatt nem hiszem, hogy egymás versenytársa lenne a klasszikus értelemben a 2 cég. Aki tudja mi a PS az PS-t fog venni, nem egy olcsó Game Pass szolgáltatást. Aki pedig csak játszani akar, kevés pénzzel, az előfizet a Game Pass Ultimate-re és tolja mobilon az xCloud-ot.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#21) erahurka válasza l.skywalker (#20) üzenetére


erahurka
félisten

A Sony mindig is prémium márkaként pozícionálta magát, végül is ezt teszi most a konzol piacon is.

(#22) opr válasza erahurka (#21) üzenetére


opr
veterán

Ezt hogy érted? Jelen gen indulásánál pl a ps volt az olcsóbb konzol. Mármint érezhetően olcsóbb.
Most meg én nagyon úgy érzem, hogy az ms és a sony is a másikra vár, mindketten nagyon szeretnének egymás alá árazni. Persze ez nem tény, csak személyes tipp.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) RudY válasza l.skywalker (#15) üzenetére


RudY
addikt

Nagyon nem bántam meg, hogy leálltam pár éve a PC géminggel és némi csúszással a One X mellé bekerült a PS4 PRO is.
Nálam XSX megjelenéskor lesz, jórészt továbbra is az igen kedvező áron beszerezhető multiplatformok (tuggyukkhogy), a normálisan megoldott home partnerezés és a UGP miatt. Ráadásul a fiam tűkön ülve várja, hogy megörökölhesse a One X-et, amire már annyi cuccot kap megosztva a jövőben is, hogy játékra egy fillért se kell költenie.
PS5 jóval később lesz, de úgy tűnik a PS4 is marad, mert a zasszony totál Detroit és Death Stranding függő lett, amit soha nem gondoltam volna, pedig ő se ma csirke. :DDD

Kíváncsi vagyok, hogy a Sony tudja-e tartani ez elmúlt évek tempóját és felhozatalát. Egyelőre úgy látszik, hogy inkább a folytatásokkal tudnak inkább gyorsan pörögni. Mondjuk jórészt ezekre is várnak sokan, de hosszú távon ez necces is lehet, bár nem hinném, hogy ne készülgetnének újabb meglepik a háttérben.

Csucsima célzást megértem, tutifix élvezni fogod. Tőlem eléggé távol áll a keleti kultúra, de így is lenyűgöző, úgyhogy Ubisoft is felkötheti a gatyót AC-FC vonalon. :K

[ Szerkesztve ]

(#24) ProEvoFan válasza erahurka (#16) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Lesz.Ebben biztos vagyok.

(#25) VTom válasza l.skywalker (#20) üzenetére


VTom
veterán

"Aki pedig csak játszani akar, kevés pénzzel, az előfizet a Game Pass Ultimate-re és tolja mobilon az xCloud-ot." vagy továbbra is használt lemezezik.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26) opr


opr
veterán

Amugy ez a game pass ultimate, ahogy nezem kb egy arban van a ps plus-al, csak eppen ezerszer tobbet ad. Siman lehet, hogy ezzel nagyot fog nyerni az xbox.
Egyre jobban hangzik lockhart+game pass ultimate a ps5 melle.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) Wesder válasza opr (#26) üzenetére


Wesder
félisten

Az Ultimate ugye Gold+GamePass PC+GamePass Console+ xCloud szeptembertől, mintezt havi 4200ft-ért, vagy ha US-ben élsz, akkor 15$

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#28) ProEvoFan válasza Wesder (#27) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ez jól hangzik.
Mi maradunk a pc gamepassnál.
Jó látni benne a sok játékot, ami ps4en több pénzbe kerül.
Viszont ez engem nem zavar, mert nem szeretek PCn játszani, így simán megveszem ps4re a pc gamepassos játékot ha tetszik. Igen, van ilyen is.Fiaim inkább PCt kedvelik, miattuk van előfizetés.

(#29) frankdelgado válasza ProEvoFan (#28) üzenetére


frankdelgado
őstag

Jó a gamepass, csak nem én vagyok a célközönsége. Én pont mindíg azzal játszanék, ami nincs benne, mire belekerül már megvettem (subnautica), mire olyannal játszanék, ami benne ban, arra az kikerül (shadow of TR), majd végül már le is járt az éves :). Mondjuk pénzkidobás nem volt, mert a gold+gs akció volt, hogy 300 pízért hozzálőtték a goldomhoz a gémpasszt tehát nagy jó fejség volt az akkor. A Gears 4, a FH4, meg még a Decay2 is ment, úgyhogy azért megérte. Én is inkább megveszem a játékot, ez a használt ps4 es adok-veszek nagyon megy, pár ezer forintokért toltam kis a ps exeket.

(#30) zozika84


zozika84
őstag

Üdv itt :D Tervezem mindkét konzol vásárlását. Ps az exclusive felhozatal miatt, XSX pedig a multiplat címek és a STALKER2 miatt :DDD :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#31) opr válasza zozika84 (#30) üzenetére


opr
veterán

Igen, a stalker 2 launch exclusive nagy húzás volt ms részről.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) l.skywalker válasza opr (#31) üzenetére


l.skywalker
félisten

De az is jön PS-re csak később, nem?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#33) zozika84 válasza opr (#31) üzenetére


zozika84
őstag

Bizony ezt jol csinálták :C :C :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#34) zozika84 válasza l.skywalker (#32) üzenetére


zozika84
őstag

Jön csak nem tudni mikor

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#35) Wesder válasza zozika84 (#30) üzenetére


Wesder
félisten

Én azért veszek SX-et (vagy Lockhart-ot, ha létezik) mert 1000x jobb nekem így, mint ha PC-n jàtszanék, Sony gépe meg kizàrólag csak az ex címek miatt lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) zozika84 válasza Wesder (#35) üzenetére


zozika84
őstag

Szintén :DDD ha gépet kellene fejlesztenem, akkor mehetnék a népligetbe mellékesre, mert a gatyám rámenne :DDD :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#37) opr válasza l.skywalker (#32) üzenetére


opr
veterán

Hat, elvileg a launch exclusive annyit tesz, hogy X ideig nem jon masra, csak box meg PC. Namost hogy az az X mennyi, az attol fugg, mennyit fizetett az MS. Ha nem eleget, akkor lesz vagy 3 honap, es ezt tudni is fogjuk. Ha boven eleget, akkor 1-2 ev, es egeszen kb az utolso 1-2 honapig nem fogjuk tudni, hogy mikor jon PS-re.
En az utobbira tippelek, nekem nagyon ugy tunik, hogy most nem sporolt az MS, megnyitottak a buxat rendesen. Mas kerdes, hogy ez mennyire fenntarthato, mert oszintne szolva errol nem vagyok meggyozodve. Siman lehet, hogy most ugyan nagyon vonzo ajanlat a pass, de kesobb muszaj lesz felvinni az arat, akkor meg attol fuggoen ez mikor es mennyire tortenik, lehet mar mas a leanyzo fekvese.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#38) Szabi®


Szabi®
addikt

Egyébként ez a pár (Stalker 2,Everwild,Avowed,Fable,Scorn) cím már jóval jobb,mint az egész eddigi jelen generáció box címei .
A Tell Me Why meg kimondottan tetszett.
A Halo-t nem tudom hova tenni,ezt kár volt eddig rejtegetni,vagy pont ezért rejtegették.Nagyon elvakultnak kell lennie annak aki szerint ez egy jó húzó cím,mert ez lett a leggyengébb az összes játék közül. :)

(#39) Wesder válasza Szabi® (#38) üzenetére


Wesder
félisten

The Medium a mostani húzócím.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40) Szabi® válasza Wesder (#39) üzenetére


Szabi®
addikt

Az nekem kicsit Silent Hilles (átalakul a város előtted,gonosz hellyé ), a Tell Me Why-ba ami feltünt,hogy elég emberire csinálták,a karakterek nem krumplik,és a körítés is szép (Alaszka).
Azt meglesem XSX-en.

(#41) Wesder válasza Szabi® (#40) üzenetére


Wesder
félisten

Most csak egy ezres az első chapter mert elàraztàk tízezerről.
Behúztam, mert kb ingyen van, pedig van ultimate 22 januàr közepéig.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42) opr válasza Wesder (#39) üzenetére


opr
veterán

A medium koncepciója egyszerűen zseniális, remélem lesz nagyon hasonló játék, kevésbé horroros stílusban.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43) zkxdn


zkxdn
őstag

Én személy szerint nagyon várom a Lockhartot (ha van) mert nagyon jó deal lehet a Game Pass Ultimate-val, ha tényleg olcsó lesz a gép. Bár én örülnék egy lemezmeghajtós Lockhart opciónak, mert én nagyon szeretem a lemezes gameket (kitenni a polcra, artbook CE meg a többi "marhaság" :DDD ).
PS5 tuti vétel lesz már csak a PS4 gen miatt, mert rengeteg fizikai gamet gyűjtöttem fel :U :C
Az exclusive címek meg majd jönnek mind2 gyártónál 1-2 év múlva :))

(#44) Wesder


Wesder
félisten

The Initiative talàn még megmentheti ezt a Halo borzalmat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#45) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Most nemazért, de olyan topikból, ahol kulturáltan lehet (kell) beszélgetni a nextgen konzolokról van vagy egy tucat. Olyat kellett volna nyitni inkább ahol őszintén lehet beszélgetni (ön)cenzúra nélkül.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#46) RudY válasza Carlos Padre (#45) üzenetére


RudY
addikt

A kulturált kizárja az őszintét? Kedvesen is lehet anyázni :DDD

(#47) Carlos Padre válasza RudY (#19) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Böngészőből.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#48) Carlos Padre válasza RudY (#46) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az se nem őszinte, se nem kulturált.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#49) opr válasza Carlos Padre (#45) üzenetére


opr
veterán

Melyikek azok? Mert van ps, meg box topik rengeteg. Csak éppen ott közölve lett, hogy a másik konzold szádra ne vedd, ezért lett akkor inkább ez.
A milyen konzolt vegyek topikot meg nem lenne szép dolog ezzel teleszemetelni, ahogy a ps4/xbox one topikokat sem.

A kulturált pedig nem azt jelenti, hogy nem írhatsz rosszat egyikről sem, nem röhöghetsz ha bénáznak, stb. Annyit tesz, hogy személyeskedés, anyázás meg flame nem fér el itt. Amúgy meg ne fogd vissza magad, mehet ami a csövön kifér, a normális vita szükséges és egészséges, ez itt nem egy safe space. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#50) frankdelgado


frankdelgado
őstag

Arra kíváncsi leszek, h nextgenben hogy állnak a magyar lokalizációhoz. A ps elkényeztetett ebben a kérdéskörben, ms fronton nulla ebben a genben. Mondjuk egy Fable honosítva (mint régen) vagy STALKER 2...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.