Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Üdv!

Egyre többen használjátok a hálózat-megosztó routereteket egyedi firmware-rel, például OpenWRT-vel. Ha a routerek típusaihoz tartozó topicokban írunk erről, akkor nehéz megtalálni, így fogadjátok szeretettel ezt a topicot.

OpenWRT home.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Speeedfire válasza bambano (#1) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szép kezdeményezés, de lehet jobb lenne erőteljesebben hirdetni. Szerintem van létjogosultsága a topicnak. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3) Brown ügynök


Brown ügynök
senior tag

Miért jó, ha egyedi firmware-el használjuk a routert?

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#4) ZCoyote válasza Brown ügynök (#3) üzenetére


ZCoyote
őstag

Általában sokkal több beállítási lehetőséget, funkciót adnak az alternatív firmware-ek.

Romani ite domum.

(#5) bambano válasza Brown ügynök (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pl. azért, mert van benne shell, azt programozol bele, amit akarsz. egyszerűbb feladatoknál egy komplett pc-t is képes helyettesíteni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Brown ügynök válasza bambano (#5) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Pc 10e-ért? Nem rossz. Vennem kell most már egy routert. :D

[ Szerkesztve ]

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#7) Speeedfire válasza Brown ügynök (#6) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Kicsit több egy olyan ami usb-s is, de megéri. :K
A linuxos tűzfalat már ne is említsük, nagyon jó dolog.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

van store-and-forward smtpd openwrt-re?
olyan kellene, aminek fel lehet adni egy levelet akkor is, ha éppen nincs uplinkje és kézbesíti, ha megjött a net.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tudja-e valaki, hogy mpc 2200-as chiphez, amihez a cdc-acm usb soros driver kell, van-e gyári támogatás openwrt-ben?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tc qdisc del dev "$DEV" root handle 77:

ez a gond, hogyha root handle-t akarsz töröltetni, ahhoz nem kell a handle és a szám.

de mivel rosszul, vagyis nem törölted, a második sorban nem tudja megint létrehozni.

szóval:

tc qdisc del dev "$DEV" root

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Tamy válasza bambano (#10) üzenetére


Tamy
senior tag

Újraindítottam a routert, és elindítottam a scriptet élesbe, úgy tűnik félig-meddig működik. A letöltési sebességem egyértelműen megfogta, bár néha 3x-os értéket mér, mint ami be van állítva a scriptbe, de tudom, ez annyira nem pontos. Ami viszont nem oké, hogy a feltöltési sebességem továbbra is megvan.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#12) bambano válasza Tamy (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a letöltési sebesség ingadozik, ahogy rendezgeti a várakozási sorokat, de ha egy nagyobb fájlt kezdel lehúzni, akkor előbb-utóbb beáll.

a sebességszabályozás alapja, hogy rendesen szabályozni csak a kifelé menő forgalmat lehet. tehát ha feltöltést akarsz korlátozni, akkor markolni kell a bejövő csomagokat, átzavarni a naton, majd a kifelé néző fizikai interfészen kell sorokba rendezni a mark alapján és a várakozási sorra lehet ráhúzni a traffic shapert.

a tapasztalat azt mutatja, hogy egy interfészen nem lehet rendesen shapelni mind a két irányt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) Tamy válasza bambano (#12) üzenetére


Tamy
senior tag

A letöltés nagyjából jó így, nagyobb fájlnál biztosan pontosabb, majd kipróbálom, de látszik, hogy működik. Viszont a feltöltés biztosan nem, hisz a script szerinti 400 kbit helyett 4,4 Mbit körül van (elvileg 6 lenne, de más gépek is mennek, ilyen körül jön ki másik gépről is). Gyári fw-ban rendesen működött, nem volt vele semmi gond. Itt viszont láthatóan semmit nem csinál feltöltési irányba.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#14) Tamy válasza Tamy (#13) üzenetére


Tamy
senior tag

Na úgy tűnik teljes a siker! Minden mindegy alapon kitöröltem a LIMIT_UP=400 végéről egy 0-át, és most a feltöltési sebességem leesett 0,57 Mbps-re. Érdekes mert a LIMIT_DOWN=200 értékkel a letöltésem 0,34 Mbps, tehát nagyjából stimmel, hogy 200 kbps. Feltöltésnél meg a 40-es értékkel jön ki a ~400 kbps.

Már csak egy kérdésem van ezzel kapcsolatban: "LIMIT_DOWN_BURST" értéke mindig a duplája legyen a "LIMIT_DOWN" értékének? Mit állít az pontosan?

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#15) Tamy válasza Tamy (#14) üzenetére


Tamy
senior tag

Sajnos tévedtem. Ha leállítom vagy újraindítom a scriptet akkor is marad ez az alacsony feltöltési sebesség, de ha teljes router reboot után elindítom akár 30-as LIMIT_UP értékkel a scriptet, akkor is megvan a 4,7 Mbps feltöltési irányba. Valamit biztosan lehetne rajta csiszolni még.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#16) bambano válasza Tamy (#15) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

átraktad a feltöltés szabályozását a másik interfészre?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Tamy válasza bambano (#16) üzenetére


Tamy
senior tag

Nem, miért? Kellene? Hogyan, hol? Nem változtattam rajta semmit, csak az értékét módosítottam.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#18) dash17291


dash17291
tag

Erre rá tudna nézni valaki?

10.03-1 RC5 -tel addig sikerült eljutni hogy betöltöttem a modult, hozzáadtam a szabályt, pingeléskor a vonatkozó csomag- és bájtszámlálók pörögnek, VISZONT a logba nem ír semmit...

(#19) bambano válasza Tamy (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

#12

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Tamy válasza bambano (#19) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, ezt már többször elolvastam, talán nagyjából meg is értettem, de akkor sem tudom milyen másik interfészre kéne átraknom. A scriptben csak egy helyen van megadva interfész, ott az eth0.1 szerepel, kipróbáltam amúgy az eredetileg írt br-lan-al is, úgy is működik, de akkor is csak a letöltési irány. Kifelé az eth0.2 van, arra gondolsz? Kipróbálom mindjárt, hogy azt írom az eth0.1 helyére, hátha...

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#21) Tamy válasza Tamy (#20) üzenetére


Tamy
senior tag

Eth0.2-vel sem megy, bár ha jól sejtem nem is erre gondolsz.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#22) bambano válasza Tamy (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

van egy interfészed, amin a belső hálózatod lóg, arra kell a letöltési irány szabályozását rátenni.
meg van egy interfészed, gyakran wan-nak nevezik, amin az internet szolgáltatód felé kapcsolódsz, arra kell a feltöltési irány szabályozását rátenni.

mint mondtam, az interfész szemszögéből nézve bejövő forgalmat nem lehet rendesen szabályozni, csak azt, ami az interfész szemszögéből nézve kimenő forgalom.

a letöltés bezúdul a wan interfészeden és a lanon megy ki. A feltöltés a lanon jön be és a wanon megy ki. Eszerint kell szabályozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) bambano válasza bambano (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a helyzetet az súlyosbítja, hogy a wan oldali shaper queue-kban már natolt csomagok vannak, tehát a belső hálózati ip címek szerinti sebességszabályozás az nem triviális.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Tamy válasza bambano (#22) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, ezt értem, de eth0.2-vel (ez a fizikai wan interfész) is ugyanaz a helyzet. A letöltést így is korlátozza, a feltöltést meg így se. Illetve még ha működne is így, hogyan választhatom külön? Csináljak még egy scriptet, az egyikben csak a letöltés dolgai, a másikban meg csak a feltöltésé? Bár mindegy, mert valamiért nem megy eth0.2-vel sem, valószínűleg azért amit a #23-ban írsz.

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#25) bambano válasza Tamy (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Csináljak még egy scriptet, az egyikben csak a letöltés dolgai, a másikban meg csak a feltöltésé?": na jóreggelt :P
most szólok előre, hogy a második szkript alapjaiban teljesen különbözik az elsőtől :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Tamy válasza bambano (#25) üzenetére


Tamy
senior tag

Örülök:( Esetleg ha nagyon szépen megkérlek elárulod azt is mi legyen benne, ha már ennyire különböző? :)
Jah, és az elsőből (letöltés) mit törölhetek? Nyilván a "LIMIT_UP" nem fog kelleni, de ezen kívül? Vagy maradhat nyugodtan, nem fog bekeverni?

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#27) bambano válasza Tamy (#26) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

még mindig a #12-es hozzászólásra tudok hivatkozni, ott van leírva az elv.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) Tamy válasza bambano (#27) üzenetére


Tamy
senior tag

Oké, az elvet még értem is nagyvonalakban (bár lehet még ez is erős túlzás), de sajnos semennyire nem tudok programozni. Némi passzív tudással rendelkezem, ha látom leírva, valamit értek belőle, hogy az adott sor épp mit csinál, de bárhogy szeretném is önállóan nem tudom megcsinálni.

Kb. az egész scriptből ez a része világos, a többi homály:

DEV="br-lan"
LIMIT_IPS="192.168.1.10 192.168.1.11 192.168.1.12"
LIMIT_DOWN=200
LIMIT_DOWN_BURST=400
LIMIT_UP=400

Jó 15 évvel ezelőtt tanultam ugyan pár alapot, de már a programnyelvre sem emlékszem (Pascal v. basic), akkor még gépem se volt, persze a tanár szerint ez nem akadály, lehet rajzolni billentyűzetet, és azon gyakorolni. Azóta is emlegetem a felmenőit, valahányszor eszembe jut :)

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#29) bambano válasza Tamy (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lartc

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) bambano válasza bambano (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

esetleg nézd meg a wondershapert...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Tamy válasza bambano (#30) üzenetére


Tamy
senior tag

Átnyálaztam, de hazudnék, ha azt mondanám sokat tanultam belőle. Annyit megcsináltam a leírtak alapján, hogy letiltogattam amire úgy gondoltam, hogy nincs szükség, meg egy sort hozzáadtam: "tc qdisc add dev "$DEV" egress" (valószínűleg az is hülyeség), de ettől persze még nem fog működni :(

#!/bin/sh

insmod cls_fw >/dev/null 2>&1
insmod cls_u32 >/dev/null 2>&1
insmod sch_htb >/dev/null 2>&1
insmod sch_sfq >/dev/null 2>&1
insmod sch_ingress >/dev/null 2>&1

DEV="eth0.2"
LIMIT_IPS="192.168.2.100"
# LIMIT_DOWN=200
# LIMIT_DOWN_BURST=400
LIMIT_UP=400

start() {
tc qdisc del dev "$DEV" root
# tc qdisc add dev "$DEV" root handle 77: htb
# tc class add dev "$DEV" parent 77: classid 77:1 htb rate 20000kbit
# tc class add dev "$DEV" parent 77:1 classid 77:10 htb rate ${LIMIT_DOWN}kbit ceil ${LIMIT_DOWN_BURST}kbit prio 2
tc qdisc add dev "$DEV" parent 77:10 handle 78: sfq perturb 10
# tc qdisc add dev "$DEV" ingress
tc qdisc add dev "$DEV" egress
tc filter add dev "$DEV" parent 77: protocol ip prio 2 handle 80 fw flowid 77:10
tc filter add dev "$DEV" parent ffff: protocol ip prio 1 handle 79 fw police rate ${LIMIT_UP}kbit mtu 6k burst 6k drop

for ip in $LIMIT_IPS; do
iptables -t mangle -I PREROUTING -s $ip -j MARK --set-mark 79
iptables -t mangle -I POSTROUTING -d $ip -j MARK --set-mark 80
done
}

stop() {
tc qdisc del dev $DEV root
iptables -F -t mangle
}

restart() {
stop
sleep 1
start
}

show() {
tc -s qdisc ls dev $DEV
}

case "$1" in
start)
echo -n "Starting bandwidth shaping: "
start
echo "done"
;;

stop)
echo -n "Stopping bandwidth shaping: "
stop
echo "done"
;;

restart)
echo -n "Restarting bandwidth shaping: "
restart
echo "done"
;;

show)
echo "Bandwidth shaping status for $DEV:"
show
echo ""
;;

*)
echo "Usage: $0 {start|stop|restart|show}"
;;
esac

exit 0

[ Szerkesztve ]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#32) Tamy válasza Tamy (#31) üzenetére


Tamy
senior tag

Találtam még egy ilyen megoldást, de ez végképp nem megy (persze nem OpenWrt-re van):

#!/bin/bash
#
# tc uses the following units when passed as a parameter.
# kbps: Kilobytes per second
# mbps: Megabytes per second
# kbit: Kilobits per second
# mbit: Megabits per second
# bps: Bytes per second
# Amounts of data can be specified in:
# kb or k: Kilobytes
# mb or m: Megabytes
# mbit: Megabits
# kbit: Kilobits
# To get the byte figure from bits, divide the number by 8 bit
#

#
# Name of the traffic control command.
TC=/sbin/tc

# The network interface we're planning on limiting bandwidth.
IF=eth0 # Interface

# Download limit (in mega bits)
DNLD=1mbit # DOWNLOAD Limit

# Upload limit (in mega bits)
UPLD=1mbit # UPLOAD Limit

# IP address of the machine we are controlling
IP=216.3.128.12 # Host IP

# Filter options for limiting the intended interface.
U32="$TC filter add dev $IF protocol ip parent 1:0 prio 1 u32"

start() {

# We'll use Hierarchical Token Bucket (HTB) to shape bandwidth.
# For detailed configuration options, please consult Linux man
# page.

$TC qdisc add dev $IF root handle 1: htb default 30
$TC class add dev $IF parent 1: classid 1:1 htb rate $DNLD
$TC class add dev $IF parent 1: classid 1:2 htb rate $UPLD
$U32 match ip dst $IP/32 flowid 1:1
$U32 match ip src $IP/32 flowid 1:2

# The first line creates the root qdisc, and the next two lines
# create two child qdisc that are to be used to shape download
# and upload bandwidth.
#
# The 4th and 5th line creates the filter to match the interface.
# The 'dst' IP address is used to limit download speed, and the
# 'src' IP address is used to limit upload speed.

}

stop() {

# Stop the bandwidth shaping.
$TC qdisc del dev $IF root

}

restart() {

# Self-explanatory.
stop
sleep 1
start

}

show() {

# Display status of traffic control status.
$TC -s qdisc ls dev $IF

}

case "$1" in

start)

echo -n "Starting bandwidth shaping: "
start
echo "done"
;;

stop)

echo -n "Stopping bandwidth shaping: "
stop
echo "done"
;;

restart)

echo -n "Restarting bandwidth shaping: "
restart
echo "done"
;;

show)

echo "Bandwidth shaping status for $IF:"
show
echo ""
;;

*)

pwd=$(pwd)
echo "Usage: tc.bash {start|stop|restart|show}"
;;

esac

exit 0

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#33) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Próbáltam konfigurálni a Samba -t szerkesztéssel (/etc/config/samba), de ha beírom a magyar ékezet miatt kellő option 'unix charset' 'utf-8' bejegyzést, a Luci samba része átalakul ilyen ákombákommá, ahelyett hogy normálisan mutatná:

/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:449: Failed to execute firstchild dispatcher target for entry '/admin/services'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:449: Failed to execute cbi dispatcher target for entry '/admin/services/samba'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/cbi.lua:264: Unable to read UCI data: samba
stack traceback:
in function 'assert'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:449: in function 'dispatch'
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:195: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:194>

Ilyenkor persze a szerver sem megy. Ha kitörlöm és újraindítok, akkor megint minden rendben. Viszont nem jelennek meg az ékezeteim.

Mi lehet a baj?

Backfire 10.03.1-RC6 r28680 van fent és TP-Link TL-WR1043ND -em van, ha ez lényeges.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#34) Truman válasza Truman (#33) üzenetére


Truman
senior tag

Sikerült. :) Vannak ékezeteim!

Nem a /etc/config/samba -t kellett miatta piszkálni, hanem /etc/samba/smb.conf.template -be kellettek ezek a sorok:
client code page = 852
dos charset = 852
unix charset = UTF-8
display charset = UTF-8
character set = ISO-8859-2

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#35) dash17291


dash17291
tag

10.03.1 RC5 (Backfire)

Modprobe nincs.

insmod lofasz

nem ad vissza semmit. Hibaüzenet csak akkor van, ha már be van töltve a modul:

# insmod nf_conntrack_tftp
insmod: can't insert 'nf_conntrack_tftp': File exists

Ez normális így?

(#36) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

openwrt, téglának látszó router (tplink 941nd), hekkeltünk hozzá soros kábelt.
a router simán bebootol, nem szakítom meg a boot folyamatot, hanem amikor elindult, akkor be lehet jelentkezni a soros konzolra.

azt látom, hogy a négy lan interfész össze van bridge-lve egybe, a bridge interfész megy, a négy interfész közül egyik sincs up-ban. kotorásszam ki, hogy ezt hogy lehet javítani, vagy nullázzam a konfigot és kezdjem újra?
mivel lehet nullázni a konfigot?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) bambano válasza bambano (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

firstboot

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) Intruder2k5 válasza bambano (#37) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

mount_root
firstboot

Vagy pedig...

mtd -r erase rootfs_data

(#39) tlac


tlac
nagyúr

(#40) tlac válasza tlac (#39) üzenetére


tlac
nagyúr

az 1. link helyesen

(#41) szponzor


szponzor
senior tag

Sziasztok!

Volt egy TP-Link 642G router-em, aminek a gyári 3dbi-s antennáját egy 8dbi-s TP-Link antennára cseréltem. Ez egy G-s router volt, de mivel egyre több Wi-Fi képes eszközünk lett, ezért gondoltam ideje, hogy lecseréljük egy N-es router-re a régit, bízva a nagyobb sebességben és hatótávolságban. A választás a TP-Link 1043ND-re esett, amire rögtön került is fel az Open-WRT. Annyi bajom van vele, hogy a régi router-rel egy adott helyen még tudtam fogni a Wi-Fi-t, ezzel a router-rel már nem (ugyanazzal a telefonnal). Megnéznétek a Wi-Fi beállításaimat, hogy esetleg rosszul van-e beállítva? Létezhet, hogy egy N-es router-rel nincs akkora hatótáv, mint egy G-ssel?
/etc/config/wireless:

config 'wifi-device' 'radio0'
option 'type' 'mac80211'
option 'macaddr' 'b0:48:7a:96:ee:ac'
option 'hwmode' '11ng'
list 'ht_capab' 'SHORT-GI-40'
list 'ht_capab' 'DSSS_CCK-40'
option 'channel' '5'
option 'htmode' 'HT40+'

config 'wifi-iface'
option 'device' 'radio0'
option 'network' 'lan'
option 'mode' 'ap'
option 'ssid' 'OpenWrt'
option 'encryption' 'psk-mixed'
option 'key' '*********'

(#42) Intruder2k5 válasza szponzor (#41) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Tedd fel a vargalex féle OpenWrt-t, abban pont most, az 1.02-es verzióban lett megerősítve a WiFi!

(#43) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

hmm. a gyári openwrt-ben olyan régi és bugos libc van, hogy nem mennek vele a threadelt programok. vargalex féle :R :C

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) szponzor válasza Intruder2k5 (#42) üzenetére


szponzor
senior tag

OK, köszönöm, feltettem, kicsit javult is a helyzet.
Ez alapján a mostani config fájl:
config 'wifi-device' 'radio0'
option 'type' 'mac80211'
option 'channel' '5'
option 'macaddr' 'b0:48:7a:96:ee:ac'
option 'hwmode' '11ng'
list 'ht_capab' 'SHORT-GI-40'
list 'ht_capab' 'DSSS_CCK-40'
option 'txpower' '23'
option 'htmode' 'HT40+'
option 'country' 'HU'

config 'wifi-iface'
option 'device' 'radio0'
option 'network' 'lan'
option 'mode' 'ap'
option 'ssid' 'OpenWrt'
option 'encryption' 'psk-mixed'
option 'key' '****'

Lehet még javítani valahogy a távolságot? Csatornát nem kell átállítani auto-ra? Tx-power mit befolyásol?

Router ezt a státuszt írja:
Mode: Master | SSID: OpenWrt
BSSID: B0:48:7A:96:EE:AC | Encryption: mixed WPA/WPA2 PSK (TKIP, CCMP)
Channel: 5 (2.432 GHz) | Tx-Power: 20 dBm
Signal: -55 dBm | Noise: -95 dBm
Bit Rate: 13.0 MBit/s | Country: HU

Ránézésre minden rendben van szerinted/szerintetek?

(#45) tlac


tlac
nagyúr

felraktam az asus wl500gp v1-es routeremre a 10.03.1-et (openwrt-brcm47xx-squashfs.trx), egyelőre csak a netet állítottam be

első tapasztalat, hiányzik a kedvenc szerkesztőm... az mcedit

workaround-féleség:
telepítsük a nano-t
és a /etc/profile végére írjuk, hogy:
export EDITOR=/usr/bin/nano

így mc-ben az f4-re a nano fog bejönni

[ Szerkesztve ]

(#46) Intruder2k5 válasza szponzor (#44) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ne rakd AUTO-ra, jobb a fix csatorna! US régióval még lehet kicsit fokozni a dolgot...

http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_19658-19658.html

TX Power a rádió erősségét állítja, de nyilván csak bizonyos korlátok közt állítható, tehát nem adhatsz meg 46-os értéket! :)

(#47) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mellesleg szabad csatornát keresni tudsz az inSSIDer 2 nevű programmal...

(#48) szponzor válasza Intruder2k5 (#46) üzenetére


szponzor
senior tag

Most valami gond van a Wi-Fi-vel: Wireless is disabled or not associated...Ha rányomom az Enable-re, akkor kicsit dolgozik, újraindítja a wireless-t, de semmi. 2-3 reboot sem oldja meg.

szerk.: esélyes, hogy újra kell húzni a firmware-t? Szabad csatornákat telefonnal kerestem, az US 10-es megfelelőnek tűnne.

[ Szerkesztve ]

(#49) Intruder2k5 válasza szponzor (#48) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_12951-12951.html

Másik lehetőség...

http://itcafe.hu/tema/tp-link_wr1043nd_router/hsz_14210-14211.html

Amikor feltetted a vargalex buildet, akkor új konfiggal kezdtél, vagy megtartottad a régi beállításokat?

[ Szerkesztve ]

(#50) szponzor válasza Intruder2k5 (#49) üzenetére


szponzor
senior tag

Vadi új konfiggal, de most kicsit utánaolvasva megtaláltam én is, hogy kizárja a két érték egymást. Átállítottam 20 MHz-re, most van már hálózat, csak éppen 0%-os. Kicsit még szórakozok vele, hátha jó lesz. Köszönöm a segítséged!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.