Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) TaaT


TaaT
veterán

Mivel nem igazán találtam ilyen témával foglalkozó topicot ezért nyitok egyet.
Itt meg lehet osztani a tapasztalatokat, videókat, és kérdéseket feltenni.

[ Módosította: Kalandor ]

Give them hell Ukraine!

(#2) TaaT


TaaT
veterán

Eddig 2 féle kamerával van személyes tapasztalatom:

DVR027 [link] video

K6000 [link] video

Mind2t Kínából szereztem be, egyik üzlet sem volt problémamentes.

Give them hell Ukraine!

(#3) bul07


bul07
nagyúr

Itt egy youtube csatorna ahol elég sok ilyen kamerát teszteltek
Techmoan

Most majd tesztelek két android alkalmazást ami ugyan azt tudja mint ezek a felvevők , igaz kiváltani nem váltja ki őket de aki keveset autózik azoknak kényszer megoldásnak jó lehet

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4) TaaT válasza bul07 (#3) üzenetére


TaaT
veterán

Pár videóját én is megnéztem, alapos ember :K

Majd linkelhetnél teszt videót ide a topikba, én is kíváncsi vagyok a végeredményre :R

Give them hell Ukraine!

(#5) bul07 válasza TaaT (#4) üzenetére


bul07
nagyúr

Oké

Egyik alkalmazásnál már kiderült egy nagy hibája, ha lezárom a képernyőt akkor abbahagyja a videó rögzítést, az meg hogy folyamatosan menjen a kijelzője hát nem szerencsés
Amúgy a teszt videóra várni kell mert most jön Kínából a autós tartó (20-30nap), bár lehet hogy hogy robogón fél kézzel fogok egy kicsit csinálni :DDD

Még egy ötlet , lehetne belinkelni ide videókat ahogy azt az ebay-es topikba is tetted pl
F500L HD sample video
K6000 dash cam car dvr 1080p

Csak hogy melyik típus milyen videót készít

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6) bul07 válasza bul07 (#5) üzenetére


bul07
nagyúr

Na csináltam robogó videót
Axel Voyager alkalmazás, Samsung Galaxy S2 telefon
Előre bocsátom hogy nem a legjobb szög meg rezeg is a kép , ez van fél kézzel motorozva ez ment
A hang is elment egy idő után , bár szerintem ez az erős szélzaj miatt van , kocsiba ez nem lesz probléma
GPS, sebesség adatokat egy srt szöveges fajba menti (a videón látható felirat méretett én adtam meg lehet kisebbre is venni)

Eredeti videó
Égetett videó , sebesség, gps koordináták (ha minőség romlás van az a égetés miatt lehet amit FormatFactory-val végeztem)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7) TaaT válasza bul07 (#6) üzenetére


TaaT
veterán

Jó a felvétel minősége, akinek ilyen okostelefonja van annak tényleg nem kell külön menetrögzítő :C

Fényerőt amúgy tudna automatikusan állítani a teló kamerája? Sötét helyeken hasznos lenne :)

Give them hell Ukraine!

(#8) bul07 válasza TaaT (#7) üzenetére


bul07
nagyúr

Biztos tud/be lehet állítani, csak angolul van a menüje és én nem igazán vágom az angolt , tehát még finomhangolni kell

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9) havri1 válasza TaaT (#2) üzenetére


havri1
félisten

Szia!

Most szeretnék venni egy ilyen eszközt az autóba.
A 2 linkelt/tesztelt példány közül melyik jobb éjszaka?

Köszi!

havri

(#10) TaaT válasza havri1 (#9) üzenetére


TaaT
veterán

Helo!

Nehéz dönteni, éjszaka mindegyik cam gyengén teljesít K6000 DVR 027

Give them hell Ukraine!

(#11) havri1 válasza TaaT (#10) üzenetére


havri1
félisten

Köszi. Nézegettem, meg mennyibe is kerülnek..ezért az árért sztem bőven elfogadható minőségű.
Amiket nem tudok:

- Állandó szivargyújtó töltésen vannak, vagy van saját akkumulátor?
- Manuálisan kell indítani/leállítani a felvételeket?
- tapadókorongos tartó alapban van a csomagban?

köszi :)

k600
dvr027

[ Szerkesztve ]

havri

(#12) TaaT válasza havri1 (#11) üzenetére


TaaT
veterán

A DVR 027 mind3 fícsört tudja (van nokia aksija, szivargyújtóról tölthető, gyújtás ráadására felvétel indul levételére leáll, tapadókorongos rögzítés)
A K6000 ami nekem van nem indul gyújtásra, és ez elég gáz :(((

DVR 027-ből inkább innen vennék [link] de ha van rá 20K ft akkor már inkább ezt ;) GS1000

Give them hell Ukraine!

(#13) havri1 válasza TaaT (#12) üzenetére


havri1
félisten

á-á, nincs rá 20k :D
Bőven jó ez a DVR-027 nekem, kezdésre.
Köszi az infókat, megrendelem, és majd jelentkezem, és a linket is!!!

havri

(#14) havri1 válasza TaaT (#12) üzenetére


havri1
félisten

És a gyújtást miről érzékeli?
A töltőről? Mert sztem az non/stop áram alatt van.
Illetve mi a helyzet, ha megtelik a memkártya? Törli az elejét, vagy leáll a felvétel?

havri

(#15) TaaT válasza havri1 (#14) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudom miről érzékeli, de a DVR 027 így működött négyesgolfban :K lehet régebbi autókban másképp működik a szivargyújtó...

Tudja a loop recording funkciót is, ha betelt a memkártya törli/felülírja a legrégebbi fájlt.

Give them hell Ukraine!

(#16) havri1 válasza TaaT (#15) üzenetére


havri1
félisten

Szuper, akkor ez (ha nem átverés, hamisítvány) akkor elég jó vételnek tűnik, legalábbis így hirtelen.

havri

(#17) bul07


bul07
nagyúr

Na van teszt videóm a Samsung Galaxy S2 + Axel Voyager app
Először is egy olyan problémával szembesültem hogy az ebay-ről rendelt autós tartó nem megfelelő , remeg benne a készülék nem is kicsit , elégé látszik a felvételen is , majd rendelek egy stabilabbat

Ahogy be volt állítva 21perc 40másodper 2,59 GB helyet foglalt , beállításokkal trükközve kisebb méretett is ki lehet csikarni szerintem
1óra felvétel olyan 7.1Gb helyet foglalna

Ezen a videón látszik hogy menyire remeg , az utolsó egy percben kézzel próbáltam megszüntetni a remegést

Eben hagytam hogy a YouTube valamit bűvészkedjen a remegéssel, mert észlelte és felajánlotta hogy javít rajta

Ebben kicsit szemerkél az eső( YouTube remegésmentesítés ON)
Még egy teszt ( YouTube remegésmentesítés OFF)

Elég jó ez a YouTube remegésmentesítése , nem is gondoltam volna

Jó lesz ez csak kell egy rendes autós tartó , aki keveset autózik annak jó
Bár lehet hagyom a fenébe és rendelek egy olcsó felvevőt és akkor még a telefont se kell nélkülöznöm vezetés közben ilyet vagy ilyet , tudom hogy nem egy hű de valamik de egy alap rögzítésre jók
Mert egy rendes tartó 4-5$ és nem is biztos hogy jó lesz így ha megint kell rendelni akkor már majdnem annyi mint az olcsó felvevő

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18) TaaT válasza bul07 (#17) üzenetére


TaaT
veterán

Hát ez a tartó így tényleg használhatatlan :( bár meglepően jól kisimította a youtube alkalmazása

Első körben megpróbálnám megerősíteni. Van linked/képed hogy néz ki a tartó? :)

Az első linken szereplőt úgy hívják hogy DVR 047 a második meg P5000

Give them hell Ukraine!

(#19) havri1 válasza TaaT (#18) üzenetére


havri1
félisten

A DVR 027 és 047 között mi a különbség?
Hogy lehet, hogy ez csak 3200 ft? Tegnap rendeltem 027-est 13k ért :W

[ Szerkesztve ]

havri

(#20) bul07 válasza TaaT (#18) üzenetére


bul07
nagyúr

Ilyen az autós tartó , a alsó részén a szára ki van könnyítve nem teli műanyag, és az a baj, mert így amiatt tud remegni , ha teli műanyag lenne akkor sokkal stabilabb lenne

És a kettő közül melyik lenne jobb 047-es vagy a 5000-es

(#19) havri1
Ez a gagyi verziója közel se csinál olyan minőségű felvételt és nincs annyi csatlakozója se
Nekem csak azért kell hogy legyen ;]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21) TaaT válasza havri1 (#19) üzenetére


TaaT
veterán

Van különbség rendesen, főleg kép minőségbeli :) [link]

bul07: Ezt 2.29$-ért is árulják, nem lenne jobb? [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#22) bul07 válasza TaaT (#21) üzenetére


bul07
nagyúr

Attól tartok hogy belóg a képbe a felfogatása , nem akarok tovább próbálkozni sok kicsi sokra megy alapon majd rendelek egy autós kamerát
Amúgy meg az az igazság az hogy nem is sokat vezetek mostanában, 24/48-ba dolgozok, motorral járok dolgozni, kocsival ritkán megyek havi párszor 8-10x , ezek közül pár ilyen 200Km feleteti ekkor jönne jól, tesómat meg nem tudom rávenni hogy vegyen pedig ő havonta 5-6000Km is megy egy kis busszal(14 személyessel)

Amúgy szerinted DVR 047 vagy P5000 a jobb?

P5000mintha jobb lenne , nem csak nappal hanem sötétben is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23) TaaT válasza bul07 (#22) üzenetére


TaaT
veterán

Egyik sem túl bíztató.

Ez fake K2000, aki felrakta a videt azt írja hogy 23$-ért vette. Ahhoz képest nem annyira rossz.

Give them hell Ukraine!

(#24) bul07 válasza TaaT (#23) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát ezt találtam de ez 30$,
Megéri a majd dupla ár?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25) TaaT válasza bul07 (#24) üzenetére


TaaT
veterán

Jó kérdés, ennek szerintem már más a belseje mert 720p a max felbontása. :F

Give them hell Ukraine!

(#26) havri1 válasza TaaT (#21) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, akkor megnyugodtam;-)
Már csak izgulok, hogy megérkezzen, eés hogy ne csapjanakrrá vámot / áfát. 45.6 euróra jön ki atszamolva, és 45euro felett afakoteles:-[

havri

(#27) havri1


havri1
félisten

Vajon a Rendőrség elfogadja ezek felvételeit egy esetleges esemény tisztázásakor?
Pl piros lámpa, büntetőfékezés stb.

havri

(#28) TaaT válasza havri1 (#27) üzenetére


TaaT
veterán

Ez teljesen a rendőrségen múlik. Ha akarják elfogadják, vagy nem... megtehetik...

Give them hell Ukraine!

(#29) H1N1


H1N1
aktív tag

Igen. Az biztos,hogy mindenképp befolyásolja a döntésüket, akár beismerik, akár nem,hogy a kamera felvétele alapján döntenek.

(#30) havri1 válasza H1N1 (#29) üzenetére


havri1
félisten

Akkor egyet mindenféleképpen érdemes beszerezni, még ha nem is 720p-set, de egy ilyen ~3k nagyságrendű..
Viszonylag sokat vezetek buszvezető létemre, és bizony, sokszor jól jött volna.

havri

(#31) TaaT válasza havri1 (#30) üzenetére


TaaT
veterán

Az ötlet nem rossz :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#32) havri1 válasza TaaT (#31) üzenetére


havri1
félisten

Ha rendben megérkezik a személyautóba szánt darab, és minden ok vele, akkor bi isten rendelek egyet a buszba is, de oda elég az az olcsóbb is :)

havri

(#33) thythisz


thythisz
csendes tag

Sziasztok.
Nekem is van,de nem igazán tudom használni,mert 1.8GB-ig felvesz onnantól semmi.
Próbáltam 2-8-16-32GB-os kártyákkal,ugyan az a szitu.
A tipusa:M-Tech HD CAR DVR.
A kérdésem tud valaki ehez firmwaret.
Köszi a segítséget.

Férfi: - Hmm, Édesem, mi lenne, ha ma este pozitúrát váltanánk? Nő: - Jó. Akkor te állj a mosogató mellé, én meg majd fingok a kanapén.

(#34) havri1 válasza thythisz (#33) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

Nincs valami limit beállítva a kamerában?
Az az 1.8gb mennyi idő?

havri

(#35) bul07


bul07
nagyúr

Viofo VF960 G900 Dashcam 1080p Car DVR Camera Video Teszt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36) IG55 válasza thythisz (#33) üzenetére


IG55
senior tag

Ha fat32-re vannak formázva, akkor a 2GB-os fájlméret limit lehet.

(#37) TaaT válasza bul07 (#35) üzenetére


TaaT
veterán

Az éjszakai felvétel minősége átlag feletti, sőt :)

Give them hell Ukraine!

(#38) bul07 válasza TaaT (#37) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen jó minőségű felvétel, bár az ebay-en nem találtam meg hogy mégis menyiért lehetne megkapni
Máskor szokott lenni a videóban bevágás az ebay-es oldalról de most nincs, bár lehet hogy elmondja hogy mennyi az ára, de én nem érteni englis

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#39) TaaT válasza bul07 (#38) üzenetére


TaaT
veterán

ebay-en 120$-ért találtam, de nincs benne GPS és így sajnos nem olyan jó az ár érték aránya. :)

Give them hell Ukraine!

(#40) bul07 válasza TaaT (#39) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát ez így tényleg sokk

Amúgy nem értem miért nem pörög jobban ez a fórum , városban élőknek kötelező darab lenne a kocsijukban egy ilyen kamera , esetleges koccanásnál igen jó szolgálatot tenne , vagy egy gyalogos, biciklis elsodrásnál
Mert zebránál féktávon belül lelépő gyalogos esetén nehéz bizonyítani hogy szinte elé ugrott a kocsinak, és nem fél perce várakozott hogy valaki átengedje
Vagy hogy ki ment át a piroson mert ha nincs térfigyelő kamera és szemtanú se megvan lőve az egész , mert ha van is sétáló gyalogos nem várható el hogy állandóan a lámpákat lesse hogy kinek van zöld

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#41) TaaT válasza bul07 (#40) üzenetére


TaaT
veterán

Való igaz, hasznos lehet a menetrögzítő, van is olyan spammer maileket terjesztő cég akik a 4.000ft-os kamerát árulják 19.990ft-ért :)

Give them hell Ukraine!

(#42) bul07 válasza TaaT (#41) üzenetére


bul07
nagyúr

5éve unokatestvérem ütközött egy piroson áthaladó autóval (nagyobb képet nem találtam az autójáról)

És nem is akarták elismerni hogy piroson mentek át, szerencsére volt elég szemtanú

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#43) bul07


bul07
nagyúr

Amúgy elég csak egy két ilyen videót megnézni és bárki beláthatja hogy kell egy ilyen kamera a kocsiba
[link] , [link]
Ennél a videónál a 31 másodpercben elsuhanó autó sebességére nagyon kíváncsi lennék

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#44) bul07


bul07
nagyúr

Ez a jó fajta GS1000 vagy a gagyi?

Találtam egy oldalt ahol tesztelik a kamerákat
K2000 teszt

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#45) TaaT válasza bul07 (#44) üzenetére


TaaT
veterán

Az árából ítélve a "gagyi", de sunyik mert a leírásban semmi olyan nem szerepel amiből ezt megtudhatná az ember (fps, gps, és tömörítés) :((

Nem véletlen raktam ki anno az első hsz-be, jó oldal :)

Give them hell Ukraine!

(#46) bul07 válasza TaaT (#45) üzenetére


bul07
nagyúr

Hopp tényleg :B

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#47) Avicularia válasza bul07 (#44) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem ilyen van, gagyi. Végül is visszakaptam 10 dodót a 30-as vételárból mert nem tudja a 30 fps-t fullhdban.

(#48) H1N1


H1N1
aktív tag

Szeretnék feltenni youtube-ra egy 1080p-s felvételt,de csak 360p ben jeleníti meg. Mit csinálok rosszul?(a saját autós kamerám felvétele)

(#49) H1N1 válasza bul07 (#44) üzenetére


H1N1
aktív tag

Mivel nem írja,hogy van benne kamera ezért ez a gagyi Novatek chip-es.Ami nem gagyi abban Ambarella chip a "motor". Ezt ki is írják a normálisabb eladók.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#50) TaaT válasza H1N1 (#48) üzenetére


TaaT
veterán

Nálam semmi probléma nem volt a feltöltésnél, amíg nem dolgozta fel a videot a youtube addig nem volt full HD, de utána működött rendesen. :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.