Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Rétegtermék, és sokan nem is ismerik. Androidos mezőnyben mindenképpen jó választás mert nincs telepakolva szeméttel a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hát...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) nuke7


nuke7
veterán

Csak azt nem értem, hogy miért szórakoznak a gyártók ezekkel a megfoghatatlan méretekkel… ha 7” akkor miért nem 8” és akkor iPad Mini helyett tökéletes, és meg telefon meg 5g is van benne… telefonnak 5,5” felett úgyis használhatatlan

https://youtube.com/user/nuke7

(#4) yuing


yuing
őstag

Snapdragon lapkával szignifikánsan jobb telók lehetnének a Pixelek. 10 hónapja használom a hetest, a felhasználói élményem elmarad a csúcs Samsunghoz, Xiaomihoz képest. Mikrolaggok, néhol akadások, melegedés jellemzi a készüléket. Nálam nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket a készülék, nincs meg az a szintű fluidság, amihez hozzászoktam.
Egy Samsungot, Xiaomit 10 perc alatt bloatware mentessé lehet varászolni, aztán egy funkciókban gazdagabb, fluidabb készüléket kap a felhasználó.
Szóval én a Tensor érában biztosan nem térek vissza.

(#5) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Decemberi stabil rom a nem bétán is mehozta az 5G-t a 7/8-as szériára.
Nekem az alacsony pwm nem tetszik benne. Kipróbáltam, hátha müködik egyfajta alap szoftveres dc dimming, de nem igazán bírja a szemem a kijelzőt, ami kár, mert a sima 8-as is alacsony értékű :(

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#6) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

540ért még rendelj fóliát. 1 embert mutass aki anélkül fogja használni. :C

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#7) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Kis túlzással ingyen sem kéne :D ...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#8) bedibazsa válasza yuing (#4) üzenetére


bedibazsa
senior tag

A legújabb, decemberi frissítés szerintem helyre rakra a hetesemet.

(#9) #57407232


#57407232
törölt tag

Ismerős a cím. :)) [link]

(#10) DS39 válasza nuke7 (#3) üzenetére


DS39
nagyúr

A mai telefonoknak a szélessége és a súlya az ami probléma leginkább.

(#11) nuke7 válasza DS39 (#10) üzenetére


nuke7
veterán

Ha kisebbek lennének nyilván nem lenne ez a probléma :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#12) moma


moma
őstag

Ezen az érszinten lévő telefonok, nekem arról szólnak, hogy a cégek észrevették, hogy van egy réteg, aki nem túl racionális, de irreálisan sok pézzel rendelkezik. És hát mért ne szedjék be tőlük a pénzt.

we all deserve a bit of luck.

(#13) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Valahogy nekem az androidos mezőnyben csak a Pixelek vonzóak a hibáik ellenére is. Jó azért hogy minden működik stabilan, soha nem volt még pl a Messengerrel hibám ami előtte elég sűrűn előfordult. Jó érzés volt visszatérni a Nexus 5X után újra egy 7 Pro formájában. Na meg a külső, számomra piszok jó. Ha ma kellene telót venni csak a 8 Pro jöhetne számításba. Remélem jópár AI funkció lecsúszik a 7 Pro-ra is.

(#14) DS39 válasza nuke7 (#11) üzenetére


DS39
nagyúr

Arra akartam utalni, hogy a col növelésével nem feltétlenül lenne kényelmetlen a használat. (Pl. Sony, ami inkább magas, de keskeny kialakítású)

De ja, megállhatna ez a trend, mert lassan tabletekkel telefonálunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) yuing válasza bedibazsa (#8) üzenetére


yuing
őstag

Én egyelőre semmi változást nem vettem érszre, a frissítés megtörtént.

(#16) Ixion77


Ixion77
őstag

Jó lesz ez. Jövőre, Black Fridaykor Amazonról...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#17) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Kicsit vegyesek az érzéseim.
Brutális a kijelző, főleg azzal a maximális 980nites manuális fényerővel.
Jót tett az új szenzor és fényerősebb optika a zoom/ultraszéles a kamerának..
De nem tom miért erőltetik ennyire az exynos-t, egy dimensity 9200+ al jobb lenne, úgy is kerülik a snapdragont. :U
Ha már ennyire összelett hasonlítva az xperia 1-5-el, szerintem az kicsit jobban sikerült.(bár nem csak ettől)
Ettől függetlenül, szerintem összességében elég jól sikerült ez a széria is, majd valamikor teszek egy kisebb kitérőt felé.

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#18) mad823 válasza Elit3Zotya (#17) üzenetére


mad823
őstag

Majd a 10-es környékén jön a teljesen saját fejlesztésű SoC, addig marad ez az átmeneti megoldás.

(#19) Elit3Zotya válasza mad823 (#18) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Nem is a nyers erejével volna nekem gondom, de annyi panaszt még nem láttam mint a pixeleknél, na jó a samsnungnál ahol szintén exynos van.. :DDD
Volt nálam pár napig tesztre egy pixel 7 pro, akkor én nem tapasztaltam anomáliákat vele, de biztos nem véletlen amiket írnak. :)

Ja igen , vajon a tesztpéldány is foltos kijelzővel volt.. :F

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#20) Wesiz


Wesiz
tag

kár hogy a videózásra nem igazán tért ki a teszt, szerintem abban észlelhető leginkább a fejlődés a pixeleknél. a fotózásban már kezdetektől fogva élen jártak de a videózás a pixel 5-ig inkább (felső) középkategória volt, 6tól felfele kezdett erős lenni és youtube tesztek alapján a 8-as már szinte iphone szinten videózik.
sebesség 7 pont? ha a benchmark pontszám alapján rangsorolunk akkor lehet csak jogos, de a sebesség nem ennyire egyenesen arányos a pontszámokkal, erre pont a pixel a jó példa. a nemrég tesztelt motorola g84 például 8 pontot kapott sebességre, hát én nagyon nagyon meg lennék lepve ha az a telefon gyorsabb lenne ennél.

(#21) MC Pite válasza ghiottone (#5) üzenetére


MC Pite
veterán

+1, tegnap óta nálam is fent van 5G-n.

Köszönjük a tesztet, és Tech2 Lacinak is :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22) Mr:FLP válasza TaylorPro (#1) üzenetére


Mr:FLP
csendes tag

Ennél olcsóbban is lehet "pure android"-os telefont kapni 5G adatkapcsolattal, ha valakinek ez a vesszőparipája. Nokia G60, Motorola G54 Power, de még egy Fairphone 5 is feleannyiba kerül. Az egyedüli előnye ennek az az első kézből érkező és hosszú szoftvertámogatás. Kérdés, hogy megér-e ez több mint fél millát (a 128-as verziót felejtsük el sd bővítés lehetősége nélkül).

Mr:FLP

(#23) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Lassan egy hónapja használom, szerintem egy fantasztikus készülék. Az a user vagyok akinek jól jön a segítség, nem bánom ha az AI rakja rendbe a képet, mindig is lusta voltam utómunkázni vagy egyáltalán megtanulni komolyabb szinten ezt a dolgot, viszont sokat utazom és szeretek képeket csinálni.

A rendszer fluid, nekem ez fontos, a játékok beli teljesítmény nem releváns számomra, nem szoktam játszani. 128 gigát vettem, nem sokkal több lett volna a 256, de nem hiszem hogy gondom lesz, még mindig van 80 gb szabad helyem. Az e-simtől féltem, de furcsa módon az az érzésem, hogy az a szolgáltatás jobb és stabilabb amit azzal (spanyol digi) használok és nem a fizikai sim (magyar voda).

Árral kapcsolatban: 450 ezer stabil értékálló forintot nem adtam volna érte, sőt még a 999 eurónál is húztam a számat, de aztán akciós volt a helyi MM-ben, így gyári Google töltővel és egy masszívabb spiegen tokkal 900 euró volt kereken... (később vettem még spiegen fóliát és wireless - nem goggle - töltőt kb 35 euró körül) amiből azt akarom kihozni, hogy lehet repülőjeggyel és városnézéssel is beszerezhető más országból olcsóbban ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#24) MC Pite válasza Mr:FLP (#22) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem a-s Pixelt a kamera miatt vesznek főként. Bár ez ugaz az a-s modellekre is :) .
Szifon, S2x, Sajomi 1x széria amik a konkorensek akik szeretik a kissé vagy nagyon impresszionista ábrázolást, illetve a Sony és Asus marad még a Pixelen túl, esetleg a Nothing (ennek nem ismerem a képeit).

Nem, nem azért vesszük mert elsőként érkezik a frissítés.
Én azért veszem/vettem a negyedik Pixelem is, mert
-kompakt
-tiszta android van rajta pár hasznos extrával
-fluid a rendszer (90/120hzes más telefonhoz képest is gördülékenyebbnek éreztem, pl P6a vs 12X)
-fasza képeket csinálnak, és ez nekem fontos.

A sima 250től van itthon (ha bedől kisebb cég, akkor postázni kell németbe garihoz). Nekem is 128as van, mert igyekszem szelektálni (57Gb hely van most is rajta, 10 évnyi kép(best of) van rajta/felhőben, 2-3 év alatt nem hiszem hogy kevés lenne, és akadnak még hasonló emberek :) ).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#25) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát ez nem egy nagy eresztés.
Kijelző: alacsony PWM, nincs DC Dimming. (43% alatt 240 Hz-en villog, az már okésabb, de akkor meg minek ez a hatalmas fényerő bele?)
Hardver: kalap kaki ebben a kategóriában. Egy vicc.
Kamera. állóképekben nagyon jó, vieóban elmarad a Samsung mögött.
Akkuidő: közepes.

A 7 év support becsülendő, de ahhoz egy normális telefont is le kellene gyártani.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) asr27


asr27
tag

Nekem tetszik, főleg a kamerás képességei miatt.
Egy ideje szemezgetek vele, remélem még lejjebb csúszik az ára! :)

(#27) Integrale válasza --HARDCORE-- (#6) üzenetére


Integrale
veterán

Én fólia nélkül használom minden telefonom. :B

"Bad reklám is reklám too"

(#28) Dufresne válasza ghiottone (#5) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez a 6-is szériánál is megoldja az 5g-s dolgot?

(#29) Vikooo


Vikooo
addikt

Hogy jön ki a 10-11 óra képernyő idő? Itt a tesztekben mindig olyan vad számokat kozolnek, nekem egy telefonom se tudott aktívan 5 óránál több képernyő időt. Nem teszt környezetben. Mik a paraméterek ahol ezt tudja? Normál, vegyes felhasználással autó fényerő stb? Ha igen akkor azonnal megveszem.

(#30) syIex


syIex
veterán

Ha teljes "támogatottsága" lenne itthon simán kipróbálnám, de mivel nincs ezért sajnos felejtős.. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#31) vacs válasza syIex (#30) üzenetére


vacs
veterán

A nagyon extra pixel funkciókon kívül minden működik, szóval mire gondolsz?

Dufresne:
A Pixel 6 nem kapta meg az 5G-t, csak a 7-8 széria!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#32) ghiottone válasza Dufresne (#28) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A fórumtagok visszajelzései szerint úgy nézem, hogy a 6-osokon még nem.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#33) syIex válasza vacs (#31) üzenetére


syIex
veterán

Pontosan arra. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#34) Plazmacucci válasza Vikooo (#29) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Felrakod wifire és indítasz egy YouTube videót. Fog menni akkuról 8 órát bármelyik telefon.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#35) Dufresne válasza vacs (#31) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi
Pedig asszem komolyabv fejlesztőmunka lehetett, hogy régiónként tiltsák az 5g-t, minta annak az engedélyezése... :(((

[ Szerkesztve ]

(#36) Vikooo válasza Plazmacucci (#34) üzenetére


Vikooo
addikt

Hát ez az de ki a tököm használja így? GSMArena új akku tesztje relevansabb legalább lehet állítani videó, net és játék között az arányokat. Ez igy felesleges, kihagyhato lenne a tesztbol....

(#37) szkorhetz válasza nuke7 (#3) üzenetére


szkorhetz
őstag

Szerencsére a piac ez máshogy látja. :)

(#38) bostone


bostone
addikt

Hét év Tibetben…
Vagy három Gyöngyösön…
… de hol a szerviz?

Nem érzem a készülék mögött a filozófiát itt falun, öt gé ide vagy öt gé oda.
Teletöltve mindféle okossággal, de a lakóhelyem vagy a használt nyelvem miatt hasztalan.
Háttal az óceánnak, a strandból csak a homokos partot mutatva úgy fest a világ, mint a sivatag.

(#39) jUUh válasza Vikooo (#29) üzenetére


jUUh
addikt

Ez engem is érdekelne, főleg hogy a GSMARENA szintetikus tesztjein konkrétan a tavalyi P7-nél gyengébb. A Tensor főleg mobilneten sztem kegyetlen szar. És ahogy felettem írtam, meg-megakad, melegszik, akksi se jó, az AI feature-k meg könyörgöm...el se kezdem :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#40) Plazmacucci válasza Vikooo (#36) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Így van, teljesen semmitmondó. Azokat érdekli akiket az antutu számok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#41) bostone válasza jUUh (#39) üzenetére


bostone
addikt

Miért nem cserélitek le, ha ennyire sok a bökkenő?
Egy hetet nem tudtam kihúzni olyan mobillal, ami miatt húztam a szám.

(#42) vakablak93


vakablak93
őstag

"ha valahonnan megtesszük a második generációs Pixel Stand töltőt" - elnezést kedves cikkíró, de ez biztos megtesszük akart lenni az utolsó oldalon? Ha igen, elnézést érte és a komment törölhető:R

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#43) jUUh válasza bostone (#41) üzenetére


jUUh
addikt

Mert számomra ez a legkisebb rossz.

Samsung Galaxy S23+

(#44) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Egy bajom van ezzel a stock droiddal, de hátha tud valaki megoldást.

Az értesítési sávot lehúzva a kapcsolók funkciója... Miért kell 2x rányomnom, ha WiFi-t vagy mobilnetet akarok kapcsolni?

Tök logikátlan részemről..

Fejlődik a droid, de stock rendszeren ezt miért kell így?

Nem nagyon tudom megérteni a magyarázatukat sem, emiatt nem vettem páromnak Moto G54-est, mert szarul van ott is megoldva..

Samsung is, Huawei-Honor és Xiaomi is képes ezt megoldani, de szerintem az Apple is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) vacs válasza Graphics (#44) üzenetére


vacs
veterán

Az android 12 újítása volt, azóta ilyen!
Állítani nem lehet rajta, én is gyűlölöm!

(^)(>.<)(^)

(#46) mad823 válasza Graphics (#44) üzenetére


mad823
őstag

Mert úgy hívják a gombot, hogy "Internet", az meg két irányból tud jönni, mobil és WiFi.

(#47) Graphics válasza mad823 (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A gomb nevét tudom értelmezni... De nem értem miért kellett összevonni.

Te mit gondolsz, mi értelme van így? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) vacs válasza Graphics (#47) üzenetére


vacs
veterán

Akinek kell, íme a megoldás a külön WiFi, külön Adat és külön NFC kapcsolókra az értesítési sávban: link

(^)(>.<)(^)

(#49) Plazmacucci válasza vacs (#48) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Miért kapcsolnám ki bármelyiket is? Már nem 2010-van, hogy az 50 megás mobilnettel spórolni kelljen :F

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#50) Crafter32


Crafter32
őstag

Nekem most úgy tűnik, hogy a Pixel 7a lefedett mindent amire egy földi halandónak szükséges lehet. Most, hogy megvan benne az 5G is, nem éri meg jobb telefont venni. Nagyon hozzáértőnek kellene lenni vki lássa melyik telefon ad jobb képeket vagy sztereó hangzást esetleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.