Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281798) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

MLB The Show 24 Digital Deluxe Edition (PS4, PS5)

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#212201) Xaels válasza seniman (#212199) üzenetére


Xaels
félisten

Az SSD is tud melegedni, sőt ismert fogalom ott is a thermal throttling. A tartósan magas hőmérséklet sem tesz jót neki. Nem mindegy milyen SSD és milyen körülmények között van használva.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#212202) Jim74 válasza Kendek (#212177) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, Seniman Neked is :R

Akkor elvileg ezt kellene megvennem, ugye?: [link]

(#212201) Xaels: az lesz a vége, hogy nem veszek semmit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#212203) seniman válasza Kendek (#212200) üzenetére


seniman
addikt

Oké hogy épp szemproblémákkal küzdök(szivárványhártya gyulladás),de nem látom a lényegi különbséget a kettőnk állítása között. :))

(#212201) Xaels

A throttling inkább már csak az NVMe-k sajátossága,az enyém állandó 40 fok körül tanyázik a gépben.Ha olyan tartós túlmelegedés lenne a gépen belül,ott már úgyis döglik minden,az SSHD/HDD még jóval előbb.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#212204) Kendek válasza Xaels (#212201) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PS-ben ami hő termelődik a HDD helyén az egy SATA-s SSD-nek nem okoz olyan túl nagy gondot, és nem esik le emiatt a sebessége sem. Ellenben egy mezei merevlemezt akár tönkre is tehet a meleg, hiszen a meghatározott/optimális üzemi hőmérsékleteknél nagyobb hő is képződhet.

(#212202) Jim74: Az EVO az TLC-s, de ekkora méretben az már elég jó lehet a PS-be, igen. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#212205) Jim74 válasza Kendek (#212204) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nézegettem használtakat is. Mondjuk Sandisk X600 jó lehet?

Vagy esetleg ez? Ez új 3 év garral. [link]

Vagy inkább ez: [link] Ezt a Milyen SSD-t vegyek? topikban is ajánlják általános felhasználásra

[ Szerkesztve ]

(#212206) james001 válasza .LnB (#212167) üzenetére


james001
veterán

Ha a Holtzman boss-ra gondolsz nem,pont előtte 2-3 versennyel hagytam abba.
Az utolsó drag boss nekem sikerült némi speed card farmolás után,egy Porsche GT3-mal.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#212207) Kendek válasza Jim74 (#212205) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A lényeg, hogy legyen SLC-cache, a Sandisk-ben van. Ennek méretétől függ, hogy mikor lassulhat be az SSD, de ez is inkább csak akkor érdekes ha külső vinyóról másolsz rá. Alapvetően a játékok futtatásához bármelyik jó, és mindegyiknél előjön a - játékonként eltérő - sebességbeli előny.

<-ƘƘ->

(#212208) Jim74


Jim74
nagyúr

Újabb kérdés: :DDD

A Platinum wireless fejhallgatót tölthetem fali USB töltővel? 2 Amperes.

(#212209) Kendek válasza Jim74 (#212208) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, elviekben nyugodtan töltheted vele, ez az egyik lényege az USB-nek. ;)

<-ƘƘ->

(#212210) Jim74 válasza Kendek (#212209) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Biztos lefárasztok már mindenkit a sok kérdésemmel :DDD

(#212211) gzoli0415 válasza Kendek (#212197) üzenetére


gzoli0415
csendes tag

Köszi a gyors választ ! :)
Még az lenne a kérdésem hogyha veszek lemezesen játékot akkor azzal a régi fiókon tudok majd online is játszani ugye?

(#212212) Kendek válasza gzoli0415 (#212211) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze, ahogyan írtam is már, az online játéklehetőség az osztódik.

<-ƘƘ->

(#212213) seniman válasza Jim74 (#212208) üzenetére


seniman
addikt

Nekem is arról kajálnak a DS4-ek több mint egy éve.Kétszer ha voltak a gépről töltve.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#212214) S e t h válasza Zoleee83 (#212190) üzenetére


S e t h
nagyúr

Igen, amióta erre ráfeküdtek azóta kihalt az itteni Days Gone topik is.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#212215) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Esélyes, hogy lesz trialja/demója a Project Awakeningnek. [link]

Live-Die-Respawn

(#212216) #92557568 válasza seniman (#212213) üzenetére


#92557568
törölt tag

Én még semmilyen usb-s künyüm nem töltöttem a saját
töltőjével.
Ez igaz a Ds4 re is.
Eddig soha semmim nem ment tönkre az miatt,hogy nem a gyári töltőket használtam.
Valamint az akkukapacitásuk sem csökkent.
Nem,hogy a ds4 re de még az ecigikre is simán ráküldöm a 2/4 A gyorstöltőket is.

[ Szerkesztve ]

(#212217) Jim74 válasza seniman (#212213) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

Crucial MX500-as SSD jó lesz a PS-be?

(#212218) x4matyee1986 válasza Dzsosy (#211325) üzenetére


x4matyee1986
csendes tag

Köszönöm szépen Dzsosy!
Ma megjött PC Landtól az én platinumom is pickpack pontra. 18800 még a goldnál is olcsóbb.

(#212219) Xaels válasza Moby (#212127) üzenetére


Xaels
félisten

Cloud-ot mivel használtad? USB-s hangkarival? Ugyanarra a forrásra vezetékesen is rádugtad a Platinumot?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#212220) donceleger8


donceleger8
őstag

Sziasztok!
Milyen szünetmentes ajánlott a készülékhez?
Sajnos sűrűn fordul elő 1-2 mpes áramkimaradás verőfényes napsütésben is, vokt olyan hogy 15 percen belül 3x is.
Jó lenne védeni valamivel.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#212221) Bétaville válasza donceleger8 (#212220) üzenetére


Bétaville
senior tag

Ez engem is érdekelne.

iPhone 15 Pro Max, iWatch 7 Nike edition, MacBook Air, PlayStation 5, Nintendo Switch

(#212222) Jim74 válasza donceleger8 (#212220) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Nem vagyok a téma profi szakértője, de én APC-t használok otthon a PC, router, modem kombóhoz.

A PS-hez szerintem egy ilyen elegendő lenne: [link]

Ha a TV-t is rá szeretnéd kötni, akkor inkább ez: [link]

Volt FPS márkájú szünetmentesem is, de az pár év után konkrétan elfüstölt egy áramkimaradáskor. Pukkant egy nagyot és baromira égett szaga volt... :( Rettegve kapcsoltam be az eszközeimet, hogy valamit hazavágott-e, de szerencsére minden megúszta. Azóta csak APC....

[ Szerkesztve ]

(#212223) Kendek válasza donceleger8 (#212220) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem egy 600 wattos (1000 VA) APC Easy van. Ez a típus a legegyszerűbb és a legolcsóbb, és a majdani aksicsere se bonyolult, plusz nem is drága bele. Ugyan nem tiszta szinusz hullámot tud, de a gyakorlatban nálam tökéletesen üzemel vele minden, többek között a PS is. Annyi, hogy idegesítően hangos volt a sípolása, ezért a csipogójába tömtem egy kis szivacsot.

<-ƘƘ->

(#212224) hombre[EU] válasza oriic (#212215) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Köszi, érdekel a cucc

Life, Uh, Finds A Way

(#212225) mrterminator


mrterminator
aktív tag

Hali
Van tapsztalat azzal, hogyha DOBOZOS, de nem magyar régióban vásárolt Days Gone-t veszek ( külföldi Regió 2es) azt magyar acc alól inditva lesz benne magyar felirat?
Köszönöm!

(#212226) Kendek válasza mrterminator (#212225) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Német változatban pl. van, az angolban nincs. Vásárlás előtt olvasd le a tokról vagy a lemezről a CUSA számot, a 09175-ben lesz magyar felirat.

<-ƘƘ->

(#212227) Zolibacsi88 válasza Kendek (#212226) üzenetére


Zolibacsi88
aktív tag

Most lett platina a Control. Hát továbbra is szeretjük a Remedyt. :D

(#212228) Wesder válasza Zolibacsi88 (#212227) üzenetére


Wesder
félisten

Még szerencse hogy lemondtam az előrendelést.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#212229) Sirandrish válasza Zolibacsi88 (#212227) üzenetére


Sirandrish
legenda

Volt valami komoly a platinához vezető úton?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#212230) mrterminator válasza Kendek (#212226) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Köszönöm! :R Megérdeklődöm az eladótól!

(#212231) seniman válasza Kendek (#212223) üzenetére


seniman
addikt

"Annyi, hogy idegesítően hangos volt a sípolása, ezért a csipogójába tömtem egy kis szivacsot."

:DD

Nálunk a mikró végezte így,mert még a szomszéd is tudta ha meleg a reggeli kávém. :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#212232) Zolibacsi88 válasza Sirandrish (#212229) üzenetére


Zolibacsi88
aktív tag

Nem, elég egyszerű volt. A legtöbb adja magát a sztori közben + mellékküldikkor.

(#212233) Zolibacsi88 válasza Wesder (#212228) üzenetére


Zolibacsi88
aktív tag

Hogy érted?

(#212234) Wesder válasza Zolibacsi88 (#212233) üzenetére


Wesder
félisten

3 nap alatt "kiplatinàztad".
Nekem ez nem ér 60€-t sajnos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#212235) danielgalaxy válasza Zoleee83 (#212053) üzenetére


danielgalaxy
aktív tag

Attól, hogy lehozta az összes külföldi oldal, attól még spoiler, és abszolút megértem, hogy ez valakinek elrontja a meglepetés erejét, pláne, ha egy olyan kaliberű rajongó, mint itt a kolléga. Ezért se nagyon olvasok már az IGN-hez hasonló bulvár oldalakat.

(#212236) Zolibacsi88 válasza Wesder (#212234) üzenetére


Zolibacsi88
aktív tag

Nem mentség képp a játék irányába, de csúnya órákát öltem bele ez alatt a pár nap alatt. :D Valamint easy plat.

(#212237) Moby válasza Xaels (#212219) üzenetére


Moby
addikt

Nem, a tévé toslinkjére egy DAC van bökve, arról hajtom a cloudot. A platinumot nem digtam rá, mert nem vezetékesnek vettem, így nem is érdekelt mit produkál vezetékkel.
De most, hogy mondtad rádugtam. Az eredmény ugyanaz. cloud>>>>>>>>>platinum.

(#212238) Deck válasza Moby (#212237) üzenetére


Deck
titán

Nem is értem, hogy ha az eredeti árán nézzük, hogy lehetnek drágábbak az hyper xcloud-oknál.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#212239) Moby válasza Deck (#212238) üzenetére


Moby
addikt

Wireless.

(#212240) Deck válasza Moby (#212239) üzenetére


Deck
titán

:D

PS5

(#212241) Sirandrish válasza Zolibacsi88 (#212232) üzenetére


Sirandrish
legenda

MAjd lehet egyszer PSen is végigviszem :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#212242) Zolibacsi88 válasza Sirandrish (#212241) üzenetére


Zolibacsi88
aktív tag

:R

(#212243) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

CONTROL

Volt idő a végigjátszás alatt, amikor arra gondoltam, hogy nehéz dió lesz erről a játékról írni. Volt olyan pont amikor azt hittem nem leszek róla jó véleménnyel. De összességében elégedett vagyok. Nem semmi, olykor elég pszichedelikus kaland ez. És némely aspektusában igen kimagasló. Viszont közel sem tökéletes.

Ha azt írom, hogy érdekes világot, és története vázol fel számunkra a Control, akkor nem mondtam semmit. Az egész sztori rendesen agyzsibbasztó. Az egész helyzet, amibe belecsöppenünk. És ez vizuálisan több formában is tetten érhető. Először is a fura tálalása az elbeszélésnek. Sokszor mint ha egy elmebeteg szemein keresztül látnánk a történéseket. Bevillanó képek, vibráló színek, hangok a semmiből.
Másrészről a kaotikus helyszín. Az össze-vissza mozgó, szét és összecsúszó falak. A megtekert lépcsők. Táguló, és zsugorodó termek. Eszméletlen atmoszférát teremtenek!
Mondhatnám ezzel azt, hogy a pályadizájn fantasztikus. De itt nem csak erről van szó. Az egész játék dizájnja az. És ennek egyik része a pályák megvalósítása. A játék vége fele, már a mi szemünket, és gondolkodásunkat is próbára teszi. Igen, a pályadizájn. Pedig alapvetően csak egy minimalista, brutalista helyszínről beszéltük, de szerencsére sikerült egy jókorát csavarni rajta, olykor szó szerint is.
Hangulat teremtésben, atmoszférában kiemelkedő a játék. Mindebbe beletartozik az elbeszélés módja is.

A karakterek, az a kevés ami van, változó minőségben lettek megalkotva. Vannak köztük érdekesek, különcök, és teljesen sablonosak is. Viszont ez a játék nem karakterközpontú. Ezért ennél mélyebb jellemekre nem volt szükség. Itt a fő mozgatórugó a misztikum. Abból pedig akad bőven szerencsére.

A játék grafikája nagyon szép, kellemes a szemnek. Ugyanakkor nem kimagasló. Ezért is érthetetlen kicsit az ingadozó framerate. Én is találkoztam vele. Szerencsére nem sűrűn, még bőven a bosszantó szintnél kevesebbszer. Viszont tény, hogy van teljesítménybeli probléma. Ennek miértjére nem tudok választ. Szép a játék, nagyok a terek, élethű a bevilágítás, jók az animációk. Viszont ennél nagyobb játéktéren is láttunk már ilyen grafikát, problémamentes(ebb)en. Talán a PC-re fejlesztettt ray tracing miatt van, vagy talán a fizika szimulálása miatt, nem tudom.
De a fizika megvalósítása is döbbenetesen jó. Szinte minden mozdítható, rombolható. A legutolsó lépcsőkorláttól, az elektronikus berendezésekig.
Hang ügyileg nem tudok nagyon nyilatkozni, ugyanis tv hangszórón hallottam az eseményeket. A zenékre egy kivétellel nem is emlékszem. Nem tapasztaltam ilyen téren semmi maradandót.

A játékmenet és a harc szerintem szórakoztató. Szerencsére nincs kimondott fedezékrendszer ahova beragadtatnánk egy-egy harc erejéig. Én folyamatosan mozgásban voltam. A fegyver(ek) és a képességek passzolnak a játék világába. És némelyik képesség használata kimondottan szórakoztató, és látványos. Korábban többször hallottam, hogy a játék nehéz. Ezt abszolút cáfolnám. Nem sokszor haltam, ha pedig igen, az nem a nehézség, hanem egy egy hibám miatt volt. Bár lehet, hogy azért nem találtam nehéznek, mert elsőként az életerőt maxoltam ki, majd az energia mennyiséget. És modokból is csak plusz életerőt adókat használtam. Igen, a játékban van egy kis RPG-s fejlődési rendszer. Modokkal, perkekkel, tulajdonságokkal. Pofon egyszerű az egész, és nem tartogat meglepetéseket. Mindemellett igen szórakoztató felfedezni a játék helyszínéül szolgáló létesítményt, a The Oldest House-t. Meglepően változatos helyszínekkel találkozhatunk a végigjátszás során.

A történet érdekes, és nagyon egyedi, ámbár némely aspektusában még így is sablonos. Elég erősen hajaz a Beyond-ra. Szinte végig az a játék jutott róla eszembe. Ugyanakkor káosz is az egész, ha az ember elsikkad valami felett, vagy valamit nem ért. De ez inkább a háttér utalásokra igaz. Én kicsit többet vártam. Viszont így is szórakoztató, és a tálalása mint említettem igen emlékezetesre sikerült.

Ami nekem ebben a játékban nem tetszett, az a hossza. Ráadásul az már a pofátlanság netovábbja, hogy már most két DLC be van jelentve hozzá! Hát kérem szépen, nem lett volna illendő azt magába a játékba beleépíteni?! Mert a maga 10 órájával, egy igencsak rövidecske játékról beszélünk. Persze egy intenzív, emlékezetes 10 óra, de akkor is.
Azok akik nem vevőek ezekre az egyedi ötletekre, kivitelezésekre, azok kerüljék. Bár inkább ajánlanám ezt a játékot bárkinek mint a negyedik, ötödik sablon rókabőröket. De hát ízlések... van akinek olyan nincs. Akiket érdekel, azok pedig megvárhatnak egy esetleges leárazást. Mert nem biztos, hogy 15 ezerért mindenki boldog lenne a játék befejezése után. De 10 ezerért vagy az alatt, már egy remek vétel szerintem.

Összességében én élveztem, egy ötletes, egyedi kis játékról van szó. Jó kis demo volt, mikor jelenik meg a teljes játék kedves Remedy?
Az év meglepetése lenne? Aligha, egy ekkora múltú stúdiótól kicsit többet várna az ember. Az év meglepetése nálam még mindig a A Plague Tale: Innocence.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#212244) #21123072 válasza Moby (#212239) üzenetére


#21123072
törölt tag

Az én ősrégi rs160-om sem most fog nyugdíjba menni. :)

(#212245) Sirandrish válasza .LnB (#212243) üzenetére


Sirandrish
legenda

A végén amikor a nagy lézereket kellett mefigurázni, ott 3 szintet mentél felfele...
Az neked könnyen lement? Én ott megszenvedtem picit, a 3. emelettel :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#212246) .LnB válasza Sirandrish (#212245) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Egyszer sem haltam ott. Csak leestem párszor alulra, és vissza kellett "lifteznem" oda ahol épp tartottam. Annál a legvége nehezebb amikor a tesóig kell eljutni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#212247) Sirandrish válasza .LnB (#212246) üzenetére


Sirandrish
legenda

Úgy látom ez is emberfüggő, mert én meg azon gyakorlatilag átsétáltam...azt fel se vettem :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#212248) .LnB válasza Sirandrish (#212247) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mit nem vettél fel? Ott mit lehetett felvenni?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#212249) Moby válasza .LnB (#212243) üzenetére


Moby
addikt

>A játék grafikája nagyon szép, kellemes a szemnek.

Nekem ez a játék egy vizuális terror. Nem azért mert csúnya (annyira nem csúnya), hanem ahogy bánik a fényekkel, és minden mással. Az utolsó játék lenne, amiről a "kellemes a szemnek" eszembe jutna. Masszív látóideg-stressz.

>De hát ízlések... van akinek olyan nincs.
Egy alig középszar játék tldr felszopása után, ez kemény, mint a kádszéle :D

[ Szerkesztve ]

(#212250) Zolibacsi88 válasza Sirandrish (#212245) üzenetére


Zolibacsi88
aktív tag

Nyugtasson a gondolat, hogy én is azt a részt 2-3-szor kezdtem el újra, valahogy a tetején a 2 telekinetikus k*cs*gnek mindig egyszerre támadt kedve hozzámb@aszni egy antenna tányért. :C

.LnB : nekem a hosszával nem igazán volt bajom, a mellékküldik + az eldugott rejtvények elnyújtották annyira, hogy ne unjam meg, de pont elég legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.