Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ide jöhetnek az nVidia 4xxx kártyáiról szóló hírek, infók és egyebek.

(#2) Jacek válasza koxx (#1) üzenetére


Jacek
veterán

Nem veszek, nem veszek, nem veszek , nem a fa....t nem :DDD

(#3) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Csak kezdésnek a szivárgó gigabájt 4090-ekről képecske [Videocardz.com]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#4) koxx válasza Jacek (#2) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja én is ezt mondogatom :D

(#5) -=RelakS=- válasza Jacek (#2) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nehogy az legyen, hogy megpislogom a 4080 árát, és azt mondom, hogy fák dísz, és veszek egy 3090-et :((
Jó lenne a 3080, ha nem spórolták volna ki a memóriát belőle

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#6) koxx válasza -=RelakS=- (#5) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor már 90Ti-t. Már "csak" 600k körül mennek, pár hónapja még a 80-as széria került ennyibe.

(#7) Jacek válasza -=RelakS=- (#5) üzenetére


Jacek
veterán

3090 itt figyel mert már szotyoláért sem vittek el, így inkább megmaradt.

(#8) -=RelakS=- válasza koxx (#6) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, én itt az aprón néztem, hogy a nem őszintén bányász kártyák már új 3080 árban vannak. Mármint úgy, hogy a 2020 novemberi 3080 ár + ótvar forint adó

Jacek

Szotyoláért? XD Az NVIDIA mohóságától függően lehet, hogy még lesz keresletje.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#9) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

visszatalálós :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#10) blu79 válasza -=RelakS=- (#3) üzenetére


blu79
addikt

Én az Asus RoG - ra lennék kiváncsi :D

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#11) 3L1T3


3L1T3
addikt

:CVisszatalálós

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#12) Shkiz0 válasza koxx (#6) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem éri meg a felárat.
3090-et már kapsz 400 alatt a kevésbé jó darabokból, de 420-450 között már van értelmes SUPRIM, STRIX, FTW3 is, talán 1-1 még becsúszik 400-ért is. Ez per pill most nem rossz vétel.
Legalábbis szerintem. Persze borulhat még a bili, de én pesszimista vagyok most az új kártyák startja és árazása okán.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#13) koxx válasza Shkiz0 (#12) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sőt igazából egy tuningbarát 80Ti is hozza a 90 szintjét. 24GB ram jelenleg egy játékhoz sem szükséges. A 80Ti is érezhetően gyorsabb volt nálam mint a sima 10GB-os 80. Pedig a 80 se lassú vga. Sztem ez utóbbi lehet majd BB.

(#14) keIdor válasza -=RelakS=- (#5) üzenetére


keIdor
titán

Sokkal gyorsabb lesz a 4080 a 3090-től, így biztos drágább is.
3090+80%=4090, most jelenleg ez így áll.
A 4080-at kb +50%-ra tippelem a 3090-től.
De gondolj bele, legyen 500k a 4080, még akkor is az éri meg jobban majd, a 3090(Ti) meg kevésbé.
Újabb architektúra és gyorsabb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) Sziszifeca válasza keIdor (#14) üzenetére


Sziszifeca
őstag

A 3080 10gb-tól a 4080 is elég érezhető lesz teljesítményben ugye?
Corsair 860W táp elegendő kell legyen akár a 4090-hez is?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#16) -=RelakS=- válasza Sziszifeca (#15) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha a 4080-at +50%-ra tippeli a 3090-től, akkor a 3080-tól vajon érezhetően gyorsabb lesz-e? :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#17) keIdor válasza Sziszifeca (#15) üzenetére


keIdor
titán

Igen.
Ha igazak az infók, akkor ez nagyobb ugrás lesz, mint ami a Kepler, Maxwell, Pascal, Turing és Ampere közt volt.
Szerintem a 7900GTX —> 8800 GTX óta nem volt ilyen +80%.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#18) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Én éppen most teszem be a gépbe a 4090-t...vagy veszem ki...már nem is tudom.. ;] :DDD

(#19) ScomComputer


ScomComputer
veterán

RTX4xxx órajelek és egyéb info

#20keIdor: elírtad a nevét..helyesen : Gagyibájt.. :P :DD

[ Szerkesztve ]

(#20) keIdor


keIdor
titán

Gigabyte [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) keIdor válasza ScomComputer (#19) üzenetére


keIdor
titán

Miért nem tudják másnak elnevezni amúgy, de tényleg. :DDD
4080 12GB :W ez lesz vagy 20%-al lassabb a másiktól.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#22) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Az már egy jó adag hőcső :D

hőpipa ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#23) Ubi82 válasza ScomComputer (#19) üzenetére


Ubi82
őstag

660W-ot mivel fogjátok hűteni, zeb biopincéjével :DDD

(#24) pohár válasza -=RelakS=- (#22) üzenetére


pohár
félisten

jééééézus fasza :Y

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#25) syIex válasza koxx (#13) üzenetére


syIex
veterán

De a nagyobb szám mindig jobb! :C

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#26) s.bala31


s.bala31
őstag

Nem értem miért kell már most trükközniük a számozással.

(#27) Jacek válasza Ubi82 (#23) üzenetére


Jacek
veterán

Svéd ablakkal :DDD

(#28) ScomComputer


ScomComputer
veterán

A Galax-on hátul is lesz olyan izé.. :K :DDD
Info...

(#29) warcat


warcat
veterán

(#30) -=RelakS=- válasza warcat (#29) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

JayzTwoCents ugyanabban a témában.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#31) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Oh itt is...warcat vs. -=RelakS=- copy paste...mehetne a többi végéásba is.. :P ;] :DDD

(#32) 3L1T3 válasza warcat (#29) üzenetére


3L1T3
addikt

És majd miből maradnak fent? :D Biztos jó húzás egy ilyen ilyen időben? Persze mindenki AMD kártyát akar majd venni, ohh wait. :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#33) 4264adam


4264adam
veterán

Enni jöttem

(#34) ScomComputer válasza 3L1T3 (#32) üzenetére


ScomComputer
veterán

Most egy kis szünet aztán majd sírva egymás ölébe borulnak..és jó lesz minden... ;]
[link]
#334264adam már késő,elfogyott.. :P

[ Szerkesztve ]

(#35) kwzatz válasza 3L1T3 (#32) üzenetére


kwzatz
őstag

"Biztos jó húzás egy ilyen ilyen időben?"
"Egy ilyen időben", ami jön, van rá esély, hogy ez a legjobb húzás. Veszteséggel árulni nem biztos, hogy annyira fun, lehetséges, hogy egy masszívabb leépítéssel, fókuszálva a tápegységekre, miegymásra, úgy kalkuláltak, hogy jobbak a kilátásaik. Minden téren érdekes időszak következik.

(#36) KROK640


KROK640
veterán

Végre! Elvileg ezekből nem lesz hiány :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#37) keIdor válasza kwzatz (#35) üzenetére


keIdor
titán

Ott az alaplap részlegük is, egy Dark lapot lefele skálázni csak akarat kérdése. Ha akarnak, árulhatnak alsó és középkategóriában is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#38) Shkiz0 válasza KROK640 (#36) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

De kapkodás sem az árakat elnézve, illetve hogy mi megy az egész világban :D
Igaz hivatalos bejelentés még csak kedden, és akkor válik el, hogy a leakelt árak mennyire lesznek köszönőviszonyban az MSRP árakkal, illetve mennyi is lesz a valós ár mire ideér hozzánk.
1 versenyző kiesett (EVGA) ha nem is sokat, de ez is számítani fog, mert ennyivel is kevesebb lesz az elérhető kártya.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#39) kwzatz válasza Shkiz0 (#38) üzenetére


kwzatz
őstag

"1 versenyző kiesett (EVGA) ha nem is sokat, de ez is számítani fog, mert ennyivel is kevesebb lesz az elérhető kártya."
Már áprilisban közölték ezt az Nvidiával, azóta a többiek jó eséllyel bejelentkeztek a kiadó helyekre. Ráadásul a TSMC sem gyárt kevesebbet az Nvidiának ettől, hiába kérték olyan szépen. Szóval nope. Kicsit úgy érzem így topicokon keresztül, hogy kapaszkodsz valamibe, ami ezen a ponton már nem lehetséges. Persze érthető. :U

keldor: A Gamers Nexus videóban tényként közlik, hogy új termékkategóriákra nem bővítenek, de amit említesz, az gondolom beleférhet.

[ Szerkesztve ]

(#40) KROK640 válasza ScomComputer (#28) üzenetére


KROK640
veterán

jééééézus fasza :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#41) Shkiz0 válasza kwzatz (#39) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Semmibe se kapaszkodok, de jobban rálátásom van erre mint szerintem neked :)
Szerinted, mikor a világban mindenhol eszement infláció jelentkezett akkor mindenki rohanni fog a 4090-ért és társaiért?
És mivel Magyarországon vagyunk, itt hatványozottan érezzük az infláció hatását, mert az árak nyugatiak, a fizetések meg igen csak keletiek.
Tavaly nyáron 800-ért is elment percek alatt egy 3080 a bánya miatt, most már az sincs. Ha tavaly nyáron nem lett volna 60K $ a BTC meg ~4,8K $ az ETH akkor tavaly se mentek volna a kártyák, pedig akkor még nem volt ekkora infláció, nem volt UA-RUS háború.
De tavaly év elején ha vettél egy 3080-at 3(!) hónap alatt nullára kerested vele magad.

Rengetegen vettek RTX 3xxx szériát olyanok is akik koca bányászok voltak és akár 1 kártyával bányásztak, mikor rájöttek, hogy pár hónap alatt ki tudják nullázni a kártyát amit vettek, de ha nem is nullázni nagyon nulla közelire hozni, miközben amúgy ha nincs a bánya akkor lehet nem tudták volna ezt megoldani. Nem 1 nem 2 ismerős eljátszotta ezt volt aki a komplett gép fejlesztést meg tudta oldani fél év alatt pár kártyával.

Jelenleg viszont ETH-nak vége, és kb lehetetlen megmondani lesz e 1hét 1 hónap 1év múlva bármi is ami csak a nyomába érhet az ETH-nak.
Így most első körben csak az fog cserélni 4xxx-re vagy venni 4xxx kártyát aki amúgy is megtehette volna, és a pénz nem számít, de az emberek zöme vagy apróról fog szemezgetni jó áras (nem, még mindig nem 150K-s 3080-ról beszélünk jelenleg) kártyát, de az is lehet a nagy többség semmit se fog venni, mert örül ha kifizeti a fűtést meg a villanyt, és hónap végére még lesz mint enni, nem hogy gépet újítani.

Az nvidia sem hülye, szándékosan nem fogja olcsóbban adni a kártyákat mint a 30xx szériát.
Pláne úgy, hogy azért a gyártókat is érinti az infláció, jelenleg is folyamatos a chiphiány sok területen (főleg autógyártás) és a megemelkedett előállítási költségekről.
Lásd, kezdetben AMD procik is milyen jó árban voltak, aztán ahogy kiegyenlítődött a verseny hirtelen elolvadt az árdifi. De nézz meg egy alaplap árat. Egy Z390 esetén egy fullos lap megállt 70-80 körül de 100-ért már patent lapot kaptál. Most meg már egy belépő lap is nyaldossa az 50K-t némely esetben.
De akár egy telefont is vehetsz alapul. Pár éve egy Samsung csúcs telót megkaptál 150-200-ért, most meg 350K alsó hangon, de akár nézheted az almát is, nagyon kecsegtető egy ájfón 14-ért a 350K-s nagyker nettó ár (és ez még csak a legkisebb, a fullos ~480K).

Ezek fényében kár azt várni, hogy majd a 3xxx MSRP ára alatt fogsz kapni egy 3090 + 80%-ot tudó kártyát olcsóbban. Szóval én is mondhatnám, hogy kapaszkodsz valamibe amibe nem kéne :)

ui:
Arra meg nem vennék mérget, hogy bejelentkeztek a többiek, mert ahogy írták jó pár mérnöki példány elkészült a kártyákból, ami azt jelenti, hogy valószínüleg az április környékén még nem volt biztos az, hogy zátonyra fut a kapcsolat, mert akkor már az ES-t is elengedték volna.
Plusz az amcsiknál ment nagyon az EVGA mint márka, ott volt népszerű, nálunk EU-ba meg inkább az ASUS volt a topp ilyen téren, de ennek az ára is megvolt mindig.
3xxx esetén is az elején nagyon jó árakat tudtak, jó pár ezres zsebbe maradhatott egy STRIX-hez képest, plusz ami inkább fontosabb hogy pl EVGA-ból volt talán a legtöbb elérhető darab a nagyok közül (MSI SUPRIM / EVGA FTW3 / ASUS STRIX) szóval ha meg nem is áll az élet, de biztosan hiányozni fognak itthonról.
Ha más nem már csak azért is, mert tavaly nyár végéig egy gyártónál se tudtál olyan hosszú gari kiterjesztést venni olyan olcsón mint náluk.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#42) kwzatz válasza Shkiz0 (#41) üzenetére


kwzatz
őstag

"Semmibe se kapaszkodok, de jobban rálátásom van erre mint szerintem neked"
Mivel közgazdász vagyok, és olvastam a kommentjeid, elárulom neked, hogy ez egészen biztosan nem így van.
De menjünk végig rajta:

"Szerinted, mikor a világban mindenhol eszement infláció jelentkezett akkor mindenki rohanni fog a 4090-ért és társaiért?"
Nem, szerintem sem fog rohanni, ergo kisebb lesz a kereslete, ami viszi lefelé az árakat. Írtam bárhol olyat, hogy rohanni fognak ezekért? Egy szűk réteg vásárol az elején, aztán MSRP csökkentés, áresés, tőlem csak ezt láthattad a fórumon mindenhol, már hónapokkal ezelőtt is.

Elolvastam a következő bekezdéseket, és az az érzésem, hogy félreértesz, én azt írtam, hogy úgy érzem, te abban reménykedsz, hogy nem csökkennek az árak, mert kártyákat árulsz, és nem szeretnéd ezt veszteségesen tenni, ami érthető. Ezért írsz jövőbeni kisebb kínálatról (ami esélytelen, de ez már ezerszer ki lett fejtve), valamint más topic-okban arról, hogy nem lesz gombokért a 3xxx-es széria továbbra sem. Én tudom, hogy miért alakultak úgy az árak ahogy, láttam az előző ciklust, sejtettem, hogy fog alakulni a mostani, vastag plusszal trade-eltem is a mostanit, másfél évvel előtte felvázoltam, hogy fog alakulni. Szóval odáig megvagyunk a hsz-eddel, hogy "és hónap végére még lesz mint enni, nem hogy gépet újítani.", eddig értek egyet veled. Itt jönnek a hibák:

"Az nvidia sem hülye, szándékosan nem fogja olcsóbban adni a kártyákat mint a 30xx szériát.
Pláne úgy, hogy azért a gyártókat is érinti az infláció, jelenleg is folyamatos a chiphiány sok területen (főleg autógyártás) és a megemelkedett előállítási költségekről."
Szándékosan nem, kényszerből igen. Ahogy írtam már néhányszor: Az elején lehet, hogy nem veszed észre a bejelentett MSRP-n, mert profitot fognak maximalizálni a kevésbé árérzékeny fogyasztókon. Később, mikor ők elfogynak (ami most sokkal gyorsabb lesz, mint korábban bármikor), akkor csökkentenek. Chiphiányuk nekik aztán végképp nincs, javaslom olvass utána. :U

Az ezt követő procis, iphone-os dolog teljesen irreleváns a jelenlegi GPU helyzettel kapcsolatosan, így nem nagyon van mire reagálni.

Az utolsó mondatra pedig annyit, hogy semmi hasonlót nem jósoltam, és nem is várok, nem igazán érint. Egyáltalán mihez kell 3090 + 80%-ot tudó kártya jelenleg? Ezutóbbi kérdést is gyanítom sokan fel fogják tenni maguknak a későbbiekben.
Amire én számítok, az szimplán további jelentős áresés 3xxx fronton, a mostani EVGA-s hírhez hasonló meglepő, gyönyörűséges clusterfuckokat sejtető hírek sora, majd egy teljesen mindegy milyen MSRP-n érkező (majd az néhány hónap múlva csökkenő) 4xxx-es széria és recesszió, ami tovább fűszerezi többek között ezt a piacot is. Semmi többet. Egyszerűen érdekes a cryptón, hozzájuk kötődően a kártyákkal kapcsolatos történéseken keresztül megfigyelni a különböző érintettséggel lévő szereplők reakcióit, a mögötte húzódó pszichológiai vonásokat, úgy az egész folyamatot, a hitetlenkedést, meg nem értést, a következtetési képesség hiányát, az önámítást. Egy fórum szuper erre, más témákban is az volt. :D

Ja, még annyi, hogy ilyen szintű jegybanki kamatlábemelés mellett egyszer az infláció is megáll, aztán átfordulhat majd idővel deflációba, durvább recesszióba temérdek leépítéssel, bezárással, felvásárlással a móka, de az sem lesz vidám.

u.i.: Ahogy írtam, a Gamers Nexuson tényként közölték, hogy áprilisban tájékoztatták erről az Nvidia vezetőit, pontosabb részleteket erről a részéről egyelőre nem tudni.

[ Szerkesztve ]

(#43) Zsohi


Zsohi
őstag

[link]

Az EVGA kiszállt! :Y

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#44) Shkiz0 válasza kwzatz (#42) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

... te abban reménykedsz, hogy nem csökkennek az árak, mert kártyákat árulsz, és nem szeretnéd ezt veszteségesen tenni, ami érthető. Ezért írsz jövőbeni kisebb kínálatról (ami esélytelen, de ez már ezerszer ki lett fejtve), valamint más topic-okban arról, hogy nem lesz gombokért a 3xxx-es széria továbbra sem....

Ez alapjaiban borul, mert mitől lenne nekem veszteséges? :U
A haszon százalékosan van megadva, ami többnyire fix így alapjában sem értem ezt részedről. Az nyilván olyan szempontból nem mind1, hogy mondjuk 1millán van 5% haszon, vagy 500K-n, de ez nettó butaság, hogy bukok bármit is mert épp olcsóbb lesz egy kártya.
Sőt mondhatnám, hogy örülnék ha neked lenne igazad, mert minél olcsóbb annál több ember engedhetné meg magának, ami nekem több vásárlóban jelenne meg, és végső soron a több vásárló okán még jobban is jönnék ki, mint ha drága lenne a kártya. De sajna nem 1 és nem 2 éve vagyok ebben benne, és én is látom mi megy. Nagyon sokan a 3xxx elején is fillérekért szórták ki a 2080TI karikat, mert hogy a 3070 olcsóbban fogja tudni legalább azt amit a 2080TI aztán láttuk mi lett belőle. Visszakereshetsz a 3xxx topicban is, az elején írtam, aki teheti vegyen kártyát mert el fog szállni az ára. Nem 1, és nem 2 ember jött azzal amivel most te, hogy én ezt azért írom, hogy vásárlóm legyen. Pedig nem ezért írtam, de mindegy is a lényeg, hogy igazam is lett.

Kedden elválik mizu, de szerintem sem a 4090 sem a kisebb kártyák esetén nem lesz drasztikus árvágás a 3xxx-hez képest. Ha lesz is minimális 50-100 dollár plafon abból mi sok mindent az EUR/HUF és USD/HUF miatt nem igazán fogunk tapasztalni.
Készletekre is kíváncsi leszek, mert már valamelyik oldalon olvastam, hogy elvileg "hegyekben" állnak a kártyák a raktárban várva a startot, de ezt már te is hangoztattad a bányász topicban.
Márpedig ha nem lesz relatív olcsóbb a 4xxx széria már a startkor, az nem igazán fogja lenyomni a 3xxx árakat se annyira mint amennyire sokan szeretnék. Ha igazad lenne és később csökkenne az ár az persze húzza magával a használt piacot is. De egyelőre itt sok tényezős a dolog, mert akkor lehetne itt 150K-s 3080 ha hegyekbe állnának a használt kártyák jelenleg. Ezt még nem látni. Kerültek ki kártyák de bőven nem annyi mint azt sokan vizionálták.
Itt viszont még én is azt mondom ezzel várjunk, mert sokan kivárnak, hogy lesz e még valami amit lehet profittal kaparni, vagy huzamosabb időre (1-2 év is minimum) nem kell ebbe gondolkodni.
Viszont aki már akart az rég eladott szinte mindent, aki meg nem az nem pont most fogja a piacra önteni a motyót, de ha mégis, akkor sem annyit ami drasztikus mennyiség lenne.
Én tartom továbbra is azt, hogy nem lesz itt 150K meg ez alatti 3080. Vagyis lesz, de nem 1-2-3 hónapon belül.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#45) kwzatz válasza Shkiz0 (#44) üzenetére


kwzatz
őstag

Nem tudom pontosan, milyen keretek között működik a vállalkozásod, így részletek nélkül nem látok bele, de fix költségeid pl. azért kell, hogy legyenek. Na most annak azért odavert az utóbbi időben már eleve elég sok minden, és a használt piac miatt a kevesebb eladható kártya, az árcsökkenés (még ha fix %-os hasznod is van darabonként) ennek még inkább oda tudnak csapni. Szóval a részletek ismerete nélkül is azért annyit sejtek, hogy ha valaki kártyákat árul, ez nem a kedvező irány (még ha nem is lesz veszteséges), így lehet reménykedő a másik irányban. Ezt éreztem a kommentjeiden, de lehet, hogy tévesen. Sajnos más vállalkozásokkal kapcsolatban is ez a helyzet, de ez egy ilyen periódus és még rosszabb, hogy valószínűleg messze a vége. Természetesen a legjobbakat kívánom.

"Visszakereshetsz a 3xxx topicban is, az elején írtam, aki teheti vegyen kártyát mert el fog szállni az ára. Nem 1, és nem 2 ember jött azzal amivel most te, hogy én ezt azért írom, hogy vásárlóm legyen."
Akkor maximálisan igazat adtam volna, mert az a crypto bull market előtt/elején volt (csak én kártyák helyett a coinokat vettem vadul), most viszont a bear market első harmadában járunk, így más a helyzet.

"Kedden elválik mizu, de szerintem sem a 4090 sem a kisebb kártyák esetén nem lesz drasztikus árvágás a 3xxx-hez képest. Ha lesz is minimális 50-100 dollár plafon abból mi sok mindent az EUR/HUF és USD/HUF miatt nem igazán fogunk tapasztalni."
Az elején szerintem sem, mert most még nagyobb szükségük van arra a profitmaximalizálásra a "mindenképpen 4090 kell nekem" fogyasztókkal, mint bármikor. Pár hónapra rá, már más kérdés. Szerintem sok minden együtt áll ahhoz, hogy igazán meglepő dolgokat is lássunk.

"Viszont aki már akart az rég eladott szinte mindent, aki meg nem az nem pont most fogja a piacra önteni a motyót, de ha mégis, akkor sem annyit ami drasztikus mennyiség lenne."
Azért ennek némiképp ellentmond az, hogy a tegnap még bányászó egyének kb. 90%-ának nem lesz nyereséges, és az ETH visszatérésében már nem reménykedhetnek. Sőt, olyan is lehet, aki mondjuk 4-5 hónapja abbahagyta, de nem adta el a kártyáját, mert hát majd a következő ciklus... Sokan gondolták úgy, hogy nem lesz Merge, úgyhogy sokaknál "változhat a terv" a következő hónapokban.
Na de nem offolnám ezzel tovább a topic-ot, érdekes beszélgetés volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Shkiz0 válasza kwzatz (#45) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hidd el nincs bennem semmi hátsó szándék. Nem azért mondom azt, amit felvázoltam, mert ezzel én vevőt akarok szerezni. Az értékesítés másodlagos, elsődlegesen szerviz, biztonságtechnikázás megy, de ezen kívül is van még nem IT érdekeltségem másban is, szóval a PH-n való értékesítés mellékes. Ettől persze a számok nem hazudnak, március óta érződik, hogy nincs annyi vásárlóerő (legalábbis IT esetén) mint korábban, de szerintem máshol se. Így, hogy több lábon állok így azért nem fenyeget az a veszély, hogy bezárok vagy valami, de aki pl nem áll több lábon, és mondjuk csak egy vidéki boltja van annak biztos, hogy nehéz, és nem biztos, hogy talpon tud maradni, mert 1-2 évig (de inkább több az) érdemben nem hiszem, hogy sokat változna a jelenlegi helyzet. Ha így haladunk lassan a számtech olyan lesz megint mint a 2000-es évek eleje, hogy csak a tehetősebbek engedhették meg maguknak a PC-t. Azért gondolj bele, egy használt 3080 még mindig kb 280-300 környéke és ez csak egy kártya. Régen ebből egy komplett gépet vettél újonnan (használtan még most is össze tudsz dobni egy budget játszós gépet)

Azért ennek némiképp ellentmond az, hogy a tegnap még bányászó egyének kb. 90%-ának nem lesz nyereséges, és az ETH visszatérésében már nem reménykedhetnek. Sőt, olyan is lehet, aki mondjuk 4-5 hónapja abbahagyta, de nem adta el a kártyáját, mert hát majd a következő ciklus... Sokan gondolták úgy, hogy nem lesz Merge, úgyhogy sokaknál "változhat a terv" a következő hónapokban.

Igen, erre mondtam, hogy most kell pár hét vagy akár 1-1.5 hónap is, hogy tisztuljon a kép.
Szerintem a 4-5 hónapos dolog nem életszerű már csak azért sem mert még kedd reggelig is 70 Ft-os árammal is bőven pluszos volt a dolog, nem hogy ha olcsóbb volt az áram, ne adj isten ingyen is meg tudta oldani. Persze ez sehol sincs attól, mikor tavaly volt olyan 3-4 nap, hogy 25-28$-t hozott 1db 3080, de tartósan is hónapokon át 12-15$ között hozott 1db ilyen kártya.

Amúgy aki nagyot akasztatott az az volt, aki megvett pl 320-380K között az elején egy 3080-at aztán tavaly nyáron meg ATH közelébe eladta 750-800-ért pár perc alatt.
Ami miatt még úgy érzem, hogy egyelőre nem várható 250K alá 3080 az az, hogy ha még maradt is meg RIG az embereknek, szerintem a többségnek nem feltétlen az új szériás 3xxx kártyával szerelt gépei vannak így nyilván az nem feltétlen fogja befolyásolni ezen kártyák árát, ha RX580/1660/RX6600XT/stb kártyák kerülnek ki.

De amúgy ha van időd dobj össze egy google kérdőívet, aztán dobd be a bányász topicba, és valamennyire visszaadja, hány embernek van még gépe, ki az aki kivár, ki az aki eladta, vagy kinek mi a terve a jövőben stb.

Összességében én várom a keddet és a bemutatót, viszont még jobban a teszteket, mert az ár egy dolog lesz, de ugye Jensen bácsi szeret ám ígérgetni teljesítmény szempontjából aztán mikor jönnek a valós tesztek, még szokott meglepetés lenni.
Szóval ilyen szempontból izgalmas és érdekes lesz az elkövetkezendő pár hónap. :K

Ui:
Amire még kíváncsi leszek az a teljesítmény amúgy. Mert most a 3xxx széria ilyen szempontból is kilóg a sorból, hisz korábban nem volt ennyire a xx80 kártya a xx90 nyakán. Plusz az NV is amit most csinált az vicc volt, hogy 3080 10G --> 3080 12G --> 3080TI --3090 --> 3090TI között tényleg csak pár FPS volt. Ez feleslegesen sok kártya lett. Bőven elég lett volna 2 max 3 de nem 5 féle.
Most viszont úgy néz ki a 4xxx esetén már nem lesz a 4080 a 4090 nyakán. Így az árazás főleg sokat fog számítani.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#47) keIdor válasza Shkiz0 (#46) üzenetére


keIdor
titán

Korábban nem is volt xx90. :) Leszámítva az SLI-s GTX-590/690-et. De ezek 10-12 éve voltak már.

Eleve a 003-as GPU is egy új kategória lesz, azaz az AD103. Bár egyelőre nekem ez egy átnevezett 004-es kategóriának tűnik…

Szóval itt az RTX-2080 utódját fogjuk kapni 4080 néven majd. Mármint kategóriában, mert az is 004-es volt, TU104. (256bit, 2/3 002)
RTX-4080Ti AD102 ilyen 14xxx-15xxx CUDA Core-al jövőre már most borítékolható, hogy lesz. :D Itt már sokan régóta, több generáció óta követik az eseményeket, tehát ezzel tudom, hogy újat nem mondtam. :) Előre tudja az ember, hogy azt a rést egy ilyen kártyával be fogják tömni. Kb 9-12 hónap múlva, még ezt is be lehet lőni. :)

Hiába lesz gyors a 4090 amúgy. Ha nem termel profitot, csak játszani ilyen 1 milliós VGA brutálisan magas összeg szerintem… márpedig annyi biztos lesz. NER lovagok kivételével a kutya nem fogja venni otthon, mert megfizethetetlen.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#48) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

nincs kizárva hogy visszatalálós lesz a topik ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#49) VoltanIgor


VoltanIgor
tag

Nem értem, miért kell szétbarmolni a termékelnevezéseket. Anno teljesen egyértelmű volt. 1050, 1050ti, 1060, 1070, 1070ti stb. Aztán jöttek az "S" megnevezéssel, majd vissza a Ti plecsnire, most meg ez a:
"4080 12gb és 4080 16gb, amiből a 4080 12gb az valójában a 4070, csak nem az a neve."

Esküszöm nem értem, miért jó ez? Miért zavarják össze szándékosan a vásárlókat?

(#50) LK válasza kwzatz (#45) üzenetére


LK
addikt

Nem szeretnék offolni és az idődet sem elrabolni, így ha privátban írod meg 3 mondatban az is jó. :R (de látom elférek itt :DDD ) Nézegettem a hozzászólásaidat más topicban is és érdekelne, hogy az Intel és az AMD viszonylatában mi a véleményed, hogy alakulhat a piac (régi és új gen. is), ki mit fog reagálni? Mert én az AMD-nél nem látok ekkora hírverést a köv generációval kapcsolatban ill. Intel csak erőlködik, próbálkozgat ill. crypto egy része szenved de még messze nem múlt el. Tudom 09.20. után többet fogunk tudni, de mégis. Köszi :R

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.