Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281798) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

MLB The Show 24 Digital Deluxe Edition (PS4, PS5)

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#212651) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Volt már olyan tapasztalatotok, hogy rátok jött a hányinger ps4 közben?
mármint nem bepiálva, vagy bemindenezve.

nekem az a gondom, hogy szerintem a ps4 alacsony képfrissitése miatt (egy 40colos 100Hz LG tVn nézem másfél-2 méterről, döntött fotelből, döntött kijelzővel) villódzik, és ezért pár perc után fel kell álljak előle.

No,és ha volt ilyenje valakinek, akkor mit csinált?
Amit tudok, hogy a detroitot úgy nyomtam ttöbbször végig, h nem jött elő, pedig 3d. és a legtöbb egyéb játékon előjött. pl a sniper elite is 2-3 perc után borit. Edith Finch 30mp után, még a házhoz se jutott fel az intro :(

Néztem a TV fix 60Hzen megy.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#212652) #10186752 válasza bajnokpityu (#212651) üzenetére


#10186752
törölt tag

Mivel ez nem VR, nagyon nem kéne hányingernek előjönni. Kérdés, mióta játszol, máskor is volt-e ilyen, vagy csak most kezdtél el, stb.

Szinte minden játék indításakor kiírja, hogy fotoszenzitív epilepsziás rohamot okozhat a videojáték az arra érzékenyeknél, így ha olyasmi tüneteket érzel játék közben, mint a szédülés, hányinger, stb., akkor hagyd abba a játékot, és konzultálj orvossal.

Ha mondjuk másik kijelzőt használva nincs ilyen tüneted, akkor a kijelződ a hibás, ha van, vagy nem tudod, mert nem próbáltad, akkor nem biztos.

Az tuti, hogy semmilyen játéknak nem szabadna 30 másodperc, de még 30 perc után sem hányingert okoznia normál esetben.

(#212653) kriszpontaz válasza bajnokpityu (#212651) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Van ilyen "betegség" amikor a delikvens nem bírja a játékok közbeni kamera mozgást. Független a képfrissítéstől szerintem. Valakinél az alacsony FOV is csinál ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#212654) bajnokpityu válasza #10186752 (#212652) üzenetére


bajnokpityu
félisten

8-9 hónapja van meg a ps4, előtte PCn játszottam. Elég ritkán. Tehát kb évente 2 hét egyben, 3-4 játékkal. PCn nem volt jellemző. Sőt. valaha nagy CS warokat nyomtunk.

A PS4 előtt levő kijelzőt 6-7 éve használjuk TVként, sose volt gondunk vele, mint TV, és ha ugyanabból a fotelből nézek TVt, vagy filmet, nincs gondom, általában. Néha azért film közben is rámjött, hogy el kell húzni előle.

Szóval mind a kijelzőre, mint a ps4re vannak utaló jelek, de mivel aránylag kényelmetlen ide-oda pakolgatni a cuccokat, ezért kérdeztem, hátha volt másnak is hasonlója, és esetleg van rá megoldása.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#212655) vg válasza bajnokpityu (#212651) üzenetére


vg
addikt

Nekem a fekete háttérnél fehér betűk a kriptonitom, azt kb fél percig bírom. Orvos szerint fókuszálási probléma, és mivel még nem lehet szemgolyót cserélni ezzel kell élni.

(#212656) Deck válasza bajnokpityu (#212654) üzenetére


Deck
titán

Írnál pár játékot kontrétan amiknél fenn áll és amiknél nem?

PS5

(#212657) .LnB válasza Deck (#212656) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az nem elég amit eddig írt? :F

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#212658) markknight válasza bajnokpityu (#212651) üzenetére


markknight
veterán

Néhány játéktól nekem is hányingerem van, normális.

(#212659) bagyulajuve válasza bajnokpityu (#212654) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem néha az FPS-knél jön elő, ezért csak ritkán játszom ilyenekkel PS4-en (PC-nél nem volt jellemző)

Resistencia eterna

(#212660) Deck válasza .LnB (#212657) üzenetére


Deck
titán

2 kontrétat írt, a másik amit írt a sniper elite-t volt. De nem írta melyik.. Továbbá kértem példát arra aminél nincs ilyen gondja.

Menj és várd inkább a Death Stranding-ed az istenedtől..

[ Szerkesztve ]

PS5

(#212661) #10186752 válasza markknight (#212658) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nem, általában szerintem nem normális.

Vagy azért normális, mert neked is az van?!

Szerintem ez a játékosok igen kis százalékát érinti csak (ha nem így lenne, ez a fórum is naponta tele lenne vele), így semmiképpen nem nevezhető normálisnak vagy általánosnak.

[ Szerkesztve ]

(#212662) hombre[EU] válasza bajnokpityu (#212651) üzenetére


hombre[EU]
veterán

...villódzik, és ezért pár perc után fel kell álljak előle.

...ugyanabból a fotelből nézek TVt, vagy filmet, nincs gondom, általában. Néha azért film közben is rámjött, hogy el kell húzni előle.

Itt valami probléma lesz a kijelzōvel, nem normális,hogy villódzik és tv nézés közben rosszul lesz az ember...

Life, Uh, Finds A Way

(#212663) .LnB válasza Deck (#212660) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor add meg a pontosan a mennyiséget, amire neked szükséged van a válaszadáshoz. Nem ám kevesebbet, vagy többet ír.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#212664) kriszpontaz válasza bajnokpityu (#212654) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem PWM-es a TV háttérvilágítás szabályzása? Attól villoghat, és lehet érzékenyebb vagy rá. Az is okozhat fejfájást. Vagy esetleg valamelyik képjavító eljárás csinálja, ha nem Game módban van a képbeállítás. Próbálj meg minden francot kikapcsolni ha a PS-t használod. Amúgy is mocsok input lagot csinál.

[ Szerkesztve ]

(#212665) Deck válasza .LnB (#212663) üzenetére


Deck
titán

2-t írt ami konkrét, olyat nem írt aminél nem áll fenn. 3db példa ide-oda pl.

PS5

(#212666) .LnB válasza Deck (#212665) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"a detroitot úgy nyomtam többször végig, h nem jött elő"

Én nem tudom, hogy hogyan segíthetnék. Magyarról-magyarra fordítással?

Itt van angolul neked:

Detroit no előjönni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#212667) Deck válasza .LnB (#212666) üzenetére


Deck
titán

2, 1 példa. Akkor még van vissza.

PS5

(#212668) GEIL válasza FunPro (#212585) üzenetére


GEIL
addikt

Annak idején amikor komolyabban quake3-at toltam, akkor már mindenki váltott 17"-os LCD-re és szenvedtek a 60HZ miatt....én maradtam a 19" Samsung CRT mellett....1600X1200@100HZ-en....és ami érdekes, hogy 125-175 fps volt a minimum ami alá nem szerettük ha beesik az fps...de amúgy stabilan futott 200 fps körül.
A 60 fps nagyon fontos a játékélmény és irányíthatóság miatt DE főleg lövöldözős (saját és külső nézetes) játékoknál.....egy stratégia vagy 2D platform játékhoz elég a 30 fps és már "folyékonyan tolható"

(Amúgy még a 100 és 144 fps között is megmondom melyik melyik,...(persze egy jó monitorral) )

PS4 slimem van....verekedős játékok (MKXL, MK11, Tekken....stb) miatt vettem, és stabil 60 fps-t mutat....nem véletlenül játszák a legtöbben konzolon a bunyósokat.
Autós játékok is jobban irányíthatóak 60fps-sel....van pár youtube.-os videó róla hogy viselkednek az autók 30 vs 60fps-sel.....de érdemes a quake3-at vagy akár a mostani Fortnite-ot megnézni 30-60-180-240 fps-sel......ég és föld. ( Fortnite pörög most a legtöbbet a fiammal "party"-ban...egér és bill. kombóval játszom PS4-en :D )

Otthon csak FullHD megjelenítőim vannak ( Samsung 22" LED, LG 23" LED 3D.....LG 42" 3D....LG 49" 3D)
Mindegyik 60Hz-es......1-2 évig tuti maradnak, pont ezért vettem csak slim-et a PS4-ből....amúgy még jövőre is a FullHD 60HZ / 60fps FIX.-en kiegyeznék bármilyen jétákkal.

Van PC is idehaza...és látom pl a GTA5 vagy a Fortnite mennyivel szebb azon.....

PC: Ultra / Very High
Konzol: Very High / High

Ez íratlan szabály....de a sebesség miatt fel kell áldozni a részletességet.....ami 3 méterről a TV-t nézve nem észrevehető, sőt pár perc játék után már a game-re koncentrálunk szerintem.

2 "véglet" játékos van:

1. Ultra grafika de néha bedöccen 20 -25 fps......nem zavarja mert gyönyörű a látvány és játszik pl heti 3-4 alkalommal 1-2 órákat.....vagy haverokkal iszogatás mellett.

2. Lehet akár LOW grafika is, de ne essen be az fps pl 125 alá, mert naponta játszik és akár 4-8 órát vagy többet....nem a látvány számít hanem a stabil fps és a játékban elért eredmény.

Én a kettő között.....heti 5-6 nap tuti játszok...2-3 órákat.....de a 45-60 fps alá nem kéne esni...mert onnantól zavar....fontos a látvány is, de legyen "stabil fps is".

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S22 Ultra 5G /// Xbox One S --------------------------------------------

(#212669) markknight válasza #10186752 (#212661) üzenetére


markknight
veterán

Én most a szar játékokra gondoltam. De ha valaki nem érti a tréhfát..

[ Szerkesztve ]

(#212670) tboy93 válasza bajnokpityu (#212651) üzenetére


tboy93
nagyúr

PS4-nél nem, de emlékszem hogy 6 évesen konkrétan behánytam a Turok-tól N64-en :D

(#212671) #92557568 válasza #10186752 (#212650) üzenetére


#92557568
törölt tag

M.on-lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#212672) #10186752 válasza hombre[EU] (#212662) üzenetére


#10186752
törölt tag

Én is azt mondom, hogy szerintem ez nem normális.

(#212673) BKon


BKon
csendes tag

Sziasztok. Új vagyok itt a fórumon, szóval ha volt már, akkor előre is bocsi. A kérdésem PS Plus - al lenne kapcsolatos. Jelenleg UK account-om van, itt is élek, de hamarosan költözünk haza. A kérdés az lenne, hogy érdemes megújítani a PS Plus-t UK store-ra, további 1 évre, vagy inkább magyar store-ra vegyek otthonról? Ha magyar PS Plus-t veszek, fogom tudni tovább használni az itteni store-ra letöltött ingyenes, illetve megvett játékokat? Ha pedig UK előfizut veszek, fogom tudni használni otthon probléma mentesen? Gondolok itt arra, hogy a hálózati funkciók, online game megmaradnak? Mindkét store-ra előfizetni nem terveznék. Köszi ;)

(#212674) belan válasza Deck (#212660) üzenetére


belan
addikt

Túlélő szimulátor 😂

Playstation 5 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#212675) bajnokpityu válasza Deck (#212656) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Aminél nem jött elő: Detroit, TV nézés, film nézés esetek 99%ban (ilyenkor 24/25Hznek többszörösével megy a kijelző), Hitman, és last of us, valami tankos izé végtelen világban.

Aminél előjött a legdurvábban a Edith Finch, de nem oké nekem a PSNből való sniper elite, sonic,

Próbáltam mostanában már nem a játékra figyelni, hanem, h mi hozza elő, és valahogy az az igazán szar, amikor leesik az FPS. edith pl sztem leeshet ilyen 5FPS alá is, annyira részletes a ház az erdőben.

a TV mivel elég régi, szinte biztosan PVMes, akkoriban még a monitorok se voltak pvm mentesek. család hozzájárulásával kipróbálom egy 60as új sonyn este, hátha.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#212676) #92557568 válasza markknight (#212658) üzenetére


#92557568
törölt tag

Már neharagudj de sztem qvàra nem normális ha valakinek játék közben vr nélkül hányingere lesz úgy ,hogy nem másnapos....
Soha semmi ilyesmit nem tapasztaltam de még az ismerősi körömben sem tudok hasonlóról.
A vr az más tészta az kidobatja az emberrel eleinte,viszont azt is szokni kell és azzal sincs gond aztán.

[ Szerkesztve ]

(#212677) #10186752 válasza #92557568 (#212676) üzenetére


#10186752
törölt tag

Persze, hogy nem az...

(#212678) .LnB válasza kriszpontaz (#212664) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én is a PWM-re gyanakodnék. Bár azért Deck véleményét megvárnám, ha megkapta a 6 játékcím kipróbálása utáni eredményt.

(#212668) GEIL

Az emberek 90%-át nem érdekli az fps. Sőt szerintem a gamer társadalom nagy része azt se tudja, hogy mi az.
Ezért az a két véglet amit írsz szerintem nem teljesen igaz. Van benne igazság, de nem ennyire sarkalatos a kép.

Ez nem pro-kontra, csak leírom az én véleményemet erről.
Én is évekig Quake-eztem (125fps), és CS-ztem (101fps). Mindig is hajkurásztam az FPS-t. Ha megtehettem megvettem a drága vga-kat (meg minden mást), hogy semmi se akadjon, legyen a lehető legtöbb fps. Aztán vettem a PS-t "csak úgy". Gondoltam ha nem tetszik, eladom és kész. De mikor megláttam egy Uncharted 4-et, akkor valahogy rohadtul nem érdekelt a 30fps. :) Sőt hétvégén végigjátszottam a Control-t. És egyetlen egyszer sem gondoltam arra, hogy ez most 30fps.

Sokkal összetettebb kérdés ez nálam. Megéri e a befektetett pénzt a több fps? stb.. Természetesen komoly multiplayer játékoknál fontos. Profi szinten meg ez hatványozódik is. De szimpla szórakozás céljára teljesen mindegy. Több FPS-től még játék nem lett jobb. Lehet ezen agonizálni, de számomra néhányak kirohanása a témában elég erőltetettnek tűnik.

(#212675) bajnokpityu Űűűüü, ez meg most több mint hat. Lehet ez is baj lesz.
PWM sokaknál még telefon kijelzőnél is fejfájást (émelygést) okozhat. Szóval valószínűleg az lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#212679) MikaVejneGI válasza gyuromoj (#212616) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Hali. Nekem is írtak , készüljek , a kliens most frissül.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#212680) #10186752 válasza BKon (#212673) üzenetére


#10186752
törölt tag

érdemes megújítani a PS Plus-t UK store-ra, további 1 évre, vagy inkább magyar store-ra vegyek otthonról?

Ez a te döntésed, se pro, se kontra, mert a két store ugyanaz a régió, ugyanazokkal a Plus-os címekkel.

fogom tudni tovább használni az itteni store-ra letöltött ingyenes, illetve megvett játékokat?

Nem

Ha pedig UK előfizut veszek, fogom tudni használni otthon probléma mentesen?

Igen

Gondolok itt arra, hogy a hálózati funkciók, online game megmaradnak?

Igen.

Sikeres a kormány hazatelepítési programja

(#212681) Kendek válasza BKon (#212673) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az UK account itthon is ugyanúgy használható, emiatt nem biztos, hogy érdemes magyarra váltani. Ami Plus-os havi ingyenes játékokat eddig behúztál, azokkal nem tudnál játszani, mert ezek az élő előfizetéshez vannak kötve. Egyedül az online multi lehetősége osztódik a Plus kapcsán.

<-ƘƘ->

(#212682) #10186752 válasza .LnB (#212678) üzenetére


#10186752
törölt tag

Stop bitching!

(#212683) .LnB válasza #10186752 (#212682) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Te a tegnapi után inkább ne...

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#212684) crue válasza #92557568 (#212676) üzenetére


crue
őstag

Értsd már meg hogy viccelt, még le is írta utána a gyengébbek kedvéért.

(#212685) #10186752 válasza .LnB (#212683) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ma is fenntartom ugyanazt a véleményem.

(#212686) #92557568 válasza crue (#212684) üzenetére


#92557568
törölt tag

Maradjunk annyiba hogy tegnap délelőtt 10 óta vagyok fenn,és közben letoltam egy éjszakást meg még reggel miután hazaértem oviba is voltam...
Szal pics@ kêsz vagyok már :D

[ Szerkesztve ]

(#212687) markknight válasza #92557568 (#212686) üzenetére


markknight
veterán

Édes istenem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#212688) Moby válasza Xaels (#212645) üzenetére


Moby
addikt

Nem tudom hol olvastál ilyet, a cloud inkább mélyszegény, ezt a normálisabb tesztekben ki is emelik (és ezért kedvelik sokan az alpha-t, mert az már jobb mélyben). A platinumnak több a mélye, de olyan szűk a tér benne, hogy fuldoklom, ha előtte a cloud volt rajtam. nagyon műanyag, nagyon szűk, nagyon természetellenes a platinum hangja. Nem a hangzásával van gond, az olyan szokásosan gémeresen szar, de azzal együtt lehetne élni. Illetve így is együtt lehet vele élni, azért a tizennyolcezerért, amit fizettem érte. Többért már nem.

(#212689) #10186752 válasza #92557568 (#212686) üzenetére


#10186752
törölt tag

Szerintem ilyenkor egy bocs, benéztem is elég. :D

[ Szerkesztve ]

(#212690) tboy93 válasza #92557568 (#212686) üzenetére


tboy93
nagyúr

Életemben egyetlen egy napot dolgoztam éjszakai műszakban. Hajnal 2-kor már meg akartam halni, soha többet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#212691) BoneDragon válasza #92557568 (#212686) üzenetére


BoneDragon
veterán

Haza engedtek az ovibol?

Ezt nem hagyhattam ki. :)

(#212692) Wesder válasza #92557568 (#212686) üzenetére


Wesder
félisten

Kint van óvoda felnőtteknek?:Y

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#212693) .LnB válasza Wesder (#212692) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Van akinek kötelezően ajánlott. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#212694) EczkE


EczkE
addikt

Nem en vagyok a fo jatek bejelento a topikban, de matol elerheto a Torchlight 2. Hatha mast is erdekel ez rajtam kivul. :)) Meg is vettem, delutan proba. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#212695) tboy93 válasza EczkE (#212694) üzenetére


tboy93
nagyúr

Majd jövőre PS Plusba jó lesz :D

(#212696) Deck válasza belan (#212674) üzenetére


Deck
titán

Postás szimulátor 21k-ért :P

PS5

(#212697) MikaVejneGI válasza EczkE (#212694) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Hali. Ő engem is érdekel. Majd este én is megtekintem.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#212698) markknight válasza Deck (#212696) üzenetére


markknight
veterán

Mi annak a játéknak a neve?

(#212699) tboy93


tboy93
nagyúr

Most a Ps Plus-os Arkham Knight hallatán megvettem a Batman: Return to Arkham bundlet. Nem is tudom, hogy maradt nekem ki eddig ez a széria. Az Arkham Asylum-on durván 3 nap alatt átrágtam magam, őszintén szólva nekem az már kicsit kopottas volt, nem csak grafikai értelemben, de egy érdekes történetet prezentált. Tegnap viszont belekezdtem a City-be és kb minden amit hiányoltam az előző részből ebben kapásból benne van. Ez sem mai darab, de sokkal ütősebbnek néz ki így pár óra után mint az első rész, mintha nem is ugyan az a studió rakta volna össze. Ezzel a tartalom miatt szerintem elleszek egy darabig és bele se merek gondolni, hogy milyen lehet a sokak által magasztalt Arkham Knight :C

Lényeg a lényeg, sztori szempontjából szerintem érdemes a 3. rész előtt ezeket is letudni. Nem is húzós az ára, 4.500Ft az első két rész egyben.

[ Szerkesztve ]

(#212700) Deck válasza markknight (#212698) üzenetére


Deck
titán

Death Stranding

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.