Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-02-10 10:14:27

LOGOUT.hu

A PlayStation-t a Sony 1994-ben mutatta be, és hatalmas sikert aratott a géppel, több mint 100 millió gépet adtak el. A fő ficsőr az a CD-k használata volt. Akkoriban a fő adathordozó a ROM-kazetta volt, amibe a Nintendo 64-nek bele is tört a foga. Sok modellfrissítésen esett át, az első gépeknek az FMV videókkal voltak bajai. Képkockakihagyással, és akadozva való lejátszása az olvasóegység kopása miatt. (amit később orvosoltak SCPH-5500-tól felfele). Emellett túlmelegedési bajai is voltak.amit később orvosoltak (SCPH-5500-tól felfele).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) raczger


raczger
őstag

Úgy gondoltam jobb megnyitni minél előbb ezeket a témákat, mielőtt telibombázzák az emberek topikokkal a Konzol Játékok részt. Sajnos én nem játszottam sokat PS-el, mondjuk régen sokat, de az újabbakkal csak egyszer. Lényeg: általános fórumtéma, mely a PlayStation témával foglalkozik.

Hivatalos oldal: http://www.playstation.com
Magyar oldal: http://www.playstation.hu

PlayStation

1994 végén került boltokba a Sony első PlayStation játékgépe Japánban, pár hónappal később pedig az amerikai és európai piacon is megjelentek a konzolok. A játékgép úgy élt át 11 évet, hogy egy névváltáson (2000-ben nevezték át PSone-ra) és pár apróbb elektronikai átalakításon kívül gyakorlatilag ugyanaz "ketyegett" benne idén is, mint a gyártás első évében.

Az "őskövület" beszüntetése egyébként is várható volt a közeljövőben megjelenő PlayStation 3 megjelenése miatt, de mivel nemrég ismerte el a gyártó vezetősége, hogy a gyártási kapacitás elégtelensége miatt csúszik az új konzol megjelenése, bizonyára az erőforrások átcsoportosítása miatt vált szükségessé a PlayStation 1 gyártásának idő előtti berekesztése.

PlayStation 2

A Sony 2000-ben dobta piacra az új PlayStationt (PS), megelőzve ezzel a konkurens Nintendo Gamecube-ot, és több mint 1 évvel a Microsoft konzolpiacra lépésre előtt az Xbox-szal. A Sony nagyon jól el van látva first-party fejlesztőkkel (ezek az anyacég tulajdonában lévő játékfejlesztő csapatok), amelyek székhelye elsősorban japánban van, s általában ők szállítják az olyan kasszasikereket, mint a Gran Turismo, vagy más legendás PS játékok.

Ám a nagyon hamar népszerűvé vált PS2 igen sok fejlesztőt állított a Sony mögé, hiszen a hatalmas felvevőpiac miatt még egy gyengébb játék is rendre jó eladásokat produkált, így mára olyan mennyiségű third-party PS2 játék van a piacon, amely gyakorlatilag megközelíthetetlen mindkét konkurens konzol számára. A másik nagy előnye a Microsoft konzoljával szemben, hogy sokkal több exkluzív nagy nevet tud felmutatni, melyek soha nem jelennek meg semmilyen más platformra, szemben az Xboxal, melyre nagyon sok multiplatform játék érkezik.

PlayStation 3

A Sony Computer Entertainment Europe nem rég közölte, hogy október tizedikétől kezdi forgalmazni Európában a PlayStation 3 játékkonzolok új, olcsó változatát, ezzel együtt csökkenti a régebbi modell mellett két játékot és két SIXAXIS vezeték nélküli vezérlőt tartalmazó Starter Pack árát is. A cég bejelentésére hosszú hetek óta lehetett számítani, meglepő (üzleti szempontból azonban nagyon is érthető) fordulat ugyanakkor, hogy az új modell bevezetése és az árcsökkentés először a Sony által eddig többnyire mostohán kezelt öreg kontinensen történik.

Az új változat 399 eurós ajánlott végfelhasználói áron debütál. Ez napi árfolyamon számolva nagyjából százezer forintnak felel meg, ám aligha valószínű, hogy a hazai fő importőr forintban meghatározott magyarországi javasolt fogyasztói ára pontosan ez az összeg lesz.

Az új PlayStation 3 alapgép az előzetes várakozásoknak megfelelően 40 gigabájtos merevlemezt kap majd, így kevesebb hely jut rajta az otthoni kép-, videó- és zenegyűjteménynek, de így is több tucat játék lokális mentései férnek majd el rajta. A konzol mindemellett elveszti a korábbi modelleken megtalálható kártyaolvasót és a négyből két USB kaput, valamint egyáltalán nem lesz kompatibilis a PlayStation 2-höz készült játékokkal. Ezektől eltekintve azonban minden paramétere és belső komponense változatlan marad, azaz a gép egyebek mellett olvassa a Blu-ray lemezeket (tekintve, hogy az eddigi játékok mind ezen a médiumon érkeztek, ez kevéssé meglepő), vezetékes és vezeték nélküli hálózati vezérlővel, valamint HDMI-kimenettel is rendelkezik.
Az új konzol bevezetésével egy időben 599-ről 499 euróra (átszámítva körülbelül 125 000 forint) csökken a nyáron bevezetett Starter Pack ára, mely a Sony közleménye szerint már csak a készlet erejéig marad forgalomban, utána vélhetőleg az amerikai régióban kapható változat sorsára jut, melyet ott egy 80 GB-os HDD-vel szerelt modell vált fel fokozatosan.

PlayStation Portable (PSP)

A PlayStation Portable (hivatalosan PSP) egy kézi játékkonzol (handheld) a Sony-tól. Legelőször a 2003-as E³-on került bemutatásra. Japánban 2004. december 12-én, Amerikában 2005. március 24-én, míg az Európai Unióban és Ausztráliában 2005. szeptember 1-jén adták ki. Nemrég mutatták be a 2007-es E³-on az új generációt, PSP Slim néven. Az új verzó 19%-kal vékonyabb, 33%-kal könnyebb, TV-re köthető (külön megvásárolható tartozék), hamarabb betölti az UMD lemezek tartalmát, lévén azokat egy ideiglenes memóriába tárolja. Az új PSP Slim (& Lite) Magyarországon 2007 Szeptemberében debütált, most már 44.990 forintba kerül.

Mi mindenre jó, mit lehet rajta csinálni?

Kifejezetten játékra lett teremtve a készülék, de ennyivel természetesen vicc lett volna kiadni egy handheld, kézikonzolt. Ezért amellett, hogy megtudod osztani a játékaidat, másokkal tudsz játszani interneten, vagy egymás közelében, tudsz rajta:
- internetet böngészni
- rádiót hallgatni (RSS)
- tv-t nézni (RSS)
- filmet nézni
- zenét hallgatni
- videót felvenni, képeket készíteni (Go!Cam)
- egy PS3-mat vezérelni, vagy akár a PSP-n játszani PS3 játékokat (összekötéssel) - különböző programokat lejátszani (kiegészítő programok: más, gyáritól eltérő lejátszó programok, kisebb játékok, Windows program, emuláló program, stb.)
Az adatot Memóriakártyáról vagy UMD discről olvassa.

Források: ProHardver!, Wikipédia, PlayStation.hu

Ötletekért, Tippekért, Segítségért köszönet Néró fórumtársnak!

By raczger

[ Módosította: Polacheck ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2) Neró válasza raczger (#1) üzenetére


Neró
őstag

Fölrakhatnál pár képet a Ps.1,Ps.2,Ps.3-ról.
Hivatalos oldal
Na és persze a logó se maradhat ki.
Amúgy great a topichoz,a témaválasztás jó sikerült ;)

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#3) Neró


Neró
őstag

Na meg egy pár jópofa link
Na meg a ph-ról a bevezetés. :D

A Sony Computer Entertainment Europe nem rég közölte, hogy október tizedikétől kezdi forgalmazni Európában a PlayStation 3 játékkonzolok új, olcsó változatát, ezzel együtt csökkenti a régebbi modell mellett két játékot és két SIXAXIS vezeték nélküli vezérlőt tartalmazó Starter Pack árát is. A cég bejelentésére hosszú hetek óta lehetett számítani, meglepő (üzleti szempontból azonban nagyon is érthető) fordulat ugyanakkor, hogy az új modell bevezetése és az árcsökkentés először a Sony által eddig többnyire mostohán kezelt öreg kontinensen történik.

Az új változat 399 eurós ajánlott végfelhasználói áron debütál. Ez napi árfolyamon számolva nagyjából százezer forintnak felel meg, ám aligha valószínű, hogy a hazai fő importőr forintban meghatározott magyarországi javasolt fogyasztói ára pontosan ez az összeg lesz.

Az új PlayStation 3 alapgép az előzetes várakozásoknak megfelelően 40 gigabájtos merevlemezt kap majd, így kevesebb hely jut rajta az otthoni kép-, videó- és zenegyűjteménynek, de így is több tucat játék lokális mentései férnek majd el rajta. A konzol mindemellett elveszti a korábbi modelleken megtalálható kártyaolvasót és a négyből két USB kaput, valamint egyáltalán nem lesz kompatibilis a PlayStation 2-höz készült játékokkal. Ezektől eltekintve azonban minden paramétere és belső komponense változatlan marad, azaz a gép egyebek mellett olvassa a Blu-ray lemezeket (tekintve, hogy az eddigi játékok mind ezen a médiumon érkeztek, ez kevéssé meglepő), vezetékes és vezeték nélküli hálózati vezérlővel, valamint HDMI-kimenettel is rendelkezik.

Az új konzol bevezetésével egy időben 599-ről 499 euróra (átszámítva körülbelül 125 000 forint) csökken a nyáron bevezetett Starter Pack ára, mely a Sony közleménye szerint már csak a készlet erejéig marad forgalomban, utána vélhetőleg az amerikai régióban kapható változat sorsára jut, melyet ott egy 80 GB-os HDD-vel szerelt modell vált fel fokozatosan.

| www.diablohungary.hu

(#4) raskolnikoff válasza Neró (#2) üzenetére


raskolnikoff
őstag

azért szerintem szét lehetne szedni legalább 1-2-3ra. ps2 pl elég kimeríthető játékok szempontjából. a 3-mal meg amúgy is minden új lesz.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#5) raczger


raczger
őstag

ugyan nem vagyok nagy playstationos, de összealkotom a gugli segítségével az első hsz-t:

Hivatalos oldal: http://www.playstation.com
Magyar oldal: http://www.playstation.hu

PlayStation

//sajnos erről nem találtam infót, ha tud valaki róla írni pár sort, küldje el PÜ-be

PlayStation 2

A Sony 2000-ben dobta piacra az új PlayStationt (PS), megelőzve ezzel a konkurens Nintendo Gamecube-ot, és több mint 1 évvel a Microsoft konzolpiacra lépésre előtt az Xbox-szal. A Sony nagyon jól el van látva first-party fejlesztőkkel (ezek az anyacég tulajdonában lévő játékfejlesztő csapatok), amelyek székhelye elsősorban japánban van, s általában ők szállítják az olyan kasszasikereket, mint a Gran Turismo, vagy más legendás PS játékok.

Ám a nagyon hamar népszerűvé vált PS2 igen sok fejlesztőt állított a Sony mögé, hiszen a hatalmas felvevőpiac miatt még egy gyengébb játék is rendre jó eladásokat produkált, így mára olyan mennyiségű third-party PS2 játék van a piacon, amely gyakorlatilag megközelíthetetlen mindkét konkurens konzol számára. A másik nagy előnye a Microsoft konzoljával szemben, hogy sokkal több exkluzív nagy nevet tud felmutatni, melyek soha nem jelennek meg semmilyen más platformra, szemben az Xboxal, melyre nagyon sok multiplatform játék érkezik.

PlayStation 3

A Sony Computer Entertainment Europe nem rég közölte, hogy október tizedikétől kezdi forgalmazni Európában a PlayStation 3 játékkonzolok új, olcsó változatát, ezzel együtt csökkenti a régebbi modell mellett két játékot és két SIXAXIS vezeték nélküli vezérlőt tartalmazó Starter Pack árát is. A cég bejelentésére hosszú hetek óta lehetett számítani, meglepő (üzleti szempontból azonban nagyon is érthető) fordulat ugyanakkor, hogy az új modell bevezetése és az árcsökkentés először a Sony által eddig többnyire mostohán kezelt öreg kontinensen történik.

Az új változat 399 eurós ajánlott végfelhasználói áron debütál. Ez napi árfolyamon számolva nagyjából százezer forintnak felel meg, ám aligha valószínű, hogy a hazai fő importőr forintban meghatározott magyarországi javasolt fogyasztói ára pontosan ez az összeg lesz.

Az új PlayStation 3 alapgép az előzetes várakozásoknak megfelelően 40 gigabájtos merevlemezt kap majd, így kevesebb hely jut rajta az otthoni kép-, videó- és zenegyűjteménynek, de így is több tucat játék lokális mentései férnek majd el rajta. A konzol mindemellett elveszti a korábbi modelleken megtalálható kártyaolvasót és a négyből két USB kaput, valamint egyáltalán nem lesz kompatibilis a PlayStation 2-höz készült játékokkal. Ezektől eltekintve azonban minden paramétere és belső komponense változatlan marad, azaz a gép egyebek mellett olvassa a Blu-ray lemezeket (tekintve, hogy az eddigi játékok mind ezen a médiumon érkeztek, ez kevéssé meglepő), vezetékes és vezeték nélküli hálózati vezérlővel, valamint HDMI-kimenettel is rendelkezik.
Az új konzol bevezetésével egy időben 599-ről 499 euróra (átszámítva körülbelül 125 000 forint) csökken a nyáron bevezetett Starter Pack ára, mely a Sony közleménye szerint már csak a készlet erejéig marad forgalomban, utána vélhetőleg az amerikai régióban kapható változat sorsára jut, melyet ott egy 80 GB-os HDD-vel szerelt modell vált fel fokozatosan.

PlayStation Portable (PSP)

A PlayStation Portable (hivatalosan PSP) egy kézi játékkonzol (handheld) a Sony-tól. Legelőször a 2003-as E³-on került bemutatásra. Japánban 2004. december 12-én, Amerikában 2005. március 24-én, míg az Európai Unióban és Ausztráliában 2005. szeptember 1-jén adták ki. Nemrég mutatták be a 2007-es E³-on az új generációt, PSP Slim néven. Az új verzó 19%-kal vékonyabb, 33%-kal könnyebb, TV-re köthető (külön megvásárolható tartozék), hamarabb betölti az UMD lemezek tartalmát, lévén azokat egy ideiglenes memóriába tárolja. Az új PSP Slim (& Lite) Magyarországon 2007 Szeptemberében debütált, most már 44.990 forintba kerül.

Mi mindenre jó, mit lehet rajta csinálni?

Kifejezetten játékra lett teremtve a készülék, de ennyivel természetesen vicc lett volna kiadni egy handheld, kézikonzolt. Ezért amellett, hogy megtudod osztani a játékaidat, másokkal tudsz játszani interneten, vagy egymás közelében, tudsz rajta:
- internetet böngészni
- rádiót hallgatni (RSS)
- tv-t nézni (RSS)
- filmet nézni
- zenét hallgatni
- videót felvenni, képeket készíteni (Go!Cam)
- egy PS3-mat vezérelni, vagy akár a PSP-n játszani PS3 játékokat (összekötéssel) - különböző programokat lejátszani (kiegészítő programok: más, gyáritól eltérő lejátszó programok, kisebb játékok, Windows program, emuláló program, stb.)
Az adatot Memóriakártyáról vagy UMD discről olvassa.

Források: ProHardver!, Wikipédia, PlayStation.hu

Ötletekért, Tippekért, Segítségért köszönet Néró fórumtársnak!

By raczger

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6) Sirandrish


Sirandrish
legenda

PS téma és az első hsz tele boxal?:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7) Neró


Neró
őstag

Igen azt én is néztem.Azt ki kőn szedni.
A xbox topicba ugyan ez az első hsz. ;]

| www.diablohungary.hu

(#8) Sirandrish válasza Neró (#7) üzenetére


Sirandrish
legenda

megoldotta:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#9) Makaveli


Makaveli
senior tag

Nekem van egy PS2-őm, nagyon elégedett vagyok vele. Kiszolgál nagyon! Arra jó a grafikája, amennyire én grafika-őrült vagyok! Természetesen sport-, és autósjátékokat játszok rajta, a könnyű kezelhetőség miatt.
FPS-re itt a gép! ;]

Ja nekem Slim van, nem az a vastag cucc:D

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#10) Neró válasza Makaveli (#9) üzenetére


Neró
őstag

Nekem a Ps.2 nem nagyon jött be.Már maga a játékok nem tetszettek amit gyártottak hozzá.Én még mindíg ragaszkodom a "(a régi 1994-ben készült)" Ps.1-hez.Szerintem a Ps.1 az amit
a Sony hibátlanra megcsinált. :K A Ps.1 ma szinte már ereklye,de azt nem értem,hogy a
Sony miért állította le a gyártást? :(

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#11) raczger


raczger
őstag

haveromnak PSP-je van, na az a szerkezet nagyon ott van, és egyre olcsóbb! lassan én is lehet veszek egy olyat:) játszottam rajta jedi-s játékot meg gta3-at és szerintem olyan élvezetes mint PC-n mindössze az irányítást kell kicsit megszokni véleményem szerint
amúgy először a gta vice city-vel Németo.-ban játszottam PS2-őn, az is nagyon ott volt! egész nap csak a ps2 előtt, pia-kaja, elvoltunk xD aztán még vagy 1 évig játszottam vele itthon PC-n, de végül meguntam

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#12) Neró válasza raczger (#11) üzenetére


Neró
őstag

Nekem az nem tetszik a PSP-ben,hogy túl kicsi a képernyő meg...szóval az egész
PSP olyan kicsi.Abból jó,hogy hordozható meg az egész olyan mint egy joystick de én mint PC-s nehezen szoknám meg. ;]

Küldtem pü-t. :))

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#13) raczger válasza Neró (#12) üzenetére


raczger
őstag

tudom megkaptam, köszi, be is írtam hogy cseréljék ki a szöveget, de úgynézki ez kimaradt:S
annyira nem kicsi az a képernyő, igaz nem egy 21colos tft wd, de azért van neki pár volja és asszem 640-es wd felbontása van, nekem bejön, és ha lemegy az ára akkor beszerzek egyet a laptop mellé:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#14) Neró válasza raczger (#13) üzenetére


Neró
őstag

Húúú mekkora kavarodás.Az 5. hsz-t nem kéne kiszedni?
Mert két kezdő hsz van.Egy az 1 hsz-ben és mégegy az 5.hsz.ben.
Bocsi,hogy evvel zargatlak. :D

| www.diablohungary.hu

(#15) raczger válasza Neró (#14) üzenetére


raczger
őstag

szerintem az már tökmind1!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#16) Neró válasza raczger (#15) üzenetére


Neró
őstag

Igen is. :)

Térjünk át mondjuk a Ps 3-ra.Igy kezdésnek. :)

Azért szép a Ps 3-nál az a 125.000k Ft.Mondjuk levihetnék 90-100 netalán 80k-re.
De az is igaz,hogy most jött ki és 1-2 év mire leviszik.

| www.diablohungary.hu

(#17) Makaveli


Makaveli
senior tag

Nem tudom, hogy megéri-e a PS3? Ugyanaz, mint a PC-vel. Csak PC-re szinte havonta jönnek ki az egyre jobb videókarik, stb... Ugyanez van a PS-, és XBOX verziókkal. Most azért vegyem meg, hogy 2 év múlva kijön majd egy PS4, és akkor azt is vegyem meg? 2020-ba meg már PS9-10 lesz vagy mi? Xbox-ból meg Xbox2160° ( :DDD ) vagy mi?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#18) raczger válasza Makaveli (#17) üzenetére


raczger
őstag

ha csak a blu-ray szemszögéből nézzük, jelenleg, akkor megéri!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#19) Neró válasza raczger (#18) üzenetére


Neró
őstag

125.000 Ft.Azért úgygondolom,hogy azért ez egy kicsit sok.
Az rendben van,hogy 40 gigabájtos meg,hogy USB meg ez meg az de akkor is
125.000 Ft. :o
Ez már Vicc.De persze van olyan aki megveszi.Nem tudom
de,hogy én 125.000 nem játékra költenék az is biztos. :U

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#20) raczger válasza Neró (#19) üzenetére


raczger
őstag

és akkor most nézz utána, külön mennyi egy blu-ray lejatszó!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#21) Neró válasza raczger (#20) üzenetére


Neró
őstag

Ez is húzós. :Y Legdrágább amit most így hipp hopp néztem 179 999 Ft. :U

| www.diablohungary.hu

(#22) Neró


Neró
őstag

(Ps.2 vs Ps.3)Elég vicces,látszik a külömbség.

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#23) Makaveli válasza Neró (#22) üzenetére


Makaveli
senior tag

Ez így oké, de megnézem majd, hogy mennyit fognak belőle eladni. Nekem 70 alat érné meg max. De még azt is meg merem kockáztatni, hogy ugyanannyi PS2-t fognak eladni, mint PS3-at! Jó nem ugyanannyit, de kb. annyit. Ilyet, ilyenkor csak újgazdagék vesznek, na meg persze hitelre.

külömbség Az n betű akart lenni gondolom. :B

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#24) Neró válasza Makaveli (#23) üzenetére


Neró
őstag

Hát mondjuk az nem kétséges, hogy kb. ugyan olyan mennyiségben fog fogyni a Ps 2-ből, mint a Ps 3-ból, mert a Ps 3-nak nagyon jó a grafikája ezt az előző link is bizonyítja. :o
A Ps 2 most a grafika szempontjából egy kicsit alulmaradt. :K

Külömbségek:

Ps 2: Alacsony ár,"imbolygó" grafika.
Ps 3: Magas ár,jó grafika.

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#25) Cloud_s válasza Neró (#24) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

A konzoltörténelem során mikor volt olyan, hogy az a gép fogyott, aminek "jó volt a grafikája"? Durvára semmi köze az egésznek a grafikához...

Különbségek:
PS2: millió játék
PS3: pár játék (még)

Ez az ami számít.

(#26) Vincent_


Vincent_
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki működő megoldást PS2 Slim-re csatlakoztatott USB-s vinyóról? Anno próbálkoztam sokat az USB Extrem-mel meg az Advance-szal, de sehogy sem sikerült összehoznom őket. Bombázhattok privivel/linkekkel is akár!
Thanx előre is!

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#27) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,
Bevallom nem vagyok nagy konzolos, de a Gran Turismo sorozat nagyon megtetszett :)
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes még PS2-t venni? Jönnek még rá játékok?

(#28) Vincent_ válasza barnam_ (#27) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Szia!

Anno én két játék miatt vettem meg a PS2-met: Gran Turismo és Final Fantasy. Én nem bántam meg! :-)
A konzol vs. PC téma itt is folyik: [link].
Ha van egy közepes vagy jobb TV-d, úgy ~30K-t simán megér beruházni egy PS2-re, van rá rengeteg eddig megjelent tartalmas játék. Ha ennél több is nyomja a zsebed, és már LCD TV-d is van, úgy egy X360 is jó választás lehet; ott a Forza2 lett a Gran Turismo méltó ellenfele, és még akciósan is meg lehet venni ~5-7.000 Ft körül eredetiben, így nem sérül a gép 3 éves garanciája. PS3 viszont még mindig nagyon drága, és még nem jelent meg a GT5 sem, majd idén fog valamikor.

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#29) Neró válasza Cloud_s (#25) üzenetére


Neró
őstag

"De még azt is meg merem kockáztatni, hogy ugyanannyi PS2-t fognak eladni, mint PS3-at! Jó nem ugyanannyit, de kb." by-Makaveli

Erre az üzenetre válaszoltam.Amúgy teljesen igazad van...

| www.diablohungary.hu

(#30) Neró válasza barnam_ (#27) üzenetére


Neró
őstag

Szerintem is érdemes még venni.Azt,hogy jön-e még játék a Ps 2-re azt nem tudom.
De ami már kijött Ps 2-es játékok közül is bőven lehet válogatni.[link] ;)

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#31) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem, mint konzolokhoz totál amatőrnek:

-ps2 viszi a ps1-es játékokat?
-tv kártyára rá lehet kötni?
-az olvasófej kb. mennyi időn belül hal meg?

Gondolkozok x360-on is, de egyelőre még ps2-re is rengeteg jó játék van amivel sose játszottam, és ki szeretném próbálni.

(#32) ladlac válasza adalbert1 (#31) üzenetére


ladlac
tag

-nálam vitte gond nélkül a ps1 játékokat (eredetiket és backupokat is)
-passzolnám, de szerintem nincs akadálya
-2002-ben vettem, elég sokat játszottam vele és még most sem tapasztaltam problémát...

(#33) Kötelező


Kötelező
senior tag

sziasztok

Van egy Playstation 2 Slim-em ,
Pár kérdésem lenne:
1; hogy kell netezni vele? Simán hátul bedugom az UTP kábelt és kész?
2; USB-k mire valók rajta?
3; Mit tud lejátszani egy ilyen készülék? divx?
4; Op rendszert lehet rá tenni ill. vinyót milyet lehet rákötni? PATA-st?

:R

:(

(#34) adalbert1 válasza ladlac (#32) üzenetére


adalbert1
veterán

Kösz!

Akkor neked még a régebbi változat van, nem a slim... Állítólag a slimnél hajlamosabb dögleni a fej.
A tv kártyát meg megkérdezem a supportjuktól, habár elméletileg rá lehet kötni, a manualjában csak valamelyik drágább modellnél szerepel a game console is.

(#35) Vincent_ válasza ladlac (#32) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Ehhez annyi + infom lenne, hogy nálam (slim verzió) nem tudtam a ps1-es játékokat elmenteni semmiylen memóriakártyára( :( ). De PS1-et tökéletesen le lehet játszani már PC-s emulátorral, + élsimítással, nagyobb felbontással, stb. a Delta nevű csoda-progival.

Lentebbi USB-s kérdésre meg annyi, hogy ott lehet(ne) külső vinyót rádugni, + olyan kiegészítőket hozzárakni, mint EyeToy vagy Singstar-os mikrofon. Netre is rá lehet dugni a gépeket (slimben beépített LAN vezérlő van, réginél külön kell venni kiegészítőt), de nálam megbukott az eredetiségvizsgán a Test Drive pl. :O. Elvileg LAN-on keresztül lehet hack-elni a memóriakártyákat is, de erről sem találtam még konkrét leírást (valaki?).

Divx-et is le lehet játszatni vele, de én inkább egy 10.000 Ft-os asztali lejátszót javasolnék, nehogymár erre használjuk a PS drága fejét! Amúgy fejcsere a slim-eknél most egész emberi áron megy (5-8.000 Ft), de a régi gépekben mindenhol csak 10 fölött vállalják a cserét. A slim-melegedés nem olyan vészes, mint azt egyesek vélik, ellenben csendes (a vastagban ellenben elég hangos venti pörög).

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#36) Orochi


Orochi
csendes tag

Mindazoknak akik "temetnék" PS2-öt...

A Gamespot nevü információs oldal adatai szerint idén legalább 50 uj játék fog megjelenni a konzolra..
Természetesen a "nagy nevek" folytatásai (pl. Gran Turismo,Final Fantasy,Devil May Cry) már csak PS3-on fognak megjelenni,de igy is lessz pár csemege még idén

Perfect World - a második otthon..

(#37) bwoay válasza Orochi (#36) üzenetére


bwoay
nagyúr

én nem temetem a PS2-t, bőszen veszem hozzá a játékokat
(kb ugyanannyi van, mint x360-ra, pedig utóbbit korábban vettem),
de már most megmondom, mi lesz ez az 50 cím:
20 japán játék, ami ide sosem jut majd el hivatalosan,
20 "remek" PSP port, ebből persze legalább 15 multiplatform,
aztán lesz kb 10 eredeti Ps2 játék,
amiből mondjuk 5 akár jó is lehet.
Szóval szerintem kb ennyire lehet számítani ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#38) Orochi válasza bwoay (#37) üzenetére


Orochi
csendes tag

A semminél azért ez is több...
Nomeg ha megnézzük hogy eddig mennyi játékot adtak ki a Ps2-re,egy darabig még el lehet vele az emberfia:)

[ Szerkesztve ]

Perfect World - a második otthon..

(#39) bwoay válasza Orochi (#38) üzenetére


bwoay
nagyúr

én el is vagyok, pláne, hogy a PS2 korszak teljesen kimaradt,
így van mit bepótolnom. Jelenleg pl. DMC :K

szerk: de Okami is megvan, mielőtt aggódni kezdenél! ;)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#40) -X360X-


-X360X-
csendes tag

Hali mindenkinek!!

Egy kis segítséget kérnék.

1. Melyik a legújabb PS2 gép ....? Szériaszáma
2. Melyik a legjobb PS2 széria? legmegbízhatóbb....

Most szeretnék egy PS2 gépet venni használtan vagy újonan de nem nagyon értek hozzá....Meliket kéne venni....Valószínüleg majd 1x kicsippeltetem de ez nem biztos...

Ha valaki ért a gépekhez az írjon.

Üdv.

(#41) bwoay válasza -X360X- (#40) üzenetére


bwoay
nagyúr

[link]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#42) caca78


caca78
csendes tag

sziasztok nem tud valaki véletlen ps2 lézer olvasó fejet SCPH-50004 tip gépbe a lézer száma:KSH-400C kösszi.

(#43) -X360X- válasza bwoay (#41) üzenetére


-X360X-
csendes tag

Köszönöm a linket,de ezzel nem megyek sokra mert nem magyar...Valami olyan kéne ahol magyarul van leírva hogy melyik micsoda és miért jobb ez mint az...

(#44) Kötelező


Kötelező
senior tag

Nekem van egy Slim Ps2-esem chippelt meg minden, divx-et nem játsza le, meg egy Stereo 72cm-es TV-m és nem jöttek be a játékok amiket probáltam( grafikailag) ( MoH: Vanguard, Gran Turismo 4, Cod2, Devil mAy cry 3, Socom 4, Spyro Eternal.....) . Vagy csak PC után furcsa kicsit. NEm tudom. Még nem volt PS2-m. Sztem Tv nem befolyásolja a grafikát..Vagy de??

:(

(#45) bwoay válasza -X360X- (#43) üzenetére


bwoay
nagyúr

csak sértődés ne legyen:
[link]

de mivel ez nem teljes:

2006-ban: SPCH-77001a & SPCH-77001.

2007 júliusában: SCPH-79000, ami egy 600 grammra csökkentett súlyú SCPH-77001
(300 grammot fogyott a gép) és a tápegység is könnyebb lett.
SCPH-90000: ezt 2007 november 22-re ígérték Japánban
(nem hallottam róla, hogy kijött volna), amiben a tápegység is belülre kerül.

forrás: wikipedia ENG.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#46) bisztriz


bisztriz
csendes tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem,amitől már sok nagy agy lefagyott,hogy az internetről letöltött PS2 savegame fájlokat (25-202k)hogyan lehet pc-ről ps2 memóra átvinni.Még az is érdekelne,hogy a ps2 USB-je miért nem olvassa a pendrivét.

Minden segítséget megköszönök Laca

(#47) Kötelező válasza bisztriz (#46) üzenetére


Kötelező
senior tag

Na erre én is kiváncsi lennék mert nekem se olvassa a pen drive-t. mp3-t miért nem játsza le a gép? ( PS2 Slim chippelt)

[ Szerkesztve ]

:(

(#48) bisztriz


bisztriz
csendes tag

Én úgy tudom,hogy csak dvd video,video cd és audio cd lejátszására képes.

MP3 DIVX meg egyéb buhárálmányok maradnak a jól bevált pc-re.

A FŐ KÉRDÉS AZ ADATÁTVITEL A MEMOKÁRTYÁRA A PC-RŐL!!!!!!!!!!!!!!!

(#49) ladlac válasza bisztriz (#46) üzenetére


ladlac
tag

Ha chippelt a gép, akkor leszedsz egy 'Action Replay Max Evo Edition' nevű programot. (ne kérdezd honnan, keress :) , mondjuk torrenten). Gondolom letöltés után ki tudod írni egy üres CD-re... Ha ezzel megvagy, beteszed a gépbe, betöltöd, és itt már találsz olyan memcard managert, amivel tudod mozgatni a mentéseket pendriveról a memóriakártyára, és fordítva.

Egyébként hasznos kis cucc, tudja kezelni az mp3-at és a DivX filmeket is. Sőt még a Sega Megadrive ROM-okat is. wow. :)

Egyébként full legális a cucc, boltban is lehet kapni, és okosíthatod vele a géped.

Én csak ajánlani tudom, minden más kérdésre meg választ ad a google.

(#50) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Hi!

(Emulator téma)

És hogyan is kell ezt az eboot.pbp-t használni??
Van egy korrektnak tűnő emulátorom pluginokkal, biosokkal, meg mindennel, de nem tudom hogyan kell a pbp-t (azaz a játékot betölteni)???????
Légyszi segítsetek!!!

Még egy olyan problémám akadt hogy telepítésután közvetlenül működik az emulátor meg minden, de ha egyszer becsukom akkor utána következő alkalommal mikor elindítom akkor már valami nem kóser mert hiányolja az : MSVCR71.dll-t
Letöltöttem a netről be másoltam a windows systembe de most meg azt írja az emulátor hogy:

"Az alkalmazás vagy DLL C:\WINDOWS\system\MSVCR71.dll nem érvényes Windows bináris fájl. Ellenőrizze ezt a telepítőlemezén."
:F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F

Pedig arra rájöttem, hogy a játékot (pbp) valszeg csak képfileként (image) tudom beolvasni!
Mert (bin,iso,img,nrg,mdf, z,z2,bz2,dump) -okat lehet benne megnyitni!
Ja meg valami ELF-t :F

Előre is köszi!

D°°ci

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 1 / 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.