Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

"Aktív dual SIM". Talán a Honor 8 volt, ami utoljára erre képes volt. Jó olvasni, hogy újra foglalkoztak ezzel.
Köszi a tesztet.

(#2) joelke HU válasza zzola (#1) üzenetére


joelke HU
senior tag

Igen főleg, hogy nagyon arra mennek a gyártók ahogy figyelem, hogy a dual SIM is valójában csak egy fizikai, a másik meg e-sim.

Motorola G51

(#3) Reignman


Reignman
aktív tag

Az a vastag króm/alumínium szegély a kamera sziget körül nekem dizájnban 2000es.évek közepe. Elrontja az egész telefont szerintem...

(#4) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Azt gondtam volna h túl fog tenni 24u és 15promax fotóin.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#5) fateless


fateless
veterán

Vártam a tesztet, de nem győzött meg, hogy a Magic 5 pro-t leváltsam erre (aminek inkább örülök).
Mindemellett a bevezető 470k-s ár, ami mellé még egy Honor Pad 8 is jön, szerintem jobb vétellé teszi együttesen az S24 ultránál - de ez egyéni vélemény.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6) PeteePeti válasza fateless (#5) üzenetére


PeteePeti
őstag

Az előrendelői - 80-at értem! De a tablet milyen konstrukcióban jön hozzá és hol? :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#7) doooo


doooo
veterán

Túl sok a zajtalanítás és túl sok a random, nem létező textúra, amit mindenre rányom az algoritmus (ez régi hibája a Huawei/Honor mobiloknak, de azért a Magic5 Pro mindenképp jobbnak tűnt ebben).

(#8) fateless válasza PeteePeti (#6) üzenetére


fateless
veterán

"A telefon február 26-tól március 17-ig előrendelhető a Media Marktnál és az Euronicsnál kedvezménnyel, így “csak” 469 990 forint lesz az ára. Az értékesítés március 18-án indul hazánkban, ekkor már a Yettelnél és a Vodafonenál is megtalálható lesz a készülék a két elektronikai áruház mellett, a március 31-ig vásárlók pedig ajándék Honor Pad 8-at kapnak telefonjuk mellé."

Sajnos a mondatok tagolása a cikkben több alkalommal hektikusak voltak, itt is célszerűbb lett volna az utolsó mondatrészt vagy új mondatként leírni, vagy előtte pontosvesszőt használni. Mindenesetre korábban ismerős azt mondta, hogy a készülék mellé lesz tablet megint, mint az 5-öshöz is volt. Inkább azt nem értem, miért nem a Honor 9-et adják mellé...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9) PeteePeti válasza fateless (#8) üzenetére


PeteePeti
őstag

Én ezt úgy értelmezem, hogy március 17-ig van a 80 ezres kedvezmény! Majd 18-tól a Pad 8! Tehát olyan nem lesz, hogy mindkettő bezsákolható legyen! Vagy nem értelmeztem jól? :F

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#10) Emericus Max válasza Reignman (#3) üzenetére


Emericus Max
tag

Egyetértek. A dizájn szépsége szubjektív, de nekem is bazári és taszító ez a dizájn.
Valami olyasmit próbáltak megugrani, amit anno a Realme GT 2 PRO, csak az szép lett (ott még zöld szín is jobban állt neki), de ez viszont inkább olcsónak és gagyinak néz ki. Mintha vmi Doogee, vagy IQ000 lenne.
Ennyi pénzért én elvárom egy telefontól, hogy dizájnban is tetszetős legyen. Persze tokkal nem látszik, de ugye tokot nem kapsz a dobozban...
Szóval én ezt akkor se venném, ha a világ legjobb telefonja lenne amúgy specifikációban.
Hiába, nem veszek olyan dolgokat, ami a szememnek nem tetszik...

(#11) Foglalt név


Foglalt név
addikt

"körbevesznek jó barátok
Körbevesznek jó barátok és rosszak"
Csak mert mégis ;)

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Értem én, hogy a Samsung egy idióta, és a ceruzás telefonja a csúcs (a többi meg drága felsőkateg), és ezáltal sok Ultra felhasználó nem használja a ceruzát.
De egy ceruzás telefonnak nem ellenfele egy nem ceruzás.

A telefon amúgy megállja a helyét természetesen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) roli543


roli543
őstag

Lehet nem leszek népszerű ezzel a kommentemmel, de ez a rengeteg iPhone copy a szoftverben szerintem szánalmas. Semmi egyediséget nem akarnak bele vinni. :(((

Ezt eltekintve kîvaló telefon.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#14) xsjado93 válasza doooo (#7) üzenetére


xsjado93
senior tag

nem létező textúra, amit mindenre rányom az algoritmus
ez olyan, mint a samsung holdas fotói :DDD ;]

Your life is a lie.

(#15) joey04


joey04
titán

Hát nem gondoltam volna, hogy lesz olyan telefon, amihez képest jó vételnek tűnik a 600k-s 14 Ultra, de ez olyan. Ha meg az akciós árát nézzük, akkor az akciós s24 ultra veri le. Sehogy nem jó. Kamera csalódás, rendszer kinézete kb ott ragadt meg ahol a huawei elengedte a kezüket (papíron), a gigantikus telep meg csak éppen többet hoz, mint a kisebb teleppel szerelt telefonok, az 5400-as op12 meg le is veri. Az előd egy kiemelkedően jó modell volt, ez most nem annyira.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) doooo válasza xsjado93 (#14) üzenetére


doooo
veterán

Ha olyan is lenne, ez gyakorlatilag minden egyes képen előjön, akár akarja az ember, akár nem, ellentétben azzal, ami a képek 0,01 százalékánál jön elő (legjobb esetben, mert hát van olyan, hogy sosem fényképezik le a holdat).

(#17) Azie válasza joey04 (#15) üzenetére


Azie
őstag

viszont remélhetjük, hogy lenyomja a m5p árait :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#18) sefan67 válasza zzola (#1) üzenetére


sefan67
aktív tag

Szerintem amit Dani írt, az nem azt jelenti hogy DualActive.
"Szimultán aktív 5G-s adatkapcsolattal"
Ez dual stanby sajnos.

Amúgy képek szörnyen mosottak 😐

(#19) zoli8814


zoli8814
tag

Belül teljesen rendben van, viszont borzasztó ocsmány.. és ez a szoftver sem igazán tetszik, iPhone és Huawei szerelemgyerek.

Samsung Galaxy S24 ultra

(#20) Silenzio


Silenzio
addikt

"A Magic6 Pro f/1,4 - 2 között változtatható rekeszértékű" Nem hiszem el, hogy kimaradt a cikkből egy ennyire lényegi információ a telefon LEGEGYEDIBB tulajdonsága kapcsán, de akkor most rákérdezek:

Hány lépésben változtatható az a szerencsétlen rekeszérték?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#21) malor válasza Silenzio (#20) üzenetére


malor
aktív tag

A tesztből:

"Ha a fényviszonyok alapján úgy ítéli meg, hogy szükséges a szélesebbre nyitott blende, akkor az automatika változtatja a rekeszértéket, viszont nincs köztes érték sem, csak f/1,4 vagy f/2"

(#22) Aryon87 válasza Silenzio (#20) üzenetére


Aryon87
félisten

Csak 1.4 es 2.0 van. Nincs koztes. Mate50Pro es P60Pro az F1.4 es 4.0 kozt tud valtani meg 2x fizikailag (F2 es F2.8). Honornak erre meg gyurnia kell, velhetoleg a 7es mar tudni fogja majd jovore.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23) zzola válasza sefan67 (#18) üzenetére


zzola
félisten

Egy szakmai portálon illene azért tisztában lenni a cikk írójának, hogy dual active vagy dual standby, mert nem mindegy.

(#24) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Valahogy nem érzem most ebben az erőt, ennyiért többet vártam volna kamerában a Honort-tól.
600 ezer a 14 ultráért nagyon sok, de így már annyira nem is tűnik vészesnek.
Kamerában szerintem mindenképpen el fog maradni tőle, az x7 ultráról nem is beszélve.
Bár gondolom mennek is rohamosan esni fog az ára aprón.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#25) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Huu ez nagyon nem győzött meg. Mondjuk a zoom végett a Magic 5 Pro sem a Huawei P50 Pro-hoz képest. Szóval egyelőre nem lesz új mobil. Ez van.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#26) Kiss4ever


Kiss4ever
csendes tag

Nekem nagyon bejövős, szerintem szép is lett, kamera este gyalázatos sajnos, egyébként nappal parádés, viszont a sztereó hangszórók teljesítményéről egy szót sem találtam, hogy maradhatott ki?

(#27) hdavid1


hdavid1
csendes tag

Zsákutca ez a szenzorzoomos irány szerintem.

(#28) joey04 válasza hdavid1 (#27) üzenetére


joey04
titán

elég sokan meg tudják oldani elég szépen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) hdavid1 válasza joey04 (#28) üzenetére


hdavid1
csendes tag

Én azért gondolom félmegoldásnak, mert videónál nincs megoldva a szenzorzoom. Ott csak az optikai a max. :(

OnePlus 12-m van, videónál itt is 3x a max veszteségmentes nagyítás.
Pedig pl. az OV64B tud 8K30 videót, aminek a közepéből ki lehetne vágni a 4K részt, és akkor lenne 6x nagyítás videóban is, de ezt eddig egy gyártó sem oldotta meg, gondolom nem is fogják soha...

Illetve az éjszakai képekről is ugyanezt gondolom, olyankor is csak simán digitálisan nagyítja fel a 3x-os képet 6x-ra.

[ Szerkesztve ]

(#30) joey04 válasza hdavid1 (#29) üzenetére


joey04
titán

kompromisszum minden esetben lesz, de 2-nél több zoom kamera nem fér el, szóval így kell megoldani. Úgy valóban nem fog jó lenni ahogy a honor csinálja. Ez a 3-5, 3-6, 3.2-5, stb a jó megoldás a jelenlegi technikai fejlettség mellett.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az előd jobb volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#32) ropogós


ropogós
tag

Annyira röhejesen néz ki…😁

(#33) YellowFlash válasza Reignman (#3) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

igen, nekem is ez csapta meg a szemem a legjobban
borzasztóan ronda

They don't know... PepeLaugh

(#34) golf válasza hdavid1 (#29) üzenetére


golf
kezdő

Igazából fotóknál is addig jó, amíg nem akarsz külső appokkal, vagy raw-ban fényképezni, nagyon ritkán van ilyen esetekben hozzáférés a szenzor teljes felbontásához.

Közben a fotózásban olyan alapnak számító gyújtávok, mint a 35 és 50mm meg mellőzve vannak miatta.

[ Szerkesztve ]

(#35) rosieposie


rosieposie
kezdő

Csalódtam a telefotóban
Azért egy ilyen szenzorból többet is ki lehetett volna hozni
A 2.5x túl kevés egy flagshipnek, az 5x meg nem túl meggyőző, de nem baj, majd a vivo jobban megcsinálja az X100 Pro+-nál

(#36) szigetipk


szigetipk
csendes tag

Nekem a kamera szigettel van bajom! Mikor jönnek már az olyannal elő, ahol rejtve van. Én nagyon nem szeretem a lyukas kijelzőt! A képernyőt szeretném akadály mentesen kihasználni. Ne gyertek a Vivó és hasonló márkákkal, azok a többi számomra fontos dolgokat nem tudják. Ezért használom még mindig a jó öregesen működőn.Samsung Note 8-at. ;)

(#37) janeszgol válasza szigetipk (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Galaxy Note 9-re tudsz valtani. :P
Viccet felreteve ertem a problemad. Engem az a szarv, ami ment 2017 es 2020 kozott az tett a sirba. Bar nehany markanal kikapcsolhato volt. Ez a potty engem nem zavar, de kinek mi.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) atikó


atikó
őstag

Nem értem, hogy miért akarnak az emberek egy pingpong ütőt a zsebükbe, :F de ha vesz kettőt és egy asztalt akkor lehet otthon pingpongozni! :)

(#39) Aryon87 válasza szigetipk (#36) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezért használom még mindig a jó öregesen működőn.Samsung Note 8-at. ;)

Annak a kávában van és nem a kijelzőben a szelfikamera. Nem mindegy. Amire vársz, addigra megdöglik a telefonod, mert nem lesz egyhamar kijelzőbe rejtett kamera.

Mellesleg a kamerasziget szoftveresen elrejthető, így olyan mintha lenne egy felső káva. És máris nem látszik. Sötét módban sem annyira, ha az app fekete.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#40) bajnokpityu válasza joey04 (#15) üzenetére


bajnokpityu
félisten

akkuban az se volt éppen kiemelkedő. fényképezőben inkább.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#41) SkyLine3000 válasza Reignman (#3) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az a kamerasziget úgy nem szép, ahogy van. És akkor finoman fogalmaztam. De ez szubjektív. :)

(#42) joey04 válasza bajnokpityu (#40) üzenetére


joey04
titán

az op?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) Neck


Neck
veterán

A krómszerű kamerasziget nagyon homasitás racsingos bazári.
Az f1.4 vs f2 állítható blende értelme nem sok, max annyi, hogy elmondható a telefonról, hogy változtatható a rekeszérték...

:(

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#44) Greentea


Greentea
senior tag

A videónál az ugráló optikaváltásért kár, ha a többi gyártó ezt megtudja oldani smooth-ra, akkor azt nekik is megkéne tudniuk ennyi pénzért. Egyébként tetszik, jó ajánlat esetén simán váltanék rá.

2x2 néha 5

(#45) YellowFlash válasza szigetipk (#36) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

redmagic 9 pro

They don't know... PepeLaugh

(#46) MikeWazowski válasza ropogós (#32) üzenetére


MikeWazowski
addikt

De legalább mer más lenni.... :)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#47) CapriBoy

Köszi a tesztet!

(#48) dethroner


dethroner
veterán

Pont olyan rusnya, mint a régi elemlámpák :Y

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#49) tms+ válasza PeteePeti (#9) üzenetére


tms+
junior tag

Én is így értelmeztem, hogy egymás után 2 akció indul bevezetéskor, de nem egyhuzamban.

#19 szerintem sem túl modern a szoftver kinézete, szinte a P10 szintjén ragadt

#48 ízlés kérdése, de szerinrem is elég csúnya ez is, mint általában a kínai mobilok

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#50) zdanee


zdanee
őstag

Basszus, már a koppintás telefonoknak is használtautó ára van... komolyan, következő váltásnál veszek három eldobható telefont meg egy Steamdecket inkább...

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.