Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#281798) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

MLB The Show 24 Digital Deluxe Edition (PS4, PS5)

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#212401) Sirandrish válasza FunPro (#212397) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha FHD a cél, akkor a monitor kb fagyi árban megúszható (60hz), ha meg giga méret és felbontás kell, az TV-ből sem olcsó :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#212402) FunPro válasza Deck (#212399) üzenetére


FunPro
senior tag

Amúgy a pc sem avul el olyan gyorsan, mint amennyire be van harangozva. A maxos konfigok igen, de középkategóriában már baráttságosabb a helyzet.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#212403) FunPro válasza Sirandrish (#212401) üzenetére


FunPro
senior tag

4K-t nem fogod kihajtani (hosszútávon) abból az árból, amit írtam. :D

De ja, azért nem is írtam bele a számítgatásba.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#212404) Deck válasza Sirandrish (#212400) üzenetére


Deck
titán

Teljesen más lesz most a helyzet. A ps4 már megjelenésekor se volt túl erős.

PS5

(#212405) Sirandrish válasza Deck (#212404) üzenetére


Sirandrish
legenda

Úgy legyen..ha kibírja a HW 5 évig és nem jön félúton ráncfelvarott (hw-ban erősebb vas) akkor nagyon boldog leszek. Ha igen, akkor meg kapják be a jambót

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#212406) seniman válasza Deck (#212394) üzenetére


seniman
addikt

Nekem a PC a bétateszter.Letorrentezem amire kíváncsi vagyok,aztán így kialakul egy lista,hogy mit érdemes megvennem PS4-re.Bekerült most a kalapba a DMCV,SoTR,Plague Tale,most meg a Wreckfest pörög.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#212407) #04430080 válasza FunPro (#212402) üzenetére


#04430080
törölt tag

A középkategória már akkor el van avulva, amikor megveszed. A jó gép meg most is drága. Csak egy valamire való VGA (Radeon 5700 XT, GF 2060 Super) 150ezer.

(#212408) -FLY-> válasza seniman (#212406) üzenetére


-FLY->
őstag

Wreckfest az állat, pár éve már tolom multiban, óriási flash.
Mondjuk nagyon sokáig úgy nézett ki, hogy semmi sem lesz belőle, de talán...
Agyalok, hogy ps-re is megveszem.

(#212409) Deck válasza Sirandrish (#212405) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#212410) sp8787 válasza Sirandrish (#212398) üzenetére


sp8787
addikt

Ez egyebkent sztem siman beteges/fuggoseg kategoria marmint ez az "en mindennel mindenen jatszani akarok ami barhol barmikor megjelenik".
Es mielott azt hinned ,hogy ezt bantasbol irom hadd mondjam el ,hogy az amit en csinalok az is siman beteges/fuggoseg.

A PC-rol nekem van egy egyszeru velemenyem. Uljon le a PC ele jatszani a t*kom! Eleget ulok PC elott nehogymar meg jatszani is ott gubbasszak.

(#212411) seniman válasza -FLY-> (#212408) üzenetére


seniman
addikt

Főleg amikor egy kombájn jött velem szembe a pályán,meg iskolabuszok. :Y

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#212412) Deck válasza sp8787 (#212410) üzenetére


Deck
titán

Én nem pc-n játszom de ez a pc előtti ülés, gubbasztás stb elég régi duma és nagyon nem igaz. Simán kötheted tv-re azt is, van kontroller is akár, vezeték nélküli billentyűzet és egér is.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#212413) sp8787 válasza Deck (#212412) üzenetére


sp8787
addikt

Es ,hogy futna rajta a BB, jol? Meg csak ezert vegyek meg plusz 1 PC-t es akkor lenne itthon 3?
Meg szorakazzak a driverekkel...etc? .................etc.

blehh

(#212414) FunPro válasza #04430080 (#212407) üzenetére


FunPro
senior tag

A 2060 az alsó középkategória (amúgy most csak 120k).

Csak hogy tisztázzuk kinek mi a középkategória. :D

2060 pedig még ki fog húzni pár évet... :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#212415) consono válasza vg (#212360) üzenetére


consono
nagyúr

Hát ez az :) Olvasni én is olvastam ilyeneket, de amíg még gép sincsen, addig ezeket mind jelentős fenntartásokkal kezelem ... Illetve van még egy bajom, ha natívan viszi majd a PS4-es játékokat, akkor a PS5 egy Ps4 Pro Pro lesz? Hát, izé...
Hogy kicsit árnyaljam a dolgot, miért nem sietek PS5-öt venni:
- csak FullHD megjelenítő van a lakásban, szóval a 4K nem érdekel, ja HDR sincs, nincs is tervben a következő pár évben a csere
- heti 2-3 órát tudok már csak játékkal tölteni...
- a PS4-es játékokat elviszi a mostani Fat is...

Ha nagyon viszketni fog a tenyerem, lehet, hogy a PS5 debütálása után veszek PS4 Pro-t, lecserélni a mostani Fat-et, olcsón, és majd 2-3 évvel a start után váltok PS5-re. Vagy az új XBox-ra, addigra kiderül hova érdemes...

"In God we trust. All others must bring data"

(#212416) Deck válasza sp8787 (#212413) üzenetére


Deck
titán

Nekem is kényelmesebb a konzol :P

PS5

(#212417) #04430080 válasza FunPro (#212414) üzenetére


#04430080
törölt tag

2060 szuperről van szó (2070).

És 4k felbontásról (legrosszabb esetben is 1440p / wide). Jövőre minden maga mögött hagyja már a FHD -t, PC -n se keverjük ide. A 2060 szuper most ennek pont megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#212418) sp8787 válasza Deck (#212416) üzenetére


sp8787
addikt

Ez egyebkent nekem full nem eletszeru ,hogy en majd fognam magam oszt ledoglenek/fekudnek es nekiallnek fekve egerezni meg kijbordozni.

Nameg a kis t*kom!

(#212419) #04430080 válasza sp8787 (#212418) üzenetére


#04430080
törölt tag

Bőven bevállalnám, de mit látnék 3-4 méterről a Factorioból? :D
Marad a PC is (mmo, factorio, ets2, rise of industry és társai), PS4 meg a többire.

(#212420) F-ECT$


F-ECT$
titán

PC árak és avulás: évekig toltam a legújabb játékokkal max vagy max közeli grafikán, és a 90-es évek végén, 2000-es évek elején évente, de max 2 évente mindent (lap, proci, memória, vga, táp) cserélni kellett ha lépést akartál tartani. Igaz akkor 200k (+áfa) körül már tudtál csúcs közeli gépet építeni. A pc-hez még venni kell monitort is, a ps-hez meg nem feltétlenül kell külön tv, ha amúgy is jó tv-d van.
Most sokkal lassabb már az avulás, de egy csúcs közeli pc a sokszorosába kerül egy konzolnak (persze a teljesítménye is sokszorosa). Egyébként meg nem a mostani pc ár / teljesítményt kell összevetni a ps4-gyel, hanem a megjelenéskorit. Egy újonnan megjelenő konzol mindenképp időtállóbb beruházás, mint egy akkor hasonló pénzért vett pc.

PS5 ár: 500$ körülre tenném, nem biztos, hogy meg merik lépni a 600$-t még egyszer (kivéve ha nem rögtön 2 féle gép jön). Ez nálunk áfával mindennel olyan 170-200e Ft lesz szerintem.

Dive ever, work never.

(#212421) Moby válasza Sirandrish (#212400) üzenetére


Moby
addikt

A switchel hogy van ez? :D Ez miért csak a sonyn van leverve örökké, mintha bármelyik konzolgyártónak amúgy brutálpécé-killer gépet volna kötelező kidobni.
Ha a sony most kihoz egy olyan gépet, amivel tényleg el lehet normálisan 4K-ban játszani, engem tovább nem érdekel tovább a pc, akkor sem, ha 5 év múlva sokkal komolyabb hardverek lesznek. 8K tévét nem veszek a következő sok évben sem, akkor sem, ha a gyártók kíntszarnak ezért. Ugyanazt a felbontást kell majd kiszolgálni a gépnek a gen végén, mint a gen elején. Ebben mi fog "elromolni"? :F

(#212422) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Már leadtam itthon a rendelést.
Jövő karácsonyra ps5+pénztárcám barátja 4Ks TV. A kettő ne legyen több mint 350K.

(#212423) vg válasza ProEvoFan (#212422) üzenetére


vg
addikt

Ja, biztos kevesebb lesz a kettő együtt. :DDD

(#212424) Xaels válasza vg (#212423) üzenetére


Xaels
félisten

Szoktak lenni ilyen árukapcsolt akciók.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#212425) Moby válasza vg (#212423) üzenetére


Moby
addikt

Most is van 150-ért 4K tévé. Persze nem HDR(valós), meg nem FALD, és pláne nem oled, de 4k. 200K-nál meg aligha lesz több a gép.

(#212426) b. válasza .LnB (#212243) üzenetére


b.
félisten

Nagyjából én is így látom a dolgokat. Igaz , én PC-n nyomtam végig, mert ott valamivel szebb a játék,de nagyon szarul optimalizált motor van alatta, Northlight engine nem igazán remekel se konzolon se PC-n, DX 12 se tetszik neki, hiába van NV kártyám. RT szépen muzsikál benne,de ára van.

Maga a játék amúgy nagyon bejött, szórakoztató, kikapcsoltató, látványos, bár néha én is kibuktam a színkavalkádtól, amit Moby írt. Másnaposan nehezebb volt vele játszani, így ez mindképpen negatívum, idült alkeszeknek nem ajánlom. :DDD

Amúgy mi van veled, semmi :D ?

Én elolvastam 2000 hozzászólást délután :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#212427) belan válasza vg (#212423) üzenetére


belan
addikt

Egy normal 4K tv 55 colos 140 ,150 lehet kapni ,anyámnak 135 vettem egy samsungot a MM-be 135 volt 55 colos .

Playstation 5 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#212428) Ronam válasza belan (#212427) üzenetére


Ronam
addikt

Normal 4K tv? Az milyen? :)

(#212429) belan válasza Ronam (#212428) üzenetére


belan
addikt

Nem oled nem Qled , nem 10 bites panel nem hdr .😎 Igy jobb alap belépő szintű 4K tv .😃

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#212430) Ronam válasza belan (#212429) üzenetére


Ronam
addikt

Jo, tehat jatekhoz nem kimondottan ajanlott ;)

[ Szerkesztve ]

(#212431) tboy93 válasza Ronam (#212430) üzenetére


tboy93
nagyúr

Kifejezetten jatekhoz 120hz es egy normális 10 bites panel a HDR miatt szerintem alap, plusz lehetőség szerint alacsony válaszidő. Na ez meg 55" körül nagyon nem a 150 ezres kategória.

[ Szerkesztve ]

(#212432) #92557568 válasza tboy93 (#212431) üzenetére


#92557568
törölt tag

Szerintem Ő ezt pontosan tudja :)

(#212433) vg válasza tboy93 (#212431) üzenetére


vg
addikt

Hat ja, inkább érdemesebb egy jobb monitort venni 150e pénzért.

(#212434) KaitouP válasza tboy93 (#212431) üzenetére


KaitouP
veterán

Amit leírtál, az a monitor. És igen, az való igazán játékra.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#212435) KaitouP válasza Sirandrish (#212344) üzenetére


KaitouP
veterán

Siess, siess, ne hogy lemaradj, és ne tudd elmondani magadról, hogy neked day one megvan a konzol!!!444(négy) :DDD :R :C

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#212436) Moby válasza tboy93 (#212431) üzenetére


Moby
addikt

Nem akar HDR-t? 120Hz-el sem tudom mire megy a konzolnál. Alacsony válaszidő meg már a belépőszinten is bőven megvan. Ilyet kap ennyi pénzért. Vehet persze monitort is, bár ott sem fog semmivel többet kapni ennyiért. (rendes)HDR ott sincs, 10 bites panel ott sincs, meg kb semmi nincs. Jó inputlag van. meg 4K van ennyiért. Ez meg már van egy tévénél is.

(#212437) Sirandrish válasza Moby (#212421) üzenetére


Sirandrish
legenda

A Nintendo lesz*rja, mert ő elvan a saját játékaival, és nem érdekli hogy mondjuk egy RDR2 vagy a legujabb COD nem jelenik meg a gépére. Hogy miért csinálja így, azt nem tudom. Lehet csak nem akar egy 3. "ugyanolyan" konzolt a piacra. De azért lássuk be..jól csinálják amit csinálnak, mert a Switch szárnyal.

A felbontás meg csak egy dolog...azért a pixelek számánál kicsit többről van szó ha grafikáról beszélünk.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#212438) Sirandrish válasza sp8787 (#212410) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez nálam inkább a birtoklási vágyról szól :)
Lakásfelújítás miatt kb 3 hónapja eldobozoltam a Switchet és a PS4 Prot is...a Switchet tegnap szedtem elő, a PS még most is a dobozában pihen...
Nem játszom mostanság túl sokat, de jó tudni hogy megtehetném :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#212439) Sirandrish válasza KaitouP (#212435) üzenetére


Sirandrish
legenda

Már itt vagyok, és HAHA..én vagyok az első !44!!!!4! :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#212440) ProEvoFan válasza vg (#212423) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Oled?Qled?Áhh...drága.Amúgy sincsenek nagy igényeim.Nekem tökéletes a kb száznyolcvanezer forintos TV.Most is találnék ennyiért.
Nem hinném, hogy a ps5 drágább lesz, mint 170-180K.
Szóval a kettő csak kijön annyiból.

(#212441) #92557568 válasza ProEvoFan (#212440) üzenetére


#92557568
törölt tag

Tv-n sztem nem szabad spórolni,főleg ha a nextgenről van szó.
És amúgy sem 2 évre vesz az ember tv-t...

(#212442) Xaels válasza #92557568 (#212441) üzenetére


Xaels
félisten

Az, hogy kinek mi a spórolás az szvsz elég szubjektív... az egyiknek minden az a 1,5M-os csúcsOLED alatt, míg a másik örül ha a régi képcsövest le tudja cserélni laposra...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#212443) Deck válasza #92557568 (#212441) üzenetére


Deck
titán

Na meg nem csak játékra használja az ember.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#212444) .LnB válasza b. (#212426) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Semmi különös. Ha van valami érdekes, akkor játszok vele, de igazán én már a Death Stranding-re pihenek. Egy ideje nem falom a játékokat. De lehet, hogy csak a nyár miatt.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#212445) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ki szeretném cserélni a HDD a Pro-ban egy SSD-re. Egy megerősítést szeretnék kérni Tőletek, hogyha az alábbi lépéseket hajtom végre, akkor megfelelően járok el és minden adatom megmarad (mentések, trófeák, fiókok, beállítások).

1. Minden fióknál szinkronizálom a trófeákat (van egy fő fiókom és a két gyermekemnek külön-külön saját fiókja, család csoportban)

2. A fő fiókkal bejelentkezve készítek egy biztonsági mentést (ehhez mekkora pendrive szükséges? 16 GB-os elég? Vagy a teljes játékokat is menti és egy nagy külső HDD kell?

3. Kicserélem a HDD-t az SSD-re. (Csak simán beszerelem az új SSD-t és a PS majd "megformázza" a megfelelő formátumra?)

4. Feltelepítem a korábban letöltött teljes (nem csak a frissítés) rendszerszoftvert.

5. Visszaállítom a korábban készített biztonsági mentés alapján a rendszert.

6. Minden fióknál szinkronizálom a trófeákat.

Ez így megfelelő?

Köszönöm a segítséget :R

(#212446) sp8787 válasza Jim74 (#212445) üzenetére


sp8787
addikt

En nem mentettem le csak a menteseket pendrive-ra meg ugye ugyanezeket fel a felhobe.
Ezzel ugy vagyok ,hogy a tiszta telepites a legjobb azaz ujra letoltottem/telepitettem minden jatekot ami kellett.

A jatekmentesek nem fiokonkent kulon vannak?

(#212447) Jim74 válasza sp8787 (#212446) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R Nincsen PS+ előfizetésem, úgyhogy a felhő nekem nem megoldás sajnos :(

Csak mentéseket, hogy lehet csinálni?

(#212448) .LnB válasza Jim74 (#212447) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#212449) sp8787 válasza Jim74 (#212447) üzenetére


sp8787
addikt

Mentes USB-re:
[Settings] > [Application Saved DataManagement] > [Saved Data on System Storage] > [Copy to USB Storage]

Mentes USB-rol vissza a PS4-re
[Settings] > [Application Saved DataManagement] > [Saved Data on USB Storage] > [Copy to System Storage]

De sztem ezek a mentesek fiokonkent vannak.Nalam csak egy fiok van ugyhogy nem tudom ,hogy megy ez tobbnel. Tobbnel lehet ,hogy tobb Pendrive kell, fiokonkent 1.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.