Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#3) Haart


Haart
addikt

Akkor lehet folytatni a topicot hajrá! :C
Idő közben megrendeltem a Froce GT-met holnap át is veszem :DD

[ Szerkesztve ]

(#4) kiskekko


kiskekko
tag

Sziasztok! 60-64 GB-os méretben milyen ssd-t ajánlanátok? A legfontosabb a megbízhatóság!

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#5) Haart válasza kiskekko (#4) üzenetére


Haart
addikt

Leg elterjedtebb sztem ami most jó az a force gt és a vertex 3, ezekkel nem nyúlsz mellé szvsz.

(#6) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Mi a különbség a különböző 128GB-os 830-asok közt? Pl itt .

Köszi előre is.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#7) Bodor válasza Bdanyy (#6) üzenetére


Bodor
veterán

(#8) Bodor válasza kiskekko (#4) üzenetére


Bodor
veterán

Attól függ, milyen operációs rendszerhez kell az SSD, és mondjuk Marvell SATA3-as vezérlő mellé nem javasolnék Sandforce vezérlőjű SSD-t. Milyen gépben lesz használva, vagyis kell-e a "körítés", beépítőkeret stb...
Az első hozzászólásban linkelt cikk elolvasása javasolt!

(#9) kiskekko válasza Bodor (#8) üzenetére


kiskekko
tag

A gépem asztali konfiguráció, beépítő keret kell, paraméterei a következők: Asus M4A78 alaplap, AMD Phenom II x4 955BE, 4 GB Kingston HyperX DDR2 1066 RAM, Radeon 5830 1GB GDDR5, 500GB WD Green HDD. 64 bites Windows 7 Home Premiumot használok. Olvastam a cikket egyébként de konkrét típusra lenne szükségem aminek magas a megbízhatósága.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#10) kiskekko válasza Haart (#5) üzenetére


kiskekko
tag

Köszi a választ, még várok mások hozzászólására is :).

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#11) jim_raynor70 válasza kiskekko (#10) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

En egy Samsung 830-ast javaslok, azzal sem nyulsz melle. De tulajdonkeppen az ajanlottak kozul barmelyik eleg megbizhatonak szamit, hisz nem hiaba ajanlott kategoria.

(#12) Bdanyy válasza Bodor (#7) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#13) Haart válasza jim_raynor70 (#11) üzenetére


Haart
addikt

Samu féle 830 az szinkron vagy még aszinkron?

(#14) Yeffy válasza Bodor (#8) üzenetére


Yeffy
veterán

Szia!

Úgy látom, nagyon otthon vagy SSD-k terén, szóval kérdeznék én is egyet, ha nem gond. :)

AsRock 970 Extr. 3 lapom van, egyelőre nem jöttem rá, hogy Marvell márkájú-e a vezérlőm, szóval érdeklődnék, hogy mit javasolsz rendszernek? 64 GB-os gondolom elég lesz, nem? Win7 X64 SP1, Office, meg egy-két program menne fel, játék max 1 netes.
Samu 830 tetszene, bár árban mintha picit drágább lenne, de ő közötte és az OCZ Agility 3 között agyalok. Beépítőkeret fontos. Az Agility úgy látom, nagyon jó árban van, 20-21 K-ért már találtam ,de gondolom ez nem beépítőkeretes, ugye?

Mit javasolsz? Vagy kb "mindegy"?

Köszönöm válaszodat, egyébk remek cikk, sok mindent tudtam meg belőle... :R

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#15) Bodor válasza kiskekko (#10) üzenetére


Bodor
veterán

Egyetértek (#11) jim_raynor70 válaszával.

Yeffy DJ: Agility 3 nem beépítőkeretes .

Ha el akarod kerülni a Marvell/ Sandforce csapdát akkor ajánlott a Samsung 830 megfelelő változata beépítőkerettel.

Ha nem Marvell SATA3 vezérlős az alaplapod, akkor meg tényleg szinte mindegy, hogy melyiket választod a beépítőkeretesek közül az ajánlott kategóriában, mert érezhető teljesítményben nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#16) Yeffy válasza Bodor (#15) üzenetére


Yeffy
veterán

Értem.
Gondoltam, hogy nem keretes... :U Tudok amúgy szerezni utólag ilyen keretet? Gondolom beszerezhető.

Mondom, keresgettem, de nem találtam infót arról, hogy a 970 Extreme 3 lapom milyen vezérlős.
Igazándiból én is a Samut venném, pont ezt nézegettem, csak sajna nekem 25 alatt kellene igazán... na mindegy, ha más nem, majd valahonnan összekaparom.

Köszönöm segítségedet! :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#17) balpis válasza Yeffy (#16) üzenetére


balpis
őstag

a 970-esen elvileg native a sata3 (az SB950 kezeli)
Legalábbis a Giganál ezt találni:

"AMD SB950 provides 6 native SATA3 ports with superfast 6Gbps link speed and RAID 0, 1, 5, 10 support"

Az asrock 970-esen is ez a párosítás: 970 + SB950 (nem is tudom, lehetne-e más)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#18) Bodor válasza Yeffy (#16) üzenetére


Bodor
veterán

Tudok amúgy szerezni utólag ilyen keretet?

Igen, pár száz forintért beszerezhető, csak nem tudom hogy a nem beépítőkerettel bővített SSD-kben van-e luk amihez hozzácsavarhatod a keretet.

Mondom, keresgettem, de nem találtam infót arról, hogy a 970 Extreme 3 lapom milyen vezérlős.

Én is keresgettem, de én sem találtam....

(#19) Yeffy válasza balpis (#17) üzenetére


Yeffy
veterán

Na igen, én is ezt találtam. Csak mivel jó ideje már nem nagyon követem a PC világ híreit, mostanság "kapcsolódok vissza", ezért írtam ide, hátha ti többet találtok. De akkor te is arra jutottál, amire én. :D

Bodor: uhh, tééényleg, igazad van, erre nem is gondoltam... Akkor valahol megpróbálok utánakérdezni/keresni, hogy van-e rögzítőlyuk.

Köszönöm a segítségeteket.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#20) Fire/SOUL/CD válasza Yeffy (#19) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

AMD SATA vezérlő van a deszkán innen letöltheted az AHCI driver-ét(ha nem a W7 alap drivert használnád)
Eddig még nem találkoztam olyan SSD-vel, amin ne lett volna alul és oldalt "luk", így aztán a Samun és az OCZ is van mindkét helyen "luk" hegyek. :DDD (külső vagy belső rack stb, miatt kell lenni rajtuk, akárcsak HDD-knél.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#21) Yeffy válasza Fire/SOUL/CD (#20) üzenetére


Yeffy
veterán

Érrrtem. Nagyon köszönöm segítségedet neked is. :)
Jelenleg a gyári W7 ACHI mükszik, de arra úgyis újratelepítek, gondolom, akkor szintén a gyári fog felmenni, ami jó lesz, nem kell külön leszedni.

Akkor van lyuka nekije, remek hír, thx. :R :DDD

Hát, akkor majd meglátom, lehet, hogy az ár győz. Minőségben gondolom nincs közöttük különbség.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22) Vitorlas válasza Fire/SOUL/CD (#20) üzenetére


Vitorlas
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy ASUS M5A99X EVO lapom van, ezen AMD SB950-es a SATA vezérlő, ha jól vettem ki a műszaki leírásból.
Az volna a kérdésem, hogy bátran megvehetem-e az általam kinézett OCZ Agility 3-as 60GB-os SSD-t vagy ez valamiért esetleg nem ajánlott darab? (ez nagyon jó áron van és így ezt venném szívem szerint, de kicsit drágábban van Corseair Force 3 is, ha az OCZ szerintetek kevésbé megbízható)

Köszi a segítséget!

(#23) vizimento


vizimento
senior tag

Tudom, hogy mindkettő ajánlott kategória, de ti melyiket választanátok, és miért?

OCZ Agility 3 vagy Corsair Force 3? Esetleg valami más?

Win7 menne rajta, meg egy nagy számítási kapacitást igénylő, múltbéli tözsdei adatokat elemző szoftver, ami 1-2gb-os fájlokból olvassa be az adatokat.

Az alaplapom: Gigabyte GA-P31-DS3L

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#24) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#20) üzenetére


Bodor
veterán

Látszik, hogy sokfajta SSD volt a kezedben, szerencsére. Legalább már azt is tudjuk, hogy mind lyukas ! :D

Vitorlas: Bátran megveheted az Agility3-at, szárnyalni fog a géped tőle. Napjaink egyik legjobb ár/érték arányú SSD-je!

vizimento: Agility3 szerintem neked is jó választás, de azért neked is ajánlom a témaindító írás elolvasását.

(#25) Vitorlas válasza Bodor (#24) üzenetére


Vitorlas
csendes tag

Köszi a választ.
Most azért gondolkozom, ha kevesebb esély van problémára vagy csak valamiért jobb SSD a Corsair Force GT 60, akkor az is belefér a keretbe.
Szerinted?

(#26) kiskekko válasza Bodor (#15) üzenetére


kiskekko
tag

Én inkább a Corsair Force GT/OCZ Agility 3 felé húzok, viszont az alaplapom egy ASUS M4A78 ami SATA 2-es és nem tudom hol kereshetném meg milyen vezérlő van benne hogy ne lépjen fel az általad is említett Marvel/Sandforce probléma. A Samsung 830 sajnos nekem már túl drága. Egyébként a Corsair Force GT és OCZ Agility 3 közül melyikhez jár beépítőkeret meg a többi tartozék? Én ipon.hu-n néztem.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#27) Haart válasza Haart (#3) üzenetére


Haart
addikt

Itt a Force GT a kezemben nemsokára berakom csatkakoztam a klubhoz :D :R

(#28) Bodor


Bodor
veterán

Semmivel sem jobb vagy megbízhatóbb a Corsair GT, mint az Agility3 , csak annyival talán , hogy úgy látom jár beépítőkeret hozzá.

Marvell/ Sandforce probléma csak SATA3-as Marvell vezérlőnél okozhat gondot, akinek SATA2-es alaplapja van, annak ez nem probléma.

Haart: Üdv a klubban! :D

Kaptál hozzá beépítőkeretet?

[ Szerkesztve ]

(#29) Haart válasza Bodor (#28) üzenetére


Haart
addikt

Igen gyárilag van hozzá keret tanusíthatom :C

(#30) Yeffy válasza Haart (#27) üzenetére


Yeffy
veterán

franya, gratula :)

szakiknak még 1 hülye kérdés: a 60-as Agility gondolom elég rendszernek, nem?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31) Bodor válasza Yeffy (#30) üzenetére


Bodor
veterán

Elég szokott lenni...

(#32) Yeffy válasza Bodor (#31) üzenetére


Yeffy
veterán

rendben, akkor marad.
egy utolsó: RAID-ezni érdemes v nem hoz számottevő eredményt mindennapi használatban?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#33) Bodor válasza Yeffy (#32) üzenetére


Bodor
veterán

(#34) Yeffy válasza Bodor (#33) üzenetére


Yeffy
veterán

ok, akkor elvetem. marad a single 60as OCZ. 128as lenne a tuti, csak az nem fér bele.

asszem ennyi kérdésem volt, ha esetleg lesz még, azt a másik topicban felteszem, ha már megvettem.
nagyon köszönöm a segítségeidet :) :R

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35) petakpa1


petakpa1
őstag

[Itt] javasoltak 3 SSD-t is Win XP alá. A problémám, az, hogy sem az Adata S596 sem a Kingston V+100 széria nem beszerezhető jelenleg. Az OCZ-vel meg az a bajom, hogy jóval kisebb teljesítményűnek mutatkozik a másik kettőnél:( Mondjuk jóval olcsóbb is, de úgy vagyok vele, hogy akkor inkább rászánok +5-6 ezret, de nagyobb teljesítményű legyen.

A fentieken kívül van más SSD-is ami ajánlott XP-hez? Értsd támogatja a Garbage Collectiont!

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#36) istvan170


istvan170
aktív tag

Helló mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy asrock P67 pro3 alaplap:
[link]
Ehhez van egy Kingston 64GB V100 SSD, amit most már kevésnek bizonyul méretileg.
Van az alaplapon Sata III port, ehhez keresek 120 GB körüli SSD-t. Igazából ebben a sata vezérlő dologban vesztem el, hogy akkor mit is érdemes ebbe a konfigba venni. Néztem Sata III Kingmaxot, az ára nagyon rendben van, de szinte semmit nem találtam róla a vonatkozó fórumokban. Az jó lehet, vagy mást ajánlotok? Árban 40-45e ft-ig férne bele. Win7 alatt használnám csak.

[ Szerkesztve ]

(#37) Haart válasza istvan170 (#36) üzenetére


Haart
addikt

Szvsz, nem nagyon tudsz mellé lőni, nüansznyi különbségek vannak az ssd-k között. Corsair force gt, Ocz vertex 3, Crucial M4, Samu 830 ajánlottak. Ezekkel soha nincs gond. Kingston-al valóban még elég kevés a tapasztalat.

(#38) istvan170 válasza Haart (#37) üzenetére


istvan170
aktív tag

Értem, köszönöm! Akkor ezek szerint ezzel az alaplappal bármelyik jól működik, nincs vezérlők közti inkompatibilitás. Megpróbálom ezt a Kingmaxot akkor, jóval olcsóbb, mint a többi.

(#39) Haart válasza istvan170 (#38) üzenetére


Haart
addikt

Ha kingston akkor V+200 minima.

[ Szerkesztve ]

(#40) istvan170 válasza Haart (#39) üzenetére


istvan170
aktív tag

Nem Kingston, hanem Kingmax:
[link]

(#41) betonfelhő


betonfelhő
tag

Tetszetős a 120 GB-os OCZ Vertex 3 VTX3-25SAT3-120G. Szépen csökken az ára (jelenleg 42 ezer HUF), ha 40 alatt lesz már nagyon vásárlásra érdemesnek tűnne. Használ valaki ilyet? (A tesztek alapján elég jónak tűnik, de mindig vannak olyan akik panaszkodnak, hogy befosik a rendszer és BSOD, lag meg más problémájuk van.)

(#42) Haart válasza istvan170 (#40) üzenetére


Haart
addikt

Sorry félreolvastam :D Ebből a szériából még kevés a tapasztalat, reméljük jó hajrá :C

(#43) Mi5i válasza betonfelhő (#41) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Használok. Nekem semmi ilyesmi nincs, de persze ez lap/driver/userfüggő is. Többet írnak a panaszkodósak, ezt is érdemes figyelembe venni. Ősz óta ahogy követtem a dolgokat nincsenek problémák e gyermekbetegségekkel, felnőttek :) Gondolok itt a sok Vertex3 és Agility3 fröcsögésekre elsősorban. - Ezzel nem akarlak rábeszélni. Valahol itt is már akkora a kínálat, hogy szimpátia alakul ki mindenkinél. Ezért is van mindig sokszínű válasz egy "milyet vegyek" kérdésre. Ha ez a szimpatikus, esés után csapj rá ;)

(#44) Bodor válasza petakpa1 (#35) üzenetére


Bodor
veterán

Én nem tudok az ajánlottakon kívül más olyan vezérlőjű SSD-t, mely támogatná a valós idejű GC-t. Szerintem a Petrol-lal sem faragnál rá, mert érzésre max. egy kicsivel lassabb ( tizedmásodpercek programtöltésekkor) , mint más SSD-k.
Másik alternatíva, hogy veszel a WIN7-hez ajánlottak közül egyet, és a TRIM hiányát Diskeeper programmal pótolod.
Teljesen jó megoldás, én évekig használtam TRIM nélküli SSD-t, illetve XP alatt SSD-t és nem lassult be egyáltalán.

istvan170: A lapodban Intel a SATA3-as vezérlő, szóval nem kell aggódnod, bármelyik ajánlott SSD jó lehet.
Kingmax-al tényleg nincs még szinte semmilyen tapasztalat, de nem véletlenül olyan olcsó.128GB Read : Up to 150 MB/s Write : Up to 120 MB/s SATA 2. Nem tudjuk 4k-ban mennyit tud... 35.000-ért .
Én úgy látom a 120 GB-os SSD-k közül az Agility3 ( 36.657Ft) a legolcsóbb, és nem szokott probléma lenni vele.

betonfelhő: Nyugodtan megveheted az Agility3-at is , annak már bőven 40 alá esett az ára mint láthatod, és hidd el senki sem mondaná meg a gépedet használva, hogy vertex3 vagy az Agility3 van benne...

(#45) Doki16


Doki16
addikt

Szerintetek melyiket éri meg ezek közül megvenni? Egyforma árban vannak.

Corsair 60GB 2,5" SATA3 Force GT CSSD-F60GBGT-BK
Ocz 60GB 2,5" SATA3 Vertex 3 series VTX3-25SAT3-60G

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#46) Haart válasza Doki16 (#45) üzenetére


Haart
addikt

A kettő felépítését tekintve ugyanaz. Én úgy döntöttem hogy a jobban kinézőt vettem=corsair :D

(#47) Doki16 válasza Haart (#46) üzenetére


Doki16
addikt

Azt tudom, hogy nagyjából megegyezik a teljesítményük. Csak hátha vannak kisebb nagyobb problémái valamelyiknek. A Corsair-el, hogy vagy megelégedve?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#48) Haart válasza Doki16 (#47) üzenetére


Haart
addikt

Teljesen jó. Bár 3 nap használat után még nem lehet biztosat mondani, de sztem nem lesz vele gond.

(#49) petakpa1 válasza Bodor (#44) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi. Akkor bepróbálkozok az OCZ Petrollal. Jóval olcsóbb is mint a Kingston V100+

Abban még tudnál segíteni, hogy van e értelme esetleg két ssd RAID 0-ban történő összefűzésének?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.