Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-11 08:18:20

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) biker


biker
nagyúr

eladtam, de csak a főnökömnek, így nincs messze.
egész pontosan k6 2+-os volt(64+128 cache), 500@550-en, de állat volt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) Seagull


Seagull
tag

Hi nekem volt egy ilyenem kb 1 évig. Egy 400 mhz-es volt, én is azt hittem, hogy tök állat, de utána lett egy 366-os ppga-s celeronom, ami sajna, nagy megleődésemre leverte. Aztán lehet, aztán lehet, hogy csak az ahoz tartozó alaplapom vol nagyon ratyi nem toom. De minden esetre nem volt rossz stuff.

(#4) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hát, nem tudom, nálam simán verte a PIII- 450-et, persze csak a nem sse-s alkalmazásokban, 400@450 volt az enyém, de sajnálom, hogy eladtam, még most, 800-as duronnal is visszasírom.

I am having fun staying poor.

(#5) Loha


Loha
veterán

Ezzel a procival az volt a gond mint most a Tua cerkákkal, hogy maga a proci nagyon jó de a körítés (alaplap) már elavult.

(#6) Drizzt válasza Loha (#5) üzenetére


Drizzt
nagyúr

ugyan már, az se volt olyan rossz:)

meg uppolni kéne a topicot.

I am having fun staying poor.

(#7) j.bravo


j.bravo
addikt

Van esetleg még valakinek ilyen procija+lapja, eladó?
Gondolom túl drága nem lenne, és ha tényleg jó... :)))

Whatever.

(#8) AND1 válasza Drizzt (#1) üzenetére


AND1
őstag

Egyik haveromnak volt K6 III tényleg nagyon jó volt csak a ''hozzávalók'' voltak szerények. Annak idején a korai PIII -akat megtudta lepni.

Egy régi PH-s.

(#9) Tal2


Tal2
tag

Nekem is van egy K6-2-400 procim. Állítólag egy igen király alaplapban, Asus P5A. (Ali aladdin chipset). Viszont összehasonlítva egy Celeron 400-zal, a cerka 50%-ot vert rá. Hát én nagyot csalódtam benne anno. De lehet, hogy a chipset volt a rossz? Akkor miért dícsérték sokan?

Üdv: Tal

(#10) Drizzt válasza j.bravo (#7) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Sajnos nem hinném, hogy ha valakinek van is megszabadulna egy 400-as k6-III-tól 10k alatt, majdnem olyan kuriózum, mint a pentium pro.

I am having fun staying poor.

(#11) Drizzt válasza Tal2 (#9) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az enyém a tnt2-m64-gyel 640*480-ban anno 1400 pontot kapott k6-2 450-el, k6-III 400-zal 1840 körülit, ha jól emlékszem.

Persze az sse miatt kikaptam a piii-tól.

I am having fun staying poor.

(#12) neduddki válasza Tal2 (#9) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az aladin 5-os tenyeleg nem egy 440bx csipszet vot az ma beztos! foleg az agp b...altaztak el benne, de azt vegul is tavajj/tavajj elott kiadott agp vezerlo egesz normalisan javicsa, amugy a 400-as cerkat illene elanyaznia!! de az aladin 5-osok kozul meg a p5ab volt ami hasznalhato is volt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13) Il Padrone válasza Drizzt (#10) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Hat igen, en is nehezen kaptam, csak sajnos elhalalozott. :O
Udv

Il Padrone

(#14) Drizzt válasza neduddki (#12) üzenetére


Drizzt
nagyúr

nekem jó kis 5ali61-em volt, acorp. Fél év alatt értem el, hogy ne fagyjon le minden 3d-s alkalmazás 5 perc alatt...:).

I am having fun staying poor.

(#15) rog válasza neduddki (#12) üzenetére


rog
addikt

egy 366-os celeron is lenyomja a 450-es k6/2-ot.
marmint jatekoknal!
gondolom ennyit szamit a 128kb l2.

(#16) Drizzt válasza rog (#15) üzenetére


Drizzt
nagyúr

bizony, illetve a 256kb a k6-iii-nál.

I am having fun staying poor.

(#17) Il Padrone válasza Drizzt (#16) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Az a cache sokat szamit, voltak is ilyen tesztek.
De nem is a teszt szamit, hanem az, hogy mentek az akkro jatekok akadas nelkul.

Il Padrone

(#18) neduddki válasza Drizzt (#14) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en ezt 2 perc alat megoldottam w98-nal egyell lejjeb vettem a hardvees gyorsitas!!!:-))))))))) oke ez politikailag nem volt korekt, de amig nem volt normalis agp driver addig nem nagyon vot ra mas mo.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19) neduddki válasza rog (#15) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ott le, de szerintem az is arra a nyomorult agp-re vezetheto vissza, mert ha szamolni kellet akkor egesz szepen futott

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20) Drizzt válasza Il Padrone (#17) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az volt a nagy durvaság, hogy a Giants demója max. detailon m64-gyel, meg a k6-iii-mal gyorsabban ment, mint az utánna vett duron 800+mx400 párossal.

I am having fun staying poor.

(#21) HSNet válasza Drizzt (#16) üzenetére


HSNet
aktív tag

Nekem van jelenleg K6-III-m is meg K6-2-m is, de az III brutálisan gyorsnak tűnik. Sajna elég nehézkesen tudom az összehasonlítást végezni, mert csak 1 alaplap van a 2 procihoz:( De talán ha PaladiN télleg megtalálja a GA-ját, akkor lesz nagy platform összehasonlító;]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#22) rog válasza neduddki (#19) üzenetére


rog
addikt

nem. pci-os kartyaval merve is.
sot unreal softw renderellel is elszomoritott.

(#23) Egon


Egon
nagyúr

Nagyon kevés ismerősömnek volt ilyen procija. Akkoriban mindenki a Celeron + BX chipset párost vette, nem is értem miért...;];)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) rog válasza Egon (#23) üzenetére


rog
addikt

mar epp kerdezni akartam, hogy neked mi jut eszedbe a k6-rol :))

(#25) neduddki válasza rog (#22) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Erdekes nalam a k6-2-500+p5ab+s3savage4 /aszem ez volt/ gyalulta a Cel466+Via6963-as+savage4 /ua mint elobb/. mongyuk a 693-as sem egy bx volt!!!:-)))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#26) KeeF válasza Egon (#23) üzenetére


KeeF
csendes tag

hali!

nekem van egy k62+ 500@504(112*4.5 :-)-em meg egy epox mvp3g2-es lapom hozza. abbol lesz most a filmnezo gepem :) tnt-n bazi nagy borda passzivba, sigma design x-card, a procin meg egy spire fridgerock. eddig csondesnek bizonyult, azt a 25w-ot nem mnegy cucc elszivni a procirol :)
tegnap talatam meg datasheeten hogy ennyit disszipal max-ba :)

(#27) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Esküszöm, hogy sajnálom, hogy eladtam, és lehet, hogy még most is vennék egyet, s bekereteztetném:).

I am having fun staying poor.

(#28) Egon válasza KeeF (#26) üzenetére


Egon
nagyúr

Hajrá, használd egészséggel.
Csak azt nem értem, miért _nekem_ írod mindezt?!? :F:F:F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) Drizzt válasza KeeF (#26) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem is volt olyan kártyám, de csak az esetek felében indult el(mpeg 2 dekoder, igaz?).

I am having fun staying poor.

(#30) Il Padrone válasza Drizzt (#27) üzenetére


Il Padrone
senior tag

En leszedtem a femsapkat, jobban hult.
Meg megvan emleknek.

Il Padrone

(#31) rog válasza neduddki (#25) üzenetére


rog
addikt

:))
definiald : gyalulta

(#32) neduddki válasza Drizzt (#27) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

van 3db, abbol egy beztos hogy jo, a masikkettot nem tom, ccsrere felajanlottam mar a kicsikeket, megismetlem!!! alkualap ha muxik akkor egy et6000-es/db

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33) Drizzt válasza Il Padrone (#30) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mázlista.

I am having fun staying poor.

(#34) Drizzt válasza neduddki (#32) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Használni már biztos, hogy nem akarom, de dísznek egy hősi halottat szívesen elfogadnék...

I am having fun staying poor.

(#35) rog válasza neduddki (#32) üzenetére


rog
addikt

esetleg egy et3000-es?

(#36) Drizzt válasza rog (#35) üzenetére


Drizzt
nagyúr

mi az, hogy etxxxx?

I am having fun staying poor.

(#37) neduddki válasza rog (#31) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

definial aszt sajnos nem ismerem, a gyaluilas, meg fogsz egy gyalut oszt mogegyengeted a fat!!!:-)))))))))))
halvany kozom nincs rola mennyivel volt gyorsabb, de abban beztos vagyok,hogy az volt mert sokaig rohogtunk rajta, sajnos megismetelni nem tom a merest mert a p5ab elkoltozott a boldog vadaszezokre, a tobbi cuccot ha jol tevedek meg sejtem, hogy hol van

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#38) Il Padrone válasza Drizzt (#33) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Azert az MMX200-asomat is elteszem majd emlekbe, mert megy 294MHz-en.

Il Padrone

(#39) neduddki válasza rog (#35) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

baszhatom nincs isa ahova tenni akarom!!!:-)))))))))))))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40) rog válasza neduddki (#37) üzenetére


rog
addikt

ja.
mer en heteket toltottem (ha nem tobbet, felesegem szerint tobbet)
benchmarkokkal, meg jatekokkal, ram es fsb beallitasokkal. videokartyacserelgetessel otthon es a melohelyemen is .
szal azert furcsallottam, hogy a gyalulas kifejezest hasznalod, (mert ezek szerint azt erted alatta amit en)

szoval, bar nagyon a szivemhez, nott szerintem a k6/2 egy sor kompromisszum szomoru eredmenye.
kar hogy a k6-iii-at igy pozicionaltak (vagy gyartasi nehezsegeik voltak?)
es hogy a k6/2+ k6/iii+ ilyen keson erkezett..


(#41) rog válasza neduddki (#39) üzenetére


rog
addikt

a polcon?
:)
es ugy mint ket uriember, aki meglatja es megerti egymas szenvedelyet a regi hardverek irant?
csere akarmi masra?

(#42) Il Padrone válasza rog (#40) üzenetére


Il Padrone
senior tag

K6-III-sbol keves volt, es az is dragan.
Ha a szivemre teszem a kezemet, csak azert vettem, mert nem akartam alaplapot cserelni, es azert hozta a tolem elvart teljesitmenyt.

Il Padrone

(#43) venember83


venember83
nagyúr

Hello!

Nekem k6-ii-m volt, birta a tuningot 450@600 mhz, szegenykenek ment is a kemeny 2.5 volt :))). Sstem Celeronok jobbak voltak, egy 300A siman verte jatekokba az enyemet, bar igaz, hogy sz*r noname alaplapba volt beleimplantalva. :(( Azota alaplap halott, proci meg nem kell senkinek :0
Na ennyi a velemenyen errol a temarol :C

(#44) Il Padrone válasza venember83 (#43) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ezt azert ketlem.

Il Padrone

(#45) neduddki válasza rog (#41) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ott sincs az ma igaz! de a kedvenc dos-os konyvelogepeimbe kene 2 pci-os csoda, es mithogy egyik kedvenc muszaki csemegem volt a et6000 aze ojjanra vagyom!
mi masod van??????????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#46) venember83 válasza Il Padrone (#44) üzenetére


venember83
nagyúr

Melyiket? a 600-at (kiserleti celzat volt, nem probaltam, hpogy stabil-e) vagyb hogy veri a Cel A a kis amd-t? Max payne havernal (Cel A 300) jjobban ment, mint nekem. Sokkal tobb jatekot is mondhatnek, de utalok gepelni.

(#47) Il Padrone válasza venember83 (#46) üzenetére


Il Padrone
senior tag

A K6-2 mehetett 600-on, mert az az elmeleti hatar, de nem hiszem, hogy a 300a tuning nelkul pariban lenne egy 600-as K6-2-al.
Azert nem volt az annyira rossz processzor.
Az mmxem 294-en (83 mhz fsb) nehany tesztben szamolt annyit, mint a 300 celeron.

Il Padrone

(#48) rog válasza neduddki (#45) üzenetére


rog
addikt

hat ebben a temakorben?
van egy 4mb-s alliance promotion AT3D-m. pci-os.
vegulis ez is 128bites. ja, es 175mhz ramdac van rajta. :)


(#49) neduddki válasza Drizzt (#36) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

O mejjen tisztelt kollegam! MEg ijjen felhaborito dolgot!!!:-)))))))) Az a franya dicso multra emlekezes!!!!!!!!!!!:-)))))))))))
Szoval a Tseng altal tervezett es talan gyartott, de az O neve alalt forgalmazott video csippekrol kicsit bovebben videokartyakrol van szo! az et3000-as a kommersz isa kategoria csucsa vala, az et4000-es egy kevesbe sikerult vl-es volt a et6000/6100 pegig a pci-os valtozat vala! votl tervebn a et6300-is az ma 3d lett volna de addigra eladtak magukat!
az et6100-ra /ha jol emlekszem/ epult a hercules dynamit 128 video nevu kartya van ojj embor aki nem emlexik erre, a poen az volt, hogy a nonem kartyakra csak fel kellet izgatni ennek a bios-at es megtaltosodtak!
a poen az volt hogy az s3 868/968-as akkoriban prof-nak szamito csipjeit siman verte!!!

udv

neduddki

p.s. keretik nem megsertodni

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#50) colos


colos
csendes tag

En vigan hasznalok most is egy k6-II 500-at divx-es filmek nezesere 1 tnt2-vel. Egy 450-es pII-vel agyonszaggat ugyanaz a film

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.