Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:58:49

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Mivel eléggé elterjedt téma lett manapság a Volte,ezért ide lehet jönni megbeszélni!(Telenor,Vodafone,Telekom).

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#2) Viktor0610 válasza Gubu0101 (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

:R

Samsung Galaxy A54

(#3) Gubu0101 válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


Gubu0101
veterán

Remélem,itt jobb lesz majd megtárgyalni a dolgokat és mások is rátalálnak :C

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#4) #81733120


#81733120
törölt tag

Köszönjük a topikot. :R Végre nem lesznek a szolgáltatói topikok tele VoLTE-s témával. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5) Gubu0101 válasza #81733120 (#4) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igyekszek körbeszaladni,aztán remélem ha csak ez a téma lesz,jobban érthető lesz mindenkinek. :))

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#6) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Nálam nem jelzi, de amikor hívok valakit, akkor ki írja hd hívás.

Illetve 4g marad hivaskor.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#7) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

A voltenak akkor van ertelme ha a masik felnek is van nem?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#8) #81733120 válasza Tiger. (#6) üzenetére


#81733120
törölt tag

Akkor így jelzi a számodra. :)

(#9) dptrsk válasza mSchumi87 (#7) üzenetére


dptrsk
addikt

Nem, voltevel akár vezetékes szám is hívható.

[ Szerkesztve ]

(#10) Gubu0101 válasza mSchumi87 (#7) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ha a másik fél is 4G hálózaton van akkor működik rendesen.Bár elolvastam jó pár cikket ezért ez annál bonyolultabb.Pl ha cellaváltás történik ott már nem biztos,hogy tovább folytatódik a volte hívás.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#11) tomp válasza Gubu0101 (#10) üzenetére


tomp
Topikgazda

Telenornál a teszt alatt volt ilyen hiba még. Cellaváltással a hívás megszakadt. De 1nap alatt javították a hibát. Most már az éles indulással csak a 1220-as hívószám bug maradt meg.

Kíváncsi vagyok mikor lesz VoWiFi a telekomnál. E hónapban tervezik indítani de eddig még nem indult el. Hó elején még ment demóban olykor nálam de azóta semmi.

(#12) Gubu0101 válasza tomp (#11) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hát,azért a volte hálózatot is tervezgetik már egy ideje.Hozzánk (Telenor) még most ér,csak a volte.De ha tolják bele a pénzt nyilván hamarosan :) Inkább kérdés az,hogy a készülékek amik még nem,azok mikor fogják majd a frissítést megkapni :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#13) #77646080 válasza Gubu0101 (#1) üzenetére


#77646080
törölt tag

Jó ötlet, aktív felhasználóként mentettem is a kedvencek közé. :)

(#14) #81733120 válasza Gubu0101 (#12) üzenetére


#81733120
törölt tag

Vodafone-nál tudtommal meg még semmi. :(

(#15) Gubu0101 válasza #81733120 (#14) üzenetére


Gubu0101
veterán

Vodafone még teszteli a Volte hálózatot,de nincs még időpont,hogy mikortól lesz elérhető.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#16) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Telekom-tól származó készüléket használok Telenor SIM kártyával.

Lehet ebből VoLTE terén bármi hátrányom?

[ Szerkesztve ]

(#17) #81733120 válasza Gubu0101 (#15) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ha jól tudom jó ideje tesztelik, csoda ha lesz belőle valami. :D

Oldman2: Elméletileg ugyanúgy kellene, hogy működjön, ha a beállításokban van VoLTE kapcsoló. Kivétel, ha a T nem tiltja szoftveresen. :U

[ Szerkesztve ]

(#18) palee69 válasza Gubu0101 (#1) üzenetére


palee69
senior tag

Jó ötlet!
Köszi :R

(#19) Gubu0101 válasza palee69 (#18) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szívesen,remélem segítségére lesz,akinek kell :)

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#20) tomp válasza Gubu0101 (#12) üzenetére


tomp
Topikgazda

Azért az meglepett, hogy a támogatott telefonoknál automatikusan leveszi a rendszer a VoLTE tiltást. A VoLTE licenc díjas szolgáltatás így minden ügyfél után bizonyos összeget kell fizetnie. Az új tulaj eléggé bőkezű. :DDD
Xiaominál elég egy tárcsázós kódot beírni és megjelenik a VoLTE kapcsoló. OnePlus esetében pedig kell a Qualcomm programja pc-re amivel a megfelelő VoLTE profilt lehet aktiválni. OnePlusnál több profil is van szolgáltatónként külön-külön. Itthon(mint ahogyan majdnem egész EU-ban megy) a "Vodafone_India_VoLTE" profillal megy a telenor és telekom VoLTE. Ha jól tudom a VoLTE hiába szabvány de egy bizonyos keretek között lehet variálni. Szerencsére egy olyan alap konfiguráció terjedt el az utóbbi években amivel majdnem az egész EU-ban és több ázsiai országban is lehet használni a VoLTE-t.
Xiaomi pedig lekéri a profilt a szolgáltatótól.
Ez a "várni kell a frissítéssel, hogy menjen" dolog igazából egy agyrém...

(#21) kali válasza Oldman2 (#16) üzenetére


kali
legenda

Lehet, mert a két szolgáltatónál nem feltétlenül azonosak a szükséges paraméterek.
Ha szerencséd van és gyárilag van olyan paraméter a készülék szoftverében, ami jó a Telenoros VoLTE szolgáltatáshoz, akkor működni fog, ellenkező esetben nem.

Roaming: A Telekom - meg úgy általában bármelyik szolgáltató - nem tiltja, legfeljebb nem támogatja.
Az mindegy, hogy a készülék gyártója vagy a szolgáltató adja meg a szoftverben a szükséges paramétereket, de valamelyiknek muszáj, akkor fog működni.
Szélsőséges esetben maga a felhasználó, de erre kevés telefonon van lehetőség és a paramétereket is ismerni kell ahhoz.

A topik cími kiszúrja az ember szemét, VoLTE lenne az helyesen.

(#22) Gubu0101 válasza tomp (#20) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hát az :)) Nekem csak jött az sms,hogy 72órán belül aktiválják ahoz képest másnap reggel már ment.De külföldre meg hiába telefonálsz akivel beszélsz azt már nem HD-ban hallod,legalább is Telenornál.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#23) Gubu0101 válasza kali (#21) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ha azon múlik akkor át lesz írva,nekem is szimpatikusabb :D Gyorsan szülött gyerek lett :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#24) palee69


palee69
senior tag

Kértem ma infót a Telenoros ügyfélszolgálattól,a válasz érdekes.
Független (XEH) Samsung Galaxy S9+ Dual telefonom van,1 db előfizetéses Telenoros simmel használom.
VoLTE még nincs...
A Voice over LTE-vel kapcsolatban azt az infót kaptam,hogy eddig minden ügyfélnél tiltva volt a VoLTE,
de ezt már a Telenor feloldotta mindenkinél.
Mivel független a telefonom a gyártónak kell szoftverfrissítéssel lehetővé tenni a volte használatát. :F
Akkor várunk a gyártóra...

(#25) tomp válasza kali (#21) üzenetére


tomp
Topikgazda

OnePlus telefonon kiderült, hogy itthon mind2 szolgáltató azonos paraméterrel adja a VoLTE-t. :)

(#26) kali válasza palee69 (#24) üzenetére


kali
legenda

Igen, ezt írják is a tájékoztatójukban:

Samsung Galaxy S9 és S9+ készülékek esetén Dual SIM használatával, illetve független szoftverrel egyelőre nem használható a szolgáltatás.

Forrás: [link]

tomp: Nem olyan egyszerű ez sajnos, ha általánosságban úgy lenne, akkor a fenti leírásuk és a gyakorlati példa sem állná meg a helyét, mert a Telekomos VoLTE paramétereket tartalmazza a XEH (hazai, nem szolgáltatós) firmware, a Telekomos VoLTE megy is azzal, de a Telenoros nem.

[ Szerkesztve ]

(#27) Gubu0101 válasza palee69 (#24) üzenetére


Gubu0101
veterán

Sajnos azt írja a Telenornál,hogy független készülékeken egyenlőre nem használható.

"Samsung Galaxy S9 és S9+ készülékek esetén Dual SIM használatával, illetve független szoftverrel egyelőre nem használható a szolgáltatás."

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#28) tomp válasza kali (#26) üzenetére


tomp
Topikgazda

Csak szimplán azért nem megy mivel a XEH rom a Telenor SIM kártyához nem talál társított VoLTE profilt amelyet tudna használni. De ha a Telekomosat tudnád fixálni vagy másolatot létrehozni amelyet a Telenor HU operátorhoz társítanál, máris működne.
Nálam az Indiai Vodafone VoLTE profil van fixálva azaz engedélyezve OnePlus 5-ön.
Telekom VoLTE: megy
Telenor VoLTE: megy
De ha beleraknék német T-s kártyát, bolgár, szerb vagy norvég Telenor kártyát, EU-s Voda kártyát vagy egyéb EU-s kártyát, rögtön menne a VoLTE. :)

(#29) Gubu0101 válasza tomp (#28) üzenetére


Gubu0101
veterán

Vagy Telenoros rom :D duálként ezek szerint nincs használva,így simán dobnám rá.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#30) kali válasza tomp (#28) üzenetére


kali
legenda

Sok gyártó készülékénél nem olyan egyszerű abba belenyúlni.

(#31) #81733120 válasza kali (#21) üzenetére


#81733120
törölt tag

Lehet, hogy valóban nem tiltja, főként arra gondoltam, hogy sajnos a Telekomnál vannak bajok rendesen a saját, szolgáltatói ROM-mal kapcsolatban, pl. P20 szériánál késnek most az update-k rendesen, pl. ha bedobsz egy piros SIM-et, van Pie, ha visszarakod a magentás kártyát, akkor meg nincs. :(

(#32) kali válasza #81733120 (#31) üzenetére


kali
legenda

Az nem csak a Telekom miatt van, mivel a szolgáltató nem nyúlhat bele a Huawei szoftverekbe, külön kiegészítő frissítést adhat csak ki rá, ami nem képezi a rendszer szerves részét, gyári visszaállítással el is tűnik, illetve telepíteni sem muszáj.
A gond azzal van inkább, hogy a szolgáltatós megkülönböztetés mellett, a Huawei IMEI alapján is szelektálja a készülékeket a frissítések tekintetében, ezért az egyik Telekomos/Telenoros/Vodafone-os/nem szolgáltatós készülék már megkapta a frissítést, a másik csak trükközve, vagy még úgy sem.

Írok kapcsolódót is; A feleségemnek Honor View 10 telefonja van, ami Android 8-on nem rendelkezett szoftveresen VoLTE támogatással (Telekomos előfizetés, azon már régóta bekapcsolva a funkció), megérkezett később a 9-es és megjelent VoLTE kapcsoló, működik is a 4G hanghívás.

[ Szerkesztve ]

(#33) tomp válasza kali (#30) üzenetére


tomp
Topikgazda

Igen tudom.
Nálam így néz ki a profil lista:
egyik és másik fele.

(#34) #81733120 válasza kali (#32) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ma is tanultam valamit. :R
Az IMEI-s dolog ismerős, sajnos anno részben emiatt szívtam meg... P8 Lite leragadt nyalókán, más meg vígan használta a 6-os Android rendszert. :(((

Nekem még nem jött ilyen update, pedig ma tettem fel a legújabbat.
Mondjuk egyelőre a feltöltős miatt nem tudnám kihasználni, remélem később feltöltőkártyásoknak is elérhető lesz, mert elég előnyös. Gondolom a VOIP-tól még jobb, Viber Out minősége múltkor nem volt valami fényes...

[ Szerkesztve ]

(#35) Ginbo válasza tomp (#33) üzenetére


Ginbo
csendes tag

Nekem most sikerült aktiváltatnom a szolgáltatást, és a beállításokat elvégezni Oneplus 6T-n tomp fórumtárs segítségével.
Jól működik, de a 1220-at nem lehet hívni VoLTE alól azonnal eldobja a hívást. Jelenleg vidéken vagyok ahol a 800Mhz es lte van használatban. Holnap Budapesten is kipróbálom.

(#36) tomp válasza Ginbo (#35) üzenetére


tomp
Topikgazda

Örülök, hogy sikerült! :)
Budapesten tökéletesen működik mind3 frekvencián.
Nem ellenkeztek amikor kérted a VoLTE-t? :D

(#37) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Udvozlet!

Szamomra akkor is erdekes, hogy egy gyarilag volte tamogatasu telon (Xiaomi Note 5), sehogy nem birom beuzemelni.. Telenor topikban mar targyaltuk, neten is nezegettem, hatha valami beallitasi kinja van, de nem birok vele. :-/

[ Szerkesztve ]

(#38) Ginbo válasza tomp (#36) üzenetére


Ginbo
csendes tag

Egy hölggyel sikerült beszélnem az ügyfélszolgálaton. Tartottam tőle, hogy bele fog kötni valamibe, de elsőre azt mondta, hogy nincs akadálya a tiltás feloldásának, de tudjam, hogy csak megfelelő készülékekkel fog működni. 😃 Azt mondta 72 órán belül aktiválódik, de gyakorlatban gyors szokott lenni. Mire letettem a hívást, már aktív is lett 😃
Azt hozzá kell tegyem, hogy vállalati ügyfélszolgálat, mivel a kártyám céges, és tapasztalataim szerint, itt a jól képzett kollégákat alkalmazzák! 😃

(#39) lugosi válasza Gubu0101 (#10) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Ha a másik fél is 4G hálózaton van akkor működik rendesen.”

Itt szerintem valami félreértés van.

(#40) kirk01


kirk01
tag

Én tegnap aktiváltattam a 1220-on flottás kártyára. Akkor kb. 1 órán keresztül működött a VoLTE de most ismét csak 4G vagyok. Elképzelhető, hogy kikapcsolták? :F :((

(#41) Viktor0610 válasza kirk01 (#40) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Flottásoknál szokott olyan lenni, hogy egy törölt szolgáltatás visszakerül.
Szóval előfordulhat. Nem tudom, mi az oka.

Samsung Galaxy A54

(#42) TODI1111


TODI1111
addikt

Azt nem értem a telenornál, hogy ha már úgy is csak korlátozott készülékeken lehet igénybe venni és használni egyenlőre akkor azokra miért nem lehet egyszerre elindítani.A fiam mate 20 pro készüléket használ ami szerepel a listán mégis tiltás van rajta és nem tudja használni a szolgáltatást. Nekem meg Note 9 készülékkel ( bár ez is volte képes és más szolgáltatónál működik ezért nem tudom miért kakukk tojás a többi samsunghoz képest) gondolom majd a nyuszika hozza a lehetőséget,hogy használni tudjam. :D

(#43) R a y


R a y
senior tag

1220at felhívva aktiválták. Utána telón ezzel tudtam aktiválni: *#*#86583#*#*
Xiaomi Redmi Note 5

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#44) Szokenesz válasza R a y (#43) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Igen, ettol meg jelenik a menuben a volte bekapcsolasanak a lehetosege, de attol meg nem mukodik, legalabb is nalam, status baron sem jelzi, meg hivasnal azonnal visszalep 2G-re

[ Szerkesztve ]

(#45) -HTC- válasza Gubu0101 (#27) üzenetére


-HTC-
tag

Ott a pont!
Nekem sem működik sem az S9, sem az S9+ telefonjaimon! :(
SMS három napja megjött mindkettőre!
Mindkettő független és PIE van rajtuk!

Nincs mit tenni várni kell!

(#46) #81733120 válasza -HTC- (#45) üzenetére


#81733120
törölt tag

Szvsz először a Telenoros ROM-mal rendelkező készülékek fogják megkapni, utána majd a független mobilok. Gondolom ez egyféle "kedveskedés" azok felé, akik az adott operátortól vett készüléket, másrészt könnyebben hozzáadják a saját kiegészítőjükként. :)

(#47) -HTC- válasza #81733120 (#46) üzenetére


-HTC-
tag

Vajon mikorra várható hogy mi is megkapjuk?

(#48) TODI1111 válasza #81733120 (#46) üzenetére


TODI1111
addikt

"Gondolom ez egyféle "kedveskedés" azok felé, akik az adott operátortól vett készüléket,"

Akkor nekem (nekünk,mert több volte képes készülék van a családban olyan is ami benne van a listában) ezért nem jár. :DD 18 éve vagyok "megbecsült ügyfelük" 5 előfizetéssel de az utóbbi időben már függetlenül veszem a készlékeinket mert semmi kedvezményt nem adnak. Ugyan olyan áron, ugyan olyan feltételekkel kapom én is mint aki betéved az utcáról és most szeretne először előfizetést készülékkel. :DD

(#49) kali válasza TODI1111 (#48) üzenetére


kali
legenda

Nem kedveskedésről van szó, egyszerűen csak az általuk forgalomba hozott készülékek szoftverére direktben vannak ráhatással, így abba hamarabb bekerülhetett a támogatás, a többibe meg később teszi bele a gyártó.

(#50) #81733120 válasza TODI1111 (#48) üzenetére


#81733120
törölt tag

Ez attól is függ, hogy milyen készüléked van. A kék szolgáltatónál első körben a Huawei P20/P20P és a Nokia 6.1 kapta meg ezt a fícsört, utána bővült a kínálat: [link]
Jelenleg ezeknél van a legnagyobb esély arra, hogy működik is a 4G Hang szolgáltatás, de természetesen egy független készüléken is mehet a dolog, ha felteszel egy olyan ROM-ot az adott készülékre, amiben van VoLTE kapcsoló.

"Ugyan olyan áron, ugyan olyan feltételekkel kapom én is mint aki betéved az utcáról és most szeretne először előfizetést készülékkel."

Sajnos manapság már így megy, más szolgáltatónál is. :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.