Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) tkazmer válasza Xero (#1) üzenetére


tkazmer
addikt

Első kérdés: Várható, hogy lesz olyan MacOS, amelyik PC-n is megy majd?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) tbs válasza tkazmer (#2) üzenetére


tbs
addikt

Mármint legális..? :D

(#4) tkazmer válasza tbs (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

Jaja...én nem vagyok az illegalitás híve...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) Xero válasza tkazmer (#2) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem az én tisztem megitélni de szvsz nem várható. Ti az Apple egy hardware kereskedő első sorban így neki az az érdeke hogy a saját gépeiket vegyék.
Amúgy utóbbi időben erre a kérdésre azt a választ adom hogy kiválóan fut a windows a Mac-eken tehát aki vágyik az OSX kényelmére de pl a jogtárhoz vagy az adózáshoz kell a windows is annak már megvan a lehetősége rá.
Amúgy van nagyon okos kis program(Parallells) amivel lehetővé vált az OSX-en belül egy XP futtatására. Jelenleg sajnos 3d támogatás még nincsen benne de szerintem idővel ezt is megoldják és akkor tényleg maradéktalanul ki lesz aknázva a C2D architektúra virtualizációs képessége.

(#6) Xero válasza tbs (#3) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván illegálos megoldás van csak egyrész közel sem olyan egyszerű és nem olyan érzés mint a legális. Nekem plherótom lenne a kext file keresgéléstől meg a patchelgetéstől. Viszont kétségtelen tény hogy így is meg lehet ismerni a rendszert de az igazi élményt nem nyújtja.

(#7) tkazmer válasza Xero (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

Hát kár...csak mert a közeljövőben nem tervezek új gépet venni, viszont érdekes lenne kirpóbálni a mac-et...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) Xero válasza tkazmer (#7) üzenetére


Xero
nagyúr

Azért érdemes bemenni egyszer egy Apple üzletbe kicsit megnyomogatni 1 gépet. Annyit megér a dolog.

(#9) tkazmer válasza Xero (#8) üzenetére


tkazmer
addikt

Persze, akárhányszor csak járok olyan helyen, ahol ki vannak állítva, megnézem, de hát azért huzamosabb ideig is jó lenne kipróbálni őket.....nah, mindegy, talán a köv notim egy apple lesz..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) Xero válasza tkazmer (#9) üzenetére


Xero
nagyúr

Úgylegyen! :)

(#11) Xero


Xero
nagyúr

Nos megjött a kis Core-2es Macbookom. Kiválóan üzemel semmi panasz. :)

(#12) xedos


xedos
addikt

Jó topic :)
Gratulálok a gépedhez!
Nekem másodgépként van egy utolsó szériás ibookom.
Mindennap hordom magammal, mikor miért :)
Múlt héten pl, naptárt gyártottam... magamnak +a végén 4kollégának...
Hiába... az iLife csomag előnyeivel még nem láttak megfelelő PC-s progit:)

(#13) Xero válasza xedos (#12) üzenetére


Xero
nagyúr

Jó látni! :)
Nekem is előző mobil gépem ibook volt utolsó szériás szerettem. :)
Meg kell hagyni méretei szimpatikusabbak voltak mint ennek a gépnek. Azért ez ahoz képest eléggé tepsi hatású. :)
Amúgy igen az iLife úgymond kinyalja a fenekünket. :)
Ami még a nagy kedvencem az a rendszer költöztetése. Ez a 3. gépem amin ugyan az a user és rendszer van. Most hogy teljes proci csere volt így is talán 3 applikációt kellett újra húznom és ezzel meg is volt a költözés. Ezekért az apróságokért imádom az OSX-et. :)

Szerk: ofkorsz felraktam photoshop cs3-at is. Nem mondok hülyeséget de kb 3-3.5 másodperc az indítási ideje. Eléggé lenyűgöző :)

[Szerkesztve]

(#14) borob


borob
tag

augusztus óta nyúzok egy 2 gigahertzes modellet 2 giga rammal megtámogatva, és tökéletesen elégedett vagyok.
xp-t első két nap utántól már csak játékra használom, nameg végre megoldottam, h xp alól is lássam a maces partíciókat, így már minden zsír, személy szerint várom már a Leopard megjelenését.
első mac gépem, igazából egy fél éves tervelgetés után 2 hét alatt eldöntöttem, h mégis ez lesz, jobban járok, és ja, mikor kicsomagoltam, akkor nyúltam először mac os-hez, de pillanatok alatt átlátható, és használható.
namostnemtommitlehetne még írni, ennyi bla

(#15) i4s


i4s
tag

Udv mindenkinek! Mint alabb is latszik 2GHZ MBP boldog tulaja vagyok. Teljes mertekig meg vagyok elegedve a gepemmel es a teljesitmenyevel. Win-t szintugy csak jatekra hasznalom, mint az elottem szolo tulaj. (no jo, a pc-notin az fut, de az igazabol az eletem parjae) Az elso perctol kezdve vilagos volt, hogy az OSX egy jol felepitett atgondolt rendszer, ami felesleges minden sallangtol es idegtepo benazastol.ld: ez a driver ezzel a progival nem fer ossze, de akkor meg a masik a harmadikkal, lefagyok, kekhalal stb....

(#16) Xero


Xero
nagyúr

Nah el ne tűnjünk. Felraktam egy pár gigás partícióa egy XP-t. Egész jól muzsikál. Gyönyörűen hálózat letiltve gameboykodni pont kiváló. :)

[Szerkesztve]

(#17) Xero


Xero
nagyúr

Toltam egy Xbench-et kis kellemes 146 pontocska lett.

(#18) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

sziasztok!
tervezem a mostani gépem lecserélését vmi kisebb, könnyebb gépre, és a macbook is a lehetséges ''utódok'' közt van, azonban vannak kisebb aggályaim, kérdéseim:
- az első széria gyermekbetegségei (sípolás, RSD, blabla...) az újabb modellekben már nem jelentkeznek, igaz?
- akksi élettartamával mi helyzet? láttam képeket neten, ahol fél éves gépek akksiideje jelentősen kevesebb volt, mint az új gépeké..ez azért aggasztó számomra, mert az előző hp nc6000-em akksijának 3 évesen is 0% volt a wear level-je...
- a c2d-s gépek mennyire melegszenek?
- érzékenyebb lelkű almások most ne figyeljenek :) : Vista megy BootCamp-pel? És Parallel Desktop-pal?
- megint akksi: 3.5-4 órát elmegyeget a gép bekapcsolt wifi-vel?

egyenlőre ennyi, ha még vmi eszembe jut, még írok :)

in asm we trust

(#19) Xero válasza sghc_toma (#18) üzenetére


Xero
nagyúr

-A régi problémk nincsenek meg.
-Nekem ugyan még nagyon fiatal a gépem de az akksi jobb állapotban van mint új korában sőt van olyan fél éves MB ami szintén jobb mint új korában.
-Éppen az ölemben van és semmi gond a proci 52 fokos venti nem megy. Simán jó. Ha nagyon megdolgoztatod akkor kapcsol be a venti jobban.
-Vistat még nem probaltam boot campel de a parallels gond nélkül viszi.
-Nekem most bekapcsolt wifivel ment kb 4 órát neteztem zenét hallgattam és emaileztem.

Bármi más kérdésed van írj nyugodtan!

(#20) sghc_toma válasza Xero (#19) üzenetére


sghc_toma
senior tag

köszönöm szépen a válaszokat, nagyon bíztatóak :R
január elején vmikor benézek vmi boltba, megnézegetek közelebbről egyet, aztán meglátom, mitévő legyek.. meg persze még el kell adnom az asus-omat is :)

in asm we trust

(#21) Xero válasza sghc_toma (#20) üzenetére


Xero
nagyúr

http://www.macbolt.hu
Legjobb, Andrássy utca közelében van. :)

(#22) sghc_toma válasza Xero (#21) üzenetére


sghc_toma
senior tag

jepp, ez a bolt az egyik célpontom :) a másik meg az xms..
meg elvileg itt Szombathelyen is van egy hely, ahol meg lehet tapizni apple gépeket.. múltkor találtam rá a guglival, de most meg már nem találom :O

in asm we trust

(#23) Xero válasza sghc_toma (#22) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha rám hallgatsz minden féle képpen iJoenál (www.macbolt.hu) veszed a gépedet. Nagyon készséges és segítőkész a vevőkkel. Bármi bajod van rá számíthatsz!

(#24) brav


brav
csendes tag

Nem nagyon tudok hozzászólni:) Minden nagyon jól és szépen muzsikál nálam, egy 12-es G4-es PB-m van. Sajnálom, h MacBook Pro-ból nem lett 12-es, de hát ez van. Jövőre tervezem a notimat lecserélni Leopárddal egy iMacre... :)

Amúgy véletlen bukkantam erra a totyikra, mert itt szívok a win-es notebookkal....

APPLE POWAAAA!

(#25) Xero válasza brav (#24) üzenetére


Xero
nagyúr

Fantasztikus kis gép a 12''-os PB. Előző gépem egy 12-es iBook volt de mindenkori álmom egy 12''-os MacBooPro lenne. Isteni cucc lehetne. :)

(#26) xedos válasza Xero (#25) üzenetére


xedos
addikt

Hát ez az én bajom is :)
Most van egy 12''-os ibookom másod gépnek...
Fő gépem egy 20''-os iMac. Előtte másfél évig csak pc-s notim volt, ezért kellett az ibook.
Szép-jó az iMac-csak nem hordozható :) Játéknál viszont jó.
Egyszóval a 2db gép helyett én is egy 12''-os macbook pro-ra vágyom + egy 20-24''-os TFT-re...

(#27) Xero válasza xedos (#26) üzenetére


Xero
nagyúr

Hat igen. :) Nekem mondjuk ez a kis core2-es macbook elég. Amennyit én játszódok rajta arra bőven elég az i950 is, a teljesítménye meg elég kellemes. Út közben mondjuk jó ez a 13'' is bár a 12 kényelmesebb, de kezdem megszokni itthon meg ugyis 20''-ra van kötve.

(#28) aton-hawk


aton-hawk
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kérdésre választ kapni, remélem tudtok benne segíteni. A kérdésem: Milyen videókártya található a macbookban? Konkrétan nem játékra alkalmas videókártyára gondolok (bár azért kipróbálnám ;) ), hanem olyanra, hogy pl win alól a 3ds max elfutna-e? Egyenlőre a szerényebb verzión gondolkodok...az 1,8 as macbookra. Előre is köszi mindenkinek a választ
És még1 kérdés: Mekkora a különbség az 1,8as és a 2-es macbook között? Mennyire érezhető? Megéri azt a plusz 80e-t?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#29) Alex91 válasza aton-hawk (#28) üzenetére


Alex91
félisten

Alaplapi. GMA 950.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30) sghc_toma válasza aton-hawk (#28) üzenetére


sghc_toma
senior tag

mac-hez nem értek, én is csak most tervezgetem egy macbook megvételét.. de:
- a pici és a középső macbook közt árban nem 80 a különbség, csak 50.. nem?
- a pici 512MB ram-ja kevés lesz szvsz, ha winen 3ds max-olni akarsz..
- ha esetleg dvd-t is szeretnél írni, akkor a pici nennyó.. ő csak olvasni tudja..
- gma950-en meg HL2-ztem gyengébb procc mellett, nem hinném, hogy a 3ds max megfekteti...

in asm we trust

(#31) Xero válasza aton-hawk (#28) üzenetére


Xero
nagyúr

Nos nem volt szerencsém még 3ds max-hoz de ha mondassz valami szintetikus tetsztet vagy valamit amiből meg tudom neked mondani hogy megfelel-e akkor nyugodtan szólj.
Intel GMA950-es integrált videó vezérlő van a gépben ami alap játékokhzo bőven elegendő pl. Ha ez segít 3dmark 2003-ban 1600 pötty körül van az eredmény.
Szerintem a legkisebb gép nem nagyon éri meg. Egyrészt ''csak'' 2MB másodszintű gyorsítótár van a prociban illetve a memória és a merevlemez is kisebb a DVD íróról nem is szólva.
Ha bármi konkrét teszted van vagy kérdésed nyugodtan szólj lefuttatom, igaz csak középső modell eredményeivel tudok szolgálni.

(#32) aton-hawk válasza sghc_toma (#30) üzenetére


aton-hawk
tag

ööö...igazad van, tényleg csak 50e a különbség. aha....tehát akkor a vga is jól teljesít...ezt jó hallani. Nemtudjátok....lehet ezt hitelre kapni? Ha igen, akkor milyen feltételekkel?

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#33) Xero válasza aton-hawk (#32) üzenetére


Xero
nagyúr

Legtöbb Apple kereskedőnél Credigen hitel van. Ha van konkrét igényed adhatok 1 telefon számot meg tudod beszélni és le is szállítják.

(#34) aton-hawk válasza Xero (#33) üzenetére


aton-hawk
tag

aha...érdekelne. :) Privibe eltudod küldeni?
Esetleg vmi futamidő, kezdőrészletet tudsz mondani?

[Szerkesztve]

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#35) Blaise válasza aton-hawk (#32) üzenetére


Blaise
veterán

HA felsőoktatásban tanulsz, akkor itt is tudsz venni hitelre [link]

(#36) Xero válasza aton-hawk (#34) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne haragudj kicsit meg voltam kavarodva. Nos róluk van szó: http://www.appleshop.hu
Ott van az oldalon minden elérhetőség lehet akár rám is hivatkozni hátha segítőkészebbek lesznek. :)

(#37) Xero válasza Blaise (#35) üzenetére


Xero
nagyúr

Köszi ezt a linket! :) Nem is tudtam hogy ipod is van el is döntöttem hogy veszek egyet. :)

(#38) Badb0y


Badb0y
addikt

Tervezem egy macbook 13.3''-as beszerzését., de érdekelnének vélemények:

1. Amit 363.000-ért lehet kapni, csak fehérbe lehet? Feketébe nem :F
2. Alapba van benne 5.1-es hangkártya :D
3. A DVI kimenete milyen? Mire lehet ezt rákötni? Mert ez nem olyan mint a sima hétköznapo vidkarikon a DVI :F Gondolok itt plazma tv-re meg ilyenekre, hogy rá lehet-e kötni.
4. Fényes kijelzője van? A csillogósra gondolok, mert az elég jól néz ki :D
5. Miket lehet bővíteni a memón kívül :F Vidkarit mondjuk :F
6. Billentyűzetük magyar :F

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#39) Xero válasza Badb0y (#38) üzenetére


Xero
nagyúr

Vegyük sorban akkor.
1. Igen a 360-as csak fehérben van a fekete luxus terméknek számít így az feláras, ám nem biztos hogy megéri a plusz pénzt mert csúnyán látszik rajta minden.
2.Igen digitális hang kimenet van rajta amin keresztül könnyedén lehet 5.1-t kicsalni.
3.A videó kimenetet egy úgynevezett miniDVI csatlakozón oldják meg. Ehez lehet kapni 5700Ft-os darab áron átalakítókat. Van VGA,DVI,S-Video thát bármire rá lehet kötni a cuccot, én is egy 20''-os külső Tft-vel használom itthon.
4.Igen fényes kijelzője van, nagyon szép kontrasztos.
5.Bővíteni csak a memóriát és a merevlemezt lehet de ezeket 2 mozdulattal, a videó vezérló integrál intel 950 ám alap játékokra ez is bőven elég és alig fogyaszt.
6.Billentyűzete természetesen magyar, de lehet kérni angollal is.

Ha bármi egyéb kérdésed van nyugodtan írjál, ha beszerzéssel kapcsolatban kell segítség akkor is szólj nyugodtan!

(#40) dotti válasza Xero (#10) üzenetére


dotti
csendes tag

sziasztok.
nagyon klassz hogy van ez a fórum.
ket hónap mulva szeretnék venni egy macbook-ot, es a segitsegedet kerem xero.
Elsö kerdesem hogy:
Megéri-e 37.000 Ft-tal többet fizetni az uj Core 2 Duo-s prociert,ugynis a régi csak Core Duo-s ha mind a kettő 1.83Ghz-hallottam valami 20°%-ot állítólag, de szerintem nem tudnám kihasznalni-és ennyiert mar 1Gb ramot is vehetnek a regebbibe.
És olvastam hogy fel lehet rakni az XP-t,viszont tudok majd jatszani valamelyik op. rendszeren PL.: a NFS Hot Pursuit 2,vagy a forma1 2002-vel?

(#41) tiv83us válasza dotti (#40) üzenetére


tiv83us
veterán

Szerintem megeri a C2D azt a ''kis'' pluszt. Azert az L4MB gyorsitotar az nem piskota :)
Az 1GB RAM pedig szvsz mindenkepp legyen benne minimum, kulonben hiaba a bika proci, az OSX bizony kemenyen befog lassulni ha mar tobb alkalmazast nyitsz meg.
Ha visszaolvasol egy kicsit, akkor lathatod, hogy a legujabb ''hájtek'' jatekokon kivul minden kellemesen elszaladgal rajta.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#42) Xero válasza dotti (#40) üzenetére


Xero
nagyúr

Mindenképpen megéri! 20% előny bőven megvan de van ahol jelentősebb előnyre is lehet számítani, ezen felül kevésbé melegszik a cucc és talán picit akksi is jobban bírja.
Abban ki kell javítanom tib83us kollégát hogy az ''alapgép'' ''csak'' 2MB gyorsítótárral rendelkezik. Van akit ez zavar van akit nem. Engem zavart és közepes gépet vettem. :)
Amúgy F1 99-02 GTR mod-al fent van a gépemen és nagyon kellemesen fut. :)

(#43) i4s válasza dotti (#40) üzenetére


i4s
tag

Az altalad emlitett jatekok biztosan elfutnak rajta BootCamp+Winxp felallasban. Az intel 950-es VGA-jopar ujabb jatek is jatszhato, ha ugyan nem full felbontasban de azert meg eldocog.PL:NFSU II,NFS MW,SIMS2,CIVILIZATION IV,

Ha ennel erosebb teljesitmenyre van szukseged, akkor MBPro a te embered. Barmi mellet is dontesz min 1GB ram az ajanlott.

(#44) Badb0y válasza Xero (#39) üzenetére


Badb0y
addikt

2-re adott válasz nem teljesen tiszta :B ''Könnyedén lehet kicsalni'' 3 jack dugónak kellene ugye lenni rajta, hogy egy 5.1-et ráköthessek.

Garancia mennyi van ezekre a gépekre :F


Szerk:

Egy számomra nagyon fontos kérdést kihagytam. Ventije milyen gyakra kapcsol be, mert utálom, amikor közel vagyok a géphez, és elindul és búg :F

[Szerkesztve]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#45) i4s válasza Badb0y (#44) üzenetére


i4s
tag

...számomra nagyon fontos kérdést kihagytam. Ventije milyen gyakra kapcsol be, mert utálom, amikor közel vagyok a géphez, és elindul és búg...

Az attol fugg mennyire hajtod meg. A venti 60-70 C kozott kezd bekapcsolni. De ezt eleg ritkan teszi. Leginkabb csendben van. De ha vmi prociignyes dolgot csinalsz vele akkor biztosan bekapcsol. Mindenesetre nem pc, hogy allandoan menjen.

(#46) Badb0y válasza i4s (#45) üzenetére


Badb0y
addikt

Netezés közben gondolom. Nem PS-es renderelés közbe ;)

Miért, ha állandóan megy, akkor mi van? Ha csak töltök pl, nem prociigényes dolgot csinálok? Mert lehet, hogy akár napokig ki sem kapcsolnám :F

Aksija hogy bírja?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#47) Xero válasza Badb0y (#46) üzenetére


Xero
nagyúr

Akksija 3.5-5 óra között megy el attól függően mennyire használod.
A venti nagyon ritkán kapcsol be. Sima netezés levelezés zene hallgatás közben nem. Nekem videó nézés közben sem szokott csak ha HD filmet nézek.

Az 5.1-es kimenetre visszatérve. Amire te gondolsz az az analóg kimenet és abból csak stereo van. Ha 5.1-et akarsz kicsalni belőle az csak digitális formában fog sikerülni.

(#48) Badb0y válasza Xero (#47) üzenetére


Badb0y
addikt

[link]

Látom már a kivezetéseket.
Hát ez az optikai digitális hang,ezzel nem tudom mit lehet kezdeni :( Mit lehet ide dugni :D ?

Bluetooth gondolom alap tartozék.

Van egyébként valahol egy rendes leírás arról, hogy ponotsan mik vannak a 360.000 Ft-osba? Mert elég kevés infót látok mindenhol.

Mit mondassz, hol érdemes venni? Hol a legolcsóbb :) ?

Ja és a garija ezeknek hogy van? Mert ugye nem árt, ha minnél több van rá.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#49) Xero válasza Badb0y (#48) üzenetére


Xero
nagyúr

Optikai kimenetre szépen rá lehet dugni normálisabb házimozi erősítőket.
Bluetooth nyilván alap tartozék. :)
És íme egy leírás:

2 GHz Intel Core 2 Duo processzor
13,3? kijelző, 1280x800 felbontás
2x512 MB DDR2 667 MHz SODIMM memória
80 GB 5400 fpp S-ATA merevlemez
Dupla rétegű SuperDrive (DVD-RW, CD-RW)
Magyar billentyűzet.

Hozzá adott szoftverek:
Mac OS X v10.4 Tiger (Spotlight, Dashboard, Mail, iChat AV, Safari, Address Book, QuickTime, iCal, DVD Player, Xcode Developer Tools)
iLife ?06 (iTunes, iPhoto, iMovie HD, iDVD, iWeb, GarageBand), Microsoft Office 2004 for Mac Test Drive, iWork (30 napos próbaverzió), Big Bang Board Games, Comic Life, OmniOutliner, Apple Hardware Test

A dobozban:
A MacBook számítógép, Apple Remote távirányító, 60W MagSafe tápegység, Lithium-polymer akkumulátor, telepítő és visszaállító DVD-k, nyomtatott és elektronikus leírás

Grafika and Videó Támogatás:
Intel GMA 950 grafikus processor 64MB DDR2 SDRAM főmemóriával osztott memóriával
Beépített iSight kamera 640x480 képpontos felbontással
Mini-DVI port, DVI kimenet mini-DVI csatlakozóval (MiniDVI - DVI adapter külön kapható), VGA kimenet a mini-DVIcsatlakozóval (Mini DVI - VGA adapter külön kapható)
Kompozit és S-videó kimenet a mini-DVI csatlakozóval (Mini-DVI - videó adapter külön kapható)

Kommunikáció:
Beépített 10/100/1000BASE-T Gigabites Ethernet (RJ-45-ös csatlakozó)
Beépített 54-Mbps AirPort Extreme vezeték nélküli hálózat (802.11g szabványnak megfelel)
Beépített Bluetooth 2.0 + Továbbfejlesztett Adat Átvitel (EDR) max. 3 Mbps
Opcionális külső Apple USB Modem

Audió:
Beépített sztereó hangszórók, beépített omnidirekcionális mikrofon, kombinált optikai digitális bemenet/audió vonal bemenet (minijack) kombinált optikai digitális kimenet/fejhalgató kimenet (minijack)

Periféria csatlakozók Egy FireWire 400 port (max. 400 Mbps), két USB 2.0 portok (max. 480 Mbps)

Mindez 363.000 magyar pengő forintocska

Itt érdemes venni:
http://www.appleshop.hu
Vagy itt:
http://www.macbolt.hu

(#50) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

meghirdettem az asus-omat, mihelyst elviszik (remélem elviszik...), megyek is almás nótbúkért a boltba :)

Addig is még pár kérdés:
- OSX ugye Unix alapú oprendszer, így gondolom elég sok linux-os progi lefordul, és fut is mekóesiksz alatt. jól gondolom? esetleg Captive-NTFS-t, vagy NTFS-3G-t próbálta már vki?
- A laptopom most az otthoni gépről kapja a netet bluetooth-on keresztül (PAN)..Ezt ugye meg tudom majd oldani OSX-szel is?
- Esetleg valakinek tapasztalata Nokia 3250-el és iSync-kel kapcsolatban? Találtam egy listát a kompatibilis mobilokról (itt: [link]), de nincs ott a 3250, viszont más, s60v3-as telók vannak (pl. n70..), ezért remélem, működni fog 3250-el is...

in asm we trust

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.