Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#242102) saelin válasza Sordoran (#242019) üzenetére


saelin
veterán

Elmondták és leírták, hogy a jelenlegi játékok azért ekkorák konzolon, mert egy adatot a hdd korongján több helyre is oda kell írni, hogy ezzel javítsák a betöltési/streaming időket. A Spiderman postaládáinak 3D-s modellje pl több tucatszor voltak meg a lemezen ebből az okból kifolyólag, szóval lehet ami most 80-150 GB az fele akkora lesz, de mindenképp 3/4-e a mostani játékok méretének. Plusz erre jöhet valami tömörítés (elivleg sokkal jobb az is mint amit a ps4-nél használnak), így a fájlméretek még tovább fognak csökkenni. Itt egyedül a ps4 BC játékok fognak rengeteg helyet foglalni.

Nagyon átérzem az aggodalmat a kevés hely miatt, mert nekem is egyszerre vagy 20-30 játék van fent ps4-en és bővítettem is a tárhelyet, mert tudtam hogy én mókus génekkel rendelkezem. Ha nagyon muszáj le lehet erről szokni. 1-2 multis játék, 1-2 single játék és kb kész, mert nem tudom elképzelni hogy ettől többel játszon az ember. Esetleg olyan szituációkban lehetnek gondok, mint a kollégámnál, akinek ott a gyerek, az asszony és ő maga is akik használják a gépet. Oda már 100% kell egy másik konzol vagy egy ssd bővítés, ami a mostani árakat elnézve jó drága lesz. Tegyük fel, hogy a konzol 200k HUF, míg bele a nagyobb/bővített ssd (feltehetőleg 1 GB vagy nagyobb) lesz vagy 40-80k HUF simán. Nem tudom elképzelni, hogy a Sony ezeknek az árát veszteségesen lője be, mint amit a gépek esetén szoktak csinálni. Több szempontból is érdekes ezért a nextgen, de még rengeteg a homály, úgyhogy fölösleges bármin is aggódni vagy spekulálni. Gyakorlatilag pár számon kívül és a kontroller kinézetén kívül semmit nem tudunk. Engem jobban érdekel az, hogy vajon megmaradnak-e a fat/slim és pro variánsok. Az xbox oldalon már tudjuk, hogy ott több géppel indulnak. Lesz egy "olcsóbb", valószínűleg alap gép és drágább variánsok. Ha így lesz, akkor én várok majd az erősebb gépre, de ha egyszerre jelentik be a kettőt, akkor egyértelműen az erősebb felé fogok hajlani.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.