Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) #65675776


#65675776
törölt tag

Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!

[ Módosította: 7 ]

(#2) BigManus


BigManus
addikt

Akkor megkezdem :)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#3) #41133696


#41133696
törölt tag

Ez jó kis összefoglaló :C

(#4) herb555


herb555
tag

]Kikapcsoltam a Win.7 tűzfalát és ennek ellenére még mindig fut. Ez miért van? :F

[ Szerkesztve ]

(#5) BigManus válasza herb555 (#4) üzenetére


BigManus
addikt

Kikapcsolása óta volt újraindítás?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#6) herb555 válasza BigManus (#5) üzenetére


herb555
tag

Igen volt.

(#7) BigManus válasza herb555 (#6) üzenetére


BigManus
addikt

Futtatásba írd be: ( ha jól emlékszem ) services.msc
Keresd meg a tűzfal folyamatát és tiltsd le.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#8) herb555


herb555
tag

Thx! :R

Végülis ugyan az lett volna a feladatkezelőben leállítani nem?

(#9) BigManus válasza herb555 (#8) üzenetére


BigManus
addikt

Ha jól emlékszem nem, mert bekapcsolásnál elindult volna.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#10) Szellem. válasza #41133696 (#3) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Csak most láttad? Elég régen csináltuk már!

(#11) csákány. válasza #65675776 (#1) üzenetére


csákány.
aktív tag

Gratulálok a bevezetőhöz, egész jól összefoglaltátok ezt a témakört! :C :R
Nálam most éppen az Avira Free+Online Armor Free védi a gépet, és időközönként lefuttatom a Hitman Pro-t!

[ Szerkesztve ]

(#12) HZoli87 válasza herb555 (#4) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem kellett volna magát a szolgáltatást kikapcsolni, nyugodtan maradhatott volna. Műveletközpontban (Biztonság -> Hálózati tűzfal) vagy a vezérlőpultban ellenőrizni tudtad volna, hogy maga a tűzfal kikapcsolt állapotban van.

(#13) #41133696 válasza Szellem. (#10) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, mert eddig sohasem néztem meg a nyitó postot.

(#14) #41133696 válasza #41133696 (#13) üzenetére


#41133696
törölt tag

Vagy még nagyon régen esetleg egy korábbit olvastam, vagy egyszóval nem emlékszem rá, hogy olvastam volna :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Nem tudom, hogy kine mi a tapasztalata, de eddig nálam teljesen korrektűl megy az új KIS 2012. Nem igazán találtam problémát vele eddig.
Persze, ez még változhat, de meglepő, hogy eddig, tényleg semmi bakija nem volt.
Kiváncsi leszek, hogy mikor teszik ki hivatalosan a programokat.

(#14) GoodSpeed: Jobb később mint soha. :) Ezt annak idején még blattidaval összefogva csináltuk. Természetesen, akkor sem sokan olvasták el, pedig sok fölösleges kérdést megelőzött volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) polonic válasza Szellem. (#15) üzenetére


polonic
félisten

Örülj, hogy nálad jól megy. :)

Az előző topikban, ha jól emlékszem, páran írták pár hibát.

(#17) Szellem. válasza polonic (#16) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Olvastam őket sajnos. Én ezekbe nem futottam bele. Viszont, tényleg gyors a program, és egyenlőre lekopogom, nincs vele bajom. Nem úgy, mint a 2011-es kiadással és a korábbiakkal.
Még a végén nálam lesz jó a program és mindenki másnál rossz? Eddig ez fordítva volt. :)

Mellesleg, remélem, hogy a végleges kiadásba, mármint amit hivatalosan kiadnak, bele fog kerülni egy-két patch, amiben az ilyen felmerült problémákat megoldják. Én örülnék neki, mivel nagy erőlelépés a program a korábbi kiadásokhoz képest.

(#18) McKane


McKane
senior tag

ez az új ESET szoftver, még támogatni fogja az XP-t ? vagy már csak vistára és 7-re lesz hajlandó feltelepülni?

(#19) TFSi válasza McKane (#18) üzenetére


TFSi
őstag

E szerint még Windows 2000-re is jó lesz:

http://www.eset.eu/download/beta

Plag: én is remélem, hogy a javító foltok kiköszörülik a pl. nálam is jelentkező gyengeségeket. Nálam egyébként csak minimálisan gyorsabb a futása, bár lehet ez is csak placebo-hatás... :DDD

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#20) herb555 válasza HZoli87 (#12) üzenetére


herb555
tag

Éppen ez volt a gond, hogy mindenhol minden kikapcsoltnak jelezte, csakhogy a futó folyamtok között meg ott volt...

(#21) HZoli87 válasza herb555 (#20) üzenetére


HZoli87
veterán

Te nem futó folyamatot kapcsoltál ki, hanem egy szolgáltatást, a kettő nem ugyanaz.

----

Egyébként nálam is fut a tűzfal, mint szolgáltatás, ha feltelepítenék egy Comodot, akkor is futna ...

[ Szerkesztve ]

(#22) csaba1203 válasza Szellem. (#17) üzenetére


csaba1203
addikt

Jelentem nálam is tökéletesen hibamentesen és gyorsan végzi a dolgát idáig :D :DD :DDD

(#23) #41133696


#41133696
törölt tag

(#24) Narxis válasza #41133696 (#23) üzenetére


Narxis
nagyúr

Várható volt. :K

Thanos was right.

(#25) ertz válasza Szellem. (#17) üzenetére


ertz
aktív tag

Én eddig csak az Avira PSS-t és a Norton IS-t tűrtem meg huzamosabb ideig a gépemen, de pár napja feltettem a KIS 2012-t és egészen jó darab lett. Most egy ideig nem is szándékszom mást használni (hála a 4x90napos kulcsoknak, amiket még a 2011-hez osztogattak :D ). Probléma nálam sem jelentkezett idáig. :R

(#26) Szellem. válasza #41133696 (#23) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Facebook tele van ilyen szarságokkal. Folyamatosan ezzel bonbázzák az üzenőfalat.

(#27) #41133696 válasza Szellem. (#26) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nekem a Facebook üzenőfalat is csekkolja a Norton :)

(#28) csaba1203


csaba1203
addikt

Nem tudom volt-e az előző verziókban is de a KIS 2012-ben ha egy gyanús fájl karanténba került és közben kiderült,hogy mégsem az felajánlja a visszaállítás lehetőségét.Persze közben eltelik akár egy nap is viszont ha ártalmatlan dologról van szó,akkor így van helyén.

(#29) Nhorbee válasza csaba1203 (#28) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

Már a korábbi verziókban is benne volt. 2011-ben biztosan. A frissítések letöltése után újra átvizsgálja a karantént.

(#30) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Aki használja a KIS 2012 12.0.0.374-es kiadást, annak a cloud protection nál connect vagy disconnet a felirat? Nekem nem kapcsolódik valamiért. Meg msának sem.

(#31) Pano válasza Szellem. (#30) üzenetére


Pano
addikt

Azért, mert leállították. De hogy miért, azt nem közölték.

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#32) Szellem. válasza Pano (#31) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Már olvastam. Gondolom valamit fejlesztenek rajta. Majd meglátjuk mi lesz. Gondolom, eddig nem full üzemmódban ment, hanem csak teszt, és most lessz élesítve.

(#33) zed01


zed01
őstag

Ez a legjobb vírusirtó:

...és ez biztos.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#34) TFSi válasza zed01 (#33) üzenetére


TFSi
őstag

Azon gondolkodom, hogy majd az új NOD32-t felteszem a Comodo IS Pro-val, természetesen úgy, hogy a CIS antivirusa ki van kapcsolva. Remélem működik a dolog... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#35) #89663488 válasza zed01 (#33) üzenetére


#89663488
törölt tag

Üdv !!
Mi ez reklám ??
Ez a legjobb vírusirtó?? Sokat ittál !
A biztos 8 sör meg 4deci pálinka ,de ez biztosan nem!

[ Szerkesztve ]

(#36) Pano válasza #89663488 (#35) üzenetére


Pano
addikt

Szerintem úgy értette, hogy ez + linux.
Mert amit betett, az a linuxos nod32

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#37) T_Stark válasza zed01 (#33) üzenetére


T_Stark
őstag

Ubuntun tényleg nem sok félni valód van a vírusoktól :D

(#38) #89663488 válasza Pano (#36) üzenetére


#89663488
törölt tag

Akkor bocsi!!
Utoljára 2,7 nodom volt ,nem tudtam, elnézést ,bocsánatot kérek.
De ha már itt tartunk ha valaki akar egy megbízható kis erőforrásigényű AV-t.
Nekem Ős P4 -512 Mb van , de pattog a gép,/pedig 3 éves az xp /
És eddig nem volt semmi komoly ,/csak fals/

AVIRA PSS

[ Szerkesztve ]

(#39) zed01 válasza Pano (#36) üzenetére


zed01
őstag

Hogy miért a legjobb?

1. A windowsos verzióval megegyező GUI és beállítási lehetőség.
2. Van jobb klikkes contex menü kereső. (ami nagy szó linuxon)
3. Olvastam egy cikket, miszerint ismeri az összes (megjegyzem nagyon kevés számú) linuxos kártevőt. Így nincs szükség az RK Hunterre, vagy a ChRootkitra, amik csak keresni tudnak.
4. Ugyanazt az adatbázist kapja, mint a windowsos, vagy maces verzió, tehát multiplatform. Az összes ismertebb operációs rendszer kártevői ellen véd, így nem tudok megfertőzni egy windowsos, vagy maces gépet.
5. Ugyanaz a Threatsense.Net van benne, mint a windowsos verzióban, tehát a heurisztikája is jó.
6. Teljesen bugmentes, az Eset ebben a tekintetben hozza a megszokott színvonalat.

Hátránya:

1. Elég drága, szvsz az összes Eset termék túl van árazva. Windowson az én meglátásom szerint az új Avast Free jobb, mint a NOD32 4.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#40) zed01 válasza zed01 (#39) üzenetére


zed01
őstag

Azt kifelejtettem, hogy mivel nem a dazuko kernel drivert használja, így nem kell attól félnem hogy egy kernel frissítés után nem működik a valós idejű védelem (ez talán a legfontosabb). Az alapmotor, a NOD32 Server Linux továbbfejlesztése, tehát régi alapokon új fejlesztés.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#41) Pano válasza zed01 (#39) üzenetére


Pano
addikt

Értem én értem, de miért nekem írtad? :D

"A depressziósoknak van igazuk és azok a betegek, akik vidáman lubickolnak a szétrohadó világban."

(#42) zed01 válasza Pano (#41) üzenetére


zed01
őstag

Mert írhatnékom volt. Tökmindegy kinek. :DD

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#43) LuckyL


LuckyL
őstag

Sziasztok!
Én vagy 4-5 éve használom az avastot, teljesen meg vagyok elégedve vele.
A gyakoribb, elterjedt kártevőket mindig felismerte, eltávolította.
A többi ellen pedig az első hozzászólásban leírt óvatosság általában elég.

Mindenkinek ajánlom, főleg hogy teljesen ingyenes.

cryptot minden termékemért elfogadom

(#44) BigManus válasza zed01 (#39) üzenetére


BigManus
addikt

" 3. Olvastam egy cikket, miszerint ismeri az összes (megjegyzem nagyon kevés számú) linuxos kártevőt. Így nincs szükség az RK Hunterre, vagy a ChRootkitra, amik csak keresni tudnak. "

Én meg pont azt olvastam, ráadásul egy NOD nál dolgozótól, hogy pont a Linuxos rootkitek ellen nem a megfelelő a keresése, ezen akarnak a következő kiadásban változtatni.
Tehát az RkHunter nagyon is jó ha van!
Ami meg a Linuxos kártevőket illeti, mindenki csak beszél róla, hogy van, de nem ismerek senkit akinek sikerült egyet is összeszednie.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#45) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#44) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nemem is van számos Linux-os ismerősöm, de van egy-két olyan versenyző, akitől ha levelet kapok, akkor azok 50%-át alapból blokkolja vagy törli a kergetőm.
Bár tény, hogy a Windows-hoz képest tényleg elenyésző számú kártevő van Linuxon, de arról páran megfeledkeznek, hogy ha levelezést folytatnak, akkor már elkelne valami kergető Linux alá is(min. ami a leveleket átnézi), hátha akkor az Őt nem érintő kártevőt nem küldené tovább Windows-os "pajtásának"... :W :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#45) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ez egyértelmű... Nekem legalábbis az.
Ezt hangoztatom folyton amikor egy megrögzött Linux kockába botlok, hogy attól még, hogy a Linuxot nem fertőzi meg a Win-es kártevő, attól még pendrive-on, lemezen, mail-ben még át lehet adni.

Én csak ezért teszek Linuxra irtót, mert pdf, doc, stb. anyagokat hozok - viszek Windows-os gépek közt.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#47) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#45) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez egyértelmű lenne, de sok linux usernek nem.
Sajnos, hiába kevés a kártevő linuxra, ettől még amit írsz az igaz!

(#48) lamajoe


lamajoe
tag

Sziasztok!
Kaptam ma egy gépet amire valaki lokálisan telepített egy kémprogramot (billentyű leütés kopizósat).
Le kéne tisztítanom, de van vagy 15 gb cucc amit meg kell tartani. Csináltam egy új partíciót, oda átpakoltam amit meg kell tartani. Kérdésem, hogy van mód a "maradék" formatálására anélkül, hogy az op-ot szétcsessze? Vagy akkor már egyszerűbb op reinstallt csinálni a megfelelő partíció megtartásával?
Persze miután leszűkítettem a gépet, vírusirtóval megfelelő tűzfal beállítások mellett 60x végigkeresném a vinyót, de előtte mindenképp ki kell törölnöm a többi szir szart a gépről mert ha most indítanám a keresést akkor az unokáim se kapnának még eredményeket.
Köszi

(#49) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

[CloudAV]: Beta 1.9 interface

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#50) Fire/SOUL/CD válasza lamajoe (#48) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Első körben mindenképp kellene futtatni víruskeresést, mert ha egy kártevőd van, az gyakran utat nyit többnek is. Ha meg ez a helyzet, akkor hiába másoltad át az adatokat, lehet, hogy már azok közt is vannak fertőzöttek. Szóval elsőre MBAM Free-vel egy teljes ellenőrzést futtass, hogy lásd is "mekkorák a károk".

UI: Természetesen fel lehet telepíteni az OS-t újra, anélkül, hogy a másik partíció "eltűnne". Gondolom most C és D partíció van a vinyón és C-n van a rendszer.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.