Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#241851) Xaels válasza Woodslave (#241850) üzenetére


Xaels
félisten

Pedig emlékeim szerint minden átjáró után van 1 checkpoint, akkor még azt sem találtatok?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#241852) hombre[EU] válasza sp8787 (#241848) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Gondolom a gaming kultúráról volt szó. Persze,hogy nem az alapmūveltség része,mert az csak az általános iskolai tanterv :D

Life, Uh, Finds A Way

(#241853) Xaels válasza Woodslave (#241850) üzenetére


Xaels
félisten

[link] összefoglalóban van kis help a spoiler alatt.

Ha nagyon elakadtok, szólj még nem töröltem le és megyek segíteni ha úgy van.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#241854) vg válasza Carlos Padre (#241830) üzenetére


vg
addikt

Nem látok ilyesmit, konkrét linked nincs, mi?

(#241855) sxxorp válasza hombre[EU] (#241845) üzenetére


sxxorp
őstag

Hm, lássuk akkor ez hova helyezi el, HA az eladási szám az alapműveltség kritériuma: [link] Nincs.
Ehhez kellene egy földrajzi megoszlás az FF-vásárlók szerint....
Ugyanis meglátásom szerint ez egy népszerű széria, de sikerei inkább korábbiak (azért nincs húzó cím ami beférne az eladási lista élére, és a 2. listán a legtöbb népszerű széria az igazán elterjedtek közül fiatalabb, vagy a hasonló korú régi szériák népszerűbbek), zömében ugyanazok veszik meg a részeket, és Ázsiába koncentrálódnak (feltételezés), nem ömlenek mindenhonnan, mint az igazán nagyok [link] Mario Pokemon, stb.

(Fun fact: a Dragon Quest-nek tényleg csak a nevét láttam néha :DDD )

(#241856) l.skywalker válasza vg (#241854) üzenetére


l.skywalker
félisten

"Egy közösségi médiaoldalon az az információ látott napvilágot, hogy a Last of Us 2-ben (TLoU 2) az ellenségeink jó eséllyel homofób keresztények lesznek."

https://mandiner.hu/cikk/20200417_hol_vannak_az_afroamerikai_noi_programozok_az_alapjogokert_kozpont_szemleje [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#241857) Woodslave válasza Xaels (#241851) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Van egy nagy fa. Mögötte jelzi de egy zárt ajtó van. Majd keresgélünk mert tetszik igy nagyon :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#241858) hombre[EU] válasza sxxorp (#241855) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ez a "cirkusz" már csak azért is megérte,mert megismerted a FF szériát :DDD [link]

Life, Uh, Finds A Way

(#241859) l.skywalker válasza hombre[EU] (#241858) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nekem is teljesen kimaradt eddig. De én makett vagyok az 1-essel akarnám kezdeni :U

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#241860) Xaels válasza Woodslave (#241857) üzenetére


Xaels
félisten

Az egy nagyobb Worldstone lesz, de oda el kell jutni. Keresnetek kell egy csatorna lejárót és lemenni, az át fog vinni a kapu túloldalára, de lesz egy Boss (Gorefist/Shroud) akit nem lehet kikerülni. A csatornában egyből lesz checkpoint.

A nagy fa meg adhat 2 cuccot is ;)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#241861) sxxorp válasza hombre[EU] (#241858) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem igazán, azt, hogy létezik, és a nevét eddig is tudtam, de most sem tudom hogy néz ki egyáltalán, mert nem érdekel :D Viszont ennyire nem néztem még az eladási számokat, köszi, hogy felhoztad :K
Ezen látszik, hogy mennyire a fasorban sincs az igazi nagyokhoz képest: [link]
Aki a top5-ös eladású Crossfire-t nem ismerte, az nálad megbukott Az Alapszintű Gamer-műveltségi vizsgán :DDD

(#241862) Woodslave válasza Xaels (#241860) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Mindenesetre tényleg nagyon jó :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#241863) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Sekiron agyalok ezerrel. Pláne, hogy most épp akciós. Bb-t simán mondhatom a legjobb PS4-es játékomnak. DS3-mat is nagyon szeretem. Ezek után kicsit félek a Sekirotól, mert olvastam, hogy sok mindenben más, de mégis kiváncsi vagyok rá, főleg mert From játék. Tudom, hogy van benne ng+, érdemes lehet többször is végig vinni? Azért kérdezem, mert digitálisan inkább olyan játékot veszek, amit azért többször is végig viszek :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#241864) ImACeltic válasza l.skywalker (#241856) üzenetére


ImACeltic
őstag

Remélem, hogy nem nagy fókusz lesz azon, hogy a mai trendek egy részét beültessék a játékba mert ezen kívül is van bőven súlya szerintem a sztorinak. Viszont az eddigiek alapján ez pedig megfog valósulni..... Csak ne tolják túl.

Nem titok, én azon az oldalon vagyok, hogy nem zavarnak alapjáraton a melegek, transzok, stb, csak ne tolják az arcomba mindenhonnan Őket meg ne akarják kikényszeríteni, hogy támogassam a mozgalmukat.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#241865) Bad Pritt válasza sxxorp (#241861) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Lineage koreai játék? Nem is tudtam, ma is tanultam valamit. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#241866) cyberkind válasza Scholes9 (#241863) üzenetére


cyberkind
félisten

Brutál nehéz a Sekiro, mondom ezt a DS trilógia, meg egy kis BB után, de mint minden From soulslike játék, ez is remek, csak szokni kell de nagyon. A NG+-hoz először jó lenne eljutni, de nem egyszerű. :D

Paranormal Cocktivity

(#241867) Woodslave válasza Scholes9 (#241863) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nekem nagyon bejött. De ng+-nak nem mentem neki. Vhogy a dsek meg a bb más. Bb-t egymás után nyomtam le háromszor. A sekiroban nekem ez nem volt benne.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#241868) Scholes9 válasza Woodslave (#241867) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen, a Bloodbornet egyből játszottam újra ahogy vége lett. Ettől tartok, hogy itt nem ez lenne :( Lehet az lesz a legjobb, ha lemezesen szerzem be :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#241869) Petreszku válasza Xaels (#241860) üzenetére


Petreszku
senior tag

Így van, de a csatornában, ha jól emlékszem két helyen is le lehet jutni. Attól függően merre indul el az ember.
Jó kis játék a hibákat leszámítva, ami van benne bőven. :N :(

(#241870) hombre[EU] válasza sxxorp (#241861) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az eladási számai az rpg mūfajon belül kiemelkedōek. Nem igazán lehet összehasonlítani egy free-to-play mainstream (multiplayer fps) játékkal...fōleg nem bevételek szempontjából.
A lényeg, a FF miatt ismerjük a JRPG mūfajt, rengeteg nyugati stúdiót inspirálta és ez a franchise 30éve itt van és 30 múlva is itt lesz :)

Life, Uh, Finds A Way

(#241871) Xaels válasza Petreszku (#241869) üzenetére


Xaels
félisten

Nem lehet több helyen lemenni abba a csatornába, több csatorna lehet, de azok általában teljesen más eventeket tartalmaznak. Hónapok óta nem néztem rá, de az utolsó verzió amivel játszottam már nem volt vészes hibák tekintetében.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#241872) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok.
A Civilization 6-ot erdemes megvenni PS4-re?

(#241873) hombre[EU] válasza Scholes9 (#241863) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ha bejön a ritmus játéka akkor szeretni fogod az ng plust...inkább lemezesen, ha nem jön be akkor egyszerūen tovább tolod, valaki már az elején otthagyja :)

Life, Uh, Finds A Way

(#241874) Scholes9 válasza hombre[EU] (#241873) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Igen ez lesz szerintem, köszi mindenkinek :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#241875) allein


allein
addikt

Sziasztok. Jövő hónapban a PS4-em 5 éves lesz, 2018 nyarán átesett egy tisztításon, pasztázáson. De elég gyakran olyan hangja van mint egy porszívónak :DDD

Egy 500GB Samsung SSD van benne, gondolkodom egy PS4 PRO vásárláson, nem tudom várjak-e a PS5-re vagy legyen a PS4 PRo.

A kérdésem: a PRO konzolokban is HDD van, működne úgy a dolog, hogy kiveszem a mostani konzolból az SSD-t és belerakom a PS4 PRO-ba? Azt tudom, hogy simán át lehet másolni minden adatot a régi konzólról az újra, viszont én nem szeretném használni az új konzolban lévő HDD-t.

Annyi a kérdésem még, hogy melyik típus ajánlott a Pro változatból.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#241876) 30z.Samu válasza allein (#241875) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én nem cserélném már le Pro-ra az alapgépet, most már megvárnám a kövi konzolt. De ez szubjektív vélemény.

Sic Parvis Magna

(#241877) penge111 válasza Scholes9 (#241874) üzenetére


penge111
addikt

És amúgy a Nioh az nem èrdekel? Az első része a Complet Edition akciós, irgalmatlan tartalom van benne. Van itt olyan aki több ezer órát tett bele. Én is imádom a souls szerű játékokat, a Nioh első részéhez volt szerencsém, nagyon szerettem.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#241878) NemMo


NemMo
őstag

Én a japán játékokban lévő karakterek kinézetétől egyszerűen hülyét kapok.

(#241879) Wesder válasza 30z.Samu (#241876) üzenetére


Wesder
félisten

Én sem. Meg kell vàrni a nextgen-t, ha esetleg év végén nem jutna, akkor vàltani olcsón Pro-ra. Persze ha meg olyan Sony ex jön, amivel jàtszana az ember akkor az szívàs mert ugye a TLOU II lesz az utolsó.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#241880) Wesder válasza NemMo (#241878) üzenetére


Wesder
félisten

Én meg a japàn szinkrontól. Ha nem kapott angol szibkront, akkor kuka. Lehet akàrmilyen jó, nem érdekel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#241881) Scholes9 válasza penge111 (#241877) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Épp most töltöm le :D Anno amikor megvettem nem jött be, de most megpróbálom újra hátha :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#241882) Szilágyi84 válasza allein (#241875) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Nekem a 2 éves Pro néha még rosszabb vagyis ijesztőbb mintha robbani akarna annyira hangosra feltekeri magát de amúgy gond nincs vele.

(#241883) 30z.Samu válasza Wesder (#241879) üzenetére


30z.Samu
félisten

De azzal fog tudni játszani az új konzolon is.

Sic Parvis Magna

(#241884) Wesder válasza 30z.Samu (#241883) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, de ha nem jut neki, akkor mindegy.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#241885) saelin válasza Wesder (#241880) üzenetére


saelin
veterán

Nani?

Omae wa Mou Shindeiru.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#241886) Kendek válasza allein (#241875) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A beépített HDD/SSD nem csereszabatos a konzolok között. A külső vinyó viszont szabadon mozgatható, szóval ha csatlakoztatod az új konzolra, akkor beolvassa róla a játékokat.
Már egy jó ideje 72xx a legújabb Pro változat, talán már régebbit nem is lehet kapni.

<-ƘƘ->

(#241887) penge111 válasza saelin (#241885) üzenetére


penge111
addikt

Saelin emlékszem, én ajánlottam neked a Disgaea 5-öt. Még csak tegnap értem oda, hogy elkezdjem. Elsőre kicsit ledöbbentem, annyi minden van benne, hogy győzze az ember felfogni. Nagyon nagyon rég a Disgaea 1-2 höz volt szerencsém. Az lenne a kérdésem, hogy ez végig ennyire könnyű lesz? Nem láttam benne nehézség állítási lehetőséget. Mégis csak egy taktikai rpg, ne legyen már ennyire gyenge. Mondjuk ez még szerintem csak a tutorial, az első világon vagyok túl...

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#241888) allein válasza Kendek (#241886) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen. A lényeg az lenne, hogy a PRO-ban nem HDD-ről játszani, hanem SSD-ről. Hiába kötöm rá külső tároloként az SSD-t, gondolom azért még ígyis lasabb lesz mintha közvetlenül benne lenne az SSD a PRO-ban.

Akkor marad az újratelepítés ha PRO mellett döntök. Nem monitorral használom, hanem egy oled TV készülékkel, LG E9. Ebben az esetben lenne érdemi változás PS4 vs. PS4 PRO? Szemmel láthatóan jobb lenne a PRO?

(#241890) wesder - a menü, a játék betöltési ideje, ezek azért jóval gyorsabbak SSD-n, nem igazán váltok vissza HDD-ra :N

(#241892) penge111 - ígyis szép a kép egyébként :K lehet mégis beruházok egy PRO-ra.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#241889) Krisz0630


Krisz0630
senior tag

Sziasztok,

Most, hogy végigjátszottam a Death Strandinget, gondolkodom, hogy beszerzem a Witcher 3 GOTY-t.
Az alapjátékot kijátszottam anno, még fat XBOX-on, azon elég sok technikai probléma volt a game-l emlékeim szerint. PS4 Pro-n stabilan fut a jaték? Illetve a másik kérdésem az lenne, hogy a GOTY-n a lemezen van a két DLC vagy kóddal?

Nagyon gondolkodok rajta, hogy megvegyem, így öt év után újra, a DLC-k kimaradtak anno. :) Nem tudom mennyire kötne le újra, anno nagyon szerettem, talán a generáció egyik legjobb játéka számomra.

PS5- PSN ID: Krisz0630 + iPhone 12 Pro Max + Macbook Air 2020

(#241890) Wesder válasza allein (#241888) üzenetére


Wesder
félisten

Ha belerakod az SSD-sem lesz sokkal gyorsabb. Nem tudja teljesen kihasznàni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#241891) penge111 válasza Krisz0630 (#241889) üzenetére


penge111
addikt

Szia én még slimen vittem végig, a Goty volt meg, szinte semmi buggal nem találkoztam. 183 órá tettem bele, egy részre emlékszem, hogy nagyon beesett az fps, amikor a tóból megszerezetem a kardot, ott ugye vAn egy elég epik jelenet. Spoiler miatt nem írok bővebbet. De pl nekem a küldik is rendben voltak, viszont itt és a witcher topikban is többször olvastam már, hogy azoknál akadnak gondok, akik az alapjátékot vették meg, majd a dlcket külön.

ui: számomra is a legjobb nyugati rpg, a Dlck pedig zseniálisak, kihugyozták még az alapjátékot is :C

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#241892) penge111 válasza allein (#241888) üzenetére


penge111
addikt

Szerintem egy oled tv+ps4 pro elég látványos különséget képes produkálni egy sima ps4-hez képest :K

@wesder: ez igaz, de neki van egy lg oledje, szóval ott már egy pro masina előnyei grafikailag is megmutatkozik egy sima ps4-hez képest

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#241893) Wesder válasza penge111 (#241892) üzenetére


Wesder
félisten

Annak a szettnek az àra az ember pénztàrcàjàban is làtvànyos különbséget produkàl. :C

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#241894) Kendek válasza allein (#241888) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Játéka is válogatja, de potenciálisan jobb futási teljesítményt és/vagy jobb képminőséget (főleg magasabb felbontást) nyújt a Pro a gyengébbik konzolokhoz képest. Ha tervezel PS5-öt is venni, akkor szerintem nem hoz akkora érezhező változást, hogy erre a viszonylag rövid időre megérje az árát.

<-ƘƘ->

(#241895) penge111 válasza allein (#241888) üzenetére


penge111
addikt

Nincs valami cimbidnek egy proja, kölcsönkéred egy pár órára, és úgy könnyebb dönteni. Mondjuk én is már inkább ps5-öt vennék,főleg ha oled tv is van hozzá :Y

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#241896) allein


allein
addikt

Nincs olyan ismerősöm akinek PRO konzolja van, tervezem a PS5 vásárlást. Olvastam olyat, hogy nem biztos jut ha nem rendeli időben az ember. Gondolom azért ennek köze van a mostani kialakult helyzethez.

Nem slim konzolom van :N

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#241897) sting2 válasza penge111 (#241895) üzenetére


sting2
addikt

Hogy lehet biztatni valakit arra, hogy várjon.
Aki ide jön, ilyen és ehhez hasonló kérdésekkel, az fejben már döntött csak megerősítést akar.
Vegyen csak Prot most.
Legalább tudni, érteni, látni foglya majd az evolúciós ugrást ha PS5-re vált... :)

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#241898) Wesder válasza sting2 (#241897) üzenetére


Wesder
félisten

Miért? Slimről nem làtja a generàciós ugràst? Ha nem fontos, akkor én nem vennék erre a 7-8 hónapra.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#241899) Tdizsolt válasza tboy93 (#241558) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

És az nem lehet megoldás, ha letöröljük/kitöröljük könyvtárból is, illetve a store felületén is, és újra behúzzuk a mostani akcióval? Vagy ez nem működhet? :F :F

Psn ID: Tdizsolt

(#241900) KaitouP válasza S e t h (#241844) üzenetére


KaitouP
veterán

Nincs igaza. Úgy látom, még egyszer le kell írjam hogy ennek mi az alapja. Ismétlem, ha valaki része egy szubkultúrának, hódol egy hobbinak, annak lehetnek olyan alapjai, amit kötelező lenne minimum ismernie. Ha valaki a filmes kultúráért van oda, (ahogy Madwe is megjegyezte) két pofára zabálja a Halálos Iramban filmeket mert akkora filmnéző, de közben nem tud két szót mekegni olyan meghatározó alkotásokról, mint például legyen ez az említett Titanic (meg még lehetne írni jó párat), az ha tetszik, ha nem, mondjuk ki, műveletlen. Ugyan ez érvényes az irodalom világánál is, nem tudok két értelmes mondatot mondani például Jókai Mór munkásságáról de én amúgy hú de nagy olvasónak vallom magam, akkor kész, ez a műveletlenség jele, és nem lehet azzal takarózni, hogy nem érdekel. Vagy például, az anime topikban a hozzáértő, a szubkultúrában művelt srácok egy kezdő animésnek olyan alkotásokat fognak ajánlani elsősorban, amit érdemes látni ahhoz, hogy széles látókörrel tudj rendelkezni a szubkultúrára vonatkozóan, megismerd az alapköveit annak a világnak, ami azóta ezekre az alapkövekre támaszkodva még több alkotást termel, mind a mai napig.

A számunkra releváns szubkultúrában, mint a gaming, ugyan ezek a szabályok. A videojátékos világnak vannak olyan mérföldkövei, alapjai (amit például a szóban forgó Final Fantasy franchise, különösen a VII. rész, de ez csak egy a sok közül) amiről akkor is illik tudni pár értelmes mondatot megfogalmazni, ha amúgy nem érdekel. Ugyan ez érvényes a konzolozás kezdetére, hogyan kezdődött, milyen cégek milyen gépei határozták meg azt az utat, amin most járunk például a konzolokkal.

Megjegyezném, az alapműveltség itt az adott szubkultúrán belül értendő, mindegyiknek megvan a maga sajátja. Az általános alapműveltséget nem kívánom definiálni, de az körülbelül az általános iskola megkezdése és a gimnázium vége között elsajátított ismereteket jelenti. Igen, illik tudni akkor is, ha valakit nem érdekel mondjuk a történelem. ;) Szerencsére vannak olyan emberek, jól ismerek én is ilyet, akinek a művelődés iránti igénye miatt a műveltségi szintje feljebb áll egy átlagos gimnazistánál, így az érettségi bizonyítvány hiánya szerencsére nem feltétlen egyenlő a tudatlansággal. Kicsit eltértünk, ez már nagyon OFF, de pár szót megért. :D

Összesítve hát, ha valaki mozog egy adott világban, annak azért illik elsajátítania az alapjait. Nem, a "nem érdekel" címszóval nem lehet takarózni. Van aki így tesz, én nem inkább nem süllyednék le a személyeskedés szintjére, de létezik egy szép magyar mondás erre az esetre.
Én mindesetre segíteni akartam csak, kicsit tágítani a néhol szűk látókört.

Peace kölkök!

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.