Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#242101) Wesder válasza S e t h (#242100) üzenetére


Wesder
félisten

Nincsenek, csak a kiadàs napjàn aktuàlis méret van feltüntetve, ahogy làtom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#242102) saelin válasza Sordoran (#242019) üzenetére


saelin
veterán

Elmondták és leírták, hogy a jelenlegi játékok azért ekkorák konzolon, mert egy adatot a hdd korongján több helyre is oda kell írni, hogy ezzel javítsák a betöltési/streaming időket. A Spiderman postaládáinak 3D-s modellje pl több tucatszor voltak meg a lemezen ebből az okból kifolyólag, szóval lehet ami most 80-150 GB az fele akkora lesz, de mindenképp 3/4-e a mostani játékok méretének. Plusz erre jöhet valami tömörítés (elivleg sokkal jobb az is mint amit a ps4-nél használnak), így a fájlméretek még tovább fognak csökkenni. Itt egyedül a ps4 BC játékok fognak rengeteg helyet foglalni.

Nagyon átérzem az aggodalmat a kevés hely miatt, mert nekem is egyszerre vagy 20-30 játék van fent ps4-en és bővítettem is a tárhelyet, mert tudtam hogy én mókus génekkel rendelkezem. Ha nagyon muszáj le lehet erről szokni. 1-2 multis játék, 1-2 single játék és kb kész, mert nem tudom elképzelni hogy ettől többel játszon az ember. Esetleg olyan szituációkban lehetnek gondok, mint a kollégámnál, akinek ott a gyerek, az asszony és ő maga is akik használják a gépet. Oda már 100% kell egy másik konzol vagy egy ssd bővítés, ami a mostani árakat elnézve jó drága lesz. Tegyük fel, hogy a konzol 200k HUF, míg bele a nagyobb/bővített ssd (feltehetőleg 1 GB vagy nagyobb) lesz vagy 40-80k HUF simán. Nem tudom elképzelni, hogy a Sony ezeknek az árát veszteségesen lője be, mint amit a gépek esetén szoktak csinálni. Több szempontból is érdekes ezért a nextgen, de még rengeteg a homály, úgyhogy fölösleges bármin is aggódni vagy spekulálni. Gyakorlatilag pár számon kívül és a kontroller kinézetén kívül semmit nem tudunk. Engem jobban érdekel az, hogy vajon megmaradnak-e a fat/slim és pro variánsok. Az xbox oldalon már tudjuk, hogy ott több géppel indulnak. Lesz egy "olcsóbb", valószínűleg alap gép és drágább variánsok. Ha így lesz, akkor én várok majd az erősebb gépre, de ha egyszerre jelentik be a kettőt, akkor egyértelműen az erősebb felé fogok hajlani.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#242103) Wesder válasza saelin (#242102) üzenetére


Wesder
félisten

Csak az SX-et mutogatjàk, szerintem nem lesz màs mellette. Megtartjàk a One S-t hogy azzal majd streamelhetsz, és ennyi.
Az X-et meg ki kell vezetni, hogy az SX àtvegye a helyét.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#242104) Sordoran válasza saelin (#242102) üzenetére


Sordoran
addikt

Kezdeti időben elég lesz a gyári tárhely gondolom, még ha sok játék is lesz, 1 év alatt nem lesz annyi ami engem érdekel. Régi, PS4-es címeket meg HDD-ről tudom játszani (remélhetőleg). De utána igen, bővíteni kell majd. Mivel a Sony-nál elég lesz (elvileg) az elvárt teljesítményű SSD, így talán lesz akkora versengés, hogy jóval olcsóbbak lesznek a bővítők mint az Xbox-nál. Szerintem egy 2 TB-os plusz elég generáció végéig, talán. :DDD (ez pedig 1,5-2 év múlva csak belefér már 50ezer alá)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#242105) RangerFox válasza Sordoran (#242104) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Elég optimista hozzáállás, de legyen igazad! :R

(#242106) hombre[EU] válasza Sordoran (#242104) üzenetére


hombre[EU]
veterán

úgy érted,hogy a gyári ssd-n kívül még 2tb? :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#242107) saelin válasza Sordoran (#242104) üzenetére


saelin
veterán

Na, meg a másik. Külső hdd-ről vagy akár ssd-ről simán mehet a ps4 BC. Ezt is mondták hogy lehetséges lesz.


wesder
Úgy legyen. Ennek a generációnak a rákfenéje a két eltérő teljesítményű gép. Itt a pro és igazán ki sincs használva, pedig lehetne vele csodákat csinálni. MS-nél meg a bika one x... Legyen egy gép mint ahogy régen volt. Nem csak a pénztárcának jobb, de a játékosoknak és fejlesztőknek is.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#242108) Sordoran válasza hombre[EU] (#242106) üzenetére


Sordoran
addikt

Igen. :DDD Ugyan akkor tárhellyel bővíteni elég smucig dolog. ;]
Viccet félretéve még messze van, 2 év alatt meglátjuk milyen árban lesznek egymáshoz képest 1 és 2 TB-os verziók, és mekkorák lesznek a játékok tárhely igényei.

saelin: Elkerülhette figyelmem a dolog, hogy ez már hivatalos. Amúgy addig amíg nem mondják ki, hogy minden ps4 játékkal játszhatunk ps5-ön, addig fenntartásokkal kezelem a dolgot. Persze kész öngyilkosság lenne részükről, ha nem így lenne. De hát a sony-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#242109) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Wreckfest platina pipa. A negyvenedik. :B
Itt van tőlem egy gameplay videó. [link]
Nemnagyon szoktam videókat készíteni, de ennél jobban szavakban sem lehetne leírni, miről is szól ez a játék.Talán annyi, hogy aki megszokta már a egy-két köröket verek a mezőnyre autós offline játékokat, azt itt felejtse el.Fantasztikusan megvan írva a gépi ellenfelek mesterséges intelligenciája.
Hónap végéig még 8000 forint a játék. [link]

(#242110) b. válasza consono (#242092) üzenetére


b.
félisten

a PSVR van ennél újabb is ami átengedi a HDR -t?
ja igen közben megtaláltam , köszi, akkor lehet lecserélem..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#242111) Kendek válasza b. (#242110) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

CUH-ZVR2 a legújabb. Ez ugyanazt tudja mint mikor közvetlen van rákötve a PS4 a tévére.

<-ƘƘ->

(#242112) b. válasza Kendek (#242111) üzenetére


b.
félisten

ah köszi A kamerám V2 az gondolom jó az újhoz csak a vezérlődoboz és a szemüveg cserés.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#242113) VTom válasza .LnB (#242051) üzenetére


VTom
veterán

Nem alapművek vannak, hanem népszerű címek. Annakmeg, hogy ki mivel játszik, semmi köze műveltséghez, hogyan is lenne?
Ez csak az ügyeletes megmondójános bicskanyitogató stílusú indoka az önigazolása mellett.
Példa: Death Stranding. Neked is, nekem is egy meghatározó játékélmény, én hetekig kerestem az utat vissza a PS-hez, mert egyszerűen nem találtam semmit, ami a nyomába érhetne. De ettől még rétegjáték. Az, aki nem játszott elé, az kevésbé művelt? Nem hinném, egyszerűen csak nem tetszik neki valamiért.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#242114) Kendek válasza b. (#242112) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igen. De azért azt vedd figyelembe, hogy ha a monitorod csak 1.4-es HDMI-n keresztül működik a konzollal, akkor nagyon valószínű, hogy a ZVR2-vel is így lesz. Vagyis ha csak a HDR miatt szeretnéd lecserélni, akkor nem biztos, hogy érdemes.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#242115) Carlos Padre válasza Bogyi007 (#242069) üzenetére


Carlos Padre
veterán

De azért mégiscsak tudod, hogy vannak ilyen játékok, nem? :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#242116) Carlos Padre válasza DxxD25 (#242072) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Próbáld ki és írd meg nekünk.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#242117) Carlos Padre válasza Wesder (#242075) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Egyik sem lesz olyan gyors, mint a gyári. A kitétel, hogy legalább a Sony által megszabott minimális sebességet tudja, ami ssd viszonylatban elég magas lesz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#242118) Wesder válasza Carlos Padre (#242117) üzenetére


Wesder
félisten

Ott van a zàrójelben a két kitétel. Tudom hogy egyhamar nem lesz olyan SSD, és ha lesz is az is kicseszett dràga lesz.
Mekkora az a minimàlis sebesség? Nem akkora, amit a belső tud? Ha nem, akkor nincs semmi értelme, mert akkor az ex címek sem fogjàk tudni kihasznàlni az 5GB/s-et, miközben mondjuk bővíteni elég lesz a 3GB/s.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#242119) b. válasza Kendek (#242114) üzenetére


b.
félisten

a VR -n át működik most is 2.0 HDMI beálítással,, bekapcsolt HDR rel is, csak ugye nem aktív ez a funció, mert a V1 nem engedi át a HDR-t csak a sima 4K jelet.ha jól olvastam a cikket az egyik újítása hogy a HDR passthrough az új dobozocska, na az kellene nekem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#242120) hombre[EU] válasza Sordoran (#242108) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ha most ránézek a kínálatra akkor azt mondom,hogy jövōre a 2terást (gen4 nvme amely hozza ps5 szintet) olyan 500€-ba fogják mérni :D szerintem 1,5-2év múlva az átlag 500-asban fog gondolkodni :)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#242121) winters123


winters123
tag

Sziasztok!

Az összefoglaló alapján jól értem, hogyha valami gond van a PS4-el, akkor alapvetően nem számít az, hogy melyik boltból vettem, mivel nem oda kell majd vinnem, hanem a Sony-s jótállási papírral kell elrobognom valamelyik márkaszervizbe?

Van egy helyi bolt, ahol most jó áron lenne a PS4 Pro, de mivel később majd eladnám a gépet, ezért érdekelne, hogy okoz-e hátrányt, ha ott venném.

(#242122) Tdizsolt válasza ProEvoFan (#242109) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Na, ez a játék kell nekem! :C :C

Az F1, meg Nascar gémekben mindig untam, mikor full kontaktba nyomom, és a 3. kanyar után disqualifikálnak... :DDD :DDD

Psn ID: Tdizsolt

(#242123) RangerFox válasza winters123 (#242121) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ha hivatalos Sony partner, akkor veheted nyugodtan onnan is, hiba esetén pedig viheted vissza abba a boltba, nem kell eljuttatnod a szervizbe.

(#242124) Tdizsolt válasza VTom (#242113) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Pontosan így van! Nem akarok a vitában részt venni, de ezt én egyszerűen ízlés kérdésének tudom be,nem pedig a műveltségnek,vagy annak hiányának.

Psn ID: Tdizsolt

(#242125) Kendek válasza b. (#242119) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A ZVR1 technikailag csak 1.4-es HDMI-t támogat, ezért ugyanúgy lekorlátoz mint mikor a monitorodon állítod át. Ettől függetlenül még lehet megoldás a ZVR2, attól függően, hogy mi az inkompatibilitás oka. De alapvetően 2.0-ás HDMI-re fog váltani, mint mikor közvetlen kötöd rá a konzolt. Ezért nem biztos, hogy jó lesz a kép, és akkor nem leszel előrébb, mert HDR az továbbra sem lesz.
Nem azért írom, hogy mindenképpen lebeszéljelek róla, csak számolj azzal is, hogy előfordulhat, hogy feleslegesen adod ki rá a pénzt. :)

<-ƘƘ->

(#242126) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!

Megint egy CoD:MW kérdés. A barátnőmnek csináltam egy külön PSN profilt. Olyat csinál, hogy nem engedi csatlakozni Online a cod, vagy amikor igen akkor is kb. 5-6x retry-t kell nyomni hogy beengedje, de van, hogy ez sem segít. Ugyanezen a PS-en, az én profilommal mindig legfeljebb másodjára beenged online. Egyébként, ha egyszer beengedte akkor utána minden tökéletesen működik, amíg be nem zárjuk a játékot. :F

PS+, CoD az én profilomon van megvéve, ami Primary a gépen. (Ha ez számít valamit).

Valakinek bármi ötlet, mitől lehet? :R

(#242127) tboy93 válasza saelin (#242102) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem egy tonna játék fent van egyszerre, amivel mondjuk csak akkor jatszunk ha atjonnek a spanok. Akkor viszont rohadtul nem akarok fel orakat varni hogy letoltogessen es telepitsen a gep...

[ Szerkesztve ]

(#242128) b. válasza Kendek (#242125) üzenetére


b.
félisten

Jelenleg csak azt látom, hogy ha VR en át van rákötve akkor aktív lehet a HDMI 2.0 a monitoron minden funkciójával együtt ( fix 144 Hz, HDR) és van is kép, a PS is felismeri a monitort HDR képesnek,, de azt írja hogy a VR nem támogatja a HDR funciót, ezért gondolom hogy igazából ha átengedi a jelet akkor nyert ügyem van,de persze benne van hogy nem lesz jó. Köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#242129) Tdizsolt válasza saelin (#242102) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

:R ígyígy!...

Psn ID: Tdizsolt

(#242130) Carlos Padre válasza saelin (#242102) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az új Cod 179gigáját még ez is nehezen igazolja ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#242131) nyityu


nyityu
csendes tag

Sziasztok!
Gondom van aPSN és a Play Store kapcsolódásával az internetre. Rendszeresen az történik egy 10-15 perc böngészés után megszűnik az internetkapcsolat,és csak úgy tudom helyrehozni ha tesztelem az internet elérést ezután újra 10-15 percig működik.
Telekom előfizetésem van Sagemcom modemmel.
Van publikus IPv6 címem.Ez még mindíg gondot jelent? A Sony nem tett az ügy érdekében semmit?
Köszönöm!

(#242132) erahurka válasza tboy93 (#242127) üzenetére


erahurka
félisten

Egy igazi gamernek nincsenek barátai, dagadt, szemüveges és pattanásos a feje.

(#242133) Tdizsolt válasza erahurka (#242132) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

:C :C :C

Psn ID: Tdizsolt

(#242134) Bogyi007 válasza saelin (#242102) üzenetére


Bogyi007
veterán

"Az xbox oldalon már tudjuk, hogy ott több géppel indulnak. Lesz egy "olcsóbb", valószínűleg alap gép és drágább variánsok. "

Tudom hogy ez itt Offtopic, de mutass már erről nekem egy linket...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#242135) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Dirt Rally 2 thropy guideot most nézem.
Csak 4/10? Naaa, azért ennél sokkal nehezebb, hiszen sokan egy szakaszt is alig tudnak befejezni. :D
Erahurka?Vélemény? ;]

[ Szerkesztve ]

(#242136) erahurka válasza ProEvoFan (#242135) üzenetére


erahurka
félisten

Egyetlen nehéz trófea van, hogy Tier 1-ben kell végezni az Audival daily challenge-ben. 0 elvárása van ezt leszámítva a platinának, karrierben egyszer kell talán nyerni de első szezonban az is könnyű. 1-es AI ellen mindent le lehet hozni freeplayben. Az az Audis daily challenge viszont tényleg nehéz, de elvileg van amikor a Tier 1 annyit jelent hogy jobb vagy az átlagnál, szóval ha egy olyat elkap az ember akkor tényleg libagége az egész. Még grindolni se nagyon kell.

Ma volt pont két ilyen daily, az egyikben Tier 3 eleje vagyok, a másikban Tier 2 közepe, de még reménykedem hogy csak most ülnek neki az igazán bénák és felhúzzák az átlagot valamelyikben :D Lehet benne valami mert egyértelműen jó irányba mozdult a helyezésem egyelőre, de közel sem eleget :(

[ Szerkesztve ]

(#242137) Tegla80 válasza nyityu (#242131) üzenetére


Tegla80
addikt

pedig az ipv6 lesz a gond,szval vagy ilyen vagy ipv4.

Sony® & PlayStation®

(#242138) Callisto válasza Wesder (#242082) üzenetére


Callisto
őstag

Lehet elkerülte a figyelmedet, de van ott egy vagy is...

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#242139) Moby válasza b. (#242110) üzenetére


Moby
addikt

De minek egy 350candelás 8bit paneles monitorba a HDR? Az RGB-nek még volna értelme 4-k, mármint ezért hajtani a hdmi2.0-t, de a HDR...inkább csak nyersz vele, ha nem megy :)

(#242140) sxxorp válasza S e t h (#242060) üzenetére


sxxorp
őstag

Pont? Gratula, örülök, hogy megélted ezt az élményt, és hogy így :) Esetleg nézz rá a Prune-ra, nem mai, talán nem akkora flash, mint a MV, de azt sem felejtem soha.

(#242141) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Nem tudjátok, a kontrollereket át lehet nevezni?

Psn ID: Tdizsolt

(#242142) Carlos Padre válasza Tdizsolt (#242141) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát hívhatod DS5-nek de attól még nem lesz az ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#242143) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#242144) Tdizsolt válasza Carlos Padre (#242142) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

:DD :C
Csak azért kérdezem, mert amikor lecsatlakoztatom valamelykk kontrollert(a 4-ből), akkor kiírja, hogy kontroller neve Dualshock 4. Ebből gondoltam, hogy esetleg átnevezhető... :F

[ Szerkesztve ]

Psn ID: Tdizsolt

(#242145) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Srácok, ez rendszeres a Sonynál, hogy a storeban akciósnak írnak egy játékot hónap végéig, aztán másnap már mégsem akciós?
:(((

(#242146) saelin válasza Carlos Padre (#242130) üzenetére


saelin
veterán

Szar a motor ami alatta van! :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#242147) Neoteric válasza Ateszpapa (#242145) üzenetére


Neoteric
addikt

Minden jatek adatlapjan szerepel a datum, hogy meddig akcios.

PSN: ne0teric_sAN

(#242148) ProEvoFan válasza Ateszpapa (#242145) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Konkrétan melyik játékról van szó?

(#242149) Petreszku válasza ProEvoFan (#242094) üzenetére


Petreszku
senior tag

Köszi a lehetőséget.
Milyen nehézségen játszod, én normalon próbálkozom. Viszont a gépi ellenfelek valami iszonyat csalók, az ilyen fajta nehézség nagyon bosszant. A kanyarokat meg sem próbálják bevenni nagyon sokszor, inkább egyenesen belém hajtanak. :(
Összességében panaszra nincs okom. :)

(#242150) Ateszpapa válasza ProEvoFan (#242148) üzenetére


Ateszpapa
addikt

LEGO® DC Super-Villains Deluxe Edition

8 ezerre le volt akciózva, és ott írták, hogy hónap végéig
Gondoltam kisfiamnak megveszem addig :(
Erre már teljes áron van.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.